PDA

Pogledaj cijelu verziju : Modem se gasi



GrannyKiller
28-12-2006, 10:02
imam sitan (ali iritantan) problemčić:

modem - Siemens Gigaset USB adapter 108 (wireless)
HDD - 200GB Barracuda u NexStar2 externom USB2.0 kućištu

problem je slijedeći - kada UGASIM disk (nakon što radi neko vrijeme) ugasi se i modem nakon 1-2 minute, pukne ADSL veza i ponekad se komp zablokira. modem ne prepoznaje dok ga ne iskopčam/ukopčam. u kućištu nije problem, probao sam i sa drugima.

kako to riješiti?

NITROS
28-12-2006, 11:34
Hmmm a modem i disk su ukljuceni na USB ?

GrannyKiller
28-12-2006, 11:39
Hmmm a modem i disk su ukljuceni na USB ?

da, direkt u matičnu

NITROS
28-12-2006, 11:45
Hmmm a modem i disk su ukljuceni na USB ?

da, direkt u matičnu

E moguce je to. Daj napravi sljedece. USB jedan spoji odostraga, a jedan bas na maticnu.

GrannyKiller
28-12-2006, 13:21
Hmmm a modem i disk su ukljuceni na USB ?

da, direkt u matičnu

E moguce je to. Daj napravi sljedece. USB jedan spoji odostraga, a jedan bas na maticnu.

ma neeeee.... :D oba su otraga spojena (na matičnu,m na stražnje USB konektore, kak da to kažem...)

NITROS
28-12-2006, 15:18
A vec smo razgovarali. Neznam to rijesiti, jedino ako probas na pcekspertu rijesiti problem. Oni bi ti trebali pomoci.

GrannyKiller
28-12-2006, 16:00
A vec smo razgovarali. Neznam to rijesiti, jedino ako probas na pcekspertu rijesiti problem. Oni bi ti trebali pomoci.

još kad bi mi se netko tamo javio...

NITROS
28-12-2006, 16:23
ma javit ce se samo malo pricekaj, jer dolaze sa posla ljudi. Nema tamo bas puno mladih od 20

Gwin
28-12-2006, 18:15
modem - Siemens Gigaset USB adapter 108 (wireless)

ista stvar.. T-Com WLAN komplet.

izgleda da nešto ne štima sa određenim brojem tih USB adaptera. frendov radi besprijekorno, moj se 2-3 puta dnevno jednostavno zgasi, neovisno na koji od 3 kompjutera koje imam doma je uštekan, pa ga moram ištekat/uštekat da windowsi prepoznaju USB-Plug-and-Pray adapter i dalje ide normalno

t-comovci su glupi i odbijaju priznat grešku.

problem riješen jednostavno. upiknuo ASUS internu PCI WLAN karticu, instalirao ASUS driver i pripadajući WLAN Utility software. program jednostavno ignorira windows postavke i ima svoje rutine za održavanje kvalitete veze.

uglavnom, umjesto da 3 put dnevno iskopčavam simensa, asus me zadnjih 6 dana drži konstantno online.

GrannyKiller
28-12-2006, 18:52
modem - Siemens Gigaset USB adapter 108 (wireless)

ista stvar.. T-Com WLAN komplet.

izgleda da nešto ne štima sa određenim brojem tih USB adaptera. frendov radi besprijekorno, moj se 2-3 puta dnevno jednostavno zgasi, neovisno na koji od 3 kompjutera koje imam doma je uštekan, pa ga moram ištekat/uštekat da windowsi prepoznaju USB-Plug-and-Pray adapter i dalje ide normalno

t-comovci su glupi i odbijaju priznat grešku.

problem riješen jednostavno. upiknuo ASUS internu PCI WLAN karticu, instalirao ASUS driver i pripadajući WLAN Utility software. program jednostavno ignorira windows postavke i ima svoje rutine za održavanje kvalitete veze.

uglavnom, umjesto da 3 put dnevno iskopčavam simensa, asus me zadnjih 6 dana drži konstantno online.

gdje si kupio tu Asus WLAN karticu?

mislim da ću ju i ja nabavit...ne da mi se navlačit sa hiTler-comom...

Valnjes 666
28-12-2006, 18:59
Hmmm a modem i disk su ukljuceni na USB ?

da, direkt u matičnu

E moguce je to. Daj napravi sljedece. USB jedan spoji odostraga, a jedan bas na maticnu.

ma neeeee.... :D oba su otraga spojena (na matičnu,m na stražnje USB konektore, kak da to kažem...)


Ovo bi moglo upaliti:

Svaki USB port ima svoju vrijednost pozicije:
Tako u USB port sa nultom (0) pozicijom priključi modem, a na jedinicu ili čak na neko još dalje mjesto stavi HDD.

Može se desiti da HDD ima više privilegije pa u BIOS-u matična prestane davati dovoljno jak napon za modem.

Nadam se da će ovo riješiti tvoj problem.

Eh da,u uputsvima od matične vidi koji USB ulaz ima nultu (0) vrijednost.

