PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dream Theater



Valtiel
09-12-2006, 16:08
Odlucih da ne otvaram temu za svaki progresivni metal bend koji slusam, i za svaki neo-classical bend koji slusam... jer imam osjecaj da ne znate ni za jedan.

Pa evo, u ovoj temi mozete postati koje to bendove slusate od progresive i neo-klasike.

Vec sam jednom naveo Tool. A kao sto naziv teme nalaze, navodim i Dream Theater. Mozda ni za njih niste culi, ali bez dileme, bend snova. Svi akademci, niti jedna pjesma nije ispod 10 min. Ma jednostavno wow kakvu kvalitetu posjeduju njihove stvari. Slusali ikad? :boohoo:

Dreamer Deceiver
09-12-2006, 16:11
poslušo sam samo metropolis,pjesma mi je solidna ali niš posebno,misam puno slušo,pa neću kritizirat,ali znam da su im insoiracija Maideni :)

Neven <R>
09-12-2006, 16:31
Ja više volim progressive rock - King Crimson, Pink Floyd, Yes, Jethro Tull, Rush itd.

E da i previše puta sam čuo za dream theater među ljudima s kojima se družim :)

Valtiel
09-12-2006, 17:32
Ja više volim progressive rock - King Crimson, Pink Floyd, Yes, Jethro Tull, Rush itd.

E da i previše puta sam čuo za dream theater među ljudima s kojima se družim :)

King Crimson naravno :D

Pa Adagio, Opeth, Symphony X, Queensryche, Evergrey, Ayreon etc.

Sve bendovi i pol... Mada mi je Dream Theater ono, naj sto se tice progresive :D Jer je cista progresiva.

A obozavam i tako neo-classic metal kao i symphonic metal.

Definitivno najmetal pravci: Progessive, neo-classical i symphonic :pray: :pray: :pray:

Outmind
09-12-2006, 20:12
Genijalan bend, jedino im pjevač ima pederski glas i nemrem ga slušat, ali instrumentalna izvedba je fenomenalna!

10-12-2006, 11:06
Zakon mi je King Crimson - An Observation By King Crimson(On the Court of the Crimson King), Dream Theatre mi se čine malo čkastipi, ali imaju par dobrih pjesama, kao i Genesis, koji su mi doduše, ipak nešto bolji. No najbolji od svih progresivnih bendova su ofkorz, Pink Floyd, ono, neka komba acida i proga, totalno zakon, Us and Them mi je jedna od naj pjesama vopće.
I SoYCD, naravno, ali neznam jel to baš progresiva.
A Jethro Tull mi se gadi i uopće ih ne volim, nemaju dobrih pjesama osim bangl in d đangl, ali ni ta nije nešto...

Valtiel
11-12-2006, 15:47
Zakon mi je King Crimson - An Observation By King Crimson(On the Court of the Crimson King), Dream Theatre mi se čine malo čkastipi, ali imaju par dobrih pjesama, kao i Genesis, koji su mi doduše, ipak nešto bolji. No najbolji od svih progresivnih bendova su ofkorz, Pink Floyd, ono, neka komba acida i proga, totalno zakon, Us and Them mi je jedna od naj pjesama vopće.
I SoYCD, naravno, ali neznam jel to baš progresiva.
A Jethro Tull mi se gadi i uopće ih ne volim, nemaju dobrih pjesama osim bangl in d đangl, ali ni ta nije nešto...

Ne slazem se. Dream Theater je jedan od najkvalitetnijih bendova ikad! Kombiniraju brzinu death metala, melodije neo classice i strukuturu progressive metala. Par dobrih pjesama? Nemaju niti jednu pjesma da ne valja! Pink Floyd meni nije ni do koljena Theateru, Floyd cistaaaaa komercijala, a nisu ni progressive metal, vec rock :wink:

Ali rekoh, Adagio, Opeth, Symphony X, Queensryche, Evergrey, Ayreon su samo neke od progressive/neo-classical metal bendova koji su milion puta kvalitetniji od komercijalnog pink floyd rocka.

Arbiter of Change
11-12-2006, 15:53
Ayreon FTW. :D

Možeš navesti neku dobru pjesmu od Dream Theater-a? Možda je nađem kao sample.

Dreamer Deceiver
11-12-2006, 15:57
Ayreon FTW. :D

Možeš navesti neku dobru pjesmu od Dream Theater-a? Možda je nađem kao sample.

meni je Metropolis part 1. dosta ok

Valtiel
11-12-2006, 16:01
Ayreon FTW. :D

Možeš navesti neku dobru pjesmu od Dream Theater-a? Možda je nađem kao sample.

Six Degrees Of Inner Turbulence
traje 43 min
Octavarium
traje 23 min
Ili pocni od nekih kracih kao Panic Attack, Never Enough, I Walk Beside You etc...

Arbiter of Change
11-12-2006, 16:04
Ajde thanks ljudi, poslušat ću ih kad stignem. :wink:

Simon the Dreamer
14-12-2006, 10:58
Nisam reko da je Pink Floyd kao bend čista progresiva, ali Us and Them, SoYCD jesu, i ima još takvih pjesama, a samo SoYCD miSje bolje od svih DT-ovih pjesama. I Genesis je zakon.
A probaću slušati Ayreon, baš me zanima.

Valtiel
15-12-2006, 00:06
Nisam reko da je Pink Floyd kao bend čista progresiva, ali Us and Them, SoYCD jesu, i ima još takvih pjesama, a samo SoYCD miSje bolje od svih DT-ovih pjesama. I Genesis je zakon.
A probaću slušati Ayreon, baš me zanima.

A poslusaj dosta bendova, ne samo Ayreon.

Ukusi su narafno razliciti... Ali meni je Dream Theater vrhunac metal muzike. Ipak su 3 legende koji su osnovali bend doktori muzike! Ipak je jedan od 2 najbolja gitarista u bendu...

St. Jude
15-12-2006, 07:07
ne valja mi band...pogotovo vokal...

Neven <R>
15-12-2006, 09:26
Pink Floyd čista komercijala? Svaka ti čast, živio imaš virtualnu pivu!

Lijepo si mi upotpunio dozu gluposti ujutro. :)

Arbiter of Change
15-12-2006, 14:57
Ako ćeš probati Ayreon poslušaj "The Final Experiment" i" Into the Electric Castle" albume. Meni su ta 2 najjača.

Valtiel
15-12-2006, 16:14
Pink Floyd čista komercijala? Svaka ti čast, živio imaš virtualnu pivu!

Lijepo si mi upotpunio dozu gluposti ujutro. :)

Cuj, prve stvari nisu bile... ali pred kraj postojanja samog benda, i pjesme tipa The Wall su bile komercijala da ne moze biti komercijalnije... pokvarili se, prodali se...

Neven <R>
15-12-2006, 20:17
Nije istina da su se prodali, to je Waters preuzeo kreativnu kontrolu nad bendom, ali ako se pod komercijala misli na kompromitiranje vlastitih pjesama da se prodaju bolje na tržištu, oni to sigurno nisu radili.

Simon the Dreamer
15-12-2006, 21:06
Pravo Zboriš, iako je i meni bio najdraži onaj prvi beretovski album, i svi kasniji albumi su osebujni, originalni i nadasve autentični, a nimalo komercijalni.

MindReader
16-12-2006, 12:35
imam samo honor thy father koji mi je jedan lik poslo putem msn-a..
upravo slušam.. pregadni su... bubnjar je divljak da boli... kvalitetan bend :pray:

Valtiel
16-12-2006, 15:55
Ako zelite vidjeti koliko su zapravo kvalitetni:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dream_Theater

Doktori muzike covjece!!! :shock:

Citiram: Dream Theater is a progressive metal band formed by three students at the Berklee College of MusicSin 1985.

Citiram: John Petrucci was named as the third player on the G3 tour with Steve Vai and Joe Satriani.

:pray: :pray: :pray:

DrunkyDuck
16-12-2006, 16:39
To sto su studirali na Berklee-u ne znaci da su i zavrsili, malo bolje procitaj biografiju.

Neven <R>
16-12-2006, 16:49
Citiram: John Petrucci was named as the third player on the G3 tour with Steve Vai and Joe Satriani.


Eh sad su zbilja pali u mojim očima.

DrunkyDuck
16-12-2006, 17:03
Da, G3 je bezveze. Zna biti zanimljivo kada sviraju svi zajedno (par pjesmi), inace nema smisla.

Onaj sa Malmsteenom je posebno suxao.

Valtiel
16-12-2006, 17:11
Da, G3 je bezveze. Zna biti zanimljivo kada sviraju svi zajedno (par pjesmi), inace nema smisla.

Onaj sa Malmsteenom je posebno suxao.

Ti suxas!

Covjece, 3 najbolja gitarist danasnjice zajedno, Satriani Vai i Petrucci!

:?

P.S., iako nisu zavrsili, ipak je Petrucci predavac na faksu, tako da :yuck:

Neven <R>
16-12-2006, 17:12
Pa da to je više manje preseravanje tipa vidi što mogu odsvirati, ne volim baš kad briju samo na tehniku i brzinu, to mogu i kompjuteri :roll:

Valtiel
16-12-2006, 17:14
Pa da to je više manje preseravanje tipa vidi što mogu odsvirati, ne volim baš kad briju samo na tehniku i brzinu, to mogu i kompjuteri :roll:

hahahahaha, pa normalno da mogu kompjuteri :rotfl: , ali je fol kada covjek to uradi! 8) A uz tehniku i brzinu, za razliku od death i black metal bendova, oni imaju melodije!!!

DrunkyDuck
16-12-2006, 17:17
Istina, DT je jedan od rijetkih bandova u kojem sva ta tehnika ima nekog smisla, nije cisto preseravanje nego naprave odlicne pjesme sa odlicnim melodijama i tekstom.

Sto se tice pjevaca, ima "nezahvalan" glas ali to ne znaci da SUX-a. Ali objasni ti jednom stereotip-metalcu razliku izmedju tehnike pjevanja i boje glasa. LaBrie definitivno ima odlicnu tehniku.

Growl growl.

Neven <R>
16-12-2006, 17:17
@Valtiel: Meni su draži glazbenici koji unose osjećaje u glazbu pa čak i ako im tehnika nije najsavršenija, poslušaj bilo kojeg delta bluesera, pa ćeš shvatiti o čemu govorim.

DrunkyDuck
16-12-2006, 17:34
Ti suxas!

Covjece, 3 najbolja gitarist danasnjice zajedno, Satriani Vai i Petrucci!
Pa tko je rekao ista protiv njih. I sviraju jedan iza drugog, samo 2-3 pjesme zajedno. Zato G3 meni nije nista posebno. A i kad sviraju zajedno, opet jedan solira dok druga dvojca sviraju pratnju. Umjesto da naprave neku prebolesnu solazu u kojoj svaka gitara svira svoju melodiju.

Koje tracenje gitara...

@Neven, mene je DT bas privukao zbog eksperimentiranja sa raznim zanrovima glazbe. Cak i ragtimeom, sto je rijetkost sa rock bandovima.

Valtiel
16-12-2006, 17:35
@duck Pa cuj, najbolje je kada oboje posjedujes, zato operete rulaju 8)

@neven Upravo ti duck rece da DT ne samo da ima tehniku nego itekako osjecaja! A nije DT jedini takav bend. Samo sto takvi bendovi nisu bas trazeni. Te cuj, danas je popularno kada 3 minute pjesma traje i cujes 6 rifa, svaki traje po 30 sekundi, a to je Evanescence, SlipKnot, Linkin Park, i ta nekvalitetna sranja. A kada uzmes pjesmu od 12 min. i kada primjerice samo solaza traje 4 min! E, to vec mnogo ljudi ne zeli cuti.

Neven <R>
16-12-2006, 17:43
/cut
Nisam niti govorio DT od njih sam čuo malo pjesama pa ne mogu suditi, govorio sam o Satrianiu, Vaiu i sličnim gitaristima čiji se stil meni uopće ne sviđa.
Eksperimentiranje volim jer mi se sviđa progressive rock, iako mi je draže ako je glazba bazirana na bluesu nego na klasici i metalu.

DrunkyDuck
16-12-2006, 17:51
DT jesu progresivni rock.

Ni meni se ne svidja spoj metala i klasike, znam o cemu govoris.

Neven <R>
16-12-2006, 18:00
Prema Valtielovom opisu sa početka topica sam stekao drugačiji dojam, al eto morat ću zbilja poslušati malo više od njih, preporuke? :D

DrunkyDuck
16-12-2006, 18:13
Anna Lee
Peruvian Skies (ako mozes nabavi "once in a LIVEtime" verziju - s koncerta)
Eve
Take The Time (takodjer "once in a LIVEtime" verziju, ubacili su freebird solazu na kraju :D )
Hell's Kitchen
Lines In The Sand
Learning To Live
Innocence Faded
Lifting Shadows Off A Dream
Scarred
The Spirit Carries On
Losing Time/Grand Finale

Simon the Dreamer
16-12-2006, 19:50
Ma neznam, nekako mi taj DT ipak ne leži, kombinacija proga i metala?, ne, bolji je čisti prog, možda eventualno acid-prog, znači, floyd, crimson, i sl.
A i dalje tvrdim da je Genesis bolji od DT-a.

Valtiel
17-12-2006, 02:19
Spoj metala i klasike je jos kvalitetnije od progressivnog metala, dakle iako se vama ne svida, najkvalitetnija je danas muzika neo-classical metal! ISto tako, cisti prog? Ma daj ne kenjaj! Progressive muzika ne postoji, uvijek je progressive nesto! U ovom slucaju progressive metal...

A neo-classical metal je bog i batina :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Neven <R>
17-12-2006, 10:45
Ja sve to zovem progressive rock (Pink Floyd, King Crimson, Yes, Genesis znači ovi iz 70-ih) iako sve te grupe zvuče potpuno različito jedna od druge, ali to i je bit progressive žanra da zvuče potpuno drugačije, eksperimentiraju sa zvukovima i formama.

DrunkyDuck
17-12-2006, 11:52
Simon i Valtiel, stvari o kojima pisete su stvar ukusa a vi to opisujete kao nesto apsolutno.


to i je bit progressive žanra daSzvuče potpuno drugačije, eksperimentiraju sa zvukovima i formama.
Slazem se s boldanim.

Valtiel
18-12-2006, 03:29
Anna Lee
Peruvian Skies (ako mozes nabavi "once in a LIVEtime" verziju - s koncerta)
Eve
Take The Time (takodjer "once in a LIVEtime" verziju, ubacili su freebird solazu na kraju :D )
Hell's Kitchen
Lines In The Sand
Learning To Live
Innocence Faded
Lifting Shadows Off A Dream
Scarred
The Spirit Carries On
Losing Time/Grand Finale

Nigdje ti veze Losing Time/Grand Finale jer je to 8 dio jedne pjesme koja traje 43 minute i nije fol ako se samo slusa jedan dio.

