PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem s bootanjem



KR1ST1J@N
19-12-2006, 15:08
imam jedan problem kad su 2 harda u kompuonda se windowzi butaju normalno al kad izvadim onaj na kojem mi nisu windowzi nece se bootat i piše nešt u stilu kao boot failure cant find boot device il tak nešt nisam siguran neznam jesam li nešt krivo spojio ak mi neko može reč kak da to popravim :pray: :pray:

The Boz
19-12-2006, 15:18
Vjerojatno ti je C disk na Primary Slaveu a Primary Mastera nema. Prekablovaj tko da je onaj disk sa winblozima na kraju kabela.

Cali
19-12-2006, 15:37
Vjerojatno ti je C disk na Primary Slaveu a Primary Mastera nema. Prekablovaj tko da je onaj disk sa winblozima na kraju kabela.

to apsolutno nema nikakve veze, potpuno je nebitno da li je neki disk na masteru ili slaveu.

1. provjeri u biosu boot sekvencu.

2. ako su ti diskovi sata i u raidu 0, onda je do toga problem, moraju ti bit oba diska.

Burek_fr0m_SPACE
20-12-2006, 00:02
Ima veze ako su mu Windowsi na slaveu, a on je izvadio master - to nije baš idealno stanje. Provjeri jumpere na disku i pogledaj da ti taj na kome su ti Windowsi bude master, a taj drugi (ako je na istom kablu) da bude slave. I, naravno, kao što Cali reče, provjeri boot sekvencu u BIOSu.

Cali
20-12-2006, 00:20
Ima veze ako su mu Windowsi na slaveu, a on je izvadio master - to nije baš idealno stanje. Provjeri jumpere na disku i pogledaj da ti taj na kome su ti Windowsi bude master, a taj drugi (ako je na istom kablu) da bude slave. I, naravno, kao što Cali reče, provjeri boot sekvencu u BIOSu.

evo da ti dokažem suprotno, pročitaj: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=31550

Burek_fr0m_SPACE
20-12-2006, 00:30
Zanimljiv tekst... A meni se baš čini da sam negdje pročitao da master ima prioritet kod raspodjele vremena uređajima... biće da sam dezinformisan.

Gwin
20-12-2006, 12:20
Ima veze ako su mu Windowsi na slaveu, a on je izvadio master - to nije baš idealno stanje. Provjeri jumpere na disku i pogledaj da ti taj na kome su ti Windowsi bude master, a taj drugi (ako je na istom kablu) da bude slave. I, naravno, kao što Cali reče, provjeri boot sekvencu u BIOSu.

evo da ti dokažem suprotno, pročitaj: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=31550

sve 5, ali ako su njemu jumperi na oba diska podešena na "Cable Select", onda kad izvadi disk sa master slota na kablu, komp se zna zblesirat i tvrdi da mu je umro master disk i sere pri bootanju. u kojem slučaju je najjednostavnije rješenje prebacit jumper na disku na "master" i provjerit da li je u biosu "primary boot device HDD-0"

pHo3nyX
20-12-2006, 12:35
Ovo je moj problem kod bootanja:::


Kad god palim komp onda mi pise file missing ili corupted C:\windows\system32\system, tak neke.

I onda moram stisnuti enter, pa se restarta komp, i tako par puta dok se sustav ne digne



P.S.
Napravio sam repair wina, nije pomoglo
napravio sam reinstall wina, nije pomoglo
napravio sam reinstall wina sa drugog CD-a (mislio sam da mi je problem u CD), nije pomoglo......

Da li to ima veze sa grafom, jer me grafa zajebava (čitaj: u kvaru je). Ili nesto nije dobro spojeno u kucistu, pa treba provjerit?!?!?

HELP

KR1ST1J@N
22-12-2006, 15:23
e ljudi nisam se mogo prije javit jer nisam mogo upalit komp hvala vam na pomoci :pray: :pray: riješio sam problem maknuo sam jumper sa slavea sam je na masteru i sad radi još jedamput hvala :pray: :pray: