PDA

Pogledaj cijelu verziju : adsl bez t-comovog ugovora...



elbereth
10-12-2006, 11:05
bok...
zanima me kako se može imati doma adsl veza ako već imam modem i želim samo vezu...
naime, prodajem modem siemens adsl C-010-I bridge i sad me frendica koja bi ga kupila to pita jer ne zeli ugovor s t-comom....
hvala

W3DR4N
10-12-2006, 11:16
Nema. Modem je samo uređaj, T-com je onaj koji ti daje vezu. Mislim da možeš s njima napraviti ugovor bez da uzimaš modem, ali opet se radi o ugovoru, kako god uzmeš. Čemu strah, ja sam bio godinu dana pod ugovorom, godinu-godinu i po bez ugovora, i sad sam potpisao na još dvije godine.

Ista stvar je da pitaš: Hoću li imati curu ako kupim samo tange? A tko će obući to?
Što će koristiti modem ako nema šta prolaziti kroz njega?

elbereth
10-12-2006, 11:22
sto je t-com jedini internet provider? ne kuzis...pitam zato kaj vec imam modem...tj, hocu prodat modem...a ako se mogu kupit za 500-600 kn u ducanu onda valjda sluze necem...a ako ne, ako se uvijek uz internet dobije modem zasto se onda prodaju u ducanu?

Arbiter of Change
10-12-2006, 11:29
Istekla garancija, a tebi se pokvari? Ili možda misle da neki provideri ne daju besplatno aparuturu?

T-com jedini provider..... praktički, ili će barem skoro biti. :roll:

Ma ne boj se ugovora.

olio
10-12-2006, 11:29
ne ne ti imaš internet od nekoga možda t coma....nemožeš ti kupit samo uređaj i spojiti se .....

elbereth
10-12-2006, 11:30
znaci ocete rec...da zapravo nema smisla prodavat samo modem...

dugi
10-12-2006, 11:38
bok...
zanima me kako se može imati doma adsl veza ako već imam modem i želim samo vezu...
naime, prodajem modem siemens adsl C-010-I bridge i sad me frendicaSkoja bi ga kupila to pita jer ne zeli ugovor s t-comom....
hvala
Pa ak ti je frendica onda bi joj mogo i pokloniti taj modem ako tebi vise ne treba.Tak i tak pun ih je oglasni prostor a posto su ih korisnici dobivali po kunu i nemaju neku vrijednost.

W3DR4N
10-12-2006, 11:41
Teško da ćeš naći u dućanu adsl modem. To šta oni imaju na stranicama ne znači da imaju i u dućanima. Ne isplati im se to držati jer je relativno skupo, s obzirom da T-com, vodafon, optima, tkogod svojim korisnicima daje jeftin, ili čak besplatan uređaj. Ekipa to kupuje čisto iz razloga jer su ti uređaji kvalitetniji od onih dobivenih. Eto, ja sam preko T-coma uzeo Siemensov SE555 wireless router. To sam učinio iz razloga šta sam prošao barem 600-800kn jeftinije. Inače, uzeo bi D-link, US Robotics ili u najboljem slučaju Ciscov uređaj. Ali mi se ne isplati davati 2000-3000kn za najjednostavniju uporabu interneta. Mreža složena od tri računala, spojenih na internet. Meni ne treba neka bijesna oprema, visoke kvalitete i pouzdanosti, i zato mi je ovaj t-comov uređaj čisto dovoljan.
Šta se tiče T-coma kao jedinog providera, odgovor je diskutabilan. Koliko god se ljudi žalili na t-com, ostaje činjenica da T-com ipak je najbolji internet provider u RH.

Nego, kakav to modem prodaješ, onaj s USB ili ethernet priključkom?

elbereth
10-12-2006, 12:01
Teško da ćeš naći u dućanu adsl modem. To šta oni imaju na stranicama ne znači da imaju i u dućanima. Ne isplati im se to držati jer je relativno skupo, s obzirom da T-com, vodafon, optima, tkogod svojim korisnicima daje jeftin, ili čak besplatan uređaj. Ekipa to kupuje čisto iz razloga jer su ti uređaji kvalitetniji od onih dobivenih. Eto, ja sam preko T-coma uzeo Siemensov SE555 wireless router. To sam učinio iz razloga šta sam prošao barem 600-800kn jeftinije. Inače, uzeo bi D-link, US Robotics ili u najboljem slučaju Ciscov uređaj. Ali mi se ne isplati davati 2000-3000kn za najjednostavniju uporabu interneta. Mreža složena od tri računala, spojenih na internet. Meni ne treba neka bijesna oprema, visoke kvalitete i pouzdanosti, i zato mi je ovaj t-comov uređaj čisto dovoljan.
Šta se tiče T-coma kao jedinog providera, odgovor je diskutabilan. Koliko god se ljudi žalili na t-com, ostaje činjenica da T-com ipak je najbolji internet provider u RH.

Nego, kakav to modem prodaješ, onaj s USB ili ethernet priključkom?

ethernet