PDA

Pogledaj cijelu verziju : WoW uništava druge MP scene?



W1k1n6
20-12-2006, 13:39
Zbog čega uopće postavljam ovo pitanje? Činjenica je kako su mnogi igrači prijašnjih jakih MP scena (C-S, SC, Q3, UT, AA, RTCW, CoD 1&2, BF 1&2, WET, WCIII TFT, DOTA...) prestali igrati svoje omiljene igre, da bi se odjednom našli u WoW-u, žanrovski totalno drugačijoj igri.

Wizard
20-12-2006, 14:22
Ne, mislim da ih ne ubija, alibilobi glupo govoriti da nema nikakvog utjecaja jer ima, ociita je ta popularnost MMORPG igara i porast igraca koji su nekada bili MP igraci, pucacina, bilo cega, ima to i dobrih strana, ocito je da ce MP pucacine morati nalaziti druge nacine, bez nekakve revolucije necemoci pratiti zanr MMORPG igara i pogotovo WoW-a, ali ima i losih strana, jer igraci WoW-a potpuno(vise-manje) zaboravljaju da to nije jedina igra, da to nije jedini zanr, pa bise onda mogloreci i da, ali ipak jos uvijek ima dosta mp igraca koji ne zele WoW iz vise razloga, mozda je scena da pojedinim igrama dosta oslabila ali nije jos potpuno propala, vidit cemo sto nabuducnost nosi, MMORPG ce pokusati prevladati u svakom smislu, ali ima obecavajuih MP naslova, pa bit ce zanimljivo viditikako ce izgledati brojke iraca pojedinih MP igara za recimo godinu dana, valjda nece svi igrati MMORPG-ove :D

NiX4tHeG@M3R
20-12-2006, 14:33
Nema ofkors da ne!!!

streetrace777
20-12-2006, 15:12
Evo ja inace igram CoD2ali nedavno sam poceo igrat WoW i ne mogu prestat jedina pauza je kad mi istekne bon pa moram kupit novi(kao sada)

The Boz
20-12-2006, 15:13
"We call it the plague"
-FPS_Doug

Burek_fr0m_SPACE
20-12-2006, 16:47
"We call it the plague"
-FPS_Doug
E, da... "I lost a lot of good friends to Wow..." Nikada nisam igrao WoW, niti išta slično, ali sumnjam da će se neki okorjeli fan FPSova (većina igara koje je W1k1n6 nabrojao su FPSovi) skrasiti s WoWom, jer nije ni sličan tome. Ja mislim da WoW k sebi privlači većinom one totalno neopredijeljene među žanrovima, a takvih ima dosta, pa bi se moglo reći da šteti drugim MP scenama, ali opet - najbolji igrači iz svakog žanra će sigurno ostati pri njemu, tako da nema prevelikog razloga za paniku.

The Boz
20-12-2006, 17:13
On zapravo privlači sve one neopredjeljene i noobovski orijentirane igrače k sebi, tako da nama zapravo ostaje krema.

Karzah
20-12-2006, 17:25
Upozoravam da će uskoro doći novi MMORPG-i koji puno obećavaju i to će biti problem za WoW . Zasad spomenuta igra uspješno gazi svu konkurenciju .

goGAMERo
20-12-2006, 18:20
Ja WoW nikada nisam ni igrao, niti planiram... A i teško je pomisliti da će okorjeli igrač CS-a, UT-a ili Q3 preći na WoW ili slične mmorpg naslove :)

Kenyi
20-12-2006, 19:26
signed od gogamerooa ali uskoro uzimam guild wars pa vam javim utiske

DrunkyDuck
20-12-2006, 19:29
A i teško je pomisliti da će okorjeli igrač CS-a, UT-a ili Q3 preći na WoW ili slične mmorpg naslove
Nemas pojma... Minuta sutnje za sve pale ET igrace (cini se da je njih najvise) i ostale clanove FPS klanova.

goGAMERo
20-12-2006, 19:34
A i teško je pomisliti da će okorjeli igrač CS-a, UT-a ili Q3 preći na WoW ili slične mmorpg naslove
Nemas pojma... Minuta sutnje za sve pale ET igrace (cini se da je njih najvise) i ostale clanove FPS klanova.

Slobodno si mogao staviti tko je napisao :) BTW. Ja govorim općenito iz svoga iskustva, jer neznam niti jednu osobu osobno :) koja je s bojišnice prešla u fantastični svijet

SH4D0W
20-12-2006, 19:35
Da!

