PDA

Pogledaj cijelu verziju : Povijesne ličnosti



Pilip
26-12-2006, 10:39
Ponukan topicom Adolf Hitler u kojem nisam stigao reci svoje misljenje o tom vođi, otvorio sam ovaj topic gdje bi mogli raspraviti/ljati o povjesnim licnostima, kvazi povijesnim licnostima, dobrim i losim povijesnim licnostima, najdrazim povijesnim licnostima, utjecajnim povijesnim licnostima i tako...

Nightyx
26-12-2006, 10:54
Ante Pavelić!! 8)

legenda koja uvijek živi

King tiger
26-12-2006, 10:57
Inace fascinira me Rommel, kakav samo general!

Burek_fr0m_SPACE
26-12-2006, 10:58
Već sam vidio ovo čim sam pročitao naslov. Možda je nepravedno prema nekim istorijskim ličnostima što im ne možemo odati poštovanje ovdje, ali ovakve rasprave na ovakvom forumu neizbježno vode do ovoga...

m777
26-12-2006, 11:00
Nikola Tesla. Prava povijesna ličnost... Najveći genije svih vremena...

Nightyx
26-12-2006, 11:01
Nikola Tesla. Prava povijesna ličnost... Najveći genije svih vremena...

To i ja mislim. Svaka čast liku, zamisli preko 700 izuma ise.......

Pilip
26-12-2006, 11:03
Da ovdje ima pokoji normalni admin i mod toga nebi bilo.
Dije neko da pobrise gornjih 3 posta?Nigdje nikog...

Da nebi bio OT...
Malo sam se bavio jednim likom, zvali su ga "covjek sudbine", jedan od najboljih i najistaknutijih kako vojskovoda i careva u povijesti. Napoleon Bonaparte. Sad ovak malo citam knjige i tak, kad naletim na njegov najtezi poraz, pohod na Rusija. Pocetak kraja. Uglavnom, ovo je bil totalni peh. Jedini koji tu zasluzuje da nosi naziv Pobjednik je ruski general Kutuzov. Covjek koji je naredio da se od Boromira pa sve do Moskve spaljuje svako selo, svaka kuca, da se otrova svaki bunar, da se sve unisti. Uvalio je francuze u zamku.
Ovo je cisti primjer ratne genijalnosti.

FearLess
26-12-2006, 11:06
Najveca historijska licnost za mene je Sulejman Velicanstveni

Nightyx
26-12-2006, 11:07
Isus Krist.

Ovo nemože nikog povrijedniti :wink:

on je bio legenda :wink:

zbog njega živimo :wink:

FearLess
26-12-2006, 11:08
Isus Krist.

Ovo nemože nikog povrijedniti :wink:

on je bio legenda :wink:

zbog njega živimo :wink:

opet ti izbaci to zivimo i stavi zivim
jer ja zbog njega nezivim

m777
26-12-2006, 11:09
Nikola Tesla. Prava povijesna ličnost... Najveći genije svih vremena...

To i ja mislim. Svaka čast liku, zamisli preko 700 izuma ise.......
Ne samo to, lik je stvarno bio nešto posebno. Imao je neke "sposobnosti", ako kužiš...

FearLess
26-12-2006, 11:10
Nikola Tesla. Prava povijesna ličnost... Najveći genije svih vremena...

To i ja mislim. Svaka čast liku, zamisli preko 700 izuma ise.......
Ne samo to, lik je stvarno bio nešto posebno. Imao je neke "sposobnosti", ako kužiš...

Nikola je zivio u ubjedjenju da postoje vanzemaljci cak je 30 dana bio zatvoren ui sobi bez hrane i vode

Nightyx
26-12-2006, 11:10
Nikola Tesla. Prava povijesna ličnost... Najveći genije svih vremena...

To i ja mislim. Svaka čast liku, zamisli preko 700 izuma ise.......
Ne samo to, lik je stvarno bio nešto posebno. Imao je neke "sposobnosti", ako kužiš...

treba imat muda otić studirati negdje gdje nepoznaš ni jednu ulicu, a onda još postati povijesna legenda koja svima živi u srcima i nakon smrti.

m777
26-12-2006, 11:10
Nikola Tesla. Prava povijesna ličnost... Najveći genije svih vremena...

To i ja mislim. Svaka čast liku, zamisli preko 700 izuma ise.......
Ne samo to, lik je stvarno bio nešto posebno. Imao je neke "sposobnosti", ako kužiš...

Nikola je zivio u ubjedjenju da postoje vanzemaljci cak je 30 dana bio zatvoren ui sobi bez hrane i vode
A jel možda bio u krivu?
On je bio stvarno jako ekscentričan, ali imao je svako pravo na to...

Pilip
26-12-2006, 11:11
Mda...
Vidim da ovaj topic nije bas primjeren ovom forumu i ovoj dobnoj skupini...
Ajd lockajte pa sve u redu.
Nezaboravite procitat Veli Jozu prije spavanja.

Nightyx
26-12-2006, 11:12
Nikola Tesla. Prava povijesna ličnost... Najveći genije svih vremena...

To i ja mislim. Svaka čast liku, zamisli preko 700 izuma ise.......
Ne samo to, lik je stvarno bio nešto posebno. Imao je neke "sposobnosti", ako kužiš...

Nikola je zivio u ubjedjenju da postoje vanzemaljci cak je 30 dana bio zatvoren ui sobi bez hrane i vode
A jel možda bio u krivu?
On je bio stvarno jako ekscentričan, ali imao je svako pravo na to...

zašt bi bio u krivu??
lik je legenda ljudi u americi još dovršavaju neke njegove izume.

FearLess
26-12-2006, 11:12
Ja licno vjerujem u vanzemaljce a Nikola je bio nesto posebno
Oko njegove sobe se svasta desavalo, biljke su brze rastle, uvijek je bilo toplo ma koliko vani stepeni bilo

m777
26-12-2006, 11:14
@ Pilip - ja sam već pročitao, a ti?

@FearLess - Točno to. Bio je i fiziološki nadmoćan. Primjer - mogao je čuti kako muha slijeće na stol u susjednoj sobi...

FearLess
26-12-2006, 11:16
Pa samo pogledajmo svijet prije Nikole i poslije njega

U nekoliko godina poslije Nikole svijet se razvio vise nego sve godine prije njega zajedno

m777
26-12-2006, 11:17
A on je bio spreman i za daljnji napredak. Nažalost, svijet nije...

Pilip
26-12-2006, 11:17
@ Pilip - ja sam već pročitao, a ti?



Ovo je cisti dokaz kakva ekipa krasi ovaj forum.
Ah....

Ok.
Daj jebeno argumentirajte zasto ga/ju smatrate najdrazom p.l.

dinix
26-12-2006, 11:17
Napoleon rules... ali je teski idiot ...

m777
26-12-2006, 11:19
@ Pilip - ja sam već pročitao, a ti?



Ovo je cisti dokaz kakva ekipa krasi ovaj forum.
Ah....

Ok.
Daj jebeno argumentirajte zasto ga/ju smatrate najdrazom p.l.
Pa što sad, ja sam samo pitao jel si ti pročitao. Meni je baš dobra knjiga... :(

A inače baš sad pišem/o zašto ga smatram/o najdražom ličnosti...

Nightyx
26-12-2006, 11:19
Napoleon rules... ali je teski idiot ...

1.Zašt jer rulz??
2.Nevrijeđaj nikog možda na nekog loše utječe. 8)

m777
26-12-2006, 11:24
@Pilip

Trudim se biti glup. Nejde mi baš...

Ja ne spominjem ove "kretene" kako si ih ti nazvao, ja sam lijepo argumentirao....

A sad više ne spammaj po svom topicu... to je ko da sereš po svom dvorištu...

dinix
26-12-2006, 11:24
ajd molim te nemoj govoriti kreteni ok?? :?

bar ne meni , ostalima moze...LOL....

Pilip
26-12-2006, 11:25
@Pilip

Trudim se biti glup. Nejde mi baš...

Ja ne spominjem ove "kretene" kako si ih ti nazvao, ja sam lijepo argumentirao....

A sad više ne spammaj po svom topicu... to je ko da sereš po svom dvorištu...

Nightyx
26-12-2006, 11:26
A da ti malo prestanes pricat gluposti?
I da se prestanes kurcit?
Jer,gle,svako moze napisat coveka kojeg se prvo sjeti.I to nije cilj topica.
Cilj topica je da damo pokoje objasnjenje, pokoju informaciju, detalj iz zivota ljudi koje bi spomenuli. Da djeca ko ti mogu nacit nesto novo...

naravno, onda ti nemoj tu "djecu" vrijeđati. ide pp

FearLess
26-12-2006, 11:26
mi pricamo o Nikoli i ti uletis sa Napoleonom

Pilip
26-12-2006, 11:26
@Pilip

Trudim se biti glup. Nejde mi baš...

Ja ne spominjem ove "kretene" kako si ih ti nazvao, ja sam lijepo argumentirao....

A sad više ne spammaj po svom topicu... to je ko da sereš po svom dvorištu...

I ne, nisam mislio da su kreteni ljudi koje spominjemo nego da su kreteni oni useri koji neznaju reci zasto im je covjek kojeg su spomenuli p.l.

Isuse Boze...

m777
26-12-2006, 11:27
Ja nisam spomenuo prvu osobu koja mi je pala na pamet, Nikola Tesla je meni osobno najdraža povijesna ličnost, a slijedi ga Leo da Vinci...

Znam ponešto o Tesli. Ako te zanima samo pitaj... ;) (ovo ne izazivam, ozbiljan sam)

I da, nisam te krivo shvatio za ono s "kretenima", ti si mene krivo shvatio... gg... ;)

Fenrir
26-12-2006, 11:28
@ Pilip - ja sam već pročitao, a ti?



Ovo je cisti dokaz kakva ekipa krasi ovaj forum.
Ah....

Ok.
Daj jebeno argumentirajte zasto ga/ju smatrate najdrazom p.l.
Pa što sad, ja sam samo pitao jel si ti pročitao. Meni je baš dobra knjiga... :(

A inače baš sad pišem/o zašto ga smatram/o najdražom ličnosti...

Ajd nebudi glup,ok?

Gle, ti ne budi glup jer svima ideš na kurac, odi u kut i skuliraj se!

I ovako i onako je ovaj topic osuđen na propast jer je ovo multi nacionalni, multivjerski, multi svašta forum i uglavnom koju god ličnost navedeš, neko se uvrijedi jer je za njega to ubojica ili najveći neprijatelj.

Pilip
26-12-2006, 11:29
mi pricamo o Nikoli i ti uletis sa Napoleonom

Opet se neko pravi pametan?

Gle,ljepo polagano cu ti objasnit.Odi po sokic i smjesti mekano u stolicu, moze?
Ovak, ime topica glasi Povjesne licnosti(jelda? Pogleda za svaki slucaj da nisi krivo procital). A pod povjesne licnosti ne spada samo Nikola Tesla. Spadaju i drugi ljudi koji su obiljezili danasnji svijet. I s tim mogu ih spominjat jer spadaju u temu topica.
Ako ocete razgovarat samo o Tesli bez da iko spominje nekog drugog,otvorite topic za to...


Isuse Boze.

Pilip
26-12-2006, 11:30
@ Pilip - ja sam već pročitao, a ti?



Ovo je cisti dokaz kakva ekipa krasi ovaj forum.
Ah....

Ok.
Daj jebeno argumentirajte zasto ga/ju smatrate najdrazom p.l.
Pa što sad, ja sam samo pitao jel si ti pročitao. Meni je baš dobra knjiga... :(

A inače baš sad pišem/o zašto ga smatram/o najdražom ličnosti...

Ajd nebudi glup,ok?

Gle, ti ne budi glup jer svima ideš na *****, odi u kut i skuliraj se!

I ovako i onako je ovaj topic osuđen na propast jer je ovo multi nacionalni, multivjerski, multi svašta forum i uglavnom koju god ličnost navedeš, neko se uvrijedi jer je za njega to ubojica ili najveći neprijatelj.

Govori mi covjek koji zivi na PCP festi...
Ajd suti decko i odi gledat RTL.

FearLess
26-12-2006, 11:31
Jedini koji se pravi pamet jesi ti

Ti jos nisi iznjeo nikakve cinjenice o nikome samo ljudima solis pamet zato ohladi malo
Dobro jesi ti otvorio topic ali nije tvoje da blatis ljude zato back off

svakavi ljudi na ovom forumu Allahu dragi

Bishop_45_(2)
26-12-2006, 11:31
Ahh, vidite svi prozivaju Napoleona B. i Aleksandra V. kao strasne i najbolje vojskovođe, ali ono sto svi zaboravljamo jest da to vojskovođe je bilo sve sto su oni bili; pogledajte realno (posto je vec spomenut Napoleon, probati cu objasniti svoju teoriju na njegovom primjeru).
Napoleon je napravio najvecu mogucu pogresku koju vojskovođa moze napraviti, i ta toliko ocita pogreska cesto je prozivana kao dokaz njegovih vrlina; zapravo to je dokaz "gluposti" (ovo je relativan pojam, zato ga stavljam u navodnike); On je skupio vojsku, krenuo, i nije mu palo na pamet da stane dok moze, uspostavi stabilnu ekonomiju i vlast na osvojenom podrucju; tako da je jedini nacin da se zaustavi bio da izgubi !!!, i to se dogodio kad je naletio na Rusiju, oni su ga pametno zahebali i covjek se morao vratiti !!! Ta prekomjerno 'overxpazirana' drzava vishe nije imala nikakvog nacina da ostane cijela jer je igzubila jednu jedinu stvar koja ju je drzala zajedno--> vojnu nadmoc; tako da odlaskom Napoleona Fra. se raspada, cime zapravo i ne dobiva toliko puno (ako uracunate sve mrtve ljude, unistenu ekonomiju, izgubljene resurse....).
Slicna se stvar dogodila i sa Aleksnadrom V. i Hitlerom i brdom drugih vojskovođa koji su vrsili masovna osvajanja---> prebrza expanzije, unutrasnja nestabilnost, raspadanje i građanski ratovi; ti tipovi jesu SUPER pametni (lol koji izraz); ali samo kao vojskovođe, i oni su trebali to ostati, ne postati vrhovni zapovjednici !!!!
Opet mi ih dijelom sve volimo jer su izvor materijala za nase igre ! :wink: !!!

Pilip
26-12-2006, 11:35
Ahh, vidite svi prozivaju Napoleona B. i Aleksandra V. kao strasne i najbolje vojskovođe, ali ono sto svi zaboravljamo jest da to vojskovođe je bilo sve sto su oni bili; pogledajte realno (posto je vec spomenut Napoleon, probati cu objasniti svoju teoriju na njegovom primjeru).
Napoleon je napravio najvecu mogucu pogresku koju vojskovođa moze napraviti, i ta toliko ocita pogreska cesto je prozivana kao dokaz njegovih vrlina; zapravo to je dokaz "gluposti" (ovo je relativan pojam, zato ga stavljam u navodnike); On je skupio vojsku, krenuo, i nije mu palo na pamet da stane dok moze, uspostavi stabilnu ekonomiju i vlast na osvojenom podrucju; tako da je jedini nacin da se zaustavi bio da izgubi !!!, i to se dogodio kad je naletio na Rusiju, oni su ga pametno zahebali i covjek se morao vratiti !!! Ta prekomjerno 'overxpazirana' drzava vishe nije imala nikakvog nacina da ostane cijela jer je igzubila jednu jedinu stvar koja ju je drzala zajedno--> vojnu nadmoc; tako da odlaskom Napoleona Fra. se raspada, cime zapravo i ne dobiva toliko puno (ako uracunate sve mrtve ljude, unistenu ekonomiju, izgubljene resurse....).
Slicna se stvar dogodila i sa Aleksnadrom V. i Hitlerom i brdom drugih vojskovođa koji su vrsili masovna osvajanja---> prebrza expanzije, unutrasnja nestabilnost, raspadanje i građanski ratovi; ti tipovi jesu SUPER pametni (lol koji izraz); ali samo kao vojskovođe, i oni su trebali to ostati, ne postati vrhovni zapovjednici !!!!
Opet mi ih dijelom sve volimo jer su izvor materijala za nase igre ! :wink: !!!

Zgodna ti je teorija i sve.
Ali Hitler=/=vojskovoda

Uglavnom,kaj se Napoleona tice,svako ima svoj Waterloo kak kaze izreka.Svida mi se da je neko barem napisao poduzi tekst o nekome. Svako radi greske,ali Hitlerov napad na RUsiju, bila je najveca. Znao je sta ce se dogoditi na primjeru Napoleona,a nije reagirao...

Neven <R>
26-12-2006, 11:39
Ja ne bih rekao da je Hitler bio dobar vojskovođa, imao je vrlo sposobne generale (von Manstein, Rommel), on je (nažalost) bio karizmatik i iskoristio je tadašnje stanje u zemlji kako bi pokrenuo rulju (u krivom smjeru), ali da nije bilo njegovog inzistiranja da se napadne Stalingrad i još nekih njegovih pogrešaka kojim su se generali protivili, tko zna što bi bilo.

ludkopuska
26-12-2006, 11:40
A ne zaboravimo T. A. Edisona... On i Nikola su pokrenuli 2. industrijsku revoluciju...


Jedini koji tu zasluzuje da nosi naziv Pobjednik je ruski general Kutuzov. Covjek koji je naredio da se od Boromira pa sve do Moskve spaljuje svako selo, svaka kuca, da se otrova svaki bunar, da se sve unisti. Uvalio je francuze u zamku.
Ovo je cisti primjer ratne genijalnosti.

A kao prije toga je sva ta sela evakuirao, stavio podrucje pod karantenu, organizirao besplatan prijevoz izvan grada... Nije niko osim napoleonove vojske poginuo... Mislim bilo bi bolje da sa malo potrudio, nasao gdje su, pretpostavio gdje ce biti za 1 dan i samo taj grad/gradic/selo unistio. Al hej... To je samo moje misljenje...

Fenrir
26-12-2006, 11:41
[quote="m777":2o5dw086]@ Pilip - ja sam već pročitao, a ti?



Ovo je cisti dokaz kakva ekipa krasi ovaj forum.
Ah....

Ok.
Daj jebeno argumentirajte zasto ga/ju smatrate najdrazom p.l.
Pa što sad, ja sam samo pitao jel si ti pročitao. Meni je baš dobra knjiga... :(

A inače baš sad pišem/o zašto ga smatram/o najdražom ličnosti...

Ajd nebudi glup,ok?

Gle, ti ne budi glup jer svima ideš na *****, odi u kut i skuliraj se!

I ovako i onako je ovaj topic osuđen na propast jer je ovo multi nacionalni, multivjerski, multi svašta forum i uglavnom koju god ličnost navedeš, neko se uvrijedi jer je za njega to ubojica ili najveći neprijatelj.

Govori mi covjek koji zivi na PCP festi...
Ajd suti decko i odi gledat RTL.[/quote:2o5dw086]

Gle vidim da te dok si bio mali jedino mama voljela, a ni to nije sigurno , i ne fala ne gledam nit ću gledati RTL , a ti se smiri i prestani se kurčit tu po forumu ko da si Bushevo kopile.!!!

FearLess
26-12-2006, 11:41
Sada me ljudi pitaju zasto sam naveo Sulejmana velicanstvenog

On je za razliku od mnogih vojskovodja donio napredak osvojenoj teritoriji
Ipak je Turskam imperija imala iste granice 500 godina
dok se ostale imperije osim Rimske nemogu sa time poohvalti, sve ostale Evropske velike drzave su bile instant kao i Napoleonaova i Alexandrova i hitlerova imperija

Bishop_45_(2)
26-12-2006, 11:41
Ahh, vidite svi prozivaju Napoleona B. i Aleksandra V. kao strasne i najbolje vojskovođe, ali ono sto svi zaboravljamo jest da to vojskovođe je bilo sve sto su oni bili; pogledajte realno (posto je vec spomenut Napoleon, probati cu objasniti svoju teoriju na njegovom primjeru).
Napoleon je napravio najvecu mogucu pogresku koju vojskovođa moze napraviti, i ta toliko ocita pogreska cesto je prozivana kao dokaz njegovih vrlina; zapravo to je dokaz "gluposti" (ovo je relativan pojam, zato ga stavljam u navodnike); On je skupio vojsku, krenuo, i nije mu palo na pamet da stane dok moze, uspostavi stabilnu ekonomiju i vlast na osvojenom podrucju; tako da je jedini nacin da se zaustavi bio da izgubi !!!, i to se dogodio kad je naletio na Rusiju, oni su ga pametno zahebali i covjek se morao vratiti !!! Ta prekomjerno 'overxpazirana' drzava vishe nije imala nikakvog nacina da ostane cijela jer je igzubila jednu jedinu stvar koja ju je drzala zajedno--> vojnu nadmoc; tako da odlaskom Napoleona Fra. se raspada, cime zapravo i ne dobiva toliko puno (ako uracunate sve mrtve ljude, unistenu ekonomiju, izgubljene resurse....).
Slicna se stvar dogodila i sa Aleksnadrom V. i Hitlerom i brdom drugih vojskovođa koji su vrsili masovna osvajanja---> prebrza expanzije, unutrasnja nestabilnost, raspadanje i građanski ratovi; ti tipovi jesu SUPER pametni (lol koji izraz); ali samo kao vojskovođe, i oni su trebali to ostati, ne postati vrhovni zapovjednici !!!!
Opet mi ih dijelom sve volimo jer su izvor materijala za nase igre ! :wink: !!!

Zgodna ti je teorija i sve.
Ali Hitler=/=vojskovoda

Uglavnom,kaj se Napoleona tice,svako ima svoj Waterloo kak kaze izreka.Svida mi se da je neko barem napisao poduzi tekst o nekome. Svako radi greske,ali Hitlerov napad na RUsiju, bila je najveca. Znao je sta ce se dogoditi na primjeru Napoleona,a nije reagirao...

heh, thx, iskreno, ja mislim da je hitler trebao iskoristiti Blitzkrieg da oslabi ruse, ali uopce ne osvajati njihov teritorij, vec drzati Veliku Britaniju pod napadima (i polako otimati sjeverno more, jer tamo ima dosta nafte); a s druge strane poslati pomoc Rommelu, jer napad na SSSR iduce god. sa zapada i sa juga bi najvjerovatnije bio koban !!! (opet ne bi bilo lako izdrzati cijelu godinu zatvoren u Europi, i nadati se da ces osvojiti Afriku i Sj more prije no sto ponestane nafte) !!!

Armachus
26-12-2006, 11:42
Izbrisao sam prvih par postova... a govorite da lockam topic... Što da onda lockam ili da nastavim brisat gluposti ? :o

Anyway... povijesne čićnosti: Vođe 2. sv. rata: A. Hitler, W. Churchill,
J. Stalin, Musollini...

Zanemarimo to kaj su neki bili "zli"... ali smatram ih velikim osobama kad su tako uspjeli ratovat cjelim svjetom...

FearLess
26-12-2006, 11:43
A ne zaboravimo T. A. Edisona... On i Nikola su pokrenuli 2. industrijsku revoluciju...

edison je obicni komercijalista i akpitalista nista vise
on je krao nacrte od Nikole i stavljao ih kao svoje patente
i zato se desilo da je Edison umro u bogastvu a Nikola u svojoj maloj sobi

Ode ja sad u skolu a vi nastavite da postate i Pilip malo ohladi pa nisi ti najpametniji i da sve znas

Procitaj malo tekstova iz nekomercijalnih knjiga pa mi se javi

dinix
26-12-2006, 11:45
pa da... pola patenata je edison pokro tesli , jer je ovaj radio za njega...

Bishop_45_(2)
26-12-2006, 11:47
Sada me ljudi pitaju zasto sam naveo Sulejmana velicanstvenog

On je za razliku od mnogih vojskovodja donio napredak osvojenoj teritoriji
Ipak je Turskam imperija imala iste granice 500 godina
dok se ostale imperije osim Rimske nemogu sa time poohvalti, sve ostale Evropske velike drzave su bile instant kao i Napoleonaova i Alexandrova i hitlerova imperija

definitivno se slazem, ta je osvajanja trebalo usporiti, i provoditi ih sustavno kroz godine, je EXTA velike drzave ne mog dugo opstati, samo je pitanje vremena kada ce propasti, pa je onda bolje napraviti da to vrijeme traje i da a drzava ostavi snazan tehnoloski i kulturoloski utjecaj poput RIMA !!!!
Recite iskreno, hoce li jednog dana izbaciti RIMsku povjest iz uđbenika; NE, jer su oni, pametnim osvajanjem, ostavili utisak koji se osjeca i na dan danasnji (cuvamo iskopine, ne !!!) !!!!

Pilip
26-12-2006, 11:49
Izbrisao sam prvih par postova... a govorite da lockam topic... Što da onda lockam ili da nastavim brisat gluposti ? :o

Anyway... povijesne čićnosti: Vođe 2. sv. rata: A. Hitler, W. Churchill,
J. Stalin, Musollini...

Zanemarimo to kaj su neki bili "zli"... ali smatram ih velikim osobama kad su tako uspjeli ratovat cjelim svjetom...

Lockaj rade...

OT:Jedan je jedini covjek koji je spasio Europu od Hitlera - Staljin.
Jest da je poklao vise ljudi od Hitlera i da je bio kreten,ali ko je sam branio istocnu frontu? Da,svi znamo da nije on imal pusku u rukama i predvodil vojsku,ali to je ajmo reci sinegdoha... :)

m777
26-12-2006, 11:49
A ne zaboravimo T. A. Edisona... On i Nikola su pokrenuli 2. industrijsku revoluciju...
Edison je, nažalost, bio i nepošten čovjek. Unatoč svim svojim uspjesima, arogancija ga je natjerala da odbaci Teslu...
I on je stvarno bio velik izumitelj, ali se njegov rad svodio na - rad. Točno to, on je govorio da je genij "1% inspiracija i 99% perspiracija ( -> rad)". S druge strane, Tesla je bio genij u pravom smislu te riječi.
A nije samo Edison krao Tesline patente, svi su ga krali.... Tesla je rekao: "Nije mi žao što kradu moje ideje, žao mi je što nemaju svoje."

Armachus
26-12-2006, 11:50
I Adolf Hitler je najveća povijesna lićnost... za njega znaju svi na planeti zemlji...

A isto tako i Tesla i Da Vinci su povijesne legende na podrućju izumitelja !

Letva
26-12-2006, 12:22
Dzingis Kan,jednostavno,covjek je izgradio carstvo na zemlji najvece ikada.Sa 2 miliona vojnika je Perziju sravnio sa zemljom.Ali,nakon njegove smrti,kao i sva velika carsta ode i ovo :D

olio
26-12-2006, 12:32
Adolf Hitler je bio genije

FearLess
26-12-2006, 12:35
Adolf Hitler je bio genije

Pojasni kako je bio genije

pa njegova drzava nije izdrzala ni 5 godina

dinix
26-12-2006, 12:36
Adolf Hitler je bio genije

lik je bio poremećen... nadam se da se takvi vise nece rodit...

Armachus
26-12-2006, 12:37
Opet se svađate, :naughty: ali nije strašno, :) a i ja mislim da je bio genije !

dinix
26-12-2006, 12:38
Opet se svađate, :naughty: ali nije strašno, :) a i ja mislim da je bio genije !

pa covjece jel znas ti sta je radio taj lik??? jesi ucio to u skoli???

FearLess
26-12-2006, 12:38
Opet se svađate, :naughty: ali nije strašno, :) a i ja mislim da je bio genije !


Mi se nesvadjamo nego ja trazim da covjek pokrijepi svoj post sa nekim podacima zbog cega je adolf bio genije

ludkopuska
26-12-2006, 12:39
Radat ce se takvi jos puno, al hopefully, ne tako pametni kao hitler. Kad kazem pametni ne mislim mudri, to su dva razlicita pojma. On je bio pametan kao vojskovoda (ne razumijem se bas u to, al samo zakljucujem) jer inace ne bi mogao napravit sto je nepravio. A pametan je bio il on il njegovi generali, sve je to isto, svi su munjeni...

Armachus
26-12-2006, 12:40
Da ućili smo što je radio... ali nebi o tome ovdje, ako oćeš raspravljati možemo mailom ili PP-om.

Fenrir
26-12-2006, 12:40
Adolf Hitler je bio genije

Pojasni kako je bio genije

pa njegova drzava nije izdrzala ni 5 godina

To je velikom većinom zbog njegove nestrpljivosti, da je sa cijelim ratom pričekao neko vrijeme, imao bi atomsku i tijek vremena bi bio nadasve drugačiji.

A i velika je povijesna ličnost , neznam mu ime, kad su se osnivale SAD , bio je jednak broj njemačkih i engleskih doseljenika, i kad se glasovalo koji će jezik biti služben, njemački ili engleski, on je izdao svoje ( njemac ) i služebeni jezik je engleski. Zamislite samo da je drugačije glasovao, da se govorio njemački, što bi bilo da su SAD bile na njemačkoj, Hitlerovoj strani!

FearLess
26-12-2006, 12:41
Radat ce se takvi jos puno, al hopefully, ne tako pametni kao hitler. Kad kazem pametni ne mislim mudri, to su dva razlicita pojma. On je bio pametan kao vojskovoda (ne razumijem se bas u to, al samo zakljucujem) jer inace ne bi mogao napravit sto je nepravio. A pametan je bio il on il njegovi generali, sve je to isto, svi su munjeni...

on je bio los vojskovodja
ali je znao da napali ljude svojim pricama o arijevstvu i tome
da je bio dobar vojskovodja na Rusiju nebi krenuo jos najmanje 2 godine jer nema te sile da ratuje na 2 fronta

dinix
26-12-2006, 12:42
Da ućili smo što je radio... ali nebi o tome ovdje, ako oćeš raspravljati možemo mailom ili PP-om.

znam sta je radio samo onolko koliko sam cuo u skoli... mislim da je i to dovoljno da zakljucim da je poremecen... u detalje nezelim ni ulazit...

Letva
26-12-2006, 12:43
Da je slusao generale mozda bi i dobio rat.

FearLess
26-12-2006, 12:45
Ako neko imalo poznaje historiju znace da ameri i nisu previse zasluzni za pobijedu u 2SR
najvise su doprinjeli njemacki partizani koji su cistili put za amere, ali oni se ne spominju u skolskim knjigama jer to nekome neodgovara

ludkopuska
26-12-2006, 12:47
Kao sto rekoh, ne razumijem se previse u te stvari. Al neko je na njihovoj strani sigurno bio pametan, razlog objasnjen gore...

RIPtheREAPER
26-12-2006, 12:48
A sta mislite tko je izumio "antifriz" za gorivo??
Njemacki znanstvenici!
Imao 'Itler puno tenkova, izumio antifriz, pokusao spawnati par skeletona(odigraj Return to Caste Wolfenštajn), napravio armiju, napadao ko blesav i nakraju izgubiojer je podcjenio svoji protivnike. koji su se sastojali od skoro pola svijeta :fof: :fof: .

dinix
26-12-2006, 12:49
Da je slusao generale mozda bi i dobio rat.

sva sreca da nije...

ludkopuska
26-12-2006, 12:50
Al nije (opet nagadam) valjda samo on kriv... Jedna- dvije slucajnosti, izdajica i glupan po meni mogu srusiti svaku vojskovodu (ak je glupan na strani vojskovode, duh)

Pilip
26-12-2006, 12:54
Hitler je bio veoma neinteligentan covjek. U struci je bio soboslikar,a slikao je jos i razglednice i tako...Imao je jako nizak IQ,a prije smrti jos je obolio od Parkinsonove bolesti. Hitler je bio,kak bi se reklo, samo vođa. On je slabo nesto radio, ali su zato njegovi sluzbenici(sluge?) radili sav prljav posao. Gering, Gebls, Himmler i generali koji su dobivali sve te bitke...
Da Hitler nije smislio genocid vjerovatno bi rat otisao u njegovu korist i svi mi bi se zvali sad Fritz, Hajnrih i tako...

dinix
26-12-2006, 12:55
sva sreca da se tako ne zovemo...

Armachus
26-12-2006, 12:56
Fritz, Hajnrih

Pa nisu to loša imena... ima jedan i Werdera Fritz i hejnrik iz Wolfensteina !

ludkopuska
26-12-2006, 12:57
sva sreca da se tako ne zovemo...


Aha... I da sad ne spikamo na njemackom :yuck:

Fenrir
26-12-2006, 12:58
Hitler je bio veoma neinteligentan covjek. U struci je bio soboslikar,a slikao je jos i razglednice i tako...Imao je jako nizak IQ,a prije smrti jos je obolio od Parkinsonove bolesti. Hitler je bio,kak bi se reklo, samo vođa. On je slabo nesto radio, ali su zato njegovi sluzbenici(sluge?) radili sav prljav posao. Gering, Gebls, Himmler i generali koji su dobivali sve te bitke...
Da Hitler nije smislio genocid vjerovatno bi rat otisao u njegovu korist i svi mi bi se zvali sad Fritz, Hajnrih i tako...

Tu si u krivu. Hitler je daleko od gluposti. Tu mnogi miješaju ludilo i glupost. Da je bio lud, bio je. No to se može reći za svakog velikog vojskovođu, jer moraš biti bar malo lud za takve ogromne pothvate. Ali nikako nije bio glup i imao mali IQ, baš suprotno!

dinix
26-12-2006, 13:01
sva sreca da se tako ne zovemo...


Aha... I da sad ne spikamo na njemackom :yuck:

fuj... odvratan jezik...najgori...

ludkopuska
26-12-2006, 13:03
sva sreca da se tako ne zovemo...


Aha... I da sad ne spikamo na njemackom :yuck:

fuj... odvratan jezik...najgori...

Bogte, radje bi govorio francuski... Koji jadan jezik taj njemacki... Fuj... Ajd, odo u kino, pa se cujemo... ili ne... vateva...

Empe Tri
26-12-2006, 13:06
francuski i turski su najljepsi jezici i pisma ;)

nego ja moram naucit do ljeta taj njemacki da bi mogao ici radit u Svicarsku u Zurich jer tamo pricaju njemacki :P

Wizard
26-12-2006, 13:07
Hitler je bio jedan od najvecih vodja ikada i jedan od najvecih vojnih umova ikada, njegov problem je sto je podcjenio suparnike, mislio je da ce sve napraviti u godinu dana, pretjerao je, ali uspio je ujediniti golemi broj ljudi da daju zivote za njega i to bez nekog pravog cilja, pa lik je bio genije, nemojte mislitida sam jasiptatizer njegov ili nesto slicno

Fenrir
26-12-2006, 13:16
sva sreca da se tako ne zovemo...


Aha... I da sad ne spikamo na njemackom :yuck:

fuj... odvratan jezik...najgori...

Gle, ak nemaš kaj pametno za reć, nemoj, ajde , topic je unlockan i rekli smo no more spam. Rasprava je o povijesnim ličnostima.

Helena
26-12-2006, 13:20
William Blake.

Herr Schnitzel
26-12-2006, 13:22
Hitler je bio jedan od najvecih vodja ikada i jedan od najvecih vojnih umova ikada, njegov problem je sto je podcjenio suparnike, mislio je da ce sve napraviti u godinu dana, pretjerao je, ali uspio je ujediniti golemi broj ljudi da daju zivote za njega i to bez nekog pravog cilja, pa lik je bio genije, nemojte mislitida sam jasiptatizer njegov ili nesto slicno


Ja bih rekao da je precijenio svoje vlastite vojnike i zapovjednike...
Nisu bas svi bili voljni ici tako daleko kao on. Kvragu i Arijevska rasa, i arijevci moraju i jest i pit i imat dovoljno toplu odjecu (napad na SSSR, anyone?)... Heh, Svabe jos imali ljetne uniforme kad je zahladilo za 20 stupnjeva...

Arbiter of Change
26-12-2006, 13:30
Hitler je bio jedan od najvecih vodja ikada i jedan od najvecih vojnih umova ikada, njegov problem je sto je podcjenio suparnike, mislio je da ce sve napraviti u godinu dana, pretjerao je, ali uspio je ujediniti golemi broj ljudi da daju zivote za njega i to bez nekog pravog cilja, pa lik je bio genije, nemojte mislitida sam jasiptatizer njegov ili nesto slicno

Zaboravio si mali detalj; bio je lud. Ako i nije, s vremenom je sigurno to postao.

Zamislite šta je moglo postati od njega kao osobe u drugačijim uvjetima--- :(

Helena
26-12-2006, 13:32
Dajte dosta o Hitleru, molim vas.

Rocchiro
26-12-2006, 13:34
Isus Krist

Empe Tri
26-12-2006, 13:38
Đingis Kan :D

Wizard
26-12-2006, 13:45
Imas pravo zaboravio sam reci dajebio lud, ali najveci ljudi u povjesti su bili ludi, ludi imaju muda nesto napraviti, ludi nesto naprave i ludi se upamte

Scuderia
26-12-2006, 13:47
rommel,churchill....netko je spomenuo pavelića....on je bio fasist i sramota za hrv. narod

mEtAXa
26-12-2006, 13:47
Ante Pavelić!! 8)

legenda koja uvijek živi

opet fašizam :-x :-x :-x gamer4life svaka čast :)

Wizard
26-12-2006, 13:52
Ante Pavelic, koliko je on toga ucini za Hrvatsku(losega) da nije bilo njega mozda bi i prije imali Hrvatsku, on je gad, uvjek je donosio krive odluke i bio je fasist, nije legenda i na srecu ne zivi

MindReader
26-12-2006, 13:53
ja sam, kad sam gledo slike u knjizi iz povijesti u 8. razredu, oo u 2. svj. ratu kad su bile konferencije.. bojo sam se gledat staljina.. :rotfl:

26-12-2006, 13:58
Ante Pavelić je bio nesposoban. Nije donio nijednu dobru odluku, samo hitlerova lutka je on.

MindReader
26-12-2006, 14:01
Ante Pavelić je bio nesposoban. Nije donio nijednu dobru odluku, samo hitlerova lutka je on.
ja mislim da ti imaš neke veze s Pavelićem - gle!
Axl Rose
Ante Pavelić

btw - na koje g pavelića mislite? na "onog" il zubara? meni je zubar legenda!!

Rocchiro
26-12-2006, 14:07
Ante Pavelić je bio nesposoban. Nije donio nijednu dobru odluku, samo hitlerova lutka je on.
ja mislim da ti imaš neke veze s Pavelićem - gle!
Axl Rose
Ante Pavelić

btw - na koje g pavelića mislite? na "onog" il zubara? meni je zubar legenda!!

na zubara

dinix
26-12-2006, 14:11
francuski i turski su najljepsi jezici i pisma ;)

nego ja moram naucit do ljeta taj njemacki da bi mogao ici radit u Svicarsku u Zurich jer tamo pricaju njemacki :P

nek uce likovi engleski...

Simon the Dreamer
26-12-2006, 14:28
Ante Pavelić je bio nesposoban. Nije donio nijednu dobru odluku, samo hitlerova lutka je on.
ja mislim da ti imaš neke veze s Pavelićem - gle!
Axl Rose
Ante Pavelić

btw - na koje g pavelića mislite? na "onog" il zubara? meni je zubar legenda!!

na zubara
Zubar je bio nitko i ništa, posve nevažna osoba u povijesti čovječanstva i hrvata...
A najzakon osoba je bio Leo Frank, svojevrsni utemeljitelj Ku Klux Klana (novog). Ubojica i psihopat, ali ujedno i genijalac. Naravno, ja nisam rasist i ne mislim time da je dobro radio... :D

Pilip
26-12-2006, 14:39
Hitler je bio veoma neinteligentan covjek. U struci je bio soboslikar,a slikao je jos i razglednice i tako...Imao je jako nizak IQ,a prije smrti jos je obolio od Parkinsonove bolesti. Hitler je bio,kak bi se reklo, samo vođa. On je slabo nesto radio, ali su zato njegovi sluzbenici(sluge?) radili sav prljav posao. Gering, Gebls, Himmler i generali koji su dobivali sve te bitke...
Da Hitler nije smislio genocid vjerovatno bi rat otisao u njegovu korist i svi mi bi se zvali sad Fritz, Hajnrih i tako...

Tu si u krivu. Hitler je daleko od gluposti. Tu mnogi miješaju ludilo i glupost. Da je bio lud, bio je. No to se može reći za svakog velikog vojskovođu, jer moraš biti bar malo lud za takve ogromne pothvate. Ali nikako nije bio glup i imao mali IQ, baš suprotno!

Ti si stvarno idijot ili se samo pravis? :/
Ko je reko da je bio glup?
Neinteligentnost =/= glupost

Da naci povjest laze kad govori da je Hitler ima low IQ?
Daj malo prelistaj knjizice,potrazi na netu i tak...pa ces vidjet da je stvarno bio neiteligentan. Kaj se tice pohoda, on je tu bio nula.
Ono za kaj mu se mora dati najveca zasluga je to da je imao dobar glas.

Simon the Dreamer
26-12-2006, 14:39
Ali je čak i veliki bonaparte na kraju izgubio rat, koliko god bitaka dobio, a razlog tomu je njegova pičkasta francuska krv, francuzi su stvarno pičke....nijedan rat nisu dobili.
Upišite u google "french military victories" i kliknite I feel Lucky, :rotfl: :rotfl:

dinix
26-12-2006, 14:48
Ali je čak i veliki bonaparte na kraju izgubio rat, koliko god bitaka dobio, a razlog tomu je njegova pičkasta francuska krv, francuzi su stvarno pičke....nijedan rat nisu dobili.
Upišite u google "french military victories" i kliknite I feel Lucky, :rotfl: :rotfl:

izgubio je rat nakon sto je osvojio Europu....

dinix
26-12-2006, 14:52
Upišite u google "french military victories" i kliknite I feel Lucky
zanimljivo

LOL, dobro su ih pogazili...

Helena
26-12-2006, 14:52
Sad isto napravi sa italian military victories.

dinix
26-12-2006, 14:55
Sad isto napravi sa italian military victories.

kakva je to smijesna stranica??? LOL... tamo pise french military victories.... ne kontam...

RIPtheREAPER
26-12-2006, 15:15
sada mi iz povjesti ucimo o Hrvatskoj izmedu 2 WW.
zanima me sto bi vi ucinili da ste tada zivjeli i da ste bili neki lik u saboru.

dinix
26-12-2006, 15:18
sada mi iz povjesti ucimo o Hrvatskoj izmedu 2 WW.
zanima me sto bi vi ucinili da ste tada zivjeli i da ste bili neki lik u saboru.

u hrvatskom saboru??? puco bi si u glavu....

RIPtheREAPER
26-12-2006, 15:53
sada mi iz povjesti ucimo o Hrvatskoj izmedu 2 WW.
zanima me sto bi vi ucinili da ste tada zivjeli i da ste bili neki lik u saboru.

u hrvatskom saboru??? puco bi si u glavu....

mislio sam da si neki mocan covjek, a sa saborom je samo primjer..
i nebi se ti upucao nego bi ti netko drugi..

Simon the Dreamer
26-12-2006, 17:08
A neznam, opasno je i sada, a kamoli tada bilo govoriti šta misliš, mislim da bi tada samo uzo prvi mito da se maknem, i mako se...

Bishop_45_(2)
26-12-2006, 17:56
Ahh, vidite svi prozivaju Napoleona B. i Aleksandra V. kao strasne i najbolje vojskovođe, ali ono sto svi zaboravljamo jest da to vojskovođe je bilo sve sto su oni bili; pogledajte realno (posto je vec spomenut Napoleon, probati cu objasniti svoju teoriju na njegovom primjeru).
Napoleon je napravio najvecu mogucu pogresku koju vojskovođa moze napraviti, i ta toliko ocita pogreska cesto je prozivana kao dokaz njegovih vrlina; zapravo to je dokaz "gluposti" (ovo je relativan pojam, zato ga stavljam u navodnike); On je skupio vojsku, krenuo, i nije mu palo na pamet da stane dok moze, uspostavi stabilnu ekonomiju i vlast na osvojenom podrucju; tako da je jedini nacin da se zaustavi bio da izgubi !!!, i to se dogodio kad je naletio na Rusiju, oni su ga pametno zahebali i covjek se morao vratiti !!! Ta prekomjerno 'overxpazirana' drzava vishe nije imala nikakvog nacina da ostane cijela jer je igzubila jednu jedinu stvar koja ju je drzala zajedno--> vojnu nadmoc; tako da odlaskom Napoleona Fra. se raspada, cime zapravo i ne dobiva toliko puno (ako uracunate sve mrtve ljude, unistenu ekonomiju, izgubljene resurse....).
Slicna se stvar dogodila i sa Aleksnadrom V. i Hitlerom i brdom drugih vojskovođa koji su vrsili masovna osvajanja---> prebrza expanzije, unutrasnja nestabilnost, raspadanje i građanski ratovi; ti tipovi jesu SUPER pametni (lol koji izraz); ali samo kao vojskovođe, i oni su trebali to ostati, ne postati vrhovni zapovjednici !!!!
Opet mi ih dijelom sve volimo jer su izvor materijala za nase igre ! :wink: !!!

takodjer zelim dodati da su svi ti ljudi BILI i inteligentni i pametni; mozda je istina da neki od tih diktatora nisu bili bas vojskovođe, ali hey, od slikara do diktatora, mislim da je prilicno VELIKA razlika, to je samo jedan primjer;
Napoleon i "njegovo drustvo", bili su, ponavljam, pametni, ali pametni samo za jednu stvar, oni su znali osvajati, ali nakon sto im je krenulo nisu znali sto, i jednostavno nisu stajali, ti NE mozes sa jednom vojskom drzati podrucje cijele EUROPE !!! trebas koristiti politiku, i stvoriti međusobno zavisne frakcije; a ako ti je bas stalo da imate isto ime i dio zajednickih vojnih snaga, oda mozes razviti vrstu federacije !!!
Recimo da je jedan od tih vojskovođa osvojio cijelu Europu, Aziju i Sj. Afriku, sto mislite koliko bi zapravo nakon njihove smrti ta drzava opstala; nastajale bi skupine pobunjenika, vladajuća tijela bi postojala sve vishe i vishe koruptirana sa strane boraca za slobodu, a i sama sposobnost nasljednika da zadrzi takav divovski prostor pod kontrolom jest upitna !!!
Prema tome da je Napoleon osvojio cijelu Europu; da je Hitler osvojio CIJELI SVIJET, mi sada nebismo bili u velikoj Njemackoj, zapravo bili bi jako daleko od njem jez (zar mislite da bi prezivio ijedan njemac nakon holokausta koji bi bio uzrokovan njemackim(nacistickim) osvajanjem svijeta), jer bi njemci izumrli prisilnim putem (lol, prije nasilnim, a to bi bilo zbog straha od nove pobune) !!!, a i da imaju cijeli svijet dogodilo bi im se isto sto i Arapima u osvajanjima, postali bi manjina u vlastitoj drzavi i holokaust bi bio gotovo nemoguć !!!
Zato vas molim da ne prozivate Hitlera kao neinteligentnu i retardiranu osobu, jer on to nije bio; ali ni ne govorite o ikakvom masovnom germaniziranju, jer ako ce itko nasu kulturu germanizirati to ce biti Ameri i Eng, ciji jezik vec vlada u svijetu asseblera (rema tome i svih prog jez i svega sto proizlazi iz njih (lol, software)), ali i na internetu, ciji znacaj nedvojbeno raste !!!

(*u ovom textu ja naravno ne poricem da je Hitler napravio veliko sranje; ali,iako ovo zvuci nezrelo i okrutno, on je tebao nekoga koga bi nemilosrdno lovio i klao da dokaze nadmoć svoje "arijevske" rase, zidovi su ocito ispali ti koji ce pobrat batine, jer je 1. drzava bila poljska, a zidova je tamo bilo razmjerno puno !!!*)

(*Arijevska rasa je rezultat iskrivljenja pradavne pov., zapravo arijska rasa su ono iz cega su se razvili slaveni i germani, H. je ubacio pricu o Atlantidi, tj. kontinentu s kojeg potjece arijevska rasa koja se dijelila u dva sloja:::> 'originalne' arijevce(germani) i nizi sloj ljudi(slaveni); nakon osvajanja svijeta on bi zadrzao slavene i latine da mu sluze kao robovi, dok ne razvije mehanicku vrstu radnika a.k.a. robote; lol, mamicu mu jebem, on bi sve nas top i na misec; ali ne zapravo, on bi top u nas, ili nas u komoru, ali nema veze !!! (ma sta nema veze treba ga ubit,. steta sto je vec mrtav!!!)*) !!!

Letva
26-12-2006, 20:30
Sva su carstva pala.

KingTomy
26-12-2006, 20:33
Jeli se amerika i EU mogu nazvati modernim "carstvima"?

Arbiter of Change
26-12-2006, 20:34
Jeli se amerika i EU mogu nazvati modernim "carstvima"?

E krasna su mi to neka carstva onda. :roll:

ludkopuska
26-12-2006, 20:40
Jeli se amerika i EU mogu nazvati modernim "carstvima"?

E krasna su mi to neka carstva onda. :roll:

Da... Za EU bih rekao da se carstvima južuali VLADA a za Ameriku (valjda se misli na SAD :? ) da carstvima vladaju SPOSOBNI ljudi... A možda buš pokrece sve one silne ratov da dokaze da je slican pl-ima :D

ewok
26-12-2006, 21:13
Adolf Hitler je bio genije

Pojasni kako je bio genije

pa njegova drzava nije izdrzala ni 5 godina

To je velikom većinom zbog njegove nestrpljivosti, da je sa cijelim ratom pričekao neko vrijeme, imao bi atomsku i tijek vremena bi bio nadasve drugačiji.

A i velika je povijesna ličnost , neznam mu ime, kad su se osnivale SAD , bio je jednak broj njemačkih i engleskih doseljenika, i kad se glasovalo koji će jezik biti služben, njemački ili engleski, on je izdao svoje ( njemac ) i služebeni jezik je engleski. Zamislite samo da je drugačije glasovao, da se govorio njemački, što bi bilo da su SAD bile na njemačkoj, Hitlerovoj strani!
zanimljivo :|

ludkopuska
26-12-2006, 21:18
Adolf Hitler je bio genije

Pojasni kako je bio genije

pa njegova drzava nije izdrzala ni 5 godina

To je velikom većinom zbog njegove nestrpljivosti, da je sa cijelim ratom pričekao neko vrijeme, imao bi atomsku i tijek vremena bi bio nadasve drugačiji.

A i velika je povijesna ličnost , neznam mu ime, kad su se osnivale SAD , bio je jednak broj njemačkih i engleskih doseljenika, i kad se glasovalo koji će jezik biti služben, njemački ili engleski, on je izdao svoje ( njemac ) i služebeni jezik je engleski. Zamislite samo da je drugačije glasovao, da se govorio njemački, što bi bilo da su SAD bile na njemačkoj, Hitlerovoj strani!
zanimljivo :|

Nisam siguran, al cini mi se malo nevjerojatno da je bio baš JEDNAK broj glasova i da je engleski pobijedio za JEDAN glas... Al to je samo moje mišljenje...

FearLess
26-12-2006, 21:27
Istina je da je engleski pobijedio za jedan glas

Bishop_45_(2)
26-12-2006, 21:29
Jeli se amerika i EU mogu nazvati modernim "carstvima"?

LOL, NIKAKO, i to samo zbog jedne cinjenice ---> CARSTVOM VLADA JEDAN CAR, to je APSOLUTISTIČKA vladavina i nema mjesta saboru ko sta ga ima SAD; a EU nije ni blizu Drzavi, a kamo li carstvu, jer su oni tamo picke, i jako bi patili da se nađu u konfliktu sa SAD, naravno EU ima vece sanse protiv SAD, ali oni bi rađe ostavili to da SAD bude najsnazniji nego pomakli guzicu !!!

KingTomy
26-12-2006, 21:30
@FearLess:-Bilo je tanko. Onda bi švapski bio svjetski jezik lol 100%
hitler bi možda čak i dominirao.
blagoslovljen taj jedan čovjek koji je dao taj jedan glas! :pray:

saće mi neko reći da lepetam glupostiS:)

NiX4tHeG@M3R
26-12-2006, 21:40
@FearLess:-Bilo je tanko. Onda bi švapski bio svjetski jezik lol 100%
hitler bi možda čak i dominirao.
blagoslovljen taj jedan čovjek koji je dao taj jedan glas! :pray:

saće mi neko reći da lepetam glupostiS:)

štreber

Outmind
26-12-2006, 21:43
Jeli se amerika i EU mogu nazvati modernim "carstvima"?

Europa mene podsjeća na njemačku 17 i 18 st. - puo malih grofovija koje imaju nešto zajedničko ali ne dovoljno da bi uistinu bile jedinstvene, a SAD je, što god oni o sebi mislili, autoritaran režim, a to je pak samo korak do totalitarnog...

Herr Schnitzel
26-12-2006, 23:18
Jeli se amerika i EU mogu nazvati modernim "carstvima"?

Europa mene podsjeća na njemačku 17 i 18 st. - puo malih grofovija koje imaju nešto zajedničko ali ne dovoljno da bi uistinu bile jedinstvene, a SAD je, što god oni o sebi mislili, autoritaran režim, a to je pak samo korak do totalitarnog...



A ja sam misljenja da nam treba novi Bismarck, koji ce ujediniti Europu i vratiti joj staru slavu! [zloban smijeh]

No, u svakoj sali ima istine, stvarno bi bilo pozeljno da se sve zemlje Europe cvrsce povezu, jer nas ovako cijeli moderni svijet gleda s podsmijehom... Vise nas postuju zbog nase stare slave nego zbog nekakve stvarne snage. Mozda kakva federacija? FIES: Federation of Independent European States? Vladajuce tijelo: Sabor, Senat, Skupstina?
Hmmm, mozda smo naceli dio buducnosti... Gusht...

Prince-Artas
26-12-2006, 23:42
omg sad se vi ograničili na par povjesnih ličnosti

@Bishop-odličan post koji potpisujem :pray:

ludkopuska
27-12-2006, 02:02
Pa kad su nam dovoljne :)

Bishop_45_(2)
27-12-2006, 03:46
omg sad se vi ograničili na par povjesnih ličnosti

@Bishop-odličan post koji potpisujem :pray:

thx, po kolicini ocito je da sam ulozio, .... 10 min (25 min zapravo)S?!! :)

Simon the Dreamer
27-12-2006, 09:52
Najlakše je povezati ljude u mržnji i u istoj boji kože, kao što je to Hitler pokušao, i onda uništiti sve druge, ali iskreno govoreči, to je smiješno glupo. On je doslovce izabrao jednu, dvije rase i rekao sebi, na ovom prostoru ćemo pobiti sve druge rase.
Treba ujedinit sve rase, ali to će se polako, s vremenom sigurno dogodit, sve rase i nacije teže ka tome da se stope, i za najviše 200tinjak godina svi ćemo imat toliko izmješana podrijetla da više nećemo moći reći: Tata mi je ovo, a mama ovo, već ćemo moći reći samo ja sam dijete svijeta. Slična situacija je sada u Brazilu, tamo ima najviše grifoa, tako jedan Kaka ima jednako crne rase u sebi koliko i Ronaldinho, i nisu ima važa podrijetla. To se zvoe globalizacija, i nije važno tko ju pokreće, važno je samo da će doći... a do tada što se mene tiće, ja ću biti rasist, mrziti arape, srbe i sjevernokorejce ( :) ) i baš me briga :fof:

St. Jude
27-12-2006, 10:11
ja sam najveća povijesna ličnost 8)

Bishop_45_(2)
27-12-2006, 11:34
Najlakše je povezati ljude u mržnji i u istoj boji kože, kao što je to Hitler pokušao, i onda uništiti sve druge, ali iskreno govoreči, to je smiješno glupo. On je doslovce izabrao jednu, dvije rase i rekao sebi, na ovom prostoru ćemo pobiti sve druge rase.
Treba ujedinit sve rase, ali to će se polako, s vremenom sigurno dogodit, sve rase i nacije teže ka tome da se stope, i za najviše 200tinjak godina svi ćemo imat toliko izmješana podrijetla da više nećemo moći reći: Tata mi je ovo, a mama ovo, već ćemo moći reći samo ja sam dijete svijeta. Slična situacija je sada u Brazilu, tamo ima najviše grifoa, tako jedan Kaka ima jednako crne rase u sebi koliko i Ronaldinho, i nisu ima važa podrijetla. To se zvoe globalizacija, i nije važno tko ju pokreće, važno je samo da će doći... a do tada što se mene tiće, ja ću biti rasist, mrziti arape, srbe i sjevernokorejce ( :) ) i baš me briga :fof:

humm, oprosti, ali napravio si malu pogresku; Hitler je pazljivo odabrao koga ce, i na kojem temelju ubiti, prognati, .....; to je zapravo jedan od njegovih najpromisljenijih poteza; kao sto sam vec rekao, on ja jako dobro proucio davnu povijest, i na temelju tih podataka odlucio koga ce, ...ehm, sjebati !!!

Simon the Dreamer
27-12-2006, 11:44
Ma znam, ali je, u biti, odlučio pročistiti svoju zemlju od svih drugih, i tako postići veće jedinstvo, a to koga je odlučio pročistiti i koji su još razlozi, to dokazuje njegovu genijalnost, jer je izabrao židove, najomraženiji narod, i time postigao podršku svoga naroda...

St. Jude
27-12-2006, 11:52
Hitler ej bio od inteligentnijih osoba u povijesti,jer malo koji čovjek može napravit šta i on može napravit,ali zbog završetka 1. svj. rata,kad je atanta osramotila njemačku,on je počeo osjećat mržnju i odlučio se osvetit.Ali kad vidimo šta je posto govorimo da je budala ,ali šta bi bilo da je činio suprotno od 2. svj. rata da atanta nije osramotila njemačku,i da je hitler svu svoju snagu usmjerio u boljitak njemačke i neuništavanje drugih nacija,njemčka bi postal vele sila ravna americi

Bishop_45_(2)
27-12-2006, 11:52
@Sajmon Drimr:::> ma ok, to je jasno samo po sebi, ipak je tip politicar !!!

@St.Jude ::> mislim da Njem ne bi stala tamo gdje i Amerika, njem bi otisla dalje
; i prestanimo se samo ponavljati, osvjezite malo temu nekom novom teorijom, koja ne mora biti striktno vezana uz Hitlera !!!Splz

Simon the Dreamer
27-12-2006, 11:58
Antanta je bila u 1. svj ratu, u drugom su se zvali Saveznici...
A pričajmo malo o KKK, nevjerojatna stvar da i dan danas oni drže vlast i imaju svoje ljude na položajima u politici...

Herr Schnitzel
27-12-2006, 12:07
Hitler ej bio od inteligentnijih osoba u povijesti,jer malo koji čovjek može napravit šta i on može napravit,ali zbog završetka 1. svj. rata,kad je atanta osramotila njemačku,on je počeo osjećat mržnju i odlučio se osvetit.Ali kad vidimo šta je posto govorimo da je budala ,ali šta bi bilo da je činio suprotno od 2. svj. rata da atanta nije osramotila njemačku,i da je hitler svu svoju snagu usmjerio u boljitak njemačke i neuništavanje drugih nacija,njemčka bi postal vele sila ravna americi



Antanta nije osramotila nikog osim samu sebe. Dobili su saveznike na prijevaru (Italija, koja poslije nije dobila obecano), dobivali zalihe iz Amerike, i sa svim time su svejedno bili potisnuti skoro do Pariza.
Da Ameri nisu dosli ko pi***nakon tri godine rata ne bi Centralne sile izgubile...

Bishop_45_(2)
27-12-2006, 12:14
hebiga, istina, ali nismo li rekli staviti malo WW2 na stranu jer vec dosta dugo pricamo o njemu;
Ja zapravo malo znam o KKK, to su Klaustrofobični Kreteni s Kapuljačom, riht ???

Arda
27-12-2006, 12:23
KKK, da to su Klaustrofobični Kreteni s Kapuljačom..
@ludkopuska ovaj tvoj potpis to nam je profesor u skoli govorio odakle si ti to pokupio..ja sam donedavno spadao u one koji znaju i znaju da znaju..

Simon the Dreamer
27-12-2006, 12:55
A mislim da su to više kape nego kapuljače...

ludkopuska
27-12-2006, 12:58
@ Arda, to mi je stari ispripovjedo... Ja sam ti od onih koji ne znaju i znaju da ne znaju... Ajd ako zelis jos nest rec, bolje PM-om, jer je ovo dosta ot...

Arda
27-12-2006, 13:16
zapravo vise lice na maske jer prekrivaju cjelu facu...

Pilip
27-12-2006, 14:09
[quote="Sajmon Drimr":qw0lgtqw]Najlakše je povezati ljude u mržnji i u istoj boji kože, kao što je to Hitler pokušao, i onda uništiti sve druge, ali iskreno govoreči, to je smiješno glupo. On je doslovce izabrao jednu, dvije rase i rekao sebi, na ovom prostoru ćemo pobiti sve druge rase.
Treba ujedinit sve rase, ali to će se polako, s vremenom sigurno dogodit, sve rase i nacije teže ka tome da se stope, i za najviše 200tinjak godina svi ćemo imat toliko izmješana podrijetla da više nećemo moći reći: Tata mi je ovo, a mama ovo, već ćemo moći reći samo ja sam dijete svijeta. Slična situacija je sada u Brazilu, tamo ima najviše grifoa, tako jedan Kaka ima jednako crne rase u sebi koliko i Ronaldinho, i nisu ima važa podrijetla. To se zvoe globalizacija, i nije važno tko ju pokreće, važno je samo da će doći... a do tada što se mene tiće, ja ću biti rasist, mrziti arape, srbe i sjevernokorejce ( :) ) i baš me briga :fof:

humm, oprosti, ali napravio si malu pogresku; Hitler je pazljivo odabrao koga ce, i na kojem temelju ubiti, prognati, .....; to je zapravo jedan od njegovih najpromisljenijih poteza; kao sto sam vec rekao, on ja jako dobro proucio davnu povijest, i na temelju tih podataka odlucio koga ce, ...ehm, sjebati !!![/quote:qw0lgtqw]

Da,prucavao je detaljno povjest,a napravio isto sranje ko Napoleon.
Pati malo kaj pises. ;)
Al dobro,mozda ova rijec "davnu" popravlja stvar. :)

Bishop_45_(2)
27-12-2006, 14:31
cujes Pilipe, i prije Aleksandra V. se dogodilo isto sranje ko i njemu, ali opet ovaj nije nista poduze, vec je jednostavno osvajao dok mu carstvo vise uopce nije moglo izdrzati takav pritisak; npr. onaj rimski car nakon Hadrijana, ne mogu se sad sjetiti imena, ali on je poceo graditi novi zid iznad Hadrijanovog u Engleskoj, i korisitio ga za koordiniranje daljnjih napada; naravno da je ispusio i morqao pobjeci do Hadrijanovog zida, ali sto te tipove od antickog doba do Hitlera (pa cak i SAD koji je pusio u Vjetnamu i Iraku), sto njih tjera da naprave takve pogreske; ako su dosli na tako visoke pozicije vjerovatno su imali visoko obrazovanje, a ponovo rade tako elemntarne pogreske; im se mozk poremeti od previse pobjeda, ili, .....
a evo ja sa nedovrsenom gimnazijom sudim tim povjesnim likovima......
LAKO JE BITI GENERAL POSLIJE BITKE !!!!! :thumbs1:

Babitz
27-12-2006, 20:31
@sajmon
mrzis crnce?



imo, osoba koja je najvise obiljezila povijest je david beckham http://www.shuma.org/forum/smileys/smiley9.gif



al ozbiljno, meni najdraza povesna licnost je cezar

Herr Schnitzel
27-12-2006, 22:06
cujes Pilipe, i prije Aleksandra V. se dogodilo isto sranje ko i njemu, ali opet ovaj nije nista poduze, vec je jednostavno osvajao dok mu carstvo vise uopce nije moglo izdrzati takav pritisak; npr. onaj rimski car nakon Hadrijana, ne mogu se sad sjetiti imena, ali on je poceo graditi novi zid iznad Hadrijanovog u Engleskoj, i korisitio ga za koordiniranje daljnjih napada; naravno da je ispusio i morqao pobjeci do Hadrijanovog zida, ali sto te tipove od antickog doba do Hitlera (pa cak i SAD koji je pusio u Vjetnamu i Iraku), sto njih tjera da naprave takve pogreske; ako su dosli na tako visoke pozicije vjerovatno su imali visoko obrazovanje, a ponovo rade tako elemntarne pogreske; im se mozk poremeti od previse pobjeda, ili, .....
a evo ja sa nedovrsenom gimnazijom sudim tim povjesnim likovima......
LAKO JE BITI GENERAL POSLIJE BITKE !!!!! :thumbs1:

To ti se zove pohlepa...

Simon the Dreamer
27-12-2006, 22:17
Greeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeed....
Da, to je najviše uništavalo...

olio
27-12-2006, 22:17
wiking ?

sexy peace
27-12-2006, 22:42
Maradona i Pele.

Bishop_45_(2)
27-12-2006, 23:01
da sad, i đanez !!!

Armachus
27-12-2006, 23:11
Anubis, Isis, Ra, Osiris...i Thor & Odin sve su to velike prapovjesne lićnosti !

Helena
27-12-2006, 23:15
SI laid me down upon a bank,
Where Love lay sleeping;
I heard among the rushes dank
Weeping, weeping.

Then I went to the heath and the wild,
To the thistles and thorns of the waste;
And they told me how they were beguiled,
Driven out, and compelled to the chaste.

I went to the Garden of Love,
And saw what I never had seen;
A Chapel was built in the midst,
Where I used to play on the green.

And the gates of this Chapel were shut,
And 'Thou shalt not' writ over the door;
So I turned to the Garden of Love
That so many sweet flowers bore.

And I saw it was filled with graves,
And tombstones where flowers should be;
And priests in black gowns were walking their rounds,
And binding with briars my joys and desires.

The Garden Of Love by William Blake - predobro 8)

T.N.T.
27-12-2006, 23:19
imo, osoba koja je najvise obiljezila povijest je david beckham http://www.shuma.org/forum/smileys/smiley9.gif
uz niku, moja najdraža povjesna ličnost...http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/dancing.gif


inače, ne mogu odabrati najdražu povijesnu ličnost...ima ih više...

Muhamed, Cezar, Aleksandar Veliki...

Bishop_45_(2)
28-12-2006, 01:09
iako bi se ovo moglo uracunati u spam ubit ce me ako ne pitam :::>
"Najdraza povijesna licnost"-WTF, ja ne razumijem taj pojam, kako ti povijesna licnost (ruzne li rijeci, ....) moze biti najdraza, mislim ok za nekoga tko je zivio u zadnjih 50 god., zanamo tko i otkuda je, vjerovatno je netko napravio njegovu psiholosku analizu, njegovi su postupci zapisani, nije vazno, ali Muhamed, Cezar, Aleksandar V.; o tim tipovima ne mozete bas puno saznati, par knjiga spisa i textova, mozda tu i tamo koja teorija o njihovoj politici koja je izronila kroz svo ovo vrijeme; ali najdraza licnost......???, evo pogledaj cisto realno, Aleksandar V.,kako znas da nije jebo sve clanove vladajućrg vijeća da bi mu dopustili da uzme ogromna sredstva, sagradi vojnu infrastrukturu i ode u rat; sve ono sto vi volite u takvoj pov. osobi svodi se na ono sto vi vjerujete, prema tome ja mogu reci da mi je najdraza pov. licnost James Earl Cash, sta mi mozete, ja vjerujem da je on zapravo dobra osoba, neshvaćeni individualac kojeg su u strahu pogubili, i to moje obiljezavanje njega kao pov. osobe jednako je vasem prozivanju Cezara kao naj. pov. osobe !!!
Just think about it !!!

Babitz
28-12-2006, 09:24
Anubis, Isis, Ra, Osiris...i Thor & Odin sve su to velike prapovjesne lićnosti !a ne dio mitologije?

btw
anubis je nest najkul iz svih mitologija http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/dancing.gif

Herr Schnitzel
28-12-2006, 09:55
Anubis, Isis, Ra, Osiris...i Thor & Odin sve su to velike prapovjesne lićnosti !a ne dio mitologije?

btw
anubis je nest najkul iz svih mitologija http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/dancing.gif


OK, ali ne prije Horusa http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/dancing.gif

Armachus
28-12-2006, 10:31
E meni je Isis, pa onda Anubis najbolji !

T.N.T.
28-12-2006, 11:51
wtf su ti likovi? :o

St. Jude
28-12-2006, 11:52
wtf su ti likovi? :o

stari bogovi,egipćana i skandinavca

Tri66a
28-12-2006, 11:58
Džingis kan 8)

Bishop_45_(2)
28-12-2006, 14:10
koja rasprava svatko samo vrti svoje,..............

Simon the Dreamer
28-12-2006, 15:23
Che Guevara

Armachus
28-12-2006, 15:24
[quote="T.N.T.":x72g91l5]wtf su ti likovi? :o

stari bogovi,egipćana i skandinavca[/quote:x72g91l5]

U mom avataru Anubis !

T.N.T.
28-12-2006, 16:14
ok, thx...znam jednu stvar više...http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/dancing.gif

Tri66a
28-12-2006, 16:17
Znam da je možda(dobro,ajde SIGURNO) offtopic ALI:
Postoji li u nordijskoj mitologiji pakao? Znam da svaki ratnik koji padne u bitci sa mačem ide u Valhallu na gozbu s Odinom, Thorom i ostalim ratnicima gdje čeka Ragnarok(posljednja bitka dobra i zla?). A što je s onima koji ne poginu u bitci ili s mačem i koje ne mogu sahraniti na vikinški način? Gdje oni idu?

Armachus
28-12-2006, 16:20
To pitaj Wiking-a, ja sam ti više za Egipatsku mitologiju...

A valjda i oni idu u underwolrd...

m777
28-12-2006, 16:25
Znam da je možda(dobro,ajde SIGURNO) offtopic ALI:
Postoji li u nordijskoj mitologiji pakao? Znam da svaki ratnik koji padne u bitci sa mačem ide u Valhallu na gozbu s Odinom, Thorom i ostalim ratnicima gdje čeka Ragnarok(posljednja bitka dobra i zla?). A što je s onima koji ne poginu u bitci ili s mačem i koje ne mogu sahraniti na vikinški način? Gdje oni idu?
Mislim da postoji pakao. Ako se ne varam, naziva se Hel (negdje sam čuo i Helveta)...

Armachus
28-12-2006, 16:31
http://en.wikipedia.org/wiki/Norse_mythology

Ovdje imaš... ja mislim !

m777
28-12-2006, 16:32
http://en.wikipedia.org/wiki/Norse_mythology

Ovdje imaš... ja mislim !
Evo...
Uživaj. (http://en.wikipedia.org/wiki/Hel_%28being%29)

Tri66a
28-12-2006, 16:41
zahvaljujem

ewok
28-12-2006, 16:48
Znam da je možda(dobro,ajde SIGURNO) offtopic ALI:
Postoji li u nordijskoj mitologiji pakao? Znam da svaki ratnik koji padne u bitci sa mačem ide u Valhallu na gozbu s Odinom, Thorom i ostalim ratnicima gdje čeka Ragnarok(posljednja bitka dobra i zla?). A što je s onima koji ne poginu u bitci ili s mačem i koje ne mogu sahraniti na vikinški način? Gdje oni idu?

Poginuli ratnici idu u Valhallu (walhall), ali ne svi, vec samo oni koje odaberu Valkirye. Oni koji ne umru u borbi idu u Hel tj. Niflhel (od toga je i nastala rijec Hell), mada ovdje Hel nije neko ruzno mjesto, tamo ljudi "zive" normalno samo sto je nenormalno hladno (blizina Niflheima). Negdje sam procitao da ratnici nedostojni (ne ubojice i pljačkaši) Valhalle idu u Gladheim. To je nesto slicno VH samo sto se oni nece boriti na dan Ragnaroka. Nakon raganroka duse dobrih ljudi, duse ratnika, poginulih bogova i einherjara ce otici u dva neba koja se nalaze iznad Asgaarda, a duse zlih u Hel (Niflhel) u dvoranu Nistr-nešto :wink: gdje teku rijeke od zmijskog otrova i jedino s cime se mozete tamo okrijepiti jest mokraca :yuck: .
Note @ Tri66a - u poganskom panteonu Slavena i Germana (i mnogih drugih naroda) nema "dobra" i "zla", nema grijeha, "moto" im je bio "čini sto hoćeš, ali drugima ne šteti"... Tako da ne mozes reci "posljednja bitka dobra i zla". Divovima je u prirodi da unistavaju, a Loki ima dobre razloge da se bori, ipak su mu svu djecu uzeli.

Bishop_45_(2)
28-12-2006, 16:49
ca ste rekli da se pakao zove Helena

Tri66a
28-12-2006, 17:01
Znam da je možda(dobro,ajde SIGURNO) offtopic ALI:
Postoji li u nordijskoj mitologiji pakao? Znam da svaki ratnik koji padne u bitci sa mačem ide u Valhallu na gozbu s Odinom, Thorom i ostalim ratnicima gdje čeka Ragnarok(posljednja bitka dobra i zla?). A što je s onima koji ne poginu u bitci ili s mačem i koje ne mogu sahraniti na vikinški način? Gdje oni idu?

Poginuli ratnici idu u Valhallu (walhall), ali ne svi, vec samo oni koje odaberu Valkirye. Oni koji ne umru u borbi idu u Hel tj. Niflhel (od toga je i nastala rijec Hell), mada ovdje Hel nije neko ruzno mjesto, tamo ljudi "zive" normalno samo sto je nenormalno hladno (blizina Niflheima). Negdje sam procitao da ratnici nedostojni (ne ubojice i pljačkaši) Valhalle idu u Gladheim. To je nesto slicno VH samo sto se oni nece boriti na dan Ragnaroka. Nakon raganroka duse dobrih ljudi, duse ratnika, poginulih bogova i einherjara ce otici u dva neba koja se nalaze iznad Asgaarda, a duse zlih u Hel (Niflhel) u dvoranu Nistr-nešto :wink: gdje teku rijeke od zmijskog otrova i jedino s cime se mozete tamo okrijepiti jest mokraca :yuck: .
Note @ Tri66a - u poganskom panteonu Slavena i Germana (i mnogih drugih naroda) nema "dobra" i "zla", nema grijeha, "moto" im je bio "čini sto hoćeš, ali drugima ne šteti"... Tako da ne mozes reci "posljednja bitka dobra i zla". Divovima je u prirodi da unistavaju, a Loki ima dobre razloge da se bori, ipak su mu svu djecu uzeli.
noted

Rocchiro
28-12-2006, 17:44
inace,ja sam vam demigod,sin Peruna i majke Đurđice

St. Jude
28-12-2006, 17:44
inace,ja sam vam demigod,sin Peruna i majke Đurđice

a ja mislio da si spiderman

m777
28-12-2006, 17:45
Hail hanzaplast. :pray: Sad ćemo ti izgraditi hram na Dinari, a za žrtve ćemo prinositi flastere...

Rocchiro
28-12-2006, 17:45
inace,ja sam vam demigod,sin Peruna i majke Đurđice

a ja mislio da si spiderman

i to isto

St. Jude
28-12-2006, 17:49
Hail hanzaplast. :pray: Sad ćemo ti izgraditi hram na Dinari, a za žrtve ćemo prinositi flastere...

misliš crayola voštene bojice

m777
28-12-2006, 17:51
Hail hanzaplast. :pray: Sad ćemo ti izgraditi hram na Dinari, a za žrtve ćemo prinositi flastere...

misliš crayola voštene bojice
Da citiram Velikog Hanzu: "i to isto"

Rocchiro
28-12-2006, 17:55
http://img95.imageshack.us/img95/9481/whacky0843zc7bbfh0.gif

minotaurus
30-12-2006, 00:15
Da ovdje ima pokoji normalni admin i mod toga nebi bilo.
Dije neko da pobrise gornjih 3 posta?Nigdje nikog...

Da nebi bio OT...
Malo sam se bavio jednim likom, zvali su ga "covjek sudbine", jedan od najboljih i najistaknutijih kako vojskovoda i careva u povijesti. Napoleon Bonaparte. Sad ovak malo citam knjige i tak, kad naletim na njegov najtezi poraz, pohod na Rusija. Pocetak kraja. Uglavnom, ovo je bil totalni peh. Jedini koji tu zasluzuje da nosi naziv Pobjednik je ruski general Kutuzov. Covjek koji je naredio da se od Boromira pa sve do Moskve spaljuje svako selo, svaka kuca, da se otrova svaki bunar, da se sve unisti. Uvalio je francuze u zamku.
Ovo je cisti primjer ratne genijalnosti.


Djed mi je rekao da je on moj daleki predak,to je majcino djevojacko.bio je pocasni princ od smolenska,i nije imao jedno oko.Mikhail Ilarionovic Kutuzov.znam da je ruski car njega mrzio iz dna duse,ali mu se ispricao nekoliko dana prije mikhailove smrti.nije mnogo ljudi dozivjelo da im se car isprica.ajde,sad se hvalim,al stvarno je istina...Ban Jelačić je zakon,a fascinira me Nikola Šubić Zrinski,sa onim svojim zadnjim prodorom kakav ni Tolkien ne bi izmislio
:pray:

minotaurus
30-12-2006, 00:41
papa Ivan Pavao II,Gandhi...nisam ih vidio u konkurenciji...al zato je Hitler jako spominjan.Sramota.Kako moze bit genijalan netko tko u logorima gusi plinom novorodence?nije mi jasno.sta je tu genijalno.kod ustasa pozdravljam zelju za hrvatskom samostalnoscu,al su ga usrali dobrano sa jasenovcem i ostalim pizdarijama.to nisu casni hrvati ni povijesne osobe u rangu.Jelacica,cak su notorizirali Jelacicev usklik ZA DOM SPREMNI!

drvce
30-12-2006, 01:18
Brzo ce i saddam hussein u povijesnu licnost. :rotfl:

Bishop_45_(2)
30-12-2006, 03:04
papa Ivan Pavao II,Gandhi...nisam ih vidio u konkurenciji...al zato je Hitler jako spominjan.Sramota.Kako moze bit genijalan netko tko u logorima gusi plinom novorodence?nije mi jasno.sta je tu genijalno.

znam da cu pozaliti sto ponovno otvaram raspravu, ali neda mi vrag mira, ........
minotaurus, je ti kuzis da je Hitler imao prilicno dugacku i zamrsenu povijest prije nego sto je poceo s kampovima, je tebi jasno da su ti kampovi samo malen dio njegove povijesti i njegovog djelovanja; covijek je iz loseg i odbijenog slikara presao u diktatora cija je vojna snaga predstavljala opasnost CIJELOM svijetu, i zate se to zove Drugi SVJETSKI rat; zar je moguce da od svega sto smo mi napisali o njemu ti jedino vidis ubijanje u logorima, koliko ogranicen i nerazvijen pogled mora imati covjek da ne prizna neciju kvalitetu u određenom smislu, mi DEFINITIVNO NISMO rekli da je Hitler dobar i savrsen, nasuprot, razmislili smo o njegovoj povijesti (ili sam barem ja razmislio), i zakljucili gdje je bio dobar u tolikoj mjeri da zasluzuje određenu dozu postovanja, a gdje je iskreno toliko pogrijesio da zasluzuje kraj koji je dozivio !!!
Zato tebe i sve ostale molim da o pov. ljudima ne pricate kao o sitnicama, iza svega postoje razlozi, nacnini i objasnjenja !!! Tako da samo razmisli sto ce ljudi misliti o tebi kada kazes, ah da, da, taj tip, znam njega, on je porazio toga i toga, ma on je super, on je povijesna licnost !!! Ako smo rekli da cemo u ovoj temi raspravljati o pov licnostima, pa onda raspravljajmo, jer puko navođenje ljudi, i povrsno nabrajanje njihovih najpoznatijih djela bas nikome ne koristi, to postoji u uđbeniku iz osnovne !!!

ludkopuska
30-12-2006, 03:08
papa Ivan Pavao II,Gandhi...nisam ih vidio u konkurenciji...al zato je Hitler jako spominjan.Sramota.Kako moze bit genijalan netko tko u logorima gusi plinom novorodence?nije mi jasno.sta je tu genijalno.

znam da cu pozaliti sto ponovno otvaram raspravu, ali neda mi vrag mira, ........
minotaurus, je ti kuzis da je Hitler imao prilicno dugacku i zamrsenu povijest prije nego sto je poceo s kampovima, je tebi jasno da su ti kampovi samo malen dio njegove povijesti i njegovog djelovanja; covijek je iz loseg i odbijenog slikara presao u diktatora cija je vojna snaga predstavljala opasnost CIJELOM svijetu, i zate se to zove Drugi SVJETSKI rat; zar je moguce da od svega sto smo mi napisali o njemu ti jedino vidis ubijanje u logorima, koliko ogranicen i nerazvijen pogled mora imati covjek da ne prizna neciju kvalitetu u određenom smislu, mi DEFINITIVNO NISMO rekli da je Hitler dobar i savrsen, nasuprot, razmislili smo o njegovoj povijesti (ili sam barem ja razmislio), i zakljucili gdje je bio dobar u tolikoj mjeri da zasluzuje određenu dozu postovanja, a gdje je iskreno toliko pogrijesio da zasluzuje kraj koji je dozivio !!!
Zato tebe i sve ostale molim da o pov. ljudima ne pricate kao o sitnicama, iza svega postoje razlozi, nacnini i objasnjenja !!! Tako da samo razmisli sto ce ljudi misliti o tebi kada kazes, ah da, da, taj tip, znam njega, on je porazio toga i toga, ma on je super, on je povijesna licnost !!! Ako smo rekli da cemo u ovoj temi raspravljati o pov licnostima, pa onda raspravljajmo, jer puko navođenje ljudi, i povrsno nabrajanje njihovih najpoznatijih djela bas nikome ne koristi, to postoji u uđbeniku iz osnovne !!!

:pray: :bravo:

P.S. Sorr zbog spamma, samo isticem da se slazem sa bishopom. Sto se tice povjesnih licnosti, ja bi ih isto vise manje mogo samo nabrojit u odnosu na neke ovdije, ja sam jos u osnovnoj :(

Al, nemojte mislit da tu pisem na slijepo, znam i ja poneku stvarcicu :wink:

Bishop_45_(2)
30-12-2006, 03:12
ma nije nikakav problem sto si u osnovnoj, malo istrazivanja nikome ne skodi, a za slucaj da se u nekoj temi bas ne snalazis i nemas materijala uvijek postoji GOOGLE (http://www.google.com)S!!! :wink:

minotaurus
07-01-2007, 18:21
nemoj ucit djecu glupostima
ja staziram kao profesor povijesti :rotfl:
imam 24 god...i ovo mi stvarno ne treba.
btw i mladic i milosevic imaju dublju povijest od Vukovara,Srebrenice,Ovčare etc...sto ih ne cini osobama vrijednih postovanja.bar ako se mene pita.ali ti si neobrazovan i nekulturan balavac koji ne kuži neke stvari.a ako nisi klinac,jos i gore za tebe,znaci da ti nema spasa.žalim te :rotfl:

minotaurus
07-01-2007, 18:24
ti si iz rijeke?e pa imam punicu na gornjoj vezici,mozda trebaju nastavnika povijesti tamo negdje,hehe.ili ces im ti predavat alternativnu povijest? :rotfl:

St. Jude
07-01-2007, 18:35
neda mi se čitat ali meni je jedna od većih povijesnih ličnosti William Wallace

JedimiNjoke
07-01-2007, 20:48
Apsolutno me fascinira Nikola Šubić Zrinski. Ono što su on i ljudi tamo u Sigetu izveli je stvarno nešto posebno... Molim vas nemojte pisat Pavelić i takve stvari jel je taj frajer prodao Dalmaciju i ja ga ne vidim kao neku povijesnu ličnost, bar ne kao pozitivnu, pogotovo po Hrvatsku. Više kao izdajicu naroda, samo što ga se izidealiziralo do bola :?

Arbiter of Change
07-01-2007, 20:55
Apsolutno me fascinira Nikola Šubić Zrinski. Ono što su on i ljudi tamo u Sigetu izveli je stvarno nešto posebno...

Slažem se, on je definitvno jedan od Hrvatskih velikana.

m777
07-01-2007, 21:01
fascinira me Nikola Šubić Zrinski,sa onim svojim zadnjim prodorom kakav ni Tolkien ne bi izmislio
:pray:
Šubić je stvarno fascinantan... osjećam neku privrženost Zrinskima, jer je njihov dvorac simbol Čakovca, isto kao i kip orla...

Što se Šubića tiče - Zajcova opera... posljednji juriš... :cry:
U boj, u boj!

Wizard
07-01-2007, 21:10
Meni jedna od najdrazih Hrvatskih povjesnih licnosti je Knez Domagoj, pa znate valjda Hrvatsku povjest (nadam se)

kad vec vidim da se o hitleru nasiroko raspravlja da i ja nesto kazem, kao prvo lik je izgubia, i oni koji su ga porazili (ostatak svjeta) ce ga smatrati kao groznu osobu, sto on u biti i je bio, sramota za ljudski rod, ali sada nije ni on bia apsolutno zlo, ja ge nevolim, njega kao osobu nepostujem ,kako njega postovati, alimora se priznati da je bio vodja, ujedinio je enorman broj ljudi i to u cilju koji nitko od njih vjerovatno nebi izabra u normalnim okolnostima, znaci bio je genije, ratni genije, veliki vodja, ali i budala koji ne zasluzuje postovanje, koji ne zasluzue niti jednu prolivenu suzu, koji ne zasluzuje nista, povjest ga takvim pamti a trebali bi i ljudi, pogotovo mladje generacije jer se povjest sve vise gubi

Frky
07-01-2007, 21:32
Ivan Meštović - jednostavno mu se divim !

Prince-Artas
07-01-2007, 23:32
Apsolutno me fascinira Nikola Šubić Zrinski. Ono što su on i ljudi tamo u Sigetu izveli je stvarno nešto posebno...

Slažem se, on je definitvno jedan od Hrvatskih velikana.

taj film triba snimit, pa da vidimo onaj zadnji proboj

Ps1ho
08-01-2007, 01:21
Nikola Tesla
http://youtube.com/watch?v=90YsTGklRqA
fakjea

Bishop_45_(2)
08-01-2007, 17:38
kad vec vidim da se o hitleru nasiroko raspravlja da i ja nesto kazem, kao prvo lik je izgubia, i oni koji su ga porazili (ostatak svjeta) ce ga smatrati kao groznu osobu, sto on u biti i je bio, sramota za ljudski rod, ali sada nije ni on bia apsolutno zlo, ja ge nevolim, njega kao osobu nepostujem ,kako njega postovati, alimora se priznati da je bio vodja, ujedinio je enorman broj ljudi i to u cilju koji nitko od njih vjerovatno nebi izabra u normalnim okolnostima, znaci bio je genije, ratni genije, veliki vodja, ali i budala koji ne zasluzuje postovanje, koji ne zasluzue niti jednu prolivenu suzu, koji ne zasluzuje nista, povjest ga takvim pamti a trebali bi i ljudi, pogotovo mladje generacije jer se povjest sve vise gubi

evo i koliko se moje razlikuje od ovog, sto ja sam mozda iskoristio vishe rijeci, i to loshije iskoristio, ali isto sam mislio...........

btw i mladic i milosevic imaju dublju povijest od Vukovara,Srebrenice,Ovčare etc...sto ih ne cini osobama vrijednih postovanja.
njih nikada nisam spomenuo, tako da pretpostavljam da ovaj ost nije upucen meni !!!
:fof: ma nije me 1% brigaM ja kazem da su povijesne osobe tipovi koji su napravili Neverwinter nights 2 !!!

Arbiter of Change
08-01-2007, 18:11
[quote=JedimiNjoke]Apsolutno me fascinira Nikola Šubić Zrinski. Ono što su on i ljudi tamo u Sigetu izveli je stvarno nešto posebno...

Slažem se, on je definitvno jedan od Hrvatskih velikana.

taj film triba snimit, pa da vidimo onaj zadnji proboj
nego, naježio sam se kad sam čitao o tom proboju :pray:[/quote:3f2i57a9]

LoTR: Dvije Kule.... onaj proboj kod Helm's Deep-a mi odmah dolazi u glavu.

E da, treba to snimiti, ali ne dati našima.

St. Jude
08-01-2007, 18:13
[quote="Arbiter of Change":3vca53wv][quote=JedimiNjoke]Apsolutno me fascinira Nikola Šubić Zrinski. Ono što su on i ljudi tamo u Sigetu izveli je stvarno nešto posebno...

Slažem se, on je definitvno jedan od Hrvatskih velikana.

taj film triba snimit, pa da vidimo onaj zadnji proboj
nego, naježio sam se kad sam čitao o tom proboju :pray:[/quote:3vca53wv]

LoTR: Dvije Kule.... onaj proboj kod Helm's Deep-a mi odmah dolazi u glavu.

E da, treba to snimiti, ali ne dati našima.[/quote:3vca53wv]

istina

ludkopuska
09-01-2007, 00:33
Nisam pratio neko vrijeme... Govorimo samo o Hrvatskim licnostima ili...? Samo pitam jer imam ja jednu al nije domaca.


ma nije nikakav problem sto si u osnovnoj, malo istrazivanja nikome ne skodi, a za slucaj da se u nekoj temi bas ne snalazis i nemas materijala uvijek postoji GOOGLE (http://www.google.com)S!!! :wink:

Ili wikiiiiiiii :D

Eddie9
09-01-2007, 00:51
meni se od povijesnih licnosti najvise dopada lik koji je glumio da je Isus

ludkopuska
09-01-2007, 10:50
Recimo onda da nisu samo Hrvatske... Ja mislim da bi se trebao jako istaknuti Leonardo Da Vinci. On je ne samo bio izvrstan slikar, nego je i pakticki bio covijek ispred svojeg vremena. Jedan od najvecih izumitalja ikada. Napravio je crteze i planove prvih strojeva za letenje, otkrio kako bi ljudi mogli hodati po morskom dnu, pretecu tenka, otkrica u anatomiji koje je ljudska znanost sustigla tek u 19. stoljecu. Nazalost, bio je proglasen heretikom, njegovi su svi planovi bili izgubljeni, te pronadeni tek kad je netko drugi to vec izmislio, otkrio itd. Jedina stvar po kojoj ga vcina ljudi zna (zato i pisem sve ovo) je njegova Mona Lisa. Bio je toliko genijalan, da svaki put kad mu se nije dalo nesto slikati na tradicionalan nacin, nije imao vremena ili bilo cega drugoga, izmislio bi potpuno novu tehniku crtanja. Cak je i sve svoje tekstove pisao unatrag, tako da su se mogli citati jedino u ogledalu. Nazalost, bio je poznat kao umjetnik koji je puno velikih djela ostavio ne zavrsenim. Sve od mene.

m777
09-01-2007, 11:09
Nikola Tesla
http://youtube.com/watch?v=90YsTGklRqA
fakjea
:pray: Najveći....


Nikola Tesla. Prava povijesna ličnost... Najveći genije svih vremena...

Bishop_45_(2)
09-01-2007, 13:01
Darth Vader :pray:

JedimiNjoke
09-01-2007, 13:10
Darth Vader :pray:

hahahaha, može, može :rotfl: :pray:

Valnjes 666
09-01-2007, 13:20
Ste čuli za Hi-Man-a?

Ili ti Adam,dok se ne pretvosi sa svojim mačem uz povik: "moć sive lubanje!!!!"

Ma svi ste premladi da se sjećate tog crtića i filma.

Film se zove : Hi-Man & The Masters Of Universe,a ako ga netko ima da mi ga posudi,nisam ga gledao 100 godina,imao sam njemačku kazetu,njemačka sinkronizacija,ali izgubljena u ratu.


Film je iz 1987. a crtići su i stariji i ima više sezona i onih dugometražnih od po sat i pol.

Ajd javite na PP ak tko ima... Pleas... kazeta,dvd,bilo kako... platim vam iznajmljivanje...

Babitz
09-01-2007, 13:27
ja sam to gledao s 4 godine :o
dakle, prije godinu i pol

serem
a nema veze

al nego, to nema nikakve veze s isusom, a kamo li s topikom

Valnjes 666
09-01-2007, 13:34
Pa i to je povjesna ličnost...

Čekam PP da mi se javite pa da mogu uživati u Hi-Man-u!!!

(znate što je himen?) :rotfl:

Babitz
09-01-2007, 13:34
predjelo?

Valnjes 666
09-01-2007, 13:37
predjelo?


HAHAHAHA!!!!!

NE,TO JE MESNATA OPNA KOJU ZOVU TAKOZVANA DJEVIČANSKA KOŽICA. (KAD SE DJEVOJKA,KMHH,POHEBE,TAJ KLINAC ODE U KLINAC, I ŽENA VIŠE NIJE NEVINA)

LJUDI MOJI JOŠ STE DICA...

Arbiter of Change
09-01-2007, 13:45
A aj mislio da je to onaj plavi momak. Conan klon šta se ko manijak dere "Sive Lubanje silo!!" . :D

----------------- malo kasnim, ha?

Valnjes 666
09-01-2007, 13:48
A aj mislio da je to onaj plavi momak. Conan klon šta se ko manijak dere "Sive Lubanje silo!!" . :D


Je,to je taj!

Ajd reci,imaš film?

Ja imam sam jedan dugometražni crtić koji sam davno snimio na VHS kazetu,al budam kod frenda sa VIVO prebacio u divX,radi arhive...

Stara kazeta,ko zna koliko će durat...

Arbiter of Change
09-01-2007, 13:49
Nemam nažalost. :( Kad sam ja to gledao joj... kad sam imao nekih 7 godina ja mislim, još kad su ga prikazivali na HRT-u.

Skeletor posjeduje.

Jerry
09-01-2007, 13:53
nikola tesla zubima vestal ušima ruje da bi došo do struje :(((((((((((

Valnjes 666
09-01-2007, 13:55
Nemam nažalost. :( Kad sam ja to gledao joj... kad sam imao nekih 7 godina ja mislim, još kad su ga prikazivali na HRT-u.

Skeletor posjeduje.


E,i ja sam bio malac...Kao sad Jery! :D


Skeletron Rock On!

Eddie9
09-01-2007, 14:08
ja ti ga mogu nabaviti jer mi frend ima...

Valnjes 666
09-01-2007, 14:15
ja ti ga mogu nabaviti jer mi frend ima...


Ajd pleas,ako mi ga kako možete posuditi ili nekaj...

Može na PP,nadam se da nije pyrat...

unknown
09-01-2007, 14:20
Ste čuli za Hi-Man-a?

Ili ti Adam,dok se ne pretvosi sa svojim mačem uz povik: "moć sive lubanje!!!!"

Ma svi ste premladi da se sjećate tog crtića i filma.

Film se zove : Hi-Man & The Masters Of Universe,a ako ga netko ima da mi ga posudi,nisam ga gledao 100 godina,imao sam njemačku kazetu,njemačka sinkronizacija,ali izgubljena u ratu.


Film je iz 1987. a crtići su i stariji i ima više sezona i onih dugometražnih od po sat i pol.

Ajd javite na PP ak tko ima... Pleas... kazeta,dvd,bilo kako... platim vam iznajmljivanje...

He-Man je glavni krivac zasto je nastala gay populacija

Plava girl-alike osisana kosa, uska bila majica, na njoj rozi đilet, ljubicaste TAJICE i hulahopke
i jos kad izvadi svoj mac dobije zarku iskvarcanu boju.

eto sta su nam usađivali u nase male mozgiće dok smo odrastali, oni koji su previse gledali sad su u onom djelu populacije

Valnjes 666
09-01-2007, 14:30
Ste čuli za Hi-Man-a?

Ili ti Adam,dok se ne pretvosi sa svojim mačem uz povik: "moć sive lubanje!!!!"

Ma svi ste premladi da se sjećate tog crtića i filma.

Film se zove : Hi-Man & The Masters Of Universe,a ako ga netko ima da mi ga posudi,nisam ga gledao 100 godina,imao sam njemačku kazetu,njemačka sinkronizacija,ali izgubljena u ratu.


Film je iz 1987. a crtići su i stariji i ima više sezona i onih dugometražnih od po sat i pol.

Ajd javite na PP ak tko ima... Pleas... kazeta,dvd,bilo kako... platim vam iznajmljivanje...

He-Man je glavni krivac zasto je nastala gay populacija

Plava girl-alike osisana kosa, uska bila majica, na njoj rozi đilet, ljubicaste TAJICE i hulahopke
i jos kad izvadi svoj mac dobije zarku iskvarcanu boju.

eto sta su nam usađivali u nase male mozgiće dok smo odrastali, oni koji su previse gledali sad su u onom djelu populacije

Mislim da si nekaj krivo pobrkao...

Hi-Man je rambo budućnosti.

Očigledno si samo gledao crtiće,al ne i film.

Film je strava...usko je povezan i sa glazbom i ima veliki utjecaj na priču,tako da je Hi-Man jedan od velikoh heroja svemira (master of universe) kao i skeletron!

unknown
09-01-2007, 14:49
[quote="Valnjes 666":2dcxl74r]Ste čuli za Hi-Man-a?

Ili ti Adam,dok se ne pretvosi sa svojim mačem uz povik: "moć sive lubanje!!!!"

Ma svi ste premladi da se sjećate tog crtića i filma.

Film se zove : Hi-Man & The Masters Of Universe,a ako ga netko ima da mi ga posudi,nisam ga gledao 100 godina,imao sam njemačku kazetu,njemačka sinkronizacija,ali izgubljena u ratu.


Film je iz 1987. a crtići su i stariji i ima više sezona i onih dugometražnih od po sat i pol.

Ajd javite na PP ak tko ima... Pleas... kazeta,dvd,bilo kako... platim vam iznajmljivanje...

He-Man je glavni krivac zasto je nastala gay populacija

Plava girl-alike osisana kosa, uska bila majica, na njoj rozi đilet, ljubicaste TAJICE i hulahopke
i jos kad izvadi svoj mac dobije zarku iskvarcanu boju.

eto sta su nam usađivali u nase male mozgiće dok smo odrastali, oni koji su previse gledali sad su u onom djelu populacije

Mislim da si nekaj krivo pobrkao...

Hi-Man je rambo budućnosti.

Očigledno si samo gledao crtiće,al ne i film.

Film je strava...usko je povezan i sa glazbom i ima veliki utjecaj na priču,tako da je Hi-Man jedan od velikoh heroja svemira (master of universe) kao i skeletron![/quote:2dcxl74r]

He-man je rambo budućnosti
http://img151.imageshack.us/img151/8540/heman39nefv3.th.jpg (http://img151.imageshack.us/my.php?image=heman39nefv3.jpg)


:rotfl: :rotfl:

Valnjes 666
09-01-2007, 15:01
Sram te bilo,pogledaj tko ga glumi:

http://img163.imageshack.us/img163/4641/moviehemanoh0.jpg (http://imageshack.us)


A to nije gay glumac...

To je car!

dinix
09-01-2007, 15:06
nije on gay, on je samo obicna pedercina.... :D

Eddie9
09-01-2007, 15:08
Sram te bilo,pogledaj tko ga glumi:

http://img163.imageshack.us/img163/4641/moviehemanoh0.jpg (http://imageshack.us)


A to nije gay glumac...

To je car!

taj dolph lundgren mi je jedan od najgorih glumaca...

Valnjes 666
09-01-2007, 15:50
Tip je car glumio je u bezbroj dobrih filmova,kao što je Rocky IV.

Pogledajte film Hi-Man,bar zbog Courteney Cox! :D

King tiger
09-01-2007, 15:51
Offtopic ali Lundgren je magistrirao hemiju :o reko bi covjek da je glup.

dinix
09-01-2007, 15:53
@Valnjes - Tip je car glumio je u bezbroj dobrih filmova,kao što je Rocky IV.

a to je taj lik.... joj, kako mi je iso na zivce u tom filmu... lik je teski idiot, ima samo surovu snagu, a od mozga ni traga....nesto u rangu stallonea, samo je je Rocky faca za njega....

King tiger
09-01-2007, 15:56
Pa jel ja sad napisah da je magistar hemije za to ti valjda treba mozga.

dinix
09-01-2007, 15:57
Pa jel ja sad napisah da je magistar hemije za to ti valjda treba mozga.

nisam to ni vidio... ma lik je sigurno prebio profesore.....IDIOT..... 8)

St. Jude
09-01-2007, 15:57
Pa jel ja sad napisah da je magistar hemije za to ti valjda treba mozga.

nisam to ni vidio... ma lik je sigurno prebio profesore.....IDIOT..... 8)

A native of Stockholm, Dolph Lundgren is 194 m (6 ft 5 in) and weighs approximately 107 kg (237 lb). A graduate of the Royal Institute of Technology, he has a master's degree in chemical engineering from the University of Sydney (1982), and was awarded a Fulbright Scholarship to the Massachusetts Institute of Technology in 1983 -- but quit after two weeks to pursue acting[2]. He speaks five languages: Swedish, English, German, some Japanese and some French.

Valnjes 666
09-01-2007, 15:58
@Valnjes - Tip je car glumio je u bezbroj dobrih filmova,kao što je Rocky IV.

a to je taj lik.... joj, kako mi je iso na zivce u tom filmu... lik je teski idiot, ima samo surovu snagu, a od mozga ni traga....nesto u rangu stallonea, samo je je Rocky faca za njega....


LOL!!!!!

Daj izađi malo iz svijeta mašte:pa u svim američkim filmovima rusi su predstavljani kao najveća govna.

Ustvari je tip genijalan glumac,pogledaj film Universal Soldier (1992),
Men of War (1994), The Minion (1998) i mnoge druge...

:pray: :pray: :pray:

dinix
09-01-2007, 16:01
pa lik samo i glumi u takvim filmovima u kojima se govori najvise do 5 recenica.... u rockyu je rekao samo - gotov si i to je to.... to su filmovi u stilu ramba, itd....

King tiger
09-01-2007, 16:04
Dobro dobro dosta offtopica, utvrdili smo cinjenice, necu da brisem ali cu obrisat ako nastavite.

Valnjes 666
09-01-2007, 16:06
pa lik samo i glumi u takvim filmovima u kojima se govori najvise do 5 recenica.... u rockyu je rekao samo - gotov si i to je to.... to su filmovi u stilu ramba, itd....


Pogledajte triler pa da vas vidim,kome se to ne sviđa:

http://www.mania.com/zack2366/video/488.html


A evo i još jedan film u kojem ne govori 5 rečenica:

http://www.imdb.com/title/tt0113481/

EDIT


Dobro dobro dosta offtopica, utvrdili smo cinjenice, necu da brisem ali cu obrisat ako nastavite.

Ok,dosta offtopica.

Ali Hi-Man rulezzz!!!!

Ogg The Dogg
09-01-2007, 23:53
Dzingis Kan,jednostavno,covjek je izgradio carstvo na zemlji najvece ikada.Sa 2 miliona vojnika je Perziju sravnio sa zemljom.Ali,nakon njegove smrti,kao i sva velika carsta ode i ovo :D
ali, to nije sve! on je bio i najveći je*ač svih vremena! napravio je toliko djece da znasntvenici smatraju da je svaki šeti čovjek na zemlji njegov potomak. njemu je stvarno svaka dala :fof:

gogs
10-01-2007, 00:10
je, svaki kinez mu sin...
Možda čak i moguće u njegovo vrijeme. 8)

unknown
10-01-2007, 08:01
to su sve filmovi koji traže veliku sposobnost glumljenja u glumaca( :rotfl: ), a ja nikad nisam rekao da je glup nego da nezna glumiti i u filmovima ima 3 rečenice teksta

unknown
10-01-2007, 09:39
Definitivno Rimski car Neron...

Najjaci citat:
"Pomagao je rimskom stanovništvu za vrijeme velikog požara 64. godine, ali je - kako se tvrdi - stajao na krovu svoje palače i gledajući požar pjevao i svirao na liri" :rotfl: :rotfl: :rotfl:

A i Staljin nije bio los...

neron uopće nije kriv za taj požar

BlackDCRO
10-01-2007, 13:58
Definitivno Rimski car Neron...

Najjaci citat:
"Pomagao je rimskom stanovništvu za vrijeme velikog požara 64. godine, ali je - kako se tvrdi - stajao na krovu svoje palače i gledajući požar pjevao i svirao na liri" :rotfl: :rotfl: :rotfl:

A i Staljin nije bio los...

neron uopće nije kriv za taj požar

Al zamisli scenu, svi ono trce, skacu, ubijaju se da ugase pozar, a on stoji na krovu i hladnokrvno svira liru :rotfl:

Helena
10-01-2007, 14:34
Nije smiješno, tragično je. :(

King tiger
10-01-2007, 14:36
btw. za Staljina procitajte knjigu "7000 dana u Sibiru" od Karla Stajnera i Arhipelag Gulaga od Solzenjicina.

King tiger
10-01-2007, 14:41
na sta mislis pod knjizica ?