PDA

Pogledaj cijelu verziju : Safe mode



emperror
19-12-2006, 23:51
Evo zanima me koliko vas igra CoD2 u safe modu, ja sam prije igrao normalno, i presao na safe mode, i zaljubio se, nemogu se sad vratit na high rezoluciju, jednostavno nemogu igrat ako nije u safe modu.

D.E.M.O.
20-12-2006, 08:46
um... neznam :S koliki je res tamo? ja igram na 1024x768 ali svi detalji na low :/

MTF*
20-12-2006, 08:52
Uđem u safe mode i sve stavim na extra i 1280x1024... :D
inace mi je glupo igrati u safe modu na 640x480 :?

da li to utjece na safe mode, kada tako stavim sve detalje, grafiku i zvuk?

ukay
20-12-2006, 14:00
Sto se tice save moda to nije nekakav mod u smislu prave rijeci mod-a :D(kak sam pametan)
To samo igra promijeni grafiku(smanji kvalitetu)i zvuk jer je nesto poslo po zlu kada ste igrali igru(recimo izbacilo vas iz igre,prisilno ste restartali kompjuter,blokada igre itd.)
A sto se tice igranja svako igra kako mu pase.Netko igra sa full detaljima na 1024x768,dx9(ako ima kompjuter koji moze to ''tjerati''),a opet neko igra na low detaljima,640x480,dx7.recimo sa low detaljima mozete prije primjetiti drugog igraca(npr:kempera) a na high mozete(osim uzivanja u ljepoti igre :D) iskoristiti neke ''pogodnosti'' kao sto su sjene ili kada neko puca onda svijetli kao trceci stroboskop :D
:roll: uh kolko sam pisal ovo :D

Kenyi
20-12-2006, 19:29
ne igram u safe modu.

MTF*
20-12-2006, 19:30
Sto se tice save moda to nije nekakav mod u smislu prave rijeci mod-a :D(kak sam pametan)
To samo igra promijeni grafiku(smanji kvalitetu)i zvuk jer je nesto poslo po zlu kada ste igrali igru(recimo izbacilo vas iz igre,prisilno ste restartali kompjuter,blokada igre itd.)
A sto se tice igranja svako igra kako mu pase.Netko igra sa full detaljima na 1024x768,dx9(ako ima kompjuter koji moze to ''tjerati''),a opet neko igra na low detaljima,640x480,dx7.recimo sa low detaljima mozete prije primjetiti drugog igraca(npr:kempera) a na high mozete(osim uzivanja u ljepoti igre :D) iskoristiti neke ''pogodnosti'' kao sto su sjene ili kada neko puca onda svijetli kao trceci stroboskop :D
:roll: uh kolko sam pisal ovo :D

ok onda... :D ...ak nema razlike, onda mi je glupo u safe modu igrat...di je razlika... :? ...osim u losijoj grafi... :D
e, a cuo sam da na dx7 radi realnije nego na dx9... :o ...jel to istina, koji da koristim???
masinu imam, nije problem, moze tjerat...

emperror
20-12-2006, 20:13
Safe mode:

-Losija grafa, al jos uvjek bolja od recimo CoD1

-Bolji response

-Vise FPS-a

-Manje RAM-a trosi

-NAVODNO su manji pingovi u Safe Modu (ovo sam cuo na nekoliko foruma, al to je NAVODNO, dakle nije provjereno)

-Manje MB trosi kada se igra online---ovo sam ja provjerio, razlika je bila 10mb po 1h 40min igranja

Mane:

-Losa grafa...to je jedino

MTF*
20-12-2006, 20:14
Safe mode:

-Losija grafa, al jos uvjek bolja od recimo CoD1

-Bolji response

-Vise FPS-a

-Manje RAM-a trosi

-NAVODNO su manji pingovi u Safe Modu (ovo sam cuo na nekoliko foruma, al to je NAVODNO, dakle nije provjereno)

-Manje MB trosi kada se igra online---ovo sam ja provjerio, razlika je bila 10mb po 1h 40min igranja

