PDA

Pogledaj cijelu verziju : Overclockanje procesora



Durin
28-12-2006, 18:18
Evo,ovako.Ja imam Intel Pentium proc. i sada ga overclocknem:Stavim one Megaherze sa 100 na 111 u biosu i poveća mi se radni takt.Sada hoću staviti na oko 120 ali mi se komp restarta,sve radi samo mi se monitor ne želi upaliti.Da li imate ideju zašto?I još nešto,koliko biste preporučili za max granicu overklokinga?Koliko % od originalnog takta više?

Valnjes 666
28-12-2006, 18:29
Evo,ovako.Ja imam Intel Pentium proc. i sada ga overclocknem:Stavim one Megaherze sa 100 na 111 u biosu i poveća mi se radni takt.Sada hoću staviti na oko 120 ali mi se komp restarta,sve radi samo mi se monitor ne želi upaliti.Da li imate ideju zašto?I još nešto,koliko biste preporučili za max granicu overklokinga?Koliko % od originalnog takta više?


Gledaj,overclock ti je kod svakog procesora individualan i ovisi o seriji procesora,hladnjaku,kućištu,napajanju itd...

1.Ovako,savjetujem ti ako nisi baš spretan s tim,da se okaneš toga,radi zdravlja tvog računala.

2.Ako si spretniji: Ako znaš temp proca,onda lagano diži za 1 (npr sa 111 na 112) a ne odmah na 120.

3.Kad dostigneš vrijednost na kojoj se monitor ne pali,došao si do maximuma,a onda vratiš jedan niže,uđeš u prizore i isprobaš nekakvu igru. Sad vidiš dali komp radi stabilno ili ne.

4.Ako radi stabilno,provjeri temp. Ako je u granicama normale.onda si uspio. Naravno,pratiš temp i slijedećeh mjesec dva...

4.Ako je nestabilno,onda podigneš voltažu(premda ti to ne preporučam,još si mali za te stvari),da bi ustabilio rad procesora. Ili smanji opet za 1 ili 2,i sve će biti super.

Nadam se da sam pomogao.

NAPOMENA: "AKO NEZNAŠ VOZITI,NE SJEDAJ ZA VOLAN!"

TJ,ako nisi baš vješt s tim,bolje ne diraj...duže će ovako živjeti... :)

*Fila*
28-12-2006, 19:19
http://www.ocklub.net/Svidi ovdje imaš svega o overclockingu i nemoj sad ništ više delat vrati ga kak je bio malo prouči jumpere i tutove na ovoj stranici ima i forum i onda se upusti u to :wink:

NITROS
28-12-2006, 19:23
http://www.ocklub.net/ vidi ovdje imaš svega o overclockingu i nemoj sad ništ više delat vrati ga kak je bio malo prouči jumpere i tutove na ovoj stranici ima i forum i onda se upusti u to :wink:

E a si mu dao site. Taj site je trenutno mrtav jer sam i sam jedan od clanova doticnog kluba.

Ovako odite svi koji mislite clockati na pcekspert i potrazite topic, sigurno cete nesto naci

RIPtheREAPER
28-12-2006, 19:49
a di si mogu podizati ti radni taktovi??
ja sam gledao na pcexpertu ali nista ne govore o tom nego samo kako i sta treba radit.
jel to mozda negdje u BIOS-u?

Čux
28-12-2006, 19:52
s obzirom da imaš PI napredak od 11MHz i nije tak loš.

Durin
28-12-2006, 20:33
Dizao sam polako Megaherze i došao do 115-do tu radi dobro.Iznad toga mi počinje raditi nestabilno a iznad 118 mi se monitor počinje gasiti.Tu ću i ostaviti.I ne,nisam baš novice u overclockanju,iako sam više overclockao grafu nego proc.Onu staru,ova radi ok.

NITROS
28-12-2006, 21:24
a di si mogu podizati ti radni taktovi??
ja sam gledao na pcexpertu ali nista ne govore o tom nego samo kako i sta treba radit.
jel to mozda negdje u BIOS-u?

pa naravno da se u BIOSu to dize, pa gledaj na pcexpertu su ti cak i slike pa vidis da fotke nisu iz windows sucelja vec iz samog BIOSa