PDA

Pogledaj cijelu verziju : mislim da je napajanje



KR1ST1J@N
27-12-2006, 19:15
e jel mislite da je MasterShit 400W Preslabo napajanje za ovu konfu amd athlon xp2600+ ati radeon 9200 se128mb 256 rama 2 harda i dvd prža još imam 3 venta i ledicu :pray:

goGAMERo
27-12-2006, 19:22
e jel mislite da je MasterShit 400W Preslabo napajanje za ovu konfu amd athlon xp2600+ ati radeon 9200 se128mb 256 rama 2 harda i dvd prža još imam 3 venta i ledicu :pray:

Ovo boldano govori dosta toga o napajanju :). Imah davno sličan PC, sa sličnim napajanjem, od 350 W, i sve je radilo bez problema...

ivan
27-12-2006, 19:45
MS napajanja ili rade savršeno ili riknu odma... :)

NITROS
27-12-2006, 20:52
MS napajanja ili rade savršeno ili riknu odma... :)

Ili riknu i povuku cijeli komp sa sobom, ili riknu pa povuku samo nesto

GrannyKiller
27-12-2006, 22:46
MS napajanja ili rade savršeno ili riknu odma... :)

Ili riknu i povuku cijeli komp sa sobom, ili riknu pa povuku samo nesto

svašta je moguće...imam jedno od 400W koje je stabilno, hladno i nečujno...a imam i jedno od 550W kojem je ruknuo cijeli vod...

Jerry
27-12-2006, 23:00
MS napajanja ili rade savršeno ili riknu odma... :)

Ili riknu i povuku cijeli komp sa sobom, ili riknu pa povuku samo nestou mom slučaju komp,ošla u kurac matična i proc,al to na starom :wink: :wink:

Prince-Artas
27-12-2006, 23:01
MS napajanja ili rade savršeno ili riknu odma... :)

Ili riknu i povuku cijeli komp sa sobom, ili riknu pa povuku samo nesto

lol dobro rečeno

dugi
27-12-2006, 23:08
e jel mislite da je MasterShit 400W Preslabo napajanje za ovu konfu amd athlon xp2600+ ati radeon 9200 se128mb 256 rama 2 harda i dvd prža još imam 3 venta i ledicu :pray:
Tom pc bolje ni ne treba pod uvjetom da ti sve trenutno radi stabilno.Ako ne tek onda mjenjaj.Radije ulozi taj novac u jos 256 mb rama.ne obaziri se pretjerano na "price" o napajanjima.Ako nista ne klokas sve ce biti sasvim ok i sa jeftinim napajanjem.

KR1ST1J@N
28-12-2006, 08:29
glem mene nest drugo brine jer sam imo loša iskustva s napajanjem 1 mi se sjebalo i komp nije htjeo upalit dok nije bio ful topal i moro sam ga jedno 30-tak puta pokušat upalit i stara je morala naložit ful jako da bi on upalio 2. napajanje mi je riknulo e sad ovo trece kad palim komp moram ga jedno 6-7 puta palit na pocetku mi se 2-3 puta smrzne i nist ne reagira ostali put mi se uopce necuje zvuk kad ga upalim(isto kao i kod 1)pa se mislim il je napajanje preslabo il je neki k**** u njemu ošo sto vi mislite??? 8)

NITROS
28-12-2006, 11:49
e jel mislite da je MasterShit 400W Preslabo napajanje za ovu konfu amd athlon xp2600+ ati radeon 9200 se128mb 256 rama 2 harda i dvd prža još imam 3 venta i ledicu :pray:
Tom pc bolje ni ne treba pod uvjetom da ti sve trenutno radi stabilno.Ako ne tek onda mjenjaj.Radije ulozi taj novac u jos 256 mb rama.ne obaziri se pretjerano na "price" o napajanjima.Ako nista ne klokas sve ce biti sasvim ok i sa jeftinim napajanjem.

A cekaj dugi kaj je problem kupiti chieftec za 160kn 300W i to je to ? Bar je osiguran da nebi nesto otislo kvragu

Cali
28-12-2006, 12:18
e jel mislite da je MasterShit 400W Preslabo napajanje za ovu konfu amd athlon xp2600+ ati radeon 9200 se128mb 256 rama 2 harda i dvd prža još imam 3 venta i ledicu :pray:
Tom pc bolje ni ne treba pod uvjetom da ti sve trenutno radi stabilno.Ako ne tek onda mjenjaj.Radije ulozi taj novac u jos 256 mb rama.ne obaziri se pretjerano na "price" o napajanjima.Ako nista ne klokas sve ce biti sasvim ok i sa jeftinim napajanjem.

ovo "ne obaziri se na priče o napajanjima".... ti jednostavno imaš sreću da ti taj smartbox ne radi probleme, i nisi se valjda opekao do sad, pa onda tako nešto izjaviš....

meni je napajanje MS još prije 4 godine spalilo ploču i rame, ali više mi se to neće dogodit nikad...

jednostavno rečeno: neka napajanje košta i 500 ili 700 kn, opet je daleko jeftinije nego šteta koju mi neko jeftino napajanje može prouzročit, a i jednostavno želim da mi srce bude na mjestu.

KR1ST1J@N
28-12-2006, 13:30
znaci novo napajanje :(

dugi
28-12-2006, 20:15
e jel mislite da je MasterShit 400W Preslabo napajanje za ovu konfu amd athlon xp2600+ ati radeon 9200 se128mb 256 rama 2 harda i dvd prža još imam 3 venta i ledicu :pray:
Tom pc bolje ni ne treba pod uvjetom da ti sve trenutno radi stabilno.Ako ne tek onda mjenjaj.Radije ulozi taj novac u jos 256 mb rama.ne obaziri se pretjerano na "price" o napajanjima.Ako nista ne klokas sve ce biti sasvim ok i sa jeftinim napajanjem.

ovo "ne obaziri se na priče o napajanjima".... ti jednostavno imaš sreću da ti taj smartbox ne radi probleme, i nisi se valjda opekao do sad, pa onda tako nešto izjaviš....

meni je napajanje MS još prije 4 godine spalilo ploču i rame, ali više mi se to neće dogodit nikad...

jednostavno rečeno: neka napajanje košta i 500 ili 700 kn, opet je daleko jeftinije nego šteta koju mi neko jeftino napajanje može prouzročit, a i jednostavno želim da mi srce bude na mjestu.

A cuj da se sad ne hvalim ali imam iza sebe slozenih jedno tridesetak racunala sto prijateljima,familiji sto legama s posla.Nisam profic to mi je samo hobi.Sto se tice smartboxa 500w znam za jedno 7-8 kompova sto mojih ruku djelo sto na preporuku.OK sve su to nobovi i niko nis ne kloka ali ne bi li se "sreca " okrenula protiv mene da su to losa napajanja.Uostalom svko neka mucne vlastitom glavom i neka kupuje kaj hoce ja osobno jako tesko nasjedam na marketing iz mog dzepa kune tesko izlaze kada je u pitanju bacanje para na pc konponente koju su jako prolazna i potrosna roba.Sve prebrzo zastarjeva ukljucujuci i napajanja da bi kupovao nesto za dalju buducnost.Negativnih iskustava i pusiona nisam imao sad jeli to sreca ili nesto drugo prosudite sami svako za sebe.

The_Unreal prvo i osnovno instaliraj prozore na novo to bar nist ne kosta osim 2-3 sata posla.Ako i dalje budes imao problema kupi onda ono kaj ti je Nitros preporucio.

NITROS
28-12-2006, 21:19
gledaj dugi s tobom sam se par puta kacio, ali sada cu ti sve ovako reci.

Gledaj na pcekspertu ima ljudi koji su prema meni ono guru, znaju sve o kompovima i kazu da ne valjaju ta noname napajanja pa makar punio mobitel na njima. S druge strane sam sam se opekao na takvo napajanje, samo sto je unutra bio celeron. Napajanje je komponenta na kojoj se nebi smjelo bas stedjeti.

dugi
28-12-2006, 21:59
gledaj dugi s tobom sam se par puta kacio, ali sada cu ti sve ovako reci.

Gledaj na pcekspertu ima ljudi koji su prema meni ono guru, znaju sve o kompovima i kazu da ne valjaju ta noname napajanja pa makar punio mobitel na njima. S druge strane sam sam se opekao na takvo napajanje, samo sto je unutra bio celeron. Napajanje je komponenta na kojoj se nebi smjelo bas stedjeti.

Na pc expertu su svojevremeno dizali fx nvidiunu seriju u nebesa a ubrzo se vidjelo koliko stvarno vrijedi.Ne trebas ti meni nista pricati o pc expertu pratim ja taj forum vec godinama uostalom i regan sam tamo.Sto se napajanja tice naravno koliko para toliko muzike.Ali shvati jedno ne trebaju svi jaka i skupa napajanja.Prosjecnom korisniku biti ce dovoljno i neko jeftinije.Da li uopce znas u kolikom postotku napajanja poput tagana rade na danasnjim strojevima.Po tom omjeru pc -evi bi rikavali ko muhe ali to i nije bas tako .Za zahtjevnog korisnika koji se igra klokanjem netreba ni nista preporucati.On vec zna sto vrijedi zar ne.Ja osobno jednostavno prezirem skupa i razvikana napajanja kao i sve proizvode sa nekom razvikanom markom osim ako se ne prodaju po razumnoj cijeni.I na kraju slazem se sa tobom na napajanju se netreba stedjeti ali bogumi niti nepotrebno razbacivati.Napajanje prije svega treba odabrati prema snazi pc.Da kupim 8800 gtx naravno da bih iste sekunde maknuo ovaj svoj jeftinjak od smartboxa i stavio nesto puno postenije ali do tada ce me i ovo moje napajanje sluzit sasvim ok.Meni bolje trenutno ne treba.Svoje teskozaradjene novce znam i imam gdje potrositi na puno pametniji nacin.I kao sto mozes vidjeti kod mene u potpisu imam hd Maxtor makar ce ti gurui na pc expertu napisati da Maxtor ne kupujes ni u ludilu.E vidis ja takva sranja nikada ne slusam vec sam procjenjujem.

Cali
28-12-2006, 23:20
to što pričaju o maxtoru je napisano s razlogom. ja na svoga ne mogu win instlairat jer je nekompatibilan sa nforce čipsetima... a i frendu je krepao jedan novi neki dan od 250gb....

ustvari to je sve relativno.. nekom će radit super, nekom neće.,,,,