PDA

Pogledaj cijelu verziju : WoW



Stranica : 1 2 [3]

Arbiter of Change
10-06-2008, 11:46
Arghh - upad osobnih misli remeti tok posta. :P

Neporecivo je kako, da odgovorim kad si se toga dotaknuo, kako je samo ime (Warcraft) proizvoda nepobitno utjecalo na broj igrača, jer je dovuklo dobar dio onih iz RTS žanra (uglavnom Warcraft III publika), ali ja ipak mislim da je pristupačnost, jednostavnost, mainstream (kako ga već želiš zvati) glavni faktor uspjeha igre. Što to znači? Upravo to što i piše - igra je pristupačna svima i ne zahtjeva da budeš fanatik kako bi bio zadovoljan igrom, tj. casual friendly je (bar dok ne zagrebeš površinu i ne shvatiš kako u endgame-u ne možeš ni prdnuti ako nemaš sate i sate slobodnog vremena, ali neću u to). To sa plaćanjem je danas standard i mislim da nije fer da se ljudi žale na to. Održavati MMO naslov živim i aktivnim nije tako jednostavno kao izdati SP igru i nadati se da si dobro obavio posao te možda tu i tamo izdati koji patch (da, gledam na DoW).

10 milijuna navodnih računa ne stoji za pretplatnike već za broj registriranih računa od koji se ne zna koliko ih je zapravo atkivno (vjerojatno nešto sa privatnošću poslovanja brani objavu tih "povjerljivih" informacija). Levelanje je grind, tj. jedan od najboljih načina kako ćeš utrošiti vrijeme i povećati svoj broj mjesečnih isplata Blizzardu tako da ni povećanje level cap-a iskreno nije neko veliko iznenađenje (iako je ta činjenica u nekakvoj kontradiktornosti kad pogledamo kako devsi povećavaju dobiveni EXP od levela 1-60 što vodi bržem levelanju). Sad ako ćemo gledati baš, Guild Wars nema "pretplatnika", ali dobro žive tako što često izdaju ekspanzije koje naplaćuju i njih moram pohvaliti budući da stvarno porade na ekspanzijama jer ne mogu dozvoliti da budu nikakve kad su im glavi izvor zarade. Wrath of the Lich King.... hmmmmm, bez da sada ulazim u dramatske vode moram reći da je ekspanzija poprilično jasan odgovor na Warhammer Online svojim siege equipment dodatcim i achievements (http://kotaku.com/5014609/wow-getting-achievements-with-wrath-of-the-lich-king)S(kopija Tome of Knowledge-a iz Warhammera i Deeds-a iz LotrO) i neće proći dugo kad će doći do zasićenosti DK bagrom.... ali ostaje nam samo da čekamo i vidimo.

Po mnogima, koji su (premda ih ima sve više) još uvijek manjina u općoj populaciji WoW scene, Blizzard je krenuo krivo sa WoW-om kad je uveo Battlegrounds-e jer je pokušao strpati PvP u PvE okvire (zahvaljujući bivšim Everquest PvE fanaticima koje je Blizzard zaposlio) i sve pretvoriti u jedan veliki, pogađaš, GRIND. Mislim da je kraj WoW-a još uvijek tamo negdje daleko, osim ako devsi ne unište igru svojim glupim potezima (Warlock overpower, khm).

(1. post nakon povratka i gigantski uz to.... čudno.)

Sgt. Bull
10-06-2008, 15:35
Samo ime Warcrafta jeste imalo utjecaja i tu se slažem, možda čak i do brojke od 20% - 30% korisnika upravo došlo radi Warcraft I, II i/ili III. Znam to jer sam i sam upravo radi toga počeo igrati (nadao se nekom nastavku, ne znam ni ja čemu, što sam dobio? ne znam ni sam...). Pristupačnost? Hmm pa vidi, moram ti reći da se tu ne slažem sa tobom, pristupačnos nije na nivou, zašto? Pretpostavljaš već, pretplata, to je ono što ne daje baš svim klincima od 12 godina da igraju WoW kada požele jer čisto sumnjam da će neki desetogodišnjak (ok, ako je mamin i tatin sin...) moći svakih par mjeseci nadoplaćivati (za njega) ogromne količine novca (mada realno gledajući države poput Švedske to omogućavaju budući da je pretplata za WoW svega 13€, što je gledajući našu dvostruko veću cijenu malo više nego smiješno, mybe čak i žalosno?). Što se tiče tih sati i sati, pa to i jeste ono što valja, jer vidiš GW ti daje nekih optimalnih 2-3 sata igre, uzastopne, nakon čega igra postaje ubitačnoSdosadna i više ne ide, sa druge strane, jedan radi u WoWu zahtjeva par dana (ok, malo više?) za pripremu, skupljanje i na kraju igranje sa guildom/prijateljima negdje cca 4+ sati da bi se na kraju sve svelo na istu stvar, uđi, ubi, uzmi item i to je to (ma dobro, može se reći da se cijeli RPG žanr se temelji na tome i takvim questovima...). Navodnih računa? Pa čisto sumnjam da su to tek "navodni"? Iako je sama brojka od 10 miliona i više nego moćna (hmm, da, 3xBiH) i ulijeva strah u kosti svima koji se odluče uputiti u te vode, čisto sumnjam da bi ih BE povećavao, lažirao ili nešto drugo. Nekako ne vjerujem da bi se promovirali na taj način. GW? GW ima 3653123 expanzija i pravi se GW2. To mi je ogavno, mada i gledajući realno, zar BE ne radi isto sa godišnjim pravljenjem expanzija? Kraj WoWa se ne nazire, ne, kao što je netko rekao (mislim da je netko rekao) da je WoW tek započeo i da će se tek ovo u budućnosti razvijati, kako i u kojem pravu ide, ne znam ni ja sam, niti želim da znam, samo se nadam da se neće ulijeniti (hm,da ofc pomnožite ove cifre pa ćete naći mnogo razloga da upravo suprotno urade) i da neće WoW dovesti do stanja u kakvom se nalaze neke od njihovih igara... hmmm da izgubio sam koncepciju posta, glava me boli... hmm fuj...
eda:wb...

Tsumetai Ryujin
10-06-2008, 16:27
GW ima cetiri nastavka, sto je za samo jedan vise od wowa?? GW2 ne znaci kraj za GW, jer ce GW i GW2 biti usko povezani. Ne sjecam se tocno koje su sheme bile, ali znam da, ako nista drugo, ce se prijasnji uspjesi (iz GW) biljeziti u GW2. Argumenti ti u svakom slucaju ne drze vodu, barem neki.

Thrall
10-06-2008, 16:48
GW nakon 2-3 sata počinje biti dosadan? Dok prođeš sve misije treba puno više,a zahvaljujući odličnom PvP-u nikad ne dosadi(ako si u dobrom guildu).

Sgt. Bull
10-06-2008, 17:17
Ovde se ne radi o tome da li moji argumenti drže vodu ili ne već se radi o ličnom mišljenju, a koje je vidi čuda to da GW ne može da se poredi sa WoWom, to da GW brzo dosadi (igrao, vjerojatno jedna od igara od koje sam najviše očekivao a najmanje dobio), i ima 3653123 nastavaka što me nervira jer onda dok sve skupim moram prodati i ovo malo jada od zdravog bubrega, tako da odmah otpada u početku. GW (Properchies, Factions, Nightfall i Eye Of The North) ima 2 nastavka više od WoWa (prvi dio i The Burning Crusade; WOTLK tek treba izaći, znači njega ne brojimo jer ako brojimo što će izaći onda GW ima 5 a ne četiri nastavka?). Da, GW nakon par sati igranja počinje biti dosadan, tjerao sam ga točno 35 sati (xfire) i onda odustao, zašto? 35 sati se borim protiv istih monstera, 35 sati provodim u praznom hodu, priča skoro pa i stagnira, manje od svega par sati mi je trebalo da dostignem 20ti lvl, 35 sati je po mome mišljenju i previše izgubljenih sati igrajući GW jer je igra LOŠA. Tačka. Još jednom napominjem, ovo je moje mišljenje, to da li se vama sviđa ili ne, jednostavno me ne zanima... eda odoh u ot... :(

Arbiter of Change
10-06-2008, 18:19
Pristupačnost? Hmm pa vidi, moram ti reći da se tu ne slažem sa tobom, pristupačnos nije na nivou, zašto? Pretpostavljaš već, pretplata, to je ono što ne daje baš svim klincima od 12 godina da igraju WoW kada požele jer čisto sumnjam da će neki desetogodišnjak (ok, ako je mamin i tatin sin...) moći svakih par mjeseci nadoplaćivati (za njega) ogromne količine novca (mada realno gledajući države poput Švedske to omogućavaju budući da je pretplata za WoW svega 13€, što je gledajući našu dvostruko veću cijenu malo više nego smiješno, mybe čak i žalosno?).

Što se tiče tih sati i sati, pa to i jeste ono što valja, jer vidiš GW ti daje nekih optimalnih 2-3 sata igre, uzastopne, nakon čega igra postaje ubitačnoSdosadna i više ne ide, sa druge strane, jedan radi u WoWu zahtjeva par dana (ok, malo više?) za pripremu, skupljanje i na kraju igranje sa guildom/prijateljima negdje cca 4+ sati da bi se na kraju sve svelo na istu stvar, uđi, ubi, uzmi item i to je to (ma dobro, može se reći da se cijeli RPG žanr se temelji na tome i takvim questovima...).

Navodnih računa? Pa čisto sumnjam da su to tek "navodni"? Iako je sama brojka od 10 miliona i više nego moćna (hmm, da, 3xBiH) i ulijeva strah u kosti svima koji se odluče uputiti u te vode, čisto sumnjam da bi ih BE povećavao, lažirao ili nešto drugo. Nekako ne vjerujem da bi se promovirali na taj način. GW? GW ima 3653123 expanzija i pravi se GW2. To mi je ogavno, mada i gledajući realno, zar BE ne radi isto sa godišnjim pravljenjem expanzija?
eda:wb...
Mislim da se nisam dovoljno precizno izjasnio kad sam pričao o pristupačnosti - mislio sam na samu igru (iako to što si ti rekao apsolutno stoji, iako je to u inozemstvu (čitaj: zapadu) manji problem zbog njihovog standarda). Ono na što sam ja mislio je bilo kako je (relativno) lagano naučiti gotovo sve u igri, iskusiti gotovo sve standardne elemente (očito, isključujem endgame iz toga) i općenito je igra bez rizika (mislim, smrt je više manje beznačajna). Pokušaj usporediti WoW sa nekim drugim MMO naslovima tipa EVE Online, Star Wars Galaxies pa čak i sa City of Heroes/Villains i vidjeti ćeš koliko je WoW dosta pojednostavljen u svim segmentima (crafting je apsolutna lakrkdija u usporedbi sa nekima od navedenih, ekonomija također). Općenito, WoW je casual friendly igra i to nije ništa loše (naprotiv, to je dobar poslovni potez bez pretjeranog rizika), ali bi ipak volio da su mehanike igre ipak malo kompleksnije (i s ovim ne mislim na end game sadržaj i PvP nego na općenite stvari, tipa crafting i to).

Ono što bi neki rekli, premda se ja ne slažem u potpunosti sa tvrdnjom, je da je WoW u nekoj mjeri linearan što kombinirano sa sveprisutnim grindom vodi do bolnih i srcedrapajućih situacija - dođeš u zoni -> levelaš se putem questova/grinda -> skupiš novu opremu -> quest te odvede u idući zonu -> repeat ad infinitum.

Osobno ne mogu komentirati GW vs. WoW budući da imam minimalno iskustvo sa GW putem triala i to je bilo stvarno kratko, ali za to vrijeme mi je ostavio dojam kao igra koja može biti nešto puno više (pretpostavljam da će GW 2 upravo i biti to).

Po pitanju računa... ne znam, ali mogućnost prenapuhavanja i iskrivljivanja činjenica postoji (kao što si i sam rekao, okrugla brojka od 10 milja je više nego impresivna i isto tako privlači ljude koji misle "ako toliko ljudi igra, onda mora da je dobro!").

btw; hvala ;)

Wasteful
10-06-2008, 18:22
nisam u toku al cu samo napisat da je blizzard trebo namjestit da je max igranja u jednom danu 6-7 sati. makar je i to puno. ima ljudi koji igraju i vise. ali zarada je zarada :/

Sgt. Bull
10-06-2008, 20:35
Ograničavanje čovjeka da radi šta hoće u "vremenu apsolutnih sloboda" je maksimalno glup potez, pa makar i kada se radi o igrama, prvi bih ja lično predložio linč takve osobe.
Upravo zbog toga što WoW jeste, on nije sličan drugim igrama, nije toliko pretjerano, pa ajmo reći realan (ne shvatati bukvalno realnost, već do one potrebne, određene mjere, ako shvaćaš) što mu omogućuje tu prednost, zabavu i minimumu dosade (i nerviranja) a maksimum zabave (i igranja od cca 10 sati dnevno). Igra jeste napravljena da te odmori a ne da te umori, stoga se slažem sa svime što je BE uveo, lakrdija? pa neka je, to i treba biti (mada realno gledajući, nemal' se broj puta znao desiti da se radi escape-exit radi frustriranja i kojekakvih ingame problemčića). Što se tiče grindanja i sistema, zona->lvl->qst->off you go, mislim da sam već rekao da je to upravo i može se reći bit RPG igara, to mi ne smeta, sve dok je repeat-friendly i dok se može izvoditi onda je ok, dok nemam osjećaj (kao u GW) da idem kroz isto područje, da se gledam u ogledalo, i da se bijem protiv istih enemya (ok ovo zadnje definitivno nije :D), onda je do neke mjere i izdržljivo, a WoW ima tu mjeru, upravo kada dođe to tog nekog "pucanja" i prelaženja te mjere, upravo tada postaješ 60-70 lvl i igra se iz korijena mijenja za tebe. Upravo zato sam rekao da me strah novih ekspanzija i podizanja lvla, uredu, lvl 70 možda će i željeti igrati do lvla 80, ali daj mi reci normalnog početnika koji će željeti da počne i ide do kraja? Samo da napomenem kako je dobro poznata činjenica da od 60 do 70tog lvla potrebno skoro pa isto expa kao od 0 do 60, što dakle vodi udvostručavanja vremena potrebnog za igru (da, to im je i cilj u krajnjem slučaju, zar ne?). Sama expanzija upravo ima cilj da podigne igranost na veću granicu (mada patchevi umnogo pomažu u tom slučaju, ali ipak novi kontinenti, rase, mogućnosti i veće izmjene omogućene su samo preko nove veće nadogradnje - igre) ali sada se pitanje postavlja, gdje je granica tome? Polahko se postaje rob (željeno ili ne) igri u tom nekom cilju da se što bolje odigra i osjeti, zato sam protiv novog lvl capa, možda za svega par levela?
GW vs WoW je druga tema, ne ova tako da ne treba da o tome pričamo ovdje, ili možda čak i može, dunno :D Što se tiče tog računa, to je kao što je W1k1n6 rekao (oko tiraže) poslovna tajna, i to bi i trebalo da ostane (dok se BE nije počeo hvalisati sa brojkom), tako da su vjerojatno te brojke možda malo uvećane i uljepšane, face lifting i tako to, no to me ne zanima, to je ono što bi trebalo da najmanje ima uticaj na igrača (mada danas je upravo suprotna situacija)

Lord AngelRI
11-06-2008, 19:33
@Wasteful slažem se s time, mada sumljam da će to napravit...

Thrall
11-06-2008, 19:48
Mislim da je u Kini zabranjeno igrat WoW preko 2-3 sata..Nakon 2-3 sata se pojavljuje neki šit koji te upozorava da trebaš izgasit WoW itd itd,nešto sam o tom davno čitao,ne znam jeli se to provelo...

Arbiter of Change
11-06-2008, 21:02
Ograničavanje čovjeka da radi šta hoće u "vremenu apsolutnih sloboda" je maksimalno glup potez, pa makar i kada se radi o igrama, prvi bih ja lično predložio linč takve osobe.
Upravo zbog toga što WoW jeste, on nije sličan drugim igrama, nije toliko pretjerano, pa ajmo reći realan (ne shvatati bukvalno realnost, već do one potrebne, određene mjere, ako shvaćaš) što mu omogućuje tu prednost, zabavu i minimumu dosade (i nerviranja) a maksimum zabave (i igranja od cca 10 sati dnevno). Igra jeste napravljena da te odmori a ne da te umori, stoga se slažem sa svime što je BE uveo, lakrdija? pa neka je, to i treba biti (mada realno gledajući, nemal' se broj puta znao desiti da se radi escape-exit radi frustriranja i kojekakvih ingame problemčića). Što se tiče grindanja i sistema, zona->lvl->qst->off you go, mislim da sam već rekao da je to upravo i može se reći bit RPG igara, to mi ne smeta, sve dok je repeat-friendly i dok se može izvoditi onda je ok, dok nemam osjećaj (kao u GW) da idem kroz isto područje, da se gledam u ogledalo, i da se bijem protiv istih enemya (ok ovo zadnje definitivno nije :D), onda
je do neke mjere i izdržljivo, a WoW ima tu mjeru, upravo kada dođe to tog nekog "pucanja" i prelaženja te mjere, upravo tada postaješ 60-70 lvl i igra se iz korijena mijenja za tebe. Upravo zato sam rekao da me strah novih ekspanzija i podizanja lvla, uredu, lvl 70 možda će i željeti igrati do lvla 80, ali daj mi reci normalnog početnika koji će željeti da počne i ide do kraja? Samo da napomenem kako je dobro poznata činjenica da od 60 do 70tog lvla potrebno skoro pa isto expa kao od 0 do 60, što dakle vodi udvostručavanja vremena potrebnog za igru (da, to im je i cilj u krajnjem slučaju, zar ne?). Sama expanzija upravo ima cilj da podigne igranost na veću granicu (mada patchevi umnogo pomažu u tom slučaju, ali ipak novi kontinenti, rase, mogućnosti i veće izmjene omogućene su samo preko nove veće nadogradnje - igre) ali sada se pitanje postavlja, gdje je granica tome? Polahko se postaje rob (željeno ili ne) igri u tom nekom cilju da se što bolje odigra i osjeti, zato sam protiv novog lvl capa, možda za svega par levela?

