PDA

Pogledaj cijelu verziju : 95_laptop_help_............plz?



Bishop_45_(2)
22-12-2006, 19:29
Hey, imam neki stari laptop iz 95, zao mi ga je baciti, a znam da ne mogu dobiti nikakve pare za njega pa ako imate kakve ideje; ima instaliran Win95, ali to mi je problem jer su ti Win na FRANCUSKOM, i trazi me instalacijski CD za promjenu jezika; ipak ja sam vishe mislio o nekim starijim verzijama Linuxa ili Unixa; nema CD reader, ali mogu ga spojit na svoj comp via serijski port !!!
HDD1 543 MB
CPU Pentium 75 MHz
RAM 8 MB
e sad grafa je valjda intergrirana, ili sto vec,ne mogu pronaci podatke o njoj ali ne izgleda poput sowtware renderinga--> brže je, ..........valjda.
bakterija je tako slaba (vjerovatno zbog starosti) da bez srtuje izdrzi cca. 2 min !!!
Ne bih bas sada trosio neke pare na njega (lol, iako ne vjerujem da bih uspio igdje pronaci komponente); ali svi su savjeti dobrodosli !!!!!

Valnjes 666
22-12-2006, 19:58
pa,savjetujem ti da ga otvoriš,spojiš cd uređaj i instaliraš win95 na čisto


a onda možeš uživat u tetrisu,packmanu i ostalim flash pizdarijama.

i da,ak možeš s njim na net,koristi ga za surfanje i igraj bitefight, ogame ili nekaj slično. :)


eh da,ako ti je kakva utjeha,možeš za njega dibit 50kn od nekog sakupljača stare krame :)

goGAMERo
22-12-2006, 19:59
Instaliraj novog Sam i Max-a i prekrštenih ruku moli boga da frejm bude preko 0,5 :rotfl:

BTW. Ne znam sta bi ti sugerirao, najbolje spakuj ga u jednu kutiju, i za 100 godina kada u ulogu gaminga dođe neka potpuno nova hi-tech tehnologija izvadi i svoji praunucima pokaži na čemu smo mi počeli! :)

Bishop_45_(2)
22-12-2006, 20:03
"pa,savjetujem ti da ga otvoriš,spojiš cd uređaj i instaliraš win95 na čisto"
-> pa sad sam zamolio da mi predlozite neki Linux koji moze raditi na tome, Win me ne zanimaju
"i da,ak možeš s njim na net,koristi ga za surfanje i igraj bitefight, ogame ili nekaj slično."
->sto se tice takvih igra ja sam odigrao svoje, uostalo to mogu s ovim compom
"eh da,ako ti je kakva utjeha,možeš za njega dibit 50kn od nekog sakupljača stare krame"
-> da i znam nekog takvog, neznam bih li ga dao ca, ili ga mozda jos zadrzao; barem Pascal na njemu radi normalno pa mogu pisati zadacu--> zadaca mu je jedina funkcja zasada, mozda da nekako pokrenem TES:ARENA!!!
Treba mi konkretnija pomoc oko OS-a !!!

Bishop_45_(2)
22-12-2006, 20:04
Instaliraj novog Sam i Max-a i prekrštenih ruku moli boga da frejm bude preko 0,5 :rotfl:
lol, Sam & Max mogu igrat na ovom compu na kojem ti sada odgovaram !!!

EDIT: i sorry na double postu, ali kliknuo sam na odgovori refleksno, bez puno razmisljanja, ............, nwm!!!

m777
22-12-2006, 20:04
Instaliraj novog Sam i Max-a i prekrštenih ruku moli boga da frejm bude preko 0,5 :rotfl:

BTW. Ne znam sta bi ti sugerirao, najbolje spakuj ga u jednu kutiju, i za 100 godina kada u ulogu gaminga dođe neka potpuno nova hi-tech tehnologija izvadi i svoji praunucima pokaži na čemu smo mi počeli! :)
Nije loša ideja. Za nekih pedesetak godina ga možeš prodat u muzej. Cha-ching!! $$$ :D

Bishop_45_(2)
22-12-2006, 20:07
tehnicki gledano on nije moj, dao mi ga je frend kojemu ga je dao njegov ujak, koji ga je drpio sa posla kada je dobio otkaz--> pravi dokaz jest sto je na njemu zašarafljena plocica na kojoj pishe "FRANCE TELEKOM", lol!!!, to objasnjava francuski jezik, covjek bi pomislio da bi tipovi u roku od 10 god. barem pokusali instalirat nekakav sustav kojeg mogu razumijeti, a ne ostaviti onaj francuski !!!!

Bishop_45_(2)
23-12-2006, 16:42
tehnicki gledano on nije moj, dao mi ga je frend kojemu ga je dao njegov ujak, koji ga je drpio sa posla kada je dobio otkaz--> pravi dokaz jest sto je na njemu zašarafljena plocica na kojoj pishe "FRANCE TELEKOM", lol!!!, to objasnjava francuski jezik, covjek bi pomislio da bi tipovi u roku od 10 god. barem pokusali instalirat nekakav sustav kojeg mogu razumijeti, a ne ostaviti onaj francuski !!!!


EDIT: , ok, ako nitko nezna nijedan operativni sustav optimiziran za stare comp.-ove; mozete li mi preporuciti gdje da potrazim pomoc ????

Valnjes 666
23-12-2006, 17:45
[quote="Bishop_45_(2)":37ap2iwr]tehnicki gledano on nije moj, dao mi ga je frend kojemu ga je dao njegov ujak, koji ga je drpio sa posla kada je dobio otkaz--> pravi dokaz jest sto je na njemu zašarafljena plocica na kojoj pishe "FRANCE TELEKOM", lol!!!, to objasnjava francuski jezik, covjek bi pomislio da bi tipovi u roku od 10 god. barem pokusali instalirat nekakav sustav kojeg mogu razumijeti, a ne ostaviti onaj francuski !!!!


