PDA

Pogledaj cijelu verziju : I Far Cry nije bezgrijesan



Donner Kebab
19-01-2006, 00:38
Svaka čast grafici, atmosferi i igrivosti, ali ovdje je najgora fizika koju sam vidio u pucačinama od 1998. Nije turčin za programera, nabim ga na kolac.

BINUX
19-01-2006, 00:48
Svaka čast grafici, atmosferi i igrivosti, ali ovdje je najgora fizika koju sam vidio u pucačinama od 1998. Nije turčin za programera, nabim ga na kolac.

LOL :)

Sickmanno2
19-01-2006, 01:00
SNije turčin za programera, nabim ga na kolac.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ementaler
19-01-2006, 01:04
a fizika dobra... još u 64bitnom modu...

btw...

viewtopic.php?t=718 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=718)

:thumbs2:

RageR
19-01-2006, 01:24
Far Cry, koliko god razvikan bio, IMHO spada u viši prosjek...

Ono, nije loša igra, ali nema "ono nešto", onaj neki ugođaj igranja...

Sve lijepo, šareno, al nije to to :?

ribar-eu
19-01-2006, 01:41
Svaka čast grafici, atmosferi i igrivosti, ali ovdje je najgora fizika koju sam vidio u pucačinama od 1998. Nije turčin za programera, nabim ga na kolac.
:yuck: :yuck: :yuck:
odlicna igra, jedna od 3 najbolje igre ikada napravljene, odlicna fizika, svaka cast Turcima, zivili! :D

Sickmanno2
19-01-2006, 04:50
jedna od 3 najbolje igre ikada napravljene

e ovo ti nije trebalo, no to samo tvoje misljenje nisi ti kriv :D

Rocchiro
19-01-2006, 08:14
igra je bezeveze,fenomenalna grafika a ostalo jadno

M@nkey
19-01-2006, 09:28
[quote="Donner Kebab":1jcswh0x]Svaka čast grafici, atmosferi i igrivosti, ali ovdje je najgora fizika koju sam vidio u pucačinama od 1998. Nije turčin za programera, nabim ga na kolac.
:yuck: :yuck: :yuck:
odlicna igra, jedna od 3 najbolje igre ikada napravljene, odlicna fizika, svaka cast Turcima, zivili! :D[/quote:1jcswh0x]

Nisi ti kriv bio je rat :rotfl: :rotfl: :rotfl:

jeretik
19-01-2006, 11:39
Ljudi ba

Onaj ko tvrdi da Far Cry nije atmosferican, nema duse

Meni Far Cry svaki put ka ga pokrenem ima nekakvu Stephen Kingovsku atmosferu, ne znam zasto :killyou:

mrs.croft
19-01-2006, 12:26
fc je dobar samo zbog grafike....i samo zbog grafike.

Sickmanno2
19-01-2006, 12:30
fc je dobar samo zbog grafike....i samo zbog grafike.

i zaboravio si napomenuti da je dobar zbog grafike

mravojed
19-01-2006, 14:39
glavni lik je glup..zvuk svega osim par oružja je glup,grafika je dobra,fizika u 32 bitnom modu je zadovoljavajuća.eksplozije izgledaju šugavo..kad malo bolje razmislim eksplozije su dobro napravljene samo u comanche 4 i aquanoxu 1 i 2,HL2...ne brojim strategije tipa panzers..

AI je ok,oni gliseri s rocket lančerom su fuuuul iritantni,kasnije u igri je strava to što ima i scary scena i to je to.u biti nije toliko loša igra ali definitivno nije za naslov najbolje pucačine ikada i stvarno bi mi bilo drago kad mi nam wiking koji ju je recenzirao da objašnjenje po čemu je ta igra tako dobra i presavršena.. :yuck:

jeretik
19-01-2006, 15:20
glavni lik je glup..zvuk svega osim par oružja je glup,grafika je dobra,fizika u 32 bitnom modu je zadovoljavajuća.eksplozije izgledaju šugavo..kad malo bolje razmislim eksplozije su dobro napravljene samo u comanche 4 i aquanoxu 1 i 2....ne brojim strategije tipa panzers..

AI je ok,oni gliseri s rocket lančerom su fuuuul iritantni,kasnije u igri je strava to što ima i scary scena i to je to.u biti nije toliko loša igra ali definitivno nije za naslov najbolje pucačine ikada i stvarno bi mi bilo drago kad mi nam wiking koji ju je recenzirao da objašnjenje po čemu je ta igra tako dobra i presavršena.. :yuck:

Radi takvih degenericnih razmisljanja ko sto je tvoje cemo i dobivati sve vise raznih Call of Duty-ja 2 i slicnih sranja :?

Rocchiro
19-01-2006, 15:49
glavni lik je glup..zvuk svega osim par oružja je glup,grafika je dobra,fizika u 32 bitnom modu je zadovoljavajuća.eksplozije izgledaju šugavo..kad malo bolje razmislim eksplozije su dobro napravljene samo u comanche 4 i aquanoxu 1 i 2....ne brojim strategije tipa panzers..

AI je ok,oni gliseri s rocket lančerom su fuuuul iritantni,kasnije u igri je strava to što ima i scary scena i to je to.u biti nije toliko loša igra ali definitivno nije za naslov najbolje pucačine ikada i stvarno bi mi bilo drago kad mi nam wiking koji ju je recenzirao da objašnjenje po čemu je ta igra tako dobra i presavršena.. :yuck:

Radi takvih degenericnih razmisljanja ko sto je tvoje cemo i dobivati sve vise raznih Call of Duty-ja 2 i slicnih sranja :?

sry,ali CoD 2 je bolji of FC...to je moje misljenje :roll:

mravojed
19-01-2006, 16:26
ajde molim te pokušaj biti malo manje primitivan pa probaj ARGUMENTOM normalno reći što je u mom postu degenerično razmišljanje!ajde molim te tako želim znati.

jesam ja možda rekao da je fc ultra loša sranje igra?nisam! I KAKVE VEZE IMA call of duty 2 koji je WW2 žanr pucačina s Far Cryem? čovječe daj malo razmisli šta pišeš prije nego postaš jer ovako ispadaš jadan.

Prince-Artas
19-01-2006, 16:43
Far Cry je FPS solidne igrivosti i super odlične grafike

jeretik
19-01-2006, 17:12
ajde molim te pokušaj biti malo manje primitivan pa probaj ARGUMENTOM normalno reći što je u mom postu degenerično razmišljanje!ajde molim te tako želim znati.

jesam ja možda rekao da je fc ultra loša sranje igra?nisam! I KAKVE VEZE IMA call of duty 2 koji je WW2 žanr pucačina s Far Cryem? čovječe daj malo razmisli šta pišeš prije nego postaš jer ovako ispadaš jadan.

Degenericno je to sto pljujes igru zbog slabijeg fizickog modela, neholivudskih eksplozija i sto ne vidis da je FC uz Half-Life 2 i Quake 4 daleko najatmosfericniji FPS u zadnjih nekoliko godina :D

mravojed
19-01-2006, 17:16
je atmosferičan ali ne toliko koliko ti kažeš,doom 3 je puuuuno atmosferičniji,u njemu je atmosfera najveći adut.u far cry je grafika.
a za fiziku sam rekao da je u 32bitnom modu zadovoljavajuća a ne loša.
eksplozije jesu šugave.

MIKI
19-01-2006, 19:24
ajde molim te pokušaj biti malo manje primitivan pa probaj ARGUMENTOM normalno reći što je u mom postu degenerično razmišljanje!ajde molim te tako želim znati.

jesam ja možda rekao da je fc ultra loša sranje igra?nisam! I KAKVE VEZE IMA call of duty 2 koji je WW2 žanr pucačina s Far Cryem? čovječe daj malo razmisli šta pišeš prije nego postaš jer ovako ispadaš jadan.

Degenericno je to sto pljujes igru zbog slabijeg fizickog modela, neholivudskih eksplozija i sto ne vidis da je FC uz Half-Life 2 i Quake 4 daleko najatmosfericniji FPS u zadnjih nekoliko godina :D

bio sam za tebe dok nisi spomenuo q4, ta igra nema atmosferu...

W3DR4N
19-01-2006, 19:33
Pa i jeretik je rekao da Q4 nema atmosferu. To se zove sarkazam. Čitajte između redova

jeretik
19-01-2006, 20:20
Sto svi misle da je neki sarkazam u pitanju bilo gdje? Sto svi ne mogu pricat normalno? Sto ja moram da crtam neke stvari ljudima? :rotfl: :rotfl:

Idemo polako i podebljano: Quake 4 ima fenomenalnu atmosferu. Vec sam ga proso tri puta, sto je rijetkost i rezervisano je samo za moje omiljene igre. Quake 4 uz Half Life 1, Thief 1, 2 & 3, Blood 1 i Quake 2 ima NAJBOLJI level dizajn ikad.

Jeste svarili? :D

Far Cry mi od prve do zadnje minute ima atmosferu koja je mjesavina Ostrva doktora Moreuauaua (ili tako nekako) i Uporista Stephena Kinga (ne znam zasto mi atmosfera vuce na ovo, nema veze FC s Uporistem, ali jednostavno imam isti osjecaj).

Et :boohoo:

ribar-eu
20-01-2006, 00:44
jedna od 3 najbolje igre ikada napravljene

e ovo ti nije trebalo, no to samo tvoje misljenje nisi ti kriv :D

Uvijek je potrebno reci sto mislis, pa sam to i ucinio. Je, kriv sam :rotfl:
far cry je igra godine , po mom, a uvjeren sam i po misljenju vecinje strucnjaka. :fof:

Ludy
20-01-2006, 01:24
Ja bas i nisam puno igrao......igra je dobra i sve......ali meni je to sve prešareno......iako to jesu karibi ili što več....ali me bole oči od malo više igranja.....prešarena mi je

mravojed
20-01-2006, 09:55
ja pokušavam bit objektivan,igra ima dobre i loše strane pa je zato na kraju solidna kad se sve zbroji.
žao mi je šta je nisam odigrao iz prve u 64 bitnom modu jer su tada neke stvari drukčije,al jebga.

atmosfera postoji ali nije mi tako jako naglašena,ko u HL2 ili Doom3,ili nedaj bože Thief 3,e ono je atmosfera u igri. :pray:

jeretik
20-01-2006, 10:51
SThief 3,e ono je atmosfera u igri. :pray:

E tu se slazemo :pray: :pray:

Inace, Thief 1 = najbolja igra ikad

Trica ga je dostojna, samo je mrvu lagana 8)

miro u sutonu tihom
21-01-2006, 01:04
Far Cry j eodlična igra,koja ima sve ima sve predispozicije da bude one of best games do sada!Usudioo bih se reći da ima skoro best grafiku ever,ali likovi su malo šupljoglavi,a i ono kada si morao pogoditi onaj helić 100 puta sa onoga broda!Nem realnosti,ali opet igrivost i grafika su odlični!

goGAMERo
24-01-2006, 13:43
Prvi put u svom gamerskom životu i od toliko foruma, vidim da je netko otvorio temu za pljuvanje na FAR CRY, očito balavci!

mravojed
24-01-2006, 14:22
pa svatko ima svoje mišljenje,ali budi malo konstruktivniji pa napiši svoje argumente zašto je far cry fantastično dobra igra.nemoj samo grafiku spominjat pliz :cry:

DrunkyDuck
24-01-2006, 16:05
Igrica mi je bila odlična sve do trenutka kad oni mutanti nisu počeli iskakati iz drveća. U tom se trenutku naglo iz sasvim dobrog i igrivog FPSa pretvorila u nešto jako dosadno i predvidivo.

Panzer_General
25-01-2006, 19:04
što se tice grafike... jednostavno nema konkurenciju...
što se tice gameplaya... iskreno... niti puno bolja niti puno losija od ostalih FPS na trzistu... tu eventualno nesto prednjaci HL... a i o tome bi se dalo... tocka

goGAMERo
25-01-2006, 20:59
pa svatko ima svoje mišljenje,ali budi malo konstruktivniji pa napiši svoje argumente zašto je far cry fantastično dobra igra.nemoj samo grafiku spominjat pliz :cry:

Grafiku ću prvu spomenuti! Jednostavno je odlična, a ako od vas nitko nije igrao Far Cry na very high detaljima, bolje da ne posta. Drugo atmosfera i igrivost su na visokom nivou te igra se može preći po 100 puta, zatim zanimljivo je obilaziti otok.... jednostavno FPS kojem je po meni konkurent trenutno samo HL2

jeretik
25-01-2006, 22:42
pa svatko ima svoje mišljenje,ali budi malo konstruktivniji pa napiši svoje argumente zašto je far cry fantastično dobra igra.nemoj samo grafiku spominjat pliz :cry:

Grafiku ću prvu spomenuti! Jednostavno je odlična, a ako od vas nitko nije igrao Far Cry na very high detaljima, bolje da ne posta. Drugo atmosfera i igrivost su na visokom nivou te igra se može preći po 100 puta, zatim zanimljivo je obilaziti otok.... jednostavno FPS kojem je po meni konkurent trenutno samo HL2

Tako je

Konacno glas razuma

DrunkyDuck
25-01-2006, 23:32
Neznam kaj misliš kad veliš dobra atmosfera, ali što se mene tiče ona je u Far Cryu bljutava. Pogotovo u usporedbi sa AvP-om, recimo.

Nemesis
26-01-2006, 14:36
Svaka čast grafici, atmosferi i igrivosti, ali ovdje je najgora fizika koju sam vidio u pucačinama od 1998. Nije turčin za programera, nabim ga na kolac.

LOL

Donner Kebab
27-01-2006, 11:25
Ajd da krenem sa samo 3 stvari. Nećemo o helikopterima, duhovito rješenom umaranju pri trčanju i vožnjama koje su ispale iz čeških crtića. Što mislite zašto Far Cry:
- ima ono glupo penjanje na ljestve, pri čemu izgubite osnovni pogled i dobar dio kontrole lika?
- nudi "zanimljivo" plivanje, pri čemu čak i kad plutate na površini ne možete pucati, klati nožem, pa čak ni počohat dupe?
- ima multiplayer kojeg niko ne igra? Mislim da u Hrvatskoj nema niti jedan igrač bilo kojeg Far Cry moda.
Odgovor: Zato jer su to šugavo napravili, odnosno nisu znali napravit bolje.

Kirby
27-01-2006, 11:42
Svaka čast grafici, atmosferi i igrivosti, ali ovdje je najgora fizika koju sam vidio u pucačinama od 1998. Nije turčin za programera, nabim ga na kolac.

Do pojave prvih čudovišta Far Cry je bila igra sa najboljom atmosferom poslije System Shocka 2. Grafika je dan danas neprevaziđena. I to ne zbog broja poligona i inih bedastoća, već zbog odlično odrađenog osjećaja za prostor u kojem se nalaziš (džungla, kamp, nosač, bunker itd.). Nema suvišnog sadržaja. Bunker ima 2 ulaza i top, kamp ima tri šatora itd. Nema megalomanski hiper-super ogromnih konstrukcija veličine pola planete sa stotinama milijuna platformi i štojaznamčega. Slično je bilo i sa SS2 gje je cijela igra bila smještena u svemirski brod 1 na 1.

Nakon pojave čudovišta igra se ... mijenja. Prvo postaje izrazito teška: nije poanta istresti 40,000 metaka već 3 precizna, a pri tome to napraviti u par sekundi. Oni koji nisu igrali u E.Z. modu znaju i da se (pre) često ostaje bez streljiva, specijalna oružja (snajper) se koriste samo kad je doista neophodno itd. Dakle opet dobro, samo drukčije. Za razliku od drugih igara tu nije bilo "zjev, još jedno čudovište, dodaj mi pivu", nego je bilo "oh ne, čudovišta. A ja sam na 10 metaka. gotovo je... ovo je kraj...". Itekako si se morao namučiti na svakom "encounteru".

Naravno, na kraju se igra pretvara u još jedan DoomX klon sa brdom mega-jakih bossova za koje ti treba arsenal snage 5. flote da ih zabiješ. Bez veze. Ali to je tek zadnja mapa (ili zadnje dvije, ne sjećam se).

Tako da 18 od 20 (ili 9/10) igre je stvarno pošteno odrađen posao. Turci ili ne, znaju bolje od Hrvata, a bogami u vrijeme izlaska igre znali su bolje i od svih ostalih.

jeretik
27-01-2006, 12:39
@Kirby - :pray: :pray: :pray:

Fala bogu, ima jos gamera koji su zeljni jake old school atmosfere koje je Far Cry prepun :pray:

Om3G@
28-01-2006, 03:15
FarCry ima odlican engine, ali ima neku "nit prdi nit smrdi" grafiku... shader vode je uzasno los... kao igra nije los, nelinearan je i to je to!

W1k1n6
03-02-2006, 08:51
...nelinearan je i to je to!
Može bit sve drugo, ali da je nelinearan, vrlo teško :) Najbolji ti je primjer onaj nivo pred kraj, u kojemu si na vrhu vodopada s nešto malo metaka, tek da možeš ubit malog gada, pa se potom moraš spustit dolje, prijeći potok i doći kroz šumu do helikoptera na kojemu je minigun. Za taj prolazak moraš ići putem širine nekih 100 virtualnih metara. Ako malo izađeš izvan tog područja koje su zacrtali, za čas te ukantaju. Primjer opakog skriptiranja.

jeretik
03-02-2006, 10:08
...nelinearan je i to je to!
Može bit sve drugo, ali da je nelinearan, vrlo teško :) Najbolji ti je primjer onaj nivo pred kraj, u kojemu si na vrhu vodopada s nešto malo metaka, tek da možeš ubit malog gada, pa se potom moraš spustit dolje, prijeći potok i doći kroz šumu do helikoptera na kojemu je minigun. Za taj prolazak moraš ići putem širine nekih 100 virtualnih metara. Ako malo izađeš izvan tog područja koje su zacrtali, za čas te ukantaju. Primjer opakog skriptiranja.

Ja sam iso drugim putem - plivo rijekom do helikoptera, a metke sam sacuvo za onog nevidljivog papka pored rijeke, jer oni mali gadovi ne idu u vodu

Snake The Best
03-02-2006, 11:14
Za mene je FC zakon zbog:Super napucavanja
Super fizike
Super grafike
supre priče i atmosfere
I jedini bed su oni majmuni ali se i na njih možeš naviknuti
A ako ste ovo rekli za FC šta bi onda rekli za HL2

FearLess
03-02-2006, 14:14
ma ko to pljuje far cry
igra je izasla prije skoro dvije godine a i dalje ima skoro najbolju grafiku ima odlican gameplay i fiziku nije hl2 ali je odlicna kakvih ima

Sgt. Bull
04-02-2006, 10:30
banuj ga za zivota sa foruma i gotovo.
Ne dirajte mi far cry uspomenu u meni
ne dirajte mi far cry jer ja cu te ubiti

goGAMERo
04-02-2006, 13:23
Ne dirajte mi Far Cry
Jer ja ću vas ubiti, lalala lala lalala rocket launcherom




OVU PJESMU PJEVAJTE PO RITMU NE DIRAJTE MI RAVNICU :)

mravojed
04-02-2006, 14:52
...nelinearan je i to je to!
Može bit sve drugo, ali da je nelinearan, vrlo teško :) Najbolji ti je primjer onaj nivo pred kraj, u kojemu si na vrhu vodopada s nešto malo metaka, tek da možeš ubit malog gada, pa se potom moraš spustit dolje, prijeći potok i doći kroz šumu do helikoptera na kojemu je minigun. Za taj prolazak moraš ići putem širine nekih 100 virtualnih metara. Ako malo izađeš izvan tog područja koje su zacrtali, za čas te ukantaju. Primjer opakog
skriptiranja.

staviš ljepo šifre za sva oružja i onda s vrha vodopada rocket launcherom ili granatama pobiješ sve šta se miče i lijepo se kasnije samo prošetaš kroz šumu do helića :D

goGAMERo
05-02-2006, 20:38
LOOL, fino raket lančer i headshot, FAR CRY JE LJUDI MOJI BEZGRIJEŠAN, NEMA MANA :)

Sgt. Bull
05-02-2006, 20:43
:D no mana cak ni na mom kompu :rotfl:

miro u sutonu tihom
06-02-2006, 11:44
Ili ono kad si na onom brodu koji tone i moraš skinuti onaj helić sa 100000 metaka i na kraju se opet ne sruši!lol

jeretik
06-02-2006, 15:22
Ili ono kad si na onom brodu koji tone i moraš skinuti onaj helić sa 100000 metaka i na kraju se opet ne sruši!lol

To je stvarno za otici i zatuc developere maljem u glavu

DeusEx
06-02-2006, 17:41
ja sam fc prije dosta vremena kod frenda igrao i igra je cisto ok, je da me sva ona džungla malo zbunila u pocetku al navikneš se. Grafika mi nije tolko bitna pogotovo u današnje vrijeme jer svaka bolja igra koja danas izade ima super grafiku tako da je netreba ni spominjat. Igrivost mi je isto sasvim u redu je da sam cesto ginuo al tak ti je to pogineš loadaš i sve opet ispocetka dok ne prodeš :D

goGAMERo
06-02-2006, 21:31
Ja pošteno da priznam nisam FC uspio preći na na easy težini, došao sa do volcana, i dalje nikako, teško je skroz, i neda mi se više pokušavati, ali vidjeo sam završnu video sekvencu i FC je po meni jedan od najbolji FPS-ov a svih vremena, ne samo po grafici!

-Jojo-
11-02-2006, 15:50
Jedna od najboljih igara svih vremena :yuck: ,ni ja ju nisam uspio prec jer sam ju pobrisao ,nije mi se vise dalo igrat :)

Mr.G4m3r
11-02-2006, 15:57
Dobra je, ali je glupo klat beštije, idu mi na živce...

Na easy sam dosao do bunkera, a dalje mi se nije dalo igrat zbog beštija...

miro u sutonu tihom
11-02-2006, 18:51
Ja ju prešao na normal,krenuo na onu zadnju težinu (jel realistic...?) i izgubio DVD :boohoo: :cry: :kill:

CTDP_Marko
11-02-2006, 23:41
Ok mi je sve osim onih čudovišta

goGAMERo
13-02-2006, 21:04
Stavrno FC je jedna od igara koje imaju ono nešto..., za mene čak FPS igra stoljeća uz moj omiljeni CS 1.6! Stvarno sam pokušavao Volcano, ali nikako, stvarno se treba potruditi! 8)

Schrafciger
13-02-2006, 23:48
Volcano je gadan, al sam ga preso na realistic!!!!! Ko je faca, ko je faca???!!!

ed 'o
16-02-2006, 18:24
Svaka čast grafici, atmosferi i igrivosti, ali ovdje je najgora fizika koju sam vidio u pucačinama od 1998. Nije turčin za programera, nabim ga na kolac.

Do pojave prvih čudovišta Far Cry je bila igra sa najboljom atmosferom poslije System Shocka 2. Grafika je dan danas neprevaziđena. I to ne zbog broja poligona i inih bedastoća, već zbog odlično odrađenog osjećaja za prostor u kojem se nalaziš (džungla, kamp, nosač, bunker itd.). Nema suvišnog sadržaja. Bunker ima 2 ulaza i top, kamp ima tri šatora itd. Nema megalomanski hiper-super ogromnih konstrukcija veličine pola planete sa stotinama milijuna platformi i štojaznamčega. Slično je bilo i sa SS2 gje je cijela igra bila smještena u svemirski brod 1 na 1.

Nakon pojave čudovišta igra se ... mijenja. Prvo postaje izrazito teška: nije poanta istresti 40,000 metaka već 3 precizna, a pri tome to napraviti u par sekundi. Oni koji nisu igrali u E.Z. modu znaju i da se (pre) često ostaje bez streljiva, specijalna oružja (snajper) se koriste samo kad je doista neophodno itd. Dakle opet dobro, samo drukčije. Za razliku od drugih igara tu nije bilo "zjev, još jedno čudovište, dodaj mi pivu", nego je bilo "oh ne, čudovišta. A ja sam na 10 metaka. gotovo je... ovo je kraj...". Itekako si se morao namučiti na svakom "encounteru".

Naravno, na kraju se igra pretvara u još jedan DoomX klon sa brdom mega-jakih bossova za koje ti treba arsenal snage 5. flote da ih zabiješ. Bez veze. Ali to je tek zadnja mapa (ili zadnje dvije, ne sjećam se).

Tako da 18 od 20 (ili 9/10) igre je stvarno pošteno odrađen posao. Turci ili ne, znaju bolje od Hrvata, a bogami u vrijeme izlaska igre znali su bolje i od svih ostalih.


ee tu se slazem

16-02-2006, 19:05
to nije pucacina...dobila je visoke ocijene sma zboog grafike..

mravojed
16-02-2006, 19:13
ovo je igra kojoj grafika podiže igrivost,bar meni,sve izgleda ful zakon,nekako je gušt se mlatiti u takvom okolišu.

kako to misliš nije pucačina?šta je onda?tycoon? :rotfl:

goGAMERo
19-02-2006, 13:16
to nije pucacina...dobila je visoke ocijene sma zboog grafike..


lol, čuj nije pucačina, nego šta je SIMULACIJA KLANJA MUTANTA:d

Visoke ocjene je zaslužila, zobg odlične grfaike, igrivosti, okoliša, zvuka, ma svega.

Shock
19-02-2006, 20:44
šta vi niste čuli sa sarkazam...

ARTAS
19-02-2006, 20:50
ma ovi šta pljuju po far cry-u su debili, ta igra je bila revolucionalna

W3DR4N
19-02-2006, 20:57
ma ovi šta pljuju po far cry-u su debili, ta igra je bila revolucionalna

To svi govore, samo se pitam po čemu.

Ajde, pet revolucionarnih odlika FarCry-a.
Priprema, pozor...

...nabrajaj

DrunkyDuck
19-02-2006, 20:58
ma ovi šta pljuju po far cry-u su debili, ta igra je bila revolucionalna
Brkas igru i engine, stari. :wink:

ARTAS
19-02-2006, 21:02
ma ovi šta pljuju po far cry-u su debili, ta igra je bila revolucionalna

To svi govore, samo se pitam po čemu.

Ajde, pet revolucionarnih odlika FarCry-a.
Priprema, pozor...

...nabrajaj

engine, zvuk, igrivost, atmosfera, vozila, revolucionalan gameplay

DrunkyDuck
19-02-2006, 21:09
igrivost - Stvar ukusa. Milijardu i jedan mutant meni razbijaju volju za igranjem recimo.
atmosfera - Isto ko i gore, netko se usere kad vidi mutanta u igri, ja pljunem na monitor, strgam FarCry DVD i odem igrat AvP.
vozila - Da, to je do FarCrya nije nikad vidjeno.
revolucionalan gameplay - Kako to?

Inace, sve ovo sto si naveo je pre opcenito i bez ikakvog objasnjenja.

Nisi me uvjerio. Zasad.

W3DR4N
19-02-2006, 21:12
Zajebi ti engine kojeg nitko ne želi kupiti i raditi u njemu. WARFARE je primjerice revolucionaran engine.

ARTAS
19-02-2006, 21:49
Zajebi ti engine kojeg nitko ne želi kupiti i raditi u njemu. WARFARE je primjerice revolucionaran engine.

engine je super optimiziran, a zašto ga niko neće kupit neznam
pa npr. kad je serious sam 1 izašao imao je grafiku kao i tadašnji unreal i kvaka pa opet na enginu cro team nije zaradio ni približno kao ova prethodna dva

D.E.M.O.
19-02-2006, 22:12
Ne dirajte mi Far Cry
Jer ja ću vas ubiti, lalala lala lalala rocket launcherom




OVU PJESMU PJEVAJTE PO RITMU NE DIRAJTE MI RAVNICU :)
ne volim tu pjesmu 8)

D.E.M.O.
19-02-2006, 22:20
hmmm eto prica je glupa do bola. ej ja sam neki lik ime mi je žak (ispricavam se na zabranjenom slovu) i netko mi je raznijeo brod sad sam ja poludio i idem pobiti tone placenika i cudovista sam i pokazat im who's da bos. sto je najbolje od svega oni su svi toliko glupi da cu ih ja sve pobiti u obicnom prsluku!!

Shock
20-02-2006, 11:21
hmmm eto prica je glupa do bola. ej ja sam neki lik ime mi je žak (ispricavam se na zabranjenom slovu) i netko mi je raznijeo brod sad sam ja poludio i idem pobiti tone placenika i cudovista sam i pokazat im who's da bos. sto je najbolje od svega oni su svi toliko glupi da cu ih ja sve pobiti u obicnom prsluku!!

navedi mi jedan j...i fps u kojem priča drži vodu,tako da pričaš gluposti
a šta se tiče farcrya,bolji je i od dooma3 i od hl2 zbog nelinearnosti,to je ono šta ga stavlja na sam VRH...koliko je igra dobra govori da se i danas o njoj vode rasprave
...a kako bi rekli neki...za dobrim konjem se prašina diže...

DrunkyDuck
20-02-2006, 12:49
Ma daj, igra se cini nelinearna jer su mape ogromne, ali na kraju opet imas neki zadatak koji moras obaviti bez obzira kojim ti putem krenuo.

A rasprave ti se jos vode i zbog ponga, space invadersa i pacmana. Uostalom, kako da i prestanu glede FarCrya kad svako malo neki engine update.

A ljudi mjesaju engine i igru.

mravojed
20-02-2006, 15:35
slažem se s pijanim patkom :D ... nije linearnost ako ti do istog cilja,recimo kontrolnog tornja kojeg treba uništit dođeš s desne strane rijeke,uzbrdo pa nizbrdo pa preko mosta i uništiš ga,ili dođeš s desne strane pa roniš i dođeš do istog mjesta samo malo brže,i opet se oriš protiv istih neprijatelja koje MORAŠ ubiti.nelinearnost bi bilo kad bi imao više mogućnosti gempleja i više načina za završit misiju.Npr. ja na prvom levelu krenuo malo brže i stigao helića koji je došao u camp i onaj blesavi kauboj Crow je bio tamo,ja pucam po njemu i njemu niš,bacim granatu njemu niš,i on mene ubije jer ja naravno nisam besmrtan,ali on je jer su autori sebi zacrtali da on umire tek pri kraju i jebga,ne možeš se njega rješit,i priča ne može ići nekim drugim tokom osim ovoga.Ona tipica isto čim umre gotova igra,ma daj,pa ja bi dalje sam,jebeni kontrolni toranj pa ako neam eksploziva ubit ću sve ljude koji rade u njemu pa će bit beskoristan,isti ku*ac,ali neeee,MORAM EKSPLOZIVOM UNIŠTIT TORANJ!!! FAR CRY ne pruža nikakvu drugu mogućnost igranja osim polakog puzanja i ubijanja neprijatelja,jer ako kreneš head on,gotov si za 5min,a sejvat ne možeš,princip pokušaja i pogreške. ljudi ako očete nelinearnost igrajte DEUS EX..4različita završetka,svaki objective se može rješit na par načina,dijalozi,mogućnosti odgovora ma sve sve sve..

far cry nije tako zamišljen,iako ovako funkcionira oke

Shock
20-02-2006, 16:43
ljudi ako očete nelinearnost igrajte DEUS EX..4različita završetka,svaki objective se može rješit na par načina,dijalozi,mogućnosti odgovora ma sve sve sve..

tu si apsolutno u pravu :pray: :pray:
ali isto tako može se postaviti pitanje koja je granica nelinearnosti,nekome ni to u deus exu neće biti dovoljno i reći će da može biti još NElinearnije
Mislim da farcry ne može biti nelinearniji nego šta je,koliko bi tek onda bilo megaherzića bilo potrebno da ga uopće pokrene :)
Uostalom još jedna stvar koja je GENIJALNA u farcryu je AI protivnika :pray:

DrunkyDuck
20-02-2006, 19:38
Nemaju megaherci veze sa nelinearnoscu. Ali ima lijenost i/ili nesposobnost scenarista i mappera. No glavni adut FarCry-a ni nije "nelinearnost" pa nema veze.

D.E.M.O.
20-02-2006, 20:44
hmmm eto prica je glupa do bola. ej ja sam neki lik ime mi je žak (ispricavam se na zabranjenom slovu) i netko mi je raznijeo brod sad sam ja poludio i idem pobiti tone placenika i cudovista sam i pokazat im who's da bos. sto je najbolje od svega oni su svi toliko glupi da cu ih ja sve pobiti u obicnom prsluku!!

navedi mi jedan j...i fps u kojem priča drži vodu,tako da pričaš gluposti
a šta se tiče farcrya,bolji je i od dooma3 i od hl2 zbog nelinearnosti,to je ono šta ga stavlja na sam VRH...koliko je igra dobra govori da se i danas o njoj vode rasprave
...a kako bi rekli neki...za dobrim konjem se prašina diže...

npr. hl2 nam daje do znanja da se u njemu radnja odvija u nekoj bliskoj ili manje bliskoj buducnosti, ali ipak je buducnost znaci makar 10 god +. fc se zbiva na nekim tropskim otocima i moguce je da se dogadja u sadasnjosti sto je vjerovatno i tako. gordon freeman nosi hev suit po cemu mu je omoguceno izdrzati puno vece ozlijede i ima vece mogucnosti dok je glavni lik u fc u obicnom prsluku. takodjer prica u doom 3 takodjer je puno bolja nego u fc.

Shock
22-02-2006, 09:53
pa ako nisi primjetio gordona je puno teže ubiti nego onog kretena iz farcrya

D.E.M.O.
22-02-2006, 19:55
gordon nosi hev suit

Stiffy
03-03-2006, 19:47
hej ljudi govorimo o jednoj od najboljih FPS ikada napravljenih :killyou: ...........FAR CRY :pray: :pray:

Babitz
05-03-2006, 21:27
hej ljudi govorimo o jednoj od najboljih FPS ikada napravljenih :killyou: ...........FAR CRY :pray: :pray:

far cry je samo tehnološki demo za grafičke

11-03-2006, 21:08
hej ljudi govorimo o jednoj od najboljih FPS ikada napravljenih :killyou: ...........FAR CRY :pray: :pray:

upravo ga PRVI put igram i slažem se (prije sam igrao samo demo)

Far Cry je skoro najbolja pucačina ikad
malo mi je bolji Republic Commando

Wizard
11-03-2006, 21:09
Najbolji FPS je HL2, Far Cry mu nije ni do koljena

Prince-Artas
11-03-2006, 22:19
Najbolji FPS je HL2, Far Cry mu nije ni do koljena

najbolji FPS je Flashpoint ta dva mu nisu ni do nožnog nokta

Cali
12-03-2006, 03:31
čituckao sam malo ovaj thread i evo moram reći: pisalo se ovdje kako su enemy-i glupi i slično... a ja iskreno sam toliko dobar ai vidio još jedino u fearu osim u far cry-u...

osim toga: imajte na umu kad je igra izašla...

nakon njega su izašle još neke bolje igre, ali meni je osobno far cry jedan od najboljih fps-a ikad u svoje vrijeme...

danas smo ipak malo previše razmaženi da bi bili objektivni...

goGAMERo
12-03-2006, 09:16
Najbolji FPS je HL2, Far Cry mu nije ni do koljena


Ma kakav HL2, FC I CS su najbolji!


FAR CRY JE BEZGRIJEŠAN!

Wizard
12-03-2006, 09:28
FC je smece nije sve u grafici, HL2 ima 100x bolju pricu i sve

D.E.M.O.
12-03-2006, 10:07
ako mene pitate hl2 ima i bolju grafiku :yuck:

goGAMERo
12-03-2006, 10:25
Pa ako obadvije igre igraš na Najvećim mogućim detaljima i najvećoj rez onda mi FC iam ljepšu grafiku 8) :)

D.E.M.O.
12-03-2006, 10:33
pa cuj ljepsa je jer se radnja odvija na tropskim otocima...
pa je zato eye candy

Prince-Artas
12-03-2006, 19:28
Pa ako obadvije igre igraš na Najvećim mogućim detaljima i najvećoj rez onda mi FC iam ljepšu grafiku 8) :)

nema. FEAR ima naj grafiku

jeretik
12-03-2006, 20:17
FEAR od grafike ima odlicne particle efekte i nista drugo

Glavna kvaliteta FEARa je AI, bez njega bi bio ekstremno prosjecan :)

goGAMERo
12-03-2006, 20:18
To si potpuno upravu, inteligenciaj je neviđena za nepovjerovati! 8) ALi vratimo se mi na Far Cry!

Prince-Artas
21-03-2006, 21:00
far cry je igra za jedan prohod

Nemesis
23-03-2006, 14:11
ajd nemojte kekit,da far cry nije tako dobar ne bi u 95% casopisa dobio ocjenu 90+.
ja kazem da je zakon,igrao sam ga s gustom.kaki tamo medal of honor i ostali bakarači.jedini fps koji mi se cini malo boljim od far crya je fear,ali mislim da ih ne mogu usporedivat jer se radnja far cry vecinom odvija na otvorenom prostoru,a feara u tamnim hodnicima i tako...

Encore
24-03-2006, 20:21
Far Cry je igra sa premalom replay vrijednoscu

KingTomy
24-03-2006, 20:25
Ma ja bio znao prelazit po 20 puta onaj level Fort, divio bi se tim umjetnicima što su napravili igru!

T.N.T.
24-03-2006, 20:33
Ma ja bio znao prelazit po 20 puta onaj level Fort, divio bi se tim umjetnicima što su napravili igru!

ja isto...volim neke dobre djelove igre proći više puta...č

ali monstere jednom i više nikad... :D

Encore
24-03-2006, 20:34
Nista posebno. Posebnost je, kada recimo grupica moddera modificiraju neku igru da izgleda prehebeno. ( halflife engine + encore = samo granice su granice :F )

Alucard
28-03-2006, 22:19
Far cry je samo grafika i tu kvaliteta staje. Većina ljudi keji se razumiju u igre bi uvijek rađe izabrala heroje 3 nego far cry. Isto za bg2 i druge stare igre koje imaju ono nešto po čemu se poznaje dobra igra, a to nešto nije pokolj u nabrijanoj grafici.

Babitz
29-03-2006, 08:43
Far cry je samo grafika i tu kvaliteta staje. Većina ljudi keji se razumiju u igre bi uvijek rađe izabrala heroje 3 nego far cry. Isto za bg2 i druge stare igre koje imaju ono nešto po čemu se poznaje dobra igra, a to nešto nije pokolj u nabrijanoj grafici.
:pray:

shadow gamer
29-03-2006, 10:50
svaka čast grafici! ja osobno nisam probao igrat jel mi je grafička preslaba, ali po ovom što čujem mislim da ću se još uvijek držati Đuke :fof:

dugi
29-03-2006, 14:55
Odigrao sam stvarno puno igara svih žanrova, fps skoro svaki u zadnjih 5 godina i tvrdim da je Far cry za klasu bolja od svih ostalih.Igra nije savršena ,takva ne postoji ali je prekrasna,super igriva gotovo na svakom stroju i to je nešto što bi svaki gamer trebao znati cjeniti.

goGAMERo
29-03-2006, 16:57
:pray: :pray: Normalno, ali nemoš ti njima objasniti!

Babitz
29-03-2006, 17:30
:pray: :pray: Normalno, ali nemoš ti njima objasniti!
:rotfl:
prema onome što je on napisao, igru vrijedi igrat samo radi dobre grafike i zato je bolja od ostalih :rotfl:
i nije čudo što vas nitko ne shvaća :rotfl:

dugi
29-03-2006, 19:29
Reci kada si zadnji puta nadogradio komp, ako nisi nekoliko godina o.k. ali ako jesi znači da je i tebi bitna grafika inaće bi i dan danas igrao tetris i bolila bi te ona stvar za sve novotarije.

Babitz
29-03-2006, 20:29
Reci kada si zadnji puta nadogradio komp, ako nisi nekoliko godina o.k. ali ako jesi znači da je i tebi bitna grafika inaće bi i dan danas igrao tetris i bolila bi te ona stvar za sve novotarije.
prije 2 godine, stavio još 256 rama
i da, meni grafika nije NAJBITNIJA, inače ne bih igrao monkey island serijal i slične stare igre
grafika je kako-tako bitna, ali sad da grafika i samo grafika određuje kvalitetu igre, ajme. kao da kažeš da su ti sw1 i 2 zakon samo radi efekata

dugi
29-03-2006, 20:35
pa je bilo bi najbolje da se svi vratimo na amigu i uzivamo u vrhunskim igrama sa super pricom

Babitz
29-03-2006, 20:37
pa je bilo bi najbolje da se svi vratimo na amigu i uzivamo u vrhunskim igrama sa super pricomS:pray:

dugi
29-03-2006, 20:49
nisi ti mene skuzio :o

Babitz
29-03-2006, 21:10
nisi ti mene skuzio :o
znam da si bio sarkastičan, al ja bi između grafike i priče birao priču

W3DR4N
29-03-2006, 22:59
nisi ti mene skuzio :o
znam da si bio sarkastičan, al ja bi između grafike i priče birao priču

Ja bi izabrao Amigu