PDA

Pogledaj cijelu verziju : Big Rigs : Over the Road Racing



Burek_fr0m_SPACE
24-12-2006, 15:41
Je li kada ko ovo zapravo zaigra? :D Ja nisam, ali mislim da znam dovoljno od čitanja reviewa i gledanja screenshota... Dakle, po mnogima, radi se o najgoroj igri ikada puštenoj u prodaju. Neki siteovi/časopisi su morali praviti izuzetke od svog sistem ocjenjivanja, neki je nisu ni ocijenili jer nemaj negativne ocjene u svom sistemu...

Pa šta je tu toliko loše, pitate si? Ukratko - sve. Evo par citata iz GameSpotovog reviewa (http://www.gamespot.com/pc/driving/bigrigsotrr/review.html).


The basic idea in the actual game is that you pick one from four vaguely different trucks and then one from five vaguely different levels. You then compete against another truck in a simple checkpoint race. That's it. However, Big Rigs can't even get this basic concept right. The supposedly computer-controlled truck you're supposed to be racing against in the game never actually moves. It's right there next to you at the beginning of a race, but it has no purpose in the game. This is to say, actually, that none of the game's races have a purpose because there's no competition and no time limit. You win every single time. So unless you especially like seeing a winning-screen over and over again that reads "You're Winner!", there is absolutely no point in playing Big Rigs.

There are no physics here. You accelerate much too quickly to even be minutely realistic (especially when going in reverse, which lets you go from around 0 to 60mph in about five seconds, continue accelerating infinitely faster, and stop on a dime the second you let up on the keyboard), you can travel over the most rugged of terrain without any problems (including nearly vertical mountains), and you can turn in ways that cause you to jerk around in some pretty ridiculous manners.

Of course, the controls would only matter if you actually had to worry about running into things or crashing your truck, which, actually, is a nonissue. You see, you can clip your truck right through every object on a race course in Big Rigs, from the biggest of houses and walls, right down to the smallest of lampposts. Furthermore, bridges evidently don't actually exist, despite the fact that you can see them--driving over any of them results in you sinking right through them. It is also quite possible to simply drive right off of the literal end of a level when playing.

Zaključak :

Just how bad is Big Rigs: Over the Road Racing? It's as bad as your mind will allow you to comprehend.

Evo i par screenshota :
1 (http://image.com.com/gamespot/images/2004/reviews/919220_20040114_screen003.jpg)S2 (http://image.com.com/gamespot/images/2004/reviews/919220_20040114_screen007.jpg)S3 (http://image.com.com/gamespot/images/2004/reviews/919220_20040114_screen011.jpg)

Pošto će mnogima biti mrsko pročitati i citate, a kamoli cijeli review, prepričaću vam ukratko :

Dakle, radi se (ili bi se bar trebalo raditi) o igri u kojoj vozite kamion kojim trebate dovesti teret do cilja prije suparnika uz konstantan rizik od proganjanja od strane policije ukoliko prekršite zakon. Zvuči cool na papiru? Samo, ima jedna sitnica - ništa od toga nisu pogodili. Kao prvo, nikakav teret ne vozite. Protivnici imaju prikolice na svojim kamionima, ali vi ne. A i "protivnici" je samo uslovno rečeno - jer se oni uopšte ne kreću. Pošto ni spomenute policije nigdje nema - jednostavno ne možete izgubiti. I sad bi se neko napravio pametan i probao svojim kamionom odgurati nekog protivnika do cilja da vidi šta će se desiti, ali mu neće uspjeti jer - u igri nema apsolutno nikakve kolizije. Kroz sve objekte (uključujući i mostove) je moguće provesti kamion kao da je vazduh u pitanju. Kamion je takođe moguće voziti po bilo kakvim strminama i planinama. Takođe je moguće dovesti se do rupa mape i spasti s nje. Pritiskom na tipku za rikverc beskonačno ubrzavate a kamion se samo zamrzne u mjestu čim je pustite... I, da, ljudi još hoće pare za ovo.

Pa se sad zapitajmo kolektivno - koje je kreten uspio pustiti ovo u prodaju?!?!

Je li kad ko čuo za/vidio išta gore od ovoga?

The Boz
24-12-2006, 15:43
Nemojte čitat ništa. Samo pogledajte Video Review. It speaks for itself.

Burek_fr0m_SPACE
24-12-2006, 16:21
Omg, sad sam tek pogledao video review... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Evo link (http://download2.gamespot.com/d4/gsc/2004/01/bigrigs_pc11404_vr2.mpg)S(39 MB) ako je neko slučajno propustio...

GrannyKiller
24-12-2006, 18:10
zakon! :pray: moram to nabaviti!

Jerry
24-12-2006, 18:31
slike sve govore :o

Empe Tri
24-12-2006, 18:41
:o :shock:
ovaj lik ili dijete sto je napravio ovu igru sigurno nema vise od 9 god :D :rotfl: ili je njubara ko ja :P

a onaj 1. scr.shot je zakoon :D

Arbiter of Change
24-12-2006, 19:30
Neki bi se tukli nogom u guzicu da naprave pola toga, a ne ste se se (većina) našli pljuvati po igri. :yuck:

Burek_fr0m_SPACE
24-12-2006, 19:58
Neki bi se tukli nogom u guzicu da naprave pola toga, a ne ste se se (većina) našli pljuvati po igri. :yuck:
Ja tvrdim da je čak i moja Aura bolja igra od ovoga... bar nema lažnih navoda.

Arbiter of Change
24-12-2006, 20:37
[quote="Arbiter of Change":pkq0gqpn]Neki bi se tukli nogom u guzicu da naprave pola toga, a ne ste se se (većina) našli pljuvati po igri. :yuck:
Ja tvrdim da je čak i moja Aura bolja igra od ovoga... bar nema lažnih navoda.[/quote:pkq0gqpn]

U potpunosti se slažem, ali i dalje stojim iza rečenog. :wink:

goGAMERo
24-12-2006, 20:45
O yebem ti lede :pray: :rotfl: NEVJEROVATNO, ALI ISTINITO! :)

Kenyi
24-12-2006, 22:05
WTF i hoce lovu za ono :o

*Fila*
24-12-2006, 23:44
baš super probajte tractor racer pa ćete vidit što je igra!Kombajn koji ide 130mph :rotfl:

Outmind
25-12-2006, 14:21
Mislim da je to jedna od 10 najgorih igara svih vremena, a tu titulu se ne zaslužuje samo tako Rešpekt :pray: :pray: :pray:

DrunkyDuck
25-12-2006, 22:36
Neki bi se tukli nogom u guzicu da naprave pola toga, a ne ste se se (većina) našli pljuvati po igri.

Uf. Da je ovo nezavisna igra napravljena iz zaje***cije bi bila i vise nego dobra.

Govorimo o komercijalnom proizvodu. Pljuvanje je opravdano. Zamisli, neki gad ocekuje da ljudi to plate. A kladim se da ima kupaca ove igre koji su pogledali par screenshotova na kojima se ne vide bugovi i zakljucili da je OK.