GrannyKiller
28-12-2006, 19:04
Ovo bi moglo upaliti:

Svaki USB port ima svoju vrijednost pozicije:
Tako u USB port sa nultom (0) pozicijom priključi modem, a na jedinicu ili čak na neko još dalje mjesto stavi HDD.

Može se desiti da HDD ima više privilegije pa u BIOS-u matična prestane davati dovoljno jak napon za modem.

Nadam se da će ovo riješiti tvoj problem.

Eh da,u uputsvima od matične vidi koji USB ulaz ima nultu (0) vrijednost.

probat ću iako sumnjam da će proradit... spojio sam modem na USB hun koji ima vlastito napajanje pa se opet isto događa...

Valnjes 666
28-12-2006, 19:06
probat ću iako sumnjam da će proradit... spojio sam modem na USB hun koji ima vlastito napajanje pa se opet isto događa...


Pa ak to ne upali,stavi disk na Hub,a modem direkt u nultu poziciju na matičnoj. :thumbs2:

GrannyKiller
28-12-2006, 19:08
probat ću iako sumnjam da će proradit... spojio sam modem na USB hun koji ima vlastito napajanje pa se opet isto događa...


Pa ak to ne upali,stavi disk na Hub,a modem direkt u nultu poziciju na matičnoj. :thumbs2:

e, ali i disk se posebno napaja... :roll:

Gwin
28-12-2006, 19:15
@ valnjes 666.. ne radi.. ja imam 6 usb portova na matičnoj, a preko usba-a mi idu samo miš i wlan adapter.. jednostavno nejde.. gasi se neovisno o portu..

@ grannykiller, ova moja asusova je stari model. slučajno ju je kum imao na lageru. imaš u feniksu MSI wlan za 165kn

Valnjes 666
28-12-2006, 19:42
@ valnjes 666.. ne radi.. ja imam 6 usb portova na matičnoj, a preko usba-a mi idu samo miš i wlan adapter.. jednostavno nejde.. gasi se neovisno o portu..


Reklamiraj modem hiTler-Comovcima.

Nešto onda baš nije čisto s njim. Matična je ok,100%.

Gwin
28-12-2006, 19:47
modem isproban na 3 kompa.. na sva tri ista situacija..znači nije komp
a brejka se totalno random..neki put se zbrejka 3 puta u pola sata, neki put nakon 12, pa nakon 2 sata.

reklamirao sam modem, došli su, napravili reinstall, i rekli "sad radi", a na moj komentar "a ako ponovo umre" su rekli da ih nazovem..

pa sam odustao i metnuo PCI karticu i sad radi besprijekorno

srećom pa sam ju dobio od kuma besplatno, inače je to kao što rekoh MSI-WLAN 160 kuna.

ezav
28-12-2006, 22:35
Wlan opcenito zeza.... i to je to ...

Imam doma 2 asusove wlan kartice i ak je vani kisno vrijeme ne radi bas najbolje... prek 10 metara bas i nije bajan signal ... ali to je druga prica...

T-com je poznat da isporucuje tonu robe i jos vise narucuje pa je normalno da ce kod svakog 10 do 15 korisnika nekaj zahebavati (od prek 200.000)...

Recimo simensi A-100 (ona mala usb modem kutijica) su uredno kurili usb portove (znam 6 zrtvi) i T-com samo zamjeni modem i kaze da nije njihova krivica ili jos gore odbije zamjeniti jer modem radi i bili ih briga.. s tim da im treba srat mjesec dana da ga zamjene ak ga zamjene... combo modemi u vecini slucajeva odbijaju raditi kao ruteri (slucaj kod mene i 2 frenda) jer je t-com mjenjal softver u njima i slucajno maknul tu opciju.. ono kaj ce normalnom useru ruting opcija... cja...

Zato poslusaj Gwina jer je vjerovatnost 99 posto da te to malo sranje od adaptera zeza .... nazalost... a T-com u 99 posto slucajeva to nece priznati kao kvar dok ne rikne do kraja...

Isto imas slucaj s t-com simens 555 i 505 wlan ruterima koji se pale i gase a T-com odbija zamjeniti ... cak i firme otfikari....

Ljudi to vam je t-com... pa se ti zali :)

dugi
28-12-2006, 22:42
Siemens Gigaset USB adapter 108 kao i svi Siemens usb adapteri imaju bugovite driver i gotovo sam siguran da ti je u tome problem.Znaci potrazi najnovije drivere sama kartica nije nespravna.I bakoubojica Siemens Gigaset USB adapter 108 ti nije modem vec upravo ono sto mu i pise u imenu najobicniji wlan prijemnik.Modem/ruter ti je "malo" veci .

GrannyKiller
28-12-2006, 22:48
ja imam v1.0.1.3 drivere. najnoviji su 1.0.1.4 , upravo ih skidam pa ću probati...

GrannyKiller
08-01-2007, 23:29
samo da kažem da sam riješio problem tako što sam kupio PCI WLAN karticu (D-LINK DWL-G520 ako nekog zanima) koja funkcionira bloody perfect!

driveri ne rješavaju problem. čak ni spajanje na neke druge načine ne rješava...defektan je hardver.

može LOCK!