PDA

Pogledaj cijelu verziju : CRT MONITOR



Svinjoguz
21-12-2006, 23:27
koji novi crt monitor kupit?

NITROS
21-12-2006, 23:51
Vise se jednostavno ne isplate kupovati. Jer previse mjesta zauzimaju a i zacas se vise djelovi nece moci kupiti itd.

Burek_fr0m_SPACE
22-12-2006, 00:21
Ali neki (poput mene) jednostavno ne podnose neizbježno vrijeme odziva pixela kod LCD/TFT ekrana. Oni koji su dovoljno brzi su preskupi, a opet se po tom pitanju bar ne mogu porediti sa CRT monitorima. Ja imam već 2,5 godine LG Flatron F700B (17") i prilično sam zadovoljan njime, ali sada vjerovatno ima i boljih stvari za kupiti. Samsungovi monitori su dobri, koliko vidim.

NITROS
22-12-2006, 00:30
Ali neki (poput mene) jednostavno ne podnose neizbježno vrijeme odziva pixela kod LCD/TFT ekrana. Oni koji su dovoljno brzi su preskupi, a opet se po tom pitanju bar ne mogu porediti sa CRT monitorima. Ja imam već 2,5 godine LG Flatron F700B (17") i prilično sam zadovoljan njime, ali sada vjerovatno ima i boljih stvari za kupiti. Samsungovi monitori su dobri, koliko vidim.

Dobro tu si upravu, ali bojim se da je CRT izumro polako. Samo cekam dan kada ce netko reci nema djelova za kupiti. Opet s druge strane radio sam u photoshopu na monitoru od 20" CRT i nakon 1 sat oci ono nista ne vidim muti mi se

Kod 19" LCD mogu biti i po 5 sati buljiti u sitne pixele i slagati fotke. Tak da ako se treba nesto takvo onda uzeti rade LCD

Btw. ovaj mi je user upao u oko i izgleda mi ko da nas podjebava, vidio sam da pita da li treba RESTARTAT windowse nakon sto se DDR ugradi :))))))

Burek_fr0m_SPACE
22-12-2006, 00:38
Samo cekam dan kada ce netko reci nema djelova za kupiti.
Ma kakvi rezervni dijelovi... ja ću ovo da habam dok ne crkne i onda sebi uzeti OLED :D Btw, jest da offtopicarim, ali, jesi primijetio povećan broj žalbi u zadnje vrijeme kako ljudima "ne može stati čitav confirmation code na RapidShareu"? :rotfl: Stvarno sam se svakakvih provala naslušao... baš ima trenutaka kad ne znaš je li neko ozbiljan.

Svinjoguz
22-12-2006, 00:38
lol buraz me smeo dok sam piso post za restartanje......no ja nemam bas puno para pa bih jedan 19"crt kupil bas me boli kaj nema dijelova imat cu ga jedno godinu i po dok ne kupim LCd

ezav
22-12-2006, 13:39
19" Crt su najbolji od Lg....

Vidio raznih ... ja imam Lg F900P prek tri godine i nemam problema s njim... bez bola u ocima mogu buljiti satima (drzim ga na 1024x768@120Hertz) , bolesno dobri monitori... i nema sanse da ga mjenjam dok radi perfektno....

Pogledaj kaj se nudi... ali pazi cjene su ti sada tu negdje... za cca 1700kn mozes dobiti i ok 19" Lcd, a 19"Crt koji nude dobru sliku su oko 1600kn pa ti bas i nece biti neka usteda....

NITROS
22-12-2006, 14:45
19" Crt su najbolji od Lg....

Vidio raznih ... ja imam Lg F900P prek tri godine i nemam problema s njim... bez bola u ocima mogu buljiti satima (drzim ga na 1024x768@120Hertz) , bolesno dobri monitori... i nema sanse da ga mjenjam dok radi perfektno....

Pogledaj kaj se nudi... ali pazi cjene su ti sada tu negdje... za cca 1700kn mozes dobiti i ok 19" Lcd, a 19"Crt koji nude dobru sliku su oko 1600kn pa ti bas i nece biti neka usteda....

ezav daj molim te. Za 1700kn NEMA TEORETSKE sanse da kupis ok 19" LCD, nema sanse. Ja imam Xeroxa i zadovoljan sam po pitanju brzine, ali boje me totalka jebu.

The Boz
22-12-2006, 14:56
Ikakav LCD sa odazivom ispod 8ms g2g je odličan. Imam sam Samsung SyncMaster 713N, i monitor mi je fenomenalan. A za do 2k kuna definitovno ima 19" LCDova sa brzim odazivom. Jedan predivan za 1800. (javascript:;)S
@ Burek
OLED je trom. A i da, i ja se tu i tamo roflam na debile sa rapidsharea :p

KR1ST1J@N
22-12-2006, 15:26
koji novi crt monitor kupit?sto je to crt monitor :D :D ne kupuj to kupi neki lcd malo razmisli koja je razlika u veličini lcd-a i crta :D to je zastarjelo i preporucujem ti da kupiš lcd

NITROS
22-12-2006, 15:37
Ikakav LCD sa odazivom ispod 8ms g2g je odličan. Imam sam Samsung SyncMaster 713N, i monitor mi je fenomenalan. A za do 2k kuna definitovno ima 19" LCDova sa brzim odazivom. Jedan predivan za 1800. (javascript:;)S
@ Burek
OLED je trom. A i da, i ja se tu i tamo roflam na debile sa rapidsharea :p

Ne razumijes jelda sto sam ja napisao ??
Ja ne govorim o brzini vec o kvaliteti slike. CRT je u prednosti pred LCD bas u vjernosti boja. A o tome ja govorim. LCD koji ce ti reproducirati boje kao i CRT ti kostaju i po 4000kn vise.

OLED ce se koristiti za pregledavanje fotografija, i za obradu samih

Svinjoguz
22-12-2006, 18:33
Ikakav LCD sa odazivom ispod 8ms g2g je odličan. Imam sam Samsung SyncMaster 713N, i monitor mi je fenomenalan. A za do 2k kuna definitovno ima 19" LCDova sa brzim odazivom. Jedan predivan za 1800. (javascript:;)S
@ Burek
OLED je trom. A i da, i ja se tu i tamo roflam na debile sa rapidsharea :p

Ne razumijes jelda sto sam ja napisao ??
Ja ne govorim o brzini vec o kvaliteti slike. CRT je u prednosti pred LCD bas u vjernosti boja. A o tome ja govorim. LCD koji ce ti reproducirati boje kao i CRT ti kostaju i po 4000kn vise.

OLED ce se koristiti za pregledavanje fotografija, i za obradu samih
slazem se :fof:

ezav
22-12-2006, 21:37
@Nitros : ima :) Metro akcija prije mjesec dana.. .Fujicu simens 19" za 1699kn s pdv.... odaziv 8ms... uzel ga frendu .... mislim da bi ga i na drugim jestima trebalo biti...

A u ve-mil je sada akcija :

22147 *Monitor LG LCD L1919S 19", sivi, 1400:1 Proizvod je na akciji 1.399,00kn 1.399,00kn

pa ima i za manje :)