PDA

Pogledaj cijelu verziju : Aviončeki



olio
10-12-2006, 11:33
Da li itko zna zašto već nekoliko dana Aviončeki nadlijeću preko Splita ?*??

Rade lupinge,vrte se u zraku itd. i prolaze vojni avioni...

???

Aj stavit ču kasnije snimke aviončeka

THE NO
10-12-2006, 11:35
Nemam pojma,ja nisam ništa primjetia.

olio
10-12-2006, 11:37
ok skuzio sam

Oslobođenje Splita je povijesni dan

Prije točno 59 godina Split je oslobođen od fašističkih okupatora i njihovih slugu. Povijesni je to dan, podsjeća Udruga antifašističkih boraca i antifašista grada Splita, kada su jedinice 20. i 26. dalmatinske divizije i grupa partizana Mosorskog partizanskog odreda Narodnooslobodilačke vojske, uz sudjelovanje građana i antifašista, oslobodile svoj grad od višegodišnjeg talijanskog i njemačkog okupatora.
Pobjeda je to koja je u okviru cjelokupne antifašističke borbe naroda Hrvatske našu zemlju svrstala među pobjednice Drugog svjetskog rata, što joj je omogućilo vraćanje ranije izgubljenih, kao i tuđinu predanih teritorija.
— Kada su 25. listopada Nijemci minirali Kilu, topničko postolje, stiže naredba da se krene u akciju. Jedna grupa odlazi put Korešnice da uhvati vezu sa 20. i 26. divizijom za ulazak u Split, druga zauzima njemačku radiostanicu u Higijenskom zavodu, treća kontrolira pozicije po gradu, a četvrta se upućuje u Solin da uspostavi vezu s borcima koji dolaze u grad. Time smo obavili zadatak koji smo dobili od štaba 8. korpusa za šta smo bili i pohvaljeni — kaže Jakov Vetma, preživjeli sudionik tih herojskih dana i jedan od dvadesetak boraca Mosorskog pratizanskog odreda, u priopćenju koje su u povodu obljetnice grada javnosti uputili Udruga antifašističkih boraca i antifašista grada Splita.

Nightyx
10-12-2006, 12:13
good :eyebrows:

grizli
10-12-2006, 12:31
aj daj vedeo

MindReader
10-12-2006, 14:40
super.. kad staviš filmić (ak oš) ide lock :wink:

olio
10-12-2006, 14:45
wait pa stavit ču ga za 30 minuti pa ostavi malo temu da možda bude komentara

Ništa od videa ne da mi se uploadat previše mb.a imaju .... inače imam video sa lupingom aviona, letenje u formaciji , borbeni manervi itd. Avio simulacija u živo 8)