PDA

Pogledaj cijelu verziju : WOLF ET mod



olio
15-12-2006, 22:44
Ovako trenutno radim na Wolf ET modu ali trebam pomoć oko skripti znači oružja , imena i to pa ima li gdje tutorial za to ili barem pomoć....

mod je vrlo jednostavan radim na modelima za mod .... i temelji se na MP.u naravno

olio
16-12-2006, 19:45
bump*

Kako raditi texture za wolf ET

sexy peace
16-12-2006, 20:04
Banner ti odbija ljude.

olio
16-12-2006, 20:22
u kojem su formatu texture?Svećina je .jpg ali imam i dosta .tga...

DrunkyDuck
16-12-2006, 20:22
.jpg najcesce ili .tga ako zelis dodati alpha mapu unutar teksture.

Podrzane su samo rezolucije kao 512x512, 64x64, 128x128, 512x128, 1024x256, itd. Ako napravis 513x513 tekstura nece biti prikazana u igri. Na mapama je to 100% tocno, nisam siguran da li vazi i za modele. Nisam vidio ET model sa "nepravilnom" velicinom tekstura.

olio
16-12-2006, 22:04
Uspio sam sve može u PSu :pray:

sada idem na skripte kasnije ču modele ..

Kako otvoriti md3 fajl ????

i naprimjer napravio sam .cfg za crosshair i kako ču ga i gdje ubaciti ???

DrunkyDuck
17-12-2006, 00:02
Struktura foldera:

../WET/ETMAIN/DEMOS
/MAPS
/MODELS
/PROFILES
/SCRIPTS
/SOUNDS
/TEXTURES
/VIDEO

Kod Q3 enginea je zgodno sto radi na principu modula. Tako da sve sto ti dodas stavis u jedan svoj .pk3 file (sto je zapravo .zip sa drugacijom ekstenzijom). Nakon toga pokrenes server koji koristi originalne pk3 datoteke + ovu koju si ti napravio.


md3 je moguce editirati sa Milkshapeom, a cini mi se da i s gMaxom. Za ostale programe ces trebati md3 plugin ako postoji.

Za modele i animacije likova trebas drugi alat jer se ne koristi md3 format. Ne sjecam se sad s cim su napravljene. Mozes im editirati teksture dosta lagano, a to je za mini mod sasvim dosta.


Kakav mod mislis napraviti?

olio
17-12-2006, 09:38
mod ?

promjena nekih modela,nema crosshaira,više štete od metka,druge mape ....


to je od težeg a sad ču viditi i malo prćkati po skriptama

ovako da li ja trebam ubaciti autoexec.cfg za pokretanje cfg.ova

Ovako našao sam ovaj tut

http://www.gamingforums.com/showthread.php?t=107431

ali imam malih problema jer ja imam noviju verziju Dev C++...

npr. kako ovo izvest


Setting of the project options
Open the menu "Project" and choose the option "Project options".
In the appearing dialog window choose the options "Create a DLL" and "Do not create a console".
Insert the following options in the field "Extra comiler options":


1. compiler options of the client project "cgame_mp_x86":
-pipe -fsigned-char -DNDEBUG -O6 -mcpu=pentiumpro -march=pentium -fomit-frame-pointer -ffast-math -malign-loops=2 -malign-jumps=2 -malign-functions=2 -fno-strict-aliasing -fstrength-reduce -DWIN32 -D_WINDOWS -DC_ONLY –DCGAMEDLL

2. compiler options of the server project "qagame_mp_x86":
-pipe -fsigned-char -DNDEBUG -O6 -mcpu=pentiumpro -march=pentium -fomit-frame-pointer -ffast-math -malign-loops=2 -malign-jumps=2 -malign-functions=2 -fno-strict-aliasing -fstrength-reduce -DWIN32 -D_WINDOWS -DC_ONLY –DGAMEDLL

3. compiler options of the user interface project "ui_mp_x86":
-pipe -fsigned-char -DNDEBUG -O6 -mcpu=pentiumpro -march=pentium -fomit-frame-pointer -ffast-math -malign-loops=2 -malign-jumps=2 -malign-functions=2 -fno-strict-aliasing -fstrength-reduce -DWIN32 -D_WINDOWS -D_MBCS -D_USRDLL -DUI_EXPORTS -DC_ONLY

olio
17-12-2006, 15:58
bump * again

Ok da pojednostavnim .. kako kompajlat source Wolf ET.a ???

i am dooomeeedd