PDA

Pogledaj cijelu verziju : Before the Music Dies



DrunkyDuck
02-12-2006, 11:22
Dokumentarci su jos popularni.

Ovaj se bavi umiranjem glazbe zbog komercijalizacije. Izaslo je par clipova i trailera:

How to create a pop star (irk3_p15RJY)S- Prikazuje stvaranje pop pjevacice koja nema pojma o glazbi niti ima sluha. Vazan je samo izgled. Sve njene greske u pjevanju se ispravljaju na racunalu. Pjevacica nema veze sa tekstom pjesme koji je napisao 40-i-nesto godisnji covjek u tridesetak sekundi. Zavrseni proizvod je instant hit sa kvalitetom ostale pop glazbe s kojom bombardiraju TV i radio stanice.

B4MD Teaser (SbkQq-lIX84)S- Erykah Badu govori o plasticnim operacijama, pokazan je popis svih glazbenika koji su sudjelovali u izradi dokumentarca (Eric Clapton, Erykah Badu, Dave Matthews, Elvis Costello, ...)

Trailer (vmX9koCyt98&mode=related&search=)S- Primjeri razgovora sa poznatim osobama o problemu. Mindblowing.

Stranica:
http://www.beforethemusicdies.com


Malo promjeni nacin razmisljanja o Pop glazbi, ne?

Moram nabaviti DVD.


PS. Nisam otvorio temu samo da stavim linkove na filmice nego da i vidim misljenje ostalih forumasa o temi i dokumentarcu.

Dreamer Deceiver
02-12-2006, 11:31
oduvijek sam mrzio pop glaazbu jer to nije glazba to je prava komercijalaSem te kučke ne pišu samo tekstove te ako polako te "zvijezde" počnu gubit sjaj naprave neki skandal da dođu u novine i na telku(severina,paris hilton,makar ona stalno radi skandale pa je stalno u novinama i druge sjajne zvijezdice) a tekstovi uvijek govore o ljubavi i sličnim glupostima koju uvijek napišu neki drugi(onaj Toše,kojem je pjesmu napisala ona Tina iz Zabranjene a ta pjesma bi trebala dobit zlatnu malinu za najgoru pjesmu svih vremena,naravno da mislim na pjesmu JEr Srce Nije Kamen,pa i ja bi napravio bolju pjesmu od te) i da uvijek pjevaju na playback...Ma štase ja mučim pisat pop nije glazba niti komercijalna glazba,to je samo KOMERCIJALA.
SMRT POPU I BOY-BANDOVIMA :twisted:

DrunkyDuck
02-12-2006, 11:46
Ma znao sam i ja da je tako, ali nisam mislio da je ovako losa situacija.

Mislio sam da je potrebno barem malo talenta (barem sluha) sa strane izvodjaca pjesme.

Najgore je sto se takva "glazba" slusa. No to vec znamo.

02-12-2006, 11:49
oduvijek sam mrzio pop glaazbu jer to nije glazba to je prava komercijalaSem te kučke ne pišu samo tekstove te ako polako te "zvijezde" počnu gubit sjaj naprave neki skandal da dođu u novine i na telku(severina,paris hilton,makar ona stalno radi skandale pa je stalno u novinama i druge sjajne zvijezdice) a tekstovi uvijek govore o ljubavi i sličnim glupostima koju uvijek napišu neki drugi(onaj Toše,kojem je pjesmu napisala ona Tina iz Zabranjene a ta pjesma bi trebala dobit zlatnu malinu za najgoru pjesmu svih vremena,naravno da mislim na pjesmu JEr Srce Nije Kamen,pa i ja bi napravio bolju pjesmu od te) i da uvijek pjevaju na playback...Ma štase ja mučim pisat pop nije glazba niti komercijalna glazba,to je samo KOMERCIJALA.
SMRT POPU I BOY-BANDOVIMA :twisted:

Slazem se, stvarno istina

Rocchiro
02-12-2006, 11:56
komercijala je sve sto nije undergorund,pa si vi racunajte

Neven <R>
02-12-2006, 11:56
Hvala ti, budem pogledao ali mislim da je to svima više manje poznato.


komercijala je sve sto nije undergorund,pa si vi racunajte

Ne možeš gledati sve tako crno bijelo, evo npr. Pink Floyd, imaju najprodavaniji album u povijesti glazbe pa nikako ne možeš reći da su svoju glazbu podređivali potrebama publike. Ima još puno takvih primjera kroz 70-te.
Isto tako nije ni svaSpop glazba šrot (makar ju ja osobno ne slušam) ima tu zbilja i ljudi sa talentom, ali masovnom tržište guta sve i izjednačuje takve izvođače sa šrotom.

Dreamer Deceiver
02-12-2006, 12:09
komercijala je sve sto nije undergorund,pa si vi racunajte

kad malo bolje pogledaš sve je komercijalizacija,pa čak i ti underground bandovi,čim izađu iz sjene i ukuse malo "onog" života postanu komercijala,ali čuj ako bimo uspoređivali komercijalni metal s popom evo rezultata:
Metalci skoro uvijek sami pišu pjesme,nikad ne pjevaju playback(poslušajte bilo koju maidenovu pjesmu pa onda live verziju te pjesme,videjt ćete da je Bruceov glas drukčiji nego na orginalnoj pjesmi,a na pjesmi Sign of The Cross,duplo je brža live verzija,nego orginalna verzija),metalci nikad ne padaju tako nisko da morajku radit skandale da bi ostali u novinama ili na telki.Sve je komrcijalizacija danas,ali još uvijek postoji razlika između prave komercijalizacije(kod popa) ili one male komercijalizacije

Bishop_45_(2)
02-12-2006, 12:10
kada cujem onu "srce nije kamen", dodje mi... :twisted: ; ja jednostavno ne mogu skuziti zasto ljudi slusaju takve stvari; znam razliciti ukusi ...., ali ova pjesma je stvarno debilna !!!

Rocchiro
02-12-2006, 12:14
za mene su komercijala svi izvođači koji dobivaju lovu za svoju mjuzu,ilitiga,oni koji vise nisu u garazi.a sad komercijalne izvođače djelim na:one koji rade mjuzu samo radi zarade i one koji rade za dušu i usput zarađuju 8)

Neven <R>
02-12-2006, 12:27
Bolje je podjeliti na one umjetnički raspoložene i na one novčano raspoložene.

Arbiter of Change
02-12-2006, 12:30
za mene su komercijala svi izvođači koji dobivaju lovu za svoju mjuzu,ilitiga,oni koji vise nisu u garazi.a sad komercijalne izvođače djelim na:one koji rade mjuzu samo radi zarade i one koji rade za dušu i usput zarađuju 8)

Slažem se ja, ali moraš od nečega živjeti, a ono šta pokupiš usput ti nije često dovoljno.

02-12-2006, 13:14
za mene su komercijala svi izvođači koji dobivaju lovu za svoju mjuzu,ilitiga,oni koji vise nisu u garazi.a sad komercijalne izvođače djelim na:one koji rade mjuzu samo radi zarade i one koji rade za dušu i usput zarađuju 8)


Da, ali ovog prvog je danas previše.

Rocchiro
02-12-2006, 14:10
za mene su komercijala svi izvođači koji dobivaju lovu za svoju mjuzu,ilitiga,oni koji vise nisu u garazi.a sad komercijalne izvođače djelim na:one koji rade mjuzu samo radi zarade i one koji rade za dušu i usput zarađuju 8)


Da, ali ovog prvog je danas previše.

laganini me zaboli za njih :roll:

Valtiel
02-12-2006, 19:11
Hvala ti, budem pogledao ali mislim da je to svima više manje poznato.


komercijala je sve sto nije undergorund,pa si vi racunajte

Ne možeš gledati sve tako crno bijelo, evo npr. Pink Floyd, imaju najprodavaniji album u povijesti glazbe pa nikako ne možeš reći da su svoju glazbu podređivali potrebama publike. Ima još puno takvih primjera kroz 70-te.
Isto tako nije ni svaSpop glazba šrot (makar ju ja osobno ne slušam) ima tu zbilja i ljudi sa talentom, ali masovnom tržište guta sve i izjednačuje takve izvođače sa šrotom.

Emmm, nije tacno, najprodavaniji album ima NIRVANA, koja je srot bend, totalno nekvalitetna, i cisto sranje.

A ima istina dobrog popa, dokaz za to je legendarni U2.

No ipak, htjeli to vi ili ne, rap se danas stavlja u istu ladicu sa pop, kao i komercijalni death i black i nu metal bendovi.

Babitz
02-12-2006, 19:38
nije samo pop komercijala
ima komercijalnog popa, repa, metala, svega...

underground u svim žanrovima -> ftw

Burek_fr0m_SPACE
02-12-2006, 21:00
Emmm, nije tacno, najprodavaniji album ima NIRVANA, koja je srot bend, totalno nekvalitetna, i cisto sranje.
To to ozbiljno?

v4MP1r3
02-12-2006, 21:24
u zadnje vrijeme komercijala je sirok pojam

vec se nekoliko dobrih bandova skomercijaliziralo, da ne pocnem od green daya do...ne znam, nirvane koja je vec dobrih godina neaktivna... tj, oni ne mogu biti komercijala, oni zaradjuju al su krivi onifejkeri koji znaju 3 pjesme od njih i ni jedan album,a da ne govorimo o onima koji cak ni ne znaju clanove te legendarne grupe... sve je umrlo s mr. nirvana...ako me kuzite

a green day? pa cujte, ameican idiot ima samo ritmove komercijale, ne kazem da je to losa muzika, ona je za slusanje i prihvativa velikoj vecini ljudi i sirokoj populaciji, ali priznajte, ona je tu na trzistu samo da zaradi...

a na zalost, mnoge grupe vuku na komercijalu u zadnje vrijeme, st.anger od metallice, ne znam za novi alb od irona (nisam preslusao) pa ne mogu govoriti, a mogu i moram priznati da i moja najgrupa sa predzadnjim vuce davuce na samo "cash"... dakle, i marilyn manson vuce na komercijalu...samo se nadamo da s novim albumima, doalzi i bolje doba za sve glazbenike... a pogotovo fanove...

dobro je da se nisam dotaknuo rapa i hiphop-a jer sve to izumire, i nastaje samo ono "kaching" i "ching-ching" doba... mracno doba za prave fanove, fanove kvalitetna glazbe...

jadni mi

Valtiel
02-12-2006, 23:10
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_be ... _worldwide (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_albums_worldwide)

Hmmm, izgleda da je Jackson, i da smo obojica grijesili...

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_be ... ic_artists (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_music_artists)

I ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Best-selli ... _worldwide (http://en.wikipedia.org/wiki/Best-selling_singles_worldwide)

Neven <R>
03-12-2006, 00:31
Floydi su slabo izdavali singlove baš zbog toga što nisu bili ekstra komercijalni. A Nirvana je daleko od najprodavanijih bendova.
A inače poslušaj Dark Side of the Moon, u današnjem vremenu ne bi prošlo ni preko 100 000 prodanih primjeraka garant zato jer nije instant proizvod, već je mnogo truda i talenta uloženo u taj album, a ipak je prodan u preko 40 milijuna primjeraka.

Helena
03-12-2006, 00:43
How to create a pop star (irk3_p15RJY)S- Prikazuje stvaranje pop pjevacice koja nema pojma o glazbi niti ima sluha. Vazan je samo izgled. Sve njene greske u pjevanju se ispravljaju na racunalu. Pjevacica nema veze sa tekstom pjesme koji je napisao 40-i-nesto godisnji covjek u tridesetak sekundi. Zavrseni proizvod je instant hit sa kvalitetom ostale pop glazbe s kojom bombardiraju TV i radio stanice.

Hm, baš se pitam zašto me ovo podsjetilo na Paris Hilton i one njezine pjesmice...

Rocchiro
03-12-2006, 00:49
How to create a pop star (irk3_p15RJY)S- Prikazuje stvaranje pop pjevacice koja nema pojma o glazbi niti ima sluha. Vazan je samo izgled. Sve njene greske u pjevanju se ispravljaju na racunalu. Pjevacica nema veze sa tekstom pjesme koji je napisao 40-i-nesto godisnji covjek u tridesetak sekundi. Zavrseni proizvod je instant hit sa kvalitetom ostale pop glazbe s kojom bombardiraju TV i radio stanice.

Hm, baš se pitam zašto me ovo podsjetilo na Paris Hilton i one njezine pjesmice...

gade mi se ove tehnikalije za preradu vokala

Helena
03-12-2006, 00:55
Jel da? I meni.

DrunkyDuck
03-12-2006, 10:18
Sto sa Ashley Simpson?

Kod nas je puno gore, 3-4 osobe pisu pjesme za 90% "popularnih" izvodjaca.

Zivjeli demo bendovi!

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 12:07
Omfg... juče sam još poskidao one trailere sa YouTubea, ali sam ih tek sad pogledao. Sve što je tu prikazano ja već znam, i već sam vidio, ali... kada opet to sve pogledam na jednom mjestu - panika me hvata. Taj pop treba zabraniti, jer već toliko izlizan i više nema nikoga ko bi tu nešto novo uveo - jer se nema šta novo ni uvesti. Sve je*ene pop pjesme su iste, samo se razlikuju po broju grudnjaka "pjevačice"...

Om3G@
03-12-2006, 12:10
Hvala ti, budem pogledao ali mislim da je to svima više manje poznato.


komercijala je sve sto nije undergorund,pa si vi racunajte

Ne možeš gledati sve tako crno bijelo, evo npr. Pink Floyd, imaju najprodavaniji album u povijesti glazbe pa nikako ne možeš reći da su svoju glazbu podređivali potrebama publike. Ima još puno takvih primjera kroz 70-te.
Isto tako nije ni svaSpop glazba šrot (makar ju ja osobno ne slušam) ima tu zbilja i ljudi sa talentom, ali masovnom tržište guta sve i izjednačuje takve izvođače sa šrotom.

Emmm, nije tacno, najprodavaniji album ima NIRVANA, koja je srot bend, totalno nekvalitetna, i cisto sranje.

A ima istina dobrog popa, dokaz za to je legendarni U2.

No ipak, htjeli to vi ili ne, rap se danas stavlja u istu ladicu sa pop, kao i komercijalni death i black i nu metal bendovi.

LoL, pa najprodavaniji album svih vremena je album Michaela Jacksona Thriller...

Evo gledajte, pop glazba je mjesto za kreiranje svog zvjezdanog statusa... Jer doista je jednostavno: onaj govnar Justin Timberlake ce zasigurno zablistati za jedno 50-tak godina, kad krepa, kao jedan od najvecih izvodjaca svih vremena itd.

Mislim da je suludo poduzimati ista u vezi povecanja kvalitete glazbe. Ja recimo ne slusam pop glazbu i znam si tocno sto valja. Zasto bi ja mijenjao ljude ako meni ne odgovaraju. Ima nekih pop izvodjaca koji zaista uzivaju u tome, samo imaju komercijalan izricaj. Mene takve stvari ne brinu: nit mi se takva glazba svidja, nit obracam paznju na nju.

Osim toga, sto je uopce komercijala, kad mi ne zivimo od glazbe!

edit : neradi doublepostove

Babitz
03-12-2006, 12:23
jackson je dobio nagradu za životno djelo zbog tog albuma 8)

Om3G@
03-12-2006, 12:27
jackson je dobio nagradu za životno djelo zbog tog albuma 8)

Da, i sad ce svi skociti kak je to komercijala i sranje...
Ali on tada definitivno nije bio komercijala - - uzivao je u tome sto je radio, volio sto radi, sve...

Jer kad pogledate on je radio tu glazbu kad su snazno dominirali rock bendovi!

Treba znati reci za nekog glazbenika da je umjetnik iako vam se ne svidja negov izricaj, tj. glazba!

Zato je ovaj topic totalno neprofesionalan i neosnovan.

OK, cinjenica je da ono sto rade sa nekim pop pjevacima / pjevacicama, ali recimo, neke pop pjevacice pisu svoje tektove Avril Lavigne, Pink... itd. To sto oni ne znaju pisati tekstove ne cini ih komercijalnim i ta slicna sranja...

Meni se jednostavno ne da primjecivati takvu glazbu. Jer, uvijek ce biti kvalitetne i nekvalitetne glazbe. Uvijek! Jer ne mogu se vama svidjeti obje strane.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 12:36
Suzivao je u tome sto je radio, volio sto radi, sve...
Ma voli on sve... a pogotovo dječake :rotfl: A stvar koja meni tu najviše smeta je to što se neki ljudi (ili bolje reći neke male djevojčice) dive nekim malo većim djevojčicama poput Jessice Simpson. Pa čime je ona to zaslužila? Nije ona niti tekst napisala, niti muziku komponovala, a još je i pola pjesme kompjuter otpjevao za nju... pa kakva je onda realno njena zasluga u svemu tome? Jednostavno to što je plavuša i ništa više.

Om3G@
03-12-2006, 17:04
[quote="Om3G@":2ff4lhbs]Suzivao je u tome sto je radio, volio sto radi, sve...
Ma voli on sve... a pogotovo dječake :rotfl: A stvar koja meni tu najviše smeta je to što se neki ljudi (ili bolje reći neke male djevojčice) dive nekim malo većim djevojčicama poput Jessice Simpson. Pa čime je ona to zaslužila? Nije ona niti tekst napisala, niti muziku komponovala, a još je i pola pjesme kompjuter otpjevao za nju... pa kakva je onda realno njena zasluga u svemu tome? Jednostavno to što je plavuša i ništa više.[/quote:2ff4lhbs]

Ali kako ti se da na to obracati pozornost?
Zivi svoj zivot i "j_e_b_e" ti se za njih - - slusaj sta volis!

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 17:16
Ma nije sad da ja sjedim u ćošku i plačem zbog toga, ali znaš da postoje one neke stvari koje te nerviraju samo zato što znaš da postoje, bez obzira imao ti neke veze s tim ili ne...

Valtiel
03-12-2006, 18:16
Ma nije sad da ja sjedim u ćošku i plačem zbog toga, ali znaš da postoje one neke stvari koje te nerviraju samo zato što znaš da postoje, bez obzira imao ti neke veze s tim ili ne...

Ti ocigledno imas ozbiljnih problema onda....

A da, i nemoj kenjati u vezi Jacksona, kada je dokazano da covjek nikad nije imao bilo kakvih odnosa sa djecacima, :twisted:

Dreamer Deceiver
03-12-2006, 18:19
Ma nije sad da ja sjedim u ćošku i plačem zbog toga, ali znaš da postoje one neke stvari koje te nerviraju samo zato što znaš da postoje, bez obzira imao ti neke veze s tim ili ne...

Ti ocigledno imas ozbiljnih problema onda....

A da, i nemoj kenjati u vezi Jacksona, kada je dokazano da covjek nikad nije imao bilo kakvih odnosa sa djecacima, :twisted:

ma ko je imao ili nije imao ja tog tipa mrzim svaki put sve više kad ga vidim i kad je bio crnac i sad kad je bijelac

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 18:22
Ti ocigledno imas ozbiljnih problema onda....
A koji su to po tebi moji ozbiljni problemi?

Valtiel
03-12-2006, 18:39
Ti ocigledno imas ozbiljnih problema onda....
A koji su to po tebi moji ozbiljni problemi?


ali znaš da postoje one neke stvari koje te nerviraju samo zato što znaš da postoje, bez obzira imao ti neke veze s tim ili ne

@Morgoth, postoje logicna objasnjenja za te operacije. A to su:

Kao dijete je imao 2 nesrece, jedna od njih je bila kada je pao sa visoke bine na nos tokom jedne probe, te nos totalno razvalio. Doktori su pokusali nesto napraviti, ali je bilo u totalno katastrofalnom stanju, te zato ima i dan danas problema.

Takoder kao dijete, tokom samog nastupa, desila se nesreca sa vatrometom, i sav je bio u plamenu, totalno je izgorio... te je bilo potrebno nekoliko operacija koze.

Ali, ti vjeruj kome god zelis, novinama, tv.u, ili samom Jacksona.
Ali znaj da danas istina nije vise vazna. Uzima se ono sto ljude najvise zabavlja.

Arbiter of Change
03-12-2006, 18:45
Ti ocigledno imas ozbiljnih problema onda....
A koji su to po tebi moji ozbiljni problemi?


ali znaš da postoje one neke stvari koje te nerviraju samo zato što znaš da postoje, bez obzira imao ti neke veze s tim ili ne

@Morgoth, postoje logicna objasnjenja za te operacije. A to su:

Kao dijete je imao 2 nesrece, jedna od njih je bila kada je pao sa visoke bine na nos tokom jedne probe, te nos totalno razvalio. Doktori su pokusali nesto napraviti, ali je bilo u totalno katastrofalnom stanju, te zato ima i dan danas problema.

Takoder kao dijete, tokom samog nastupa, desila se nesreca sa vatrometom, i sav je bio u plamenu, totalno je izgorio... te je bilo potrebno nekoliko operacija koze.

Ali, ti vjeruj kome god zelis, novinama, tv.u, ili samom Jacksona.
Ali znaj da danas istina nije vise vazna. Uzima se ono sto ljude najvise zabavlja.

WTH are you blabbering about? :?

Dreamer Deceiver
03-12-2006, 18:48
Ti ocigledno imas ozbiljnih problema onda....
A koji su to po tebi moji ozbiljni problemi?


ali znaš da postoje one neke stvari koje te nerviraju samo zato što znaš da postoje, bez obzira imao ti neke veze s tim ili ne

@Morgoth, postoje logicna objasnjenja za te operacije. A to su:

Kao dijete je imao 2 nesrece, jedna od njih je bila kada je pao sa visoke bine na nos tokom jedne probe, te nos totalno razvalio. Doktori su pokusali nesto napraviti, ali je bilo u totalno katastrofalnom stanju, te zato ima i dan danas problema.

Takoder kao dijete, tokom samog nastupa, desila se nesreca sa vatrometom, i sav je bio u plamenu, totalno je izgorio... te je bilo potrebno nekoliko operacija koze.

Ali, ti vjeruj kome god zelis, novinama, tv.u, ili samom Jacksona.
Ali znaj da danas istina nije vise vazna. Uzima se ono sto ljude najvise zabavlja.

ma ne to,te nesreće njegove brigam e za njih,mene je on oduvijek nerviro.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 20:33
Ti ocigledno imas ozbiljnih problema onda....
A koji su to po tebi moji ozbiljni problemi?


ali znaš da postoje one neke stvari koje te nerviraju samo zato što znaš da postoje, bez obzira imao ti neke veze s tim ili ne
Ne znam kako da ti ovo drugačije kažem, ali sereš...

King tiger
03-12-2006, 21:13
@Morgoth, postoje logicna objasnjenja za te operacije. A to su:

Kao dijete je imao 2 nesrece, jedna od njih je bila kada je pao sa visoke bine na nos tokom jedne probe, te nos totalno razvalio. Doktori su pokusali nesto napraviti, ali je bilo u totalno katastrofalnom stanju, te zato ima i dan danas problema.

Takoder kao dijete, tokom samog nastupa, desila se nesreca sa vatrometom, i sav je bio u plamenu, totalno je izgorio... te je bilo potrebno nekoliko operacija koze.

Ali, ti vjeruj kome god zelis, novinama, tv.u, ili samom Jacksona.
Ali znaj da danas istina nije vise vazna. Uzima se ono sto ljude najvise zabavlja.


Covjece, ono , sta ti je? :o

Valtiel
04-12-2006, 01:00
@Morgoth, postoje logicna objasnjenja za te operacije. A to su:

Kao dijete je imao 2 nesrece, jedna od njih je bila kada je pao sa visoke bine na nos tokom jedne probe, te nos totalno razvalio. Doktori su pokusali nesto napraviti, ali je bilo u totalno katastrofalnom stanju, te zato ima i dan danas problema.

Takoder kao dijete, tokom samog nastupa, desila se nesreca sa vatrometom, i sav je bio u plamenu, totalno je izgorio... te je bilo potrebno nekoliko operacija koze.

Ali, ti vjeruj kome god zelis, novinama, tv.u, ili samom Jacksona.
Ali znaj da danas istina nije vise vazna. Uzima se ono sto ljude najvise zabavlja.


Covjece, ono , sta ti je? :o

Nista, sta ce mi biti :?

Samo sam mislio da ga Morgoth mrzi zbog operacija, sta je tebi? :?

Samo pricam sa covjekom..

W3DR4N
07-12-2006, 10:27
Puno ste toga nadrobili, a malo ste rekli.

Naime, pop je glazbeni pravac, jednako kao i metal, rap, rock, i nije ništa manje ili više komercijaliziran. Jedini je problem šta vi to generalizirate i upijate tek površinu onoga šta vam se gura pred nos. Isti stvar kao da fiftya smatrate vrhuncem rapa ili pak green day vrhuncem rocka.
Pop je inače vrhunska glazba. U moru bezveznih, generičkih boy bendova, girl bendova, pretty face curica i ostalog, tu ima prekrasnih glasova, tekstova i melodija. Nije isto jedna Gloria Estefan, Laura Pausini, Celine Dion, Mariah Carey i recimo Britney Spears, Madonna, Jessica Simpson, Hilary Duff i slične. Jedno je kad karijeru sagradiš na kvaliteti glasa, a drugo na golotinji i skandalima kao Madonna. Ne možete reći da prezirete pop, kad (ste) ga svi slušali, i svima je dobar. Kroz sve te godine, Stinga, Bryan Adamsa, Lionel Richija, Eric Claptona(...), našlo se pjesama koje su vam drage i koje s guštom poslušate. Čak je i objektivno najbolji muški vokal današnjice, Pavarotti, na svojim koncertima Pavarotti & Friends redovito pjevao pop glazbu. Šta se tiče Jacksona, njemu naklon do poda. Radio je pop s dušom, prodavao i opet radio. Njegove koreografije plesa obilježile su scenu osamdesetih. Definitivno zaslužuje svoju titulu kralja popa. S druge strane, Madonnina titula kraljice popa je (imo) totalno nezaslužena. Osim par pjesmuljaka s početka osamdesetih, nije ona neka pjevačica, niti glumica, niti spisateljica, šta god još radila. Jedan Justin Timberlake je dugo najavljivao onaj svoj novi album, te uložio u njega masu i masu love. Na kraju, album nije ispao nikako, i da je uložio dvostruko više love i dvostruko više truda, opet nebi ispao nikako, jer čovjek jednostavno ima manjak talenta. Ricky Martin s druge strane, ima ono nešto, i uspije napuniti cijele stadione. Brze, dinamične, pjesme kao stvorene za tulume, derneke i ostale proslave gdje treba glasna glazba i puno alkohola. No to ne znači da on ima dubokoumne tekstove, orkestralnu glazbu i glas jednog Bocellia.
Sad, napravite lentu vremena, ali unatrag. '00. - Beyonce, Mariah Carey, The Corrs; '90. - Celine Dion, Cher, Bryan Adams; '80. - Michael Jackson, Whitney Houston, Sting; '70. - Queen, ABBA, Bee Gees... doduše, i ja primjećujem da to polako, ali sigurno postaje žanr gdje kvalitetom uglavnom dominiraju žene, ali prošlo je vrijeme disco popa i pop grupa.
Za kraj, napomenut ću da sam jednom napisao sličan pljuvački komentar na rap industriju, da pokažem kako to izgleda kad netko bez znanja u tom području ima što za reći, a pod utjecajem je MTVove ponude (bok Valtiel). Pop je u pedeset godina prošao kroz razne promjene, te je izumom elektroničkih klavijatura poprimio sasvim novi oblik. Mislim, jel ista glazba jednog Sinatre i Enrique Iglesiasa?
Savjet, ne zamarajte se američkim curicama koje misle da su zvjezdice. Slušajte i uživajte u vrhunskom popu.

Babitz
07-12-2006, 10:35
da gledam samo MTV, mislio bih da je jedina vrsta muzike ona komercijalna...

Dreamer Deceiver
07-12-2006, 11:54
Puno ste toga nadrobili, a malo ste rekli.

Naime, pop je glazbeni pravac, jednako kao i metal, rap, rock, i nije ništa manje ili više komercijaliziran. Jedini je problem šta vi to generalizirate i upijate tek površinu onoga šta vam se gura pred nos. Isti stvar kao da fiftya smatrate vrhuncem rapa ili pak green day vrhuncem rocka.
Pop je inače vrhunska glazba. U moru bezveznih, generičkih boy bendova, girl bendova, pretty face curica i ostalog, tu ima prekrasnih glasova, tekstova i melodija. Nije isto jedna Gloria Estefan, Laura Pausini, Celine Dion, Mariah Carey i recimo Britney Spears, Madonna, Jessica Simpson, Hilary Duff i slične. Jedno je kad karijeru sagradiš na kvaliteti glasa, a drugo na golotinji i skandalima kao Madonna. Ne možete reći da prezirete pop, kad (ste) ga svi slušali, i svima je dobar. Kroz sve te godine, Stinga, Bryan Adamsa, Lionel Richija, Eric Claptona(...), našlo se pjesama koje su vam drage i koje s guštom poslušate. Čak je i objektivno najbolji muški vokal današnjice, Pavarotti, na svojim koncertima Pavarotti & Friends redovito pjevao pop glazbu. Šta se tiče Jacksona, njemu naklon do poda. Radio je pop s dušom, prodavao i opet radio. Njegove koreografije plesa obilježile su scenu osamdesetih. Definitivno zaslužuje svoju titulu kralja popa. S druge strane, Madonnina titula kraljice popa je (imo) totalno nezaslužena. Osim par pjesmuljaka s početka osamdesetih, nije ona neka pjevačica, niti glumica, niti spisateljica, šta god još radila. Jedan Justin Timberlake je dugo najavljivao onaj svoj novi album, te uložio u njega masu i masu love. Na kraju, album nije ispao nikako, i da je uložio dvostruko više love i dvostruko više truda, opet nebi ispao nikako, jer čovjek jednostavno ima manjak talenta. Ricky Martin s druge strane, ima ono nešto, i uspije napuniti cijele stadione. Brze, dinamične, pjesme kao stvorene za tulume, derneke i ostale proslave gdje treba glasna glazba i puno alkohola. No to ne znači da on ima dubokoumne tekstove, orkestralnu glazbu i glas jednog Bocellia.
Sad, napravite lentu vremena, ali unatrag. '00. - Beyonce, Mariah Carey, The Corrs; '90. - Celine Dion, Cher, Bryan Adams; '80. - Michael Jackson, Whitney Houston, Sting; '70. - Queen, ABBA, Bee Gees... doduše, i ja primjećujem da to polako, ali sigurno postaje žanr gdje kvalitetom uglavnom dominiraju žene, ali prošlo je vrijeme disco popa i pop grupa.
Za kraj, napomenut ću da sam jednom napisao sličan pljuvački komentar na rap industriju, da pokažem kako to izgleda kad netko bez znanja u tom području ima što za reći, a pod utjecajem je MTVove ponude (bok Valtiel). Pop je u pedeset godina prošao kroz razne promjene, te je izumom elektroničkih klavijatura poprimio sasvim novi oblik. Mislim, jel ista glazba jednog Sinatre i Enrique Iglesiasa?
Savjet, ne zamarajte se američkim curicama koje misle da su zvjezdice. Slušajte i uživajte u vrhunskom popu.

želiš reć da su pjesme britney Spers dubokoumne ?yea right,moš mislit,sve na isti kalup:ja sam ga voljela,on je mene voljeo,došla jedna s većim sisama i boljim dupetom,pa umjesto da me guzi još išo guzit nju,pa sad jadna plačem neznam šta da radim,i molimt te spavaj samnom nsam premlada.Da da to je dubokoumno,pa ja bi napiso dubokoumnu pjesmu,možda ne odmah ali bi je radio neko vrijeme a ne u 15 minuta napravit pjesme otpjevat je zatrest dupetom i evo super hita,koju masa glupih tinejđerica sluša i pada u nesvijest kad vide spot.I JOŠ SE USUĐUJU NA NEKIM BLOGOVIMA NAZIVAT TOKIO HOTEL METALOM !! METALOM !! VAM JE JASNO ŠTA JE TO ?? TO JE KO DA KAŽETE DA EMINEM PJEVA NARODNJAKA,SRAMOTA,KAD JA 8AKO BUDEM) IMO GLAZBENU kARIJERU BUDITE SIGURNI DA ĆE JEDAN SINGL BITI PARODIJA I IZRUGIVANJE BOY BANDOVA I POP PJEVAČA A SPOT ĆE BITI MASAKRIRANJE LUTKICA TOKIO HOTELA I SVRŠAVANJE NA POP-PRINCEZICE !Za Micheal Jackosna,njega ne mogu čut ni vidjet i ne treba me zato streljat,neka je učinio puno toga za pop scenu ,ali za mene je on još uvijek seronja koji da vidi pinokia bi ga napastovao i ukro nos.što se tiče ostalih pop pjevača koje je weky nabroja,svi su oni nešto napravili ali ja ih ne podnosim,pogotvo onu Mariah Carey,kurvu i pol,a onog Justina za njega bi htio da ga sotona strefi i u ono malo mozga šta ima.Razlika između strog popa i novog popa je prevelika,ajde weky nabroji jednu noviju vrijednu pop zvijezdu !POP SUX HARD!

Jerry
07-12-2006, 11:58
tina turner :D

Dreamer Deceiver
07-12-2006, 12:08
evo pjesme koju da otpjeva Britney Spears bi postala super popularna:

Ja sam mala kuja,mrdam dupetom ko da mi je zima!
ja imam sise,ja imam dupe,ja hoću biti super star!
Dok male debele prištave cure koje mrzim mi zavide kakva sam,
te žele biti savrešeno anoreksične kao i ja.

Refren:

MALA KUJA TO SAM JA,
SUPERDREK TO SAM JA
IMAM DUPE ALI PAMETI NEMAM,
ŠTA cE MI PAMET,KAD IMAM SISE!
PRODAJEM SE ZA ČOKALADU,ALI NEMA VEZE JA SAM....
SUPER STAR !!!!

Dok zamnom sline glupi dečki koji me žele iskoristit,
i misle da ću im dat te da će me pojebat,
ali nema veze,ako je zgodan rado cu mu spermu progutat
IMAM SISE IMAM SVE,IMAM LOVU
SAVRŠENA SAM JA!

Refren:

MALA KUJA TO SAM JA,
SUPERDREK TO SAM JA
IMAM DUPE ALI PAMETI NEMAM,
ŠTA cE MI PAMET,KAD IMAM SISE!
PRODAJEM SE ZA ČOKALADU,ALI NEMA VEZE JA SAM....
SUPER STAR !!!!

Dok me jebu razni kritičari,koji mi davaju dobru ocijenu,
neka me jebe,ma neka ima 100 godina,ali nema veze ja ću biti ta,
koju će jebat u lovi.
Djecu ne želim ja,jer bi me udebljali,
ali ako treba i to za dobar publicitet
redo cu da me napumpa neki kreten

Refren:

MALA KUJA TO SAM JA,
SUPERDREK TO SAM JA
IMAM DUPE ALI PAMETI NEMAM,
ŠTA cE MI PAMET,KAD IMAM SISE!
PRODAJEM SE ZA ČOKALADU,ALI NEMA VEZE JA SAM....
SUPER STAR !!!!

Arbiter of Change
07-12-2006, 12:16
Čovječe, refren bi se i dao uglazbiti. :o

Chieftain
07-12-2006, 12:17
želiš reć da su pjesme britney Spers dubokoumne ?yea right,moš mislit,sve na isti kalup:ja sam ga voljela,on je mene voljeo,došla jedna s većim sisama i boljim dupetom,pa umjesto da me guzi još išo guzit nju,pa sad jadna plačem neznam šta da radim,i molimt te spavaj samnom nsam premlada.Da da to je dubokoumno,pa ja bi napiso dubokoumnu pjesmu,možda ne odmah ali bi je radio neko vrijeme a ne u 15 minuta napravit pjesme otpjevat je zatrest dupetom i evo super hita,koju masa glupih tinejđerica sluša i pada u nesvijest kad vide spot.I JOŠ SE USUĐUJU NA NEKIM BLOGOVIMA NAZIVAT TOKIO HOTEL METALOM !! METALOM !! VAM JE JASNO ŠTA JE TO ?? TO JE KO DA KAŽETE DA EMINEM PJEVA NARODNJAKA,SRAMOTA,KAD JA 8AKO BUDEM) IMO GLAZBENU kARIJERU BUDITE SIGURNI DA ĆE JEDAN SINGL BITI PARODIJA I IZRUGIVANJE BOY BANDOVA I POP PJEVAČA A SPOT ĆE BITI MASAKRIRANJE LUTKICA TOKIO HOTELA I SVRŠAVANJE NA POP-PRINCEZICE !Za Micheal Jackosna,njega ne mogu čut ni vidjet i ne treba me zato streljat,neka je učinio puno toga za pop scenu ,ali za mene je on još uvijek seronja koji da vidi pinokia bi ga napastovao i ukro nos.što se tiče ostalih pop pjevača koje je weky nabroja,svi su oni nešto napravili ali ja ih ne podnosim,pogotvo onu Mariah Carey,kurvu i pol,a onog Justina za njega bi htio da ga sotona strefi i u ono malo mozga šta ima.Razlika između strog popa i novog popa je prevelika,ajde weky nabroji jednu noviju vrijednu pop zvijezdu !POP SUX HARD!

Agreed! 8)

Jerry
07-12-2006, 12:19
Čovječe, refren bi se i dao uglazbiti. :oS:) ,istina velka istina baš sam probao "otpjevat"

Dreamer Deceiver
07-12-2006, 12:23
Čovječe, refren bi se i dao uglazbiti. :oS:) ,istina velka istina baš sam probao "otpjevat"

zbog takvih komentara,su i i ohrabrili ovi pop pjevači,te počeli širit teror svojim pjevanjem. 8)

Jerry
07-12-2006, 12:26
pop sucks,btw ali kul je kad britney izađe bez gačica u pustolovine po las vegasu :D :D

medusa
07-12-2006, 13:09
evo pjesme koju da otpjeva Britney Spears bi postala super popularna:

Ja sam mala kuja,mrdam dupetom ko da mi je zima!
ja imam sise,ja imam dupe,ja hoću biti super star!
Dok male debele prištave cure koje mrzim mi zavide kakva sam,
te žele biti savrešeno anoreksične kao i ja.

Refren:

MALA KUJA TO SAM JA,
SUPERDREK TO SAM JA
IMAM DUPE ALI PAMETI NEMAM,
ŠTA cE MI PAMET,KAD IMAM SISE!
PRODAJEM SE ZA ČOKALADU,ALI NEMA VEZE JA SAM....
SUPER STAR !!!!

Dok zamnom sline glupi dečki koji me žele iskoristit,
i misle da ću im dat te da će me pojebat,
ali nema veze,ako je zgodan rado cu mu spermu progutat
IMAM SISE IMAM SVE,IMAM LOVU
SAVRŠENA SAM JA!

Refren:

MALA KUJA TO SAM JA,
SUPERDREK TO SAM JA
IMAM DUPE ALI PAMETI NEMAM,
ŠTA cE MI PAMET,KAD IMAM SISE!
PRODAJEM SE ZA ČOKALADU,ALI NEMA VEZE JA SAM....
SUPER STAR !!!!

Dok me jebu razni kritičari,koji mi davaju dobru ocijenu,
neka me jebe,ma neka ima 100 godina,ali nema veze ja ću biti ta,
koju će jebat u lovi.
Djecu ne želim ja,jer bi me udebljali,
ali ako treba i to za dobar publicitet
redo cu da me napumpa neki kreten

Refren:

MALA KUJA TO SAM JA,
SUPERDREK TO SAM JA
IMAM DUPE ALI PAMETI NEMAM,
ŠTA cE MI PAMET,KAD IMAM SISE!
PRODAJEM SE ZA ČOKALADU,ALI NEMA VEZE JA SAM....
SUPER STAR !!!!
carevska pjesma :D :D

T.N.T.
07-12-2006, 13:34
ja sam prije slušao pop glazbu, ali ni sad mi nije loša...

uživam u Jacksnonovih hitovima iz 80-tih, jednostavno predobro... :pray:

vi koji pjujete po njoj, jednostavno je ne znate slušati...

ne mora svaka pjesma imati nekakvu poruku u sebi da bi je mogli slušati...

Jerry
07-12-2006, 13:44
bili đin je dobra od majka đeksona, i smut kriminal i bit it

Neven <R>
07-12-2006, 14:22
želiš reć da su pjesme britney Spers dubokoumne ?yea right,moš mislit,sve na isti kalup:ja sam ga voljela,on je mene voljeo,došla jedna s većim si....

E svaka ti čast svojim postom samo ideš u prilog onome što je W3DR4N napisao i dokazuješ da uopće nisi niti pročitao njegov post.

Dreamer Deceiver
07-12-2006, 14:37
želiš reć da su pjesme britney Spers dubokoumne ?yea right,moš mislit,sve na isti kalup:ja sam ga voljela,on je mene voljeo,došla jedna s većim si....

E svaka ti čast svojim postom samo ideš u prilog onome što je W3DR4N napisao i dokazuješ da uopće nisi niti pročitao njegov post.

da krivo sam pročitao post od wekya,ali moj post može služit za one koje nažalost misle da su lyrics Brtyney Spersa dubokoumni i sl. a to šta sam pogrijepio,pogriješio sam neću sad se tu izvinavat radi toga,

mravojed19
07-12-2006, 16:00
ja sam prije slušao pop glazbu, ali ni sad mi nije loša...

uživam u Jacksnonovih hitovima iz 80-tih, jednostavno predobro... :pray:

vi koji pjujete po njoj, jednostavno je ne znate slušati...

ne mora svaka pjesma imati nekakvu poruku u sebi da bi je mogli slušati...


ogromna razlika između današanjeg popa i od prije 25 godina.ovo danas je za plakat u mračnom kutku od muke.

Dyslexia
07-12-2006, 17:34
ja sam prije slušao pop glazbu, ali ni sad mi nije loša...

uživam u Jacksnonovih hitovima iz 80-tih, jednostavno predobro... :pray:

vi koji pjujete po njoj, jednostavno je ne znate slušati...

ne mora svaka pjesma imati nekakvu poruku u sebi da bi je mogli slušati...


ogromna razlika između današanjeg popa i od prije 25 godina.ovo danas je za plakat u mračnom kutku od muke.

Jeje pop je strava i sexi do jaja i sve je to super samo to nebi sluso da mi Jena Jameson pusi kitu svaki dan.

King tiger
07-12-2006, 17:43
Mariah Carey ima odlican glas, svaka cast :pray:

Jerry
07-12-2006, 18:35
Mariah Carey ima odlican glas, svaka cast :pray:S:shock:

King tiger
07-12-2006, 18:40
Sta se cudis? jesi ikad poslusao neku pjesmu, nevezano za tekst? neznam koliko oktava joj ima glas ali je odlican.

Ps1ho
07-12-2006, 18:58
Za domacu zadacu svi procitajte Wekijev post i to vam otprilike govori sve, Weky care :pray:

i da Mariah ima jako kvalitetan glas sta se odma cudis?

T.N.T.
07-12-2006, 19:23
jerry misli da je samo grubi muški glas, dobar glas...

Ps1ho
07-12-2006, 20:17
ma da, brije na metal pa ono glasovi tipa cannibal corpse ili stajaznam lordi su mu kvalitetni glasovi :roll: a cinjenica da tako moze pjevat svako sa ulice mu negovori nista a pak las tipa Mariah moze samo talenat :roll:

Arbiter of Change
07-12-2006, 20:33
ma da, brije na metal pa ono glasovi tipa cannibal corpse ili stajaznam lordi su mu kvalitetni glasovi :roll: a cinjenica da tako moze pjevat svako sa ulice mu negovori nista a pak las tipa Mariah moze samo talenat :roll:

Nisu svi na metal sceni samo death grunts, ya know? Evo npr. Hansi Kürsch; najjači metal vokal po meni. :)

Ali dobra je Mariah Carey, to da.

Jerry
07-12-2006, 20:35
jerry misli da je samo grubi muški glas, dobar glas...ne mislim jednostavno ovaj od te mariah cary mi je prebalg glas ;)

ma da, brije na metal pa ono glasovi tipa cannibal corpse ili stajaznam lordi su mu kvalitetni glasovi Rolling Eyes a cinjenica da tako moze pjevat svako sa ulice mu negovori nista a pak las tipa Mariah moze samo talenatS:yuck: :yuck: ,ne volim ni cannibal corpse ni lordije,po meni najkvalitetniji glas ima dickinson i ozzy osbourne :P

Burek_fr0m_SPACE
07-12-2006, 20:41
Serj Tankian iz Systema je imao jako dobar glas... sada već lagano propada :(

Dreamer Deceiver
07-12-2006, 20:56
ja mislim da bi trebo dobit grammy za onu svoju pjesmu 8)
hoće li ko kupit autorska prava ?

Outmind
07-12-2006, 21:08
Mene možda najviše od svega živcira tematika tih pjesama. Ide mi na živce što 99.5% pjesama ikad napisanih govori o nekakvoj ljubavi ili gubitku ljubavi ili šta ti ja znam šta, po mom mišljenju samo sa jednom porukom - i'M HORNY, F*CK ME HARD! Ne shvaćam po čemu se te pjesme razlikuju jedna od druge. Iz istog razloga me počeo i rap neizmjrno živcirat. Tamo su teme ili tipa - joj imam milju na bankovnom računu na kajmanskim otocima i 150 drolja koje se motaju oko mene i loču tamo neki precijenjeni šampanjac - ili - joj ja sam mali crnjo (bez uvrede, oni sami sebe tak nazivaju u tim pjesmama, ja samo prevodim) koji svaki dan za ručak žvače gumu od bicikla, i ako mi to kažeš u lice doći ćemo ja i još 15 bitanga koje nemaju za burek al imaju za MP5 i prostrijelit ćemo te 154 puta...

Zato mi se sviđa (određeni) metal, jer ako ništa drugo, netko tko mrzi metal mora mu priznati makar to da vrlo mnogo pjesama nosi snažnu, pametno skrivenu i ozbiljnu poruku. Postoje pjesme o ekologiji, nepravdi općenito, vrijednosti života kao takvog, prijateljstvu, ali i o užasima rata, jadnom stanju današnjeg svijeta i neizdrživoj nepravdi koja će nas sve jednog dana zgniječiti.

Ljudi koji vole pop ili narodnjake očito o glazbi ne razmišljaju kao o ozbiljnom dijelu svog života. Što se mene tiče radije ću 15 puta poslušati pjesmu staru 36 godina nego 15 najnovijih pjesama, čije razlike ionako neću primjetiti...

Burek_fr0m_SPACE
07-12-2006, 21:24
Ljudi koji vole pop ili narodnjake očito o glazbi ne razmišljaju kao o ozbiljnom dijelu svog života.
Sad je za pop već diskutabilno, ali za narodnjake se 100% slažem. Iako, možda ipak ne bih rekao da "ne razmišljaju o tome kao o ozbiljnom dijelu života", već možda da jednostavno ne znaju cijeniti muziku kao umjetnost.

T.N.T.
07-12-2006, 21:31
SIz istog razloga me počeo i rap neizmjrno živcirat. Tamo su teme ili tipa - joj imam milju na bankovnom računu na kajmanskim otocima i 150 drolja koje se motaju oko mene i loču tamo neki precijenjeni šampanjac - ili - joj ja sam mali crnjo (bez uvrede, oni sami sebe tak nazivaju u tim pjesmama, ja samo prevodim) koji svaki dan za ručak žvače gumu od bicikla, i ako mi to kažeš u lice doći ćemo ja i još 15 bitanga koje nemaju za burek al imaju za MP5 i prostrijelit ćemo te 154 puta...
vidi se da niti jednom nisu čuo pravu rap pjesmu...

to što si ti rekao je obično komercijalno smeće, tipa fiftya i ekipe..

DrunkyDuck
07-12-2006, 21:34
Dobar post Vedran, ali mislio sam da je ocito da se govori o "modernom popu" (sto god da to bilo).

Mariah Carey ima prejeben glas ali sve sto je napravila (da, ona, mos' mislit) poslije '95 je smeche.

Vecina dobrih pop pjevaca (necu reci glazbenika kad im netko drugi radi glazbu) su sa eksperimentiranja sa funkom, rockom i sl. presli na neku elektroniku, jak bas i nista melodije.


Zato mi se sviđa (određeni) metal, jer ako ništa drugo, netko tko mrzi metal mora mu priznati makar to da vrlo mnogo pjesama nosi snažnu, pametno skrivenu i ozbiljnu poruku. Postoje pjesme o ekologiji, nepravdi općenito, vrijednosti života kao takvog, prijateljstvu, ali i o užasima rata, jadnom stanju današnjeg svijeta i neizdrživoj nepravdi koja će nas sve jednog dana zgniječiti.
Rijedak ti je takav metal.

Burek_fr0m_SPACE
07-12-2006, 21:37
to što si ti rekao je obično komercijalno smeće, tipa fiftya i ekipe..
Pa, ljudi moji, upravo zbog tog komercijalnog smeća se stiču loša mišljenja o svim vrstama muzike. Koliko god neko mrzio neku vrstu muzike, to je 90% zbog toga što je bio u dodiru samo sa nekim odvratno komercijalizovanim pjesmama te vrste. Ja inače duboko vjerujem da u svakoj vrsti muzike ima dobrih pjesama i dobrih izvođača, samo su zatrpani negdje duboko pod hrpom smeća koje nas stalno odvraća od daljeg kopanja u dubinu. Upravo me zbog toga i frustira količina komercijalnog smeća na tržištu.

Helena
07-12-2006, 21:57
tina turner :D

Tina je super. Proud Mary :pray:

07-12-2006, 21:58
Norah Jones ima dobar glas, i tina turner, i Janis Joplin. Ali Britney Spears i škvadra kurve nemaju..

Dreamer Deceiver
07-12-2006, 22:01
Norah Jones ima dobar glas, i tina turner, i Janis Joplin. Ali Britney Spears i škvadra kurve nemaju..

ali jebiga imaju "dobro" tijelo,pa zatop uspiju a usput progutaju malo sperme na putu do slave

07-12-2006, 22:03
Znaš iz full metal jacket : Me so horny, me do saki saki long time :D

Outmind
07-12-2006, 22:09
SIz istog razloga me počeo i rap neizmjrno živcirat. Tamo su teme ili tipa - joj imam milju na bankovnom računu na kajmanskim otocima i 150 drolja koje se motaju oko mene i loču tamo neki precijenjeni šampanjac - ili - joj ja sam mali crnjo (bez uvrede, oni sami sebe tak nazivaju u tim pjesmama, ja samo prevodim) koji svaki dan za ručak žvače gumu od bicikla, i ako mi to kažeš u lice doći ćemo ja i još 15 bitanga koje nemaju za burek al imaju za MP5 i prostrijelit ćemo te 154 puta...
vidi se da niti jednom nisu čuo pravu rap pjesmu...

to što si ti rekao je obično komercijalno smeće, tipa fiftya i ekipe..

Gle, krivo me shvaćaš Rap je bio nešto 90-ih, i snoop doga, run dmc, cypress hill ili starijeg eminema još i dan danas poslušam, a i govorim o čistoj komercijali pošto na javnoj sceni više ni nema "umjetnika" koji bi pokušali biti originalni.

Jerry
07-12-2006, 22:09
tina turner :D

Tina je super. Proud Mary :pray:pa iskreno meni je također tina super :wink: :D ,btw Ike rula :D predobar mi je bio onaj film o bijografiji tine turner i to kak ju je ike zlostavljao :cry:

07-12-2006, 22:10
Ike rula, on je nju i njezine talente sam iskoristio, nema veče pizde od muškarca koji tuče ženu.

Helena
07-12-2006, 22:12
Ike rula, on je nju i njezine talente sam iskoristio, nema veče pizde od muškarca koji tuče ženu.

A jebiga, gle, žene su također malo krive što im to dopuštaju. Ali u pravu si, ja bih takve likove :twisted: .

07-12-2006, 22:16
Pa gle, bolje da se okomi na nekog drugog, ali nemam ja blage, valda žene od straha neće ništa, a to ti isto kao da se zaletim i tučem dijete od 4 god. Žene su fizički slabije od muškaraca, a eto ima kretena.

Dreamer Deceiver
07-12-2006, 22:18
Ike rula, on je nju i njezine talente sam iskoristio, nema veče pizde od muškarca koji tuče ženu.

A jebiga, gle, žene su također malo krive što im to dopuštaju. Ali u pravu si, ja bih takve likove :twisted: .

ajde ajde ne offtopicirajte,svi bimo mi te likove rasjeckali(pogotvo helena)...

žalosno je to šta netko ko zna pjevat i piše dobre pjesme ne uspije na glazbenoj sceni,nego već kurbetine i pol

a najžalosnije šta je u hrvatsoj samo pop poluran,te ako dođe koji metal band ,kritičari ga popljuvaju,te šta sad svaka kurba može postat pjevačica,pogljemo samo onu valjda cura od onog tiša iz bigbrothera misli da je sad faca ako joj je dečko u bbu pa misli da može biti zvijezda pa ide snimit pjesmu oginalnog naslova:Zvijezda je rođena

/bravo

07-12-2006, 22:20
Bravo Morgothe, recimo ima super metal bendova: Septica, Crno Perje, i imamo mi naš domaći Portman... ovi naši su vam super, e da cujete kako sviraju..
Na hrvatskoj sceni mi valja: Prljavo Kazalište, i po meni je Azra od rocka bila kralj.

T.N.T.
07-12-2006, 23:21
SIz istog razloga me počeo i rap neizmjrno živcirat. Tamo su teme ili tipa - joj imam milju na bankovnom računu na kajmanskim otocima i 150 drolja koje se motaju oko mene i loču tamo neki precijenjeni šampanjac - ili - joj ja sam mali crnjo (bez uvrede, oni sami sebe tak nazivaju u tim pjesmama, ja samo prevodim) koji svaki dan za ručak žvače gumu od bicikla, i ako mi to kažeš u lice doći ćemo ja i još 15 bitanga koje nemaju za burek al imaju za MP5 i prostrijelit ćemo te 154 puta...
vidi se da niti jednom nisu čuo pravu rap pjesmu...

to što si ti rekao je obično komercijalno smeće, tipa fiftya i ekipe..

Gle, krivo me shvaćaš Rap je bio nešto 90-ih, i snoop doga, run dmc, cypress hill ili starijeg eminema još i dan danas poslušam, a i govorim o čistoj komercijali pošto na javnoj sceni više ni nema "umjetnika" koji bi pokušali biti originalni.da bi pronašao pravi rap, treba ići underground...

nigdje nema takvih tekstova kakvih ima u underground rapu...

Valtiel
08-12-2006, 01:57
[quote=Outmind]SIz istog razloga me počeo i rap neizmjrno živcirat. Tamo su teme ili tipa - joj imam milju na bankovnom računu na kajmanskim otocima i 150 drolja koje se motaju oko mene i loču tamo neki precijenjeni šampanjac - ili - joj ja sam mali crnjo (bez uvrede, oni sami sebe tak nazivaju u tim pjesmama, ja samo prevodim) koji svaki dan za ručak žvače gumu od bicikla, i ako mi to kažeš u lice doći ćemo ja i još 15 bitanga koje nemaju za burek al imaju za MP5 i prostrijelit ćemo te 154 puta...
vidi se da niti jednom nisu čuo pravu rap pjesmu...

to što si ti rekao je obično komercijalno smeće, tipa fiftya i ekipe..

Gle, krivo me shvaćaš Rap je bio nešto 90-ih, i snoop doga, run dmc, cypress hill ili starijeg eminema još i dan danas poslušam, a i govorim o čistoj komercijali pošto na javnoj sceni više ni nema "umjetnika" koji bi pokušali biti originalni.da bi pronašao pravi rap, treba ići underground...

nigdje nema takvih tekstova kakvih ima u underground rapu...[/quote:1gsiwg8h]

ahahaha, covjece... daj ne kaki. Underground? De prestanite se sluziti tim tinejdzerskim izrazima. Je li Mozart bio "underground"? I kakvi tekstovi covjece? Ako zelis dobre tekstove, pocni citati poeziju! Ako crnci ne znaju pjevati, nego samo pricati, sto onda ne zapisu tekstove? Sto ne napisu knjigu? E, pa mozda jer ih pola ne zna ispravno pisati!?!?!? RAP je shit, uvijek bio! Sta je falilo 2 pacu da napise knjigu? Ne, mora on brbljati kao neka baba i reci da je to ko fol muzika :?

Ali uzmes zato primjerice Stevie Wondera! Eto crnca, koji je slijep, ali je genijalani umjetnik!!! Covjece, pa cak i je i Hendrix smatrao da nije dostojan da napravi sa njim neku stvar! :shock:

Rap nema muzike, nema pjevanja, i nema teksta. RAP JE Retards Attempting Poetry! Ako zelite tekstove, citajte knjige!!!

Ocekujem opet flame, ali sta cu, kad je tako! Ako zelite praviti muziku, idite naucite nesto svirati ili naucite pjevati, ako zelite tekst, naucite pisati, a ne pricati nekim slangovima i shitovima o bog zna cemu :?

Furthermore, zelio bih potpisati post, ako se ne varam wedrana, koji tvrdi da je stari pop kvalitetan. I jest! Svaka cast! Itekako si fino opisao da ima veoma kvalitetnog popa, te ako trazite danas kvalitetan pop, slusajte U2, Vanessa Carlton, bog i batina Stevie Wonder (koji ima dosta popa), bog i batina Mike Oldfield (koji ima dosta popa) etc.

Burek_fr0m_SPACE
08-12-2006, 02:08
I kakvi tekstovi covjece? Ako zelis dobre tekstove, pocni citati poeziju! Ako crnci ne znaju pjevati, nego samo pricati, sto onda ne zapisu tekstove? Sto ne napisu knjigu? E, pa mozda jer ih pola ne zna ispravno pisati!?!?!? RAP je shit, uvijek bio! Sta je falilo 2 pacu da napise knjigu? Ne, mora on brbljati kao neka baba i reci da je to ko fol muzika :?
I ja sam na nekom topicu već postovao svoje viđenje rap muzike koje je neobično nalikovalo na ovaj citat. I ja se slažem da to to zapravo poezija koja je "na silu" pretvorena u muziku iz čistog razloga što je to tako bilo prihvatljivije u ghettoima. Ali eto, ko voli nek izvoli...

Valtiel
08-12-2006, 02:24
I kakvi tekstovi covjece? Ako zelis dobre tekstove, pocni citati poeziju! Ako crnci ne znaju pjevati, nego samo pricati, sto onda ne zapisu tekstove? Sto ne napisu knjigu? E, pa mozda jer ih pola ne zna ispravno pisati!?!?!? RAP je shit, uvijek bio! Sta je falilo 2 pacu da napise knjigu? Ne, mora on brbljati kao neka baba i reci da je to ko fol muzika :?
I ja sam na nekom topicu već postovao svoje viđenje rap muzike koje je neobično nalikovalo na ovaj citat. I ja se slažem da to to zapravo poezija koja je "na silu" pretvorena u muziku iz čistog razloga što je to tako bilo prihvatljivije u ghettoima. Ali eto, ko voli nek izvoli...

Tako je... iako ja mislim da ima jos jedan razlog, ne samo da je jedini prihvatljivi nacin bio... Vec ti ljudi nisu bili dovoljno obrazovani da napisu nesto kako treba. Te niko nece izdati knjigu u kojoj pise wanna, gonna, u umjesto you, i jos brdo tih slang folova.

Dreamer Deceiver
08-12-2006, 07:08
[quote=Outmind]SIz istog razloga me počeo i rap neizmjrno živcirat. Tamo su teme ili tipa - joj imam milju na bankovnom računu na kajmanskim otocima i 150 drolja koje se motaju oko mene i loču tamo neki precijenjeni šampanjac - ili - joj ja sam mali crnjo (bez uvrede, oni sami sebe tak nazivaju u tim pjesmama, ja samo prevodim) koji svaki dan za ručak žvače gumu od bicikla, i ako mi to kažeš u lice doći ćemo ja i još 15 bitanga koje nemaju za burek al imaju za MP5 i prostrijelit ćemo te 154 puta...
vidi se da niti jednom nisu čuo pravu rap pjesmu...

to što si ti rekao je obično komercijalno smeće, tipa fiftya i ekipe..

Gle, krivo me shvaćaš Rap je bio nešto 90-ih, i snoop doga, run dmc, cypress hill ili starijeg eminema još i dan danas poslušam, a i govorim o čistoj komercijali pošto na javnoj sceni više ni nema "umjetnika" koji bi pokušali biti originalni.da bi pronašao pravi rap, treba ići underground...

nigdje nema takvih tekstova kakvih ima u underground rapu...

ahahaha, covjece... daj ne kaki. Underground? De prestanite se sluziti tim tinejdzerskim izrazima. Je li Mozart bio "underground"? I kakvi tekstovi covjece? Ako zelis dobre tekstove, pocni citati poeziju! Ako crnci ne znaju pjevati, nego samo pricati, sto onda ne zapisu tekstove? Sto ne napisu knjigu? E, pa mozda jer ih pola ne zna ispravno pisati!?!?!? RAP je shit, uvijek bio! Sta je falilo 2 pacu da napise knjigu? Ne, mora on brbljati kao neka baba i reci da je to ko fol muzika :?

Ali uzmes zato primjerice Stevie Wondera! Eto crnca, koji je slijep, ali je genijalani umjetnik!!! Covjece, pa cak i je i Hendrix smatrao da nije dostojan da napravi sa njim neku stvar! :shock:

Rap nema muzike, nema pjevanja, i nema teksta. RAP JE Retards Attempting Poetry! Ako zelite tekstove, citajte knjige!!!

Ocekujem opet flame, ali sta cu, kad je tako! Ako zelite praviti muziku, idite naucite nesto svirati ili naucite pjevati, ako zelite tekst, naucite pisati, a ne pricati nekim slangovima i shitovima o bog zna cemu :?

Furthermore, zelio bih potpisati post, ako se ne varam wedrana, koji tvrdi da je stari pop kvalitetan. I jest! Svaka cast! Itekako si fino opisao da ima veoma kvalitetnog popa, te ako trazite danas kvalitetan pop, slusajte U2, Vanessa Carlton, bog i batina Stevie Wonder (koji ima dosta popa), bog i batina Mike Oldfield (koji ima dosta popa) etc.[/quote:3vk707t3]

istina je to živa...

Rocchiro
08-12-2006, 07:35
[quote=Outmind]SIz istog razloga me počeo i rap neizmjrno živcirat. Tamo su teme ili tipa - joj imam milju na bankovnom računu na kajmanskim otocima i 150 drolja koje se motaju oko mene i loču tamo neki precijenjeni šampanjac - ili - joj ja sam mali crnjo (bez uvrede, oni sami sebe tak nazivaju u tim pjesmama, ja samo prevodim) koji svaki dan za ručak žvače gumu od bicikla, i ako mi to kažeš u lice doći ćemo ja i još 15 bitanga koje nemaju za burek al imaju za MP5 i prostrijelit ćemo te 154 puta...
vidi se da niti jednom nisu čuo pravu rap pjesmu...

to što si ti rekao je obično komercijalno smeće, tipa fiftya i ekipe..

Gle, krivo me shvaćaš Rap je bio nešto 90-ih, i snoop doga, run dmc, cypress hill ili starijeg eminema još i dan danas poslušam, a i govorim o čistoj komercijali pošto na javnoj sceni više ni nema "umjetnika" koji bi pokušali biti originalni.da bi pronašao pravi rap, treba ići underground...

nigdje nema takvih tekstova kakvih ima u underground rapu...

ahahaha, covjece... daj ne kaki. Underground? De prestanite se sluziti tim tinejdzerskim izrazima. Je li Mozart bio "underground"? I kakvi tekstovi covjece? Ako zelis dobre tekstove, pocni citati poeziju! Ako crnci ne znaju pjevati, nego samo pricati, sto onda ne zapisu tekstove? Sto ne napisu knjigu? E, pa mozda jer ih pola ne zna ispravno pisati!?!?!? RAP je shit, uvijek bio! Sta je falilo 2 pacu da napise knjigu? Ne, mora on brbljati kao neka baba i reci da je to ko fol muzika :?

Ali uzmes zato primjerice Stevie Wondera! Eto crnca, koji je slijep, ali je genijalani umjetnik!!! Covjece, pa cak i je i Hendrix smatrao da nije dostojan da napravi sa njim neku stvar! :shock:

Rap nema muzike, nema pjevanja, i nema teksta. RAP JE Retards Attempting Poetry! Ako zelite tekstove, citajte knjige!!!

Ocekujem opet flame, ali sta cu, kad je tako! Ako zelite praviti muziku, idite naucite nesto svirati ili naucite pjevati, ako zelite tekst, naucite pisati, a ne pricati nekim slangovima i shitovima o bog zna cemu :?

Furthermore, zelio bih potpisati post, ako se ne varam wedrana, koji tvrdi da je stari pop kvalitetan. I jest! Svaka cast! Itekako si fino opisao da ima veoma kvalitetnog popa, te ako trazite danas kvalitetan pop, slusajte U2, Vanessa Carlton, bog i batina Stevie Wonder (koji ima dosta popa), bog i batina Mike Oldfield (koji ima dosta popa) etc.

istina je to živa...[/quote:37tqzas1]

ko ste vi da govorite kaj je muzika a kaj nije

W3DR4N
08-12-2006, 09:13
Dobar post Vedran, ali mislio sam da je ocito da se govori o "modernom popu" (sto god da to bilo).

Carla Bruni je bila uspješan model kad se odlučila baciti u glazbene vode. Cijeli je album napisala, uglazbila i otpjevala. To se zove multi talent.

Joss Stone je svoj snažan vokal javnosti dokazala s šesnaest godina. Nije išla "preko kurca do zvijezda", jel Morgoth.

Norah Jones je priča za sebe.

Arbiter of Change
08-12-2006, 09:35
ko ste vi da govorite kaj je muzika a kaj nije

Pa to je njihovo subjektivno mišljenje, naravno.

W3DR4N
08-12-2006, 10:11
Najbolja izvedba Careyine pjesme Hero. Obavezna glazbena lektira bez obzira kojoj ste glazbi priklonjeni.
http://youtube.com/watch?v=Thr7AN9O61o


Jedan od najboljih pop dueta ikada. Također obavezna lektira
http://youtube.com/watch?v=0tD-7froTKw

Helena
08-12-2006, 11:08
Vidjela sam to već, predobro. :pray: A Bryan Adams, možda?
http://youtube.com/watch?v=XKNgnqKW3OI

Dreamer Deceiver
08-12-2006, 13:05
[quote="T.N.T.":1wug3owt][quote="Outmind":1wug3owt]SIz istog razloga me počeo i rap neizmjrno živcirat. Tamo su teme ili tipa - joj imam milju na bankovnom računu na kajmanskim otocima i 150 drolja koje se motaju oko mene i loču tamo neki precijenjeni šampanjac - ili - joj ja sam mali crnjo (bez uvrede, oni sami sebe tak nazivaju u tim pjesmama, ja samo prevodim) koji svaki dan za ručak žvače gumu od bicikla, i ako mi to kažeš u lice doći ćemo ja i još 15 bitanga koje nemaju za burek al imaju za MP5 i prostrijelit ćemo te 154 puta...
vidi se da niti jednom nisu čuo pravu rap pjesmu...

to što si ti rekao je obično komercijalno smeće, tipa fiftya i ekipe..

Gle, krivo me shvaćaš Rap je bio nešto 90-ih, i snoop doga, run dmc, cypress hill ili starijeg eminema još i dan danas poslušam, a i govorim o čistoj komercijali pošto na javnoj sceni više ni nema "umjetnika" koji bi pokušali biti originalni.da bi pronašao pravi rap, treba ići underground...

nigdje nema takvih tekstova kakvih ima u underground rapu...

ahahaha, covjece... daj ne kaki. Underground? De prestanite se sluziti tim tinejdzerskim izrazima. Je li Mozart bio "underground"? I kakvi tekstovi covjece? Ako zelis dobre tekstove, pocni citati poeziju! Ako crnci ne znaju pjevati, nego samo pricati, sto onda ne zapisu tekstove? Sto ne napisu knjigu? E, pa mozda jer ih pola ne zna ispravno pisati!?!?!? RAP je shit, uvijek bio! Sta je falilo 2 pacu da napise knjigu? Ne, mora on brbljati kao neka baba i reci da je to ko fol muzika :?

Ali uzmes zato primjerice Stevie Wondera! Eto crnca, koji je slijep, ali je genijalani umjetnik!!! Covjece, pa cak i je i Hendrix smatrao da nije dostojan da napravi sa njim neku stvar! :shock:

Rap nema muzike, nema pjevanja, i nema teksta. RAP JE Retards Attempting Poetry! Ako zelite tekstove, citajte knjige!!!

Ocekujem opet flame, ali sta cu, kad je tako! Ako zelite praviti muziku, idite naucite nesto svirati ili naucite pjevati, ako zelite tekst, naucite pisati, a ne pricati nekim slangovima i shitovima o bog zna cemu :?

Furthermore, zelio bih potpisati post, ako se ne varam wedrana, koji tvrdi da je stari pop kvalitetan. I jest! Svaka cast! Itekako si fino opisao da ima veoma kvalitetnog popa, te ako trazite danas kvalitetan pop, slusajte U2, Vanessa Carlton, bog i batina Stevie Wonder (koji ima dosta popa), bog i batina Mike Oldfield (koji ima dosta popa) etc.

istina je to živa...[/quote:1wug3owt]

ko ste vi da govorite kaj je muzika a kaj nije[/quote:1wug3owt]

ljudi 8)

T.N.T.
08-12-2006, 14:14
[quote=Outmind]SIz istog razloga me počeo i rap neizmjrno živcirat. Tamo su teme ili tipa - joj imam milju na bankovnom računu na kajmanskim otocima i 150 drolja koje se motaju oko mene i loču tamo neki precijenjeni šampanjac - ili - joj ja sam mali crnjo (bez uvrede, oni sami sebe tak nazivaju u tim pjesmama, ja samo prevodim) koji svaki dan za ručak žvače gumu od bicikla, i ako mi to kažeš u lice doći ćemo ja i još 15 bitanga koje nemaju za burek al imaju za MP5 i prostrijelit ćemo te 154 puta...
vidi se da niti jednom nisu čuo pravu rap pjesmu...

to što si ti rekao je obično komercijalno smeće, tipa fiftya i ekipe..

Gle, krivo me shvaćaš Rap je bio nešto 90-ih, i snoop doga, run dmc, cypress hill ili starijeg eminema još i dan danas poslušam, a i govorim o čistoj komercijali pošto na javnoj sceni više ni nema "umjetnika" koji bi pokušali biti originalni.da bi pronašao pravi rap, treba ići underground...

nigdje nema takvih tekstova kakvih ima u underground rapu...

ahahaha, covjece... daj ne kaki. Underground? De prestanite se sluziti tim tinejdzerskim izrazima. Je li Mozart bio "underground"? I kakvi tekstovi covjece? Ako zelis dobre tekstove, pocni citati poeziju! Ako crnci ne znaju pjevati, nego samo pricati, sto onda ne zapisu tekstove? Sto ne napisu knjigu? E, pa mozda jer ih pola ne zna ispravno pisati!?!?!? RAP je shit, uvijek bio! Sta je falilo 2 pacu da napise knjigu? Ne, mora on brbljati kao neka baba i reci da je to ko fol muzika :?

Ali uzmes zato primjerice Stevie Wondera! Eto crnca, koji je slijep, ali je genijalani umjetnik!!! Covjece, pa cak i je i Hendrix smatrao da nije dostojan da napravi sa njim neku stvar! :shock:

Rap nema muzike, nema pjevanja, i nema teksta. RAP JE Retards Attempting Poetry! Ako zelite tekstove, citajte knjige!!!

Ocekujem opet flame, ali sta cu, kad je tako! Ako zelite praviti muziku, idite naucite nesto svirati ili naucite pjevati, ako zelite tekst, naucite pisati, a ne pricati nekim slangovima i shitovima o bog zna cemu :?

Furthermore, zelio bih potpisati post, ako se ne varam wedrana, koji tvrdi da je stari pop kvalitetan. I jest! Svaka cast! Itekako si fino opisao da ima veoma kvalitetnog popa, te ako trazite danas kvalitetan pop, slusajte U2, Vanessa Carlton, bog i batina Stevie Wonder (koji ima dosta popa), bog i batina Mike Oldfield (koji ima dosta popa) etc.[/quote:1bfsx5i8]ok, kul si...

inače, dal si ti čuo koju underground rap pjesmu, vjerujem da nisi, zato, nemaš pravo pljuvati po nećemu o čemu nemaš pojma...

Valtiel
08-12-2006, 16:39
[quote="T.N.T.":24vwjspm][quote=Outmind]SIz istog razloga me počeo i rap neizmjrno živcirat. Tamo su teme ili tipa - joj imam milju na bankovnom računu na kajmanskim otocima i 150 drolja koje se motaju oko mene i loču tamo neki precijenjeni šampanjac - ili - joj ja sam mali crnjo (bez uvrede, oni sami sebe tak nazivaju u tim pjesmama, ja samo prevodim) koji svaki dan za ručak žvače gumu od bicikla, i ako mi to kažeš u lice doći ćemo ja i još 15 bitanga koje nemaju za burek al imaju za MP5 i prostrijelit ćemo te 154 puta...
vidi se da niti jednom nisu čuo pravu rap pjesmu...

to što si ti rekao je obično komercijalno smeće, tipa fiftya i ekipe..

Gle, krivo me shvaćaš Rap je bio nešto 90-ih, i snoop doga, run dmc, cypress hill ili starijeg eminema još i dan danas poslušam, a i govorim o čistoj komercijali pošto na javnoj sceni više ni nema "umjetnika" koji bi pokušali biti originalni.da bi pronašao pravi rap, treba ići underground...

nigdje nema takvih tekstova kakvih ima u underground rapu...

ahahaha, covjece... daj ne kaki. Underground? De prestanite se sluziti tim tinejdzerskim izrazima. Je li Mozart bio "underground"? I kakvi tekstovi covjece? Ako zelis dobre tekstove, pocni citati poeziju! Ako crnci ne znaju pjevati, nego samo pricati, sto onda ne zapisu tekstove? Sto ne napisu knjigu? E, pa mozda jer ih pola ne zna ispravno pisati!?!?!? RAP je shit, uvijek bio! Sta je falilo 2 pacu da napise knjigu? Ne, mora on brbljati kao neka baba i reci da je to ko fol muzika :?

Ali uzmes zato primjerice Stevie Wondera! Eto crnca, koji je slijep, ali je genijalani umjetnik!!! Covjece, pa cak i je i Hendrix smatrao da nije dostojan da napravi sa njim neku stvar! :shock:

Rap nema muzike, nema pjevanja, i nema teksta. RAP JE Retards Attempting Poetry! Ako zelite tekstove, citajte knjige!!!

Ocekujem opet flame, ali sta cu, kad je tako! Ako zelite praviti muziku, idite naucite nesto svirati ili naucite pjevati, ako zelite tekst, naucite pisati, a ne pricati nekim slangovima i shitovima o bog zna cemu :?

Furthermore, zelio bih potpisati post, ako se ne varam wedrana, koji tvrdi da je stari pop kvalitetan. I jest! Svaka cast! Itekako si fino opisao da ima veoma kvalitetnog popa, te ako trazite danas kvalitetan pop, slusajte U2, Vanessa Carlton, bog i batina Stevie Wonder (koji ima dosta popa), bog i batina Mike Oldfield (koji ima dosta popa) etc.[/quote:24vwjspm]ok, kul si...

inače, dal si ti čuo koju underground rap pjesmu, vjerujem da nisi, zato, nemaš pravo pljuvati po nećemu o čemu nemaš pojma...[/quote:24vwjspm]

Jesam cuo "underground" rap "pjesmu". I moram reci da je isti shit. Jedina razlika je sto ti ljudi imaju poneku pametnu za reci, ali opet to govore u seljackom slangu, pricaju, i nigdje muzike.

Furthermore, ovo mozda jeste nase misljenje, ali je argumentovano, i to ponajvise odredenicama muzike! Te, zasto li primjerice je Haggard imao i 20 clanova u bendu? Mozda jer su cinili symphonic metal bend!? Zasto Toolu treba 5 godina za jedan album? Mozda zato sto da bi shvatio album trebas knjigu procitati, i svaki pjesmu posebno interpretirati. Pa molim te otidi na wikipediju, i nadi sta pise o pjesmi Lateralus, ajd molim.... Nadi bilo koju rap "pjesmu" koliko god "underground" bila da je milioniti dio kvalitete te pjesme. Covjece, koliko samo tajnih ima u pjesmu, da ne govorim o skrivenom phi! Ali sada da ne duzim... Muzika je odredena instrumentima i pjevanjem, oboje rap nema! To nije misljenje, to je cinjenica!

Stevie Wonder, molim te oprosti svojoj braci sto stvaraju stereotip da crnci nemaju pojma o muzici, legenda si, my respect forever Stevie :pray:

Takoder, Hendrix, :pray: :pray: :pray: etc.

Outmind
08-12-2006, 17:16
Dajte prestanite mene citirat u tim postovima, ja ništa sa tom raspravom nemam...