Znam tone likova koji igaju pola godine WoW, sad su postali totalni n00bovi u bilo kojem FPS-u!
Zalosno zaista! :cry:

Prince-Artas
20-12-2006, 19:56
mmorpg možda je oteo dio mp scene fps-u ali samo dio

prcko
20-12-2006, 20:20
Normalno da je wow dosta oteo mulitplayer zanrova barem kod mene i nije mi uopće zao zbog tog tako i onako kad dodje warhammer online-age of reconing prelazim na njega bez pol beda.wow mi u zadnje vrijeme suxsa guild u kojem sam nam je malo u kurcu tak da mi je dojadilo,ali kad dodje bc onda bu opet atrakcija koja se ne propušta.

The Boz
20-12-2006, 20:27
Od svih mogućih nadolazećih MMOova koji su skoro svi jaje-jajetu slični, Huxley (http://www.online-multiplayer.com/huxley/)Sse jedini ističe kao nešto novo i posebno.

Wizard
20-12-2006, 21:26
Da malo skrenems teme, od nadolazecih MMORPG naslova niti jedan nije zapravo prava konkurencija WoW-u, baremzasadnema niti jedan koji bi to mogao biti, a tesko da ce i izaci takvi u skorojbudnucnosti, mislim da ce Huxley biti promasaj jer pogledaj grafiku pa ralzmsli o hardwerskoj zahtjevnosti, WoW ce samo dobivati sve vise iviseigraca okne eksplodiraju svi serveri ipropadne Blizzard :D , vise se treba obratiti paznja za nove MP pucacine koji bi mogli postici uspjeh, mislimnajvisena ET:QW koji mi secini kaoodlican naslov ako znasto cebiti, mozda uspije uravnotezitisituaciju, MP FPS-ovi trebaju reformu, predugo su isti, da bi bilo zabavni, novo oruzje ili mapaocito vise nisu dovoljni, mozda jeWoW ipak dobrastvar za MP FPS i ostalu gaming industriju, barem s gamerske strane :D

prcko
20-12-2006, 21:48
Da malo skrenems teme, od nadolazecih MMORPG naslova niti jedan nije zapravo prava konkurencija WoW-u, baremzasadnema niti jedan koji bi to mogao biti, a tesko da ce i izaci takvi u skorojbudnucnosti, mislim da ce Huxley biti promasaj jer pogledaj grafiku pa ralzmsli o hardwerskoj zahtjevnosti, WoW ce samo dobivati sve vise iviseigraca okne eksplodiraju svi serveri ipropadne Blizzard :D , vise se treba obratiti paznja za nove MP pucacine koji bi mogli postici uspjeh, mislimnajvisena ET:QW koji mi secini kaoodlican naslov ako znasto cebiti, mozda uspije uravnotezitisituaciju, MP FPS-ovi trebaju reformu, predugo su isti, da bi bilo zabavni, novo oruzje ili mapaocito vise nisu dovoljni, mozda jeWoW ipak dobrastvar za MP FPS i ostalu gaming industriju, barem s gamerske strane :D
Točno si rekao,ali slušaj ako nemaš guild u kojem se raida poput bwl,mc,itd.. kao što je kod mene u zadnje vrjeme nemremo više ni 2 bossa ubit u bwl-u onda ti wow postane dosadan.Ja sam prije bio online u wow- u svako malo pripremao sam se za raidove a sad sam maximalno 20 min u wow-u na dan,a oni koji pvp igraju kad skupe sve kaj im od tam treba oopet če im dojadit.Tako da jedva čekam warhammer ovo mi je več polako :yuck:

Systematic Reverse
20-12-2006, 22:10
Zbog čega uopće postavljam ovo pitanje? Činjenica je kako su mnogi igrači prijašnjih jakih MP scena (C-S, SC, Q3, UT, AA, RTCW, CoD 1&2, BF 1&2, WET, WCIII TFT, DOTA...) prestali igrati svoje omiljene igre, da bi se odjednom našli u WoW-u, žanrovski totalno drugačijoj igri.

Hwala ali ja se još držim CSa,SCa i Warcrafta. WoW me uopce nezanima,,,

Berax0r
20-12-2006, 22:12
Rekao bih da MMORPG ne utjece ne ostalu MP scenu jer jedni ljudi vole ovo jedni ono.Ja volim i MMORPG i MP(preferiram MMORPG a od MP igram samo CoD2 :wink: )

Blaster32
20-12-2006, 23:14
WoW je dosta sjebo scenu..

GrannyKiller
20-12-2006, 23:56
mene uopće nimalo ne zanima WoW...

