PDA

Pogledaj cijelu verziju : Do you belive...



Stranica : [1] 2

Armachus
02-12-2006, 17:13
Vjerujete li u život poslije ovog ?

Vjerujete li da ima živpta poslije ovog ili da se rađate u obliku neke druge osobe a da ne znate da ste prije postojali.

Kao što su i egipćani vjerovali u živpot poslije ovog i kao što budisti vjeruju.

Ja vjerujem u ovo podebljano.

Jerry
02-12-2006, 17:14
isuse :shock:

Arbiter of Change
02-12-2006, 17:16
Vjerujete li u život poslije ovog ?
Ja vjerujem u ovo podebljano.

Na osnovi čega?

THE NO
02-12-2006, 17:17
Vjerujem da ću poslije ovozemaljskog života biti u raju.

goGAMERo
02-12-2006, 17:19
Vjerujem.
Daj bože da budem nalik na đeria u poslijezemaljskom životu

Helena
02-12-2006, 17:40
Vjerujete li u život poslije ovog ?

Vjerujete li da ima živpta poslije ovog ili da se rađate u obliku neke druge osobe a da ne znate da ste prije postojali.

Kao što su i egipćani vjerovali u živpot poslije ovog i kao što budisti vjeruju.

Ja vjerujem u ovo podebljano.

Znači vjeruješ u reinkarnaciju...

Lord Jambrek
02-12-2006, 17:46
iskreno, boli me. Ak neću znat kaj sam prije bil kaj mi onda to vrijedi.

Fencing_LORD
02-12-2006, 17:54
Vjerujem, ali ne baš u onaj klišejizirani raj, već neku višu razinu svijesti

MTF*
02-12-2006, 18:09
Naravno da vjerujem...kada umrem, here we go again!!! 8)

NITROS
02-12-2006, 18:13
ja vjerujem da poslije imas pakao, raj i cistiliste. BTW. kriva ti je anketa.
Jer ja vjerujem u zivot poslije smrti ali zivot u raju, a ti mislis na reinkarnaciju. U to ne vjerujem

Rocchiro
02-12-2006, 18:15
vjerujem u zivot poslije smrti,ali ne ono raj/pakao/cistiliste,nego svijet kakvog si sami izgradimo

MTF*
02-12-2006, 18:20
ja vjerujem da poslije imas pakao, raj i cistiliste. BTW. kriva ti je anketa.
Jer ja vjerujem u zivot poslije smrti ali zivot u raju, a ti mislis na reinkarnaciju. U to ne vjerujem

e to...ono, po bibliji, jel? :D
u to vjerujem... :pray:

THE NO
02-12-2006, 18:20
ja vjerujem da poslije imas pakao, raj i cistiliste. BTW. kriva ti je anketa.
Jer ja vjerujem u zivot poslije smrti ali zivot u raju, a ti mislis na reinkarnaciju. U to ne vjerujem

e to...ono, po bibliji, jel? :D
u to vjerujem... :pray:
Da i ja

Lord Jambrek
02-12-2006, 18:42
ne baš, ja sam besmrtan tako da nemam neke koristi od toga

kaj si ti neki wizard ili paladin, a vjeruj mi, da ti padne stage piano sa 10. kata na bulju nebi ti pomoglo ni da si undead :D

NiX4tHeG@M3R
02-12-2006, 19:06
Ne znam u što da vjerujem...

Babitz
02-12-2006, 19:21
Daj bože da budem nalik na đeria u poslijezemaljskom životume2, bre
reč gore



inače, ne verujem u poslezemaljski život
za reinkarnaciju sam podijeljen

m777
02-12-2006, 19:51
Vjerujem. Znate film "Ja ću budan sanjati"? Nešto slično...

Systematic Reverse
02-12-2006, 19:51
da

pHo3nyX
02-12-2006, 20:07
Kak bi nasa profa iz vjeronauka rekla: Ovo pitanje nadilazi ljudski razum!


Pa vjerujem u život poslje smrti!! Mislim da se onda javljamo u obliku druge osobe

MindReader
02-12-2006, 20:13
ne vjerujem u reinkarnaciju (iako sam prije imo malo sumnji, al sad - jok)
vjerujem u onakvu smrt o kakvoj govori Biblija (svojevoljno, nisam materijalni kršćanin)
dakle - poslije smrti duša ide na sud i na sudnji dan sva tijela uskrisuju i odlaze na nebo ko što je Isus

D.E.M.O.
02-12-2006, 21:07
naravno da ne :roll:

Burek_fr0m_SPACE
02-12-2006, 21:09
Pure crap, ako se mene pita. Iako... možda se nekad rodi neki outlander koji će postati Burekarine...

Arbiter of Change
02-12-2006, 21:13
Iako... možda se nekad rodi neki outlander koji će postati Burekarine...

:rotfl: Dobar.

Sonic_Moronic
02-12-2006, 21:48
I ja vjerujem da se ne sjećamo u drugom životu...

Arbiter of Change
02-12-2006, 21:52
I ja vjerujem da se ne sjećamo u drugom životu...

Kako zgodno... :roll:

Burek_fr0m_SPACE
02-12-2006, 22:14
Romantično, štaviše... I ja vjerujem da sam bio pametan nekad... samo se ne sjećam toga više. Ali vjerujem da sam bio... stvarno... Mislite da nisam?

Sonic_Moronic
02-12-2006, 22:17
Ma ja sam bio Mozart samo to trebam dokazat :boohoo:

Armachus
02-12-2006, 22:27
Naravno da vjerujem...kada umrem, here we go again!!! 8)

E tako i ja mislim. Helena je u svom prvom postu napisala da vjerujem u reinkarnaciju.

Ja zapravo vjerujem da kad umremo nije gotovo, zanima me kako je to kad umreš, što onda bude ( više ne znaš za sebe i za išta oko tebe ili što...) Ja sada za sebe mogu reći:

To sam ja, Phoenix98, sjedim i pišem ovo, a kad umrem vjerojatno ću biti netko drugi i reći ću za sebe to sam ja "mate, jure, stipe... bilo tko"
Mislim da ćemo biti netko drugi i znati za svjet, ali nećemo znat da smo prije bili ono tko smo bili...

Wizard
02-12-2006, 22:29
ne baš, ja sam besmrtan tako da nemam neke koristi od toga

kaj si ti neki wizard ili paladin, a vjeruj mi, da ti padne stage piano sa 10. kata na bulju nebi ti pomoglo ni da si undead :DSHmmmm, ode sam ja Wizard i s ponosim mogu reci da nisam besmrtan, zamisli da moras beskonacno dugo ziviti na ovoj jebenoj Zmelji, ja bi se ubia, vjerujem u "zivot" poslje smrti, ali to covijek nemoze shvatiti pa se time previse ne zamaram, zasto bi se brinia o smirti kad imam zivot o kojem se mogu brinuti, ne bojim se smrti, nadam se da se ni ona ne boji mene jer nemislim ziviti neskonacno dugo, nemogu ni zamislit kako bi me to ubilo u pojam, jos nekih 20-30 god mi sasvim dovoljno

Kron
02-12-2006, 22:38
Naravno da vjerujem...kada umrem, here we go again!!! 8)



Znaci, osuđen sam na vječnu muku?

Outmind
02-12-2006, 22:48
Ako vam vjera u zagrobni život olakšava suočavanje sa problemima koje pred vas postavlja ovaj sadašnji život, samo izvolite...

Đevad
02-12-2006, 23:06
Nakon smrti - duša u neku drugu dimenziju. Jer ako smo sigurni da nakon smrti jednostavno umiremo, nakon toga ništa mogao bi nastati kao u svijetu, svima bi bilo svejedno radili bi sad što god hoće...
Reinkarnacija je slična običnoj smrti bez mišljenjea o ssvijetu nakon

D.E.M.O.
02-12-2006, 23:10
Nakon smrti - duša u neku drugu dimenziju. Jer ako smo sigurni da nakon smrti jednostavno umiremo, nakon toga ništa mogao bi nastati kao u svijetu, svima bi bilo svejedno radili bi sad što god hoće...
Reinkarnacija je slična običnoj smrti bez mišljenjea o ssvijetu nakon
odsjeceno? :D

Burek_fr0m_SPACE
02-12-2006, 23:10
Ako vam vjera u zagrobni život olakšava suočavanje sa problemima koje pred vas postavlja ovaj sadašnji život, samo izvolite...
Upravo to... "opijum za narod"...

DrunkyDuck
02-12-2006, 23:23
Ako vam vjera u zagrobni život olakšava suočavanje sa problemima koje pred vas postavlja ovaj sadašnji život, samo izvolite...
Pa, ne znam bas kolika je utjeha vjerovati u reinkarnaciju. To bi znacilo da smo osudjeni iste gluposti prozivljavat cijelu vjecnost. Meni vise lici na kaznu.

A jos gora presuda je vjecnost u raju. Sto me sjetilo na jedan vic da malo razbijem "ozbiljnost" teme.

Umre Papa i dodje u raj. I sad, imaju rucak prvi dan. Za stolom Papa i Isus, a za rucak kruh i jogurt. Pogleda Papa dole u pakao, kad ono gozba, pecena svinjetina. Dan drugi, opet jogurt i kruh, a u paklu janjetina. I tako prodje par dana i svaki dan isto, u raju kruh i jogurt, a u paklu gozba. I pita Papa Isusa: "Kako to da je kod nas stalno ista hrana dok je u paklu gozba svaki dan?" A veli Isus: "Cuj, ne isplati se kuhat samo za nas dvojcu."


I pise se "believe".

m777
03-12-2006, 00:06
Ako vam vjera u zagrobni život olakšava suočavanje sa problemima koje pred vas postavlja ovaj sadašnji život, samo izvolite...
Upravo to... "opijum za narod"...
U Marxovo vrijeme se opijum smatrao lijekom i koristio se u zdravstvene svrhe pa stoga on nije htio reći da je vjera "droga za narod", već da je ona "lijek naroda"... i bio je u pravu... Sad, na koje si ti mislio??

Rocchiro
03-12-2006, 00:18
Ako vam vjera u zagrobni život olakšava suočavanje sa problemima koje pred vas postavlja ovaj sadašnji život, samo izvolite...
Pa, ne znam bas kolika je utjeha vjerovati u reinkarnaciju. To bi znacilo da smo osudjeni iste gluposti prozivljavat cijelu vjecnost. Meni vise lici na kaznu.

A jos gora presuda je vjecnost u raju. Sto me sjetilo na jedan vic da malo razbijem "ozbiljnost" teme.

Umre Papa i dodje u raj. I sad, imaju rucak prvi dan. Za stolom Papa i Isus, a za rucak kruh i jogurt. Pogleda Papa dole u pakao, kad ono gozba, pecena svinjetina. Dan drugi, opet jogurt i kruh, a u paklu janjetina. I tako prodje par dana i svaki dan isto, u raju kruh i jogurt, a u paklu gozba. I pita Papa Isusa: "Kako to da je kod nas stalno ista hrana dok je u paklu gozba svaki dan?" A veli Isus: "Cuj, ne isplati se kuhat samo za nas dvojcu."


I pise se "believe".

istina,u hinduizmu se reinkarniraju grešnici...

vic :pray:

@ Outmind i Burek-mozda vas sad boli kita,al dok budete stariji nebude vam svejedno dal budu vas crvi pojeli ili budete vjecno uzivali

m777
03-12-2006, 00:19
Ako vam vjera u zagrobni život olakšava suočavanje sa problemima koje pred vas postavlja ovaj sadašnji život, samo izvolite...
Pa, ne znam bas kolika je utjeha vjerovati u reinkarnaciju. To bi znacilo da smo osudjeni iste gluposti prozivljavat cijelu vjecnost. Meni vise lici na kaznu.

A jos gora presuda je vjecnost u raju. Sto me sjetilo na jedan vic da malo razbijem "ozbiljnost" teme.

Umre Papa i dodje u raj. I sad, imaju rucak prvi dan. Za stolom Papa i Isus, a za rucak kruh i jogurt. Pogleda Papa dole u pakao, kad ono gozba, pecena svinjetina. Dan drugi, opet jogurt i kruh, a u paklu janjetina. I tako prodje par dana i svaki dan isto, u raju kruh i jogurt, a u paklu gozba. I pita Papa Isusa: "Kako to da je kod nas stalno ista hrana dok je u paklu gozba svaki dan?" A veli Isus: "Cuj, ne isplati se kuhat samo za nas dvojcu."


I pise se "believe".

istina,u hinduizmu se reinkarniraju grešnici...

vic :pray:

@ Outmind i Burek-mozda vas sad boli kita,al dok budete stariji nebude vam svejedno dal budu vas crvi pojeli ili budete vjecno uzivali
U budizmu...

flander
03-12-2006, 00:19
ne baš, ja sam besmrtan tako da nemam neke koristi od toga


:rotfl: :rotfl: :rotfl: , ak se mene pita vjerujem da će mo bit samo duše koje če lutat Zemljom i gledat svoju djecu kak se igraju :rotfl:

Asai
03-12-2006, 00:20
@Hanza: Crvi te budu pojeli kako god,osim ako te ne podvrgnu kremaciji :)

Ja vjerujem da nešto ima,ali sada..pitanje je što!? Saznat ću kad umrem.Do tada uživam u ovome što imam.

Helena
03-12-2006, 00:22
@Hanza: Crvi te budu pojeli kako god,osim ako te ne podvrgnu kremaciji :)

Ja vjerujem da nešto ima,ali sada..pitanje je što!? Saznat ću kad umrem.Do tada uživam u ovome što imam.

Sanjaj kao da ćeš živjeti vječno, živi kao da ćeš umrijeti sutra.

Asai
03-12-2006, 00:24
@Hanza: Crvi te budu pojeli kako god,osim ako te ne podvrgnu kremaciji :)

Ja vjerujem da nešto ima,ali sada..pitanje je što!? Saznat ću kad umrem.Do tada uživam u ovome što imam.

Sanjaj kao da ćeš živjeti vječno, živi kao da ćeš umrijeti sutra.

A što misliš zašto sam slomio kičmu!? lol :rotfl:

m777
03-12-2006, 00:26
@Hanza: Crvi te budu pojeli kako god,osim ako te ne podvrgnu kremaciji :)

Ja vjerujem da nešto ima,ali sada..pitanje je što!? Saznat ću kad umrem.Do tada uživam u ovome što imam.

Sanjaj kao da ćeš živjeti vječno, živi kao da ćeš umrijeti sutra.
"Živi kao da ćeš umrijeti sutra. Uči kao da ćeš živjeti vječno."? :D

Helena
03-12-2006, 00:28
@Hanza: Crvi te budu pojeli kako god,osim ako te ne podvrgnu kremaciji :)

Ja vjerujem da nešto ima,ali sada..pitanje je što!? Saznat ću kad umrem.Do tada uživam u ovome što imam.

Sanjaj kao da ćeš živjeti vječno, živi kao da ćeš umrijeti sutra.
"Živi kao da ćeš umrijeti sutra. Uči kao da ćeš živjeti vječno."? :D

Kako kome odgovara.

Rocchiro
03-12-2006, 00:29
Ako vam vjera u zagrobni život olakšava suočavanje sa problemima koje pred vas postavlja ovaj sadašnji život, samo izvolite...
Pa, ne znam bas kolika je utjeha vjerovati u reinkarnaciju. To bi znacilo da smo osudjeni iste gluposti prozivljavat cijelu vjecnost. Meni vise lici na kaznu.

A jos gora presuda je vjecnost u raju. Sto me sjetilo na jedan vic da malo razbijem "ozbiljnost" teme.

Umre Papa i dodje u raj. I sad, imaju rucak prvi dan. Za stolom Papa i Isus, a za rucak kruh i jogurt. Pogleda Papa dole u pakao, kad ono gozba, pecena svinjetina. Dan drugi, opet jogurt i kruh, a u paklu janjetina. I tako prodje par dana i svaki dan isto, u raju kruh i jogurt, a u paklu gozba. I pita Papa Isusa: "Kako to da je kod nas stalno ista hrana dok je u paklu gozba svaki dan?" A veli Isus: "Cuj, ne isplati se kuhat samo za nas dvojcu."


I pise se "believe".

istina,u hinduizmu se reinkarniraju grešnici...

vic :pray:

@ Outmind i Burek-mozda vas sad boli kita,al dok budete stariji nebude vam svejedno dal budu vas crvi pojeli ili budete vjecno uzivali
U budizmu...

ehm

http://en.wikipedia.org/wiki/Hinduism

pogledaj desno u okviru "Beliefs & practices"

m777
03-12-2006, 00:29
@Hanza: Crvi te budu pojeli kako god,osim ako te ne podvrgnu kremaciji :)

Ja vjerujem da nešto ima,ali sada..pitanje je što!? Saznat ću kad umrem.Do tada uživam u ovome što imam.

Sanjaj kao da ćeš živjeti vječno, živi kao da ćeš umrijeti sutra.
"Živi kao da ćeš umrijeti sutra. Uči kao da ćeš živjeti vječno."? :D

Kako kome odgovara.
Da... točno tako... ja sam mislio na "original"... ali i ovo tvoje je dobro...

m777
03-12-2006, 00:30
Ako vam vjera u zagrobni život olakšava suočavanje sa problemima koje pred vas postavlja ovaj sadašnji život, samo izvolite...
Pa, ne znam bas kolika je utjeha vjerovati u reinkarnaciju. To bi znacilo da smo osudjeni iste gluposti prozivljavat cijelu vjecnost. Meni vise lici na kaznu.

A jos gora presuda je vjecnost u raju. Sto me sjetilo na jedan vic da malo razbijem "ozbiljnost" teme.

Umre Papa i dodje u raj. I sad, imaju rucak prvi dan. Za stolom Papa i Isus, a za rucak kruh i jogurt. Pogleda Papa dole u pakao, kad ono gozba, pecena svinjetina. Dan drugi, opet jogurt i kruh, a u paklu janjetina. I tako prodje par dana i svaki dan isto, u raju kruh i jogurt, a u paklu gozba. I pita Papa Isusa: "Kako to da je kod nas stalno ista hrana dok je u paklu gozba svaki dan?" A veli Isus: "Cuj, ne isplati se kuhat samo za nas dvojcu."


I pise se "believe".

istina,u hinduizmu se reinkarniraju grešnici...

vic :pray:

@ Outmind i Burek-mozda vas sad boli kita,al dok budete stariji nebude vam svejedno dal budu vas crvi pojeli ili budete vjecno uzivali
U budizmu...

ehm

http://en.wikipedia.org/wiki/Hinduism
Da. Kažem, i u budizmu... fali mi "i"...

WEASEL
03-12-2006, 01:42
raj roxx:)

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 03:09
U Marxovo vrijeme se opijum smatrao lijekom i koristio se u zdravstvene svrhe pa stoga on nije htio reći da je vjera "droga za narod", već da je ona "lijek naroda"... i bio je u pravu... Sad, na koje si ti mislio??
Zapravo, moglo bi se reći da mislim na obadvoje. To i jeste u neku ruku "lijek" jer je mnogima to potrebno da bi osjećali da imaju neku svrhu, da ne bi prešlu u anarhiju ili ko zna šta već sve... A kasnije, ako se usudiš malo detaljnije prostudirati stvar, uvidiš da je to zapravo droga. Od toga ti sve izgleda lijepo, ali zapravo živiš na laži - i još postaneš ovisan o tome.


@ Outmind i Burek-mozda vas sad boli kita,al dok budete stariji nebude vam svejedno dal budu vas crvi pojeli ili budete vjecno uzivali
Kad budem mrtav - biću mrtav, tj. neće me biti kao svjesnog bića. Može li biti jednostavnije od toga? A kad sam mrtav, kako bi to meni moglo smetati što me crvi jedu? Nek me jedu crvi, nek me žvaću psi, nek me kremiraju, nek me u svemir pošalju... šta mene briga kad ja to ionako neću doživjeti?

unknown
03-12-2006, 09:28
ne vjerujem u život poslje smrti. Ljudi vjeruju u život poslje smrti samo da bi se utješili da kasnije ima nešto, a ne da samo prestajemo postojati. To je kraj i ljudi se ne mogu pomiriti s tim. Zato su i vjere uspješne, obećavaju život poslje smrti.

Wizard
03-12-2006, 11:31
Cinjenica je da nista nemoze jednostavno pretati postojati, zato je cudno vjerovati da je ljudska svjetst bas to sto ce prestati postojati, meni jeto neshvatljivo, ako vi ocete vjerovati da je tako sam doajte, covjek instiktivno vjeruje da smrt nije njegov potpuni kraj, da je onda svi oni obredi ,religije i sl. bi postali potpuno nevazni i svijet bibio u potpunom rasulu. toje tako, tili netili

Babitz
03-12-2006, 12:17
govoriš kao da znaš da su to provjerene činjenice

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 12:24
govoriš kao da znaš da su to provjerene činjenice
Taj dio meni i jeste najneshvatljiviji... svi su toliko sigurni u te svoje religiji, a sve, ali baš sve, se temelji samo na šupljoj priči. Pa mogu i ja sad reći da sam bog, ali mi niko neće vjerovati... Ne zato što imam manje dokaza za to od ostalih, već zato što su se neki prihvatili posla ispiranja mozgove već prije nekih 2k+ godina, pa je sada već kasno za mene. Konkurencija je skroz nepoštena... ako je Microsoft monopolista, šta li je tek ovo?

Asai
03-12-2006, 12:24
Meni je glupo tvrdit bilo koju priču.Ja čekam svoj dan da provjerim :)

Ps1ho
03-12-2006, 12:26
Ja vjerujem da vjerujem.

Outmind
03-12-2006, 13:12
Gledajte svi se manje više boje smrti (čitaj nepoznatog i nečeg što se ne može provjeriti), pa vjera u budući život pruža određeni stupanj sigurnosti. Ako netko vjeruje da će nakon smrti dospjeti u raj ili proživjeti svoj sljedeći život kao bogomoljka, to je njegov izbor koji treba poštovati, ali pošto se radi o tako delikatnoj stvari nitko tko je imalo objektivan ne može sa sigurnošću tvrditi da je samo njegovo mišljenje ispravno. Dakle možda postoji "other side" , a možda i ne, no sporiti se oko toga je čisti idiotizam.

m777
03-12-2006, 13:30
Jedno pitanje - a zašto mora postojati kraj?

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 13:38
Još jedno pitanje - zašto je nekima potrebno da vjeruju u bajke?

Nightyx
03-12-2006, 13:51
Anketa je mogla onda i ovako glasiti: Jer ste vi katolik i dali vjerujete u Boga i život vjećni u raju ili niste neg vjerujete u reinkarnaciju??

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 13:58
... ili ste jednostavno ateist, kao ja.

Teon
03-12-2006, 14:00
Ja sam katolik, i tu nemam(o katolici) nista raspravljat

King tiger
03-12-2006, 14:05
Valjda o katolicanstvu?

Me too am an I an Atheist.

Wizard
03-12-2006, 14:06
govoriš kao da znaš da su to provjerene činjeniceSprovjerene su cinjenice da nista nemoze nestat, nemoze nesto postojat i u sljedecem trenutku ne postojati, ja sam siguran da postoji zivot poslje smrti, neznam u kakvom obliku i time se ne zamaram

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 14:16
Me too am an I an Atheist.
Tako dođe najpametnije.

provjerene su cinjenice da nista nemoze nestat, nemoze nesto postojat i u sljedecem trenutku ne postojati, ja sam siguran da postoji zivot poslje smrti, neznam u kakvom obliku i time se ne zamaram
A šta je to zapravo oko čega se mi prepiremo da li to nestaje ili ne?

Helena
03-12-2006, 14:16
Jedno pitanje - a zašto mora postojati kraj?

Baš zato jer je svijet takav da sve ima svoj početak i kraj.



Još jedno pitanje - zašto je nekima potrebno da vjeruju u bajke?

Jer im je to lakše nego suočiti se s jednom jednostavnom činjenicom. A to je: smrt nije ništa drugo doli pitanje vremena. Zar ne?





provjerene su cinjenice da nista nemoze nestat, nemoze nesto postojat i u sljedecem trenutku ne postojati, ja sam siguran da postoji zivot poslje smrti, neznam u kakvom obliku i time se ne zamaram
A šta je to zapravo oko čega se mi prepiremo da li to nestaje ili ne?

Kolko sam ja skužila, o životu valjda.

Ps1ho
03-12-2006, 14:17
...a ja vam kažem da smo mi zapravo dio jedne vel'ke bogomoljke.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 14:19
Još jedno pitanje - zašto je nekima potrebno da vjeruju u bajke?

Jer im je to lakše nego suočiti se s jednom jednostavnom činjenicom. A to je: smrt nije ništa drugo doli pitanje vremena. Zar ne?
U pravu si. A znam ja i odgovor na to pitanje, nisam ga postavio zato da tražim odgovor za sebe, već čisto da se kolektivno zapitamo jesu li nam te bajke toliko nužne... Ono, reality check.

EDIT :

Kolko sam ja skužila, o životu valjda.
Pa tako sam i ja mislio... ali koliko ja znam, energija i materija ne mogu nestati, niti se stvoriti. A u šta vi onda svrstavate "život"? Život je samo jedan prilično apstraktan pojam smišljen od strane čovjeka da okupi sve stvari koje se tiču funkcionisanja nekog živog bića i, takođe, da još malo glorifikuje svoje postojanje.

Eddie9
03-12-2006, 14:23
ateist <-----------

Helena
03-12-2006, 14:23
@Burek - Pa da, slažem se s tobom. Ljudima je jednostavno lakše živjeti u iluziji, nego se suočiti sa stvarnošću. Žive u laži, a zašto? Jer im je tako lakše. Lakše im je suočiti se sa svakodnevnim životnim stvarima, problemima, itd, itd... A zapravo, ne shvaćaju da je to još jednostavnije ako se pomiriš sa činjenicom da možeš umrijeti zapravo svakog trena. Šta ćeš, ljudi koji su takvi misle vjerojatno da si na taj način sve olakšavaju, dok zapravo samo si sve kompliciraju.


ateist <-----------

Šta je loše u tome? Bolje da je ateist nego da se zavarava kao većina svijeta.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 14:25
Sljudi koji su takvi misle vjerojatno da si na taj način sve olakšavaju, dok zapravo samo si sve kompliciraju.
Lijepo rečeno. Uglavnom, najbolje biti ateista, a bogove i religije ostavit za RPGove... imho, bar.

Helena
03-12-2006, 14:26
Hvala.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 14:29
Ok, nećemo više, doću u iskušenje da te proganjam po MSNu... :rotfl: Sorry na spamu, btw. Dakle, imamo li još ateista na forumu?

m777
03-12-2006, 14:32
Joj, agnostici... apsolutni relativisti, a opet misle da je sve apsolutno... meni tu nešto ne zvuči kako treba...
Ja ne vjerujem u bajke, ja samo vjerujem...


Baš zato jer je svijet takav da sve ima svoj početak i kraj.
Samo je jedan početak, a ostalo je sve nastavak. A i kraj je samo jedan, a do njega još nitko nije došao...

W3DR4N
03-12-2006, 14:37
Sljudi koji su takvi misle vjerojatno da si na taj način sve olakšavaju, dok zapravo samo si sve kompliciraju.
Lijepo rečeno. Uglavnom, najbolje biti ateista, a bogove i religije ostavit za RPGove... imho, bar.

Nitko vas ne sili na vjerska učenja. Ima i pregršt filozofskih.

Helena
03-12-2006, 14:38
Ok, nećemo više, doću u iskušenje da te proganjam po MSNu... :rotfl: Sorry na spamu, btw. Dakle, imamo li još ateista na forumu?

Zašto ne? Zato i imam MSN, da me ljudi proganjaju, ne? :) A i činiš mi se ko zanimljiva osoba. Enivej, da. Ima ateista. Recimo... Ok, idem na vjeronauk u školi, krštena sam, bila na prvoj pričesti, krizmi, sve to skupa, uvijek su me učili da je samo jedan Bog, ovo, ono... Ali da vjerujem u Boga? Pa i ne. Vjerojatno postoji neka viša sila, ali da je Bog stvorio svijet, ljude, sva ta priča o bezgrešnom začeću, pribijanju Isusa na križ... Ne, ne vjerujem.





Baš zato jer je svijet takav da sve ima svoj početak i kraj.
Samo je jedan početak, a ostalo je sve nastavak. A i kraj je samo jedan, a do njega još nitko nije došao...

Ma nemoj? Kad se rodiš, to je početak tvog života. Tvoja smrt, tvoj je kraj. A ako postoji neki drugi život poslije smrti, to je tvoj drugi početak, a tvoja ponovna smrt, opet kraj. I tako se vrti u krug. Da, nastavak za nastavkom. Akli sve ima svoj početak i svoj kraj. Tako i ti nastavci.





Sljudi koji su takvi misle vjerojatno da si na taj način sve olakšavaju, dok zapravo samo si sve kompliciraju.
Lijepo rečeno. Uglavnom, najbolje biti ateista, a bogove i religije ostavit za RPGove... imho, bar.

Nitko vas ne sili na vjerska učenja. Ima i pregršt filozofskih.

Naravno da ne. Sam biraš u što ćeš vjerovati. Nitko te ne može prisiliti da vjeruješ u nešto u što ne želiš vjerovati.

Arbiter of Change
03-12-2006, 14:40
Pa slušaj, ako i ima neki definitivni kraj još se nitko nije vratio i pričao o njemu. :D

Smatram se skoro ateistom, nešto kao Helena

Helena
03-12-2006, 14:42
Pa slušaj, ako i ima neki definitivni kraj još se nitko nije vratio i pričao o njemu. :D

Smatram se skoro ateistom, nešto kao Helena

Pa ne, jer ako i ima neki život nakon smrti, ti kad se u tom životu ponovno rodiš, vjerojatno se ne sjećaš prethodnog života. Ima smisla, zar ne? That is, ako je to istina.

Dreamer Deceiver
03-12-2006, 14:42
bog ne postoji i zašto bi vjerovo u boga koji dopušta sve te patnje na svijetu?ako postoji takav bog,onda ja ne želim vjerovat u njega

Wizard
03-12-2006, 14:43
I onda smo zakljucili svatko ima svoje misljenje i nemisli ga mjenjati i gotovo, meni najvise zivcira kad neko ide na vjeronauk, krizman i sl. a kaze da nije vjernik ka Helena, azsto stese onda krizmali, zasto idete na vjeronauk, to me zivcika isto kad ljudi kazu dasu vjernici a nisu i sl. zasto jednostavno neides na vjeronauk u crkvu i nigdi, nemoj sidit na dvi stolice

m777
03-12-2006, 14:44
Baš zato jer je svijet takav da sve ima svoj početak i kraj.
Samo je jedan početak, a ostalo je sve nastavak. A i kraj je samo jedan, a do njega još nitko nije došao...

Ma nemoj? Kad se rodiš, to je početak tvog života. Tvoja smrt, tvoj je kraj. A ako postoji neki drugi život poslije smrti, to je tvoj drugi početak, a tvoja ponovna smrt, opet kraj. I tako se vrti u krug. Da, nastavak za nastavkom. Akli sve ima svoj početak i svoj kraj. Tako i ti nastavci.
E, tu se razilazimo. I, malo si krivo protumačila moju izjavu - ispada da ja vjerujem u reinkarnaciju. Ja ne vjerujem u ponovnu smrt, samo ponovni život. Možda to niti ne bih trebao nazvati ponovni život, već samo nastavak postojanja... Znaš zakon o očuvanju energije? E pa, copy-paste...
I guess we have to aggre to disagree...

Arbiter of Change
03-12-2006, 14:45
.... azsto stese onda krizmali, zasto idete na vjeronauk, to me zivcika isto kad ljudi kazu dasu vjernici a nisu i sl. zasto jednostavno neides na vjeronauk u crkvu i nigdi, nemoj sidit na dvi stolice

You never met my pa and ma, did ya? :D

Helena
03-12-2006, 14:50
I onda smo zakljucili svatko ima svoje misljenje i nemisli ga mjenjati i gotovo, meni najvise zivcira kad neko ide na vjeronauk, krizman i sl. a kaze da nije vjernik ka Helena, azsto stese onda krizmali, zasto idete na vjeronauk, to me zivcika isto kad ljudi kazu dasu vjernici a nisu i sl. zasto jednostavno neides na vjeronauk u crkvu i nigdi, nemoj sidit na dvi stolice

A ne, ne sjedim na dvije stolice. Znaš zašto? Ljudi se mijenjaju, pa sam se tako i ja promijenila. Na prvoj pričesti u trećem razredu si još premalen da bi imao neko svoje mišljenje o tome, pa ideš kud i drugi. U 7. razredu na krizmi, pa, zapravo sam još uvijek bila naivna i većim djelom vjerovala u tu priču o Bogu i u Bibliju. A i tu su starci, šta ne moram previše objašnjavati, zar ne? Ali, u zadnje dvije godine, odrasla sam, možda i previše za svoje godine. Shvatiš da stvari nisu kakvima se čine, ono što drugi vjeruju je njihova stvar i shvatiš da ako svi vjeruju u to, ne moraš i ti. Počneš se okretati drugačijim načinima mišljenja, i onda stvoriš svoje mišljenje o svemu tome i to je to. Jedostavno. A zašto idem na vjeronauk i dalje? Pa baš zato što volim vidjeti izraz lica svoje profesorice kad ju upitam: Profesorice, ako je samo jedan Bog i ako nema drugih bogova osim njega, zašto postoji molitva koja kaže hvalite boga nad bogovima?







Baš zato jer je svijet takav da sve ima svoj početak i kraj.
Samo je jedan početak, a ostalo je sve nastavak. A i kraj je samo jedan, a do njega još nitko nije došao...

Ma nemoj? Kad se rodiš, to je početak tvog života. Tvoja smrt, tvoj je kraj. A ako postoji neki drugi život poslije smrti, to je tvoj drugi početak, a tvoja ponovna smrt, opet kraj. I tako se vrti u krug. Da, nastavak za nastavkom. Akli sve ima svoj početak i svoj kraj. Tako i ti nastavci.
E, tu se razilazimo. I, malo si krivo protumačila moju izjavu - ispada da ja vjerujem u reinkarnaciju. Ja ne vjerujem u ponovnu smrt, samo ponovni život. Možda to niti ne bih trebao nazvati ponovni život, već samo nastavak postojanja... Znaš zakon o očuvanju energije? E pa, copy-paste...
I guess we have to aggre to disagree...

Pa da, ali ako vjeruješ u ponovni život, zapravo na neki način i vjeruješ u reinkarnaciju...

m777
03-12-2006, 14:53
Reinkarnirati bi značilo ponovno postojati u nekoj drugoj osobi, ponovo se roditi, sve ispočetka. Ja samo vjerujem u nastavak postojanja, ako razumiješ što želim reći...

Helena
03-12-2006, 14:54
Da, kužim. Ok, to je tvoja stvar i mene se to ne tiče. :wink:

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 14:55
meni najvise zivcira kad neko ide na vjeronauk, krizman i sl. a kaze da nije vjernik ka Helena, azsto stese onda krizmali, zasto idete na vjeronauk, to me zivcika isto kad ljudi kazu dasu vjernici a nisu i sl. zasto jednostavno neides na vjeronauk u crkvu i nigdi, nemoj sidit na dvi stolice
Još jednom ću stati na Heleninu stranu, jer se i sam nalazim na toj strani. To se sve radi da bi se uklopio u ovo društvo. Možda i ponajveći razlog zašto sam sada ateist je to što je u osnovnoj školi vjeronauka bila obavezna, te nije bilo ni govora da neko ne ide na te časove. Pa ako je to sve tako tačno i istinito, zašto se onda mala djeca prisiljavaju na to? Što bi ja, btw, nazvao ispiranjem mozga. Ali i poslije toga... opet se valja prekrstiti/križiti na sahrani ako ništa drugo onda zbog nekog poštovanja prema ostalima, jer niko ne želi neke "incidente" u takvim situacijama. Uvijek izbjegavam pokazivanje bilo kakve religioznosti, jer time gazim sve ono što ja mislim o tome, ali u nekim situacijama jednostavno ima više štete nego koristi od toga, pa se na slavi, npr. prekrstim kad se prekrste i ostali jer ne želim na taj način biti crna ovca u familiji. Uglavnom, i kada takve stvari radim, nikada ih ne radim zbog sebe, jer mi ništa ne znače, već zbog drugih.

DrunkyDuck
03-12-2006, 14:55
Ja samo vjerujem u nastavak postojanja, ako razumiješ što želim reći...

Mislis na prijelaz energije iz jednog stanja u drugo?

EDIT: to jest, iz jedne vrste u drugu?

m777
03-12-2006, 14:59
Ja samo vjerujem u nastavak postojanja, ako razumiješ što želim reći...

Mislis na prijelaz energije iz jednog stanja u drugo?
Da, to bi bilo najtočnije objašnjenje...

Helena
03-12-2006, 14:59
meni najvise zivcira kad neko ide na vjeronauk, krizman i sl. a kaze da nije vjernik ka Helena, azsto stese onda krizmali, zasto idete na vjeronauk, to me zivcika isto kad ljudi kazu dasu vjernici a nisu i sl. zasto jednostavno neides na vjeronauk u crkvu i nigdi, nemoj sidit na dvi stolice
Još jednom ću stati na Heleninu stranu, jer se i sam nalazim na toj strani. To se sve radi da bi se uklopio u ovo društvo. Možda i ponajveći razlog zašto sam sada ateist je to što je u osnovnoj školi vjeronauka bila obavezna, te nije bilo ni govora da neko ne ide na te časove. Pa ako je to sve tako tačno i istinito, zašto se onda mala djeca prisiljavaju na to? Što bi ja, btw, nazvao ispiranjem mozga. Ali i poslije toga... opet se valja prekrstiti/križiti na sahrani ako ništa drugo onda zbog nekog poštovanja prema ostalima, jer niko ne želi neke "incidente" u takvim situacijama. Uvijek izbjegavam pokazivanje bilo kakve religioznosti, jer time gazim sve ono što ja mislim o tome, ali u nekim situacijama jednostavno ima više štete nego koristi od toga, pa se na slavi, npr. prekrstim kad se prekrste i ostali jer ne želim na taj način biti crna ovca u familiji. Uglavnom, i kada takve stvari radim, nikada ih ne radim zbog sebe, jer mi ništa ne znače, već zbog drugih.

A i da ne spominjemo činjenicu da bi moje starce herc čopil kad bi znali da sam ateist na neki način.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 15:00
Znaš zakon o očuvanju energije? E pa, copy-paste...
A život je koji oblik energije? Magnetna potencijalna?

Nightyx
03-12-2006, 15:00
Ja samo vjerujem u nastavak postojanja, ako razumiješ što želim reći...

Mislis na prijelaz energije iz jednog stanja u drugo?

EDIT: to jest, iz jedne vrste u drugu?

Valjda misli nastavak postojanja kakav god on bio, mi katolici bi rekli u raju, neki bi rekli na nekoj drugoj planeti, neki u drugom obliku itd. Ja ostajem pri raju kakv god on bio..mislim na pozitivno i pozitivno će mi se i vratiti. :wink:

m777
03-12-2006, 15:00
Znaš zakon o očuvanju energije? E pa, copy-paste...
A život je koji oblik energije? Magnetna potencijalna?
Život je sam po sebi energija...

DrunkyDuck
03-12-2006, 15:01
A i da ne spominjemo činjenicu da bi moje starce herc čopil kad bi znali da sam ateist na neki način.

Znaci, vjerujes u neku (neke) nama neshvative sile, ali se ogradjujes od masovnih religija?

King tiger
03-12-2006, 15:01
na srecu nemam takvi problema jer su mi starci komunjare pa ne vjeruju u boga.

Helena
03-12-2006, 15:02
A i da ne spominjemo činjenicu da bi moje starce herc čopil kad bi znali da sam ateist na neki način.

Znaci, vjerujes u neku (neke) nama neshvative sile, ali se ogradjujes od masovnih religija?

Rekla sam već, vjerojatno postoji neka viša sila. Ali ne vjerujem u sve ono što piše u Bibliji i sva ta sranja. A zašto? Pa da, baš zato što su me uvijek učili da moram vjerovati u to. A to što ti kažeš masovne religije... Kad smo već kod toga, svaki čovjek može izmisliti neku svoju "religiju" živjeti po tome i vjerovati u ono što njemu odgovara.

Nightyx
03-12-2006, 15:04
A i da ne spominjemo činjenicu da bi moje starce herc čopil kad bi znali da sam ateist na neki način.

Znaci, vjerujes u neku (neke) nama neshvative sile, ali se ogradjujes od masovnih religija?

Rekla sam već, vjerojatno postoji neka viša sila. Ali ne vjerujem u sve ono što piše u Bibliji i sva ta sranja.

A cuj valjda nije sve bez veze napisano i nije bez veze tako popularna sigurno ima nešt u njoj što je istinito (barem ja tako mislim)... :roll:

Helena
03-12-2006, 15:05
A i da ne spominjemo činjenicu da bi moje starce herc čopil kad bi znali da sam ateist na neki način.

Znaci, vjerujes u neku (neke) nama neshvative sile, ali se ogradjujes od masovnih religija?

Rekla sam već, vjerojatno postoji neka viša sila. Ali ne vjerujem u sve ono što piše u Bibliji i sva ta sranja.

A cuj valjda nije sve bez veze napisano i nije bez veze tako popularna sigurno ima nešt u njoj što je istinito (barem ja tako mislim)... :roll:

Gledaj, tu je ona standardna stvar. Bibliju su pisali ljudi. Mogli su napisati šta god im je u tom trenutku odgovaralo.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 15:05
Život je sam po sebi energija...
Bibliju nikad nisam pročitao, ali sam prilično siguran da je puna tvrdnji sličnog integriteta... razlog više da budeš ateist.

Wizard
03-12-2006, 15:05
Ne mislim na vjeronauk u osnovnoj skoli, nego na srednju skolu, na krizmu, ako si se krizmala u 7. razredu iams pravo da si bila premlada, ali mislim da s 15-16 godina mozesdonositi te vazne odluke, i moras ih donositi, a to s roditeljima, oni su ti prije svega roditelji, ako ti kazes da se ne osjecas katolikom, da nevjerujes u Boga da se neces krizmat i sl. oni tu nemogu nista, nemogu upravljati s tobom, a ako upravljaju s tobom pobigniod kuce, osamostali se, oni ti mogu, moraju dati izbor, oni ce ti govoriti njihovo misljenje, sto oni misle da je najbolje i sl. jebes danasnje drustvo, ako danas nemozes biti sta oces u drustvu da te smatraju normalnim nikad niti neces, znam ja i nekoliko ateista i "vjernika" i moram proznat da one prve vise postujem, nevolim kad mi se izvlaci zbog ovoga ili onga razloga, ili jesi ili nisi, ilimozes ili neozes odluciti i gotovo

PS. Ti helena mislis da se sazrijela , mislis da bolje shvacas, ja mislim da nisi, mislim da i dalje neshvacas, mislim da niko nikad nije niti nece shvatiti

PS2. Nadam se da ovo niko nece shvatiti kao uvredu ili nesto sl. imam pravo namoje misljnje, ja cijenim i uzavavam vase, iako se mozda neslazem, nisam se uvjijedio s nicim dosad recenim, ja znam da svijet nije najbolje mjesto za zivit :D , znam da nije sve kako secini i cjenim da svatko ima i brani svoje misljenje, jer ja svoje branima makar bia u krivu, iako sam sad u pravu

Helena
03-12-2006, 15:08
Ne mislim na vjeronauk u osnovnoj skoli, nego na srednju skolu, na krizmu, ako si se krizmala u 7. razredu iams pravo da si bila premlada, ali mislim da s 15-16 godina mozesdonositi te vazne odluke, i moras ih donositi, a to s roditeljima, oni su ti prije svega roditelji, ako ti kazes da se ne osjecas katolikom, da nevjerujes u Boga da se neces krizmat i sl. oni tu nemogu nista, nemogu upravljati s tobom, a ako upravljaju s tobom pobigniod kuce, osamostali se, oni ti mogu, moraju dati izbor, oni ce ti govoriti njihovo misljenje, sto oni misle da je najbolje i sl. jebes danasnje drustvo, ako danas nemozes biti sta oces u drustvu da te smatraju normalnim nikad niti neces, znam ja i nekoliko ateista i "vjernika" i moram proznat da one prve vise postujem, nevolim kad mi se izvlaci zbog ovoga ili onga razloga, ili jesi ili nisi, ilimozes ili neozes odluciti i gotovo

PS. Ti helena mislis da se sazrijela , mislis da bolje shvacas, ja mislim da nisi, mislim da i dalje neshvacas, mislim da niko nikad nije niti nece shvatiti

PS2. Nadam se da ovo niko nece shvatiti kao uvredu ili nesto sl. imam pravo namoje misljnje, ja cijenim i uzavavam vase, iako se mozda neslazem, nisam se uvjijedio s nicim dosad recenim, ja znam da svijet nije najbolje mjesto za zivit :D , znam da nije sve kako secini i cjenim da svatko ima i brani svoje misljenje, jer ja svoje branima makar bia u krivu, iako sam sad u pravu

Ne, ja se samo ponašam u skladu sa svojim godinama. A zašto i dalje idem na vjeronauk? A gle, uvijek sam išla, a da sam uzela etiku umjesto toga, opet mi dođe na isto. A i tu je ono šta je Burek rekao. Ponašaš se tako radi drugih, ne radi sebe. Ne želiš biti crna ovca. Želiš biti različit, imati svoje mišljenje, a opet te strah da će te društvo odbaciti zbog toga. Shvaćaš?

m777
03-12-2006, 15:09
Život je sam po sebi energija...
Bibliju nikad nisam pročitao, ali sam prilično siguran da je puna tvrdnji sličnog integriteta... razlog više da budeš ateist.
Ovo nisam uzeo iz Biblije, to je moje. Nisam ni ja pročitao Bibliju... :wink:
A ako tebi trebaju razlozi da budeš ateist, samo izvoli...

Helena
03-12-2006, 15:10
Gle, kao što ti imaš razloge zbog kojih nisi ateist, tako i on ima svoje razloge zbog kojih je ateist. Ne možeš biti ateist zato jer ti se to sviđa. Trebaš imati razloga za to, inače ni nisi ateist.

Nightyx
03-12-2006, 15:11
Ne mislim na vjeronauk u osnovnoj skoli, nego na srednju skolu, na krizmu, ako si se krizmala u 7. razredu iams pravo da si bila premlada, ali mislim da s 15-16 godina mozesdonositi te vazne odluke, i moras ih donositi, a to s roditeljima, oni su ti prije svega roditelji, ako ti kazes da se ne osjecas katolikom, da nevjerujes u Boga da se neces krizmat i sl. oni tu nemogu nista, nemogu upravljati s tobom, a ako upravljaju s tobom pobigniod kuce, osamostali se, oni ti mogu, moraju dati izbor, oni ce ti govoriti njihovo misljenje, sto oni misle da je najbolje i sl. jebes danasnje drustvo, ako danas nemozes biti sta oces u drustvu da te smatraju normalnim nikad niti neces, znam ja i nekoliko ateista i "vjernika" i moram proznat da one prve vise postujem, nevolim kad mi se izvlaci zbog ovoga ili onga razloga, ili jesi ili nisi, ilimozes ili neozes odluciti i gotovo

PS. Ti helena mislis da se sazrijela , mislis da bolje shvacas, ja mislim da nisi, mislim da i dalje neshvacas, mislim da niko nikad nije niti nece shvatiti

PS2. Nadam se da ovo niko nece shvatiti kao uvredu ili nesto sl. imam pravo namoje misljnje, ja cijenim i uzavavam vase, iako se mozda neslazem, nisam se uvjijedio s nicim dosad recenim, ja znam da svijet nije najbolje mjesto za zivit :D , znam da nije sve kako secini i cjenim da svatko ima i brani svoje misljenje, jer ja svoje branima makar bia u krivu, iako sam sad u pravu

Ne, ja se samo ponašam u skladu sa svojim godinama. A zašto i dalje idem na vjeronauk? A gle, uvijek sam išla, a da sam uzela etiku umjesto toga, opet mi dođe na isto. A i tu je ono šta je Burek rekao. Ponašaš se tako radi drugih, ne radi sebe. Ne želiš biti crna ovca. Želiš biti različit, imati svoje mišljenje, a opet te strah da će te društvo odbaciti zbog toga. Shvaćaš?

Kada bi tak bilo svaki čovjek bi bio isti zar ne?? A jer je tako?? nije, e pa onda nemos tvrdit da svi rade nešt zbog drugih i da nitko ne želi biti crna ovca, jer svi mi smo ovce različitih boja.

m777
03-12-2006, 15:12
Gle, kao što ti imaš razloge zbog kojih nisi ateist, tako i on ima svoje razloge zbog kojih je ateist. Ne možeš biti ateist zato jer ti se to sviđa. Trebaš imati razloga za to, inače ni nisi ateist.
Ja nemam razloga i nisam ateist... :roll: eto...

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 15:13
Ovo nisam uzeo iz Biblije, to je moje.
Toliko sam mogao uočiti.


A ako tebi trebaju razlozi da budeš ateist, samo izvoli...
Ne trebaju meni, ja već jesam ateist, samo navodim razloge zbog kojeg bi možda neki drugi mogao postati. I nemojte ovo shvatiti kao nagovaranje. Ja ću samo navoditi svoje argumente, ali nikada neću reći nekome "budi ateist" - takvu vrstu tiranije prepuštam organizovanim religijama koje to rade mnogo efikasnije od mene.

Helena
03-12-2006, 15:13
Ok zoki. Ajmo ovako. Imaš svoje mišljenje, stojiš iza toga, namećeš ga svima na nos i zbog toga si drugačiji. I onda te svi odbace zbog toga jer si drugačiji i ostaneš sam. A kad ti se to dogodi, onda ti to tvoje mišljenje ne vrijedi više ni pišljivog boba.

THE NO
03-12-2006, 15:13
bog ne postoji i zašto bi vjerovo u boga koji dopušta sve te patnje na svijetu?ako postoji takav bog,onda ja ne želim vjerovat u njega
Ne dopušta Bog sve patnje svijeta,nije On kriv za to krivi su ljudi.

m777
03-12-2006, 15:14
Ovo nisam uzeo iz Biblije, to je moje.
Toliko sam mogao uočiti.


A ako tebi trebaju razlozi da budeš ateist, samo izvoli...
Ne trebaju meni, ja već jesam ateist, samo navodim razloge zbog kojeg bi možda neki drugi mogao postati. I nemojte ovo shvatiti kao nagovaranje. Ja ću samo navoditi svoje argumente, ali nikada neću reći nekome "budi ateist" - takvu vrstu tiranije prepuštam organizovanim religijama koje to rade mnogo efikasnije od mene.
Ok, to mi je jasno. Ali mi još nije jasno koji su ti tvoji razlozi...?? Vi samo pišete "svemu mora doći kraj"... ??

Helena
03-12-2006, 15:14
bog ne postoji i zašto bi vjerovo u boga koji dopušta sve te patnje na svijetu?ako postoji takav bog,onda ja ne želim vjerovat u njega
Ne dopušta Bog sve patnje svijeta,nije On kriv za to krivi su ljudi.

A ne, ako ima Boga, onda je on kriv za to. Jer je dao ljudima slobodnu volju.

m777
03-12-2006, 15:16
A ne, ako ima Boga, onda je on kriv za to. Jer je dao ljudima slobodnu volju.
Imaš pravo. To ne valja... bolje da se svi slažemo pa makar bili roboti...

THE NO
03-12-2006, 15:18
bog ne postoji i zašto bi vjerovo u boga koji dopušta sve te patnje na svijetu?ako postoji takav bog,onda ja ne želim vjerovat u njega
Ne dopušta Bog sve patnje svijeta,nije On kriv za to krivi su ljudi.

A ne, ako ima Boga, onda je on kriv za to. Jer je dao ljudima slobodnu volju.
Ne,Bog i jest tako dobar,pa je ljudima dao slobodnu volju,ali ljudi su krivi za sve,nemoj mi samo još reć da je Bog kriv za sve ratove koji su se dogodili i ostale stvari koje su ljudima doniljeli samo bol i patnju.

Nightyx
03-12-2006, 15:21
Ok zoki. Ajmo ovako. Imaš svoje mišljenje, stojiš iza toga, namećeš ga svima na nos i zbog toga si drugačiji. I onda te svi odbace zbog toga jer si drugačiji i ostaneš sam. A kad ti se to dogodi, onda ti to tvoje mišljenje ne vrijedi više ni pišljivog boba.

Šta je to bilo.. :o

Helena
03-12-2006, 15:21
Ne tvrdim ja da ljudi ne bi trebali imati slobodnu volju. Izvlačite iz konteksta. Stvar je u tome, ljudi jesu krivi za to, istina. Ali ako ima Boga koji je ljudima dao slobodnu volju, onda je on isti kao i mi. Jer ljudi su stvoreni na sliku i priliku božju, zar ne? To je ono šta svi vjeruju. Nisam rekla da se ne slažem s time da su ljudi sami krivi za to, dapače. Naravno da se slažem. Predodređeni smo da sami sebe uništimo.

DrunkyDuck
03-12-2006, 15:22
...Ponašaš se tako radi drugih, ne radi sebe. Ne želiš biti crna ovca. Želiš biti različit, imati svoje mišljenje, a opet te strah da će te društvo odbaciti zbog toga. Shvaćaš?
Zanimljivo, iz tog razloga vjerojatno vecina mladezi slusa cajke.

Ok zoki. Ajmo ovako. Imaš svoje mišljenje, stojiš iza toga, namećeš ga svima na nos i zbog toga si drugačiji. I onda te svi odbace zbog toga jer si drugačiji i ostaneš sam. A kad ti se to dogodi, onda ti to tvoje mišljenje ne vrijedi više ni pišljivog boba.
A moze li ovako: Imas svoje misljenje, ne nameces ga nikome i postujes misljenja drugih ljudi. I opet si drugaciji i svoj.


A ne, ako ima Boga, onda je on kriv za to. Jer je dao ljudima slobodnu volju.
I jos toga ima. Npr. za jedno bice sa apsolutnim znanjem je dosta mjenjao misljenje kroz povijest. npr.: Ne ubij. => veliki potop => odustajanje od ljudskog roda


Ok, to mi je jasno. Ali mi još nije jasno koji su ti tvoji razlozi...?? Vi samo pišete "svemu mora doći kraj"... ??
Pa ako vec svemu mora doci kraj, idemo izvuci najbolje iz svega, a ne biti ovcice.


Ne,Bog i jest tako dobar,pa je ljudima dao slobodnu volju,ali ljudi su krivi za sve,nemoj mi samo još reć da je Bog kriv za sve ratove koji su se dogodili i ostale stvari koje su ljudima doniljeli samo bol i patnju.
Ako bog ima apsolutno znanje, tada je trebao znati sto ce se dogoditi i prije nego sto nas je stvorio. Uostalom, zasto bi jedno takvo bice nas uopce stvorilo. Nemoj samo reci da je to dar.

m777
03-12-2006, 15:23
Ne tvrdim ja da ljudi ne bi trebali imati slobodnu volju. Izvlačite iz konteksta. Stvar je u tome, ljudi jesu krivi za to, istina. Ali ako ima Boga koji je ljudima dao slobodnu volju, onda je on isti kao i mi. Jer ljudi su stvoreni na sliku i priliku božju, zar ne?
Da, to piše u Bibliji. A piše i da se ta slika iskrivila... ja mislim da je, a ti?

Nightyx
03-12-2006, 15:24
Ne tvrdim ja da ljudi ne bi trebali imati slobodnu volju. Izvlačite iz konteksta. Stvar je u tome, ljudi jesu krivi za to, istina. Ali ako ima Boga koji je ljudima dao slobodnu volju, onda je on isti kao i mi. Jer ljudi su stvoreni na sliku i priliku boćju, zar ne?

Jako nezrelo shvaćaš neke stvari..al ajd...nemoj ovo shvatiti kao uvredu, jer ne treba tako izgledati. :rotfl:

m777
03-12-2006, 15:25
Ok, to mi je jasno. Ali mi još nije jasno koji su ti tvoji razlozi...?? Vi samo pišete "svemu mora doći kraj"... ??
Pa ako vec svemu mora doci kraj, idemo izvuci najbolje iz svega, a ne biti ovcice.
Točno, ali ako i nema kraja, zašto bismo bili ovčice? Ja pokušavam biti dobar, ali ne kako bih bio nagrađen. Jednostavno vjerujem u dobro...


Zanimljivo, iz tog razloga vjerojatno vecina mladezi slusa cajke.
:bravo:

Helena
03-12-2006, 15:26
Ne tvrdim ja da ljudi ne bi trebali imati slobodnu volju. Izvlačite iz konteksta. Stvar je u tome, ljudi jesu krivi za to, istina. Ali ako ima Boga koji je ljudima dao slobodnu volju, onda je on isti kao i mi. Jer ljudi su stvoreni na sliku i priliku boćju, zar ne?

Jako nezrelo shvaćaš neke stvari..al ajd...nemoj ovo shvatiti kao uvredu, jer ne treba tako izgledati. :rotfl:

Jel? A po čemu je ovo nezrelo? Ovo sve piše u Bibliji, da je čovjek stvoren na sliku božju. I ja sam samo to potvrdila.

THE NO
03-12-2006, 15:26
Ne tvrdim ja da ljudi ne bi trebali imati slobodnu volju. Izvlačite iz konteksta. Stvar je u tome, ljudi jesu krivi za to, istina. Ali ako ima Boga koji je ljudima dao slobodnu volju, onda je on isti kao i mi. Jer ljudi su stvoreni na sliku i priliku boćju, zar ne?
Da ljudi su stvoreni na sliku Božju,ali ne na sliku kao na vanjski izgled,nago kao na unutarnji,jer kad je Bog stvorio prve ljude,onda su oni bili kao Bog,bili su"nevini" i nisu znali koja se zla mogu dogoditi zbog njih.
Btw.,vi još kažete da je Bog kriv za sve patnje ovog svijeta, a kad se nekome dogodi nešto loše,npr. netko umire,odmah se ti ljudi počnu moliti,klanjati se Bogu,a zašto to nisu radili prije nego li se dogodilo to da im neka draga osoba umire?

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 15:29
Jako nezrelo shvaćaš neke stvari..
To vam i jeste glavni argument protiv svih "nevjernika"... vi ste nezreli, vi pojma nemate, vi ništa ne shvatate... Može li se po tvome ikako i u kom slučaju desiti da neko zreo i razuman dovesti u pitanje ono šta piše u Bibliji?

Nightyx
03-12-2006, 15:30
Ne tvrdim ja da ljudi ne bi trebali imati slobodnu volju. Izvlačite iz konteksta. Stvar je u tome, ljudi jesu krivi za to, istina. Ali ako ima Boga koji je ljudima dao slobodnu volju, onda je on isti kao i mi. Jer ljudi su stvoreni na sliku i priliku boćju, zar ne?

Jako nezrelo shvaćaš neke stvari..al ajd...nemoj ovo shvatiti kao uvredu, jer ne treba tako izgledati. :rotfl:

Jel? A po čemu je ovo nezrelo? Ovo sve piše u Bibliji, da je čovjek stvoren na sliku božju. I ja sam samo to potvrdila.

Ali ti si to shvatila kao ljudi su stvoreni na sliku Božju, a rade sranja. Zaključak je da je onda i Bog takav?? Ne trebaš tak razmišljati neg gledaš pozitivnu sttranu svega npr. Bog je dobar i ljudi mogu biti dobri da hoće, Bog je pošten i ljudi mogu biti pošteni i tak to....znaći na sliku Božju.

DrunkyDuck
03-12-2006, 15:30
Btw.,vi još kažete da je Bog kriv za sve patnje ovog svijeta, a kad se nekome dogodi nešto loše,npr. netko umire,odmah se ti ljudi počnu moliti,klanjati se Bogu,a zašto to nisu radili prije nego li se dogodilo to da im neka draga osoba umire?
To nisu ateisti nego vikend-vjernici.

m777
03-12-2006, 15:31
Jako nezrelo shvaćaš neke stvari..
To vam i jeste glavni argument protiv svih "nevjernika"... vi ste nezreli, vi pojma nemate, vi ništa ne shvatate... Može li se po tvome ikako i u kom slučaju desiti da neko zreo i razuman dovesti u pitanje ono šta piše u Bibliji?
Mnogi "vjernici" su nezreli pa ono što piše u Bibliji shvaćaju doslovno...

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 15:31
Ne trebaš tak razmišljati neg gledaš pozitivnu sttranu svega npr. Bog je dobar i ljudi mogu biti dobri da hoće, Bog je pošten i ljudi mogu biti pošteni i tak to....znaći na sliku Božju.
Sad ćeš i reći drugima šta treba da misle i poistovjećuješ zrelost sa religioznošću? Daaaj...

Nightyx
03-12-2006, 15:33
Ne trebaš tak razmišljati neg gledaš pozitivnu sttranu svega npr. Bog je dobar i ljudi mogu biti dobri da hoće, Bog je pošten i ljudi mogu biti pošteni i tak to....znaći na sliku Božju.
Sad ćeš i reći drugima šta treba da misle i poistovjećuješ zrelost sa religioznošću? Daaaj...

Naravno da i je bit religioznosti zrelost u tom ti i je stvar moraš biti zrel kako bih shvatio neke stvari. :roll:

Dreamer Deceiver
03-12-2006, 15:34
evo da ja odgovroim na ove sve vaše postove:

Rođen sam u kršćanskoj obitelji,vjerovo sam u boga i presto sam vjerovat u boga zbog razloga jer kad sam ga najviše trebo i molio nije mi pomogo nego je nanosio još veću štetu,znači s 9 godina sam izgubio vjeru u boga,na vjeronauk sam nastavio ić samo da bi mi poboljšao prosjek ocijena.Nakon šta mnogi okrenu leđa bogu okrenu se raznim kultovima ili sotonizmu,ali ja ttakođer mrzim i vraga šta to radi a boga mrzim jer to dopušta,u srednjoj sam nastavio ić na vjeronauk,a mislio sam ić na etiku ali sam se predomislio jer je etika subotom ujutroma mene nije volja se onda dizat.Što se tiče života poslije smrti u to baš i ne vjerujem,a nekako vjerujem u reinkarnaciju,jer je zanimljivo da se na nekim seansama ili sličnim stvarima kad se ljudi hipnotiziraju sjećaju šta se dešavalo u tom prošlom životu i šta su bili,Što se tiče da je život energija,da se iskoristi ona Einstanova formula Emcnešto i da se čovijek pretvori u energiju ,samo jedan čovijek bi stovrio energiju veliku kao energija svih elektrana u dragoj nam americi.

THE NO
03-12-2006, 15:34
Evo ovako pođimo iz početka,skroz iz početka i recite vi meni kako je zapravo nastao čovjek?Kažite vaše mišljenje

03-12-2006, 15:34
Ne tvrdim ja da ljudi ne bi trebali imati slobodnu volju. Izvlačite iz konteksta. Stvar je u tome, ljudi jesu krivi za to, istina. Ali ako ima Boga koji je ljudima dao slobodnu volju, onda je on isti kao i mi. Jer ljudi su stvoreni na sliku i priliku božju, zar ne?
STOP.

Ljudi su stvoreni na sliku bogOVA.
biblija je prepisana knjiga starih sumerana.plagijat.
meni dosta.

Helena
03-12-2006, 15:34
Ne tvrdim ja da ljudi ne bi trebali imati slobodnu volju. Izvlačite iz konteksta. Stvar je u tome, ljudi jesu krivi za to, istina. Ali ako ima Boga koji je ljudima dao slobodnu volju, onda je on isti kao i mi. Jer ljudi su stvoreni na sliku i priliku boćju, zar ne?

Jako nezrelo shvaćaš neke stvari..al ajd...nemoj ovo shvatiti kao uvredu, jer ne treba tako izgledati. :rotfl:

Jel? A po čemu je ovo nezrelo? Ovo sve piše u Bibliji, da je čovjek stvoren na sliku božju. I ja sam samo to potvrdila.

Ali ti si to shvatila kao ljudi su stvoreni na sliku Božju, a rade sranja. Zaključak je da je onda i Bog takav?? Ne trebaš tak razmišljati neg gledaš pozitivnu sttranu svega npr. Bog je dobar i ljudi mogu biti dobri da hoće, Bog je pošten i ljudi mogu biti pošteni i tak to....znaći na sliku Božju.

Da, to je gledanje sa svijetle strane. A pogledaj malo i onu mračniju stranu. Ako su ljudi zli, a stvoreni su na sliku i priliku božju, kako onda možeš znati da i bog nije takav? Ali najveća je fora u tome što, ne možeš znati ni jedno ni drugo. Ne možemo znati kakav je bog, ako ga uopće ima. Ljudi su takvi kakvi jesu, pomirimo se s time i gotovo. Nećemo se valjda sad svađati oko toga. Ja nemam tu namjeru. Znam što vjerujem, i znam svoje razloge zašto to vjerujem. A ti se razlozi ne tiču nikoga osim mene. Isto tako, svi tvoji razlozi zašto vjeruješ ili ne vjeruješ ne tiču se mene. Možemo sad razglabati o ovome čitav dan i opet nećemo ništa postići. Pa zašto se onda truditi?

DrunkyDuck
03-12-2006, 15:36
Evo ovako pođimo iz početka,skroz iz početka i recite vi meni kako je zapravo nastao čovjek?Kažite vaše mišljenje
NE! Nego reci ti nama kako je Bog nastao.


Ili ZASTO je stvorio ljude.

m777
03-12-2006, 15:37
Što se tiče da je život energija,da se iskoristi ona Einstanova formula Emcnešto i da se čovijek pretvori u energiju ,samo jedan čovijek bi stovrio energiju veliku kao energija svih elektrana u dragoj nam americi.
Postojao je takav čovjek. Zvao se Tesla... ;)

Dreamer Deceiver
03-12-2006, 15:37
Evo ovako pođimo iz početka,skroz iz početka i recite vi meni kako je zapravo nastao čovjek?Kažite vaše mišljenje



Ili ZASTO je stvorio ljude.

jer nije mogo je*at sam sebe 8)

DrunkyDuck
03-12-2006, 15:38
...na vjeronauk sam nastavio ić samo da bi mi poboljšao prosjek ocijena...
Eto, vidis da ti je pomogla religija.

Dreamer Deceiver
03-12-2006, 15:41
...na vjeronauk sam nastavio ić samo da bi mi poboljšao prosjek ocijena...
Eto, vidis da ti je pomogla religija.

pomogo sam ja sebi a ne religija,ali moram reć da sam se pre dosta vremena počeo zanimat za religije svijeta,ne baš religije nego za kultove i slične stvari,ali najviše od svega me zanima mračna strana kršćanstva,inkvizicija,egzorcizam i sl.

THE NO
03-12-2006, 15:42
Evo ovako pođimo iz početka,skroz iz početka i recite vi meni kako je zapravo nastao čovjek?Kažite vaše mišljenje
NE! Nego reci ti nama kako je Bog nastao.


Ili ZASTO je stvorio ljude.
Po mome mišljenju,Bog nije nastao,Bog je uvijek bio tu i jedanput je odlučio stvoriti svijet,stvorio je svijet,a ljude je stvorio da vidi kako će taj svijet funkcionirati,Bog je vjerovatno htio vidjeti kako bi živjela bića koja su slična njemu,bića koja imju slobodnu volju i osjećaje.Htio Je vidjeti kako bi ljudi vodili i upravljali tim svijetom.Ali,i On je znao da će se nešto loše dogoditi i da će poći po zlu,ali nećemo sad o zlu jer sam već nešto o tome rekao.Zašto svi vi gledate samo loše strane i pitate samo pitanja o zlu,zašto se ne pitate o dobrim stvarima koje je Bog napravio?

DrunkyDuck
03-12-2006, 15:49
Po mome mišljenju,Bog nije nastao,Bog je uvijek bio tu i jedanput je odlučio stvoriti svijet,stvorio je svijet,a ljude je stvorio da vidi kako će taj svijet funkcionirati,Bog je vjerovatno htio vidjeti kako bi živjela bića koja su slična njemu,bića koja imju slobodnu volju i osjećaje.
Vidis, to ti je dogma. Ja ne mogu vjerovati u nesto tek toliko da bi vjerovao.

A ovo drugo sto si napisao mi zvuci kao najobicniji eksperiment. Eksperiment za koji znas da ce zavrsiti lose.

No na bozjim ovcicama je da se brinu o tome, ja nemam toliko vremena.

Dreamer Deceiver
03-12-2006, 15:49
šta je bog napravio 8. dan ?samoubojstvo kad je vidio koje sranje je napravio?

THE NO
03-12-2006, 15:50
Ja ne znam koja je svrha ove teme,kad pojedinci samo narušavaju ono šta je neko reka.

DrunkyDuck
03-12-2006, 15:51
To ti se zove raspravljanje.

Helena
03-12-2006, 15:52
Ja ne znam koja je svrha ove teme,kad pojedinci samo narušavaju ono šta je neko reka.

Da, sloboda govora, ha? My ass. Nema toga. Samo sloboda mišljenja, nitko ti ne brani da misliš šta hoćeš. Ali ako to kažeš, gotov si. A mi to ovdje samo dokazujemo.

THE NO
03-12-2006, 15:54
To ti se zove raspravljanje.
Ne to se ne zove raspravljanje.pa zapravo imaš pravo,ali to se zove glupo raspravljanje jer je glupo raspravljat se s nekim ko nema pojma šta govori,a ako nešto govori onda su to u potpunosti gluposti i pi**arije.

Arbiter of Change
03-12-2006, 15:55
Da, sloboda govora, ha? My ass. Nema toga. Samo sloboda mišljenja, nitko ti ne brani da misliš šta hoćeš. Ali ako to kažeš, gotov si. A mi to ovdje samo dokazujemo.


To ti je zato jer je Hrvatska još uvijek konzervativna prdekana, mislim stvarno... :roll:

Helena
03-12-2006, 15:55
Ne samo Hrvatska, i veliki dio modernoga svijeta.

DrunkyDuck
03-12-2006, 15:56
Cini mi se da je obostrano.

Zapravo, po tome nitko ne zna sto govori u ovoj temi, osim ako cemo reci da je Biblija 100% istinita.

Arbiter of Change
03-12-2006, 15:57
Ne samo Hrvatska, i veliki dio modernoga svijeta.

E pa ja živim u hrvatskoj, a o ostatku svijeta čujem iz medija ali ako ne znam koliko njima možeš vjerovati s obzirom na ovo prije rečeno, ali u biti imaš pravo.

THE NO
03-12-2006, 15:57
Mislim da bi neko triba lockat ovu temu,jer da se svi nalazimo na jednom mistu i raspravljamo bilo bi krvi do koljena.

Helena
03-12-2006, 15:59
Mislim da bi neko triba lockat ovu temu,jer da se svi nalazimo na jednom mistu i raspravljamo bilo bi krvi do koljena.

Zašto? Ostao si bez argumenata? Ali u pravu si, samo se ponavljamo s komentarima. A i u offtopicu smo velikom.

THE NO
03-12-2006, 16:01
Mislim da bi neko triba lockat ovu temu,jer da se svi nalazimo na jednom mistu i raspravljamo bilo bi krvi do koljena.

Zašto? Ostao si bez argumenata? Ali u pravu si, samo se ponavljamo s komentarima. A i u offtopicu smo velikom.
Ostalo je meni argumenata,ali i nešto činjenica.DA,u offtopicu smo big time.

DrunkyDuck
03-12-2006, 16:01
da se svi nalazimo na jednom mistu i raspravljamo bilo bi krvi do koljena.
Vidis, to je samo iz tvoje perspektive. Ja nemam problem niti sa krscanima niti sa razlicitim stavovima.

Zasto ne spomenes te "cinjenice" o kojima govoris.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 16:04
Ja samo i isključivo imam problema s onim kada mi neko tvrdi da su njegovi argumenti i "činjenice" bolji (vjerodostojniji) od mojih zato što su njegovi zasnovani na nekim bajkama i vrlo slobodnim tumačenjima istih, dok je sve ono što ja kažem došlo iz one žute štampe koja se zove "stvarnost".

DrunkyDuck
03-12-2006, 16:05
I ja, ali ne toliko da bi doslo do krvoprolica.

Eddie9
03-12-2006, 16:06
@Burek - Pa da, slažem se s tobom. Ljudima je jednostavno lakše živjeti u iluziji, nego se suočiti sa stvarnošću. Žive u laži, a zašto? Jer im je tako lakše. Lakše im je suočiti se sa svakodnevnim životnim stvarima, problemima, itd, itd... A zapravo, ne shvaćaju da je to još jednostavnije ako se pomiriš sa činjenicom da možeš umrijeti zapravo svakog trena. Šta ćeš, ljudi koji su takvi misle vjerojatno da si na taj način sve olakšavaju, dok zapravo samo si sve kompliciraju.


ateist <-----------

Šta je loše u tome? Bolje da je ateist nego da se zavarava kao većina svijeta.

pa ja sam za sebe to napisao -.-

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 16:09
I ja, ali ne toliko da bi doslo do krvoprolica.
Ja da vršim krvoproliće zbog toga što se neki ne slažu s onim što ja mislim? No way, pa mora nešto i crkva raditi...

THE NO
03-12-2006, 16:12
Ja samo i isključivo imam problema s onim kada mi neko tvrdi da su njegovi argumenti i "činjenice" bolji (vjerodostojniji) od mojih zato što su njegovi zasnovani na nekim bajkama i vrlo slobodnim tumačenjima istih, dok je sve ono što ja kažem došlo iz one žute štampe koja se zove "stvarnost".
Ja nisam reka da su moji argumenti bolji od tvojih,a moji argumenti nisu zasnovani na bajkama,a dokaz tome je da su velika većina ljudi katolici-velika većina ljudi vjeruje u ovo šta sam ja reka,a ovi koji ne vjeruju u Boga to nije moj problem i nemojte mi sad govorit zašto sam se uopće raspravljao s vama.Raspravljao sam se s vama samo da vam kažem svoje mišljenj,a vi mene odma tu napadate,ali čudi me šta nema puno forumaša koji se barem malo slažu sa mnom.

DrunkyDuck
03-12-2006, 16:12
To se vise na ovo odnosilo:

da se svi nalazimo na jednom mistu i raspravljamo bilo bi krvi do koljena.

Anyway, premalo smajlica koristim pa se postovi mozda cine pre ozbiljnima.

THE NO
03-12-2006, 16:14
To se vise na ovo odnosilo:

da se svi nalazimo na jednom mistu i raspravljamo bilo bi krvi do koljena.

Anyway, premalo smajlica koristim pa se postovi mozda cine pre ozbiljnima.
Postovi ti se čine ozbiljnima zato šta ti je avatar ozbiljan.

Arbiter of Change
03-12-2006, 16:16
Ja nisam reka da su moji argumenti bolji od tvojih,a moji argumenti nisu zasnovani na bajkama,a dokaz tome je da su velika većina ljudi katolici-velika većina ljudi vjeruje u ovo šta sam ja reka....

Znači ako ljudi u nešto vjeruju ono je stvarno po tvome?

THE NO
03-12-2006, 16:17
[quote="THE NO":c8wd3672]
Ja nisam reka da su moji argumenti bolji od tvojih,a moji argumenti nisu zasnovani na bajkama,a dokaz tome je da su velika većina ljudi katolici-velika većina ljudi vjeruje u ovo šta sam ja reka....

Znači ako ljudi u nešto vjeruju ono je stvarno po tvome?[/quote:c8wd3672]
Daj pojasni malo pitanje,ništa te nisam razumia.

DrunkyDuck
03-12-2006, 16:22
hehe, avatar mi je shot iz kultne komedije "Super Troopers".

Anyway:

...a vi mene odma tu napadate...
Sorry ako je djelovalo kao napad, to mi nije bila namjera. Sto se mene tice, sve je ovo normalan razgovor koji bi mogao bez problema viditi s bilo kime od vas u kaficu. Normalno, pod uvjetom da mi ne doleti flasa u glavu ako se ne slozim s necime. :D

THE NO
03-12-2006, 16:26
Sto se mene tice, sve je ovo normalan razgovor koji bi mogao bez problema viditi s bilo kime od vas u kaficu. Normalno, pod uvjetom da mi ne doleti flasa u glavu ako se ne slozim s necime. :D[/quote]
DA :D ,ali mislim da ova tema nema smisla,barem za mene,ako mi se uskoro ne pridruže ber 2 istomišljenika,inače je THE NO vs Everybody

Arbiter of Change
03-12-2006, 16:39
[quote="Arbiter of Change":1lgcxrqq][quote="THE NO":1lgcxrqq]
Ja nisam reka da su moji argumenti bolji od tvojih,a moji argumenti nisu zasnovani na bajkama,a dokaz tome je da su velika većina ljudi katolici-velika većina ljudi vjeruje u ovo šta sam ja reka....

Znači ako ljudi u nešto vjeruju ono je stvarno po tvome?[/quote:1lgcxrqq]
Daj pojasni malo pitanje,ništa te nisam razumia.[/quote:1lgcxrqq]

Err.... :? Nije da sam baš bio nejasan.

Znači ako ljudi u nešto vjeruju automatski znači da je to i stvarno? Mislim ti to tretiraš kao činjenicu, jer tako neke osobe (fanatici) objašnjavaju religije.

THE NO
03-12-2006, 16:42
[quote="THE NO":3jnw4v0p][quote="Arbiter of Change":3jnw4v0p][quote="THE NO":3jnw4v0p]
Ja nisam reka da su moji argumenti bolji od tvojih,a moji argumenti nisu zasnovani na bajkama,a dokaz tome je da su velika većina ljudi katolici-velika većina ljudi vjeruje u ovo šta sam ja reka....

Znači ako ljudi u nešto vjeruju ono je stvarno po tvome?[/quote:3jnw4v0p]
Daj pojasni malo pitanje,ništa te nisam razumia.[/quote:3jnw4v0p]

Err.... :? Nije da sam baš bio nejasan.

Znači ako ljudi u nešto vjeruju automatski znači da je to i stvarno? Mislim ti to tretiraš kao činjenicu, jer tako neke osobe (fanatici) objašnjavaju religije.[/quote:3jnw4v0p]
Nije automatski stvarno,ali vjerovatno jest stvarno,jer da nije stvarno ljudi ne bi ni vjerovali

Arbiter of Change
03-12-2006, 16:47
Nije automatski stvarno,ali vjerovatno jest stvarno,jer da nije stvarno ljudi ne bi ni vjerovali

Sve u svemu to je onda VJEROJATNOST? Postoji šansa da je sve izmišljeno?

King tiger
03-12-2006, 17:04
Nije automatski stvarno,ali vjerovatno jest stvarno,jer da nije stvarno ljudi ne bi ni vjerovali

Covjece jesili svjestan nebuloze koju si izrekao?

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 17:19
Nije automatski stvarno,ali vjerovatno jest stvarno,jer da nije stvarno ljudi ne bi ni vjerovali

Covjece jesili svjestan nebuloze koju si izrekao?
Da je svjestan, bio bi na drugoj strani.

Armachus
03-12-2006, 17:45
Isuse, Bože ljudi... pa nije život poslije ovog stvar vjere; ja sam ka' fol katolik - ali s najvjerojatnije neću krizmat jel' idem na etiku.
A nemojte mi reći da vjerujete da nas je Bog stvorio ? :shock:

03-12-2006, 17:59
Znanstvenici su dokazali da je vjerojatnost da bi se molekule aminokiselina posložile da bi stvorile život same od sebe toliko mala da je nemoguća, i neostvariva, jer čak i vjerojatnosti su moguće samo do neke granice, a ovo ju prelazi. Znači, dokazano je da je nekakava sila morala postojati da bi život nastao. Ja sam rimokatolik, i vjerujem u Boga.

King tiger
03-12-2006, 18:00
Da je svjestan, bio bi na drugoj strani.
Good point :D

THE NO
03-12-2006, 18:01
Da je svjestan, bio bi na drugoj strani.
Good point :D
Ajde ne se*ite,ne da mi se više raspravljat,odustajem

03-12-2006, 19:33
Znanstvenici su dokazali da je vjerojatnost da bi se molekule aminokiselina posložile da bi stvorile život same od sebe toliko mala da je nemoguća, i neostvariva, jer čak i vjerojatnosti su moguće samo do neke granice, a ovo ju prelazi. Znači, dokazano je da je nekakava sila morala postojati da bi život nastao. Ja sam rimokatolik, i vjerujem u Boga.
erm...a zašto ta sila nebi bila neka izvan zemaljska,ali ne božanska?
google->panspermia
gle,dovoljno je da je neki vanzemaljac sišao na zemlju i hračnuo na glinu.


inače moja vizija nastanka čovječanstva(skraćena verzija knjiga dvanaesti planet i revizija čovječanstva od zecharie sitchina,preporuka za čitanje btw):
u početku je u sunčevom sustavu bilo planeta 10 (sunce,merkur,venera,mars,tiamat,jupiter,saturn,ur an,neptun,pluton).na nesreću tiamata u sunčev sustav je uplovio nibiru,novi planet.prošao je vrlo blizu tiamata,usljed čega su nastala ogromna iskrenja usljed međusobnih djelovanja magnetskih polja te se tiamat prepolovila.jedna polovica se,zajedno sa jednim satelitom,približila suncu te je od nje nastala zemlja(hint:slike iz udaljenih satelita pokazuju da zemlja nije okrugla,nije čak ni samo spljoštena na polovima nego je...pa izgleda kao asteroid :)),zajedno sa svojim novim satelitom,mjesecom.sunce je zarobilo nibiru,ali na jako uzduženoj putanji,pa stoga nibiru prolazi uz zemlju svakih cca 3630 godina.od druge polovice tiamat nastalo je polje asteroida između marsa i jupitera.
aj sad svi trk po bibliju i nađite stih koji glasi ovako:"...razdjelio je vode od voda..."...hint: 1:7
nadalje...ekipa sa nibirua(Annunakii) je imala problem - zagađena atmosfera.shvatili su da se to lako riješava pomoću atoma zlata u zraku.ali vidi vraga,oni imaju zlata jako malo.pa su poslali ekspediciju na zemlju.a na zemnlji zlata punkuracpreviše :)

i tako su odlučili poslat tamo rudare...i sve je bilo ok dok rudari nisu počeli štrajkat.i šta sad?ha,pa ima tu nekih majmuna...
skupilo se vijeće."hajmo napravit lića sebi nalik"(opet biblija)
i tako su uzeli dnk homo kojegveć koji je bio u africi,te su ga pomješali sa sobom.
ljudima su dali skoro sve svoje osobine,osim jedne.besmrtnost.sad me možete ubit ako se sjećam ko kako i zaštu su besmrtni,ali valjda jesu :)

i tako,dok su oni plutali svemirom,naši pretci su radili.nakon nekog vremena(cca 3500. pr.n.e.)su se opet pojavili,ali u malo većoj skupini.sumerani su ih dočekali sa dobrodošlicom.tada su im annunakii sve ispričali.ako poznajete povjest izvan nastavnog programa,znati će te da su sumerani znali za 12(!)planeta našeg sustava.kojih sad 12?
pa jamo redom:Sunce,merkur,venera,zemlja,mjesec,mars,jupit er,saturn,uran,neptun,pluton,nibiru.
vidi vraga,pa pluton je neki amer otkrio tek 1930. godine!

enivej,annaunakii su sumeranima predali većinu svojeg znanja.ali ne i tehnologiju,nego ono osnovno.pismo,neke osnove graditeljstva itd.
a šta je sa piramidama u egiptu?pa,to su bili putokazi za brodovi di treba sletjeti.mislite da je hrpa egipćana mogla gradit onakve građevine kad im je najjači alat bila kosina?

meni je fascinatno kako se neki vrlo važni događaji poklapaju sa time kada je nibiru prolazio kraj zemlje(otkriće pisma,Isus)

e,nedamise više,koga još zanima:
Zecharia Sitchin - Dvanesti planet,Revizija Postanka
+ako neko nema para za knjigu ili još želi razmisliti hoće li je kupiti:
http://en.wikipedia.org/wiki/Nibiru_%28 ... _planet%29 (http://en.wikipedia.org/wiki/Nibiru_%28hypothetical_planet%29)
http://en.wikipedia.org/wiki/Zecharia_Sitchin
http://en.wikipedia.org/wiki/Anunnakiht ... 8planet%29 (http://en.wikipedia.org/wiki/Anunnakihttp://en.wikipedia.org/wiki/Tiamat_%28planet%29)
http://en.wikipedia.org/wiki/Panspermia

DA NEBI BILO:
Zecharia Sitchin nije SF pisac,nego poznavatelj klinastog pisma i sumeranskog jezika.Sav materijal iz njegovih knjiga je iz sumeranskih zabilješki.

Have fun ;)

Jerry
03-12-2006, 19:44
ne

Dreamer Deceiver
03-12-2006, 19:45
I BELIVE IN THE LIGHT ETERNAL PROMISED TO OUR LORD JESUS CHRIST !!

:rotfl:

neki metalci će znat na kojem je to početku neke pjesme

Wizard
03-12-2006, 19:47
A nemojte mi reći da vjerujete da nas je Bog stvorio ? :shock:Svjerujem i imas nesto protiv, imas neki argument protiv toga?

03-12-2006, 19:48
...I believe in a thing called love
Just listen to the rhythm of my heart...

:)

03-12-2006, 19:49
A nemojte mi reći da vjerujete da nas je Bog stvorio ? :shock:Svjerujem i imas nesto protiv, imas neki argument protiv toga?
imam ja.
bilbija je prepisana od nekoliko knjiga.
ne cijela,nego dio starog vijeka.

štaš sad :)

Babitz
03-12-2006, 19:52
meni osobno ide na kurac ono "bog ima plan za sve. sve dobro zahvalimo bogu. sve loše smo sami krivi. bog je želio da to uradimo. blabla"

super je znati da nisi ni za šta kriv ni zaslužan, već je za to odgovorna neka viša sila (tj. bog) pa si lišen sve odgovornosti
pogotovo oni religiozni idioti koji nekog zakolju pa tvrde "bog mi je tako rekao"


inače
ne vjerujem u boga. imam svoje razloge

još jedna stvar. svi znate da je kuran kopija biblije na kvadrat. isto tako je biblija kopija stari(ji)h religijskih knjiga

također, ovo sadašnje kršćanstvo nema nikakve veze s onim prvobitnim

Dreamer Deceiver
03-12-2006, 19:55
meni osobno ide na ***** ono "bog ima plan za sve. sve dobro zahvalimo bogu. sve loše smo sami krivi. bog je želio da to uradimo. blabla"

super je znati da nisi ni za šta kriv ni zaslužan, već je za to odgovorna neka viša sila (tj. bog) pa si lišen sve odgovornosti
pogotovo oni religiozni idioti koji nekog zakolju pa tvrde "bog mi je tako rekao"


inače
ne vjerujem u boga. imam svoje razloge

još jedna stvar. svi znate da je kuran kopija biblije na kvadrat. isto tako je biblija kopija stari(ji)h religijskih knjiga

također, ovo sadašnje kršćanstvo nema nikakve veze s onim prvobitnim

istinu zboriš,bog ima planove za tebe u budućnosti :rotfl:

a također:

I BELIVE IN POSTCOUNT !!!!

Arbiter of Change
03-12-2006, 19:55
....također, ovo sadašnje kršćanstvo nema nikakve veze s onim prvobitnim

Televangelism. :rotfl:

03-12-2006, 19:56
meni osobno ide na ***** ono "bog ima plan za sve. sve dobro zahvalimo bogu. sve loše smo sami krivi. bog je želio da to uradimo. blabla"

super je znati da nisi ni za šta kriv ni zaslužan, već je za to odgovorna neka viša sila (tj. bog) pa si lišen sve odgovornosti
pogotovo oni religiozni idioti koji nekog zakolju pa tvrde "bog mi je tako rekao"


inače
ne vjerujem u boga. imam svoje razloge

još jedna stvar. svi znate da je kuran kopija biblije na kvadrat. isto tako je biblija kopija stari(ji)h religijskih knjiga

također, ovo sadašnje kršćanstvo nema nikakve veze s onim prvobitnim
sve potpis,osim ovog o kur`anu.
kur`an ne govori samo o vjeri,nego i o medicini,društvu...svemu.
mislim,djelovi jesu prekopirani iz biblije,ali ne sve.a opet,nije ni biblija sve prekopirala jel :)

Sterpo
03-12-2006, 19:56
a barem je bolje od onog u srednjem vijeku
zapale te ako ne vjeruješ u boga :yuck:
btw vjerujem u boga i život nakon smrti ono raj i to

Wizard
03-12-2006, 21:34
A nemojte mi reći da vjerujete da nas je Bog stvorio ? :shock:Svjerujem i imas nesto protiv, imas neki argument protiv toga?
imam ja.
bilbija je prepisana od nekoliko knjiga.
ne cijela,nego dio starog vijeka.

štaš sad :)Spa mislim da to svatko zna, od starih sumerana i drugih civilizacija mezopotamije, zapravo su sve religijske kjige vrlo slicne, a zasto, zato sto se sve religije temelje na vise manje istim nacelima

D.E.M.O.
17-07-2007, 09:39
:nonono:

MTF*
17-07-2007, 09:41
jesi dobro?

EDIT=tek sad vidim da mu pokazujes da ima tema kao ona od kenyia Reincarnation...moze delete post...

K4ciga
17-07-2007, 10:04
nevjerujem u ta sranja da se rađamo u nekom drugom obliku.

To su gluposti

Clutch
17-07-2007, 10:08
ofkors aj beliv :D

[_[_[Sk8man]_]_]
17-07-2007, 10:25
Ne vjerujem u zivot poslje smrti i ne vjerujem u boga. Samo u sebe.

Outmind
17-07-2007, 10:25
nevjerujem u ta sranja da se rađamo u nekom drugom obliku.

To su gluposti

U najmanju ruku je to jednaka glupost kao i raj, valhalla, vječna lovišta, nirvana ili prestanak postojanja...

Arbiter of Change
17-07-2007, 10:28
Jedna solidna monetarna naknada i spreman sam povjerovati u većinu stvari, ali inače ostajem zdravi skeptik.

Orion
17-07-2007, 10:54
....

Možda je Bog pri početku svijeta stvorio samo određen i stalan broj duša koji nastanjuju živa bića, te kada ta živa bića umru, njihove duše odlaze u veliki "rezervoar" duša, te tamo čekaju priliku za novi život.
Kada se dijete začme, jedna duša iz "rezervoara" se randomly izabere i nastani u dijetetu.

:|

A što kada ljudska populacija bude veća od broja duša?

Onda će nastupiti APOKALIPSA I KRAJ SVIJETA. 8)

Nemesis
17-07-2007, 10:58
ja mislim da se poslije života rađamo u obliku neke druge osobe.

Eddie9
17-07-2007, 12:24
dovoljan je jedan :nonono: da bi se pokrenula lavina komentara na ovu veoma popularnu temu...no ajmo ispočetka...


kako netko može biti tolko tup i vjerovati da je bog stvorio ljude i šta sve ne...za sve postoji znanstveno objašnjenje...na vašu žalost 8)

D.E.M.O.
17-07-2007, 12:25
....

Možda je Bog pri početku svijeta stvorio samo određen i stalan broj duša koji nastanjuju živa bića, te kada ta živa bića umru, njihove duše odlaze u veliki "rezervoar" duša, te tamo čekaju priliku za novi život.
Kada se dijete začme, jedna duša iz "rezervoara" se randomly izabere i nastani u dijetetu.

:|

A što kada ljudska populacija bude veća od broja duša?

Onda će nastupiti APOKALIPSA I KRAJ SVIJETA. 8)

necu nis govorit :boohoo:

m777
17-07-2007, 12:29
dovoljan je jedan :nonono: da bi se pokrenula lavina komentara na ovu veoma popularnu temu...no ajmo ispočetka...


kako netko može biti tolko tup i vjerovati da je bog stvorio ljude i šta sve ne...za sve postoji znanstveno objašnjenje...na vašu žalost 8)
Kako netko može biti toliko tup i vjerovati da imamo odgovor na sve ili, još bolje, da smo sposobni naći taj odgovor...
Ne moraš ni u šta vjerovati, ali prihvati da si jednako retardiran kao i svaki drugi pripadnik ljudske vrste i da ni ti, niti bilo tko drugi nikad neće imati odgovor na The Ultimate Question Of Life, the Universe and Everything...
Osim mene. Pazi sad ovo... 42 8)

whiskey
17-07-2007, 12:30
Evo jedno pitanje ili dva za one koji viruju u reinkarnaciju. Pretpostavimo da jednog dana naš planet pogodi masivni asteroid te potpuno uništi i pobije sve živo na planetu, u koga ili što bi se svi ti mrtvaci reinkarnirali kad na planetu više nema života? Duše bi lutale vjecno svemirom dok ne naiđu na neki novi vanzemaljski planet? Pitanja par također i za one koji viruju u pakal i raj tj. boga. Mislite li da samo ljudi idu u raj jer ljudi su ljudi dok su životinje iskljucene? Psi i dupini također imaju emocije šta je znanstveno dokazano šta bi znacilo da i oni imaju dušu pa jel i oni zbog toga zaslužuju da odu u raj ili je raj organiziran samo za ljudsku elitu samo zbog naše moci razmišljanja? I još jedna stvar. Recimo da postoji neki covik totalno light side nikad pocinija nedjelo u životu al neviruje u boga, njemu je pristup u raj tada zabranjen ili?
Evo kako ja razmišljam, Umreš ... THE END, KRAJ, KONIEC... Tužno al istinito. Stoga guštajte u životu jer dobili ste taj nevjerovatni dar šta je rijetkost u bespucu ovog masivnog svemira, našli ste se na na pobjednickom postolju na kojem vjerovatno nebiste bili da su u prošlosti izumljeni kondomi i da niste bili na celu 5 miljuna spermica koji prosjeceno bivaju izbaceni tokom ejakulacije. 8)

McPingvin_v2.0
17-07-2007, 12:34
Evo jedno pitanje ili dva za one koji viruju u reinkarnaciju. Pretpostavimo da jednog dana naš planet pogodi masivni asteroid te potpuno uništi i pobije sve živo na planetu, u koga ili što bi se svi ti mrtvaci reinkarnirali kad na planetu više nema života? Duše bi lutale vjecno svemirom dok ne naiđu na neki novi vanzemaljski planet?
Takvo što se za vrijeme dok ljudi ne budu spremni kolonizirati druge planete neće dogoditi stoga ti ne možemo odgovoriti na to pitanje.

medusa
17-07-2007, 12:36
dovoljan je jedan :nonono: da bi se pokrenula lavina komentara na ovu veoma popularnu temu...no ajmo ispočetka...


kako netko može biti tolko tup i vjerovati da je bog stvorio ljude i šta sve ne...za sve postoji znanstveno objašnjenje...na vašu žalost 8)
zanimljivo, jel ti znaš da ne mora biti sve u fizičkom smislu. bog nije morao sve ručno napraviti. veliki prasak je mogao biti prouzrokovan od boga.

McPingvin_v2.0
17-07-2007, 12:42
veliki prasak je mogao biti prouzrokovan od boga.
zašto bi MORAO?

Fenrir
17-07-2007, 12:48
veliki prasak je mogaoSbiti prouzrokovan od boga.
zašto bi MORAO?

Outmind
17-07-2007, 12:56
Umm, ne kužim dva zadnja posta, u čemu je prob?

Anyway svakih par mjeseci se netko "drzne" otvoriti ovakav topick na forumu, i onda svi naklapaju o koječemu i tako se to protegne na 10 20 li 50 stranica, te se locka (jednom sam u takvoj raspravi brisanjem topicka izgubio 40ak postova. Artas trigga bull i još par vas će je se sigurno sjetiti...). Smatram da je sve ovo bezpredmetno. Svi mi izražavamo stavove o nečemu u što nikada nećemo moći biti sigurni. Mislim da je najobjektivnije pretpostaviti da smo ama baš svi u krivu (što uključuje i samu tu izjavu naravno). Bilo bi nam svima mnogo lakše kada se toliko energije i frustracije ne bi trošilo na tave, po mom mišljenju, trivijalne gluposti kao što su nečija vjerska uvjerenja. Pritom ne želim uvrijediti nikoga osobno, ali frustriraju me ljudi koji stavove u toj domeni zastupaju fanatičnom revnošću. Činjenica je da istina ima mnogo, ali stvarnost je samo jedna, i to nama potpuno nepoznata.

McPingvin_v2.0
17-07-2007, 13:04
fernir pisalo je "morao", majkemi.

Fenrir
17-07-2007, 13:05
Ja sam citirao pingvina i boldao riječ morao od meduze. Skužio sam da ga je pingu krivo shvatio, pa sam boldao da pojasnim.
@ pingvin
Ok, ja sam onak skužil, my bad :wink:

King tiger
17-07-2007, 13:20
Umm, ne kužim dva zadnja posta, u čemu je prob?

Anyway svakih par mjeseci se netko "drzne" otvoriti ovakav topick na forumu, i onda svi naklapaju o koječemu i tako se to protegne na 10 20 li 50 stranica, te se locka (jednom sam u takvoj raspravi brisanjem topicka izgubio 40ak postova. Artas trigga bull i još par vas će je se sigurno sjetiti...). Smatram da je sve ovo bezpredmetno. Svi mi izražavamo stavove o nečemu u što nikada nećemo moći biti sigurni. Mislim da je najobjektivnije pretpostaviti da smo ama baš svi u krivu (što uključuje i samu tu izjavu naravno). Bilo bi nam svima mnogo lakše kada se toliko energije i frustracije ne bi trošilo na tave, po mom mišljenju, trivijalne gluposti kao što su nečija vjerska uvjerenja. Pritom ne želim uvrijediti nikoga osobno, ali frustriraju me ljudi koji stavove u toj domeni zastupaju fanatičnom revnošću. Činjenica je da istina ima mnogo, ali stvarnost je samo jedna, i to nama potpuno nepoznata.

care zasto je forum nego za palamudjenje :D

Jopax
17-07-2007, 13:37
I da neko sazna sve o tome niko od nas vjerovatno nece biti tu ali nema veze i dalje je zabavno raspravljat se i svakakve ideje iznosit

Orion
17-07-2007, 14:22
Nemojmo se zajebavati s vjerom. To je ozbiljna stvar.

Jedan svećenik je na oltaru odustao od svog svećeničkog poziva, te prolio vino iz kaleža. Kad je to učinio, to vino više nije bilo vino nego - krv. :|

Čija, nezna se.

McPingvin_v2.0
17-07-2007, 14:23
Nemojmo se zajebavati s vjerom. To je ozbiljna stvar.

Jedan svećenik je na oltaru odustao od svog svećeničkog poziva, te prolio vino iz kaleža. Kad je to učinio, to vino više nije bilo vino nego - krv. :|

Čija, nezna se.
aaaaaaaand theeeeeeeen?

Orion
17-07-2007, 14:30
Nemojmo se zajebavati s vjerom. To je ozbiljna stvar.

Jedan svećenik je na oltaru odustao od svog svećeničkog poziva, te prolio vino iz kaleža. Kad je to učinio, to vino više nije bilo vino nego - krv. :|

Čija, nezna se.
aaaaaaaand theeeeeeeen?

Nemam pojma.

Lord Jambrek
17-07-2007, 14:42
Nemojmo se zajebavati s vjerom. To je ozbiljna stvar.

Jedan svećenik je na oltaru odustao od svog svećeničkog poziva, te prolio vino iz kaleža. Kad je to učinio, to vino više nije bilo vino nego - krv. :|

Čija, nezna se.

Puke gluposti, ljudi isto vjeruju u sve živo i neživo.

Kršćani štuju Isusa, bibliju i tak to.

Razmislite malo, sve je to napisano u bibliji i ljudi u to vjeruju. Kaj bi bilo da je neko napisao naprimjer harry pottera umjesto biblije? Bi sad bilo u ime Harrya, Rona i hermione amen, a ne u ime, oca i sina i duha sveta svetoga?.

Ljudi previše vjeruju drevnim spisima, ko zna, možda je baš biblija pisana kao skup priča, a ne kao religijska knjiga, samo što su ju ljudi krivo shvatili.

Osim toga, crkva je puna laži, pitaj boga kaj sve ima u njihovoj knjižnici u vatikanu, crkva dobra, ovo ono, a najviše slučaja pedofilije upravo u crkvi, imaju para više od bilo koga. Crkva je uvijek bila prva, uvijek su bili kao dobročinitelji, sve dok jedan pametan čovjek zvan Martin Luther nije se pobunio protiv njih.

Bez uvrede svim kršćanima i ostalim vjernicima, ali fkt mi to ide više na živce kako ljudima mažu oči, evo svećenik u Klinča Selima je tražio 400kn od svih građana da može kupit krov za crkvu, u župskom tjedniku je upravo ovo pisalo "Nemojte se dovesti u tu situaciju da tražite usluge od crkve, a da niste prije toga platili"

Jedna od Lutherovih teza "Gdje je itko ikada rekao da je grijeh oprošten čim novac padne u čašicu" (doro, nije baš točan citat, ali je značenje isto"

Ako si vjernik, onda si vjernik u srcu, a ne u crkvi.

Arbiter of Change
17-07-2007, 14:46
Nije vam ovo RPG gdje su stari svitci uvijek istiniti.... i nema dobrog loot-a (znam da se čini kao spam, ali kao malo promislite vidjeti ćete da nije. Valjda).

Fireblade
17-07-2007, 14:50
jambrek rules :killyou:

Babitz
17-07-2007, 15:11
ne (na anketu, jel)

Kenyi
17-07-2007, 15:27
Nemojmo se zajebavati s vjerom. To je ozbiljna stvar.

Jedan svećenik je na oltaru odustao od svog svećeničkog poziva, te prolio vino iz kaleža. Kad je to učinio, to vino više nije bilo vino nego - krv. :|

Čija, nezna se.

Puke gluposti, ljudi isto vjeruju u sve živo i neživo.

Kršćani štuju Isusa, bibliju i tak to.

Razmislite malo, sve je to napisano u bibliji i ljudi u to vjeruju. Kaj bi bilo da je neko napisao naprimjer harry pottera umjesto biblije? Bi sad bilo u ime Harrya, Rona i hermione amen, a ne u ime, oca i sina i duha sveta svetoga?.

Ljudi previše vjeruju drevnim spisima, ko zna, možda je baš biblija pisana kao skup priča, a ne kao religijska knjiga, samo što su ju ljudi krivo shvatili.

Osim toga, crkva je puna laži, pitaj boga kaj sve ima u njihovoj knjižnici u vatikanu, crkva dobra, ovo ono, a najviše slučaja pedofilije upravo u crkvi, imaju para više od bilo koga. Crkva je uvijek bila prva, uvijek su bili kao dobročinitelji, sve dok jedan pametan čovjek zvan Martin Luther nije se pobunio protiv njih.

Bez uvrede svim kršćanima i ostalim vjernicima, ali fkt mi to ide više na živce kako ljudima mažu oči, evo svećenik u Klinča Selima je tražio 400kn od svih građana da može kupit krov za crkvu, u župskom tjedniku je upravo ovo pisalo "Nemojte se dovesti u tu situaciju da tražite usluge od crkve, a da niste prije toga platili"

Jedna od Lutherovih teza "Gdje je itko ikada rekao da je grijeh oprošten čim novac padne u čašicu" (doro, nije baš točan citat, ali je značenje isto"

Ako si vjernik, onda si vjernik u srcu, a ne u crkvi.

potporicu tvoju teoriju veceras sa jos boljim postom.

D.E.M.O.
17-07-2007, 15:59
http://atheistdelusion.cf.huffingtonpost.com/
ovo je najjaca stvar.. ikad :D

Eddie9
17-07-2007, 16:25
http://atheistdelusion.cf.huffingtonpost.com/
ovo je najjaca stvar.. ikad :D

ma to je napravio neki svečenik pedofil (vidiš mu po glasu) kojih crkva hvala bogu imu na bacanje...e sad, tko oče neka vjeruje pedofilima...

D.E.M.O.
17-07-2007, 16:31
http://atheistdelusion.cf.huffingtonpost.com/
ovo je najjaca stvar.. ikad :D

ma to je napravio neki svečenik pedofil (vidiš mu po glasu) kojih crkva hvala bogu imu na bacanje...e sad, tko oče neka vjeruje pedofilima...
to je napravio ateist.. to je sprdnja :|

medusa
17-07-2007, 16:46
mda biblija je oprečna u mnogim stvarima. ja gledam na bible kao sam jednu mišljenje. ne vjerujem da u raj idu samo oni koji us kršteni, nego svi dobri ljudi. mislim da je percepcija raja iskrivljena. to nije fizičko mjesto, nego vječno zadovoljstvo, bez granica. pakao ne postoji, to je ili odsutnost od boga, ili ako zao čovjek umre onda je to the end.
reinkarnacija ne štima jer bi se prije ili kasnije sve duše u svemiru istrošile, čak i ako ubrojimo bakterije i slično.
ali to je moje mišljenje, na kraju će sve najvjerojatnije ispasti krivo.

whiskey
17-07-2007, 16:51
Najlogicnije je da posli smrti nema nicega.

Fenrir
17-07-2007, 16:52
Najlogicnije je da posli smrti nema nicega.

Po čemu?

D.E.M.O.
17-07-2007, 16:57
Najlogicnije je da posli smrti nema nicega.

Po čemu?
pa u vrazju mater jel logicnije da te sveti petar doceka sa nadignutim qrcem ili da ti dusa putuje kroz svemiri ceka da se rodi ljudsko dete da moze uci u njega kako bi ponovo zivio.. yah right :|

Arbiter of Change
17-07-2007, 16:58
Svijet koji je okružen logikom sa svih strana treba imati svoj ispušni ventil. Nije li to... logično?

Fenrir
17-07-2007, 16:59
Najlogicnije je da posli smrti nema nicega.

Po čemu?
pa u vrazju mater jel logicnije da te sveti petar doceka sa nadignutim qrcem ili da ti dusa putuje kroz svemiri ceka da se rodi ljudsko dete da moze uci u njega kako bi ponovo zivio.. yah right :|

Sry, al meni je isto logično da idemo u raj kao i to da poslije smrti nema ništa. Ah, vidjet ću kad umrem, jeli?

D.E.M.O.
17-07-2007, 17:05
Najlogicnije je da posli smrti nema nicega.

Po čemu?
pa u vrazju mater jel logicnije da te sveti petar doceka sa nadignutim qrcem ili da ti dusa putuje kroz svemiri ceka da se rodi ljudsko dete da moze uci u njega kako bi ponovo zivio.. yah right :|

Sry, al meni je isto logično da idemo u raj kao i to da poslije smrti nema ništa. Ah, vidjet ću kad umrem, jeli?
neces vidjet jer ces biti mrtav..
a po cemu je logicno da ides u raj? :roll:

K4ciga
17-07-2007, 17:06
a po cemu je logicno da ides u raj? :roll:

ja jednostavno u to vjerujem,nema tu logike

D.E.M.O.
17-07-2007, 17:08
a po cemu je logicno da ides u raj? :roll:

ja jednostavno u to vjerujem,nema tu logike
pa onda ja mogu ici okolo sa natpisom apokalipsa dolazi svi cemo u pakao, i ako ja stvarno vjerujem u to, makar nema logike, ja sam svejedno normalan? :|

Arbiter of Change
17-07-2007, 17:11
Ti sebe smatraš normalnim ovisno o tome što društo smatra normalnim.
Da smo svi ubojice one koji ne ubijaju bi se smatralo ludima (krajnosti, znam) jer sve devijacije od javne percepcije normalnog su... pa, nenormalne.

D.E.M.O.
17-07-2007, 17:16
vecina hrvatskog drustva nadasve vegeterijanstvo nesmatra normalnim. tako mi molimte nemoj govoriti koliko sam normalan (nemoj da ti posaljem sliku XD). i btw.. vecina svijetske populacije su vjernici.. a dobar dio vjernika vjeruje da ce se odlascima na misu i raznim vradzbinama [tipa molitva]Svise pribliziti "kraljevstvu nebeskom". gj :boohoo:

whiskey
17-07-2007, 17:18
[/quote]Po čemu?[quote]


Jer ja san sa planeta Vulkan. 4 real now. Kad bi postoja dokaz za reinkarnaciju ili put u pakal ili raj to bi bilo paranormalno šta bi znacilo da postoje i duhovi,vukodlaci,zli vanzemaljci,pošteni politicari... Nikad nije dokazan život posli smrti baš ka i ove stvari šta san nabroja šta vodi do logicnog zakljucka da života posli smrti NEMA baš ko šta nema ni duhova,vukodlaka i poštenih politicara.

Arbiter of Change
17-07-2007, 17:22
Da, doslovno otvaranje Pandorine kutije vjerovanja.
Samo što onda ne bi bilo pitanje "Je li to moguće?" nego "Je li iSto moguće?"

m777
17-07-2007, 17:22
Jer ja san sa planeta Vulkan. 4 real now. Kad bi postoja dokaz za reinkarnaciju ili put u pakal ili raj to bi bilo paranormalno šta bi znacilo da postoje i duhovi,vukodlaci,zli vanzemaljci,pošteni politicari... Nikad nije dokazan život posli smrti baš ka i ove stvari šta san nabroja šta vodi do logicnog zakljucka da života posli smrti NEMA baš ko šta nema ni duhova,vukodlaka i poštenih politicara.
Pozitivizam je, blago rečeno, sranje...

McPingvin_v2.0
17-07-2007, 17:24
Nikad nije dokazan život posli smrti baš ka i ove stvari šta san nabroja šta vodi do logicnog zakljucka da života posli smrti NEMA baš ko šta nema ni duhova,vukodlaka i poštenih politicara.
Pa osim iskaza hrpetine ljudi koji su oživeljni dok su bili u stanju kliničke smrti...

http://en.wikipedia.org/wiki/Near-death_experience

eda, koji gg
http://en.wikipedia.org/wiki/Death_erection

Arkham
17-07-2007, 17:28
Vjeru su izmislili ljudi kada su pokušavali objasniti postanak svijeta, misterij smrti itd. Vjera potječe od neznanja, jer je strah od nepoznatog najjači i najprimitivniji osjećaj. Vjera je ljudima dala nadu i smisao i odagnala strah. Ali sad imamo znanost i možemo baciti vjeru u smeće. Čovjek koji prihvaća znanost ne može vjerovati. Postoje samo dokazane istine i hipoteze. U hipoteze se ne vjeruje, one su samo mogućnosti.

Ako netko kaže da nema dokaza da bog ne postoji i da nema dokaza da postoji, iz toga proizlazi zaključak da je bog izmišljen, ili? A, i da postoji, sigurno ne bi gledao u jadne, smrtne nakupine molekula kao što smo mi.

U život poslije smrti ne vjerujem, a u reinkarnaciju još i manje. Te stvari su izmislili vjerski vođe da bi mogli kontrolirati mase, jer ako ljudi znaju da nema života poslije smrti, onda ih se baš jebe za 10 zapovijedi i slične gluposti.

Sickmanno1
17-07-2007, 17:28
Da vjerujem u zivot poslje ovoga, ne bi mi bio bad se ubiti, pogotovo kad je zivot ovako tezak, pa kvragu jos se nezna ni lunch datum StarCrafta 2 :twisted:

Orion
17-07-2007, 17:37
Nemojmo se zajebavati s vjerom. To je ozbiljna stvar.

Jedan svećenik je na oltaru odustao od svog svećeničkog poziva, te prolio vino iz kaleža. Kad je to učinio, to vino više nije bilo vino nego - krv. :|

Čija, nezna se.

Puke gluposti, ljudi isto vjeruju u sve živo i neživo.

Kršćani štuju Isusa, bibliju i tak to.

Razmislite malo, sve je to napisano u bibliji i ljudi u to vjeruju. Kaj bi bilo da je neko napisao naprimjer harry pottera umjesto biblije? Bi sad bilo u ime Harrya, Rona i hermione amen, a ne u ime, oca i sina i duha sveta svetoga?.

Ljudi previše vjeruju drevnim spisima, ko zna, možda je baš biblija pisana kao skup priča, a ne kao religijska knjiga, samo što su ju ljudi krivo shvatili.

Osim toga, crkva je puna laži, pitaj boga kaj sve ima u njihovoj knjižnici u vatikanu, crkva dobra, ovo ono, a najviše slučaja pedofilije upravo u crkvi, imaju para više od bilo koga. Crkva je uvijek bila prva, uvijek su bili kao dobročinitelji, sve dok jedan pametan čovjek zvan Martin Luther nije se pobunio protiv njih.

Bez uvrede svim kršćanima i ostalim vjernicima, ali fkt mi to ide više na živce kako ljudima mažu oči, evo svećenik u Klinča Selima je tražio 400kn od svih građana da može kupit krov za crkvu, u župskom tjedniku je upravo ovo pisalo "Nemojte se dovesti u tu situaciju da tražite usluge od crkve, a da niste prije toga platili"

Jedna od Lutherovih teza "Gdje je itko ikada rekao da je grijeh oprošten čim novac padne u čašicu" (doro, nije baš točan citat, ali je značenje isto"

Ako si vjernik, onda si vjernik u srcu, a ne u crkvi.

Ono što sam napisao nisu gluposti, svaka provjera je potvrdila da je to krv.

I da, nisu katolici krivi što su neki svećenici ludi, ima nekih pedofila među njima, a oni svakodnevno služe misu i govore propovidi. Isus Krist NIJE želio ovo od svojih sljedbenika. On je želio da oni šire njegovu riječ, da pomažu ljudima u nevolji, te da prosvijetle neke idiote. U Srednjem vijeku cijelo je kršćanstvo krenulo u krivom smijeru, cijeli je sustav otiša u qrac, sve dok nije došao jedan veliki čovjek - papa Ivan Pavao II, koji je govorio i djelovao točno onako kako je sam Isus govorio, te usmjerio Crkvu na pravi smijer nakon godina lutanja.

whiskey
17-07-2007, 17:47
Vjeru su izmislili ljudi kada su pokušavali objasniti postanak svijeta, misterij smrti itd. Vjera potječe od neznanja, jer je strah od nepoznatog najjači i najprimitivniji osjećaj. Vjera je ljudima dala nadu i smisao i odagnala strah. Ali sad imamo znanost i možemo baciti vjeru u smeće. Čovjek koji prihvaća znanost ne može vjerovati. Postoje samo dokazane istine i hipoteze. U hipoteze se ne vjeruje, one su samo mogućnosti.

Ako netko kaže da nema dokaza da bog ne postoji i da nema dokaza da postoji, iz toga proizlazi zaključak da je bog izmišljen, ili? A, i da postoji, sigurno ne bi gledao u jadne, smrtne nakupine molekula kao što smo mi.

U život poslije smrti ne vjerujem, a u reinkarnaciju još i manje. Te stvari su izmislili vjerski vođe da bi mogli kontrolirati mase, jer ako ljudi znaju da nema života poslije smrti, onda ih se baš jebe za 10 zapovijedi i slične gluposti.



:bravo:

suljo
17-07-2007, 18:00
Po vama je vjera opium za mase.
:nonono:
I pročitao sam nekoliko postova koji kažu da crkva je loša crvka ovo ono ako si ti vjernik ti ideš u crkvu zbog svećenika što su tamo nego zbog sebe.

whiskey
17-07-2007, 18:02
Jedna zanimljivost. Opcenito su inteligentniji postovi onih koji neviruju u te pizdarije nego od onih koji viruju pa dolazimo do još jednog zakljucka, a to je da su vjernici neuke neobrazovane budale. Cast izuzecima:)

DrunkyDuck
17-07-2007, 18:19
Nemoj tako, to je samo statistika i to gamerskog foruma, a ako cemo vjerovati statistici, osim na Zemlji, nema zivota u svemiru, a svemir je stvoren samo radi nas.


Po vama je vjera opium za mase.
Vjera je samo jedan od alata za podjelu masa.


U život poslije smrti ne vjerujem, a u reinkarnaciju još i manje. Te stvari su izmislili vjerski vođe da bi mogli kontrolirati mase, jer ako ljudi znaju da nema života poslije smrti, onda ih se baš jebe za 10 zapovijedi i slične gluposti.
Njusim kontradikciju. Kako kontrolirati osobu kojoj se je*e za zapovijedi?

Za kraj jedan zanimljiv tekst:
Što nas čini ljudima? Pakost. (http://www.net.hr/znanost/page/2007/07/17/0257006.html)

Neven <R>
17-07-2007, 18:24
Pa osim iskaza hrpetine ljudi koji su oživeljni dok su bili u stanju kliničke smrti...

http://en.wikipedia.org/wiki/Near-death_experience

Al je NDE rezultat gašenja mozga koji se ipak oživi dakle nije to prava smrt jer moždana aktivnost još uvijek postoji a te slike su rezultat. Što se dogodi kada ona zamre nitko ne zna.

D.E.M.O.
17-07-2007, 18:26
Nemojmo se zajebavati s vjerom. To je ozbiljna stvar.

Jedan svećenik je na oltaru odustao od svog svećeničkog poziva, te prolio vino iz kaleža. Kad je to učinio, to vino više nije bilo vino nego - krv. :|

Čija, nezna se.


wow koji greh. odusto od svecenickog poziva. boohoo... treba ga zaklat. mozda se decko zazelio "lijepseg" spola :wink: uostalom, ako i je dokazano da je to krv, to neznaci da se vino pretvorilo u krv. mozda je vec bila tamo :/ uostalom, i ja sam se nasluso lovackih prici, tipa zenska dosla u crkvu i ispovracala zabu a ta zaba je zapravo bila sotona, lik gadjo kip isusa sa nekim predmetom i opsovo boga, jer je izgubio na kartama i propau u zemlju i takve kerefeke... ma mislim ajmo vjerovat u to. molim te. nemoj se zajebavat s isusom. jer ces ici u pakao. cujes. isus ce te poslat u pakao. a bog ce rec: "sine doro's napravio gj" a on ce rec "PWNT!!111".yeah right.. :|

a pingvin.. nisam citao ovo na wikipediji, ali navodno postoji centar u mozgu, koji kod "klinicke smrti" proradi te ljudi vide takva cudeta.. :roll:

Outmind
17-07-2007, 18:50
Basicaly ono što je znanost do sada o tom fenomenu uspjela uspostaviti je da mozak kada "shvati" da mu nema spasa počinje lučiti endorfine kako bi se čovjeku zadnji trenuci učinili ugodnijima i kako se ne bi bojao. Mozak mu je toliko preplavljen informacijama da ne može razlučiti kakve mu podatke šalju oči pa je zbog toga otežana percepcija.

Lord Jambrek
17-07-2007, 18:54
Nemojmo se zajebavati s vjerom. To je ozbiljna stvar.

Jedan svećenik je na oltaru odustao od svog svećeničkog poziva, te prolio vino iz kaleža. Kad je to učinio, to vino više nije bilo vino nego - krv. :|

Čija, nezna se.


wow koji greh. odusto od svecenickog poziva. boohoo... treba ga zaklat. mozda se decko zazelio "lijepseg" spola :wink: uostalom, ako i je dokazano da je to krv, to neznaci da se vino pretvorilo u krv. mozda je vec bila tamo :/ uostalom, i ja sam se nasluso lovackih prici, tipa zenska dosla u crkvu i ispovracala zabu a ta zaba je zapravo bila sotona, lik gadjo kip isusa sa nekim predmetom i opsovo boga, jer je izgubio na kartama i propau u zemlju i takve kerefeke... ma mislim ajmo vjerovat u to. molim te. nemoj se zajebavat s isusom. jer ces ici u pakao. cujes. isus ce te poslat u pakao. a bog ce rec: "sine doro's napravio gj" a on ce rec "PWNT!!111".yeah right.. :|

a pingvin.. nisam citao ovo na wikipediji, ali navodno postoji centar u mozgu, koji kod "klinicke smrti" proradi te ljudi vide takva cudeta.. :roll:

Imaš pravo, meni je isto dosta tih priča, tipa ono sa soli, stolicom i vješticama...

Zašto se Bog zove Jahve?

Zato jer je Chuck Norris bilo zauzeto :rotfl:

King tiger
17-07-2007, 18:54
[quote="McPingvin_v2.0":32m49ri9]
Pa osim iskaza hrpetine ljudi koji su oživeljni dok su bili u stanju kliničke smrti...

http://en.wikipedia.org/wiki/Near-death_experience

Al je NDE rezultat gašenja mozga koji se ipak oživi dakle nije to prava smrt jer moždana aktivnost još uvijek postoji a te slike su rezultat. Što se dogodi kada ona zamre nitko ne zna.[/quote:32m49ri9]

elem, na damninteresting.com je svojevremeno izasao clanak o tome ,i kako su price o NDE razlikuju od kulture do kulture , tipa u americi ljudi " dozive " kako gleaju rezime svog zivota, dok recimo u indiji NDE veze s tim nemaju.

Helena
17-07-2007, 18:54
Yay, Aco, evo našeg topica. :D :rotfl:

King tiger
17-07-2007, 19:01
Yay, Aco, evo našeg topica. :D :rotfl:

kolko je bilo verzija ovog topica ? :D

Helena
17-07-2007, 19:03
Ne, ovo je one and only. Nakon ovog me aco počeo proganjati na msnu. :D

Neven <R>
17-07-2007, 19:05
elem, na damninteresting.com je svojevremeno izasao clanak o tome ,i kako su price o NDE razlikuju od kulture do kulture , tipa u americi ljudi " dozive " kako gleaju rezime svog zivota, dok recimo u indiji NDE veze s tim nemaju.
Pa da jer mozak prikazuje stvari koje su usko vezane uz naš život, a naš život je naravno vezan uz kulturu kojom smo okruženi.

McPingvin_v2.0
17-07-2007, 19:39
I da, nisu katolici krivi što su neki svećenici ludi, ima nekih pedofila među njima, a oni svakodnevno služe misu i govore propovidi. Isus Krist NIJE želio ovo od svojih sljedbenika. On je želio da oni šire njegovu riječ, da pomažu ljudima u nevolji, te da prosvijetle neke idiote. U Srednjem vijeku cijelo je kršćanstvo krenulo u krivom smijeru, cijeli je sustav otiša u qrac, sve dok nije došao jedan veliki čovjek - papa Ivan Pavao II, koji je govorio i djelovao točno onako kako je sam Isus govorio, te usmjerio Crkvu na pravi smijer nakon godina lutanja.
U spisima sa mrtvog mora koje je pisao sam Isus, a Vatikan ih taji jer bi poljulali samo temelje Crkve, piše "Ja ne želim da Crkva bude građevina od kamena ili drveta. Ja želim da Crkva bude u srcu svakoga čovjeka."

A kad bolje razmisliš, ima logike što se to taji. Koliko se para vrti oko Kršćanstva...


elem, na damninteresting.com je svojevremeno izasao clanak o tome ,i kako su price o NDE razlikuju od kulture do kulture , tipa u americi ljudi " dozive " kako gleaju rezime svog zivota, dok recimo u indiji NDE veze s tim nemaju.
Da, ali u pravilu svi nakon prolaska kroz tunel ili prelaska preko vode uz slušanje prekrasne muzike se nađu ispred jednog ili više bića u bijelom koje odlučuje hoće li se osoba vratiti u život ili kreće u novi. Sad bi pisao o detaljima ali idem van :)

Kiklop
17-07-2007, 20:11
evo jednog zanimljivog clanka o dimenzijama i percepciji stvarnosti na stranici se moze nac i puno ostalih zanimljivih stvari o postojanju i smislu zivota....
http://www.val.hr/znanje/denziteti.html
na stranici se govori i o tome da se ljudi djele na 2 skupine pola populacije cini Adamicni covjek a drugu populaciju organiski portali ili antropoidi oni nemaju kolektivnu svjest i nemogu napredovat u 4 denizitet vec se nakon smrti vracaju u 1...

Orion
17-07-2007, 22:56
[quote=Orion]I da, nisu katolici krivi što su neki svećenici ludi, ima nekih pedofila među njima, a oni svakodnevno služe misu i govore propovidi. Isus Krist NIJE želio ovo od svojih sljedbenika. On je želio da oni šire njegovu riječ, da pomažu ljudima u nevolji, te da prosvijetle neke idiote. U Srednjem vijeku cijelo je kršćanstvo krenulo u krivom smijeru, cijeli je sustav otiša u qrac, sve dok nije došao jedan veliki čovjek - papa Ivan Pavao II, koji je govorio i djelovao točno onako kako je sam Isus govorio, te usmjerio Crkvu na pravi smijer nakon godina lutanja.
U spisima sa mrtvog mora koje je pisao sam Isus, a Vatikan ih taji jer bi poljulali samo temelje Crkve, piše "Ja ne želim da Crkva bude građevina od kamena ili drveta. Ja želim da Crkva bude u srcu svakoga čovjeka."

A kad bolje razmisliš, ima logike što se to taji. Koliko se para vrti oko Kršćanstva...


elem, na damninteresting.com je svojevremeno izasao clanak o tome ,i kako su price o NDE razlikuju od kulture do kulture , tipa u americi ljudi " dozive " kako gleaju rezime svog zivota, dok recimo u indiji NDE veze s tim nemaju.
Da, ali u pravilu svi nakon prolaska kroz tunel ili prelaska preko vode uz slušanje prekrasne muzike se nađu ispred jednog ili više bića u bijelom koje odlučuje hoće li se osoba vratiti u život ili kreće u novi. Sad bi pisao o detaljima ali idem van :)[/quote:3lfdnsmz]

U ovom gornjem vjerojatno se misli na Crkvu kao Božji narod, a ne ka građevinu.

Dyslexia
17-07-2007, 23:30
da mi padne neka dobra butra, jos bio dobio zivota a boga mi i ona

McPingvin_v2.0
18-07-2007, 00:12
U ovom gornjem vjerojatno se misli na Crkvu kao Božji narod, a ne ka građevinu.
Crkva= vjerovanje

Vjerovanje je postalo institucija.
Institucije vode ljudi.
Ljudi nisu savršeni kao Bog.
Institucije su zakurac.
Vjerovanje je zakurac.

Nije Isus bio glup ;)

Kiklop
18-07-2007, 00:33
Ne volim citirati materijal iz Biblije, jer je i ona pretrpjela kozmetičke zahvate od strane kontrolnog sistema, kako bi poslužila kao jedan od glavnih stupova mentalne kontrole većeg dijela čovječanstva u posljednjih 1000 godina, međutim, mogao bih se složiti sa tim da u njoj ima nekih 30% istine, ukoliko se to može izraziti u postocima.
tako o bibliji kazu na znanju