Mane:

-Losa grafa...to je jedino


hebeno, a jel mogu onda uc u safe mode i sve stavit na extra? :D

ps. jel zna tko s ovim za dx7 i dx 9...

emperror
20-12-2006, 21:46
Safe mode:

-Losija grafa, al jos uvjek bolja od recimo CoD1

-Bolji response

-Vise FPS-a

-Manje RAM-a trosi

-NAVODNO su manji pingovi u Safe Modu (ovo sam cuo na nekoliko foruma, al to je NAVODNO, dakle nije provjereno)

-Manje MB trosi kada se igra online---ovo sam ja provjerio, razlika je bila 10mb po 1h 40min igranja

Mane:

-Losa grafa...to je jedino


hebeno, a jel mogu onda uc u safe mode i sve stavit na extra? :D

ps. jel zna tko s ovim za dx7 i dx 9...
po nekoj najosnovnijoj logici...NE

olio
20-12-2006, 21:56
Ja igram u Safe Modu :wink:

Inače meni uvijek izbaci onaj DirectX error kad hoću promijeniti grafu ??? zašto ??? ili rezoluciju ili bilo šta

streetrace777
20-12-2006, 22:00
Ja igra safe modu

Rocchiro
20-12-2006, 22:31
nope

MTF*
20-12-2006, 22:36
Ja igram u Safe Modu :wink:

Inače meni uvijek izbaci onaj DirectX error kad hoću promijeniti grafu ??? zašto ??? ili rezoluciju ili bilo šta

meni su rekli da te postavke mijenjas kada nisi loged in u x-fire, kada nisi na internetu i kada udjes samu u ikonicu MP, a ne prek x-firea...
pokusaj tak, meni pali, vise ne baca taj error, prije je... :roll:
neznam da li je do toga...

Jerry
21-12-2006, 02:04
nope

D.E.M.O.
21-12-2006, 09:15
Safe mode:

-Losija grafa, al jos uvjek bolja od recimo CoD1


oh yeah ti si jedan od onih koji mrze cod1 a vole jako vole cod2^^ daklem igrao sam cod2 na high text i sve ali bez dx9. bez toga igra NEIZGLEDA bolje od cod1. da cuo si. jos niti jednom nisma probao na low. neznam jel vi to vidite ali texture ruka na dx7 su tako prokleto jadne i ne realne, grmlje je ocajno napravljeno itd itd. jedino je osvjetljenje bolje... ili ne? mape sada izgledaju ocajno.

emperror
21-12-2006, 12:03
Safe mode:

-Losija grafa, al jos uvjek bolja od recimo CoD1


oh yeah ti si jedan od onih koji mrze cod1 a vole jako vole cod2^^ daklem igrao sam cod2 na high text i sve ali bez dx9. bez toga igra NEIZGLEDA bolje od cod1. da cuo si. jos niti jednom nisma probao na low. neznam jel vi to vidite ali texture ruka na dx7 su tako prokleto jadne i ne realne, grmlje je ocajno napravljeno itd itd. jedino je osvjetljenje bolje... ili ne? mape sada izgledaju ocajno.

da..u CoD1, ajde odi reloadat tomsona, ruka izgleda ko daska. Uostalom upisi CoD1 u google images, i upisi CoD2 u google images, pa pogle razliku.

CoD1 ima tako jadno ''dizajnirana'' oruzja....ko da uzmes komad metalne cijevi i nju stavis okidac.
CoD1 JE bila igra sa jebenom grafikom TADA, danas je na razini CS1.6

Tako cemo se i mi smijat dok dodje CoD4 grafici CoD2

Jos nisam siguran za ovo, tako da mi oprostite ako grijesim, (davno je bilo kad sam igrao Cod1) ali zar nije da u jedinici sva su oruzja jednake tezine, i sa mp44 mozes trcat kao da imas pistolj?

ne sjecam se vise, al ako je to tako, nema se sto govorit o realnosti

Jerry
21-12-2006, 12:05
meni se čini da je u cod1,oružja ko plastčna :D

olio
21-12-2006, 12:12
Cod1 su oružja savršena kad bi ih usporedio sa tim vremenom ... odlično dizajnirana .... ruke također i CoD 1 je miljun puta bolja od CoD 2

Kad bi svi gledali grafiku i po njoj određivali najbolje igre šta bi to bilo .....

Jedino što ne valja u CoD 1 je sniper to jest scoped ciljanje ...

Ali igrajte COD UO to je bog :pray: :pray:
tenkovi,đipovi,topovi,divovske mape ma :pray: :pray:

ukay
21-12-2006, 16:03
Kaj se tice ovo sto ste gore sve naveli za dx7 i dx9,manje pingove bla bla bla.
Ako imas dobru masinu neces se igrati na dx7(jedino ako ti tako zelis ali onda moras znati zasto si dao toliko para za kompjuter).
Dalje sto se tice pingova kolko to ping moze biti manji? 3ms,5ms?
Ja mislim da tu razliku nemoze nitko osjetiti i za pingove(sto manje) morate imati dobru vezu i dobro napisan config :D.
I svima koji imaju dobre grafulje i procesore(i puno RAMA :D) preporucam da igraju sa dx9,smanjite texture,ukljicite dynamic lights i nek sora pocne :fof: :kill:

MTF*
21-12-2006, 19:14
Kaj se tice ovo sto ste gore sve naveli za dx7 i dx9,manje pingove bla bla bla.
Ako imas dobru masinu neces se igrati na dx7(jedino ako ti tako zelis ali onda moras znati zasto si dao toliko para za kompjuter).
Dalje sto se tice pingova kolko to ping moze biti manji? 3ms,5ms?
Ja mislim da tu razliku nemoze nitko osjetiti i za pingove(sto manje) morate imati dobru vezu i dobro napisan config :D.
I svima koji imaju dobre grafulje i procesore(i puno RAMA :D) preporucam da igraju sa dx9,smanjite texture,ukljicite dynamic lights i nek sora pocne :fof: :kill:

e ovako, ja se bas ne kuzim u te graficke detalje, pa mih Vas zamolio da mi kazete kako bi bilo najbolje, za najljepsu igru...

ovak inace koristim:
http://img295.imageshack.us/img295/7647/untitledju2.th.jpg (http://img295.imageshack.us/my.php?image=untitledju2.jpg)
ovo kaj sam zabiljezio ne znam kaj treba stavit, pa bih molio da kazete sto je highest?

D.E.M.O.
22-12-2006, 08:48
Safe mode:

-Losija grafa, al jos uvjek bolja od recimo CoD1


oh yeah ti si jedan od onih koji mrze cod1 a vole jako vole cod2^^ daklem igrao sam cod2 na high text i sve ali bez dx9. bez toga igra NEIZGLEDA bolje od cod1. da cuo si. jos niti jednom nisma probao na low. neznam jel vi to vidite ali texture ruka na dx7 su tako prokleto jadne i ne realne, grmlje je ocajno napravljeno itd itd. jedino je osvjetljenje bolje... ili ne? mape sada izgledaju ocajno.

da..u CoD1, ajde odi reloadat tomsona, ruka izgleda ko daska. Uostalom upisi CoD1 u google images, i upisi CoD2 u google images, pa pogle razliku.

CoD1 ima tako jadno ''dizajnirana'' oruzja....ko da uzmes komad metalne cijevi i nju stavis okidac.
CoD1 JE bila igra sa jebenom grafikom TADA, danas je na razini CS1.6

Jos nisam siguran za ovo, tako da mi oprostite ako grijesim, (davno je bilo kad sam igrao Cod1) ali zar nije da u jedinici sva su oruzja jednake tezine, i sa mp44 mozes trcat kao da imas pistolj?

ne sjecam se vise, al ako je to tako, nema se sto govorit o realnosti
na googleu NE STAVLJAJU SLIKE NA SAFE MODU!!! GOVORIMO O SAFE MODU!!




Jos nisam siguran za ovo, tako da mi oprostite ako grijesim, (davno je bilo kad sam igrao Cod1) ali zar nije da u jedinici sva su oruzja jednake tezine, i sa mp44 mozes trcat kao da imas pistolj?

ne sjecam se vise, al ako je to tako, nema se sto govorit o realnosti

lose se sjecas

D.E.M.O.
22-12-2006, 08:52
Kaj se tice ovo sto ste gore sve naveli za dx7 i dx9,manje pingove bla bla bla.
Ako imas dobru masinu neces se igrati na dx7(jedino ako ti tako zelis ali onda moras znati zasto si dao toliko para za kompjuter).
Dalje sto se tice pingova kolko to ping moze biti manji? 3ms,5ms?
Ja mislim da tu razliku nemoze nitko osjetiti i za pingove(sto manje) morate imati dobru vezu i dobro napisan config :D.
I svima koji imaju dobre grafulje i procesore(i puno RAMA :D) preporucam da igraju sa dx9,smanjite texture,ukljicite dynamic lights i nek sora pocne :fof: :kill:

e ovako, ja se bas ne kuzim u te graficke detalje, pa mih Vas zamolio da mi kazete kako bi bilo najbolje, za najljepsu igru...

ovak inace koristim:
http://img295.imageshack.us/img295/7647/untitledju2.th.jpg (http://img295.imageshack.us/my.php?image=untitledju2.jpg)
ovo kaj sam zabiljezio ne znam kaj treba stavit, pa bih molio da kazete sto je highest?
refresh rate--> 85
antialiasing - ne znam kakav ti je komp...
antistropic - makni to odmah stavi na trilinear samo ti smanjuje fps. bolje si stavi AA na nesto vislje

edit. ako ti nece refresh rate na 85, smanji rezoluciju na 1024x768

ukay
22-12-2006, 12:04
TAGAN napisi mi konfiguraciju pa cu ti sve napisati.

MTF*
22-12-2006, 14:02
TAGAN napisi mi konfiguraciju pa cu ti sve napisati.


256mb 7900gt xfx
2x512mb 800mhz corsair
4.2 procesor, AMD, AM2
tagan 530w
zalman AM2
AOC 17" 700:1 300cd2 tak nekaj

emperror
22-12-2006, 14:21
TAGAN napisi mi konfiguraciju pa cu ti sve napisati.


256mb 7900gt xfx
2x512mb 800mhz corsair
4.2 procesor, AMD, AM2
tagan 530w
zalman AM2
AOC 17" 700:1 300cd2 tak nekaj

bez problema mozes stavit sve na najbolje

MTF*
22-12-2006, 14:23
TAGAN napisi mi konfiguraciju pa cu ti sve napisati.


256mb 7900gt xfx
2x512mb 800mhz corsair
4.2 procesor, AMD, AM2
tagan 530w
zalman AM2
AOC 17" 700:1 300cd2 tak nekaj

bez problema mozes stavit sve na najbolje

ma znam, ali ja ne znam koje su postavke od zaokruzenih najbolje i na maximun...
ono, bilinear, antistropic...blah...pogledaj sliku kaj ne kuzim... :|

emperror
22-12-2006, 15:22
TAGAN napisi mi konfiguraciju pa cu ti sve napisati.


256mb 7900gt xfx
2x512mb 800mhz corsair
4.2 procesor, AMD, AM2
tagan 530w
zalman AM2
AOC 17" 700:1 300cd2 tak nekaj

bez problema mozes stavit sve na najbolje

ma znam, ali ja ne znam koje su postavke od zaokruzenih najbolje i na maximun...
ono, bilinear, antistropic...blah...pogledaj sliku kaj ne kuzim... :|

sve ostavi osim screen refresh rate-a, ako mozes, njega stavi sto vise

MTF*
22-12-2006, 15:25
TAGAN napisi mi konfiguraciju pa cu ti sve napisati.


256mb 7900gt xfx
2x512mb 800mhz corsair
4.2 procesor, AMD, AM2
tagan 530w
zalman AM2
AOC 17" 700:1 300cd2 tak nekaj

bez problema mozes stavit sve na najbolje

ma znam, ali ja ne znam koje su postavke od zaokruzenih najbolje i na maximun...
ono, bilinear, antistropic...blah...pogledaj sliku kaj ne kuzim... :|

sve ostavi osim screen refresh rate-a, ako mozes, njega stavi sto vise

ok hvala, ja sam ovo bezveze stavio... :D ...nisam znao da sam pogodio... :o
najveći mi je 75, jbg, los monitor...

ukay
22-12-2006, 18:01
stavi texutre mode bilinear
zatim ukucaj u konzoli /r_gamma 1.3 zatim /r_polygonoffsetscale 4,pa zatim /com_maxfps 150
ali prvo stavi texture na low i to bi ti bilo to ako zelis vidjeti drugoga igraca bolje kad se krece kraj zida ili ako kempa i to ti nije bas za uzivanje u igri :D (zidovi ce ti biti doslovno bijeli :D)

MTF*
22-12-2006, 18:09
stavi texutre mode bilinear
zatim ukucaj u konzoli /r_gamma 1.3 zatim /r_polygonoffsetscale 4,pa zatim /com_maxfps 150
ali prvo stavi texture na low i to bi ti bilo to ako zelis vidjeti drugoga igraca bolje kad se krece kraj zida ili ako kempa i to ti nije bas za uzivanje u igri :D (zidovi ce ti biti doslovno bijeli :D)


WTF??? :o :o :o
1. kae to, jel mi kaj usporeno, jel moram smanjit frafu ili ce sv bit ok?
2. kak to onda zustaviti?

King tiger
22-12-2006, 18:19
Ja nemogu stavit u safe modu, zato jer imam 19" monitor i onda ne vidim slova pri toj rezoluciji :(((

ukay
22-12-2006, 18:25
WTF???
1. kae to, jel mi kaj usporeno, jel moram smanjit frafu ili ce sv bit ok?
2. kak to onda zustaviti?



ma ne to ti je samo ako zelis vidjeti drugoga igraca(ili neprijatelja) bolje kada se sulja kraj zida ili kad kempa jako daleko pa ga lakse vidis jer su ti texture skoro pa bijele(ili sive ili koja vec boja) :D

ako zelis mozes tako staviti ako nezelis nemoras :D

emperror
22-12-2006, 21:23
stavi texutre mode bilinear
zatim ukucaj u konzoli /r_gamma 1.3 zatim /r_polygonoffsetscale 4,pa zatim /com_maxfps 150
ali prvo stavi texture na low i to bi ti bilo to ako zelis vidjeti drugoga igraca bolje kad se krece kraj zida ili ako kempa i to ti nije bas za uzivanje u igri :D (zidovi ce ti biti doslovno bijeli :D)

legalni cheat :D

MTF*
22-12-2006, 21:35
WTF???
1. kae to, jel mi kaj usporeno, jel moram smanjit frafu ili ce sv bit ok?
2. kak to onda zustaviti?



ma ne to ti je samo ako zelis vidjeti drugoga igraca(ili neprijatelja) bolje kada se sulja kraj zida ili kad kempa jako daleko pa ga lakse vidis jer su ti texture skoro pa bijele(ili sive ili koja vec boja) :D

ako zelis mozes tako staviti ako nezelis nemoras :D

netko mi je zbriso post! :o
uglavnom, probo bi ja to :D nego, kako kad hocu opet normalno igrat?
bez toga, kako to maknut?

ukay
23-12-2006, 16:25
WTF???
netko mi je zbriso post! :o
uglavnom, probo bi ja to :D nego, kako kad hocu opet normalno igrat?
bez toga, kako to maknut?


postavke koje mjenjas vracas ih na staro tako da samo upises default a ne neku vrijednost recimo /r_gamma default
(a kada u konzoli zelis nesto mijenjati pise ti ispod default-na vrijednost tako da i tako mozes vracati na staro)
[PRIMJER] (http://img172.imageshack.us/my.php?image=untitledxe9.gif)