Waylon
21-12-2006, 00:07
do prije koji mjesec sam s frendovima SC igro u MP... i SWAT4, prije toga WCIII TFT...sad nabavili WoW i samo na tome visimo 24/7. o drugim MP igrama nisam ni pomislio otkad sam ga nabavio

žalosno. :o

Arbiter of Change
21-12-2006, 08:17
do prije koji mjesec sam s frendovima SC igro u MP... i SWAT4, prije toga WCIII TFT...sad nabavili WoW i samo na tome visimo 24/7. o drugim MP igrama nisam ni pomislio otkad sam ga nabavio

žalosno. :o

Glavno da igrate zajedno. :D

Rocchiro
21-12-2006, 14:15
da,ali pravi fanovi ostaju i ne prelaze na wow.ja sam siguran da ga ja nikad nebum igral jer nisam lud da dajem 100kn svaki mjesec zbog igre :fof:

Lord Ragnarok
21-12-2006, 17:49
točno tak, sskine se zato SRO pa se uživa besplatno :D
i sad sam prestao igrati dotu, sa sam SRO :(

LD
21-12-2006, 21:01
WoW je tako popularan jer u sebi krije formulu za uspjeh; vecina ljudi koji igraju MP nemaju para da hardver odrzavaju svjez, te se tu nasao bllizard te napravio nezahtjevan ali superigriv World of Warcraft.

Ali usprkost tome mislim da ostali zanrovi nece zamrijeti, vidim ljude oko sebe koji su "na" wowu ali ipak se tu igra jos CS,COD 1 i 2,AA itd. :wink:

xaviaz
22-12-2006, 00:02
ma.....sve je to tu negdje pravi fanovi ce ostati meni bas i nije nes prestesko jel sam na TFT pa sa wow na to ide.Pitanje je kolko ce TBC povuci jos scene u sebe

Jerry
22-12-2006, 00:12
ma ako voliš ostale igre,ni jedan WoW te neće odvuč!

Arbiter of Change
22-12-2006, 08:53
ma ako voliš ostale igre,ni jedan WoW te neće odvuč!

Šta ne kupuješ i ti WoW uskoro? :D

Karzah
22-12-2006, 12:50
da,ali pravi fanovi ostaju i ne prelaze na wow.ja sam siguran da ga ja nikad nebum igral jer nisam lud da dajem 100kn svaki mjesec zbog igre :fof:


Kad jednom probaš igrati WoW više nema povratka , to znam jer par mojih frendova su totalno naklonjeni samo toj igri a sve ostale koje su igrali uopće više ne spominju . Razlog da ne igraš WoW mogu biti samo pare .

The Boz
22-12-2006, 13:14
da,ali pravi fanovi ostaju i ne prelaze na wow.ja sam siguran da ga ja nikad nebum igral jer nisam lud da dajem 100kn svaki mjesec zbog igre :fof:


Kad jednom probaš igrati WoW više nema povratka , to znam jer par mojih frendova su totalno naklonjeni samo toj igri a sve ostale koje su igrali uopće više ne spominju . Razlog da ne igraš WoW mogu biti samo pare...
...ili zdrav razum. na nagovor frendova WoW sam probao igrat više puta. Not my type of game.

Empe Tri
22-12-2006, 13:44
...ili zdrav razum. na nagovor frendova WoW sam probao igrat više puta. Not my type of game.

ovdje isto, cak sam i kupio WoW al mi se nikako nije svidio
ok mi je grafika i likovi ali mi nikako cijela igra ne pase.

gw mi je puno bolji, ali o tim igrama se ne moze raspravljat jer su potpuno drukcije

ali ko voli nek izvoli :P :D

MTF*
22-12-2006, 16:49
DA!!!
utjece, koliko ih je prije vise igralo CoD2, a sad ih je sve manje, a vise ovih kaj igraju WoW... :|
imam dosta frendova koji su prije igrali CoD2, CoD1, AA...uglavnom FPS, ali su vecina njih presli na WoW... :cry: ...na x-fireu sve vise vidim WoW, a ne CoD2...u klanu u kojem sam, lik super igra CoD2, stalno je igro...i kupio WoW...nikad vise ne igra CoD2...to je ovisnost... :yuck:

Gaas
22-12-2006, 18:28
da,ali pravi fanovi ostaju i ne prelaze na wow.ja sam siguran da ga ja nikad nebum igral jer nisam lud da dajem 100kn svaki mjesec zbog igre :fof:


Kad jednom probaš igrati WoW više nema povratka , to znam jer par mojih frendova su totalno naklonjeni samo toj igri a sve ostale koje su igrali uopće više ne spominju . Razlog da ne igraš WoW mogu biti samo pare .

ovisi kakva si osoba...ja sam prvo igrao WoW i onda kad sam GW kupio...prests am WoW igrat..asd me frend vec par mjeseci nagovara da dodem wow igrat i nema sanse...jednostavno 1 tjedan i ohlado bi od wowa

Babitz
22-12-2006, 22:49
da,ali pravi fanovi ostaju i ne prelaze na wow.ja sam siguran da ga ja nikad nebum igral jer nisam lud da dajem 100kn svaki mjesec zbog igre :fof:


Kad jednom probaš igrati WoW više nema povratka , to znam jer par mojih frendova su totalno naklonjeni samo toj igri a sve ostale koje su igrali uopće više ne spominju . Razlog da ne igraš WoW mogu biti samo pare .samo debilu može jedna IGRA preuzeti život

da, igro sam wow
dosadio mi

prcko
22-12-2006, 22:58
Mozete vi govorit kaj očete ali wow rula i rualt če još dugo.

Babitz
22-12-2006, 22:59
samo na tvom kompu

Arbiter of Change
23-12-2006, 09:25
samo na tvom kompu

You don't know the power of the Dark Side. :D

Babitz
23-12-2006, 11:24
samo na tvom kompu

You don't know the power of the Dark Side. :Dda, zamoran je taj dork side :(

Rocchiro
23-12-2006, 11:41
ja necu niti probati 8)

Human m0nst3r
13-02-2007, 12:12
Prokleti wow zbog njega je netko pao godinu na faksu jedan moj frend mislim ja ak mi se sprdi lako zabranim tu igru u hrwatskoj nije mi problem otici na wrhowni sud kod swog rodaka. Zabraniti igrnje takwih igara jer unistawaju ljude. Usput mrzim swe sto ima u imenu warcraft. :shock:

THUNDER_DINIX
13-02-2007, 12:16
da, cim je dosao prokleti WOW, odma svi krenuli to igrat. niko vise ni neigra druge igre, nego svi igraju fuc**** WOW. ta mi se igra vec popela na vrh glave. svi samo wow, wow.

BlueFlaME
13-02-2007, 12:17
WoW ne unistava druge MP,znam po sebi,igram i WoW,i COD2 i CS:S i DOTA-u,tako da po mom misljenju on ne unistava a sad to i ovisi o osobi,dal ce postat ovisna pa igrat samo wow ili nesto drugo.

St. Jude
13-02-2007, 14:43
prvo blizzard uništi svaku drugu igru čim izađe jedna njihoa igra,šta mislite da ce ko igrat koji drugi hacknslash ili rts kad (ako) budu izašli starcraft 2 i diablo 3 ?

Outmind
13-02-2007, 15:28
Ma stvar je u čistom konformizmu. Ako većina tvojih frendova igra wow, nećeš htjeti zaostat za ekipom, pa ćeš si ga i ti nabaviti. Mislim da je veliki pressing na ljudima prilikom igranja igara. Tako većina (vas) tvrdi da cod ima super mp, da je wow najbolji mmo ikada i da malo toga vrijedi uz njega, da je diablo 2 najbolji hack&slash ikada i da nitko nikad neće napraviti bolju igru. Možda najbolji (i po mom mišljenju najsramotniji) primjer je pošast zvana DOTA. Milijuni ljudi igraju tu malo bolju od prosjeka war3 custom mapu kao da su kupnjom warcrafta 3, koja je genijalna sp igra, a još bolja kad se u mp-u iskoriste sve mogućnosti editora mapa dobili samo tuu jednu jedinu mapu. Iz pouzdanih izvora znam da je par ljudi kupilo war 3 + tft samo da bi mogli igrat dotu. Onda još kad počnu mountain kinga zvat zeus padne mi mrak na oči. Mislim da je to čisti idiotizam jer ljudi sve druge igre igraju sa predrasudama. Isto tako bih ja po tom principu iz vlastitog iskustva mogao reći da je red alert najbolja strategija svih vremena (jer je to prva igra za pc koju sam ikad igrao), da je diablo 1 najbolji rpg (jer sam ko mali strepio hodajući dungeonima), ili da je halflife najbolja pucačinasvih vremena (što je manje više točno, ali je to isto tako prvi fps koji sam odigrao sa guštom)

Nightyx
13-02-2007, 18:26
Sigurno da smanjuje njihovu količinu igrača, ali baš da ubija nebih to tako nazvao.

Blaster32
13-02-2007, 19:39
Ma stvar je u čistom konformizmu. Ako većina tvojih frendova igra wow, nećeš htjeti zaostat za ekipom, pa ćeš si ga i ti nabaviti. Mislim da je veliki pressing na ljudima prilikom igranja igara. Tako većina (vas) tvrdi da cod ima super mp, da je wow najbolji mmo ikada i da malo toga vrijedi uz njega, da je diablo 2 najbolji hack&slash ikada i da nitko nikad neće napraviti bolju igru. Možda najbolji (i po mom mišljenju najsramotniji) primjer je pošast zvana DOTA. Milijuni ljudi igraju tu malo bolju od prosjeka war3 custom mapu kao da su kupnjom warcrafta 3, koja je genijalna sp igra, a još bolja kad se u mp-u iskoriste sve mogućnosti editora mapa dobili samo tuu jednu jedinu mapu. Iz pouzdanih izvora znam da je par ljudi kupilo war 3 + tft samo da bi mogli igrat dotu. Onda još kad počnu mountain kinga zvat zeus padne mi mrak na oči. Mislim da je to čisti idiotizam jer ljudi sve druge igre igraju sa predrasudama. Isto tako bih ja po tom principu iz vlastitog iskustva mogao reći da je red alert najbolja strategija svih vremena (jer je to prva igra za pc koju sam ikad igrao), da je diablo 1 najbolji rpg (jer sam ko mali strepio hodajući dungeonima), ili da je halflife najbolja pucačinasvih vremena (što je manje više točno, ali je to isto tako prvi fps koji sam odigrao sa guštom)

tak nekak..

Arbiter of Change
13-02-2007, 20:09
SNIP

True that ali kad nitko ne voli drugačije, a potonji su voljni na sve da se uklope. :yuck:

Systematic Reverse
08-03-2007, 14:21
mene uopće nimalo ne zanima WoW...

Također.

Y0$$1p
08-03-2007, 14:25
mene uopće nimalo ne zanima WoW...

Također.


ni mene

Lord Ragnarok
08-03-2007, 15:45
wow me ne zanima zbog pretplate koju ni u snu nebi plaćao svakih 2 mjeseca ili kolko već

THUNDER_DINIX
08-03-2007, 15:55
wow me ne zanima zbog pretplate koju ni u snu nebi plaćao svakih 2 mjeseca ili kolko već

signed, ali ja ga ne bih igrao ni da nema te pretplate

Sterpo
08-03-2007, 16:25
ni ja jednostavno ne privlači me ta igra :wink:

Glass
08-03-2007, 16:48
ni ja jednostavno ne privlači me ta igra :wink:

Meni se sviđa koncept igre, ali mi jednostavno ima predjetinjast izgled.

THUNDER_DINIX
08-03-2007, 17:27
meni je izgled super (ko neki crtic), mozda je malo predjetinjast, ali grafika i likovi super izgledaju. zvuk je zakon. volim gledat kad netko drugi ko zna igra, ali mene jednostavno ne privlaci ta igra i ne bi ju nikad igrao

Arbiter of Change
08-03-2007, 18:54
ni ja jednostavno ne privlači me ta igra :wink:

Meni se sviđa koncept igre, ali mi jednostavno ima predjetinjast izgled.

Tako sam i ja mislio, ali jednostavno ima neki šarm.... a i dobro sakriva staru grafiku.

Đeri
08-03-2007, 18:57
ni ja jednostavno ne privlači me ta igra :wink:

Meni se sviđa koncept igre, ali mi jednostavno ima predjetinjast izgled.da,koncept je super,al malo je grafika kao što je neko naveo iz crtića,a to mi se ne sviđa ko i u wc3

08-03-2007, 19:44
mene wow jako zanima, ali iz uskustva sa wolfom znam da bi postao ovisan, a to si neću više priuštiti...

Mafioz0r
18-04-2007, 18:44
WoW je najbolji. To svi znamo. Ali ne moze se bas reci da unistava ostale MP igre. Ja igram GW i nisam nikad primjetio da ima manje igraca zbog WoW-a. I CoD i Vulfenštajn Enemi Teritori imaju puno igraca. Voyage Century da ne spominjem. Sad se (kolko ja cujem, saznajem i istrazujem) situacija s WoW ovisnostima poboljsava. To sto je neka igra dobra ne mora znacit da ce svi imati onu groznu bolest zvanu "ljepljivi stolac" i ne izlazit iz kuce osim kad im istekne osamsto jedanaesta prepaid kartica.


A sada, za promjenu : :pray: MORROWIND :pray: