PDA

Pogledaj cijelu verziju : Memorija-problem



Stiffy
19-01-2006, 17:14
E ovako imam 768 MB memorije jednu pločicu od 512 MB i jednu od 256 MB (prva je V-data ,a druga A-data....dajte svoje mišljenje o memoriji),e da i tu je problem piše mi kod obadvije memorije PC 3200 200 MHz,sad jel bi trebalo pisat da im je frkvencija 400 Mhz ili su malo slabiji rami,sad mi preostaje da si kupim nove rame il da ostavim ove,recite svoje......

Prince-Artas
19-01-2006, 18:21
ma sve je u redu DDR400 ti u stvari radi na 200MHz

Stiffy
19-01-2006, 19:25
ma sve je u redu DDR400 ti u stvari radi na 200MHz


da samo kakva je to memorija V-data i A-Data jel to sta kvalitetno

Prince-Artas
19-01-2006, 19:30
nisam čua za njih malo googlaj

tomifish2002
19-01-2006, 19:31
ha gle nepostoji nekvalitetna memorija. samo postoji brža i sporija i dijeli ih razlika u cijeni. ako želiš ultra super hi-end gaming računalo onda trebaš 2.2.2.5@500mhz ali to košta krvave pare. inače to što imaš je poznata marka, no vjerojatno nije njihov najbolji model memorije.

Thoroughbred B
19-01-2006, 19:32
ma sve je u redu DDR400 ti u stvari radi na 200MHz


da samo kakva je to memorija V-data i A-Data jel to sta kvalitetno
A-Data ima svoje dobre proizvode,pritom mislim na A-data VITESTU na kojoj se znaju naci dobri čipovi.

V-data je vise entry level memorija,dakle jeftino i nista posebno,pritom mislim da nije za OC

Thoroughbred B
19-01-2006, 19:34
ha gle nepostoji nekvalitetna memorija. samo postoji brža i sporija i dijeli ih razlika u cijeni. ako želiš ultra super hi-end gaming računalo onda trebaš 2.2.2.5@500mhz ali to košta krvave pare. inače to što imaš je poznata marka, no vjerojatno nije njihov najbolji model memorije.
Zasto 2-2-2-5 500Mhz? Kad je 2.5-4-3-7 600+Mhz puno brze,TCCD,na samo 2.8v.

Stiffy
19-01-2006, 19:46
ha gle nepostoji nekvalitetna memorija. samo postoji brža i sporija i dijeli ih razlika u cijeni. ako želiš ultra super hi-end gaming računalo onda trebaš 2.2.2.5@500mhz ali to košta krvave pare. inače to što imaš je poznata marka, no vjerojatno nije njihov najbolji model memorije.
Zasto 2-2-2-5 500Mhz? Kad je 2.5-4-3-7 600+Mhz puno brze,TCCD,na samo 2.8v.


razmisljao sam da stavim umjest v data rama plocicu od Kingmaxa,sam ne znam oce sranja bit ak se mijesaju rami(proizvođaći različiti)

Thoroughbred B
19-01-2006, 19:49
ha gle nepostoji nekvalitetna memorija. samo postoji brža i sporija i dijeli ih razlika u cijeni. ako želiš ultra super hi-end gaming računalo onda trebaš 2.2.2.5@500mhz ali to košta krvave pare. inače to što imaš je poznata marka, no vjerojatno nije njihov najbolji model memorije.
Zasto 2-2-2-5 500Mhz? Kad je 2.5-4-3-7 600+Mhz puno brze,TCCD,na samo 2.8v.


razmisljao sam da stavim umjest v data rama plocicu od Kingmaxa,sam ne znam oce sranja bit ak se mijesaju rami(proizvođaći različiti)
Moze biti konflikata ako se kombiniraju 2 memorije razlicitih proizvodjaca,sve je stvar (ne)srece...Ne mora bit,ali ako bude ne treba se cuditi.Najbolje imati od istog proizvodjaca jer se neke memorije jednostavno ne vole.

Stiffy
19-01-2006, 19:54
[quote=tomifish2002]ha gle nepostoji nekvalitetna memorija. samo postoji brža i sporija i dijeli ih razlika u cijeni. ako želiš ultra super hi-end gaming računalo onda trebaš 2.2.2.5@500mhz ali to košta krvave pare. inače to što imaš je poznata marka, no vjerojatno nije njihov najbolji model memorije.
Zasto 2-2-2-5 500Mhz? Kad je 2.5-4-3-7 600+Mhz puno brze,TCCD,na samo 2.8v.


razmisljao sam da stavim umjest v data rama plocicu od Kingmaxa,sam ne znam oce sranja bit ak se mijesaju rami(proizvođaći različiti)
Moze biti konflikata ako se kombiniraju 2 memorije razlicitih proizvodjaca,sve je stvar (ne)srece...Ne mora bit,ali ako bude ne treba se cuditi.Najbolje imati od istog proizvodjaca jer se neke memorije jednostavno ne vole.[/quote:vso7j5r6]

:D hvala na savijetu

Thoroughbred B
19-01-2006, 19:54
[quote=tomifish2002]ha gle nepostoji nekvalitetna memorija. samo postoji brža i sporija i dijeli ih razlika u cijeni. ako želiš ultra super hi-end gaming računalo onda trebaš 2.2.2.5@500mhz ali to košta krvave pare. inače to što imaš je poznata marka, no vjerojatno nije njihov najbolji model memorije.
Zasto 2-2-2-5 500Mhz? Kad je 2.5-4-3-7 600+Mhz puno brze,TCCD,na samo 2.8v.


razmisljao sam da stavim umjest v data rama plocicu od Kingmaxa,sam ne znam oce sranja bit ak se mijesaju rami(proizvođaći različiti)
Moze biti konflikata ako se kombiniraju 2 memorije razlicitih proizvodjaca,sve je stvar (ne)srece...Ne mora bit,ali ako bude ne treba se cuditi.Najbolje imati od istog proizvodjaca jer se neke memorije jednostavno ne vole.

:D hvala na savijetu[/quote:30q81kxe]
I drugi put :boohoo:

jeretik
19-01-2006, 20:25
E ovako imam 768 MB memorije jednu pločicu od 512 MB i jednu od 256 MB (prva je V-data ,a druga A-data....dajte svoje mišljenje o memoriji),e da i tu je problem piše mi kod obadvije memorije PC 3200 200 MHz,sad jel bi trebalo pisat da im je frkvencija 400 Mhz ili su malo slabiji rami,sad mi preostaje da si kupim nove rame il da ostavim ove,recite svoje......

Pa PC 3200 je DDR400, ako ti pise 200MHz, onda se to mnozi su dva i dobijas 400MHz

Vidi u BIOSu jel ti sinhornizovan RAM sa sabirnicom, mislim procackaj, pogledaj u AIDI, ucini nesto :D

BTW, ako ti sve fino radi sa razlicitim proizvodjacima, nema potreba da ista mijenjas, al ako ikad bude problema s dizanjem sistema, to je prva stvar koju trebas provjerit :D

Thoroughbred B
19-01-2006, 20:30
Memtest 86+ za sigurnu provjeru 100%-tne provjere stabilnosti memorije.

Prince-Artas
19-01-2006, 20:30
ma šta će mu aida ona se ne razvija 2-3 god. nađi everest home edition pa pogledaj (iako je se i njegov razvoj nedavno prestao ali je bolji od stare aide)

Thoroughbred B
19-01-2006, 20:33
ma šta će mu aida ona se ne razvija 2-3 god. nađi everest home edition pa pogledaj (iako je se i njegov razvoj nedavno prestao ali je bolji od stare aide)
Razvoj Everesta nije prestao,vec uznapredovao,vise nije freeware,od sada cemo ga imati samo kao trial,ili ako platimo,full verziju.

Prince-Artas
19-01-2006, 20:41
ja sam mislio razvoj everst home editiona koji JEST zaustavljen

Thoroughbred B
19-01-2006, 20:45
ja sam mislio razvoj everst home editiona koji JEST zaustavljen
Ja sam se zbunio onda 8)

Anthrax
20-01-2006, 10:06
ha gle nepostoji nekvalitetna memorija. samo postoji brža i sporija i dijeli ih razlika u cijeni.

kako ne postoji? to je onda kao da usporedjujes goodram na 400 Mhz i ocz Platinum na 400 Mhz...ono brzina je ista a nema razlike u kvaliteti...ima itekako...Cipovi koji su gore itd...da sad ne idemo u OT

tomifish2002
20-01-2006, 10:19
ha gle nepostoji nekvalitetna memorija. samo postoji brža i sporija i dijeli ih razlika u cijeni.

kako ne postoji? to je onda kao da usporedjujes goodram na 400 Mhz i ocz Platinum na 400 Mhz...ono brzina je ista a nema razlike u kvaliteti...ima itekako...Cipovi koji su gore itd...da sad ne idemo u OT

ti sad govoriš o performansama. kvaliteta nisu samo performanse. to je kao da kažeš da je yugo sa street racea sa 400hp kvalitetniji od mercedesa sa 200hp tak da ne trabunjaj. dalje u postu sam mu jasno naveo primjer bolje/kvalitetnije memorije kao PRIMJER a lik mu daje savjet zašto ne ddr600??? kužiš jesi pitao lika koju matičnu ima??? kad sam rekao brža i sporija to se ne odnosi na radnu frekvenciju nego na brzinu performansi. moram ti to kao djetetu objašnjavat. fala bogu da je ocz platinum bolji :?

Anthrax
20-01-2006, 10:26
pa ne pricaj gluposti jer te nisam razumio...rekao si da ne postoji bolja i losija mema nego sam brza i sporija...tako sam te shvatio i na to sam ti odgovorio

tomifish2002
20-01-2006, 10:37
pa ne pricaj gluposti jer te nisam razumio...rekao si da ne postoji bolja i losija mema nego sam brza i sporija...tako sam te shvatio i na to sam ti odgovorio

gle iz mojih postova se jako dobro vidi da sam mu sve vrlo jasno objasnio. a to što ti nemaš pametnijeg posla nego analizirati svaku riječ ili tražiti objašnjenje za svaku sitnicu to je tvoj (psihički) problem.

uglavnom da sad ne ulazimo u polemike, ako to ovako radi-nemoj ništa mijenjati. ako mijenjaš, mijenjaj obje pločice. ako imaš hi-end matičnu kupi ddr500/600

Anthrax
20-01-2006, 10:49
mislim da je problem ipak u tvom egoisticnom stavu jer ako mislis da se sve vrti oko tebi ili da ja analiziram svaku tvoju rijec onda se decko gadno varas

tomifish2002
21-01-2006, 20:16
mislim da je problem ipak u tvom egoisticnom stavu jer ako mislis da se sve vrti oko tebi ili da ja analiziram svaku tvoju rijec onda se decko gadno varas

ok, dečko je postavio pitanje. iz pitanja se naslućuje da je laik. kad on pita o kvaliteti znači da ne misli samo na latencije, tccd čipove , napone i bla bla već pita dali ima ok memoriju. onda mu i treba dati jednostavan primjer a ne ga zamarati informacijama koje ne razumije. inače kvaliteta je preširok pojam da bi ga ti mogao protumačiti i pretopiti ga u latencije. i nitko nije rekao da su geil i goodram jednako dobre memorije.

tomifish2002
21-01-2006, 20:22
mislim da je problem ipak u tvom egoisticnom stavu jer ako mislis da se sve vrti oko tebi ili da ja analiziram svaku tvoju rijec onda se decko gadno varas

što je bilo egoistično u mom postu? pliiiiz buzz off jedini egoist ovdje si ti. odi traži gramatičke greške i maltretiraj druge :yuck:

Anthrax
23-01-2006, 11:07
nisi u pravu....kao prvo ja nisam govorio o latencijama kada sam govorio o kvaliteti jer to spada u performanse...dakle iz tvog posta bi se zakljucilo da si ti laik ili samo se tako cini jer je to jos jedan od tvojih dvosmislenih postova...ajde malo razmisli o svom ponasanju jer ovakvim postovima ispadas kao neki kiddo a mislim da mozes ipak malo bolje od toga

-Jojo-
13-02-2006, 22:04
LOL

tomifish2002
14-02-2006, 17:04
pa ne pricaj gluposti jer te nisam razumio...rekao si da ne postoji bolja i losija mema nego sam brza i sporija...tako sam te shvatio i na to sam ti odgovorio

gdje sam ja izjavio da ne postoji bolja i lošija mema? vrlo sam jasno rekao da ne postoji NEKVALITETNA memorija i vrlo sam mu jasno rekao da postoji brža(npr geil) i sporija(npr goodram). NEKVALITETAN je proizvod koji jedva ili uopće ne zadovoljava specifikacije , ima tvornički defekt , nestabilan rad i kratak vijek trajanja. ja mislim da ljudi koji su testirali goodram tu memoriju sigurno nebi nazvali nekvalitetnom. apsolutno je da je geil bolji od goodrama ali zato nebih goodram nazvao nekvalitetnim proizvodom. ti čitaš moje postove vrlo brzo i uopće ne shvaćaš što čitaš.

naposljetku čovjek je i pitao za kvalitetu j ja sam mu i dao odgovor o kvaliteti.

Jack5
17-02-2006, 18:11
[quote="Prince-Artas":1bq3h4lh]ma šta će mu aida ona se ne razvija 2-3 god. nađi everest home edition pa pogledaj (iako je se i njegov razvoj nedavno prestao ali je bolji od stare aide)
Razvoj Everesta nije prestao,vec uznapredovao,vise nije freeware,od sada cemo ga imati samo kao trial,ili ako platimo,full verziju.[/quote:1bq3h4lh]

Što se može dogodit ak se spoje dvije različite memorije(različiti proizvođači)? Jel se gadno sjebe komjuter? Dal mogu probat a ako nejde kasnije izbacim?

CTDP_Marko
17-02-2006, 18:57
Pa može bit nekompatibilnost ali ne možeš nešto ozbiljno zeznut na kompu.

ARTAS
17-02-2006, 20:29
[quote="Prince-Artas":y07ldir2]ma šta će mu aida ona se ne razvija 2-3 god. nađi everest home edition pa pogledaj (iako je se i njegov razvoj nedavno prestao ali je bolji od stare aide)
Razvoj Everesta nije prestao,vec uznapredovao,vise nije freeware,od sada cemo ga imati samo kao trial,ili ako platimo,full verziju.

Što se može dogodit ak se spoje dvije različite memorije(različiti proizvođači)? Jel se gadno sjebe komjuter? Dal mogu probat a ako nejde kasnije izbacim?[/quote:y07ldir2]

mogu radit ali i ne moraju to varira o vrsti memorije ali najbolje je uzet od istog proizvođača