PDA

Pogledaj cijelu verziju : Čišćenje 192 MB RAMa...



Burek_fr0m_SPACE
27-12-2006, 23:29
Eto, došao dan da i ja zatražim pomoć. Naime, imam jedan dosta star laptop sa Celeronom na 800 MHz i navedenom količinom RAM memorije, tako da se zna poprilično ugušiti pod Windowsima XP, a ne pada mi na pamet da instališem '98icu ili ME. Možda eventualno TinyXP. Uglavnom, ono što tražim je neki "RAM cleaner". Vidio sam da ima dosta takvih programa, neki kažu da čuda rade, neki kažu da su smeće - ja nisam ni jedan isprobao, pa bih volio da čujem vaša iskustva i preporuke. Ako znate neki program koji zaista uspije osloboditi koji MB RAMa bez BSODa, volio bih da mi ga navedete (i postujete link, ako vam nije mrsko). Interesuju me samo totalni freeware programi, jer nema šanse da plaćam za nešto takvo, a ni reklame mi se ne gledaju (i još manje mi se trpi adware). Takođe, da ne Guglam uokolo ili kopam po registryju, može li mo ko reći koji ključ određuje brisanje svih DLLova nekog programa iz memorije nakon njegovog zatvaranja? Hvala.

Prince-Artas
27-12-2006, 23:41
imaš u tuneupu memoptimizer no u bugu sam pročitao da ti programi ne pomažu ama baš ništa

GrannyKiller
28-12-2006, 09:28
FreeRAM XP Pro -> http://www.yourwaresolutions.com/software.html

dosta je dobar, i stvarno radi svoj posao, ništa ne defragmentira, već briše clipboard, dll-e i ostale privremene stvari koje ostanu programima...

koristio sam ga dosta dugo, al na jednom slabijem PC-u, sada nema smisla da ga korisitm.

Burek_fr0m_SPACE
28-12-2006, 11:15
Ok, ne izgleda lоše... ali tek ga trebam probati na laptopu. Thx, Granny.