PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mislite li da postoji talent u igranju FPS-ova???



Leoo
04-12-2006, 08:02
Ja mislim da je sve u prakticiranju, vi?
Nemože netko ko igra igru po 3. put pobijediti nekoga tko se od nje ne odvaja zadnjih godinu dana...

unknown
04-12-2006, 08:08
vježba.

Leoo
04-12-2006, 08:13
Ima ljudi koji po cijele dane u igraoni seru jer doma imaju ADSL (još ga nemam :cry: :cry: ) i igraju MP COD2 pa se, kad jedva pobijede, preseravaju... :twisted: :twisted: :twisted:

unknown
04-12-2006, 08:27
to onda nisu pravi gameri(po meni), nego su p.... koje smatraju da su bolji od ostalnih

M@T3J
04-12-2006, 09:04
Stvar je u vježbanju. :D

Kenyi
04-12-2006, 09:16
urodzeno je (kao meni).

Rocchiro
04-12-2006, 09:22
e,to me bas neki dan frend pital.znaci:mislim da postoje ljudi koji su "normalni" i koji treningom mogu daleko dogurati.ali postoje i "antitalenti" koji kolko god treniraju jednostavno ne napreduju jer nemaju dar za FPS-ove,ali zato im mozda dobro idu strategije npr.

NITROS
04-12-2006, 09:27
Ja mislim da je sve u prakticiranju, vi?
Nemože netko ko igra igru po 3. put pobijediti nekoga tko se od nje ne odvaja zadnjih godinu dana...

Gledaj moze se skill dobiti i iz drugih igra, pa ti dodes odigrati neku igru i igras ono 5. put i ownas. Vjezba igra vaznu ulogu, ali gledaj neki skill ostaje iz igra koje si do tada igrao.

BTW. igrao sam sa fatal1tyem CoD prosle godine. Tip je ownao i ono razgovarali smo i rekao je da mu je to 2. put da igra. Skill nemora biti usko povezan s tom igrom.

A inace opce je poznato da u igraonicama su vecinom djeca, dok na netu imas vec punoljetne i odrasle ljude. Meni su se preseravali 7. :)))) razred da me ownaju i meni puknuo film, uzeo jednog et playera, i jednog countera i dosli igrati protiv njih 6. I ubili ih do bola. Tak da oni koji igraju po netu imaju vecu sansu za dobiti skill od onih koji igraju samo po igraonicama.


e,to me bas neki dan frend pital.znaci:mislim da postoje ljudi koji su "normalni" i koji treningom mogu daleko dogurati.ali postoje i "antitalenti" koji kolko god treniraju jednostavno ne napreduju jer nemaju dar za FPS-ove,ali zato im mozda dobro idu strategije npr.

U tome si isto u pravu. Recimo moj frend se meni preseravao kako je on presao igru i kako dobro igra, a ustvari je toliko trom u igranju da je to nemoguce, jedva se okrene i naravno tamo su skriptirani igraci pa se da igrati tak, ali da dode na server dobio bi u prvim minutama headshot

unknown
04-12-2006, 09:42
U tome si isto u pravu. Recimo moj frend se meni preseravao kako je on presao igru i kako dobro igra, a ustvari je toliko trom u igranju da je to nemoguce, jedva se okrene i naravno tamo su skriptirani igraci pa se da igrati tak, ali da dode na server dobio bi u prvim minutama headshot

to su priče za malu djecu

Eddie9
04-12-2006, 10:00
pa mislim da svatko moze dobro igrat FPS osim ako nije retardiran...

FearLess
04-12-2006, 10:26
stvar je u refleksima, nemaju svi dobre reflekse
naravno da postoji talenat, to je isto da kazes da samo retardirani nemogu trcati ali dali svi koji mogu trcati trce isto brzo

Arbiter of Change
04-12-2006, 10:41
Ne igram ih, pa me ne zanima baš previše ali mislim da je to kao i kod svega ostalog; talent je samo jedan manji dio koji ti može pomoći da se istakneš ali sve ostalo je uložen trud.

Pesimisti bi rekli, bez uloženog truda talent je potraćen. :wink:

medusa
04-12-2006, 11:40
u svakoj određenoj igri pomaže vježba, ali neki vidio sam likove koji prvi puta igraju neki fps i pobiju sve živo, a u multiplayeru budu pri vrhu u killovima. e sad, je li to zato što su igrali hrpe pucačina pa imaju dobre reflekse, ili je to talent...

Burek_fr0m_SPACE
04-12-2006, 11:56
Imho, sve je u vježbi, tj. bolje reći - iskustvu. Generalno je pravilo da što duže nešto radiš, bolji si u tome. Naravno, zavisi opet i od čovjeka, jer neko će nakon određenog vremena provedenog uz igru naučiti više, a neko manje, ali mislim da su razlike prilično neznatne. Uglavnom, ako igraš FPSove godinama - znaćeš ih igrati, bićeš naviknut i trebaće ti minimalna prilagodba za bilo koji novi. A i to neko hvalisanje nakon pobjede... iritira me to. Te aktivnosti upražnjavam samo prema onima koji meni seru da su bolji od mene, a znam da nisu, pa ih onda totalno pwnujem, pa ih onda mogu zajebavat zbog toga danima. A kad igram s ljudima koji se ponašaju "profesionalno" prema tome, onda je situacija drugačija - poslije partije, ko god pobijedio, ono, sportski se rukujemo i čestitamo jedni drugima... mislim da bi tako uvijek trebalo biti.

ran6er
04-12-2006, 13:41
Sve je u vježbi.

flander
04-12-2006, 14:05
Sve je u vježbi.kolko muke tolko i rezultata :wink: Možeš bit talentiran samo za pisanje pjesmi ili kaj ja znam slikarstvo to je onak umjetnost :D

GrannyKiller
04-12-2006, 14:14
lol, pričate o tome kao da je to nogomet/atletika/veslanje pa se mora "vježbat"...

inače, mrzim kad Uber bahati seronje, onako puni sebe (dreka), počnu prigovarat ljudima: "Kako to igraš?!", "Nemoj se više nikad pojavit ovdje!", "Sramoto jedna!" ... dođe mi da im onaj CRT iz igraone spustim na kitu...ono sad, znaju igrat, pa nitko drugi osim njih nema pravo igrat...EMSLS!!!!

Wizard
04-12-2006, 14:22
Nije sve u vjezbi, neki nikad nee biti dobri u FPS-ima, ka ni u svemu ostalome, moze se nauciti, ali uvik ima onih koji su bolji, koji su losiji i koji nisu nikakvi :d

goGAMERo
04-12-2006, 14:42
Vježba, vježba i samo vježba!

Kiklop
04-12-2006, 14:58
ma sve je u vjezbi ja sam prije nekih mjesec dana po cjele dane igro FEAR i pwno sam sve sad vise skoro pa i ne igram pa sam prosjecan

mrs.croft
04-12-2006, 15:01
mislim da treba malo vježbanja...inače kak bi se nosio sa 20-ak Impova na nightmare težini :D

Bishop_45_(2)
04-12-2006, 15:22
Jasno je da nije sve u vjezbi, tj. podrazumijeva se da ne smijes biti "retardiran", vjezbom moras uciti; ali glavni problem kod ostalih ljudi na koje nailazim (i u "stvarnom" zivotu i na netu) jest uvjerenje da su igre za "malu djecu", i najblesavije kod takvih ljudi je sto ne kuze zasto gube--> ako si uvjeren da je nesto sranje kako ti u tome mozes ista postici ?????????

ic3
04-12-2006, 15:32
Talent , vjezba i dobra konfa bez jednog od toga nikad neces biti dobar u danasnjoj pucacini :wink:

Kron
04-12-2006, 15:32
e,to me bas neki dan frend pital.znaci:mislim da postoje ljudi koji su "normalni" i koji treningom mogu daleko dogurati.ali postoje i "antitalenti" koji kolko god treniraju jednostavno ne napreduju jer nemaju dar za FPS-ove,ali zato im mozda dobro idu strategije npr.

agree, no mislim da od svega najvise treba volit igru, i onda je sve lako

King tiger
04-12-2006, 15:47
Vjezba.


Ja kad sam rodjaka koji ima 50 godina prvi put posje da igra cod2 imao je na tdmu score 3-65

poslie 3 mjeseca vjezbe score mu je 25-45, nist veliko ali opet dobro.


Inace treba imat dobru sposobnost opazanja.

NiX4tHeG@M3R
04-12-2006, 16:37
Vjezba.


Ja kad sam rodjaka koji ima 50 godina prvi put posje da igra cod2 imao je na tdmu score 3-65

poslie 3 mjeseca vjezbe score mu je 25-45, nist veliko ali opet dobro.


Inace treba imat dobru sposobnost opazanja.


pola pola makar više je u vježbi!

RIPtheREAPER
04-12-2006, 16:40
evo kako sam ja naucio igrat Cunter-Stirike:
igrao ja u igraoni i jos neko protiv ekipe, ono, 10 godina stariji od nas.
i liovi nas pwnali ko blesave(mapa je bila Dust ili tako nesto, samo su bile dvije strane sa kutijama i oruzje je bilo na podu)
i ja malo pogledam zasto nas tipovi tako pretjerano pwnaju, a kad ono, lik se cecne pa onda puca!! probam i ja i skuzim da se nisan samanji i na povecava se kada pucas. podjelio to ja sa svojom ekipom i polako smo ih sustigli.
a u vezi cod-a 2 istrenirao sam se tako da sam igrao 4h bez prestanka i skuzio sam!

King tiger
04-12-2006, 16:56
Evo moj primjer iz CoD2, naime nisam igro doticni 4 mjeseca. i krenem ja ponovo na server i budem 4 odozada score 3-7 :cry:

ali sam se vec sljedeceeg dana polako vratio skill, da bi treceg dana bio prvi na st. mere eglise :D

Burek_fr0m_SPACE
04-12-2006, 17:12
Talent , vjezba i dobra konfa bez jednog od toga nikad neces biti dobar u danasnjoj pucacini :wink:
Ma nište konfa... samo skill... Uf, kako se slatko ismijem kada porazbijam ove u školi u Q3A igrajući na laptopu (Celer 800 MHz, 192 MB RAM, Trident CyberBlade 8 MB AGP 1x), dok oni igraju sa 1 GHz+ procesorima, 256 MB RAMa i GF2... ja sve na low, 512x384, a oni sve high na 800x600 ili 1024x768... ali ih pwnam so hard... :rotfl: Da, znam da Q3A nije "današnja" igra, ali hoću reći da nije sve u konfi. Ako imaš kantu koja može pokrenut igru dovoljno fluidno na minimalnim postavkama - imaš dovoljno. Štaviše, mnoge igre su dosta preglednije ako im smanjiš teksture i sl.

King tiger
04-12-2006, 17:16
Štaviše, mnoge igre su dosta preglednije ako im smanjiš teksture i sl.

To mi je nesto najmrze sto rade neke osobe.

Pa covjece ako imas gf6800 gt stavi na max a ne na 800 600 pa da me bolje "ciljas"

Valtiel
04-12-2006, 17:23
Iskustvo nije izvor spoznaje.

Ja licno imam to urodeno, ne samo za fps, vec za gaming, ali to mogu samo razviti igranjem. Ali sta je to? Nije to talent, to je jednostavno inteligencija, kada je covjek da u kratko vrijeme sto bolje nesto shvati i nauci. Nekom tako primjerice treba godinu dana da nauci knjigu napamet, meni mozda mjesec. Isto je i sa igranjem... Dovoljno da 2-3 puta odigram da budem dobar kao neko ko se mjesec dana vec vjezba. Ali, dzaba vam to, ta inteligencija, taj dar, ako se ne sluziti sa njim.

Burek_fr0m_SPACE
04-12-2006, 17:23
Štaviše, mnoge igre su dosta preglednije ako im smanjiš teksture i sl.

To mi je nesto najmrze sto rade neke osobe.

Pa covjece ako imas gf6800 gt stavi na max a ne na 800 600 pa da me bolje "ciljas"
Ja nikada neću rezoluciju smanjiti, jer ona može samo smanjiti preglednost. A u one šitove da je miš neprecizniji na većoj rezoluciji jednostavno ne vjerujem... tj. tehnični bi i trebalo biti razlike, ali ja niti je primjećujem, niti mi smeta. Na svom kompu nikada ne smanjujem detalje više nego što je potrebno. Ako igram neki FPS onda smanjujem detalje dokle god ne dođem do podešavanja na kojima mi framerate neće padati ispod cca 25 i onda tako igram. A na laptopu jednostavno moram sve smanjiti na minimum da bi dobio prihvatljiv framerate, ali mi mutnoća tekstura uopšte ne smeta jer igru čini preglednijom, pogotovo na šugavoj rezoluciji od 512x384. A ako pogledaš profesionalne igrače FPSova, a Q3A pogotovo - vidjećeš da (skoro) svi igraju na maksimalnim rezolucijama i minimalnim detaljima, jer njih nije briga za eye-candy, već samo da im je što lakše uočiti protivnika.

Kron
04-12-2006, 17:42
moj stric (izgoren, nema nade za njega) je igra kod mene cod2 mp
prvi dan ctf 1-43 :o
drugi dan 10-21
treći dan 15-20

ps: ovo čitam sa screenova

Sonic_Moronic
04-12-2006, 17:51
Postoji, evo ja rijetko igram FPS-ove a koji god probam na multi-u dobro mi ide :D

*Fila*
04-12-2006, 19:32
Iskustvo nije izvor spoznaje.

Ja licno imam to urodeno, ne samo za fps, vec za gaming, ali to mogu samo razviti igranjem. Ali sta je to? Nije to talent, to je jednostavno inteligencija, kada je covjek da u kratko vrijeme sto bolje nesto shvati i nauci. Nekom tako primjerice treba godinu dana da nauci knjigu napamet, meni mozda mjesec. Isto je i sa igranjem... Dovoljno da 2-3 puta odigram da budem dobar kao neko ko se mjesec dana vec vjezba. Ali, dzaba vam to, ta inteligencija, taj dar, ako se ne sluziti sa njim.
jep neki likovi tuču cod 2 tamo i sad u školi me prva dav dana rasturaju totalno,treći i 4 dan već nisam tako loš i za oko tjedan mogu izać s njima na kraj!To je kao kad učiš ništ više!Nisam superčoek ali kad malo se uhvatiš nečeg i krene ti brzo to naučiš!

Prince-Artas
04-12-2006, 19:48
samo vježba

C
04-12-2006, 20:01
Treba vježbati! (I imati živce koje ja nemam...)
Da, nije sve u vježbi, ali je vježba najbitnija u FPS igrama. I pošto vidim da pojedinci smatreju da vježba ne utječe toliko puno, nek probaju tjedan dana igrat jednu te istu igru (FPS), pa je onda ne igrati još jedan tjedan, pa kad počnete igrati onaj treći tjedan, bi-će svašta. 8)
Možeš biti pametan, inteligentan, i sve ostalo, al` ako nemaš iskustva koje postižeš vježbom... 8)

Rope
04-12-2006, 20:22
Iskustvo nije izvor spoznaje.

Ja licno imam to urodeno, ne samo za fps, vec za gaming, ali to mogu samo razviti igranjem. Ali sta je to? Nije to talent, to je jednostavno inteligencija, kada je covjek da u kratko vrijeme sto bolje nesto shvati i nauci. Nekom tako primjerice treba godinu dana da nauci knjigu napamet, meni mozda mjesec. Isto je i sa igranjem... Dovoljno da 2-3 puta odigram da budem dobar kao neko ko se mjesec dana vec vjezba. Ali, dzaba vam to, ta inteligencija, taj dar, ako se ne sluziti sa njim.

Ma ti si car :pray: ... Jebote znas se igrati na kompu, joj kako ti zavidim, taj ce ti talenat puno pomoci u zivotu i moci ces svima pricati kako si "pravi gamer" ... lol ...

Teon
04-12-2006, 21:26
Practice makes perfect :pray:

Wizard
04-12-2006, 21:30
sta igas da igras, sta radis da radis najvaznije se u to uziviti i sigurno ce ti ici bolje, nekima naravno lakse, nekma teze, ali u prirodi je covjeka da se vise zanima za stvari koje mu bolje idu pa...

rave_or_die
04-12-2006, 22:28
sve je u vijezbi

Valtiel
05-12-2006, 05:01
Iskustvo nije izvor spoznaje.

Ja licno imam to urodeno, ne samo za fps, vec za gaming, ali to mogu samo razviti igranjem. Ali sta je to? Nije to talent, to je jednostavno inteligencija, kada je covjek da u kratko vrijeme sto bolje nesto shvati i nauci. Nekom tako primjerice treba godinu dana da nauci knjigu napamet, meni mozda mjesec. Isto je i sa igranjem... Dovoljno da 2-3 puta odigram da budem dobar kao neko ko se mjesec dana vec vjezba. Ali, dzaba vam to, ta inteligencija, taj dar, ako se ne sluziti sa njim.

Ma ti si car :pray: ... Jebote znas se igrati na kompu, joj kako ti zavidim, taj ce ti talenat puno pomoci u zivotu i moci ces svima pricati kako si "pravi gamer" ... lol ...

HaHa, dobri stari rope...
Joj, sjecam te se sa 2 foruma, i vidim jos uvijek nisi poceo da citas izmedu redova.

Covjece, nije bit samo u gamingu, citas li ti dobro? Somenuo sam ucenje uopce... Inteligencija... Ma sta ti ja imam objasnjavati, nisi se promijenio... :rotfl:

MasaKrisT
05-12-2006, 09:11
Talent , vjezba i dobra konfa bez jednog od toga nikad neces biti dobar u danasnjoj pucacini :wink:

samo mi konfa fali... :cry: :cry: tj grafa...donirajte...

Jerry
05-12-2006, 10:44
isuse koja pitanja,pa naravno da ne!,vježbom možeš sve postići!!

Rope
05-12-2006, 12:15
Iskustvo nije izvor spoznaje.

Ja licno imam to urodeno, ne samo za fps, vec za gaming, ali to mogu samo razviti igranjem. Ali sta je to? Nije to talent, to je jednostavno inteligencija, kada je covjek da u kratko vrijeme sto bolje nesto shvati i nauci. Nekom tako primjerice treba godinu dana da nauci knjigu napamet, meni mozda mjesec. Isto je i sa igranjem... Dovoljno da 2-3 puta odigram da budem dobar kao neko ko se mjesec dana vec vjezba. Ali, dzaba vam to, ta inteligencija, taj dar, ako se ne sluziti sa njim.

Ma ti si car :pray: ... Jebote znas se igrati na kompu, joj kako ti zavidim, taj ce ti talenat puno pomoci u zivotu i moci ces svima pricati kako si "pravi gamer" ... lol ...

HaHa, dobri stari rope...
Joj, sjecam te se sa 2 foruma, i vidim jos uvijek nisi poceo da citas izmedu redova.

Covjece, nije bit samo u gamingu, citas li ti dobro? Somenuo sam ucenje uopce... Inteligencija... Ma sta ti ja imam objasnjavati, nisi se promijenio... :rotfl:

Halfe PCPlay forum je jedini forum na kojem sam ja ikada bio, tako da me sigurno ne znas sa nekih drugih ... ocigledno si me pobrkao sa nekim ... A koliko sam ja skontao iz tvog posta , ti za sebe govoris da si spretan i inteligentan ... sam sebe hvaliti , hello ...

MasaKrisT
05-12-2006, 18:29
prektis mejks ju prfekt,dokaz=>koreanci....

Valtiel
05-12-2006, 19:11
Iskustvo nije izvor spoznaje.

Ja licno imam to urodeno, ne samo za fps, vec za gaming, ali to mogu samo razviti igranjem. Ali sta je to? Nije to talent, to je jednostavno inteligencija, kada je covjek da u kratko vrijeme sto bolje nesto shvati i nauci. Nekom tako primjerice treba godinu dana da nauci knjigu napamet, meni mozda mjesec. Isto je i sa igranjem... Dovoljno da 2-3 puta odigram da budem dobar kao neko ko se mjesec dana vec vjezba. Ali, dzaba vam to, ta inteligencija, taj dar, ako se ne sluziti sa njim.

Ma ti si car :pray: ... Jebote znas se igrati na kompu, joj kako ti zavidim, taj ce ti talenat puno pomoci u zivotu i moci ces svima pricati kako si "pravi gamer" ... lol ...

HaHa, dobri stari rope...
Joj, sjecam te se sa 2 foruma, i vidim jos uvijek nisi poceo da citas izmedu redova.

Covjece, nije bit samo u gamingu, citas li ti dobro? Somenuo sam ucenje uopce... Inteligencija... Ma sta ti ja imam objasnjavati, nisi se promijenio... :rotfl:

Halfe PCPlay forum je jedini forum na kojem sam ja ikada bio, tako da me sigurno ne znas sa nekih drugih ... ocigledno si me pobrkao sa nekim ... A koliko sam ja skontao iz tvog posta , ti za sebe govoris da si spretan i inteligentan ... sam sebe hvaliti , hello ...

Hmmm, ok, onda oprosti ako sam te pobrkao sa drugim rope-om.

Ne govorim to za sebe, citam to o sebi :rotfl: :rotfl: :rotfl:

WEASEL
05-12-2006, 19:25
Vjezba te malo,malo taktičkog razmišljanja i mocan si.

King tiger
05-12-2006, 20:40
+ sreca, ima dana kad te jednostavno nece, a ima kad ti ziceri dolaze ko ludi.

MindReader
05-12-2006, 20:45
ja sam na neki način talent za igranje FPS-a... uvijek budem pokusni kunić (izlijetanje, non kemping) ali - u čemu je moj talent - ja ne poginem :rotfl:
to jedino u cod2 (što jedino i igram) - jednom sam izletio i 2 lika ubio mecima i dok samo punio sam još jednog roknio kundakom.. al me onda neko sa snajpom :rotfl:

C
05-12-2006, 20:52
Heppy end, ha? :rotfl:
To se meni dešavalo na BF2, ali samo ako namjestim na Easy, ali kad namjestim na Expert, uuu...samo proviriš i nema te. :rambo:

Teon
05-12-2006, 20:58
Heh, no mislim (100% sam siguran) da se tema odnosi na MP dio, ako ne, ionako je MindRedaer definitivno to mislio :D

Marcellius09
05-12-2006, 21:29
kad se sjetim kako sam pwna teon au cs1.6 :rotfl:

King tiger
05-12-2006, 21:48
Ja prvi put poceo igrat CS, i mislio ista taktika ko u cod2-ci, skaces ko mahnit i samo pucas, ja poceo skakat, ispuco 100 metaka u lika, on cucnuo i u glavu me spizdio :rotfl:

Teon
06-12-2006, 11:18
kad se sjetim kako sam pwna teon au cs1.6 :rotfl:

Eh, to je bilo davno, dok mi je laggalo, he he, inace nemas sanse, osim na infernu, he he :D

str33t6l0w
06-12-2006, 22:47
vjezba, vjezba i samo vjezba....

ponavljanje je majka znanja...

Lord Ragnarok
06-12-2006, 23:36
kako ta poslovica ide na kur**, star mi ju stalno ponavlja

m777
06-12-2006, 23:44
Repetitio est mater studiorum... :D

Babitz
07-12-2006, 09:15
ja sam na neki način talent za igranje FPS-a... uvijek budem pokusni kunić (izlijetanje, non kemping) ali - u čemu je moj talent - ja ne poginem :rotfl:OMG :o
ti bi bio odličan bombaš samoubica

kolko puta bi ponavljao štos :pray:

D.E.M.O.
08-12-2006, 09:14
neki jednostavno nisu rodjeni za to...