PDA

Pogledaj cijelu verziju : Potraga za Engineom



olio
06-12-2006, 23:01
Ovako imam ideju za napraviti igru samo moram naći zainteresirane (što če biti teže)....

Znači treba mi engine za FPS igru ali za veće prostore i više AI.ova ili podršku više multiplayer igrača ili oboje :D .... mislim na nešto jače nego FPS creator jer koliko samo vidio on je dosta ograničen skučeni prostori i tako ....

programiranje ? to nema veze znanje je nikakvo ali če se srediti to :D

Više o igri ne bih jer je po mojoj zamisli u svijetu igara The One jedinstvena po ideji

Burek_fr0m_SPACE
06-12-2006, 23:20
programiranje ? to nema veze znanje je nikakvo ali če se srediti to :D
Da samo znaš koliko se varaš... Programiranje nije nešto što možeš po kratkom postupku, pogotovo ako hoćeš neku iole složeniju 3D igru. Ako hoćeš 3D, a veze nemaš o programiranju, drži se FPS Creatora.

olio
07-12-2006, 00:11
vidi ja sada želim samo prepruku za engine i onda kad vidim kako je to počinjem učiti programirati ... ne mislim se ja odmah uhvatiti posla i napraviti igru tri mjeseca ..... ja za rok pretpostavljam oko 8-10 mjeseci pa sve do 1 i pol godine ....

Burek_fr0m_SPACE
07-12-2006, 00:25
Ja ti od srca NE preporučujem da programiranje počneš s 3D engineom, ako misliš išta naučiti i znati o tome.

Sonic_Moronic
07-12-2006, 12:35
Jebali vas više FPS-ovi.

Burek je pravi čoek pa radi rpg, svi tu misle napravit neki dosadni FPS.

Arbiter of Change
07-12-2006, 12:39
Jebali vas više FPS-ovi.

Burek je pravi čoek pa radi rpg, svi tu misle napravit neki dosadni FPS.

QFT.

RPG-ovi su prava stvar, ali teško je tu biti inovativan sada već.

Sonic_Moronic
07-12-2006, 12:43
Isto vrijedi za fps.

Burek_fr0m_SPACE
07-12-2006, 19:04
Ako ćete me zbog nečega zvati "pravim čovjekom" onda me zovite zbog toga što programiram, a ne zato što radim RPG :D I moram priznati da uopšte nisam inovativan sa svojom igrom. Trenutno mi je u planu samo se ugledati na neke majstorske uratke iz te oblasti, te skupiti najbolje elemente iz njih koje mogu ostvariti u svojoj igri. Ali opet, s druge strane, imam osjećaj da mi programiranje igre (iliti potpuna kontrola nad istom) omogućuje mnogo više inovativnosti i kreativnosti nego što bih imao da je radim u nekom "creatoru".

Možda mi nećeš vjerovati, ali ja ti iz vlastitog iskustva mogu reći da ćeš se mnogo bolje osjećati kada napraviš bilo kakvu igru vlastitim radom (tj. programiranjem) nego ako napraviš nešto sa ušminkanim 3Dom koje liči na 1000 drugih skoro identičnih, jer ćeš u prvom slučaju znati da je igra TVOJA i samo tvoje, tj. da se ne kitiš tuđim perjem. Mislim da je problem u tome što se svi boje i misle da je glupo praviti npr. igru u tekst modu - svi se opterećuju mišlju "pa ko će to htjeti igrati kad nema nikakvu grafiku, a kamoli da liči na neki next-gen...". Ja ti kažem kao programer budućem programeru : pusti takve gluposti kraju. Nemoj se brinuti da neko neće cijeniti tvoj rad ako ne izgleda kao Crysis. Ti svoju igru radi zbog sebe, a ne zbog hvale drugih. A sigurno će se naći onih koji će razumjeti šta si napravio i koji će cijeniti tvoj rad - jedan pozitivan komentar od takve osobe će ti zasjeniti 100 drugih "kakvo je to smeće" komentara... pa ja ti to znam najbolje, ipak programiram već 10 godina.

olio
07-12-2006, 20:56
Vidite ja sam samo dobio ideju za FPS i zasada je jedinstvena i ja samo želim konkretan odgovor : Da li postoji free engine sa kojim možete napraviti veće otvorene prostore i više AI ova ili puno multiplayer igrača i kako se zove taj engine ????

ja nisam rekao da ču ja to raditi nego samo želim znati jer mogu ja to ponuditi drugim ljudima da oni rade .....

olio
07-12-2006, 20:59
Ok to je to gotovo ... samo sam to htio znati .. znači moguće je