PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gothic 3



Letva
08-12-2006, 21:30
Joj,vidim da nema ljudi koji bi stavili ovi igriCU na pljuvanje,moj dvd je vec u smecu.Toliko mi se sad zgadio ovaj gothic serijal,da je to fuj,Bugovito do bola,zapinje,hardverski zahtjevno....

Ocjena:70% Maksimala,moglo je to puno bolje :-x

goGAMERo
08-12-2006, 21:40
Maximalno 50%, samo za OKORJELE GOTIČARE :)

Letva
08-12-2006, 21:55
Samo sto grafika valja,steta,

Glass
08-12-2006, 22:24
Ali su i to usrali prevelikim zahtjevima.

dugi
09-12-2006, 20:08
Ali su i to usrali prevelikim zahtjevima.

iskreno nuuuuula bodova,imam za ovu igru pljuvacku od 5 litara

marijanovic
09-12-2006, 23:52
Evo sto sam napisao na mjestu gdje razgovaraju strastveni obozavatelji Gothica... Skuzio sam da taj tekst dobro odgovara i ovdije....

Ima dosta razloga da se za Gothic 3 kaže "Tresla se brda, rodio se miš.".
Uz sve najave i dužno poštovanje:

1.) Igra je potpuno linearna.
2.) Grafika je ukradena iz Obliviona.
3.) Priča iz igre je sjajna (za one s M011C40R473R M0N147N3M).
4.) Šteka na svim konfiguracijama (i na svim razlićitim postavkama detalja).
5.) Reklame na početku su DA GLAVA ZABOLI (C2De+nVidia????? na takvim konfiguracijama igra samo više šteka <ispitano-dokazano>).
6.) Inovativnost grafike, priče... (Cijela igre uglavnom) s desna teži u minus beskonačno.

Čim sam vidio da je igra PARODIJA na Oblivion, odustao sam. (Dokazivo i kratkoročnim igranjem i višednevnim...)
Inače, šteka i na CoreDuo 1.66 + 1GB DDR2 667 + Radeon x1600 512MB, neovisno o grafičkim postavkama. (Malo šteka na velikim detaljima, a na smanjenim štekanje ostaje...).
Ne želim nikoga uvrijediti, no smatram da bi autore Gothica 3 trebalo vidjeti iza rešetaka zbog kršenja autorskih prava i nanesene duševne boli, ipak su igre zaštićene zakonom i ne treba se s njima sprdati (Što su oni jasno vidljivo učinili s TES4: Oblivion).

Dart_Wader
09-12-2006, 23:56
Gothic 3 je kopija oblivijona cista kopirka
e to se zove piratsvo

mravojed19
10-12-2006, 14:22
evo kopi pejst iz gothic 3 topika,kao odgovor marijanoviću,da ne pišem ponovo.



Grafika ukradena iz Obliviona?da,imaju isti engine,ali reći da je grafika ukradena nema veze sa zdravim razumom.

Reklame?evo iskreno,ja ih nisam vidio,stisni ljepo eskejp kad uključiš igru pa nećeš vidjeti nikakve reklame nego ćeš vidjeti glavni izbornik.eto,ogromni minus ove igre je nestao.

Linearna? je vidiš ti koliki je to svijet,koliko questova ima,a mozeš ih radit kako god zeliš,od početka mozeš ići kojim god putem zeliš,mozeš igru završit s kojom god frakcijom zeliš i dobit različite završetke.

a suffering je neizmjerno manja igra,zato ti se čini da je ultra nelinearan.
Deus Ex je isto bolesno nelinearan,u obavljanju misiju,ali igra je podjeljenja na levele,u gothicu je sve jedan veliki svijet.

priča je dobra,štoviše zanimljiva.prati dostojno svoje prethodnike.

Gothic 3 je parodija na Oblivion? ovo je najzešća izjava ikad otkad postoji ovaj forum.

Stari,Oblivion je sramota RPG igara.Kad ja odigram Morrowind(i uzivam ) i onda čekam Oblivion pun *****,i onda kad napokon dođe skuzim da igra ima manje skillova,manje vrsta oruzja,manje questova,manje guildova,manje NPCova,prazne i dosadne šume jer ih nitko nije rukom dizajniro,level scaling koji je neprirodan takvom tipu igre i odgovara diablu2 itd..mogu u beskonačnost nabrajat,onda je to sramota,kako za serijal tako i za RPG kao zanr.

I sad dođeš ti i kazeš da je gothic 3 parodija na ovo gore
Rolling On The Floor

Gothic 3 ima majstorski dizajniran prostor,nešto što oblivion nema,i nikakvi modovi tu ne mogu ništa,ima oko 500 questova,skillovi su toj igri BITNI,za razliku od Obliviona gdje je vaznije znat baratat mišem.ima atmosferu,imerzivnost,občno lutanje šumom je gušt jer te jednostavno glazba i grafika totalno uvuku u taj svijet

Gothic 3 je sve ono što Oblivion nije.
I da,je zahtjevan je,zbog jebenog memory leaka,i copy protectiona,zato ti igra jednako trza na high i low.

ali ja imam dinosaura od kompjutera,takvo smeće da je za muzej,pa ipak igram,a ekipa kojoj trzne jednom u 30 sekundi a inače radi na 40 fpsova na max grafici pizdi kako je neigrivo.

dugi
10-12-2006, 14:32
http://www.gamerankings.com/htmlpages2/920920.asp
http://www.gamerankings.com/htmlpages2/ ... q=oblivion (http://www.gamerankings.com/htmlpages2/924363.asp?q=oblivion)
93%>66%S:boohoo: :toilet:

mravojed19
10-12-2006, 15:36
dugi,odigro sam ih obje,i opet stojim iza svega šta sam rekao,ako ti odlucuješ koje ceš igre igrat na temelju internet recenzija,to je tvoja stvar.

Igram RPGe godinama i oblivion mi se gadi jer je toliko loše ispao,a mogao je biti legenda.

marijanovic
10-12-2006, 15:57
Poštovani mravojed19, ja se ni u kojem momentu nebi usudio reći da je Morrowind bolji od Obliviona, jer je velika razlika...

Morrowind je neigriv, za razliku od Obliviona.

A ti, ako spadaš u one kojima je mozak ispran (kao i mom kolegi D.) i tvrdiš za Morrowind da je zakon - podrazumijeva se da je Gothic 3 bolji od Obliviona, kao što se podrazumijeva da ti je kečap kiseo, čokolada gorka i windowsi ME bolji od XP (Što se tiće izgleda i grafike). Naravno da odmah vidim i da si fan Final Fantasya (svaka čast Japancima) i da jedino radiš što ti drugi kažu (Slušaš samo nadređene), a sam se nebi sjetio ni vatru si naložit da ti se "debelo meso" smrzava. Znam i da ne voliš salate.

Meni je jedan poput tebe pokazao šta je u životu bitno. :fof:
1. Ja 2. Ja 3. Prije svih drugih, ja.

Helena
10-12-2006, 16:07
Poštovani mravojed19, ja se ni u kojem momentu nebi usudio reći da je Morrowind bolji od Obliviona, jer je velika razlika...

Morrowind je neigriv, za razliku od Obliviona.


Po čemu to, molim te lijepo?

Lord Jambrek
10-12-2006, 16:17
Morrowind je neigriv, za razliku od Obliviona

jesi ti dobio nedavno letvom u glavu, oblivion ima samo bolju interaktivnost i Ai i prokletu grafiku. U svem ostalom ga morrowind razbije, oblivion je više akcijska igra neg RPG.

Prince-Artas
10-12-2006, 17:03
Poštovani mravojed19, ja se ni u kojem momentu nebi usudio reći da je Morrowind bolji od Obliviona, jer je velika razlika...

Morrowind je neigriv, za razliku od Obliviona.


Po čemu to, molim te lijepo?

novi gejmer, vidiš da mu je grafika samo važna

mravojed19
10-12-2006, 18:16
Poštovani mravojed19, ja se ni u kojem momentu nebi usudio reći da je Morrowind bolji od Obliviona, jer je velika razlika...

Morrowind je neigriv, za razliku od Obliviona.

A ti, ako spadaš u one kojima je mozak ispran (kao i mom kolegi D.) i tvrdiš za Morrowind da je zakon - podrazumijeva se da je Gothic 3 bolji od Obliviona, kao što se podrazumijeva da ti je kečap kiseo, čokolada gorka i windowsi ME bolji od XP (Što se tiće izgleda i grafike). Naravno da odmah vidim i da si fan Final Fantasya (svaka čast Japancima) i da jedino radiš što ti drugi kažu (Slušaš samo nadređene), a sam se nebi sjetio ni vatru si naložit da ti se "debelo meso" smrzava. Znam i da ne voliš salate.

Meni je jedan poput tebe pokazao šta je u životu bitno. :fof:
1. Ja 2. Ja 3. Prije svih drugih, ja.

uf šta reć na ovo..ne,nisam fan final fantasija i ne,nemam ispran mozak,i nemam nadređene,nit slušam nekoga,tako da :fof: i tebi.

i još jednom mi tvoj post izgleda specijalno,tako da ću samo dodat-LOL. :rotfl:

skuki
11-12-2006, 11:35
A ti, ako spadaš u one kojima je mozak ispran (kao i mom kolegi D.) i tvrdiš za Morrowind da je zakon - podrazumijeva se da je Gothic 3 bolji od Obliviona, kao što se podrazumijeva da ti je kečap kiseo, čokolada gorka i windowsi ME bolji od XP (Što se tiće izgleda i grafike). Naravno da odmah vidim i da si fan Final Fantasya (svaka čast Japancima) i da jedino radiš što ti drugi kažu (Slušaš samo nadređene), a sam se nebi sjetio ni vatru si naložit da ti se "debelo meso" smrzava. Znam i da ne voliš salate.

Meni je jedan poput tebe pokazao šta je u životu bitno. :fof:
1. Ja 2. Ja 3. Prije svih drugih, ja.

Covjece, sta si tu nabaljezgao.

znaci oni koji tvrde da je morrowind bolji od obliviona imaju ispran mozak :rotfl: pazi gdje jedes gljive.

Inace, gothic je fenomenalna igra koja bi bila jos fenomenalnija da je ne muche ti tehnicki problemi. Jedini pravi razlog zbog cega mozete pljuvati po toj igri jesu zahtjevi, ali ja na prosjecnoj konfiguraciji mogu cisto solidno igrati, sve na med i reza 1280x1024. Tekstura i shaderi su mi radili probleme, stavio sam to na med, shaderi na 1.4, sto mi je toliko diglo performanse da sam cak i povecao sa 1024x768 na 1280x1024. Sada se vrti cisto solidno i nakon toga nije se niti jednom srusila.

A ovo da je Gothic kopija Obliviona, fala bogu da nije jer bi ga bacio u smece kao i oblivion. Ta tvrdnja je cista glupost
Kao prvo, ako ste igrali Gothic 1 i Gothic 2, mozete znati da je igra ostala dosljedna nekim kljucnim elementima koji cine odredjene igre karakteristicnim. Igrajuci Gothic 3 dobio sam upravo ono sto sam htio, da osjetim onu atmosferu kao i u Gothicu 2 koja je jos poboljsana velicinom igre i naravno mnogim drugim stvarima, ali jednostavno koncepcija igre je takva da se vec kroz prvih sat vremena moze vidjeti da se radi o igri iz Gothic serijala, sto se nazalost ne moze reci za morrowind i oblivion.

Elementi kao sto su inventori, itemi u igri, prica, ljudi, atmosfera, zivotinje, treniranje, dizajn itd su u te dvije igre isti ili jako slicni.
Upravo zato, izmedju ostalog, gothic 3 ne moze biti kopija necega sto je izaslo nakon gothica 2, a pogotovo ne nekog ispraznog obliviona koji je dosadan do zla boga, leveliran, mali (da, mali), nesadrzajan, okljastren itd itd.

Prince-Artas
11-12-2006, 20:11
to i ja stalno govorim, da je igra optimiziranija lako je mogla bit bolja od obliviona, a kad se sve skupa pogleda to i nije tako težak posao

Dreamer Deceiver
11-12-2006, 20:18
pljuvo bi po igri da sam je igro,ali pošto je nemogu pokrenut,jedino mogu hračnut na to šta ne radi 8)

Maiq
23-12-2006, 21:10
:pray: :pray: OBLIVION :pray: :pray:

dinix
23-12-2006, 21:42
:pray: :pray: OBLIVION :pray: :pray:

Gothic je bolji 2x od Obliviona

marijanovic
29-12-2006, 20:28
Gothic III strastveno igraju samo oni koji za Oblivion kažu da nevalja (i to drugim, žešćim riječima)... točnije rečeno, igra ga samo <20% igrača.

Znači li vam to šta?

Ajd, recimo da bi ga još 10% igralo, a nemože zbog slabog kompa. To nam daje = manjina.

Večina je uvijek u pravu, što bi moj otac rekao.

Arbiter of Change
29-12-2006, 20:31
Večina je uvijek u pravu, što bi moj otac rekao.

My ass.

Nightyx
29-12-2006, 21:36
Joj,vidim da nema ljudi koji bi stavili ovi igru na pljuvanje,moj dvd je vec u smecu.Toliko mi se sad zgadio ovaj gothic serijal,da je to fuj,Bugovito do bola,zapinje,hardverski zahtjevno....

Ocjena:70% Maksimala,moglo je to puno bolje :-x

biiiiiiiiig signed

Felix
04-01-2007, 01:31
Neznam,probao sam gothic 3,i da je 10x bolji od obliviona svejedno je neigriv na kojim god ga detaljima stavio,nemoze biti uzivanje igrati nesto sto steka na svim konfiguracijama.

marijanovic
04-01-2007, 01:47
Ma Gothic 3 bi bio zakon igra da je dobro napravljen.
Igrao bih ga stalno da je dobar. Ma nebi ga ispištao da imalo valja. Igram samo normalne naslove, no ruglo mi nepada napamet zaigrati.
Kad bih uzeo igrati Gothic 3 bilo bi kao kad se djeca igraju drvenim igračkama... Ljudi pa zaboga, PLASTIKA JE VEĆ OTKRIVENA!

Zamislite si drveni gamepad u ruci... kako biste na tom igrali?

Burek_fr0m_SPACE
04-01-2007, 12:35
Ma Gothic 3 bi bio zakon igra da je dobro napravljen.
E, svaka ti čast za ovu... :rotfl: Možda zaboravim da si rekao kako je Morrowind neigriv u odnosu na Oblivion.

dinix
04-01-2007, 12:45
Ma Gothic 3 bi bio zakon igra da je dobro napravljen.
E, svaka ti čast za ovu... :rotfl: Možda zaboravim da si rekao kako je Morrowind neigriv u odnosu na Oblivion.

svaka igra bi bila zakon da je dobro napravljena....

prcko
04-01-2007, 17:23
Najlakše je ovak reć Gotic3 :shock: :yuck: a Oblivion samo :|

marijanovic
04-01-2007, 23:58
Ma Gothic 3 bi bio zakon igra da je dobro napravljen.
E, svaka ti čast za ovu... :rotfl: Možda zaboravim da si rekao kako je Morrowind neigriv u odnosu na Oblivion.

Dobro, prokužio (skontao, ukapirao, skužio, skapirao, razumio) sam da sam nenamjerno napravio jednu oveću grešku. Pod "Morrowind neigriv" podrazumijevam da je meni neigriv (Neznam zašt, iako je zapravo dosta slićan Oblivionu).
Morrowind je u svoje vrijeme imao najbolju grafiku, solidnu glazbu i najviše sati igranja, predivan svijet i drugo, no ja jednostavno nevolim igre u kojima se izgubim... Pa igre i igram KAKO BIH UTEKO OD STVARNOSTI.
Priznajem, Morrowind bi bio zakon (Ako ne i bolji od Obliviona) kad bi imao jednu sitnu stvarčicu više -> onaj smjerokaz koji ti pokazuje kamo.
Dakle, bio bi dobra igra kad bi bio dobro napravljen.

Jednostavno, većini igara nešto fali. I to nešto teško je naći. Nevolim RPG generalno, no obožavam Oblivion i Dungeon Siege 1.

I Gothic 3 bi bio dobra igra da mu ne fali "ono nešto". To valjda svi razumijemo, samo što je za različite ljude različito i "ono nešto".

Nabrojite vi meni fino igre kojima ne fali "ono nešto", po vašem mišljenju.

marijanovic
05-01-2007, 00:09
Evo, počet ću sam:
The Suffering
Battle realms
Dungeon Siege 1
Rise of Nations
Fritz 8
Call of Duty
ove sam uživao igrati

Evo još nekih blizu, one su dobre ali im pomalo fali nešto...
Oblivion
NFS Underground 2
Doom III
Prey
Die Hard II
James Bond 007: Nightfire
Star Trek: Bridge Commander
Neighbours from hell
oGame
Bitefight
Worl do Warcraft
Serious sam
...

Namjerno nisam naveo niti jedan Commodore naslov, oni su svi ok.

marijanovic
05-01-2007, 00:12
Ako tko pita šta fali Oblivionu...
1. Brade (likovi nemaju brade)
2. Ptice na nebu i na zemlji
3. AI je bugovit

Ali da se vratim na Gothic 3 - isto fali i njemu (dobro, imaju neke pticolike kreature, ali ne lete)

Molio bih sve koji ovo čitaju da još jednom pročitaju posljednja 3 posta. Hvala.

Arbiter of Change
05-01-2007, 01:03
Ako tko pita šta fali Oblivionu...
1. Brade (likovi nemaju brade)
2. Ptice na nebu i na zemlji
3. AI je bugovit


Modovi druže komisare, modovi. :wink:

Jerry
05-01-2007, 01:05
Ako tko pita šta fali Oblivionu...
1. Brade (likovi nemaju brade)
2. Ptice na nebu i na zemlji
3. AI je bugovit

Ali da se vratim na Gothic 3 - isto fali i njemu (dobro, imaju neke pticolike kreature, ali ne lete)

Molio bih sve koji ovo čitaju da još jednom pročitaju posljednja 3 posta. Hvala.jebeš brade :rotfl: lool,a i ptice,jebalete ptice,kakve te sad ptice spopaše... :rotfl:

str33t6l0w
05-01-2007, 01:21
Evo, počet ću sam:
The Suffering
Battle realms
Dungeon Siege 1
Rise of Nations
Fritz 8
Call of Duty
ove sam uživao igrati

Evo još nekih blizu, one su dobre ali im pomalo fali nešto...
Oblivion
NFS Underground 2
Doom III
Prey
Die Hard II
James Bond 007: Nightfire
Star Trek: Bridge Commander
Neighbours from hell
oGame
Bitefight
Worl do Warcraft
Serious sam
...

Namjerno nisam naveo niti jedan Commodore naslov, oni su svi ok.

ogame i oblivion nemozes usporedivat ni u istoj dimenziji...

morrowind je odlican... a bas zbog tog pokazivaca smjera oblivion je izgubio "ono nešto" jer je puno jednostavniji.... jedino je u morrowindu sjeban onaj jurnal....

ti si uzivao u tima.. ja sam u drugima.. i to je to.... i btw.. imas opomenu od mene.... neradi triple post.. mogo si to sve stavit u jedan...

gothic 3 je u banani.. i to teskoj zbog fakin engine-a koji je u banani 90% vremena.... trza na high.. trza na low... traza na 320x240 rezoluciji.... pa bokte nemozes ga igrat ni sa ejlijenverom :D... strasno...

marijanovic
05-01-2007, 01:22
Sitnice su bitne...

Zamislite sad ovo; da ljudi žive samo od bitnih, krupnih događaja- Pitam vas ko bi još uvijek bio živ?

A šta ljudi naprave: Na krupnim i važnim stvarima su majstori, ali svi zabrljaju na naizgled nebitnim stvarima.

Jeli vam se ikad dogodilo da teorijski rijesite neki zadatak (npr iz matematike) perfektno, a da zabrljate nesto poput 6:2 napisete 4 ???
Svima se to dogodi, ali kad se dobiju rezultati sve je gotovo.

Moj kolega je cijeli kolokvij iz Linearne Algebre teoretski točno riješio, no krivo je zbrojio u jednom zadatku, drugi krivo prepisao i op, pao kolokvij...
A gradivo rastura cak i bolje od mene s 95% s kolokvija.

JedimiNjoke
19-01-2007, 16:14
Marijanovic... Reći da je Morrowind neigriv... Pa daj se molim te zbroji. Tvoje postove ubuduće se neću ni truditi čitati ubuduće. :o

reiki_
26-01-2007, 09:12
Oblivion je jednostavniji od pacmana na višim levelima , čak i kad nafrljiš difficulty do kraja. To je lijep rpg kojeg su stavili na pc i xbox 360 i lijepo ga pojednostavili da ga svi mogu igrati. Imaš questova za tjedan dana , ako prvi put prelaziš , imaš lijepu grafiku ali je gori od morrowinda xxx puta . Btw. drvene igračke rulaju.

zlatko
26-01-2007, 23:40
e i taj gothic je retardus.. engine im je za khurac..za ono kaj daje previse trazi.. oblivion 5 puta bolje izgleda.. i manje zahtjeviji kaj se tice rama.lol. najbolje mi je u gothicu kad te svinje ubijaju lol ljude ubis bez problema pa naletis na svinju i to je to load-aj... da i kad se svinje i zivotinje dodge-aju macu hahahaha to jos nevidi idem im odma mail poslat.. :toilet: :bravo: