PDA

Pogledaj cijelu verziju : Half Life svijet



Valtiel
22-12-2006, 19:23
Kao odgovor na Duckovo pitanje... i da ne kvarim Doom3 temu:


With eight million copies sold since release, Half-Life is the best selling PC first-person shooter to date. The game was the first first-person shooter to feature a story told entirely in-game and in real time, without the use of cutscenes. Half-Life won over 50 Game of the Year awards,[8]Sand was named "Best PC Game Ever" by PC Gamer in its November 1999, October 2001, and April 2005 issues. The Half-Life franchise, including Counter-Strike and Day of Defeat, has seen over 15 million sales.

http://en.wikipedia.org/wiki/Half_Life

Half Life 2


The game garnered near unanimous positive reviews and received critical acclaim,[2][3][4]Swinning over 35 Game of the Year awards for 2005. Half-Life 2 has been critically acclaimed for advances in computer animation, sound, narration, computer graphics, artificial intelligence (AI) and physics. When sales figures were last announced, over four million copies of Half-Life 2 had been sold.

http://en.wikipedia.org/wiki/Half-Life_2

Da sada ne postam o prici, imate je tu na wikipediji.

Kao sto je objektivno Mario najpoznatiji lik ikad iz igara... Kao sto je objektivno Zelda Occarina of Time najbolja igra ikad. Tako je i HL najbolji fps ikad.

Nije moje misljenje, jer da jeste, ne bih stavio zeldu vec MGS ili SH ili FF, ali tako govore statistike i etc.

Wizard
22-12-2006, 19:31
HL imaodlicnu pricu, to je jedan od glavnih razloga zasto je najbolji fps, vidia sam da jebilo rasprave oko toga u Doom 3 temi, ali nisamse tio mjesati tamo :D

D.E.M.O.
22-12-2006, 20:20
hm...
hl u svome vremenu (1 i 2)
grafika 10/10
fizika 10/10
zvuk 10/10
igrivost 10/10

dec it :D

Teon
22-12-2006, 20:22
hm...
hl u svome vremenu (1 i 2)
grafika 10/10
fizika 10/10
zvuk 10/10
igrivost 10/10

dec it :D

yep, no more no less
story rulz :pray: :pray:

DrunkyDuck
22-12-2006, 20:33
Ako pogledas stranicu wikipedie vidjet ces da je pod "story" samo opisan niz dogadjaja u igri a osnovne price nema.

Kakva je uopce prica?

HL1:
- Gordon otvorio portal do vanzemaljskog planeta
- Gordon spasio svijet (a zapravo nije)
- Gordon uzeo posao od G-Mana

HL2:
- Konfuzija (misterija kako ti kazes), nema nikakve price, samo nizanje dogadjaja koji vode do razlicitih lokacija
- borba protiv Combine-a
-na kraju opet nema nikakvog objasnjenja, sve ostaje otvoreno radi stancanja novih nastavaka


Znaci, borba protiv aliena i ludih znanstvenika po n-ti put.

Ne govorim da igra nije zabavna ili igriva, ali kakva prica?

Teon
22-12-2006, 20:36
Pogledaj ovo pa onda reci ak ti nest nije jasno: http://members.shaw.ca/halflifestory/

Outmind
22-12-2006, 20:41
Halflife owna doom 2 bilo kad i bilo gdje, a kamoli trojku, koja posjeduje jedino atmosferu i puno puno mraka, ali to je to...

coki
22-12-2006, 20:44
svaka cast što je netko otvorio ovu temu al što se tice price ja ništa nerazumijem al je igra kul :pray: :pray:

Teon
22-12-2006, 20:45
Pogledaj malo na mojem linku, nisam ni ja kuzio bas sve, ali kad sam procitao sve ima smisla i prica je zakon :pray:

Systematic Reverse
22-12-2006, 20:48
Priča 5,igriwost 5,grafika 5 sta ce ti wise

DrunkyDuck
22-12-2006, 20:57
Pogledaj ovo pa onda reci ak ti nest nije jasno: http://members.shaw.ca/halflifestory/

Zanimljiva stranica, hvala na linku. Svejedno, cini se da je ovo vise nagadjanje autora stranice nego neke sluzbene informacije.

Teon
22-12-2006, 20:59
Pa autor zbilja onda ima smisla za SF pricu, i np za link :D

D.E.M.O.
22-12-2006, 21:09
pogledajte ovo :D
qr9RiWbzl8s
hvalimo ga demo oh demo :rotfl:

GrannyKiller
22-12-2006, 22:32
Ako pogledas stranicu wikipedie vidjet ces da je pod "story" samo opisan niz dogadjaja u igri a osnovne price nema.

Kakva je uopce prica?

HL1:
- Gordon otvorio portal do vanzemaljskog planeta
- Gordon spasio svijet (a zapravo nije)
- Gordon uzeo posao od G-Mana

HL2:
- Konfuzija (misterija kako ti kazes), nema nikakve price, samo nizanje dogadjaja koji vode do razlicitih lokacija
- borba protiv Combine-a
-na kraju opet nema nikakvog objasnjenja, sve ostaje otvoreno radi stancanja novih nastavaka


Znaci, borba protiv aliena i ludih znanstvenika po n-ti put.

Ne govorim da igra nije zabavna ili igriva, ali kakva prica?

već sam govorio o tome, ali budući da moji postovi često prođu nezapaženo (ljudi valjda ne vole duže tekstove)... :

priča HL-a je osrednja, ono, otvori se portal i sada treba spasit svijet. HL je poseban zato što osrednju priču čini jako zanimljivom zahvaljujući načinu na koji se RADNJA odvija. HL je primjer igre koja, iako je jako poznata, ne podliježe marketingu, komercijali i sl. sranjima, već se u nju ulaže strašno puno truda i vremena. igra ima strašnu atmosferu, a to je ono što mnogim novijim igrama fali.

zaključak je, dakle, da igra pričom nije iznad ostalih, već načinom pričanja priče, i odvijanja radnje.

dobro je Iggy rekao u recenziji - savršenstvo multimedijalne zabave.

Nightyx
22-12-2006, 22:35
Igrao sam ga dosta dugo da mogu reći kako je dobra ali ne i najbolja ili neka carevska igra.

Rocchiro
22-12-2006, 23:37
HL je genijalna igra i tocka.a pricu ima,samo kaj je prepusteno nama da ju odgonetnemo :)

Valtiel
23-12-2006, 00:27
Pogledaj ovo pa onda reci ak ti nest nije jasno: http://members.shaw.ca/halflifestory/

Zanimljiva stranica, hvala na linku. Svejedno, cini se da je ovo vise nagadjanje autora stranice nego neke sluzbene informacije.

Meni lici kao bas prafa informacija... :) Dobra prica!

D.E.M.O.
23-12-2006, 00:27
pogledajte ovo :D
qr9RiWbzl8s
hvalimo ga demo oh demo :rotfl:
zamijetite moj post >.< ^^ (hl2 garry's mod :D )

Om3G@
23-12-2006, 00:27
Kako sam obecao, posteno cu se nasrati na HL2 kad bude topic o HL-u... Stoga, evo mojeg misljenja:

Prvi HL kad je izasao bio je igra nad igrama. Jednostavno nas je sve oborio sa nogu, ona predivna grafika, igrivost, covjece atmosfera... Nije me to natjeralo da postanem ikakav fan HL-a, ali sam duboko respektirao igru i obozavao.

I onda dugo najavljivani HL2. Prije nego sto pocnem objektivno srati po HL2, reci cu prvo ovak kratko: HL2 je bolji od HL-a, ali je prenazadan za svoje vrijeme.

Agrumenti:

Recimo jednostavno da je Far Cry definirao FPS zanr jos prije dvije i pol godine. Kad je izasao ponudio je tocno ono za cime se dugo vremena vapilo: imali ste apsolutno sve na raspolaganju, nelinearnost, odlicnu akciju, oruzja, i tropsko okruzenje - - sve to zapakirano u tada najmocniji engine i najbolju grafiku.
I sad imate sa strane milijune HL fanova. Valve obecava zemlju i oblake: imat cete ovo, ono... i tak cesto spominjana sranja u najavi bilo koje igre. Ali ono sto je najvise zaokupilo javnost i ono zbog cega je HL2 postao sprdnja godine je AI - - sjetite se: Valve je u pocetko govorio da ce totalno maknuti skripte iz ponasanja AI-a, ali znamo kako je to na kraju ispalo... smece jedno! I sad HL2 zivi na svojoj staroj slavi: jer gledajte, kako doziviti realnu kritiku nekog novinara, kad su svi igrali igru sa odredjenim ushitom i, u to sam 100% siguran, novinari su u neku ruku bili HL fanovi. Jednostavno si ljudi ne zele priznati da je HL2 podbacio vec guraju ruku u vatru i pisu kojekakve recenzije o bog te pita kakvoj igri i seru govna od 5 km. Pa ljudi, probudite se! HL2 je samo dobra igra, ali nista posebno... A najdraze mi je popljuvati u HL2 onu scenu kad moram parkirati buggy i onda sa svojim teammateovima branim polozaj tamo na otvorenom... I da: NAPAD VAM NECE POCETI SVE DOK NE PARKIRATE BUGGY! - - - > upamtite ovo, ovo vam je "najbolja" igra svih vremena ponudila! Sranje, serem se na to! Presao sam igru i jedino sto me fasciniralo je kraj te gravity gun, ostalo je bila normalna zabava...

A sto je najbolje, ni grafika bas nije bila na svom mjestu, jedino sto se moglo izdvojiti je bila fantasticna paleta boja i kvalitetni shaderi (narocito stakla i voda...). Ali zato ste dobili prahistorijske sjene, non-real-time osvjetljenje, muljave teksture, mal broj poligona...

Ovo je totalno objektivno... a to sto se prodalo ne znam koliko HL2 ne diktira kvalitetu igre, sto je pokazao i Enter the Matrix...

:boohoo:

23-12-2006, 01:02
Recimo jednostavno da je Far Cry definirao FPS zanr jos prije dvije i pol godine. Kad je izasao ponudio je tocno ono za cime se dugo vremena vapilo: imali ste apsolutno sve na raspolaganju, nelinearnost, odlicnu akciju, oruzja, i tropsko okruzenje - - sve to zapakirano u tada najmocniji engine i najbolju grafiku.
spika o objektivnosti bi i mogla proć da nije bilo ovog.

da me neko pita što bi rađe radio, igrao RTCW/W:ET 2 sata ili igrao FC 2 sata ja bi izabrao prvu opciju.

Nelinearnost? kog briga za to, samo da se puca.
Oružja? MP40 ću si kupit kad budem imao para i 18+ godina.
Tropsko okruženje? e,pa nebi mjenjao ništa za trope, ali ništa. što ako neko voli samo snjeg recimo? njemu okruženje FC-a neće biti nešto...






omega, argumenti o objektivnosti su ti klimavi.tj nisu klimavi nego ih nema. objektivnost ne postoji ako se tebi nešto više sviđa u FC-u nego u HL-2-u a samo je stvar ukusa. istini za volju, i ja bi rađe u trope nego u onaj grad u rasulu, ali kad bolje pogledam u FC-u se ptica RASPRSNE i nestane kad ju pogodiš metkom...

micanje skripti u bližoj budućnosti nećemo doživiti. i FC ima skripte za ai, ali svaka skripta uzima drugi raspored checkpointova kud ai player ide pa ti se čini drugačijim.

grafika? molim te da se ponašaš ko user-vulgaris a ne fanatik. muljave texture? ima ih i oblivion. i puca mi qratz jer su muljave. ako oću savršenu grafiku sam ću radit texture i napravit mod.

D.E.M.O.
23-12-2006, 01:14
grafika? molim te da se ponašaš ko user-vulgaris a ne fanatik. muljave texture? ima ih i oblivion. i puca mi qratz jer su muljave. ako oću savršenu grafiku sam ću radit texture i napravit mod.
:pray:

Ementaler
23-12-2006, 01:17
Agrumenti: :pray:

Far Cry definirao FPS zanr jos prije dvije i pol godine.
:pray:

prahistorijske sjene, non-real-time osvjetljenje, muljave teksture, mal broj poligona...
:pray:

Ovo je totalno objektivno...
:pray:

care...

Valtiel
23-12-2006, 03:17
Kako sam obecao, posteno cu se nasrati na HL2 kad bude topic o HL-u... Stoga, evo mojeg misljenja:

Prvi HL kad je izasao bio je igra nad igrama. Jednostavno nas je sve oborio sa nogu, ona predivna grafika, igrivost, covjece atmosfera... Nije me to natjeralo da postanem ikakav fan HL-a, ali sam duboko respektirao igru i obozavao.

I onda dugo najavljivani HL2. Prije nego sto pocnem objektivno srati po HL2, reci cu prvo ovak kratko: HL2 je bolji od HL-a, ali je prenazadan za svoje vrijeme.

Agrumenti:

Recimo jednostavno da je Far Cry definirao FPS zanr jos prije dvije i pol godine. Kad je izasao ponudio je tocno ono za cime se dugo vremena vapilo: imali ste apsolutno sve na raspolaganju, nelinearnost, odlicnu akciju, oruzja, i tropsko okruzenje - - sve to zapakirano u tada najmocniji engine i najbolju grafiku.
I sad imate sa strane milijune HL fanova. Valve obecava zemlju i oblake: imat cete ovo, ono... i tak cesto spominjana sranja u najavi bilo koje igre. Ali ono sto je najvise zaokupilo javnost i ono zbog cega je HL2 postao sprdnja godine je AI - - sjetite se: Valve je u pocetko govorio da ce totalno maknuti skripte iz ponasanja AI-a, ali znamo kako je to na kraju ispalo... smece jedno! I sad HL2 zivi na svojoj staroj slavi: jer gledajte, kako doziviti realnu kritiku nekog novinara, kad su svi igrali igru sa odredjenim ushitom i, u to sam 100% siguran, novinari su u neku ruku bili HL fanovi. Jednostavno si ljudi ne zele priznati da je HL2 podbacio vec guraju ruku u vatru i pisu kojekakve recenzije o bog te pita kakvoj igri i seru govna od 5 km. Pa ljudi, probudite se! HL2 je samo dobra igra, ali nista posebno... A najdraze mi je popljuvati u HL2 onu scenu kad moram parkirati buggy i onda sa svojim teammateovima branim polozaj tamo na otvorenom... I da: NAPAD VAM NECE POCETI SVE DOK NE PARKIRATE BUGGY! - - - > upamtite ovo, ovo vam je "najbolja" igra svih vremena ponudila! Sranje, serem se na to! Presao sam igru i jedino sto me fasciniralo je kraj te gravity gun, ostalo je bila normalna zabava...

A sto je najbolje, ni grafika bas nije bila na svom mjestu, jedino sto se moglo izdvojiti je bila fantasticna paleta boja i kvalitetni shaderi (narocito stakla i voda...). Ali zato ste dobili prahistorijske sjene, non-real-time osvjetljenje, muljave teksture, mal broj poligona...

Ovo je totalno objektivno... a to sto se prodalo ne znam koliko HL2 ne diktira kvalitetu igre, sto je pokazao i Enter the Matrix...

:boohoo:

Dosao je red i na moju repliku :D

Jesam, fanboy sam... ali samo kod ove 3 igre: FF, MGS i SH, jer su meni najbolje igre ikad, tacka.

Ali evo moja objektivna replika:

FarCry je ponudio i ono sto je ponudio Da Vincijev Kod i Linkin Park... a to je shit zapakovan u lijepu kutiju. Sta mi smeta? NO BRAIN!!! FarCry je nelinearan samo po tome sto mozes izabrati da li ces obici otok sa lijeve strane ili sa desne, i da li ces skatati ili trcati. Furthermore.. FarCry kao i svima nama "dragi" Oblivion je ponudio isto sto i tvoj komentar tvrdi da je ponudio HL2. Napadaju grad! A cuj, mozes otici na wc, platiti si kurvu, najesti se kao konj, prosetati cijelom zemljom, i doci do grada, i vidi: NAPAD JOS NIJE POCEO!!! Trigger anyone? To isto tako nudi i FarCry: Mozes ti cijeli okean preplivati, ali dok ne razvalis neki zid neces cuti pricu sa Doylom. Nece te ciko pitati zasto se odjednom kupas dok svijetu prijete mutanti. :rotfl: A o tome sam vec govorio!!! Ta tzv. nelinearnost! Ako imamo mogucnost da izaberemo sta cemo prvo uraditi, to nije nelinearnost! Nelinearnost cete naci samo u japanskih igrama gdje imate 10 mogucih endinga... a ne 2 DEAD OR ALIVE... :rotfl: Cuj, ja shvatam da japanci ne zele da Final Fantasy bude nelinearan. Jer da je tako, Tolkien je mogao isto tako napisati 10 stranica i reci: Dalje sami kontajte sta bi moglo biti :rotfl: A kod igara tipy FarCry to nije ni potrebno, jer sam znao da je Doyle negativac vec u prvim levelima :rotfl: kad cete vec jednom shvatiti da vam USA prodaje shit!? Uvijek ce njima neliearnost biti izbor questa ili kako doci do questa, ali nikad sam quest i kraj igre! Prica? Emmm, evo prica FarCry-a: Jedan imbecil pravi mutante da osvoji svijet dok je jednog jadnog imbecila jedna ruzna djevojka navela da joj pomogne da to zaustave, a njih svihu kvalitetno screw-a jedan bad bad man koji je mastermind iza tog tako genijalnog plana! (sarkazem warning!). WoW price :shock: Da, grafika je super, ista drugo? Ne bih rekao... Pucas sa m16 i kao da imas ruke od celika tako lahko svaki metak skoro pogodi zrtvu!

Objektivno, HL2 narafno nije najbolje kako bi moglo biti, i naravno da ce vremenom doci bolji fpsovi. Ali kada je izasao bio je najbolji, i mislim da do danas jos uvijek nema boljeg! HL2 nije savrsen, ali milijardu puta savrseniji od FarCry, Doom3, i slicnih NO BRAIN makljaza.

Zasto li se meni od fpsova samo svidaju HL2 i BIA? Mozda jer su najbolji fpsovi ikad (do danas, ne zauvijek dakle)!? :shock:

E to je vec moje licno misljenje. :wink:

dugi
23-12-2006, 06:17
Far Cr,Doom 3,HL,hl2 i HL e1 su sve redom izvrsne igre te pluvati bilo koju od njih je cisto preseravanje.Ako vam ove igre nisu dobra kupite si plejstejsn jedan ili jos bolje amigu i derite a nemojte filozofirati jer je ocito da ste siti igranja na pc-u.Trazite dlaku u jajetu a dobro je poznato da hrdjavom k.... i dlake smetaju zato ostavite se "glupog"igranja i radite nesto pametnije a nas kretene ostavite u zabludi kako su gore navedene igre dobre.Ako su takvo sranje zasto ste ih uopce kupovali zar neznate procjeniti i odvojiti dobru igru od lose i kako vam se dalo takve lose igre privesti kraju i pri tome samo gubiti vrijeme.Nadam se da kada izadju nastavci ovih igri da necete ponoviti istu gresku.Jednostavno se ne obazirite na dolazece igre biti ce vam jeftinije i necete dotano zaglupiti uz njih.

Nightyx
23-12-2006, 09:21
Far Cr,Doom 3,HL,hl2 i HL e1 su sve redom izvrsne igre te pluvati bilo koju od njih je cisto preseravanje.Ako vam ove igre nisu dobra kupite si plejstejsn jedan ili jos bolje amigu i derite a nemojte filozofirati jer je ocito da ste siti igranja na pc-u.Trazite dlaku u jajetu a dobro je poznato da hrdjavom k.... i dlake smetaju zato ostavite se "glupog"igranja i radite nesto pametnije a nas kretene ostavite u zabludi kako su gore navedene igre dobre.Ako su takvo sranje zasto ste ih uopce kupovali zar neznate procjeniti i odvojiti dobru igru od lose i kako vam se dalo takve lose igre privesti kraju i pri tome samo gubiti vrijeme.Nadam se da kada izadju nastavci ovih igri da necete ponoviti istu gresku.Jednostavno se ne obazirite na dolazece igre biti ce vam jeftinije i necete dotano zaglupiti uz njih.


signed :pray:

Burek_fr0m_SPACE
23-12-2006, 10:18
Kao prvo, mene i jeste u HL2 ponajviše razočarao nedostatak onog neskriptiranog AI ja - već je postajalo frustrirajuće da možeš ljudima po glavi skakati (bukvalno) dok ti nešto pričaju i sl. Nadao sam se da će napokon napraviti likove koji (dovoljno) realno reaguju na akcije igrača. A drugo, i što se tog AIja tiče, a i što se, više puta spominjanih, triggera tiče - ne žalim se. Jer kad čovjek prestane srat po drugim igrama i krene napraviti svoju, pa na svojoj koži iskusi koliko je teško napraviti takve stvari - prestane se žaliti.

GrannyKiller
23-12-2006, 11:10
Kad čovjek prestane srat po drugim igrama i krene napraviti svoju, pa na svojoj koži iskusi koliko je teško napraviti takve stvari - prestane se žaliti.

najjači argument do sada! :pray: mrš picajzle jedne!

a šta se FC-a tiće, trenutno ga prelazim, i nisam primijetio nikakvu nelinearnost...uvijek isto, samo imam odabir hoću li se zaletiti direktno u njih, negdje na brdo pa po njima, ili ću nekim šumskim putićem probat zaobić (što je nemoguće u ovoj igri) tako da igra opet ispada linearna.

igra najbliža nelinearnosti je GTA SA...a taj oblik slobode je za jednu pucačinu tipa HL, D3, FC nepotreban.

DrunkyDuck
23-12-2006, 11:42
Meni lici kao bas prafa informacija...
Iz FAQ-a na stranici: "Please remember - everything on this site is simply my interpretation of the events."
______________________________________

I onda dugo najavljivani HL2. Prije nego sto pocnem objektivno srati po HL2, reci cu prvo ovak kratko: HL2 je bolji od HL-a, ali je prenazadan za svoje vrijeme.
Graficki - nije
Po igrivosti - nije
O cemu onda govoris?


ono zbog cega je HL2 postao sprdnja godine je AI - - sjetite se: Valve je u pocetko govorio da ce totalno maknuti skripte iz ponasanja AI-a, ali znamo kako je to na kraju ispalo...
Uvijek se nasmijem kad procitam "unscripted AI", itd. A kako bi AI uopce bio napravljen bez skriptiranja? Mozda instaliranjem nekog USB mozga koji razmislja za protivnike?


HL2 je samo dobra igra, ali nista posebno...
Ako ovim "dobra igra" zelis reci "jedan od boljih FPSova zadnje vrijeme"


A najdraze mi je popljuvati u HL2 onu scenu kad moram parkirati buggy i onda sa svojim teammateovima branim polozaj tamo na otvorenom... I da: NAPAD VAM NECE POCETI SVE DOK NE PARKIRATE BUGGY! - - - > upamtite ovo, ovo vam je "najbolja" igra svih vremena ponudila!
Za razliku od FarCry-a u kojem mozes izabrati 2 puta da bi dosao do mjesta na kojem moras aktivirati trigger da bi se radnja nastavila.


Presao sam igru i jedino sto me fasciniralo je kraj te gravity gun, ostalo je bila normalna zabava...
Mene je fascinirala razlicitost poglavlja u igri. Svaki put nesto novo i nikad' dosadno. Za razliku od FarCry-a u kojem je prvih 15% igre ubijanje placenika, a poslijednjih 85% ubijanje mutanata.


Ali zato ste dobili prahistorijske sjene, non-real-time osvjetljenje...
... ali zato je igra radila i na racunalima starijim vise godina i to u vecim rezolucijama. Prahistorijske sjene je malo pretjerano za hvaljene lightmape u Sourceu.

muljave teksture, mal broj poligona...
Mal' broj poligona? Jesi vidio modele likova? Opet spominjem optimizaciju.

__________________________________

ako oću savršenu grafiku sam ću radit texture i napravit mod.
Ne zelim raditi niti skidati mod da bi popravio igru koju sam platio. Iako za HL2 to nije potrebno, ovo se odnosi na Oblivion.

__________________________________________________ _

Jer kad čovjek prestane srat po drugim igrama i krene napraviti svoju, pa na svojoj koži iskusi koliko je teško napraviti takve stvari - prestane se žaliti.
U neku ruku se slazem, ali postoji razlika izmedju Indie (independent) i Komercijalnih igara.

__________________________________________________
Dugi, kakvi su to argumenti?

pluvati bilo koju od njih je cisto preseravanje

Ako vam ove igre nisu dobra kupite si plejstejsn jedan ili jos bolje amigu

Trazite dlaku u jajetu a dobro je poznato da hrdjavom k.... i dlake smetaju
Itd...

dugi
23-12-2006, 12:45
Dugi, kakvi su to argumenti?
Citat:
pluvati bilo koju od njih je cisto preseravanje

Citat:
Ako vam ove igre nisu dobra kupite si plejstejsn jedan ili jos bolje amigu

Citat:
Trazite dlaku u jajetu a dobro je poznato da hrdjavom k.... i dlake smetaju

Filozovsko retoricki.

Burek_fr0m_SPACE
23-12-2006, 12:55
Za ono o nemogućnosti pravljenja neskriptovanog AIja se baš i ne slažem... Ako ćemo programiranje nazvati skriptiranjem, onda je sve na PCu skriptovano, ali mislim da nije o tome riječ, već o bezuslovnim skriptama koja strogo nalažu ponašanje AI likova bez ikakvog uticaja okoline, a to je nešto što se uz malo (ili malo više) genijalnog programiranja može zaobići.

A što se osvjetljenja tiče, misli se na real-time sjene koje su popriličan šrot, usudio bih se reći. Lightmape su odlične, radiosity je dobar, ali real-time sjene koje ne zavise od izvora svjetla... to je, ruku na srce, bilo poprilično razočaravajuće. Iako će to uskoro ispraviti.

D.E.M.O.
23-12-2006, 13:45
za one koji misle da hl2 ima losu grafiku i fiziku...


losa grafika?:

http://img72.imageshack.us/img72/8530/deport0001wj2.th.jpg (http://img72.imageshack.us/my.php?image=deport0001wj2.jpg)

losa fizika?:

qr9RiWbzl8s

Sporbie
23-12-2006, 13:48
Loša fizika?
dvqE0x6txo8

EDIT: dobro nije baš najbolji primjer ali postat ću još filimića koji prikazuju fiziku ;)

Burek_fr0m_SPACE
23-12-2006, 13:58
losa grafika?:
http://img72.imageshack.us/img72/8530/deport0001wj2.th.jpg (http://img72.imageshack.us/my.php?image=deport0001wj2.jpg)

Pa... ovdje izgleda loše. Eksplozija je odvratno niskorezolutivna. One vatrene kugle koje izlijeću su trebale imati alpha-blending. Tu su i već spomenute neunificirane sjene koje se preklapaju i stalno su pod istim uglom. A kog ku*ca je ono gore desno? Drveće?! Damn, ne sjećam se da sam vidio išta tako ružno u HL2... Ali, da se razumijemo, ja i dalje ostajem pri tome da HL2 ima odličnu grafiku, ili je bar imao u svoje vrijeme.


losa fizika?:
qr9RiWbzl8s
Šta ćeš drugo i očekivati od Havoka? Malo je nepravedno uzdizati fiziku HL2 iznad drugih samo zato što HL2 ima Garryjevo igralište da je pokaže.

D.E.M.O.
23-12-2006, 14:01
um mislio sam na modele ne na pozadinu.. inace to je jedan nivo iz CS S
exploziju cete vidjeti na samom kraju igre iz daljine. nju sam stavio radi efekta i osvijetljenja kroz ovaj stained glass materijal. btw AA na 2 detalji na medium

Burek_fr0m_SPACE
23-12-2006, 14:13
Yup, prepoznao sam eksploziju. Ali mogao si jednostavno staviti neki screenshot iz regularne igre - bilo bi estetski ugodnije :D

Babitz
23-12-2006, 14:50
vidim dosta usporedbi sa FC i HL2
između te dvije igre moj odabir je HL2


FC je s tehničke strane savršen
ima sjajnu grafiku, ništa manje dobru fiziku, dobar zvuk, neloš AI, jedino je voice acting glavnog lika nešto od čega mi se sere
no opet
igra se svodi na napucavanje ljudi, a kasnije i mutanata te se tu i tamo vozikate
meni je odviše repetetivno i dosadno, nisam imao volje završiti igru
ljdui su napravili odličan engine i u njega stavili prosječan shooter i dobili solidnu igru prenapumpanu zbog grafike


hl2 s tehničke strane nije ništa manje slabiji, osim po AI-u
ali ono kaj je mene privuklo kod HL2 i zbog čega ga obožavam je njegova raznolikost
prvo se malo napucavate po ljudima i nekim face hugerima
pa vozite buggie
pa vozite neki kvazi čamac
pa odete u ravenholm i userete se do jaja i iživljavate pomoću gravitiy gun-a
igra je totalno raznolika i maštovita, kad god se jednog zasitite, dođe neki drugi oblik igre i zabava je stalna, nema neke repetetivnosti
i ako se mene pita, HL2 je napravio pomak
nisam vidio da je neka druga igra toliko implementirala fiziku u gamplay kao ova

23-12-2006, 15:21
kao prvo, ducky respect za post ;)




ako oću savršenu grafiku sam ću radit texture i napravit mod.
Ne zelim raditi niti skidati mod da bi popravio igru koju sam platio. Iako za HL2 to nije potrebno, ovo se odnosi na Oblivion.
I ja sam platio Oblivion, CE konkretno. Muljave texture me uopće ne smetaju, smetaju me bugovi. Shvatio sam da kompovi još uvjek nisu dovoljno moćni da cijeli Cyrodil izrenderiraju da bude oku ugodan(mislim na outdoor komponentu igre). Kad vidim mutnu texturu prebacim u 3rd person i divim se kako sad to lijepo izgleda.

Sporbie
23-12-2006, 15:58
Svi koji mrze HL završe ovako ^^

http://img296.imageshack.us/img296/8681/gmconstruct0002qj7.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=gmconstruct0002qj7.jpg)

(high detallji, anistropija i antialias 8X)

dinix
23-12-2006, 16:07
Svi koji mrze HL završe ovako ^^

http://img296.imageshack.us/img296/8681/gmconstruct0002qj7.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=gmconstruct0002qj7.jpg)

(high detallji, anistropija i antialias 8X)

onda ja ne mrzim HL

Arbiter of Change
23-12-2006, 16:10
Svi koji mrze HL završe ovako ^^

http://img296.imageshack.us/img296/8681/gmconstruct0002qj7.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=gmconstruct0002qj7.jpg)

(high detallji, anistropija i antialias 8X)

Pa i nije baš nešto. :?

Sporbie
23-12-2006, 16:13
to sam iz zajebancije napravio... napravit ću ja jednu poštenu sliku gdje će se pokazat ćari source enginea ;)

Arbiter of Change
23-12-2006, 16:15
to sam iz zajebancije napravio... napravit ću ja jednu poštenu sliku gdje će se pokazat ćari source enginea ;)

Jao da mi je naći onu sliku iz Vampire: Bloodlines kad Tremere upotrijebi Blood Boil (SP??) pa se sve rasprsne. :(

Istina, isti engine ali ipak.... :D

Letva
23-12-2006, 16:31
Svi koji mrze HL završe ovako ^^

http://img296.imageshack.us/img296/8681/gmconstruct0002qj7.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=gmconstruct0002qj7.jpg)

(high detallji, anistropija i antialias 8X)

Pa i nije baš nešto. :?

Pa sta hocete?2006 godina je,tehnologija je u usponu.Doci ce i vrijeme kad ce biti Unreal engine 21432435 :D

W3DR4N
23-12-2006, 16:59
Zasto li se meni od fpsova samo svidaju HL2 i BIA? Mozda jer su najbolji fpsovi ikad (do danas, ne zauvijek dakle)!? :shock:


Ne. Najbolji FPS je NOLF serijal (isključujući onaj nepotrebni CJ). Slijede ga fenomenalni hibridi fpsa i rpga, Deus Ex i System Shock. Nakon toga sve redom Carmackove bebe, of wolfa do wolfa.

Letva
23-12-2006, 17:12
Zasto li se meni od fpsova samo svidaju HL2 i BIA? Mozda jer su najbolji fpsovi ikad (do danas, ne zauvijek dakle)!? :shock:


Ne. Najbolji FPS je NOLFSserijal (isključujući onaj nepotrebni CJ). Slijede ga fenomenalni hibridi fpsa i rpga, Deus Ex i System Shock. Nakon toga sve redom Carmackove bebe, of wolfa do wolfa.

Care :pray: :pray: reci im.Jos uvijek ga imam instaliranog. :killyou:

Cate Archer Rules,da hoce bar napraviti 3 nastavak.

Babitz
23-12-2006, 17:34
najbolji FPS ikad je deus ex, imo
mada i nije čisti FPS (i hvala bogu na tome)
jedina mana je preloš AI
igrivi dio igre graniči s genijalnim

RA7R
23-12-2006, 17:47
THQlR5x_QBU

jeste vidjeli ovo haaahaahaha :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Kiklop
23-12-2006, 17:52
HL 2 najbugovitija igra koju sam igro

Babitz
23-12-2006, 17:55
HL 2 najbugovitija igra koju sam igrojao
ti nisi igro kotor :(

RA7R
23-12-2006, 17:56
i8P9jS1cnUc
here s more

Letva
23-12-2006, 17:59
HL 2 najbugovitija igra koju sam igro

Po cemu zakljucujes?

D.E.M.O.
23-12-2006, 18:03
HL 2 najbugovitija igra koju sam igro
ja sam u hl2 primjetio samo 2 prava buga
edit. pogledajte scenu rusenja mosta oko 50-e sekunde :D
7Ec3kitA ... ed&search= (7Ec3kitACzU&mode=related&search=)

Burek_fr0m_SPACE
23-12-2006, 18:04
HL 2 najbugovitija igra koju sam igro
Onda ti sigurno nisi igrao ovo (http://www.gamespot.com/pc/driving/bigrigsotrr/review.html)S:rotfl: A ozbiljno, koje si ti to tolike bugove vidio u Half-Lifeu 2?

Kiklop
23-12-2006, 18:15
prvo pocnem igrat onda mi se igra spusti i pise mi nesto kao steam se nemoze spojit na internet onda mogu stisnut OK i izade mi iz igre ili mogu to ignorirat i stisnut na startu pa se vratit u igru al aj dobro to je jos premostivo
drugo-nastavim igrat i za manje od minute igra se ponovo spusta i dogodi mi se ovo
viewtopic.php?t=8185 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=8185)

D.E.M.O.
23-12-2006, 18:35
prvo pocnem igrat onda mi se igra spusti i pise mi nesto kao steam se nemoze spojit na internet onda mogu stisnut OK i izade mi iz igre ili mogu to ignorirat i stisnut na startu pa se vratit u igru al aj dobro to je jos premostivo
drugo-nastavim igrat i za manje od minute igra se ponovo spusta i dogodi mi se ovo
viewtopic.php?t=8185 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=8185)
to nije DO IGRE NEGO DO STEAMA! ovo drugo za memory... odgovorio sam ti tamo. btw imas google. ja sam isti problem imao sam wowom. na guglu sam naso neku foru ;D

W3DR4N
24-12-2006, 01:12
FarCry kao i svima nama "dragi" Oblivion je ponudio isto sto i tvoj komentar tvrdi da je ponudio HL2. Napadaju grad! A cuj, mozes otici na wc, platiti si kurvu, najesti se kao konj, prosetati cijelom zemljom, i doci do grada, i vidi: NAPAD JOS NIJE POCEO!!! Trigger anyone? To isto tako nudi i FarCry: Mozes ti cijeli okean preplivati, ali dok ne razvalis neki zid neces cuti pricu sa Doylom. Nece te ciko pitati zasto se odjednom kupas dok svijetu prijete mutanti. :rotfl: A o tome sam vec govorio!!! Ta tzv. nelinearnost! Ako imamo mogucnost da izaberemo sta cemo prvo uraditi, to nije nelinearnost! Nelinearnost cete naci samo u japanskih igrama gdje imate 10 mogucih endinga... a ne 2 DEAD OR ALIVE... :rotfl: Cuj, ja shvatam da japanci ne zele da Final Fantasy bude nelinearan. Jer da je tako, Tolkien je mogao isto tako napisati 10 stranica i reci: Dalje sami kontajte sta bi moglo biti :rotfl:

Valtiele, iskreno prihvati ispriku svijeta koji ne dijeli tvoje mišljenje o linearnosti. Zbog tebe i takvih, gaming stoji na mrtvoj točki već godinama i ne miče se naprijed.
Dobra nelinearnost se ne sastoji od različitog odgovora u dva-tri ingame razgovora, koji dovode do različitog završetka. Dobra nelinearnost je kad ti zadaju neki cilj, a način na koji ćeš ga obaviti tiče se isključivo tebe. Genijalan primjer nelinearnosti je igra DeusEx i mapa s aerodromom. Prvo, trebaš doći do aviona. Hoćeš li doći u Solid Snake, James Bond ili Rambo stilu, nitko te ne pita, niti išta zahtjeva. Kad uđeš u njega, nudi ti se izbor. Ne ubij nikoga, i pusti Annu da obavi posao; ubij kolegicu Annu; ubij rusa; ubij obojicu. Takva nelinearnost ne dovodi do 450 različitih završetaka, ali mijenja reakcije drugih likova i događaja i kao takva, nelinearnost funkcionira baš kako bi trebala.





HL 2 najbugovitija igra koju sam igro

U dvije godine otkako je vani, Valve je redovito nadograđivao Half-Life 2, tako da on danas ima manje bugova, bolji AI, ljepšu grafiku...

coki
24-12-2006, 11:22
jednim rijecima HALF-LIFE je zakon :pray: :pray:

Valtiel
24-12-2006, 15:59
FarCry kao i svima nama "dragi" Oblivion je ponudio isto sto i tvoj komentar tvrdi da je ponudio HL2. Napadaju grad! A cuj, mozes otici na wc, platiti si kurvu, najesti se kao konj, prosetati cijelom zemljom, i doci do grada, i vidi: NAPAD JOS NIJE POCEO!!! Trigger anyone? To isto tako nudi i FarCry: Mozes ti cijeli okean preplivati, ali dok ne razvalis neki zid neces cuti pricu sa Doylom. Nece te ciko pitati zasto se odjednom kupas dok svijetu prijete mutanti. :rotfl: A o tome sam vec govorio!!! Ta tzv. nelinearnost! Ako imamo mogucnost da izaberemo sta cemo prvo uraditi, to nije nelinearnost! Nelinearnost cete naci samo u japanskih igrama gdje imate 10 mogucih endinga... a ne 2 DEAD OR ALIVE... :rotfl: Cuj, ja shvatam da japanci ne zele da Final Fantasy bude nelinearan. Jer da je tako, Tolkien je mogao isto tako napisati 10 stranica i reci: Dalje sami kontajte sta bi moglo biti :rotfl:

Valtiele, iskreno prihvati ispriku svijeta koji ne dijeli tvoje mišljenje o linearnosti. Zbog tebe i takvih, gaming stoji na mrtvoj točki već godinama i ne miče se naprijed.
Dobra nelinearnost se ne sastoji od različitog odgovora u dva-tri ingame razgovora, koji dovode do različitog završetka. Dobra nelinearnost je kad ti zadaju neki cilj, a način na koji ćeš ga obaviti tiče se isključivo tebe. Genijalan primjer nelinearnosti je igra DeusEx i mapa s aerodromom. Prvo, trebaš doći do aviona. Hoćeš li doći u Solid Snake, James Bond ili Rambo stilu, nitko te ne pita, niti išta zahtjeva. Kad uđeš u njega, nudi ti se izbor. Ne ubij nikoga, i pusti Annu da obavi posao; ubij kolegicu Annu; ubij rusa; ubij obojicu. Takva nelinearnost ne dovodi do 450 različitih završetaka, ali mijenja reakcije drugih likova i događaja i kao takva, nelinearnost funkcionira baš kako bi trebala.





HL 2 najbugovitija igra koju sam igro

U dvije godine otkako je vani, Valve je redovito nadograđivao Half-Life 2, tako da on danas ima manje bugova, bolji AI, ljepšu grafiku...

To je vec diskutabilno, sta je linearnost ili nije. Nelinearnost meni nije kada ce sta god uradio jedini ishod biti ili zivot ili smrt. To sto je do tebe kako ces nesto obaviti znaci da nema price!!! To znaci da je cijela prica samo pocetak iste, i kraj!!! Zamisli da citas LOTR, i pocinje sa frodom i prstenom, a na tebi je doci do Amon Amartha, i tu se zavrsava prica. Eh sad, je li ikad bila igra u kojoj ce se sve desiti sto se desilo u LOTR??? Hoce, ali to je linearnost, zar ne? Ako ti mozes odluciti kako ces ici mozes sve to zaobici i samo trcati do Amon Amartha, a sta je to? SHIT!!! Cuj, ako imas epsku genijalnu pricu, normalno da ce po njoj djelovati, normalno da je to jedini nacin igre. Pa pisac zeli nesto reci! A ako nema sta reci, onda ti dozvoli da ti radis sta hoces! Ako igram sa Snakeom, zelim da kao snake zavrsavam igru! A ne da biram sta cu biti, to meni lici na dobar izgovor!

A cuj, to je moje misljenje. Postujem tvoje. Ali meni je itekako bitnije da igram jednu dobro pricu gdje moje radnje, ne samo dijalozi, uticu na ishod price, a ne da ja "stvaram" svoju pricu koja je gora od HP-a.

dugi
24-12-2006, 17:04
Gotovo sve igre su linearne neke vise neke malo manje.Iznimka su jedino neke sportske simulacije ali taj tip igara ne spada u ovu kategoriju igara sa "pricom".Barem ja nisam primjetio neku posebnu nelinearnost a odigrao sam sve navedene igre iz ove teme.Zato mislim da se sa time netreba zamarati.Dobru igru od lose igre odlikuje to sto je dobra igra igriva.Znaci igrivost prije svega,nakon toga atmosvera u igri tj. njena uvjerljivost tj.omjer koliko se igrac sazivi i uvuce u igru a i iskljuci iz okolnog svijeta.Trece po meni tehnicka strana igre tj. kvaliteta gafike i zvuka te koliko je igra prilagodjena i slabijim masinama a opet mogucnost da iskoristi i one najjace pc-ejve.tek nakon svega toga po meni dolazi prica .Pitanje linearnosti i nelinearnosti je stvar koncepta same igre te ni jedno ni drugo ne garantira dobru igru.Znaci po meni sporedna stvar.

Valtiel
24-12-2006, 18:05
Gotovo sve igre su linearne neke vise neke malo manje.Iznimka su jedino neke sportske simulacije ali taj tip igara ne spada u ovu kategoriju igara sa "pricom".Barem ja nisam primjetio neku posebnu nelinearnost a odigrao sam sve navedene igre iz ove teme.Zato mislim da se sa time netreba zamarati.Dobru igru od lose igre odlikuje to sto je dobra igra igriva.Znaci igrivost prije svega,nakon toga atmosvera u igri tj. njena uvjerljivost tj.omjer koliko se igrac sazivi i uvuce u igru a i iskljuci iz okolnog svijeta.Trece po meni tehnicka strana igre tj. kvaliteta gafike i zvuka te koliko je igra prilagodjena i slabijim masinama a opet mogucnost da iskoristi i one najjace pc-ejve.tek nakon svega toga po meni dolazi prica .Pitanje linearnosti i nelinearnosti je stvar koncepta same igre te ni jedno ni drugo ne garantira dobru igru.Znaci po meni sporedna stvar.

Joj, sto volim zdrave diskusije :D

Meni je prica najbitnija! Zasto? Jer je lahko napraviti Super MArio igrivom igrom, lahko je napraviti atmosferu doomu. A tesko je napraviti Silent Hill igrivim i da ima dobru atmosferu, iako je meni veoma igriva igra, i ima najbolju atmosferu. Ali zasto je tesko? ZBOG PRICE!!! Tesko je jednu filozofiju kao sto je Silent Hill prikazati u stilu igre! Tesko je napraviti atmosferu da igrac bas shvati sta pisac hoce da kaze, dok to primjerice kod Resident Evil nije tesko. Upravo zato, meni je prica najbitnija, jer je odlika savrsenstva, i najveca prepreka da se prenese sve sto je moguce.

dugi
24-12-2006, 18:19
Ukusi su razliciti i o njima ne vrijedi raspravljati.

W3DR4N
24-12-2006, 19:30
...Silent Hill...i ima najbolju atmosferu...

Nope, ta titula pripada FreeSpace-u, iako ima jakih runner-upova.

kulamasta
24-12-2006, 19:32
Hehehehe... I zbog svega toga a i vise, na muku svim dusebriznicima "digitalne zabave" na kompjuterima a i na konzoama i dan danas, a mislim i sutra, igraju se (molim one slaboga srca da zazmire i ne citaju dalje) I G R I C E ! ! ! ! Nevjerojatno...? A?
A ako hocete igrati igre, malo izadjite iz svojih sobica, kupite loptu u obliznjem ducanu i igrajte sa njom najnelinearniju igru na planetu!!! Ne ne ne... Ne MGS niti HL 2 niti Doom 5 vec N O G O M E T!!! Cilj igre je postici zgoditak, ali pazite ovo, prolaz po krilu nije 90 % siguran, Udarac sa 16 metara takodjer nije 100 % gol makar ga trenirali 100 godina!!! Nevjerojatno???? Ali istinito!!! I to nije sve!!!! Zanimljiv je i na stadionu od 100 000 ljudi, a isto tako i na skolskome igralistu!!! Frame rate je konstantan!!! I jos najbolje od svega, igra se 100 godina i jos nije dosadio!!!! Ali ne, to nije najbolje, najbolje je ovo: 100 % skripta free!!! :shock:
Sokirani ste? Naravno da jeste!!! Doma trenirate fintu, i onda dodjete na igraliste a nemozete ju prodat desetogodisnjaku!!! :shock:
Ali nogomet nije I G R A ! ! ! On je i g r i c a!!!! A znate zasto??? Zato jer ne dolazi na Blue Ray mediju!!!! Igra nemoze biti igra ako nema barem cirka 30 Gb podataka!!!! A nije igra i zato jer ga mozete igrati samo za sto kuna!!!! Kaj je to??? A milijone dolara ulazu u THE IGRE (skupe su skripte) i onda ih neki papci zovu i g r i c a m a... Grozno... :rotfl:

24-12-2006, 19:37
/cut
ajmo ovako.

Cura ti kaže daj da ti vidim K****.
Cura ti kaže daj da ti vidim K**čić.


tehnički je isto, ali osjećaj je drugačiji jelda?

Valtiel
24-12-2006, 19:38
...Silent Hill...i ima najbolju atmosferu...

Nope, ta titula pripada FreeSpace-u, iako ima jakih runner-upova.

To je tvoje misljenje :roll:

@ kulamasta :rotfl:

Om3G@
24-12-2006, 22:37
FarCry kao i svima nama "dragi" Oblivion je ponudio isto sto i tvoj komentar tvrdi da je ponudio HL2. Napadaju grad! A cuj, mozes otici na wc, platiti si kurvu, najesti se kao konj, prosetati cijelom zemljom, i doci do grada, i vidi: NAPAD JOS NIJE POCEO!!! Trigger anyone? To isto tako nudi i FarCry: Mozes ti cijeli okean preplivati, ali dok ne razvalis neki zid neces cuti pricu sa Doylom. Nece te ciko pitati zasto se odjednom kupas dok svijetu prijete mutanti. :rotfl: A o tome sam vec govorio!!! Ta tzv. nelinearnost! Ako imamo mogucnost da izaberemo sta cemo prvo uraditi, to nije nelinearnost! Nelinearnost cete naci samo u japanskih igrama gdje imate 10 mogucih endinga... a ne 2 DEAD OR ALIVE... :rotfl: Cuj, ja shvatam da japanci ne zele da Final Fantasy bude nelinearan. Jer da je tako, Tolkien je mogao isto tako napisati 10 stranica i reci: Dalje sami kontajte sta bi moglo biti :rotfl:

Valtiele, iskreno prihvati ispriku svijeta koji ne dijeli tvoje mišljenje o linearnosti. Zbog tebe i takvih, gaming stoji na mrtvoj točki već godinama i ne miče se naprijed.
Dobra nelinearnost se ne sastoji od različitog odgovora u dva-tri ingame razgovora, koji dovode do različitog završetka. Dobra nelinearnost je kad ti zadaju neki cilj, a način na koji ćeš ga obaviti tiče se isključivo tebe. Genijalan primjer nelinearnosti je igra DeusEx i mapa s aerodromom. Prvo, trebaš doći do aviona. Hoćeš li doći u Solid Snake, James Bond ili Rambo stilu, nitko te ne pita, niti išta zahtjeva. Kad uđeš u njega, nudi ti se izbor. Ne ubij nikoga, i pusti Annu da obavi posao; ubij kolegicu Annu; ubij rusa; ubij obojicu. Takva nelinearnost ne dovodi do 450 različitih završetaka, ali mijenja reakcije drugih likova i događaja i kao takva, nelinearnost funkcionira baš kako bi trebala.





HL 2 najbugovitija igra koju sam igro

U dvije godine otkako je vani, Valve je redovito nadograđivao Half-Life 2, tako da on danas ima manje bugova, bolji AI, ljepšu grafiku...

Totalno dijelim tvoje misljenje...

Half-Life 2 je u biti dobra igra, ali po ama bas nicemu posebna. U tome je bit koju sam i ja htio poruciti: da se kojim slucajem HL2 zove Mirko dobio bi osrednje ocjene, ali ovak, kad je HL, dobije odmah viskoke ocjene. I da, koju je novost donio Half-Life 2?

Neka mi netko objasni!

24-12-2006, 22:50
I da, koju je novost donio Half-Life 2?

Neka mi netko objasni!
Novosti?
Grafika, animacija. Ljudi ti pričaju, gledaju te u oči, ako se pomakneš prate te očima ili se okrenu ako odeš iza njih. Također im lice izražava emocije. Gravity gun. Pristojna fizika. Priča koja me je prikovala od prve do zadnje minute.



Ravenholm :pray:

Ementaler
24-12-2006, 23:03
I da, koju je novost donio Half-Life 2?

Neka mi netko objasni!
Novosti?
Grafika, animacija. Ljudi ti pričaju, gledaju te u oči, ako se pomakneš prate te očima ili se okrenu ako odeš iza njih. Također im lice izražava emocije. Gravity gun. Pristojna fizika. Priča koja me je prikovala od prve do zadnje minute.



Ravenholm :pray:

E točno to...

ne bi čovjek rekao koliko facijalne ekspresije mogu značiti u jednom FPS-u...

A uz to sve gameplay je vrlo fluidan, kontrole vrlo responzivne, a uz to grafika nije "plastična" kako smo navikli gledat u high end fps-ovim, već vrlo umjerena ali opet realistična...

GrannyKiller
24-12-2006, 23:16
[R]uz to grafika nije "plastična" kako smo navikli gledat u high end fps-ovim, već vrlo umjerena ali opet realistična...

da, kao u FC-u, svi ljudi su masni...odnosno plastični... lol

24-12-2006, 23:23
[R]uz to grafika nije "plastična" kako smo navikli gledat u high end fps-ovim, već vrlo umjerena ali opet realistična...

da, kao u FC-u, svi ljudi su masni...odnosno plastični... lol
jao kako me to odbilo od igreee...

ono, ko nauljeni ekšnmeni

Valtiel
25-12-2006, 00:11
eh stvarno, nekak ispolirano i ulašteno izgledaju, WTF?!?!

Tako je i u doom3, puno ispoliranosti, nigdje detalja... :rotfl:

D.E.M.O.
25-12-2006, 00:39
[R]uz to grafika nije "plastična" kako smo navikli gledat u high end fps-ovim, već vrlo umjerena ali opet realistična...

da, kao u FC-u, svi ljudi su masni...odnosno plastični... lol
jao kako me to odbilo od igreee...

ono, ko nauljeni ekšnmeni
:pray:

GrannyKiller
25-12-2006, 02:31
ono, ko nauljeni ekšnmeni

je baš...idem ih rokat! :kill:

Ps1ho
25-12-2006, 02:58
Ovo je zamalo bio najdulji naježisetrenutak ikada (prvi naravno drži početak Morrowinda), naime, čito sam onaj full story o Half-Lifeu, na slušama dere soundtrack iz Half-Life 2 ( :pray: ) e prejako :pray:

pa evo da dam svoje mišljenje, priča je u biti klišej do jaja, ali klišej koji ima toliko detalja, toliko dobru priču, toliko dobar storytelling te nenadjebiv soundtrack tako da postaje unikatno iskustvo sa prejebenom atmosferom i definitivno imo najbolji FPS današnjice...

Prince-Artas
26-12-2006, 00:37
i sad zbog facijalnih ekspresija ić govorit da je hl-2 najbolji fps ikada, i još k tome govorit da je priča odlična. bože sačuvaj. po čemu je ta priča bolja od npr. kod preya ili još bolje call of juareza

Ementaler
26-12-2006, 01:03
i sad zbog facijalnih ekspresija ić govorit da je hl-2 najbolji fps ikada, i još k tome govorit da je priča odlična. bože sačuvaj. po čemu je ta priča bolja od npr. kod preya ili još bolje call of juareza

Po tome na koji je način ispričana

Ps1ho
26-12-2006, 02:26
¸i zbog svoje detaljnosti i zbog toga sto je razradjena, ali prvenstveno zbog načina na koji se ptiča...

Valtiel
26-12-2006, 03:46
i sad zbog facijalnih ekspresija ić govorit da je hl-2 najbolji fps ikada, i još k tome govorit da je priča odlična. bože sačuvaj. po čemu je ta priča bolja od npr. kod preya ili još bolje call of juareza

Ajd, de jos jednom doooobro procitaj sta si napisao!!! :?

26-12-2006, 10:35
i sad zbog facijalnih ekspresija ić govorit da je hl-2 najbolji fps ikada, i još k tome govorit da je priča odlična. bože sačuvaj. po čemu je ta priča bolja od npr. kod preya ili još bolje call of juareza
Meni je recimo priča iz Hamleta odlična.
A knjiga mi je dosadna ko sam vrag, čisto iz razloga što je ispričana dosadno.

Prince-Artas
26-12-2006, 23:07
i sad zbog facijalnih ekspresija ić govorit da je hl-2 najbolji fps ikada, i još k tome govorit da je priča odlična. bože sačuvaj. po čemu je ta priča bolja od npr. kod preya ili još bolje call of juareza

Ajd, de jos jednom doooobro procitaj sta si napisao!!! :?

jesi ti popio ili šta? :)

GrannyKiller
26-12-2006, 23:53
Meni je recimo priča iz Hamleta odlična.
A knjiga mi je dosadna ko sam vrag, čisto iz razloga što je ispričana dosadno.

once again, mudro zboriš :pray:

Ps1ho
27-12-2006, 00:37
Eo sad sam prešo Half-Life jedinicu - :pray: sad idem ponovo dvicu i onda dobavit episode 1 ...

Burek_fr0m_SPACE
27-12-2006, 10:10
Ako nisi prešao ekspanzije za HL1 (Opposing Force i Blue Shift) preporučujem da ih probaš nabavit/posudit/ukrast i odigrat - odlične su. Pogotovo mi se sviđa kako se priče Adriana i Barneyja prepliću s Gordonovom... gg, Gearbox.

Bishop_45_(2)
27-12-2006, 11:44
Ako nisi prešao ekspanzije za HL1 (Opposing Force i Blue Shift) preporučujem da ih probaš nabavit/posudit/ukrast i odigrat - odlične su. Pogotovo mi se sviđa kako se priče Adriana i Barneyja prepliću s Gordonovom... gg, Gearbox.

Barney je onaj tip koji te u H-L2 doceka, obucen u combine-a, ali tko je Adriana ???

Ps1ho
27-12-2006, 14:53
Ako nisi prešao ekspanzije za HL1 (Opposing Force i Blue Shift) preporučujem da ih probaš nabavit/posudit/ukrast i odigrat - odlične su. Pogotovo mi se sviđa kako se priče Adriana i Barneyja prepliću s Gordonovom... gg, Gearbox.

tesko da cu se domoci ekspanzija, ali pročito sam sve o njim i o Decy-u (iako je izaso samo na PS-2) i o Opposing Force i Blue Shift.

Adrian je glavni protagonist Opposing Force-a, on je naime dio vojske koja je poslana da ubije sve u Black Mesi(i zvjerad sa Xen-a i znasnstvenike kao potencijalne svjedoke, ukratko, da zataška sve), avion mu se sruši i onda jednostavno pokušava pobjeći, u nekoliko navrata vidi Gordona kao i G-mena, naravno ima tu još toga al to su spojleri

m777
27-12-2006, 15:07
Sad sam baš dobio želju za HL i našao stari cd u prašnjavoj kutiji... i sad ne radi... :cry:

D.E.M.O.
27-12-2006, 18:09
[quote="Burek_fr0m_SPACE":eb3mcw4k]Ako nisi prešao ekspanzije za HL1 (Opposing Force i Blue Shift) preporučujem da ih probaš nabavit/posudit/ukrast i odigrat - odlične su. Pogotovo mi se sviđa kako se priče Adriana i Barneyja prepliću s Gordonovom... gg, Gearbox.

Barney je onaj tip koji te u H-L2 doceka, obucen u combine-a, ali tko je Adriana ???[/quote:eb3mcw4k]

ne adriana, nego adrian ;) ako se ne varam... shepard. to je jedan od vojnika koji je dobio zadatak uhvatiti freemana. btw... oppossing force je zakon! najbolja expanzija ikad :D (btw oruzja u expanziji rulaju) :D

Burek_fr0m_SPACE
27-12-2006, 19:44
Yup, Adrian Shepard je marinac, a Barney Calhoun je član Black Mesa securityja, te igraju glavnu ulogu u Opposing Forceu i Blue Shiftu, respectivly. Genijalno mi je što i u jednoj i u drugoj možete vidjeti Gordona kako radi ono što radite s njim u kampanji prvoh Half-Lifea. Najbolji mi je fazon u Blue Shiftu (možda je mali spoiler, ali ipak je sami početak igre u pitanju) što igrate onog Barneyja koji stoji na onoj platformi držeći baterijsku lampu i lupa na vrata dok se vi pored vožite onim tramom - u Blue Shiftu ćete doći na tu istu platformu, pokušati ući na vrata, a ona će biti zaglavljena. I dok vam ih kolega odglavi, u međuvremenu ćete moći vidjeti Gordona kako u tramu prolazi pored vas rekreirajući scenu iz Half-Lifea. Takvi detalji samo pridodaju na doživljaj i u Op4 i BSh.

Prince-Artas
28-12-2006, 00:18
burek jesi čuo za Half-Life: Decay

Ps1ho
28-12-2006, 01:55
Neznam za njeg, al ja sam se informirao i ima zanimljiv koncept, naime igra je radjena samo za PS 2, pa je u biti zamisljena kao co-op. U glavnoj ulozi su dvije znanstvenice mislim da se jedna pojavljuje u HL 2 ona zenska sa bijelom bluzom...

Burek_fr0m_SPACE
28-12-2006, 11:21
burek jesi čuo za Half-Life: Decay
Yup, čitao sam o tome. I, koliko shvatam, to je samo za PlayStation 2. Takođe, pročitao sam i da su se neki ljudi zaletili da to portuju na PC, ali, afaik, to nije još završeno ili je otkazano ili šta već... Možeš mi ti reći šta preciznije?

MarkaN
28-12-2006, 11:58
nije ima i za PC.

http://decay.hl2source.com/index.php

dzanny
06-01-2007, 12:03
nije ima i za PC.

http://decay.hl2source.com/index.php

Pa naravno :pray:

Burek_fr0m_SPACE
06-01-2007, 12:24
Ali nije još gotovo, koliko vidim.

dzanny
06-01-2007, 17:13
pa dobro..... Pa nije ali cojik ti je samo reko da ima :| :|

Burek_fr0m_SPACE
06-01-2007, 17:21
Takođe, pročitao sam i da su se neki ljudi zaletili da to portuju na PC, ali, afaik, to nije još završeno ili je otkazano ili šta već...
Nisam ni ja rekao da nema. Samo sam rekao da nije završeno još i bio sam u pravu. Dosta spama.

dzanny
06-01-2007, 17:32
[quote="Burek_fr0m_SPACE":3oq4e8wt]Takođe, pročitao sam i da su se neki ljudi zaletili da to portuju na PC, ali, afaik, to nije još završeno ili je otkazano ili šta već...
Nisam ni ja rekao da nema. Samo sam rekao da nije završeno još i bio sam u pravu. Dosta spama.[/quote:3oq4e8wt]

Pa sta si ti mislioooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :-x

Aerial
06-01-2007, 19:03
Speaking 'bout storlyline, i ja sam mislio da je priča sranje dok nisam malo prošvrljao po onoj stranici čiji je lik postao netko na početku, a na kojoj je objašnjena priča (subjektivno, ali vrlo logično).
Izgleda da je priča zapravo jako dobra (nešto tipa Donnie Darko - ponude ti samo kostur, a ti pokušaj shvatiti što se zapravo dogodilo), i nije tako "plitka" ko što se na prvi pogled čini...

Nisam prošao Episode I (ne pitajte..), ali sam shvatio o čemu se radi u njoj. Sad jedva čekam Episode II, jer je trailer #2 overfucked :) (iliti preje*en)

Ona scena kad se suoče Dog i Strider na rijeci, pa Dog skoči na Stridera je :pray:

ran6er
06-01-2007, 19:27
Speaking 'bout storlyline, i ja sam mislio da je priča sranje dok nisam malo prošvrljao po onoj stranici čiji je lik postao netko na početku, a na kojoj je objašnjena priča (subjektivno, ali vrlo logično).
Izgleda da je priča zapravo jako dobra (nešto tipa Donnie Darko - ponude ti samo kostur, a ti pokušaj shvatiti što se zapravo dogodilo), i nije tako "plitka" ko što se na prvi pogled čini...

Nisam prošao Episode I (ne pitajte..), ali sam shvatio o čemu se radi u njoj. Sad jedva čekam Episode II, jer je trailer #2 overfucked :) (iliti preje*en)

Ona scena kad se suoče Dog i Strider na rijeci, pa Dog skoči na Stridera je :pray:

Nekaj mi nije jasno.Kak si ti mogao mislit da je priča shit i onda promijenit mišljenje jer si pročitao da je priča dobra.
Btw.slažem se da je priča vrhunska.

GrannyKiller
06-01-2007, 20:08
Nekaj mi nije jasno.Kak si ti mogao mislit da je priča shit i onda promijenit mišljenje jer si pročitao da je priča dobra.

čovjek je napokon progledao :D

Prince-Artas
07-01-2007, 00:24
nabavio hl1 i sve expanzije sada skidam 1.1.1.0 patch full. jel ima noviji i da li taj patch updata samo orrginal ili i obe expanzije

kulamasta
07-01-2007, 01:15
I koja je na kraju prica? Kakva je karakterizacija likofva? Siže?
Mozemo ocekivati uskoro HL za lektiru?

Jack5
07-01-2007, 12:02
HL1 je shit kad sam je igrao ali u ono vrijeme je sigurno bila najbolja a priča je glupa

D.E.M.O.
07-01-2007, 12:15
HL1 je shit kad sam je igrao ali u ono vrijeme je sigurno bila najbolja a priča je glupa
po vise stvari se vidi da ne vidis dalje od svoga nosa i da nemozes shvatiti to sto hl prica nudi...

Aerial
07-01-2007, 14:17
Nekaj mi nije jasno.Kak si ti mogao mislit da je priča shit i onda promijenit mišljenje jer si pročitao da je priča dobra.
Btw.slažem se da je priča vrhunska.

A zato jer sam mislio da se radi o običnom Serious-Sam-konceptu, tipa došli alieni ni od kuda, pa se snalazi. HL 1 ni ne daje previše informacija o priči, jedino što se čini čudno je G-man... koji se još uvijek čini čudan :)

m777
07-01-2007, 15:47
Nekaj mi nije jasno.Kak si ti mogao mislit da je priča shit i onda promijenit mišljenje jer si pročitao da je priča dobra.
Btw.slažem se da je priča vrhunska.

A zato jer sam mislio da se radi o običnom Serious-Sam-konceptu, tipa došli alieni ni od kuda, pa se snalazi. HL 1 ni ne daje previše informacija o priči, jedino što se čini čudno je G-man... koji se još uvijek čini čudan :)
What you say bout my momma?! :killyou:

Prince-Artas
07-01-2007, 23:48
nabavio hl1 i sve expanzije sada skidam 1.1.1.0 patch full. jel ima noviji i da li taj patch updata samo orrginal ili i obe expanzije

itko?

GrannyKiller
07-01-2007, 23:56
[quote="Prince-Artas":2cj3u1yb]nabavio hl1 i sve expanzije sada skidam 1.1.1.0 patch full. jel ima noviji i da li taj patch updata samo orrginal ili i obe expanzije

itko?[/quote:2cj3u1yb]

ja imam igru patchanu sa tim patchem i radi odlično. novijih mislim da nema. a da li updatea samo original ili i expanzije, nisam siguran, nemam expanzije...

Prince-Artas
07-01-2007, 23:58
zajebano mi je pronać najnoviji patch kad igra nema službene stranice

Aerial
08-01-2007, 13:05
Nekaj mi nije jasno.Kak si ti mogao mislit da je priča shit i onda promijenit mišljenje jer si pročitao da je priča dobra.
Btw.slažem se da je priča vrhunska.

A zato jer sam mislio da se radi o običnom Serious-Sam-konceptu, tipa došli alieni ni od kuda, pa se snalazi. HL 1 ni ne daje previše informacija o priči, jedino što se čini čudno je G-man... koji se još uvijek čini čudan :)
What you say bout my momma?! :killyou:

No offense intended :) Serious Sam je veri najs igra, podrazumjeva se.
Mislio sam samo na bezveznost priče (igra tipa Serious Sam doduše ni ne zahtjeva bolju priču), a ne na bezvesnost igre.

D.E.M.O.
09-01-2007, 14:18
zajebano mi je pronać najnoviji patch kad igra nema službene stranice
steam je sve usrao.. cak i na filefrontu vise nemogu naci

Prince-Artas
10-01-2007, 20:52
ono na filefrontu je nepregledno za popizdit, po njima je zadnji patch 1.1.1.1
burek ti si hvalio igru, daj mi sad pomogni :)

Burek_fr0m_SPACE
10-01-2007, 22:14
Iskreno da ti kažem, pojma nemam. Sa ekspanzijama dolazi sve potrebno za njihovo igranje, tako da za pokretanje ne moraš brinuti (što si vjerovatno već i sam ustanovio). A sad, kvaka je u tome što je Opposing Force "pravi" addon za Half-Life, dok je Blue Shift stand-alone, pa će možda postojati različiti patchevi za HL+OP4 i BS. Kažem možda, jer pojma nemam o patchevima, pa samo pretpostavljam na osnovu činjenica koje znam. Ja znam da je moj HL1 na 1.1.1.0 patchu i da je sve na mjestu, a online ga ni ne pokušavam igrati. A zašto je tebi toliko stalo do zadnjeg patcha? Igraš CS online, nešto ti ne radi?

Prince-Artas
10-01-2007, 22:20
volim imat zadnji patch za igru koju igram, trebao bi mi onda još samo zadnji patch za blue shift

D.E.M.O.
11-01-2007, 14:35
pokusavao sam naci i za sebe.. nema -.-

dzanny
13-01-2007, 11:19
PEDERIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

GrannyKiller
13-01-2007, 11:54
PEDERIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

*ignore mode ON*

dzanny
13-01-2007, 15:24
PEDERIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

*ignore mode ON*

OK... KONJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

D.E.M.O.
13-01-2007, 15:56
:rotfl:

ran6er
13-01-2007, 17:11
PEDERIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

*ignore mode ON*

OK... KONJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Ti bi se mogel malo smiriti.Ovo ti nije prvi put da bezveze nekaj napišeš bez ikakvog razloga.Chill!!!

W3DR4N
13-01-2007, 18:38
dzanny bannan

Burek_fr0m_SPACE
13-01-2007, 18:48
I bio je red, ako smijem reći. Btw, Artase, nađe li patch?

Prince-Artas
13-01-2007, 23:35
I bio je red, ako smijem reći. Btw, Artase, nađe li patch?

nisam ni tražio, imam novi problem, neće da mi očita cd di su blue shift i opposing force :(

Prince-Artas
28-01-2007, 20:50
ovaj gore problem sam sredio i sad prešao sam 5-6 levela a nikakve cut scene, ništa, i vama je to odlična priča, ja nemam pojma šta se oko mene događa
zatim loadanje me ubija u pojam, ovako stara igra loada mi se više od far cry-a, prije no što sam reinstalirao windowse isto su bila duga učitavnja ali je to odjedanput prestalo, šta da radim, kad me ubiju 20sec mi se loada :(

Human m0nst3r
28-01-2007, 21:39
E sad je weteran na redu da kaze nes o igri. Prehebena igra jos kad sam poceo igrat njezin multi wicked sick igra story unbelivable. Igra je pun pogodak i drago mi je da imam half 1 da je mogu opet igrat :D

GrannyKiller
28-01-2007, 22:56
ovaj gore problem sam sredio i sad prešao sam 5-6 levela a nikakve cut scene, ništa, i vama je to odlična priča, ja nemam pojma šta se oko mene događa
zatim loadanje me ubija u pojam, ovako stara igra loada mi se više od far cry-a, prije no što sam reinstalirao windowse isto su bila duga učitavnja ali je to odjedanput prestalo, šta da radim, kad me ubiju 20sec mi se loada :(

šta se cut scene tiće, nema toga u HL-u...moraš sam povezat priču, zbog toga i je poseban.

Human m0nst3r
29-01-2007, 10:26
Tako je slazem se makar nema cut-scene sjeti se kad je igra izasla. U to wrijeme je bilo ono sto su sada F.E.A.R I FAR CRY. :D

mravojed20
29-01-2007, 11:46
Dobre pucačine sa prosječno klišejiziranom pričom? :P

Human m0nst3r
29-01-2007, 11:51
Ako si presao halfowe swe znao bi da je prica dobra to sto sad kenjate po njoj znaci da niste bas neki gejmeri. Da ste ju igrali jos od kada je izasala onda bi ju mogli kritizirati isto kao i cs 1.6. :-x

Burek_fr0m_SPACE
29-01-2007, 15:37
Tako je slazem se makar nema cut-scene sjeti se kad je igra izasla. U to wrijeme je bilo ono sto su sada F.E.A.R I FAR CRY. :D
Govorite o tome kao da je to neki tehnički nedostatak, pa sad još nešto kao "ajde može se i bez toga, ipak je to stara igra". Pa mogao je i Half-Life imati cut-scene da su dizajneri tako htjeli, ali, srećom, nisu. Nepostojanje cut-scena u Half-Lifeu je samo jedan veliki plus.

Prince-Artas
29-01-2007, 21:55
za mene je to minus igri,da bi dobro skužio priču morao bih je još jedanput odigrati a nemam volje, a sad da li netko zna kako riješiti problem s dugim loadanjem

sir Antonius
11-02-2007, 14:01
HL je najbolja igra ikada...

uvijek je imam tu negdje na kompu....

prešao sam je jedan mali milijon puta...
na početku me bilo strah da će dvojka sve uništiti a sad kad se sjetim koja sam samo budala bio jer je dvojka oličenje svega onog što bi jedan fps trebao imati...i više.... :pray: