PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fuckin' dsl...



MindReader
06-12-2006, 10:29
imam problem (imam sidu :rotfl: )
ne.. da.. votever :?

ovak - ja svak put kad isključim switcher dsl-a bude isključen (ma da??)
al onda, kad ga ponovo upalim, treba mu jedno 30 min dok se stabilizira i upali se lampica Online... to zna biti prilično deprimirajuće.. nekad ne bude 30 min, nekad bude i više...
i da - moram ga gasit jer mi se neko očito kači na mrežu - imam jedan slučaj s prošlim mjesecom - imo sam 3 dana zaredom po 150 MB potrošenih, a bio sam samo na forumu!!! jel ima kaki program za to , ko antidialer il slično...?
help needed, quickly

Teon
06-12-2006, 11:21
Mozes, stavit password, i tak namjestit ko se sve spaja (samo oni sa passom se spoje) kolko ja znam

ZuziKlica
06-12-2006, 12:38
Trebas cekat nekih 5-10 minuta kada iskljucis Siemensa?? jel ti ostane visiti konekcija (trebas prvo napraviti disconnect, pa onda gasiti swich??(pretpostavljam siemensa). Posto spominjes swich, pretpostavljam da si sa kablom spojen na njega, pa ti preporucam da ugasis wireless na modemu(ruteru, swichu, wotever) ili ako koristis WiFi, ukljuci mac filtering i WEP.

MindReader
07-12-2006, 11:42
gle - spojen sam LANom na switcher (ili koji je to vrag).. idem svaki put na disconnect (ilitiga Disable) i UGASIM ga - al kad ga oću ponovno koristit (čitaj : IĆI na internet) upalim switcher i treba mu pol sata dok se stabilizira i da mogu koristit browser - caka je u tome da se ja normalno spojim, al mi u browseru javlja da ne može nać server.
nemam problema s gašenjem, nego s paljenjem

Eddie9
07-12-2006, 12:21
tak je i meni bilo...nakon par dana se sve popravilo samo

drvce
07-12-2006, 14:23
imam problem (imam sidu :rotfl: )
ne.. da.. votever :?

ovak - ja svak put kad isključim switcher dsl-a bude isključen (ma da??)
al onda, kad ga ponovo upalim, treba mu jedno 30 min dok se stabilizira i upali se lampica Online... to zna biti prilično deprimirajuće.. nekad ne bude 30 min, nekad bude i više...
i da - moram ga gasit jer mi se neko očito kači na mrežu - imam jedan slučaj s prošlim mjesecom - imo sam 3 dana zaredom po 150 MB potrošenih, a bio sam samo na forumu!!! jel ima kaki program za to , ko antidialer il slično...?
help needed, quickly

Mislim da je to do T-šrota . Do prije mjesec dana sam morao cekat po 10 -15 min da mi se upali DSL lampica . I kad bi ugasi , pa probao upalit , opet isto.
Zvao sam ih par puta i nisu nis napravili. I onda nakon nekog vremena sa popravilo.

Moj prijedlog ti je da ih stalno zoves i maltretiras ( pozivi su besplatni) dok ti se to ne popravi. :D

ZuziKlica
07-12-2006, 15:56
gle - spojen sam LANom na switcher (ili koji je to vrag).. idem svaki put na disconnect (ilitiga Disable) i UGASIM ga - al kad ga oću ponovno koristit (čitaj : IĆI na internet) upalim switcher i treba mu pol sata dok se stabilizira i da mogu koristit browser - caka je u tome da se ja normalno spojim, al mi u browseru javlja da ne može nać server.
nemam problema s gašenjem, nego s paljenjem

:o

ne kuzim te nista.

Aj ak oces da ti pomognem, napisi sve kaj koristis za spajanje na internet i modele toga. I daj mi reci da li imas dial-up acc na kompijuteru ili neki router koji se spaja na net, pa ides preko njega van

Neven <R>
07-12-2006, 17:16
A da lagano nazoveš korisiničku podršku i tražiš da ti zamijene modem?

MindReader
07-12-2006, 19:38
gle - spojen sam LANom na switcher (ili koji je to vrag).. idem svaki put na disconnect (ilitiga Disable) i UGASIM ga - al kad ga oću ponovno koristit (čitaj : IĆI na internet) upalim switcher i treba mu pol sata dok se stabilizira i da mogu koristit browser - caka je u tome da se ja normalno spojim, al mi u browseru javlja da ne može nać server.
nemam problema s gašenjem, nego s paljenjem

:o

ne kuzim te nista.

Aj ak oces da ti pomognem, napisi sve kaj koristis za spajanje na internet i modele toga. I daj mi reci da li imas dial-up acc na kompijuteru ili neki router koji se spaja na net, pa ides preko njega van
kak mene nitko ne kuži?? ( :rotfl: )

1. imam dsl
2. switcher je Siemens
3. kad upalim switcher (čitaj: promjenim 0 u 1 na sklopci :? ) - upale se lampice Power, ADSL, LAN1 (utor di je kabel) i WLAN, ali meni treba da se upali Online da mogu koristit browsere!!! Online se upali nakon nekog vremena, ne znam zašto i zato pitam

ako online nije upaljena (lampica online) - ja se mogu connectirat na internet, al kad odem u browser i ukucam stranicu, pojavi se Cannot find a server - i u IE i u Operi i svagdje

sad kužiš?? da ti uploadam slike?! :D

ZuziKlica
07-12-2006, 22:22
Aj sad malo po malo ovo poprima neki smisleni oblik :wink: . Dakle upalis modem (Siemens) i onda ides na internet bez da si pokrenuo na svom kompu dial up. Ako je to istina, onda, da li bi znao ulogirati se na web sucelje Siemens modema?

dugi
07-12-2006, 22:35
Pa prestani ga iskopcavati iz sruje,fakat ne vidim razlog zbog kojeg ga iskopcavas svako malo.

Dart_Wader
07-12-2006, 22:41
nema to veze sto ga iskopcava iz struja ja ga stalno iskopcavam iz struje i odmah mi pokaze online
udi preko browsera u modem i tamo pogledaj ako tamo nista ne pise onda
zovi T-com da ti rijese problem njihovo je da rijesavaju probleme

MindReader
07-12-2006, 22:45
Pa prestani ga iskopcavati iz sruje,fakat ne vidim razlog zbog kojeg ga iskopcavas svako malo.
gle - tu dolazi jedan drugi problem - ja mislim da mi neko iskorištava internet (dialer) jer, ko bi lood potrošio 150 MB za 3 satana forumu dnevno?????
jel mi onda možete preporučit i neki anti-dialer za dsl.. imam za dial-up vezu, al je ne koristim

Marin
07-12-2006, 22:45
Za dsl nema dialera, tako da to nije prob.

dugi
07-12-2006, 22:53
Pa prestani ga iskopcavati iz sruje,fakat ne vidim razlog zbog kojeg ga iskopcavas svako malo.
gle - tu dolazi jedan drugi problem - ja mislim da mi neko iskorištava internet (dialer) jer, ko bi lood potrošio 150 MB za 3 satana forumu dnevno?????
jel mi onda možete preporučit i neki anti-dialer za dsl.. imam za dial-up vezu, al je ne koristim
Ma kakav dialer,nisi podesio bezzicnu vezu dobro,tj imas otvorenu vezu pa ti netko radi promet od susjeda.Upali mu enkripciju i zakljucaj bezzicnu vezu.Imas upute i procitaj ih za takve stvari nema opravdanja sam si kriv.

JohnDoe
08-12-2006, 08:11
Ne znam kako vi, ali ja sam primjetio da se meni ostvaruje promet koji ja nisam napravio. Bit će da T-Scum krade... Isto je primjetio i susjed. I, ne, nemamo nijedan ni drugi wireless modeme tako da nitko nije mogao uletit i napravit taj promet.

08-12-2006, 08:54
Ma daj molim te, kaka im je korist da kradu 20 kn novog paketa, i znaš računa se promet i kada ideš na forume, i kada jesi na samom netu, a sad možda i kradu :kill:

JohnDoe
08-12-2006, 08:57
Šta se promet računa i kad idem na forume?!?!?! :shock: Oh noes!

Gle, ja znam koliko sam na netu i što radim. Znam koliko bi cirka trebalo bit prometa, a prema onom ispisu spajanja imam 4gb u 7 dana! A po meni bi trebao imat ono cca 2gb.

08-12-2006, 08:59
Ne znam, možd si nešto skidao, a da nisi znao, sad možda je i nekakav virus :wink:
Ali ti radis i s forumima, ono neke stvari isto oduzmu prometa.

JohnDoe
08-12-2006, 09:05
Oduzmu, da, ali ne toliko puno. Ja znam da bi trebao imat oko 2gb jer znam točno što sam skidao (1.53gb ima točno) di se sad skupilo skoro 3gb?!
BTW, to je jedino što sam skidao ovaj mjesec. Još sam pogledao pokoji filmić na youtube-u neka je to 1gb opet imam previše prometa...

MindReader
08-12-2006, 09:46
Ne znam kako vi, ali ja sam primjetio da se meni ostvaruje promet koji ja nisam napravio. Bit će da T-Scum krade... Isto je primjetio i susjed. I, ne, nemamo nijedan ni drugi wireless modeme tako da nitko nije mogao uletit i napravit taj promet.
same here (napiso na prošloj strani)

ja sam, ko što sam reko, jedan dan bio samo na ovom forumu i ošlo mi 150 MB!!

t-crap krade ko pizda.. il nam je neko od njih pokro šifre pa se šverca il .. 100% su oni :kill:

ZuziKlica
08-12-2006, 10:06
^^
Aj se ti fino ulogiraj na web od Siemensa, ISKLJUCI wireless i stavi modem da radi u bridge modu i miran si. Neces ga morati gasiti, kada ces htjet na net pokrenes dial up sa kompa i bok. To ce ti sigurno rijesiti sve problema

dugi
08-12-2006, 16:28
^^
Aj se ti fino ulogiraj na web od Siemensa, ISKLJUCI wireless i stavi modem da radi u bridge modu i miran si. Neces ga morati gasiti, kada ces htjet na net pokrenes dial up sa kompa i bok. To ce ti sigurno rijesiti sve problema

ma nezna on to ,vjerovatno ni upute nezna procitati,naka placa nauciti ce na tezi nacin.

Dart_Wader
08-12-2006, 18:10
Ma daj molim te, kaka im je korist da kradu 20 kn novog paketa, i znaš računa se promet i kada ideš na forume, i kada jesi na samom netu, a sad možda i kradu :kill:
kavka im je korist pa zbroj si koliko ljudi ima Max adsl (ima cirka 20k mislim)
ali ako ondi kradu od npr. 100 ljudi i da kradu 50 od tih 100 pa 20-40kn po jednom covjeku to je dosta velika brojka (naravno ako zbrojis sve korisnike koji se tako tuze)