EDIT: , ok, ako nitko nezna nijedan operativni sustav optimiziran za stare comp.-ove; mozete li mi preporuciti gdje da potrazim pomoc ????[/quote:37ap2iwr]

sa linuxom nećeš imat sreće jer su prezahtjevni,a stare verzije nemaju grafički prikaz(slični su dosu, tj temelje se na Unixu).

Ako baš nemožeš spojit cd rom i stavit win 95, onda si skini s neta win 3,11. oni su na par disketa (6-7 ako se ne varam), i trebalo bi ti radit ok.

Burek_fr0m_SPACE
23-12-2006, 17:47
Igraj Transport Tycoon Deluxe na njemu - taman za taj komp + odlična igra.

Bishop_45_(2)
23-12-2006, 19:07
ok, zapisat cu Transport Tycoon Deluxe;
tekstualno mi je sučelje bolje(draže) od grafičkog, tako da mi ne smeta ako su Linuxi na textualnom sučelju; a Win95 install cd mi je problem , njega vjerovatno ne mogu pronaci; a da ga i nabavim nisam siguran bi li bio sposoban spojiti citaca na laptop (postoji li negdje nekakav tutorial za to ???) !!!

EDIT: kako da znam hoce li Win 3.11 raditi na tom laptopu (Win95 su 32-bitni, ne???); gdje da skuzim koji socket ima ???

Da probam instalirati UNIX ????
[ok, ovo je stvarno puno pitanja; ali, still, plz help :cry: ]

Valnjes 666
23-12-2006, 21:03
ok, zapisat cu Transport Tycoon Deluxe;
tekstualno mi je sučelje bolje(draže) od grafičkog, tako da mi ne smeta ako su Linuxi na textualnom sučelju; a Win95 install cd mi je problem , njega vjerovatno ne mogu pronaci; a da ga i nabavim nisam siguran bi li bio sposoban spojiti citaca na laptop (postoji li negdje nekakav tutorial za to ???) !!!

EDIT: kako da znam hoce li Win 3.11 raditi na tom laptopu (Win95 su 32-bitni, ne???); gdje da skuzim koji socket ima ???

Da probam instalirati UNIX ????
[ok, ovo je stvarno puno pitanja; ali, still, plz help :cry: ]

Ovako,mislim da bi win3,11 radili ez frke.
A i unix bi bio skroz ok! :)

Bishop_45_(2)
23-12-2006, 21:26
lol, ja ko bedak kazem UNIX, ali nemam pojam koja bi mi verzija radila, malo prije sam skinuo nesto s neta sto kaze da se zove UNIX, ja mu kazem ok, sada malo googlam okolo da se vishe upoznam s UNIXOM pa cu vidjeti !!!

Su Win3.11 graficko ili txt sucelje ???

Zna netko verziju nekog LINUX-a koja bi mi isla na ovaj lapTOP !!!

Burek_fr0m_SPACE
23-12-2006, 21:55
EDIT: kako da znam hoce li Win 3.11 raditi na tom laptopu (Win95 su 32-bitni, ne???); gdje da skuzim koji socket ima ???
Kakav crni socket? Ako na procesor misliš, tražiš nepostojeće, jer ti je sve tu fixirano na matičnu ploču. Tvoj procesor je 32-bitni, ali kao i svaki drugi, sposoban je izvršavati 16-bitne instrukcije. I, Windows 3.11 je moguće pokrenuti i na 80286 procesoru @ 4 MHz i 512 kB RAMa, pa se stoga ne brini.

Bishop_45_(2)
23-12-2006, 22:04
kl thx !!!, kakvo je to sucelje ????

Burek_fr0m_SPACE
23-12-2006, 22:07
http://blog.nsign.net/wp-content/uploads/2006/08/win311.gif

http://www.kernelthread.com/mac/vpc/images/win311.gif

Ovakvo :D

Bishop_45_(2)
23-12-2006, 22:11
ok, thx, idem na Wikipediu potraziti koje su uopce verzije tih starijih Win!!!
Znas sto o UNIX-ima i njihovim verzijama koje bi mogle ispast zanimljivo na ovom laptopu (naravno bez placanja)???

Valnjes 666
23-12-2006, 22:49
ok, thx, idem na Wikipediu potraziti koje su uopce verzije tih starijih Win!!!
Znas sto o UNIX-ima i njihovim verzijama koje bi mogle ispast zanimljivo na ovom laptopu (naravno bez placanja)???

Mogao bi ti ja dat svoje win3,11, ak ih nađem,original su,ali na švabskom...
Ništa ne obećavam,al ak nađem sve diskete,pošaljem ti ih,bez beda(i ako bu radile,valjda oće)

:D

Burek_fr0m_SPACE
23-12-2006, 22:57
Ja sam Win 3.11 prvi put instalisao sa 5,25" disketa na svoju 386-icu :D

Bishop_45_(2)
23-12-2006, 23:36
hey, hvala na ponudi; ali nisam bas predobar s njemackim tako da cu Win 3.11 s neta na diskete, ipak hvala !!!

Bi mogao spojiti CD player ( onaj kojeg sam davno kupio da bi sluso mjuzu s njega) na laptop, pa da si imam jos jedan citac ?????---> ovo bi moglo biti zanimljivo tako da cu otvoriti zaseban topic;

u ovom topicu ostaje pitanje:::> znate li neki OS koji bi moga funkcionirati na tom laptopu , a da NIJE Win !!! (ili DOS) ?!??