Ne znam baš, endgame PvE zna biti dosta naporan isto kao i PvP jer nije to jednostavno stvar dođeš -> odigraš -> u ranku si sa ostalima high level igračima, treba tu uložiti truda i vremena da se nabavi nova oprema kako bi ostao kompetitivno sposoban u odnosu na druge igrače (posebno kako BE svaki malo izbacuje novu opremu gdje nekoliko postotaka i bodova može imati važnu ulogu kod raida).

Iskreno se nadam da mi koji mislimo da RPG stoji za ROLE PLAYING GAME nismo postali tolika manjima. Meni je grind prihvatljiv jer je jedini način kako levelamo likove u MMO naslovima i jer tako istražim zonu, ali da bi mogao tako igrati, tj. dizati gomilu altova? No freaking way. To je vjerojatno jedan od razloga zašto sam u svim MMO igrama uvijek imao jako mali broj likova - ponavljanje nečega kao što je grindanje za level, nakon što sam to već prošao sa 2 lika u istim zonama, nije moj pojam zabave. Naravno, očigledno je da je grind ništa drugo do li samo jedan time sink gdje ljudi gube vrijeme kako bi BE što više zaradio (iako moram reći da WoW ima relativno kratak osnovni (leveli) grind u usporedbi sa nekim drugim MMORPG naslovima (da, mislim na tebe Lineage 2)).

Level 60-70-80 su kad igra postaje zabavna... ili kad igrači puknu kad shvate da ih onda tek čeka PRAVI grind (raidovi, arene, battlegrounds.... you name it). Iskreno, mislim da je fokusiranje svog sadržaja u zadnje levela koncepcijska pogreška od strane Blizzarda (ono level ograničeni Battlegroundsi su možda i imali smisla "tamo davno prije" ali sada kad su twinkovi na svakom koraku i ne baš). Samo me zanima koliko će vremena trebati za doći do level 80...

Da, zadaća ekspanzija je da dodaju sadržaj... problem je samo što je taj sadržaj općenito rezerviran za end game materijal umjesto da dodaju nešto za sve (pod ovo ne smatram nove rase i njihove starting zone zbog već navedenog razloga - ne žele svi opet počinjati ispočetka). Gdje su Guild Halls i ostali popratni Guild materijal (očito je da su Guildovi važni u svakom MMO-u)? Što je sa onom instance portalom u SW-u koja zjapi tamo još od početka WoW? Meni je to, i gomila drugih stvari, pokazatelj kako je BE imao poštene ideje na početku koje vjerojatno nisu upale u početnu verziju (zbog rokova ili čega već), ali je kasnije vidio na što se većina igrača pali i držao se toga (PvE grind, "konvertirani" PvP na shemu grinda, itd) i jednostavno otkantao ono dobro što su mislili uvesti.

btw. ne vjerujem u ta ograničenje u vezi WoW-a. BE bi si time rezao grkljan, jedino putem nekog 3rd party software-a, ali to već graniči sa EULA-om.

Vidite? Dokaz da se može konstruktivno raspravljati bez flejmanja. :P

Maloki
11-06-2008, 21:08
O MA GAD ARBITER IS BACK!!!1!1!11!1oneoneeleven
Mda, ignorirajte ovo ^^

Sgt. Bull
12-06-2008, 01:08
/gg!


Vidi, taj PvP fazon oko equipmenta se većinom svodi na gridanje ( ono dođi "odradi" jedno područje i idi ako možeš u obližnju instancu ) tako da većinom dok grindaš za lvl možeš ( i )grindati(š) i za equipment. Već sam rekao kako je grind uistinu jedini način lvlanja, ali pogledaj i ono gore što sam rekao, u WoW-u je to koliko toliko raznoliko; rerollanje charra iz istog područja, klase čak i rase je maltene glup i veoma, veoma nerves-killing process, tako da to zaobilazim (btw imam 2 charra, mage i paladin, različite rase...) Za doseći lvl 80 će vjerojatno biti slično kao i za lvl 60-70 (0-60<--CCA!) tako će vjerojatno biti mukotrpno i dugosatno sjedenje i dosađivanje, no to ostaje za vidjeti, mada već sada zamišljam nekoga... tko kreće od prvog levela (ffs?). Najveći i posljednji lvl je ono što drži igrača, zašto dodavati sadržaj za igrača koji je to prošao i nikada neće opet? Zašto dodavati novi sadržaj kada će malo ljudi (koji tek kreću) mariti za to što je to "brand new"? Misliš da je BE ciljao na svakodnevno rerollanje charrova? Čisto sumnjam, cilj i jeste to da tjeraju igrače da idu dalje i dalje ne bi li dostigli taj neki optimalni lvl kada prava igra počinje.

(sutra ću još nešto naškrabati, do tada, adios amigos :) )
flame, what is that? Candy? :D

Arbiter of Change
12-06-2008, 15:02
O MA GAD ARBITER IS BACK!!!1!1!11!1oneoneeleven
Mda, ignorirajte ovo ^^
Ili sam ja ili moj pismeno osvješteniji klon divlja po webu. :)


[quote="Arbiter of Change":s6mtni4g]/gg!
Vidi, taj PvP fazon oko equipmenta se većinom svodi na gridanje ( ono dođi "odradi" jedno područje i idi ako možeš u obližnju instancu ) tako da većinom dok grindaš za lvl možeš ( i )grindati(š) i za equipment. Već sam rekao kako je grind uistinu jedini način lvlanja, ali pogledaj i ono gore što sam rekao, u WoW-u je to koliko toliko raznoliko; rerollanje charra iz istog područja, klase čak i rase je maltene glup i veoma, veoma nerves-killing process, tako da to zaobilazim (btw imam 2 charra, mage i paladin, različite rase...)

Za doseći lvl 80 će vjerojatno biti slično kao i za lvl 60-70 (0-60<--CCA!) tako će vjerojatno biti mukotrpno i dugosatno sjedenje i dosađivanje, no to ostaje za vidjeti, mada već sada zamišljam nekoga... tko kreće od prvog levela (ffs?). Najveći i posljednji lvl je ono što drži igrača, zašto dodavati sadržaj za igrača koji je to prošao i nikada neće opet?

Zašto dodavati novi sadržaj kada će malo ljudi (koji tek kreću) mariti za to što je to "brand new"? Misliš da je BE ciljao na svakodnevno rerollanje charrova? Čisto sumnjam, cilj i jeste to da tjeraju igrače da idu dalje i dalje ne bi li dostigli taj neki optimalni lvl kada prava igra počinje.

(sutra ću još nešto naškrabati, do tada, adios amigos :) )
flame, what is that? Candy? :D[/quote:s6mtni4g]
Istina, moram priznati da je u WoW grind koliko toliko "zanimljiv", posebno kad se usporedi sa već spomenutim Korejskim MMO naslovima kod kojih grind čini nekih 80% ukupne igre, ali to ne znači da ta sama činjenica negira njegovu prisutnost.

Spomenuo sam kako bi trebali dodati sadržaj za sve grupe levela iz čistog razloga jer, budimo iskreno, većina igrača nije hardcore i neće ni prismrditi endgame sadržaju kao šo su raidovi i nabrijane borbe u arenama (iz čistog razloga jer neće imati dovoljno dobru opremu da se suprostave fanatičnim igračima koji vise 10+ sati svaki dan u igri). Ono na što mislim je da je većina igrača negdje tamo srednjih levela, logiraju se možda 1-3 sata dnevno ako su sretno i vesele se kad vide RESTED status kod EXP bara - ljudi koji ne rade planove u kojoj će zoni najviše EXP zaraditi, gdje će grindati pare za 1. mount, gdje će grindati Pearlove za profesije, itd... ljudi koji se dođu odmoriti. Iz baš tog razloga mislim da bi bilo pametno uvesti neke dodatne sadržaje za njih pored sada već starih Dungeonsa tipa Deadmines, Uldaman i sličnih. Vjeruje se da većina igrača niti nema lika na maksimalnom levelu (ne mogu citirati izvor, ali čitao sam negdje).

Možda sam to samo ja, ali za jednu igru koja se hvali time da je "casual friendly", WoW dodaje JAKO malo casual materijala dok im je gotovo sve dodano u endgame kategoriji... paradoks?

Flame? Alternativni naziv za Burn. :P

flander
12-06-2008, 18:56
Izvinjavam se na malo mutavo-neobrazovanom pitanju,ali jeli ovo takmicenje ko ce duzi post?
Jel mozete malo skratiti misao da mi ne treba 3 minuta da procitam jedan post...


jel te ko tjera da čitaš ?

Arbiter of Change
12-06-2008, 19:11
Izvinjavam se na malo mutavo-neobrazovanom pitanju,ali jeli ovo takmicenje ko ce duzi post?
Jel mozete malo skratiti misao da mi ne treba 3 minuta da procitam jedan post...
Ma ja volim malo i argumentirati, tj. formulirati misao na svoj način, a ne iznositi moja mišljenja putem suhoparnih 1 linersa... bar ne kad je tema diskutabilna (ovaj put je odgovor namjerno kratak). :)

Sgt. Bull
12-06-2008, 20:45
S
Pa ček zar ne služe tome expanzije i nove rase? Novi kontinenti i tako to, zar upravo to nema svrhu rerollerima (XD koji naziv)? Zar upravo ta neka nova rasa i novi kontinent ne bi trebao da koliko toliko pruži nešto novo ljudima koji nisu hardcore i koji se ne mogu porediti sa njima?
Šta sada vam smetaju dugi postovi? :?

Arbiter of Change
12-06-2008, 21:05
Samo što ja mislim na to da se mid-levelSigračima ponudi novi zanimljivi sadržaj, ali ekspanzije se uglavnom fokusiraju na to da nude ili novi početni sadržaj koji privlači rerollere (službeno je, izmislio si novu riječ) i nove igrače, u vidu novih rasa i njihovih zona, ili nude primamljivi end-game sadržaj efektivno "sileći" igrače da čitavo svoje igranje promatraju samo kao nekakvu potrebnu fazu kako bi došli do end-game materijala do kojeg, paradoksalno, većina nikada ne dođe jer nisu dovoljno hardcore... ako ovo ima što smisla? :D

Sgt. Bull
13-06-2008, 00:36
Samo što ja mislim na to da se mid-levelSigračima ponudi novi zanimljivi sadržaj, ali ekspanzije se uglavnom fokusiraju na to da nude ili novi početni sadržaj koji privlači rerollere (službeno je, izmislio si novu riječ) i nove igrače, u vidu novih rasa i njihovih zona, ili nude primamljivi end-game sadržaj efektivno "sileći" igrače da čitavo svoje igranje promatraju samo kao nekakvu potrebnu fazu kako bi došli do end-game materijala do kojeg, paradoksalno, većina nikada ne dođe jer nisu dovoljno hardcore... ako ovo ima što smisla? :D
Pa ima smisla, i u pravu si dovraga, samo što ja nisam shvaćao :D Nude novi sadržaj (nove rase) rerollerim ( xD ) i high-lvl igračima, a ne i onima koji su došli do pola puta ( ne mislim bukvalno )od 70/80 lvla. No opet, mislim da je i taj novi kontinent i nove rase opet mogu dobro poslužiti i mid levelašima, tako da su svi na dobitku, zar ne?

usitni : D

Thrall
13-06-2008, 13:26
I WoW će poslije WOTLK-a morat radit WoW 2 ili nešto slično,jer novi igrači neće moći sve pohvatati.

flander
13-06-2008, 13:51
kakav WoW 2 pa ima još jedan nastavak

Thrall
13-06-2008, 21:39
I WoW će poslije WOTLK-aSmorat radit WoW 2 ili nešto slično,jer novi igrači neće moći sve pohvatati.

flander
13-06-2008, 21:44
kaj si ti malo mutav, pa velim da poslije Wotlka ima još jedan nastavak

majke ti fakat si lud

Thrall
13-06-2008, 21:45
I WoW će poslije WOTLK-a morat radit WoW 2 ili nešto slično,jer novi igrači neće moći sve pohvatati.

flander
13-06-2008, 21:49
nešto slično

daj ga skuži :toilet:

što može bit slično expanziji?

Wasteful
14-06-2008, 12:19
brijem da je. Warcraft 4 ili Warcraft DotA edition xD

wow=life stealer

flander
14-06-2008, 13:18
CoD = life stealer
Warcraft dota = lifestealer
Browsed games = lifestealers
AoC = lifestealer

itd itd itd ako ćemo tako :roll:

Arbiter of Change
15-06-2008, 01:02
Pa ima smisla, i u pravu si dovraga, samo što ja nisam shvaćao :D Nude novi sadržaj (nove rase) rerollerim ( xD ) i high-lvl igračima, a ne i onima koji su došli do pola puta ( ne mislim bukvalno )od 70/80 lvla. No opet, mislim da je i taj novi kontinent i nove rase opet mogu dobro poslužiti i mid levelašima, tako da su svi na dobitku, zar ne?
Pa da, mogli bi i tako gledati, samo što se rijetko kada doda nova mid-level zona posebno sa svrhom da novi igrači (sa novim rasama, mislim) mogu tamo levelati. Mislim da je najbolji primjer za ovo dodatk BElfova u WoW i Blizzardovo riješenje situacije levelanja - samo opičimo jedan portal za Undercity i opet na stare pašnjake po reciklirani EXP.

Već je to pomalo isfurano da su MMO naslovi life-stealeri... ja sam dokaz da i TES može to isto učiniti. :thumbs2:

Blacky_123
12-07-2008, 23:02
Pa kako ljudi ne kuze da fucking blizzard ih hebe u cmar dok oni sjede dan i noc igrajuci da sakupe koji epic item pa se onda idu kurcit na blizzard forum.
Sve vise je bugova u igri
Ja kazem da ce WoW uginut za 4-5godina

McPingvin_v2.0
12-07-2008, 23:18
Ja kazem da ce WoW uginut za 4-5godina
Igra je izašla 2005. godine... Mislim da bi većina direktora prodala svoje mošnje da im milijuni ljudi igraju igru 8 godina...

Blacky_123
12-07-2008, 23:20
Al kaj ne vidis da opet rade sve isto.
Nova ekspanzija,nov svijet, nova rasa bla bla bla...
Sve isto, pa opet patchevi pa malo buggova itd..
Ljudima ce to dosadit a vjerujem i blizzardu jer se nakupio gro para i mogu pocet nes drugo smisljat
Pa kaj ne vidis da je sad sve vise i vise free MMORPG koji su u nekim situacijama bolji od WoWa

Demon Hunter
01-09-2008, 10:14
Pa sto se tice WoW/a nije istina to da se socijalni zivot izgubi,muke sa roditeljima iitd!

Sto se mene osobno tice mene WoW uopste i nije zarazio....mogu da se odviknrem kad hocu....Ocjene su mi dobre s obzirom da idem na Fax!

A i to je sve vezano uz gamera....ako cu ja prestat onda cu prestat jer ja nisam neki pacenik kao Kinezi/Japanci koji igraju WoW dan i noc i neprestaju.

Nije wow sve u zivotu....to je samo jebena igra!

A i to da se izgubi zivot neistina...jer pazi pricam o sebi.....Ja radim...idem na fax....i jos dodatno se bavim sportom!

Stoga wow....je kad uvatis vremena!

Tsumetai Ryujin
01-09-2008, 13:41
Demon Hunter... ti ne cinis niti 0.001% gamera... ti mozes pricat kako na tebe WoW nije utjecao... znam na desetke ljudi koji su popizdili radi WoWa...

narf
01-09-2008, 15:15
Eo pošto svi nadalekoo i naširoko hvale WoW došlo je vrijeme da malo navedemo loše strane WoW.Kao prvo--Socijalnni život se svede na nulu.
Jednostavno nemoš prestat mislit na WoW predobar je...a onda se pokvare ocjene u školi,onda dolaze i problemi s roditeljima koji ne razumju zašto je njihov odlikaš odjednom pao na dvojke-trojke.Mislim razmislite malo kakav je bio vaš život prije i poslije WoW-a pa nakon toga odlučite je li igra vrijedna
toga.Onak ok je 2 sata na dan,ali sad malo gledam po forumima ljudi to igraju po 2 dana!ljudi loool!znam da je dobra igra,ali ipak nije vrijedna da se pretvorite u WoW zombija!a onda kada vas jednom bannaju ili kad rikne komp,postajete nervozni,dekoncentrirani,počnete gristi nokte...pa ljudi dajte se osvijestite i shvatite da World of Warcraft nije vaš svijet,da je to samo virtualno.et nadam se da sam vam dao materijala za razmišljanje koliko WoW utječe na vaš svakodnevni život!

čovjeka koji virtualu toliko stavlja ispred svega bih slao na obavezno liječenje.

Demon Hunter
01-09-2008, 15:25
Pa sto se tice WoW/a nije istina to da se socijalni zivot izgubi,muke sa roditeljima iitd!

Sto se mene osobno tice mene WoW uopste i nije zarazio....mogu da se odviknrem kad hocu....Ocjene su mi dobre s obzirom da idem na Fax!

A i to je sve vezano uz gamera....ako cu ja prestat onda cu prestat jer ja nisam neki pacenik kao Kinezi/Japanci koji igraju WoW dan i noc i neprestaju.

Nije wow sve u zivotu....to je samo jebena igra!

A i to da se izgubi zivot neistina...jer pazi pricam o sebi.....Ja radim...idem na fax....i jos dodatno se bavim sportom!

Stoga wow....je kad uvatis vremena!

Sta ti to znaci ne cinim ni 0.001% gamera...ja jesam Gamer i to dugo vremena ali nisam kao neki koji bi proveli šred wowom 24 sata.....i koji stavljaju wow na prvo mjesto.
Ali sta ti mislis da bi bio pravi gamer trebam 24 sata,u jednom tjednu svaki dan sjedit za kompom.
A sto se tice ljudi....ti znas desetke da su popizili a ja znam njih 100 injak....koji ma je wow samo igra!

Nodakim
01-09-2008, 15:53
Mislio je da je malo gamere je poput tebe...hladne glave....makar ocito nisi hladne glave :D

Tsumetai Ryujin
01-09-2008, 19:25
I godina imas dvadeset... :\

Kad sam reko da ne cinis niti 0.001% gamera mislio sam 0.001% svih "gamera" koji postoje... (moja greska, nisam bil skoncentriran dok sam pisao, ali moze proci i nodova interpretacija)

Kazes znas stotinjak ljudi kojima je WoW samo igra... pitam se je li to mozda zato sto ta ista ekipa igra sa tobom WoW... (i naravno pol njih ne priznaje kako je WoW djelovao na njih)

Demon Hunter
02-09-2008, 00:05
A sad neznam...to stoji ti frendovi sto ih znam i igraju WoW!

A neznam dali lazu kad kazu da je WoW samo za njih zanimacija...ali nebitno.

Jel ipak na prvom mjestu (meni)....je naravno Skola...pa posao...i onda sve ostalo!

Cthulhu
06-09-2008, 16:40
ja sam prije volio wow,sad mi se zgadio...

Hellboy
06-09-2008, 17:19
o rly? a zake ti se zgadio? previše te genkali?

Cthulhu
06-09-2008, 20:37
nope.postao adikt i bacio godinu dana života na to sranje.

Stewo
06-09-2008, 20:59
Al kaj ne vidis da opet rade sve isto.
Nova ekspanzija,nov svijet, nova rasa bla bla bla...
Sve isto, pa opet patchevi pa malo buggova itd..
Ljudima ce to dosadit a vjerujem i blizzardu jer se nakupio gro para i mogu pocet nes drugo smisljat
Pa kaj ne vidis da je sad sve vise i vise free MMORPG koji su u nekim situacijama bolji od WoWa


Pa baš ne vjerujem u bolji mmorpg od wow-a..... Ja ga igram već 2 godine i meni je to savršenstvo....
Polovično se slažem da rade isto.... Nije isto...

PLAY WOW AND BE HAPPY :D :thumbs2:
KILL NOOB HORDE :twisted: :twisted:

Cthulhu
06-09-2008, 22:09
horde ima manje,istina,ali smo puno opasniji.FOR THE HORDE!!!tj.tako je bilo prije par godina...

Hellboy
06-09-2008, 22:51
kako gdje...BTW i horda i alijansa ima jednak broj pizdeka...i da bih to shvatio trebao sam zarolati gnomea...

Blacky_123
12-09-2008, 05:48
Ma WoW je pljacka!!
Za neku igru da dajem 100kn na mjesec da bi je mogo igrat
Pa mislim ono...
Tako mrzim taj blizzard aaaa

Cthulhu
12-09-2008, 11:02
eh,nažalost mnogi gameri smatraju blizzard bogovima,a ni ne vide kako su oni samo hrpa pohlepnih frikova koji se vade na staru slavu (starcraft 2 je isti ko starcraft 1,diablo 3 nije uveo apsolunot nikakve novosti...)

K4ciga
12-09-2008, 11:13
eh,nažalost mnogi gameri smatraju blizzard bogovima,a ni ne vide kako su oni samo hrpa pohlepnih frikova koji se vade na staru slavu (starcraft 2 je isti ko starcraft 1,diablo 3 nije uveo apsolunot nikakve novosti...)
Dakle,po tebi se WC3,WoW & ekipa prodaje dobro samo zbog - stare slave?

Cthulhu
12-09-2008, 11:16
nisam mislio na njih,mislio sam na igre u pripremi,starcraft 2 i diablo 3...

Nodakim
12-09-2008, 14:22
:(
E možda nisi znao,ali nova ekspanzija za wow je isto u izradi.I aj pogodi sta community misli o njoj?

Hellboy
12-09-2008, 15:35
izgara od želje da ju proba...

Ice
13-09-2008, 19:12
Tek sam prosli mjesec nabavio wow WOOHOO :ekipa: odlicna igra al jede vrijeme i zivot

Ripaz
15-09-2008, 09:05
Evo sada sam prestao igrati zbog škole i ostalih obveza. Nema se vremena za raidanje pa mi je dosadno. Uglavnom nisam ovisnik, jedino sam preko ljeta intezivno igrao zbog raidova. Prvih par tjedana bila je onako umjerena ovisnos, sve dok en dospiješ na 70 i nema ti ništa drugo nego ići u istance/raidove ili igrati bg/arene.

Uglavnom nadam se da cu se vratit WoW-u kada WotLK izađe.

Sickmanno1
16-09-2008, 01:57
nisam mislio na njih,mislio sam na igre u pripremi,starcraft 2 i diablo 3...

Znaci ako sam dobro shvatio W3 nezivi na staroj slavi prethodnika, a starcraft i diablo novi ce zivjeti?

Ajme nebuloza :(

Ajd idem pljuvati po blizzardu jer ima masu fanova, pa cu ono biti cool....

IGoR_2803
16-09-2008, 06:46
eh,nažalost mnogi gameri smatraju blizzard bogovima,a ni ne vide kako su oni samo hrpa pohlepnih frikova koji se vade na staru slavu (starcraft 2 je isti ko starcraft 1,diablo 3 nije uveo apsolunot nikakve novosti...)

kako mozes znati kakve su igre kad jos nisu izasle? imas staklenu kuglu u kojoj to vidis? ili gataš na karte? :)

Ripaz
16-09-2008, 08:24
eh,nažalost mnogi gameri smatraju blizzard bogovima,a ni ne vide kako su oni samo hrpa pohlepnih frikova koji se vade na staru slavu (starcraft 2 je isti ko starcraft 1,diablo 3 nije uveo apsolunot nikakve novosti...)

Ti smatraš da se igre praktički izdaju da dignu lovu. Da ima pravo, pola njih želi napraviti grdne pare od igre, dok drugi uživaju raditi igre, družiti se s ostalima, sjediti za kompjuterom dok zarađuju pare. Blizz bog? Blizz mi je jedina kompanija, po moje mišljenju, koja nije uništila reputaciju svojih igrica. Dok ostali izdavaju nastavke igre kao čarape i očekuju istu zaradu kao i od prvog dijela igre.

Demon Hunter
16-09-2008, 12:38
Kao prvo ja nevidim Blizzard kao neke tamo bogovr jer me on opce ni nezanima...zanima me ono sto je napravio i igra koja je legendarna...

A sad back na topic.....evo meni se poceo skidat neki patch novi...kao neki testni da se isproba WOTLK....(90%).

Jel ga ko od vas skinuo i cemu sluzi?

Hellboy
17-09-2008, 16:40
vjerojatno slično kao i onaj before the storm patch koji je izletio prije tbc-a...
mene je ovaj intro nabrijao do neba
eMRhnC4-QGQ

KingTomy
17-09-2008, 16:50
Predobar video, jedino što u wowu neće biti masovne vojske i ratovanje, nego grupica od 50-100 ljudi (neznam kolko ce arthas bit jak) i zaklat ga prvi dan kad izađe i ode warcraft u k**** ono arthas mrtav i gotova priča lol :pray: :)

Hellboy
17-09-2008, 17:08
prvi dan? po izjavama ekipe iz blizzarda puni icecrown raid na arthasa će biti jedva dovoljan da ga se skine...trenutna high-end tier 6 oprema neće vrijediti puno protiv tako jakog bossa...iako neće biti tako vlikih raidova (jesi li ikad vidio kako izgleda 25-man raid kad ekipa krene buffati jedan drugog i zatim krene u napad pa još i boss krene bacati svoje gadarije...iole slabije kante izdišu)...potrajat će neko vrijeme (barem tjedan dana nadam se) dok ekipe ne skupte tier 7-8 opremu i pokušaju ga mrknuti...
besides, priča ne bi bila gotova...postoji i jača mrcina od Arthasa...

KingTomy
17-09-2008, 17:34
Jača od Arthasa?
Koja mrcina ? :D

Hellboy
17-09-2008, 17:44
Sargeras...The Dark Titan... ^^
sumnjam da bi čak i Arthas, iako jezivo moćan, mogao protiv Titana...
a tu je još i Azshara, gadarije u Emerald Dream-u...našlo bi se još toga što bi mu moglo parirati...

Arbiter of Change
17-09-2008, 17:46
Iskreno, ovo da se igrači mogu suprostaviti Arthasu je već nenormalno nategnuto uzimajući u obzir da je on, od kada je postao Lich King, praktički najjače biće u/na Azerothu.

Hellboy
17-09-2008, 17:50
gle...jezivo nategnuto...osobito ako uzmeš u obzir sve spellove kojima će rapsolagati death knight klasa i zatim ih pojačaš nekoliko stotina puta da dobiješ Arthasa, ne samo da je nategnuto nego graniči sa razumom...tko bi zdrav išao na njega? ali opet, za potrebe igre, lore je poremećen (to objašnjava death knightove privržene Hordi/Alijansi i gnome/draenei/tauren/trol death knightove)...isto kao i što je bio slučaj sa Illidanom prije njega i Kil'Jaedenom nakon Illidana...no u oba slučaja su postojali dodatni faktori u rušenju tih bosseva (Akama i Anweena)

Arbiter of Change
17-09-2008, 19:05
Mudro zboriš, iako Blizzard nije neke stvari nije samo prilagodio MMO žanru (ono, sumnjam da ubiješ Lich Kinga, vjerojatno bude ono "I'll be back" ili tako nešto), ali mene zapravo živcira to što oni svoj vlastiti Lore ubijaju (ovo sa DT mi pada na pamet... kao oni su se na trenutka oslobodili od Lich Kingove kontrole i sad su kao slobodni, isto kao i to da mogu biti sve rase... mdaaa, a znamo iz Lore da su Paladini zapravo samo ljudi, koji se tek dosta kasnije pustili i patuljčine u red).

Hellboy
17-09-2008, 19:25
ono što mene zabrinjava je još nerazjašnjena mogućnost dropanja Frostmournea...što ako stvarno bude dropao...just as the blade rends flesh, so must power scar the spirit...mora biti barem artifact (legendary i epic bi bili preslabi) i pitanje je vremena kad će pola novo složenih gnome death knightova trčarati okolo sa frostourneom na leđima...
http://i31.servimg.com/u/f31/11/71/19/94/frstmr10.jpg
zamisli stvarno - gnome lich king :? :D

Flippy
17-09-2008, 21:10
Igrao sam malo WoW ali ovaj mač je ono..... :shock: :shock: :shock:

Morph_OS
18-09-2008, 06:55
:shock: bolesni statsi...e da moj retri paladin to ima... :rotfl:

Sgt. Bull
18-09-2008, 10:31
Retri paladin je sasvim dostojan i bez ovakvog mača, jučer lvl 70 hunter pao od strane paladina lvl 63, owned? Owned ^^ Imao Rage Reaver Equipan (http://www.wowhead.com/?item=29908)Sx)
lol, pogrešan site xD evo što je ustvari dodano za paladina...

Paladin

* Consecration now scales with attack power and spell power.
* Divine Protection now reduces all damage taken by 50% and increases time between attacks by 100%.
* Exorcism mana cost reduced and now scales with attack power and spell power.
* Eye for an Eye now reflects 10/20% damage from all critical hits.
* Fanaticism now increases chance to critically hit by 5/10/15/20/25%.
* Forbearance duration increased to 3 minutes.
* Improved Blessing of Might increased to 10/20/30/40/50%.
* Judgement has been replaced with 3 new spells; Judgement of Light, Judgement of Wisdom, and Judgement of Justice. All Judgement spells are considered ranged attacks for purposes of how they hit and how they critically hit. All cause damage based on attack power and spell power.

- Judgement of Light now heals based on the Paladin’s attack power and spell power, the effect can not trigger more than once ever 4 seconds.
- Judgement of Justice will no longer prevent Fear effects, but will only prevent NPCs from fleeing (e.g. at low health).
- Judgement of Wisdom now restores mana based on the Paladin’s attack power and spell power, the effect can not trigger more than once every 4 seconds.

* Precision has been removed.
* Pursuit of Justice reduced to 2 ranks for 8/15% movement increase and 1/2% less chance to be hit by spells.
* Righteous Defense no longer costs mana and the global cooldown has been removed.
* Sacred Duty now also reduces the cooldown of Divine Protection.
* All Seals have been reduced to 1 rank and now cost 14% of base mana. The duration has been increased to 2 minutes and are no longer consumed when a Judgement spell is cast. The effects can be triggered from all weapon based special abilities.

- Seal of Blood now increases Judgement damabe by 45% of weapon damage.
- Seal of Command now increases Judgement damage by 30% of weapon damage, 60% on stunned targets.
- Seal of the Crusader has been removed. The effects of Judgement of the Crusader have been folded into all relevant abilities.
- Seal of Righteousness deals damage based on weapons peed plus an amount based on attack power and spell power, increases Judgement damage by 25%.
- Seal of Vengeance damage over time effect duration increased to 18 seconds and now applies its effect on every swing, causes damage based on attack power and spell power, and increases Judgement damage by 10% per stack of the damage over time effect.

* Summon Warhorse and Summon Charger mana cost removed and no longer causes a global cooldown.
* Vindication reduced to 2 ranks for 10/20% attribute reduction.

Morph_OS
18-09-2008, 10:38
De lol..ja sam furo oatkeeper il kak vec...solidan cekic ^^

Hellboy
18-09-2008, 11:27
to je mrcina od čekića...
nego imam pitanje u vezi mageva - hoće li frostfire bolt dobijati bonuse i od fire i od frost talenata?

B4j4
20-09-2008, 13:25
haha forb na 3 min :rotfl: owned >.<

Plexihack
20-09-2008, 14:56
ono što mene zabrinjava je još nerazjašnjena mogućnost dropanja Frostmournea...što ako stvarno bude dropao...just as the blade rends flesh, so must power scar the spirit...mora biti barem artifact (legendary i epic bi bili preslabi) i pitanje je vremena kad će pola novo složenih gnome death knightova trčarati okolo sa frostourneom na leđima...
http://i31.servimg.com/u/f31/11/71/19/94/frstmr10.jpg
zamisli stvarno - gnome lich king :? :D

Ne vjerujem,to može bit legendarno kao Ashes of Al'ar,pa da ga samo dvoje njih ima...

Hellboy
20-09-2008, 17:09
onak, Ashes of Alar je drop kod T5 bossa...čak su i one mutave Glaives of Azzinoth legendary...Frostmourne mora biti artifact...premoćan je da bude samo legendary...ime mu mora biti iste boje kao i Martin Thunder
http://i31.servimg.com/u/f31/11/71/19/94/mrtnth10.jpg

Tsumetai Ryujin
20-09-2008, 17:11
drste se teme...

Hellboy
20-09-2008, 17:11
a pričamo o mikserima? o wotlk-u pričamo, a to je afaik, i dalje wow...

KingTomy
20-09-2008, 19:02
Evo nekih screenova koje sam uzeo iz trailera...nisu baš neke kvalitete al šta ćeš može poslužit za wallpaper :D Meni je frostmourne u ledu wallpaper. :pray:

http://img83.imageshack.us/img83/8739/arthasns3.th.jpg (http://img83.imageshack.us/my.php?image=arthasns3.jpg)http://img83.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)S

http://img83.imageshack.us/img83/2186/sasau8.th.jpg (http://img83.imageshack.us/my.php?image=sasau8.jpg)http://img83.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

http://img229.imageshack.us/img229/5469/wowwallwz7.th.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=wowwallwz7.jpg)http://img229.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Ako želite još screenova samo recite koji dio u traileru i postat ću. :)

Tsumetai Ryujin
20-09-2008, 19:21
a pričamo o mikserima? o wotlk-u pričamo, a to je afaik, i dalje wow...

Stvar je u tome da se u niti jednom trenutku ne pljuje niti brani WoW, o ovome o cem vi raspravljate moze se cist normalno raspravljati u cijelom podforumu posvecenom WoW-u?

Hellboy
20-09-2008, 19:25
iskazana zabrinutost na prethodnoj strani oko nekih stvari koje dolaze je dovoljan ontopic...

Plexihack
20-09-2008, 20:22
onak, Ashes of Alar je drop kod T5 bossa...čak su i one mutave Glaives of Azzinoth legendary...Frostmourne mora biti artifact...premoćan je da bude samo legendary...ime mu mora biti iste boje kao i Martin Thunder
http://i31.servimg.com/u/f31/11/71/19/94/mrtnth10.jpg


xD

Mislio sam na foru da je legendary među igračima :D

Zamisli,UBER EPIC LEGENDARY SECRET EASTER EGG OMAFAKINGGODIJUSTSPENT12HOURSRAIDINGFORIT 0.000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000001% DROP RATE ITEMZ0R!

Flippy
20-09-2008, 20:30
Ane. Drop rate je ono. Nemoguć

KI KI
20-09-2008, 21:38
za jednog covjeka je nemoguc ali za cijeli server je moguc xD dobit ce ga jedan od milijun igraca i to nakon 3 godine igranja -.-

inace wow je shit -.- prenapuhano i jos se placa -.-

flander
20-09-2008, 22:34
za jednog covjeka je nemoguc ali za cijeli server je moguc xD dobit ce ga jedan od milijun igraca i to nakon 3 godine igranja -.-

inace wow je shit -.- prenapuhano i jos se placaS-.-


isto tako dota je sranje, strategija ko svaka druga bezveze
-.-'

komentar ti je vgg

Hellboy
20-09-2008, 22:59
WSG > DotA ^^

flander
20-09-2008, 23:32
WSG > DotA ^^


pa fala Bogu

Lord Jambrek
22-09-2008, 16:10
za jednog covjeka je nemoguc ali za cijeli server je moguc xD dobit ce ga jedan od milijun igraca i to nakon 3 godine igranja -.-

inace wow je shit -.- prenapuhano i jos se placa -.-

daj šuti, nemaš pojma o čem melješ, igra je odlična, samo treba imat volje i ne odustat.

_ZlayA_
22-09-2008, 16:38
i imati para ;)
stavise, mislis da bi on tako govorio da igra wow na originalnom serveru, placati jest malo hebeno ali se isplati svaka hebena para...

Blacky_123
22-09-2008, 16:40
Igra je dosta buggana
Igro sam mjesec dana i mogu rec da mi je puno bolje i jeftninije igrat na tkz private serveru
Istina je da ima malo ljudi al ljudi se trude ispravit buggove :D

_ZlayA_
22-09-2008, 16:58
to sto se server obori svako 2-3 dana ne smeta jel? kad zalaga usred nicega dodje ti da razbijes monitor, znam, igrao sam na privatnim serverima...

Hellboy
22-09-2008, 18:43
nove sjene u wotlk-u
http://i34.tinypic.com/21cshom.jpgS :pray:
novi lod
http://i36.tinypic.com/33d8tn8.jpg

Blacky_123
22-09-2008, 18:53
to sto se server obori svako 2-3 dana ne smeta jel? kad zalaga usred nicega dodje ti da razbijes monitor, znam, igrao sam na privatnim serverima...

Pa ovisi na kojem serveru igras 8)
Treba znat odabrat server :D

_ZlayA_
24-09-2008, 08:48
vecinom su svi slicni sto se toga tice jer se malo kome isplati toliko zalagati u server koji mu niko ne placa i kome malo ko pomaze...

Sgt. Bull
24-09-2008, 11:29
Čovjek se nasmije pored ovakvih komentara. Ono igra buggovana? Jesi li ti svjestan kako svako malo izađe patch? Kako na prste jedne ruke možeš prebrojati sve bugove? Ne shvaćam kako možete govoriti protiv igre a niste igrali original (ili ste odigrali VEOMA limitirani trial?) i onda govoriti kako je loša. Što se tiče plačanja 10€ mjesečno mislim da nikome ne bi trebalo predstavljati problem za plaćanje, da igra se plaća ali samo malo da mislite i da se raspitate vidjeli biste da se sve može srediti preko kreditne kartice pa vas plaćanje dođe, jedan mjesec više "4 free" nego prepaid (35€ prepaid i 2 mjeseca igranja, 37€ 3 mjeseca preko kartice).

Ripaz
24-09-2008, 20:43
Evo nekoliko slika iz moje wotlk bete:

http://images.wowstead.com/8270/13.jpg
http://images.wowstead.com/8270/12.jpg
http://images.wowstead.com/8270/11.jpg
http://images.wowstead.com/8270/10.jpg
http://images.wowstead.com/8270/9.jpg

Ahh kada se sjetim tih dana. Loša oprema, lutanje posvuda, suočavanje s mobovima 5-10 lvl višim od tebe, poneke elite koje nailete iz zraka i ownaju te = puno gy runing.

Hellboy
29-09-2008, 11:07
WO0RAcxZQ4M
predobro... forsakeni su oduvijek bili gadovi (NHF, ali istina je.. ^^)

Arbiter of Change
29-09-2008, 11:33
Još bi bilo dobro da je tako u igri... a ne 5v5 u Areni.

Hellboy
29-09-2008, 13:08
eh...mrzim arene...dosadne su...nije riječ o UT-u ili quakeu...world pvp FTW...doduše raidovi na capital gradove su osuđeni na phail...stotine igrača u SW-u vs 40 man horde raid FTW...zgazimo ih u valley of heroes^^^

bango
30-09-2008, 22:32
e beti ce biti jebeno
biti ce svaki drugi dan neki raid na grad jer kad ubijes glavnog onog u gradu dobis mounta zmaja tak nes nisam ziher tak je u beti bilo

Hellboy
30-09-2008, 23:32
kojeg zmaja? swift nether drake klasa? ili onog novog undead zmaja?

bango
01-10-2008, 23:30
ma nisam 100% ziher da je zmaj mozda je ground mount ali kad se ubijek taj glavnu ''leader'' u gradu tipa thrall dobijes mounta kao acheivement ( kako god da se pise )

Hellboy
01-10-2008, 23:45
so...faction leaderi će postati tražena roba...sigh...već vidim hrpe debilnih belven rogova kako pokušavaju skinuti Variana Wrynna -_-

bango
02-10-2008, 08:26
hehe ali bar ce se na neki nacin oziviti taj worldpvp i ostale stvari s tim achievmentima jer ima pun k stvarti tipa ak imas cca 40x mountova dobijes jos jednog mounta
mos dobiti neke iteme i tak ima dosta toga : )

X-Trax
12-12-2008, 17:52
JoooJ I vi sete wowasi dosli na svoje imam jedan prjedlog za vas

PREĐITE NA COD CS ILI SAMP

(WOW ISPIRE MOZAK)
|
|
|- - - >ZNANSTVENO DOKAZANO

THUNDER_DINIX
12-12-2008, 18:03
i skracuje zivot :)

Hellboy
12-12-2008, 18:23
JoooJ I vi sete wowasi dosli na svoje imam jedan prjedlog za vas

PREĐITE NA COD CS ILI SAMP

(WOW ISPIRE MOZAK)
|
|
|- - - >ZNANSTVENO DOKAZANO
JoooJ
igre koje si naveo su bezumne/bezvezne/nabrijane hrpom klinaca koji samo znaju vrijeđati druge i ne znaju igrati, niti bi znali da im glava o tome ovisi

i usput, daj mi pokaži znanstveni dokaz da wow ispire mozak...dok ne vidim navedeni dokaz, igrat ću WoW i dalje i tebe smatrati neobrazovanim idiotom...ktnxdie

Ted
12-12-2008, 20:59
JoooJ I vi sete codasi dosli na svoje imam jedan prjedlog za vas

PREĐITE NA WOW GW ILI PW

(COD ISPIRE MOZAK)
|
|
|- - - >ZNANSTVENO DOKAZANO

U potpunosti se slažem.

Hellboy
12-12-2008, 22:09
Hellboy,pls,ne seri o necemu sto ne znas...
Znaci,mi koji igramo CoD,CS i slicno smo bezumni?
I generalno mi idete na prozor vi koji igrate WoW,Lineage,Warhammer i slicno,pa umislite da ste daleko pametniji i bolji od nas boranije koja zuli FPSove :(
većinom - da...
svaka čast iznimkama, ali dobar dio igrača ifra navedene igre upravo zato što su jednostavnije od MMO-ova jer nemaju volje/znanja/vatever da nauče igrati nešto zahtjevnije...

Kenyi
12-12-2008, 22:16
Idemo porediti igrace online fpsova i MMORPG-ova.Mozemo jos i vodoinstalatere zvat u raspravu?

Hellboy
12-12-2008, 22:42
svaki pametan igrač zna kontrolirati svoj playtime...bez obzira igra li MMO ili nekakvog jednostavnog platformera...tip igre nije izlika za debilizam nekih ljudi koji ne znaju stati...

Maloki
13-12-2008, 19:03
igre koje si naveo su bezumne/bezvezne/nabrijane hrpom klinaca koji samo znaju vrijeđati druge i ne znaju igrati, niti bi znali da im glava o tome ovisi


Daj mi primjer igre u kojoj nema toga :roll:

Sgt. Bull
13-12-2008, 21:29
WoW je igra koja zahtjeva vremena, i to puno vremena za igru. Levelovanje, nabavka dobre opreme te zatim raidanje zahtjeva i više vremena nego što zahtjeva i jedna druga igra, a da ne govorim o živcu. Guild koji raida, onako osrednje, zahtjeva da tri puta sedmično budeš online (samo za raidanje) po četiri sata, od 19:00 (kada počinje raid, dok skupljanje počinje sat vremena prije) do 23:00. Znači to je već popriličan dio dana koji ode na WoW. Da ne spominjem činjenicu da su tu normal dungeoni, pa heroici pa battlegroundsi. U nešto manje od pola godine igranja (od 22.07.'08 do 10.12.'08) nabio sam preko 500 sati igranja koje sam vjerojatno mogao protračiti negdje drugo, gdje bih ako ništa vidio neku end-game animaciju. Nekih 1000 kuna, ako ne i više sam potrošio dok sam igrao i tek sada sam zaključio kako je cijena i više nego bolno realna za nešto što je ipak igra, nešto nerealno.

Outmind
14-12-2008, 22:21
Mene to jako živcira kod wowa, te pripreme za raidove. Da se mene pita svi bi se u roku 5 minuta trebali nacrtat pred entrance-om i gotovo, a ne sat vremena natezanja sa time tko je ili nije online, ko je main ili off tank i kaj ja znam kakvim još glupostima, a o pugovima da i ne govorim...

Sgt. Bull
14-12-2008, 23:13
Ma da, a da ne govorim kako je lijepo kada ti obećaju invite i ti dođeš, čekaš sat vremena i onda kada počne raid saznaš kako su te zovnuli čisto ako se ne pojavi određena osoba koja se igrom slučaja - pojavila!1 i ti izvisiš... prelijepo...

Hellboy
15-12-2008, 22:33
:?
to mi se nikad nije dogodilo...iz jednostavnog razloga - planiramo raidove nekoliko dana unaprijed, a PuG-ove ne posjećujem... :D

Sgt. Bull
15-12-2008, 22:36
Meni se ovo desilo par puta... Upravo zato što se planira... pa onda netko javi kako nije siguran da li će doći (uvijek ovako bude) i onda zovnu nekoga sa strane, da čeka ako se ta osoba pojavi... i naravno dobiješ invite sav sretan da bi se određena osoba pojavila u "5 do 12" i tebe kickaju...sux? very much :/

16-12-2008, 09:49
Ma ne uzima wow ni približno vremena kao eve. Wow je baš super meni zabava i opuštanje, a 4 sata je ništa.

18-12-2008, 11:05
evo malo razbibrige s monitora

http://i38.tinypic.com/juz953.jpeg

Hellboy
18-12-2008, 13:58
:rotfl:
svaka čast :D

Gothmog
18-12-2008, 15:00
evo malo razbibrige s monitora

http://i38.tinypic.com/juz953.jpeg


aahahahhaha! haha! kako me ovo nasmijalo!:D:D

To odmah ide na forum gilde u kojoj igram...

MasaKrisT
18-12-2008, 16:52
strgo sam se :pray:

Dreamer Deceiver
20-12-2008, 12:09
evo malo razbibrige s monitora

http://i38.tinypic.com/juz953.jpeg

hahaha, legendarno :D

Demon Hunter
22-12-2008, 04:57
evo malo razbibrige s monitora

http://i38.tinypic.com/juz953.jpeg
Predobro :pray:

A ovo je carski hehe !
Predobro ...Dodge:)

drakkar57
24-05-2009, 20:17
likove koji su socijalni geekovi natjero bi da žvaću britvice i ne bi im dao da placu!! :evil:

Sonic_Moronic
24-05-2009, 20:35
Slažem se, debeli idioti, ne mogu zbariti ni jednu pičoku pa se forsiraju u dječjim internetskim igricama. :rambo: Nek idu ubijati švabe u kol of djutiju. :twisted:

K4ciga
25-05-2009, 19:11
Sonic,ne ide ti sarkazam.

Nodakim
25-05-2009, 20:14
Nije bio sarkastičan.
:(

FaTaL_mRkvA
25-05-2009, 20:49
Vi koji ste propali zbog WoW-a... GLUPI STE... :(
Igram WoW već par mjeseci... :D
I to puno... :(
I imam super ocjene... :D
I curu... :bravo:
I život mi nije propao... :)
A to što vi krivite WoW da vam je uništio život... Zapravo, ako vam igra može sjebat život, onda bi vam život propao i bez nje. :(
Ako se nemožete kontrolirati u igri, razmislite o svom životu. Jednog dana se nećete moći kontrolirati u brzini vožnje autom, pa u pušenju, pa u drogiranju... :(
WoW nije kriv...samo STE GLUPI... :(





nhf :toilet:

TeraBajt
25-05-2009, 21:08
Sonic,ne ide ti sarkazam.

Kao ni ikome na ovom forumu, po tvom mišljenju.

dzedav111
25-05-2009, 21:46
Igram wow 4 mjeseca - usro ocjene onak al i dalje ga igram lol jednostavno se nemogu maknit od monitora - ovim putem popljuvao bi Magove jer jednostavno mrzim tu klasu i njen OPines


BTW : Upravo sjedim u dragonblightu i čekam da se spawna Bloodfeast

Arbiter of Change
25-05-2009, 21:50
I to puno... :(
Hm, definiraj puno. Nekome je to sat vremena, a neki za "puno" uzimaju samo duže od 5 sati.

I nije stvar izvorno u tome koliko igraš, premda je i to naravno bitno, nego koliko si opsjednutSWoW-om, tj. da ti oduzima pažnju od RL-a (dakle, razmišljaš o igri kad ne bi trebao, npr. na ispitu o kojem ti ovisi budućnosti ili se, kod ekstremnih slučajeva, budiš usred noći urlajući/plačući jer nisi dobio epix l00t... u snu... koji nije stvaran).

Hellboy
25-05-2009, 22:59
Igram wow 4 mjeseca - usro ocjene onak al i dalje ga igram lol jednostavno se nemogu maknit od monitora - ovim putem popljuvao bi Magove jer jednostavno mrzim tu klasu i njen OPines


BTW : Upravo sjedim u dragonblightu i čekam da se spawna Bloodfeast
OP? Nismo OP. Prokleti Death Knightovi su ubojice mageva. Bar oni bolji. I ocjene bi usrao i bez WoW-a.

K4ciga
25-05-2009, 23:44
Sonic,ne ide ti sarkazam.

Kao ni ikome na ovom forumu, po tvom mišljenju.

Zapravo,nebih čak rekao da vam ne ide,ali ga definitivno previše koristite,pa i u situacijama u kojima sarkazam nije potreban.Sarkazam je prestao biti smiješan prije otprilike 3 mjeseca.

FaTaL_mRkvA
26-05-2009, 07:03
I to puno... :(
Hm, definiraj puno. Nekome je to sat vremena, a neki za "puno" uzimaju samo duže od 5 sati.

I nije stvar izvorno u tome koliko igraš, premda je i to naravno bitno, nego koliko si opsjednutSWoW-om, tj. da ti oduzima pažnju od RL-a (dakle, razmišljaš o igri kad ne bi trebao, npr. na ispitu o kojem ti ovisi budućnosti ili se, kod ekstremnih slučajeva, budiš usred noći urlajući/plačući jer nisi dobio epix l00t... u snu... koji nije stvaran).
U potpunosti se slažem...
Teško mi je reći kolko točno jer svaki dan igram drugačije, no nikad ne zapostavljam RL, iako po mom mišljenju ipak malo previše visim na kompu... :D
Nikad nisam ništa zapostavio zbog kompa. Nikad nisam u školi dobio 1 samo zato jer se otvorio novi raid u WoW-u pa sam rejdo cjeli dan. To je igra. NIJE STVARNO. Treba UŽIVATI u njoj. Sretan sam kad padne neki dobar ajtem, al neću past u depru mjesec dana ako ga ne dobijem.

Delirium
26-05-2009, 12:50
Igram wow 4 mjeseca - usro ocjene onak al i dalje ga igram lol jednostavno se nemogu maknit od monitora - ovim putem popljuvao bi Magove jer jednostavno mrzim tu klasu i njen OPines


BTW : Upravo sjedim u dragonblightu i čekam da se spawna Bloodfeast

ovim putem bih pozdravio svog kolegu davida:
davide,davide ocjene su ti drastično pale...

BTW:uspješno sam se odreko od WoWa

dzedav111
26-05-2009, 16:56
ko mi kriv a ime David ne koristim Jurice

Grkljan
09-09-2009, 11:26
Ja igram wow 4 godine al jako slabo, nikad nisam bil u gildi nit nes slicno i levelal sam sporo ko puž. Al svejedno mi je bilo zabavno s frendovima igrat. Sad u wotlk sam uso u gildu i idem u raid al onak 2 put tjedno i to obicno vikendom. Inace mi se neda igrat stalno. Po danu mozda igram (kad nema raida) pol sata do sat. Nekad i 2. Inace u skoli mi je sve super idem u petu gimnaziju i nemam nikakvih problema s ucenjem.

Arbiter of Change
09-09-2009, 12:01
Hej, ako tebi ne smeta što stalno trošiš novce na igru koju igraš jedva ~10 sati tjedno onda slobodno, ali to je meni osobno glavni razlog zašto ne igram više.

breezer
11-09-2009, 13:29
WoW je po meni največe zlo ovog svijeta, šala, pa iskreno baš me briga za milje ljudi kaj ga igraju to je njihova stvar i ne želim se time opterečivat, svatko ima pravo slobodno izabrati kako želi provest svoje slobodno vrijeme glavno da je u granicama normal ! :)