A preporucio bih ti sve, od laganih pjesama do onih teskih brzih... :pray: :pray: :pray:

nXWHOSo0zR0

Pogledajte ovo i recite da nisu jedan od najboljih bendova iiiiiikaaaaaad!!!! :pray: :pray: :pray:

Simon the Dreamer
22-12-2006, 23:47
Ma slažem se da treba eksperimentirati, ali ima granica, i mislim da se metal tu ne uklapa, mislim da je prgersivni rock jedina FAKAT DOBRA progresiva, a ako se granice prijeđu, onda je to sranje, uostalom, Chris Spheeris je isto reko da je progresivac, a gle ga našto liči i on i njegova muzika.

Dreamer Deceiver
03-06-2007, 22:11
je poslušao tko najnoviji album ? evo ja nabavio par albuma pa ih malo preslušavam

RIPtheREAPER
04-06-2007, 12:59
Svirraju ovaj cetvrtak u domu sportova.
Trebli na jarun ali otkazali. :(
Pizde, a bas se mislio prosvercat.

MasaKrisT
04-06-2007, 22:38
Ja i dalje tvrdim da su Symphony i Opeth duplo bolji bendovi...pogotovo symphony...pjesme imaju smisla...kod DT-a je sve u krug...

DrunkyDuck
04-06-2007, 22:44
1) poslusaj prvo nesto od DT-a pa onda tek daj sud (ovo "u krug" je smijesno)
2) usporedjivati Opeth i DT... po cemu su oni uopce slicni?
Ostalo je stvar ukusa

RIPtheREAPER
05-06-2007, 13:24
Opeth je zakon.
A za DT mislim da je malo gej iako ima prezakon pjesme.

EDIT: jel ovo DT: EkF4JD2rO3Q
Ako je onda mijenjam misljenje.

MasaKrisT
05-06-2007, 21:49
Opeth je zakon.
A za DT mislim da je malo gej iako ima prezakon pjesme.

EDIT: jel ovo DT: EkF4JD2rO3Q
Ako je onda mijenjam misljenje.

Opeth i Dt uspordjeujem jer su i jedni i drugi ''akademci'' cime se DT silno dici...dalje poslusao sam DT sve albume osim novoga,pogledao 3 koncerta pa i ''slavni u Budokanu'' i nisam nimalo impresioniran.Bavim se glazbom(srednja glazbena gotova upravo) pa znam cime akademci raspolazu...sve je to ''improvizacija'' kroz tonalitete dok symhony ima pjesmu koja se razvija ima vrhunac i kraj...

Joco
05-06-2007, 23:22
jel ovo DT?
http://vids.myspace.com/index.cfm?fusea ... 2029401451 (http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=2029401451)

:rotfl:

Valtiel
07-06-2007, 13:35
Opeth je zakon.
A za DT mislim da je malo gej iako ima prezakon pjesme.

EDIT: jel ovo DT: EkF4JD2rO3Q
Ako je onda mijenjam misljenje.

Yep, to je DT! :pray: :pray: :pray:

Pjesma sa novog albuma.

Valtiel
07-06-2007, 13:37
Opeth je zakon.
A za DT mislim da je malo gej iako ima prezakon pjesme.

EDIT: jel ovo DT: EkF4JD2rO3Q
Ako je onda mijenjam misljenje.

Opeth i Dt uspordjeujem jer su i jedni i drugi ''akademci'' cime se DT silno dici...dalje poslusao sam DT sve albume osim novoga,pogledao 3 koncerta pa i ''slavni u Budokanu'' i nisam nimalo impresioniran.Bavim se glazbom(srednja glazbena gotova upravo) pa znam cime akademci raspolazu...sve je to ''improvizacija'' kroz tonalitete dok symhony ima pjesmu koja se razvija ima vrhunac i kraj...

Jah, fol je u tome sto su DT tehnicki gledano najkvalitetniji. Naravno da se ne mora svakom svidati, pa imas milione ljubitelja britney spears, rapa i techna, i neka svako slusa sta voli. Ali po sofisticiranosti sviranja je DT vrh. Ostalo je sve subjektivno misljenje.

MasaKrisT
07-06-2007, 13:41
slazem se.

D.E.M.O.
07-06-2007, 13:42
ne svidjaju mi se.. :(

Rocchiro
07-06-2007, 14:29
zelim svima dobru zabavu danas

Simon the Dreamer
07-06-2007, 17:59
Srce mi plače što nisam kupio kartu...

Dreamer Deceiver
07-06-2007, 18:18
moj frend je trevao ic, ali nije išao, nema skim :(
baš sam se nadao roštilju kod pingua

DrunkyDuck
08-06-2007, 11:21
Kako je bilo dobro...

Svirali stvari kojima sam se nadao:
Take the time
Spirit Carries On
Metropolis

Na sredini koncerta se sve zamracilo, svi otisli sa stagea osim klavijaturista koji je imao mali solo, nakon toga pocinje pjesma, lightshow se opet pali, a Portnoy za bubnjevima u dresu repke - euforija.

Jedino je steta sto su previse svirali nove stvari - cak 3 s novog albuma.

Neven <R>
08-06-2007, 11:30
Jedino je steta sto su previse svirali nove stvari - cak 3 s novog albuma.
Aha, a to je pola koncerta? :D

Dreamer Deceiver
08-06-2007, 11:32
Jedino je steta sto su previse svirali nove stvari - cak 3 s novog albuma.
Aha, a to je pola koncerta? :D

:pray: :pray: :rotfl:
IStina ako su odsvirali samo presence of enemy ( prvi i drugi dio je skupa oko 26 min ) i još jednu strvar to je stvarno pola koncerta :D

DrunkyDuck
08-06-2007, 11:38
Ne, na srecu. S novog albuma: Forsaken, Constant Motion i The Dark Eternal Night sto je 20ak minuta.

Dreamer Deceiver
08-06-2007, 11:45
ah žao mi je šta sam propustio, a propustio sam i mejdene :( najrađe bi našao koju čvrstu granu, uzeo uže i objesio se radi toga. Nema veze, kad tad cu ja na njihove koncerte. Nisma preveliki fan DT ali bi volio ic na koncert

DrunkyDuck
08-06-2007, 11:55
Imas priliku da se iskupis. Tool u 9. mjesecu.

theCoDfather
04-07-2007, 16:49
jel zna ko gdje se u Hrvatskoj mogu nabavit majice Dream Theatera ?

Bob Dylan
08-09-2007, 17:38
odlična grupa..hollow years,I walk beside you,endless sacrifice,blind faith su mi njihove najbolje stvari...

Kroxy
11-09-2007, 09:17
Dobri su...Samo sto mi pjevac ima jadan glas...Al kako sviraju... :shock:
Njihova najbolja pjesma mi je In The Name Of God...

Fenrir
06-10-2007, 16:14
<necromancer>Može mi netko preporučit koju pjesmu od Dream Theatera da je slična Constant Motion, jer stvarno nemam volje preslušavat sve njihovo, pjesmu po pjesmu.</necromancer>

Paran0a
06-10-2007, 16:24
to je ono na spotu di je onaj mrav?
meni je pjesma octavarium odlicna

Fenrir
06-10-2007, 16:29
to je ono na spotu di je onaj mrav?
meni je pjesma octavarium odlicna

Da, spot sa mravom ^^
A Octavarium mi je predugačka pjesma, jednostavno nemrem slušat nešto pola sata.

Dreamer Deceiver
06-10-2007, 17:07
meni je Ministry of lost souls s novog albuma preodlična ( traje 16 min )m, a anotherday mi je isto super

Bob Dylan
21-02-2008, 19:51
Dobri su...Samo sto mi pjevac ima jadan glas...Al kako sviraju... :shock:
Njihova najbolja pjesma mi je In The Name Of God...





a baš je vokal jedan od boljih u svijetu za sada tako da se ne slažem sa tim.imaju i odličnog gitaristu,prvi bend nakon metallice i maidena definitivno ..