PDA

Pogledaj cijelu verziju : najbolja horor igra



commissar
28-11-2006, 19:18
molimo bih vas da navedete vama najbolje fps horor igre,horor avanture,te horor survive igre.


hvala

Munjeni jarac
28-11-2006, 19:19
neigram hororce i negledam takve filmove :roll:

ROCCO_GRANDE
28-11-2006, 19:22
molimo bih vas da navedete vama najbolje fps horor igre,horor avanture,te horor survive igre.


hvala

Koja je razlika između horror survivala i horror avanture?

Od igara na temu horrora meni je najbolji Undying.

Nightyx
28-11-2006, 19:23
Sillent Hunter 4 The room i Doom 3 Very Scary :scared:

Rocchiro
28-11-2006, 19:24
survival:SH

FPS:Doom 3,Undying

DrunkyDuck
28-11-2006, 19:27
AvP 1.


Sillent Hunter: 4 The room
Kaj je to, Silent Hill u simulaciji podmornice?

Nightyx
28-11-2006, 19:29
AvP 1.


Sillent Hunter: 4 The room
Kaj je to, Silent Hill u simulaciji podmornice?

To je bila mala shala znam da je hill :roll:

LeftY
28-11-2006, 19:32
survival:SH

FPS:Doom 3,Undying

Burek_fr0m_SPACE
28-11-2006, 20:18
Doom 3 nije mnogo strašan... F.E.A.R. me dosta razočarao po tom pitanju, očekivao sam da će biti dosta strašniji. Silent Hill nažalost nisam igrao. Stoga moj glas ide AvP 2...

ROCCO_GRANDE
28-11-2006, 20:20
Doom 3 nije mnogo strašan... F.E.A.R. me dosta razočarao po tom pitanju, očekivao sam da će biti dosta strašniji. Silent Hill nažalost nisam igrao. Stoga moj glas ide AvP 2...

AvP 2 je SF s elementima horrora.

WEASEL
28-11-2006, 20:23
Doom 3 nije mnogo strašan... F.E.A.R. me dosta razočarao po tom pitanju, očekivao sam da će biti dosta strašniji. Silent Hill nažalost nisam igrao. Stoga moj glas ide AvP 2...

kad ga nabaviš, igraj ga oko 2 sata po noci sa ugasenim svjetlom...strah zajamcen:)

Prince-Artas
28-11-2006, 20:26
Aliens vs Predator 2

Burek_fr0m_SPACE
28-11-2006, 20:26
kad ga nabaviš, igraj ga oko 2 sata po noci sa ugasenim svjetlom...strah zajamcen:)
To se traži :D Pogledaću, mislim da neko od friendova ima...

Gho$t
28-11-2006, 20:28
FEAR, igrajte po noci, sami u sobi i sa slusalicama i da vidim ko se nece usrat. Igrajte bez cheatova, onda je zabavnije s obzim da morate mislit jel ce vas sad neko napast

Burek_fr0m_SPACE
28-11-2006, 20:30
FEAR, igrajte po noci, sami u sobi i sa slusalicama i da vidim ko se nece usrat. Igrajte bez cheatova, onda je zabavnije s obzim da morate mislit jel ce vas sad neko napast
Pa samo tako sam i igrao i ipak se nisam usrao koliko sam očekivao. Igra je ipak mogla biti nijansu strašnija...

coki
28-11-2006, 20:37
Silent hill 4 ,Fear ,doom nije tolko strašan ali mi je možda jako dobro izvedena strahoca na EF 2 ono na dallasu mrtvi crew memberi po zraku,škripanje a to zamo zato jer je star trek :)

The Boz
28-11-2006, 20:46
Daleko(daleko daleko i nadalje) najstrašniji i najjeziviji nivo ikoje igre koje sam ikad igro je u Vampire: Bloodlines, Ocean House Hotel. Nema tog Dooma, Undyinga, FEARa ili Cthulhua koji se može približit jednostavnoj stravi i psihodeliji tog nivoa. A pogotovo respekt jer nije horor igra.

Big Al
28-11-2006, 23:21
FPS: Doom3, avantura: Dark fall1(sa slušalicam, psihički te uništi :) ) survival: System shock2

Glass
29-11-2006, 00:20
Doom 3( recite što god hoćete ali ja sam se usro živ dok sam ga igrao)
F.E.A.R. Ima jebenu atmosferu igra

Burek_fr0m_SPACE
29-11-2006, 00:47
jako dobro izvedena strahoca na EF 2 ono na dallasu mrtvi crew memberi po zraku,škripanje a to zamo zato jer je star trek :)
E, da, sjećam se toga... i meni je to bilo blago uznemirujuće iskustvo. A u Doomu 3 su mi skroz bolesni oni dijelovi kada si okružen onim "mesom koje teče"... totalno se čovjek osjeća neugodno u tom okruženju. Valjda zato što se sve oko tebe jezivo, polako miče i ne možeš imati onaj osjećaj spokoja koji možeš imati kada si okružen s 4 mrtva-statična zida. Bar se meni tako čini...

C
29-11-2006, 00:54
Aliens vs Predator 2

-u čijoj ulozi? Ak si Alien ili Predator, čega se bojati? Al` kad si marinac...

Kad sam bio klinjo bojao sam se igre Parazite Eve 2, a sad, kad sam naviko svake noći (iza po noći) sa ugašenim svjetlom igrat...nema nikakvih problema. :wink:
A prije...uvjek dok sam igrao neki horror sam mislio da mi je nešto iza leđa :kill:
Sada me jedino mogu proć trnci od stravične mjuze, što jako mrzim. :scared:

Inače mislim da se jedino možete prestrašiti ako se udubite u igru koju igrate, ali ak` igrate kao flegma, onda će te se smijati... :rotfl: :D

Burek_fr0m_SPACE
29-11-2006, 01:01
Aliens vs Predator 2

-u čijoj ulozi? Ak si Alien ili Predator, čega se bojati? Al` kad si marinac...
Pa nije li logično da je mislio na marinca? Ako igraš i s kim drugim, onda to uopšte ne možeš spominjati kao neki horor. Još se sjećam iskustava po alien-infested skladištima kada svjetla nema, baterija je prazna, a na radaru smo gledaš kako ti se trepćuće tačkice približavaju, i onda počneš manijački skakati i pucati na slijepo svuda uokolo kako bi spriječio proklete stvari da ti se približe... priceless.

Systematic Reverse
29-11-2006, 02:14
AvP je odlična igra ali nije baš tako strašna. Preporučujem Undying :roll:

Valtiel
29-11-2006, 03:50
FEAR, igrajte po noci, sami u sobi i sa slusalicama i da vidim ko se nece usrat. Igrajte bez cheatova, onda je zabavnije s obzim da morate mislit jel ce vas sad neko napast

Nije bas strasno ako znas da ti niko nista nece uraditi.

Dok SILENT HILL

SILENT HILL

Eh to je vec horror. Po mom, niti jedna knjiga, niti jedan film, te niti jedna igra nije strasna.... osim SILENT HILL. Pa covjece, ova igra je strasna zbog amosfere, zbog price, zbog same cinjenice, da je radeno po postojecim filozijama o postojanju. Silent Hill nije kralj horrara, vec jednostavno jedini horror.

A fps horror? Doom 3... neeeeeee... nije strasan, vec je horror koliko je igra shit :rotfl: :rotfl: :rotfl:

minotaurus
29-11-2006, 10:00
Daleko(daleko daleko i nadalje) najstrašniji i najjeziviji nivo ikoje igre koje sam ikad igro je u Vampire: Bloodlines, Ocean House Hotel. Nema tog Dooma, Undyinga, FEARa ili Cthulhua koji se može približit jednostavnoj stravi i psihodeliji tog nivoa. A pogotovo respekt jer nije horor igra.

slazem se potpuno.strasan level.isto tako thief 3 u onom sirotistu-sanatoriju.a ako se ko sjeca sanitariuma?i ghosts & goblins :fof:

ROCCO_GRANDE
29-11-2006, 11:37
AvP je odlična igra ali nije baš tako strašna. Preporučujem Undying :roll:

Meni je Undying meni malo bolja igra ali me prepao sam jednom i to na samom početku. Avp 2 u biti i nije horror ali me nijedna igra nije više isprepadala. Zamislo ovo: Krčiš si put kroz mračne hodnikem malo zastaneš i odjednom te nešto šćepa s leđa! To su šokovi!

FearLess
29-11-2006, 11:42
Sillent Hill 2 definitivno a poslije njega idu 1 pa 3 pa 4
FEAR me nije toliko isprepadao, a doom mi dodje ko neka sala

C
29-11-2006, 12:00
[quote="Prince-Artas":1rls2lql]Aliens vs Predator 2

-u čijoj ulozi? Ak si Alien ili Predator, čega se bojati? Al` kad si marinac...
Pa nije li logično da je mislio na marinca? Ako igraš i s kim drugim, onda to uopšte ne možeš spominjati kao neki horor. Još se sjećam iskustava po alien-infested skladištima kada svjetla nema, baterija je prazna, a na radaru smo gledaš kako ti se trepćuće tačkice približavaju, i onda počneš manijački skakati i pucati na slijepo svuda uokolo kako bi spriječio proklete stvari da ti se približe... priceless.[/quote:1rls2lql]

Joj, sad bi opet igro Alien versus Predator 2... :pray:
-baš ste carevi. :pray:

Big Al
29-11-2006, 15:12
[quote="Prince-Artas":14v2rz18]Aliens vs Predator 2

-u čijoj ulozi? Ak si Alien ili Predator, čega se bojati? Al` kad si marinac...
Pa nije li logično da je mislio na marinca? Ako igraš i s kim drugim, onda to uopšte ne možeš spominjati kao neki horor. Još se sjećam iskustava po alien-infested skladištima kada svjetla nema, baterija je prazna, a na radaru smo gledaš kako ti se trepćuće tačkice približavaju, i onda počneš manijački skakati i pucati na slijepo svuda uokolo kako bi spriječio proklete stvari da ti se približe... priceless.[/quote:14v2rz18]

Mislim da je Quake4 bolesniji s onim ljudima po zidovima i ono kad te spile! :)
OK Sad moram nabavit Silent hill! Koji? 3?

Valtiel
29-11-2006, 15:37
[quote=C][quote="Prince-Artas":13auoytu]Aliens vs Predator 2

-u čijoj ulozi? Ak si Alien ili Predator, čega se bojati? Al` kad si marinac...
Pa nije li logično da je mislio na marinca? Ako igraš i s kim drugim, onda to uopšte ne možeš spominjati kao neki horor. Još se sjećam iskustava po alien-infested skladištima kada svjetla nema, baterija je prazna, a na radaru smo gledaš kako ti se trepćuće tačkice približavaju, i onda počneš manijački skakati i pucati na slijepo svuda uokolo kako bi spriječio proklete stvari da ti se približe... priceless.[/quote:13auoytu]

Mislim da je Quake4 bolesniji s onim ljudima po zidovima i ono kad te spile! :)
OK Sad moram nabavit Silent hill! Koji? 3?[/quote:13auoytu]

Ne, Silent Hill je ponajvise strasan zbog morbidne price. A da bi je shvatio moras iz pocetka igrati. 3 dio se direktno nastavlja na 1 dio, dok su 2 i 4 zasebni, ali ipak dio serijala. Jer u svakom od njih saznajes tajne Silent Hilla, i zasto je uopce tako kako jeste. Dakle preporucujem ti da krenes od prvog dijela. Po meni, najbolji dio price ima 4 dio, koji je cak i drama, dok 2 dio ima najvise psiho ubitacnih stvari, a i 1 i 3 dio su osnova price, i imaju mozda i najbolje scene, pogotovo 3 dio.

W1k1n6
29-11-2006, 15:43
Po meni bi najbolje horror igre trebale biti one koje te najviše zdrmaju u određenom trenutku.
Po tome bi moj izbor bio sljedeći:
1. Unreal (kad se u onom podrumu počnu gasiti svjetla, začuje se režanje i zasvijetle okice u mraku... prije nego te kandže zahvate).
2. Aliens Vs Predator (taman pomisliš da imaš malo mira kad ti neki iskoči u facu).
3. Doom 3 (znaš da će biti sranja, pripremiš se na to, ali te svejedno strese kad gad izleti).

P.s. Ove igre možda nisu klasični horrori, ali su me par puta pošteno "uznemirile" pa ih doživljavam kao takve.

Big Al
29-11-2006, 15:46
Nadam se da mi kontrole i camera neće biti problem! Pročita sam u pcplayu da su kontrole užesne u četvorci i igra je dobila oko 65% :)

Valtiel
29-11-2006, 15:54
Nadam se da mi kontrole i camera neće biti problem! Pročita sam u pcplayu da su kontrole užesne u četvorci i igra je dobila oko 65% :)

PCPLAY KAKI!!!

Kontrole su odlicne, i pored 3-ice najbolje! Kamere su kakve i trebaju da budu, morbidne, jer ipak, survival horror je! Osim toga, first person view je dodao na dinamici...

Ljudi jednostavno ne mogu da shvate da je 4 dio malo vise okrenut prema akciji nego rijesavanju zagonetkih. Prica u 4 dijelu je najbolji dio price, te Walter Sullivan slucaj je najbolja i najzalosnija drama ikad, a osim toga, i veoma teska za shvatiti. Upravo ti zato preporucujem da krenes iz pocetka... Prvi dio pa dalje :D

Glass
29-11-2006, 17:00
PCPlay ne kaki već govori istinu, ako nemaš gamepad nego igraš s tipkovnicom kontrole su katastrofalne.
Ono što izvlači Silent Hill je njegova priča s kojom stvaraju horor atmosferu, ako bi zanemarili priču i atmosferu i usredotočili se na ostale djelove gameplaya došli bi do zaključka da je igra smeće, ali budući da su priča i atmosfera veliki dio Silent Hill serijala nemože ih se tako lako zanemarit pa dobivamo jednu prosječnu igru.

Valtiel
29-11-2006, 17:05
PCPlay ne kaki već govori istinu, ako nemaš gamepad nego igraš s tipkovnicom kontrole su katastrofalne.
Ono što izvlači Silent Hill je njegova priča s kojom stvaraju horor atmosferu, ako bi zanemarili priču i atmosferu i usredotočili se na ostale djelove gameplaya došli bi do zaključka da je igra smeće, ali budući da su priča i atmosfera veliki dio Silent Hill serijala nemože ih se tako lako zanemarit pa dobivamo jednu prosječnu igru.

KAKI KAKI

Ja sam igrao tipkovnicom, i kontrole su odlicne... To sto je neko smotan i ne moze se adaptirati na njih nije kriva igra. Kapiras? Grafika je fenomenalna, muzika i zvukovi nevjerovatni. Sve u svemu, dobijes genijalnu igru. :wink: Ako trazis lose kontrole igraj Resident Evil :twisted:

Glass
29-11-2006, 17:14
PCPlay ne kaki već govori istinu, ako nemaš gamepad nego igraš s tipkovnicom kontrole su katastrofalne.
Ono što izvlači Silent Hill je njegova priča s kojom stvaraju horor atmosferu, ako bi zanemarili priču i atmosferu i usredotočili se na ostale djelove gameplaya došli bi do zaključka da je igra smeće, ali budući da su priča i atmosfera veliki dio Silent Hill serijala nemože ih se tako lako zanemarit pa dobivamo jednu prosječnu igru.

KAKI KAKI

Ja sam igrao tipkovnicom, i kontrole su odlicne... To sto je neko smotan i ne moze se adaptirati na njih nije kriva igra. Kapiras? Grafika je fenomenalna, muzika i zvukovi nevjerovatni. Sve u svemu, dobijes genijalnu igru. :wink: Ako trazis lose kontrole igraj Resident Evil :twisted:

Od cijelog SH serijala jedino bi se za prvi dio moglo reći da je u potpunosti genijalan(barem u vrijeme kada je izašao) svi njegovi nastavci imaju neke dijelove genijalne dok im je ostatak prosječan ili ispod prosječan.

Armachus
29-11-2006, 18:18
Super Mario :) ma zaje*avam se

Resident Evil na PS1

Valtiel
29-11-2006, 18:33
PCPlay ne kaki već govori istinu, ako nemaš gamepad nego igraš s tipkovnicom kontrole su katastrofalne.
Ono što izvlači Silent Hill je njegova priča s kojom stvaraju horor atmosferu, ako bi zanemarili priču i atmosferu i usredotočili se na ostale djelove gameplaya došli bi do zaključka da je igra smeće, ali budući da su priča i atmosfera veliki dio Silent Hill serijala nemože ih se tako lako zanemarit pa dobivamo jednu prosječnu igru.

KAKI KAKI

Ja sam igrao tipkovnicom, i kontrole su odlicne... To sto je neko smotan i ne moze se adaptirati na njih nije kriva igra. Kapiras? Grafika je fenomenalna, muzika i zvukovi nevjerovatni. Sve u svemu, dobijes genijalnu igru. :wink: Ako trazis lose kontrole igraj Resident Evil :twisted:

Od cijelog SH serijala jedino bi se za prvi dio moglo reći da je u potpunosti genijalan(barem u vrijeme kada je izašao) svi njegovi nastavci imaju neke dijelove genijalne dok im je ostatak prosječan ili ispod prosječan.

Nije tacno :) Svaki nastavak je genijalan... A cinjenica da ti je samo 1, dok su ostali bolji od prvog, dokaz je da ne znas o cemu pricas. Ali, opinions, opinions...

Karzah
29-11-2006, 19:11
Moj izbor :

1. Silent Hill (cijela atmosfera , full jezivi neprijatelji , sve uglavnom ...)
2. Doom 3 ( neprijatelji te fakat dobro mogu scimati , pogotovo Zombie Commando i Impovi)
3. F.E.A.R. ( ima par scena gdje sam se dobro uplašio npr. kad ona curica stane ispred mene , jao ...)

Teon
29-11-2006, 19:36
Hmm, najstrasniji pa: Clive Barker's Undying i AvP :pray:

FearLess
29-11-2006, 19:45
Silent hill pljuju oni koji nisu igrali 1 dio i tako odreda

Ja stvarno nezna kako su to doom i fear horori, to niti ima pricu za horora ja jednostavno znam kad ce se nesto desiti u doom ili fear i nakon nekog vremena postane monotono, dok je SH posve drugaciji, meni je sufering za 2 koplja strasniji neg doom fear i za isto toliko koplja bolji ali kao sto znate to nije igra sa ogromnim budzetom i siroka narodna masa ga neprihvati.

Arbiter of Change
29-11-2006, 20:09
Definitivno Silent Hill, iako se slažem s onim da ih treba odigrati sve da bi se uhvatio pravi "feel".

Resident Evil......požderi se.. irony. :D

ROCCO_GRANDE
29-11-2006, 20:39
Silent hill pljuju oni koji nisu igrali 1 dio i tako odreda

Ja stvarno nezna kako su to doom i fear horori, to niti ima pricu za horora ja jednostavno znam kad ce se nesto desiti u doom ili fear i nakon nekog vremena postane monotono, dok je SH posve drugaciji, meni je sufering za 2 koplja strasniji neg doom fear i za isto toliko koplja bolji ali kao sto znate to nije igra sa ogromnim budzetom i siroka narodna masa ga neprihvati.

Kad si već spomenuo Suffering, je li drugi lošiji od prvog ili su tu negdje?

FearLess
29-11-2006, 20:41
Prvi je meni zanimljiviji
Nekako mi je filing zatvora dosta bolji neg kad si u gradu, ni drugi nije los i svidja mi se zato sto se prica direktno nastavlja na prvi dio tj. nastavlja se na tvoj zadnji save game i tako je dosta bitno kakav si kraj imao u prvom(za one koji neznaju u suferingu postoje razliciti krajevi sve u zavisnosti kako si igrao)

ROCCO_GRANDE
29-11-2006, 20:44
Prvi je meni zanimljiviji neznam zasto ali nekako mi je filing zatvora dosta bolji neg kad si u gradu

Znači, drugi se odvija u gradu a ne u zatvoru. Nisam to znao...

Helena
29-11-2006, 21:04
Po meni bi najbolje horror igre trebale biti one koje te najviše zdrmaju u određenom trenutku.
Po tome bi moj izbor bio sljedeći:
1. Unreal (kad se u onom podrumu počnu gasiti svjetla, začuje se režanje i zasvijetle okice u mraku... prije nego te kandže zahvate).
2. Aliens Vs Predator (taman pomisliš da imaš malo mira kad ti neki iskoči u facu).
3. Doom 3 (znaš da će biti sranja, pripremiš se na to, ali te svejedno strese kad gad izleti).

P.s. Ove igre možda nisu klasični horrori, ali su me par puta pošteno "uznemirile" pa ih doživljavam kao takve.

Same here. I F.E.A.R, isuse... Ono, igram navečer, po mraku, i sve mirno, kad najednom ona mala izleti odnekud. :cry:

Big Al
29-11-2006, 21:20
tAJ FEAR zapravo ima jeftine zastrašujuće fore! 8)

Dart_Wader
29-11-2006, 21:40
meni je najgore u F.E.A.R. combat kada igram po noci sa nekim na nekoj velikoj mapi pa kada se opustim on samo iskoči iz nekog kuta u kojeg nikad ne bi posumljao da ja on tamo ali i singelplayer je dosta zastrašujuć :o

Prince-Artas
29-11-2006, 22:08
mene doom 3 uopće nije prepao, dok fear možda 2-3 puta, AvsP 2 nebrojeno puta

Rocchiro
29-11-2006, 22:21
ako hocete strah,popijte pol litre rakije i u 3 ujutro idite igrati Icy tower

Prince-Artas
29-11-2006, 22:27
ako hocete strah,popijte pol litre rakije i u 3 ujutro idite igrati Icy tower

nisi zakurac naj forumaš :pray:

Glass
29-11-2006, 23:21
Nije tacno :) Svaki nastavak je genijalan... A cinjenica da ti je samo 1, dok su ostali bolji od prvog, dokaz je da ne znas o cemu pricas. Ali, opinions, opinions...

Rekao sam da je SH1 bio genijalan u vrijeme kada je izašao, a ne sada.
Drugi, treči i četvrti dio također imaju odličnu priču i atmosferu ali su podbacili u skoro svemu drugome, sada nije stvar u tome da su se oni pogoršali u odnosu na prvi dio nego u tome da se jednostavno nisu mijenjali.
Način izvođenja Silent Hilla možda je bio prihvatljih prije 7 godina ali danas više nije, možda to što nevidiš neprijatelja dok nisi tri metra od njega pridonosi atmosferi ali ubija gameplay u pojam, činjenica da se za uporabu oružja moraš pripremat pola sata i da se nemože oružje koristit dok se krećeš također takožer ubija gameplay,način ciljanja sa oružjem, neinteraktivnost sa okolišem,...itd. sve takve stvari jednostavno uništavaju gameplay i više nisu prihvatljive.
Silent Hill serijal se već dugo vremena izvlači na atmosferu i priču ali nemože se izvlačit vječno, ljudi u igrama traže zabavu i ako je nenađu u jednoj vrlo brzo pređu na drugu.

Rocchiro
29-11-2006, 23:25
Nije tacno :) Svaki nastavak je genijalan... A cinjenica da ti je samo 1, dok su ostali bolji od prvog, dokaz je da ne znas o cemu pricas. Ali, opinions, opinions...

Rekao sam da je SH1 bio genijalan u vrijeme kada je izašao, a ne sada.
Drugi, treči i četvrti dio također imaju odličnu priču i atmosferu ali su podbacili u skoro svemu drugome, sada nije stvar u tome da su se oni pogoršali u odnosu na prvi dio nego u tome da se jednostavno nisu mijenjali.
Način izvođenja Silent Hilla možda je bio prihvatljih prije 7 godina ali danas više nije, možda to što nevidiš neprijatelja dok nisi tri metra od njega pridonosi atmosferi ali ubija gameplay u pojam, činjenica da se za uporabu oružja moraš pripremat pola sata i da se nemože oružje koristit dok se krećeš također takožer ubija gameplay,način ciljanja sa oružjem, neinteraktivnost sa okolišem,...itd. sve takve stvari jednostavno uništavaju gameplay i više nisu prihvatljive.
Silent Hill serijal se već dugo vremena izvlači na atmosferu i priču ali nemože se izvlačit vječno, ljudi u igrama traže zabavu i ako je nenađu u jednoj vrlo brzo pređu na drugu.

kod mene se bome moze izvlacit na pricu i atmosferu jos barem 5 nastavaka :) jer ga i igram zbog te 2 stvari 8)

FearLess
29-11-2006, 23:27
i ja je igram zbog toga atmosfera je jos neprevazidjena

Glass
29-11-2006, 23:30
kod mene se bome moze izvlacit na pricu i atmosferu jos barem 5 nastavaka :) jer ga i igram zbog te 2 stvari 8)

Jest zato jer si fan serijala i kupit ćeš svaki nastavak taman da dobije 10% ocjenu ali takvih kao ti je vrlo malo i kada prosječan gamer vidi takvu igru reći će "ajde zajebi ovo" i poći igrati Doom 3 ili nešto slično.

FearLess
29-11-2006, 23:33
ja se na ime doom3 najezim sta ta igra ima tako posebno osim sto je pravio krmak mislim carmack

Glass
30-11-2006, 00:04
ja se na ime doom3 najezim sta ta igra ima tako posebno osim sto je pravio krmak mislim carmack

Doom 3 slično kao i F.E.A.R. tvori svoju atmosferu na BUU!!! efektu, odnosno na činjenici da znaš da ti svaki tren može nešto iskočit odenkud.
Ja sam u F.E.A.R.-u mrzio djelove gdje se nije pucalo i to ne zato jer mi je bilo dosadno u tim djelovima nego zato jer sam znao da dok se puca da mi se neće pojavit ona vražija djevojčica.

Valtiel
30-11-2006, 04:32
Nije tacno :) Svaki nastavak je genijalan... A cinjenica da ti je samo 1, dok su ostali bolji od prvog, dokaz je da ne znas o cemu pricas. Ali, opinions, opinions...

Rekao sam da je SH1 bio genijalan u vrijeme kada je izašao, a ne sada.
Drugi, treči i četvrti dio također imaju odličnu priču i atmosferu ali su podbacili u skoro svemu drugome, sada nije stvar u tome da su se oni pogoršali u odnosu na prvi dio nego u tome da se jednostavno nisu mijenjali.
Način izvođenja Silent Hilla možda je bio prihvatljih prije 7 godina ali danas više nije, možda to što nevidiš neprijatelja dok nisi tri metra od njega pridonosi atmosferi ali ubija gameplay u pojam, činjenica da se za uporabu oružja moraš pripremat pola sata i da se nemože oružje koristit dok se krećeš također takožer ubija gameplay,način ciljanja sa oružjem, neinteraktivnost sa okolišem,...itd. sve takve stvari jednostavno uništavaju gameplay i više nisu prihvatljive.
Silent Hill serijal se već dugo vremena izvlači na atmosferu i priču ali nemože se izvlačit vječno, ljudi u igrama traže zabavu i ako je nenađu u jednoj vrlo brzo pređu na drugu.

To sto ne vidis neprijatelja dok nisi 3 metra do njega je kao i u sh1, i to je odlicno, meni.. ali je i relativno kako kome. Mozes koristiti oruzje dok se kreces, nemoj SRATI! Da ne mozes, ja nikad ne bih presao silent hill na najtezem nivou. IStina, ne mozes trcati i koristiti, ali zasto bi to radio? :? Mozes se kretati da se izmakinjes udarcima dok ti udaras! Ciljanje je odlicno, jer ga i nema, te, pa nije fps!? :? Sta ce mi interaktivnost sa okolisem? Pa ne igram simse bogte, na koliko bi onda dvdove igra trebala doci? Na 10? :? A i nije point & click avantura, te ne vidim svrhu interaktivnosti oklisa. To bi ti htio otici pisati dok te ganja neki duh :? Silent Hill 4 je kao i 1, osim sto je malo vise akcije od zagonetkih, ali ce se opet vratiti vise zagonetkama. To sto nista nisu mijenjali cini silent hill bas i najboljim! Zasto mijenjati nesto savrseno? "Svemir je savrsen, pokusas li ga promijeniti, unistit ces ga, pokusas li ga zadrzati, izgubit ces ga" rekao je jedan covjek... Eh pa, tako je i sa igrom. ZASTO MIJENJATI SAVRSENO? Dakle, ako mozes sutnuti kantu, ili odigrati bilijar u nasputem kaficu, to je tebi dodatni gameplay? To ja zovem gubljenjem vremena, i ne bi to nikad ni radio. STa ce mi nesto sto svakako ne bih ni primijetio u igri? Prihvatljivo je da nastave sa onim sto SH cini savrsenim, a ne da kao metallica, nakon black albuma i drugih genijalnih stvari izdaju nesto tipa St. Anger. Da komercijalizuju igru, samo da bi je sira masa prihvatila. Dan kada to ucine, gube mene kao fana serijala. Nuff said :D :shock: :D

W3DR4N
30-11-2006, 08:03
Da komercijalizuju igru, samo da bi je sira masa prihvatila.

Silent Hill je od prvog nastavka komercijalan proizvod.
Silent Hill nikad nije bio savršena igra, samo vrlo dobra horror avantura, kojoj silinom nastavaka jako opada kvaliteta.

Ps1ho
30-11-2006, 10:15
Neznam, ali meni je Systemshock 2 bio prestrašan :scared:

Glass
30-11-2006, 10:19
Istina, ne mozes trcati i koristiti, ali zasto bi to radio?

Da akcijski elementi uistinu postanu akcijski.


To sto nista nisu mijenjali cini silent hill bas i najboljim! Zasto mijenjati nesto savrseno?

Pa pretežno zato što nitko ne želi dati 300 kuna za svaki nastavak kada se ne razlikuju po ničemu bitnome.


Sta ce mi interaktivnost sa okolisem? Pa ne igram simse bogte, na koliko bi onda dvdove igra trebala doci? Na 10? A i nije point & click avantura, te ne vidim svrhu interaktivnosti oklisa.

Nije ni FEAR point & click avantura pa opet ima interaktivnost s okolišem, a vidi čuda dolazi na 1 DVD-u.


Dakle, ako mozes sutnuti kantu, ili odigrati bilijar u nasputem kaficu, to je tebi dodatni gameplay?

Da to je za mene dodatni gameplay jer mi pridonodsi osjećaju da je svijet oko mene uistinu živ.
Evo primjerice jedna scena iz Max Payne-a:
U obrčunu između mene i 2-3 lika ja u Bulet Time modu uletim kroz prozor počmem pucat ubijem sve likove u sobi ali pritom pogotim televiziju i zidove, e sada rupe na zidovima i činjenica da je televizor explodirao kada sam ga pogodio meni su dali osjećaj da je svijet oko mene uistinu živ tj. da reagira na stvari koje ja napravim, a ne da je samo nekakva naljepljena podloga koja se nikad nemjenja.


Da komercijalizuju igru, samo da bi je sira masa prihvatila. Dan kada to ucine, gube mene kao fana serijala.

Je siguran sam da će žali za tobom, možda će ih utješit ona horda fanova koju će dobit kada igru naprave igrivom.


To bi ti htio otici pisati dok te ganja neki duh

Moram priznati da nisam skužio kakve veze ovaj dio ima s interaktivnosti okoliša.

FearLess
30-11-2006, 10:32
Silent hill je bas dobar zbog tih razloga je Valtiel naveo, meni netreba interakcija sa okolisem meni samo treba ta prejeziva atmosfera i to me tjera da igram, sto bi ja igro FEAR sa toliko bar meni losom atmosferom, mene neplase ti BUUU efekti jer sam to odavno prerasto gledajuci horor filmove i igrajuci razne igre na taj fazon, dok za razliku od toga dok igras SH cijelo te vrijeme prati nekakava jeza i to je ono sto ja volim.
Evo naprimjer ja igram FEAR i kad dodje sekvenca kad nema akcije znam da dolazi ona mala curica i nista ja tu strasno nevidim ili doom znam da me iza svakog coska nesto ceka i cega me ima biti strah.

The Boz
30-11-2006, 14:57
Istina, ne mozes trcati i koristiti, ali zasto bi to radio?

Da akcijski elementi uistinu postanu akcijski.


To sto nista nisu mijenjali cini silent hill bas i najboljim! Zasto mijenjati nesto savrseno?

Pa pretežno zato što nitko ne želi dati 300 kuna za svaki nastavak kada se ne razlikuju po ničemu bitnome.


Sta ce mi interaktivnost sa okolisem? Pa ne igram simse bogte, na koliko bi onda dvdove igra trebala doci? Na 10? A i nije point & click avantura, te ne vidim svrhu interaktivnosti oklisa.

Nije ni FEAR point & click avantura pa opet ima interaktivnost s okolišem, a vidi čuda dolazi na 1 DVD-u.


Dakle, ako mozes sutnuti kantu, ili odigrati bilijar u nasputem kaficu, to je tebi dodatni gameplay?

Da to je za mene dodatni gameplay jer mi pridonodsi osjećaju da je svijet oko mene uistinu živ.
Evo primjerice jedna scena iz Max Payne-a:
U obrčunu između mene i 2-3 lika ja u Bulet Time modu uletim kroz prozor počmem pucat ubijem sve likove u sobi ali pritom pogotim televiziju i zidove, e sada rupe na zidovima i činjenica da je televizor explodirao kada sam ga pogodio meni su dali osjećaj da je svijet oko mene uistinu živ tj. da reagira na stvari koje ja napravim, a ne da je samo nekakva naljepljena podloga koja se nikad nemjenja.


Da komercijalizuju igru, samo da bi je sira masa prihvatila. Dan kada to ucine, gube mene kao fana serijala.

Je siguran sam da će žali za tobom, možda će ih utješit ona horda fanova koju će dobit kada igru naprave igrivom.


To bi ti htio otici pisati dok te ganja neki duh

Moram priznati da nisam skužio kakve veze ovaj dio ima s interaktivnosti okoliša.
Word, dude. Word.

Valtiel
30-11-2006, 17:13
Istina, ne mozes trcati i koristiti, ali zasto bi to radio?

Da akcijski elementi uistinu postanu akcijski.


To sto nista nisu mijenjali cini silent hill bas i najboljim! Zasto mijenjati nesto savrseno?

Pa pretežno zato što nitko ne želi dati 300 kuna za svaki nastavak kada se ne razlikuju po ničemu bitnome.


Sta ce mi interaktivnost sa okolisem? Pa ne igram simse bogte, na koliko bi onda dvdove igra trebala doci? Na 10? A i nije point & click avantura, te ne vidim svrhu interaktivnosti oklisa.

Nije ni FEAR point & click avantura pa opet ima interaktivnost s okolišem, a vidi čuda dolazi na 1 DVD-u.


Dakle, ako mozes sutnuti kantu, ili odigrati bilijar u nasputem kaficu, to je tebi dodatni gameplay?

Da to je za mene dodatni gameplay jer mi pridonodsi osjećaju da je svijet oko mene uistinu živ.
Evo primjerice jedna scena iz Max Payne-a:
U obrčunu između mene i 2-3 lika ja u Bulet Time modu uletim kroz prozor počmem pucat ubijem sve likove u sobi ali pritom pogotim televiziju i zidove, e sada rupe na zidovima i činjenica da je televizor explodirao kada sam ga pogodio meni su dali osjećaj da je svijet oko mene uistinu živ tj. da reagira na stvari koje ja napravim, a ne da je samo nekakva naljepljena podloga koja se nikad nemjenja.


Da komercijalizuju igru, samo da bi je sira masa prihvatila. Dan kada to ucine, gube mene kao fana serijala.

Je siguran sam da će žali za tobom, možda će ih utješit ona horda fanova koju će dobit kada igru naprave igrivom.


To bi ti htio otici pisati dok te ganja neki duh

Moram priznati da nisam skužio kakve veze ovaj dio ima s interaktivnosti okoliša.

Akcijski elementi su samo akcijski, ne akcijska igra, a planira i elemente dosta smanjiti. A jedino ako zelis da ti je lik imbecil pa da sprinta dok mase sa cijevi... Sta ce raditi? Ganjati muhe? :? Covjece, trcati i udarati? :? Dosta je meni COD arkade kada sprintas i precizan si kao da stojis, nigdje veze, i NIGDJE POTREBE!!!

Hmmm, pa vidis, ne zelim da se po icemu razlikuje. Ako zelim da se razlikuje, kupit cu drugu igru. Te, kada bi se razlikovalo, ne bi se vise zvalo ni Silent Hill ne? Ne pricaj gluposti covjece. Dakle, procitas jedan dio LOTR-a, i odjednom zelis da drugi dio napise Stephen King :?

FEAR je sranje kada se usporedi sa Silent Hillom, i ako ti interaktivnost sa okolisem smatras to sto mozes sve sutati oko sebe, i one debilne telefonske razgovore koje nicemu ne sluze onda ZAISTA NEMAS POJMA O CEMU PRICAS. Opet kazem, ne treba mi interaktivnost sa okolisem. Niti jedna je survival horror igra nema, a ako tebi treba, idi igraj sims.

Emmm, svijet u Silent Hillu ne reagira na tebe, vec na bolesni um svog kreatora... Silent Hill nije Max Payne, i meni zaista nista ne pridonosi igri ako ja mogu tv razvaliti, ili casu sa stola gurnuti, jer to ne bih ni primijeti u svijetu Silent Hilla. Ako zelis interaktivnost, idi igraj simse. Te, toliko je vazna interaktivnost okolisa da cak niti jedan survival horror game nema taj element.

Ali to nece uciniti. Ako ti smatras da je komercijalizacija dobra, onda idi slusaj od Metallice St. Anger, i mislis kako imas pojma. Ali nece da promijene upravo JER im je stalo do fanova, i jer im je stalo da igra ostane kakva je i bila na pocetku. NE ZABORAVI, ne prave nove igre, vec samo nastavke jedne igre. Ako zelis promjenu, nadi si drugu igru. Jedina igra kojoj je promjena bila potrebna je Resident Evil, jer su prva 3 dijela bila sranje. Ali ako je Silent Hill savrsen, zasto ga mijenjati? Te, u 4 dio su stavili malo vise akcije, i odma se fan komuna naljutila. LJudima nije stalo do britney spears fanova koji trce na sve sto je komercijalno.

znas kakve veze ima taj dio? Ne shvatam jednostavno u svijetu Silent Hilla, gdje se okreces kao lud gledajuci da li se nesto mice, gledajuci ima li sta... da ces ti pustati vodu u wc-u, lupati po televizoru, ili se diviti tome kako je okolis reagovao na tebe... WOWWWW... Ako za to imas vremena, onda nisi za Silent Hill, jednostavno.

A ruka na srce, Silent Hill je jedina igra koja je imala totalno pokretni okolis, odnosno da je sve i jedan pixel se mijenjao u milisekundama. Sta ce im interaktivnost? Da postanu sims? :?

Arbiter of Change
30-11-2006, 18:19
Možda vas 2 ne vidite razliku između interactivity i immersion (engleski bolje zvuči :P ), te čimbenika koji na njih utječu.

Ova dva pojma su usko povezana, ali ne i nužno ovisna jedan o drugome.

Glass
01-12-2006, 00:15
Akcijski elementi su samo akcijski, ne akcijska igra, a planira i elemente dosta smanjiti.

Što znači da ako igra nije orijentirana izričito na akciju da im je to izlika da akcijski elementi izgledaju kao da ih je pravio debil?



A jedino ako zelis da ti je lik imbecil pa da sprinta dok mase sa cijevi... Sta ce raditi? Ganjati muhe? Covjece, trcati i udarati? Dosta je meni COD arkade kada sprintas i precizan si kao da stojis, nigdje veze, i NIGDJE POTREBE!!!

Da su napravili akciju kako spada ona bi bilo potrebe, ali budući da nisu imaš pravo stvarno nema potrebe.


Hmmm, pa vidis, ne zelim da se po icemu razlikuje. Ako zelim da se razlikuje, kupit cu drugu igru. Te, kada bi se razlikovalo, ne bi se vise zvalo ni Silent Hill ne? Ne pricaj gluposti covjece. Dakle, procitas jedan dio LOTR-a, i odjednom zelis da drugi dio napise Stephen King


Mislim da ovo što si sad napisao nema nikakve veze s mozgom, izgleda da ti u biti želiš igrati jednu igru ponovo i ponovo i ponovo.


FEAR je sranje kada se usporedi sa Silent Hillom, i ako ti interaktivnost sa okolisem smatras to sto mozes sve sutati oko sebe, i one debilne telefonske razgovore koje nicemu ne sluze onda ZAISTA NEMAS POJMA O CEMU PRICAS. Opet kazem, ne treba mi interaktivnost sa okolisem. Niti jedna je survival horror igra nema, a ako tebi treba, idi igraj sims.

Emmm, svijet u Silent Hillu ne reagira na tebe, vec na bolesni um svog kreatora... Silent Hill nije Max Payne, i meni zaista nista ne pridonosi igri ako ja mogu tv razvaliti, ili casu sa stola gurnuti, jer to ne bih ni primijeti u svijetu Silent Hilla. Ako zelis interaktivnost, idi igraj simse. Te, toliko je vazna interaktivnost okolisa da cak niti jedan survival horror game nema taj element.

FEAR sam dao za primjer jer si ti rekao da bi Silent Hill trebao doći na 10 DVD-ova kada bi imao interaktivnost okoliša.
Što se tiče interktivnosti ti kažeš da tebi to neznači ništa ali zato znači hordi drugih ljudi koji su potencijalni kupci igre.


Ali to nece uciniti. Ako ti smatras da je komercijalizacija dobra, onda idi slusaj od Metallice St. Anger, i mislis kako imas pojma. Ali nece da promijene upravo JER im je stalo do fanova, i jer im je stalo da igra ostane kakva je i bila na pocetku. NE ZABORAVI, ne prave nove igre, vec samo nastavke jedne igre. Ako zelis promjenu, nadi si drugu igru. Jedina igra kojoj je promjena bila potrebna je Resident Evil, jer su prva 3 dijela bila sranje. Ali ako je Silent Hill savrsen, zasto ga mijenjati? Te, u 4 dio su stavili malo vise akcije, i odma se fan komuna naljutila. LJudima nije stalo do britney spears fanova koji trce na sve sto je komercijalno.


Nastave li oni s tim "nama je stalo do fanova" uskoro će izdavati igre iz kartonske kutije na smetlištu.


znas kakve veze ima taj dio? Ne shvatam jednostavno u svijetu Silent Hilla, gdje se okreces kao lud gledajuci da li se nesto mice, gledajuci ima li sta... da ces ti pustati vodu u wc-u, lupati po televizoru, ili se diviti tome kako je okolis reagovao na tebe... WOWWWW... Ako za to imas vremena, onda nisi za Silent Hill, jednostavno.


To su sve detalji koji utječu....(za ostatak objašnjenja pogledaj prethodi post)


A ruka na srce, Silent Hill je jedina igra koja je imala totalno pokretni okolis, odnosno da je sve i jedan pixel se mijenjao u milisekundama. Sta ce im interaktivnost? Da postanu sims?

Zašto si ti uvjeren da su simsi jedina igra sa interaktivnosi s okolišem?

Valtiel
01-12-2006, 01:14
[quote]Akcijski elementi su samo akcijski, ne akcijska igra, a planira i elemente dosta smanjiti.

Što znači da ako igra nije orijentirana izričito na akciju da im je to izlika da akcijski elementi izgledaju kao da ih je pravio debil?



A jedino ako zelis da ti je lik imbecil pa da sprinta dok mase sa cijevi... Sta ce raditi? Ganjati muhe? Covjece, trcati i udarati? Dosta je meni COD arkade kada sprintas i precizan si kao da stojis, nigdje veze, i NIGDJE POTREBE!!!

Da su napravili akciju kako spada ona bi bilo potrebe, ali budući da nisu imaš pravo stvarno nema potrebe.


Hmmm, pa vidis, ne zelim da se po icemu razlikuje. Ako zelim da se razlikuje, kupit cu drugu igru. Te, kada bi se razlikovalo, ne bi se vise zvalo ni Silent Hill ne? Ne pricaj gluposti covjece. Dakle, procitas jedan dio LOTR-a, i odjednom zelis da drugi dio napise Stephen King


Mislim da ovo što si sad napisao nema nikakve veze s mozgom, izgleda da ti u biti želiš igrati jednu igru ponovo i ponovo i ponovo.


FEAR je sranje kada se usporedi sa Silent Hillom, i ako ti interaktivnost sa okolisem smatras to sto mozes sve sutati oko sebe, i one debilne telefonske razgovore koje nicemu ne sluze onda ZAISTA NEMAS POJMA O CEMU PRICAS. Opet kazem, ne treba mi interaktivnost sa okolisem. Niti jedna je survival horror igra nema, a ako tebi treba, idi igraj sims.

Emmm, svijet u Silent Hillu ne reagira na tebe, vec na bolesni um svog kreatora... Silent Hill nije Max Payne, i meni zaista nista ne pridonosi igri ako ja mogu tv razvaliti, ili casu sa stola gurnuti, jer to ne bih ni primijeti u svijetu Silent Hilla. Ako zelis interaktivnost, idi igraj simse. Te, toliko je vazna interaktivnost okolisa da cak niti jedan survival horror game nema taj element.

FEAR sam dao za primjer jer si ti rekao da bi Silent Hill trebao doći na 10 DVD-ova kada bi imao interaktivnost okoliša.
Što se tiče interktivnosti ti kažeš da tebi to neznači ništa ali zato znači hordi drugih ljudi koji su potencijalni kupci igre.


Ali to nece uciniti. Ako ti smatras da je komercijalizacija dobra, onda idi slusaj od Metallice St. Anger, i mislis kako imas pojma. Ali nece da promijene upravo JER im je stalo do fanova, i jer im je stalo da igra ostane kakva je i bila na pocetku. NE ZABORAVI, ne prave nove igre, vec samo nastavke jedne igre. Ako zelis promjenu, nadi si drugu igru. Jedina igra kojoj je promjena bila potrebna je Resident Evil, jer su prva 3 dijela bila sranje. Ali ako je Silent Hill savrsen, zasto ga mijenjati? Te, u 4 dio su stavili malo vise akcije, i odma se fan komuna naljutila. LJudima nije stalo do britney spears fanova koji trce na sve sto je komercijalno.


Nastave li oni s tim "nama je stalo do fanova" uskoro će izdavati igre iz kartonske kutije na smetlištu.


znas kakve veze ima taj dio? Ne shvatam jednostavno u svijetu Silent Hilla, gdje se okreces kao lud gledajuci da li se nesto mice, gledajuci ima li sta... da ces ti pustati vodu u wc-u, lupati po televizoru, ili se diviti tome kako je okolis reagovao na tebe... WOWWWW... Ako za to imas vremena, onda nisi za Silent Hill, jednostavno.


To su sve detalji koji utječu....(za ostatak objašnjenja pogledaj prethodi post)


A ruka na srce, Silent Hill je jedina igra koja je imala totalno pokretni okolis, odnosno da je sve i jedan pixel se mijenjao u milisekundama. Sta ce im interaktivnost? Da postanu sims?

Zašto si ti uvjeren da su simsi jedina igra sa interaktivnosi s okolišem?[/quote:1kve9if8]

Tvoje misljenje, ja ipak mislim da su odlicno ubacni akcijski elementi...

Akcija je napravljena kako i dolikuje da bude u jednoj survival-horror igri, ipak, nisu htjeli da igra bude shit KAo resident Evil 1-3.

Ne zelim igrati jednu igru ponovo i ponovo, vec jednu igru u kontinuitetu. Silent Hill je jedna igra!!! I nastavci samo nastavljaju pricu, uopce i ne treba da se mijenjaju. NE zelim kada kazem silent Hill 5 misliti na potpuno drugu igru nego kada kazem Silent Hill 8, jer ipak, KONTINUITET.

Njima nije stalo do potencijalnih kupaca igre koji bi krenuli igrati od 7 dijela :? Isto tako mi ide na zivce kada me neko pita koji dio da odigra!? PA PRVI!!! Nisu igre same za sebe, vec KONTINUITET!!!

Ja cu ih kupovati na smetljistu... jer cu znati da je jos uvijek jedna od najgenijalnih igara ikad!!! Jedna od 3, da tacnije kazem.

Ti detalji su irelevantni!

Nisu simsu jedini, ali je jedina igra gdje je to i potrebno.

P.S. Svaka cast, volim ovakve zdrave i inteligentne rasprave :D

W3DR4N
01-12-2006, 01:23
Meni je od svih tih japanskih horror igara, u Parasite Evu najbolje riješena akcija. Square na djelu. Klasično survival napucavanje + dobro tempirana uporaba magija + masa nadogradnji, opreme, spellova, oružja.

Valtiel
01-12-2006, 03:21
Meni je od svih tih japanskih horror igara, u Parasite Evu najbolje riješena akcija. Square na djelu. Klasično survival napucavanje + dobro tempirana uporaba magija + masa nadogradnji, opreme, spellova, oružja.

Istina, slazem se! Ipak, Silent Hill nije prvenstveno napravljen da bude akcije.

Joj, a Aya Brea je najljepsa djevojka ikad iz bilo koje igre :D

Daniel666
14-10-2007, 10:25
odgovor je samo jedan system shock 2

Ashelia
14-10-2007, 15:03
Resident Evil i hunting grounds

flyer1
16-10-2007, 14:58
obzirom da je topic dosta star, nije čudo da doom, silent hill ili avsp dominiraju. danas ih (kao i sve ostale predstavnike žanra) penumbra: overtureSjede za doručak...

ChR0NoS
16-10-2007, 15:42
Meni je od svih tih japanskih horror igara, u Parasite Evu najbolje riješena akcija. Square na djelu. Klasično survival napucavanje + dobro tempirana uporaba magija + masa nadogradnji, opreme, spellova, oružja.
igrao sam i ja parasite eve, ali ga resident evil owna

Who
16-10-2007, 16:40
Najbolja tj ona u kojoj sam se najvise zabavio je BLOOD 1,ne znam koliko vas je igralo tu igru ali je fenomenalna bila,bar u to vrijeme klasik.

Dabro
30-10-2007, 18:49
meni je najstrašniji minesweeper, ne znaš oćeš naletit na bombu i odjednom BOOM! šala mala. al razočaro sam se penumbre. Mislio neš strašno i ništa. Al je atmosfera predobra. možda mi je FEAR najbolji, al ni on nije neš posebno strašan...iako je bilo trenutaka :rotfl:

Plexihack
30-10-2007, 19:08
Alien : Ressurection

Igrao sam ga na PS-u prije par godina...

Prvo se probudite sami,oko vas lagano svijetlo (userete se kad igrate u mraku,piše u igri da to ne preporučuju zbog mogućnosti srčnog),idete po brodu,dođete do mrtvog vojnika,uzmete oružje i kad već pomislite da vas nisu uhvatili samo alien iskoči iz poda.Čujete otkucaje srca,alien skače na vas,odjednom nemožete kontrolirat normalno,samo pucanje ostaje isto,kontrole za kretanje se znaju promijenit....

Korpse
30-10-2007, 19:35
resi owna, posebno resi4

Windwalker
30-10-2007, 20:59
Silent Hill serijal, posebno drugi dio.

I naravno, F.E.A.R., pogotovo ekspanzija.

gray fox1415
31-10-2007, 11:01
Silent Hill, F.E.A.R, Doom 3, Alien vs Predator 2 usro sam se igrat s marincima

Raynor
31-10-2007, 11:39
AvP zvuk radara koji ti sve češće probija uši dok se gamad približava, a ti neznaš od kuda će doći.

Silent Hill igrao sam samo dvojku ali atmosfera je nenadjebiva.

Daniel666
31-10-2007, 16:53
System Shock 2 : ono kad sam se morao udružiti sa genocidnim strojem sa željama da pobije mene i promjeni stvarnost u sliku iz svoje mašte...

To je događaj koji me je ostavio :pray: :pray:

Megger
31-10-2007, 17:07
Doom 3 koliko god bio, samo ne ono sto smo ocekivali.. svejedno me zastrasivao najvise do sad... i F.E.A.R....
I sad se Jericho priblizava toj dvojici....

MILF hunter
01-11-2007, 12:51
PCPlay ne kaki već govori istinu, ako nemaš gamepad nego igraš s tipkovnicom kontrole su katastrofalne.
Ono što izvlači Silent Hill je njegova priča s kojom stvaraju horor atmosferu, ako bi zanemarili priču i atmosferu i usredotočili se na ostale djelove gameplaya došli bi do zaključka da je igra smeće, ali budući da su priča i atmosfera veliki dio Silent Hill serijala nemože ih se tako lako zanemarit pa dobivamo jednu prosječnu igru.

Ja tek sad vidim ovo. Pa ovo...ovo je žalosno...pa nije mi jasno kako netko može odvaliti ovakva sranja i ostati živ :roll:

BigStorm
01-11-2007, 13:45
doom 3

Rocchiro
01-11-2007, 18:37
PCPlay ne kaki već govori istinu, ako nemaš gamepad nego igraš s tipkovnicom kontrole su katastrofalne.
Ono što izvlači Silent Hill je njegova priča s kojom stvaraju horor atmosferu, ako bi zanemarili priču i atmosferu i usredotočili se na ostale djelove gameplaya došli bi do zaključka da je igra smeće, ali budući da su priča i atmosfera veliki dio Silent Hill serijala nemože ih se tako lako zanemarit pa dobivamo jednu prosječnu igru.

Ja tek sad vidim ovo. Pa ovo...ovo je žalosno...pa nije mi jasno kako netko može odvaliti ovakva sranja i ostati živ :roll:

pa ono.istina je da je bit SH-a uglavnom atmosfera i prica,mada kontrole nisu takva katastrofa kak se prica.ja sam sva 4 djela presel bez pol frke na tastaturi

MILF hunter
02-11-2007, 12:34
E ne možeš tako na to gledati...uostalom zašto bismo to zanemarili? :roll:


ako bi zanemarili priču i atmosferu i usredotočili se na ostale djelove gameplaya došli bi do zaključka da je igra smeće

Pa onda su sve igre smeće po toj logici...ako bismo zanemarili igrivost u PES-u ona bi bila smeće,ako bi zanemarili otvorene prostore i grafiku u Far Cry to bi bio prosječan FPS...i tako dalje,uglavnom znaš na šta mislim.
Svaka igra ima ono zbog čega je volimo...
Ako već gledaš igru,onda se gleda sveukupno...to ti je ko da kažem da je PES jadan jer nema dobru glazbu u igri ili licence...kakvo je to debilno razmišljanje? Bit je u balansu i konačnom dojmu,a PES je zakon unatoč tim "nedostatcima". Ista stvar sa Silent Hillom...inače se igra ne bi prodavala,pa nisu tisuće ljudi budale... :roll:

I ja sam sam veliki obožavatelj tog serijala i ja se nisam bunio nego sam igro normalno i nisam imao problema s kontrolama...to što neki ne znaju igrati hehe je već drugi par rukava :D

@Hanzaplast pa većina survival horror igara su takve...takav je žanr,šta ti očekuješ? Level up i ispaljivanje blizzarda na bossove? :D Znaš i sam da Silent Hill zbog priče i osobnosti glavnih aktera ni ne može drugačije funkcionirati...ako si prešao sva 4 djela.

Rocchiro
02-11-2007, 12:48
S@Hanzaplast pa većina survival horror igara su takve...takav je žanr,šta ti očekuješ? Level up i ispaljivanje blizzarda na bossove? :D Z

neznam zakaj to mene pitas.ja nisam nigdje napisao bilo kakav prigovor SH-ul

Hidraulicar Kreso
04-11-2007, 19:36
najstrašniji mi je F.E.A.R., jericho i nešto malo S.T.A.L.K.E.R.

ssalG
17-11-2007, 00:21
Maloprije sam završio Condemned: Criminal Origins i igra mi je genijalna, ima horor atmosferu usporedivu sa legendarnim Silent Hillom (po meni čak i bolju, pogotovo jer se većinom oslanja na ljude kao neprijatelje umjesto čudovišta), sustav borbe (u kojem se vidi da je tvoj lik obični čovjek, ) i nabavljanja oružja koji je jedinstven u gameing svijetu, te dobru priču koja tjera čovjeka da ide dalje nebi li doznao koji se k**** događa.
No najvažniji element je dakako atmosfera koja gotovo nikad neće igraču dati predaha jer jednostavno nikad neznaš odakle će ti slijedeći neprijatelj doći, ali ne zato jer mogu prolazit kroz zidove ili slična sranja nego jednostavno zato jer će igrač cijelo vrijeme čuti njihove korake, glasove, njihove pomicanje stvari ..itd. oko sebe, dok će u isto vrijeme svakom malo negdje krajičkom oko "uhvatit" njihovu sjenu samo da bi ona sekundu kasnije nestala u tami.

cro_dark91
23-12-2007, 15:20
F.E.A.R i Barrow Hill

prcko
23-12-2007, 15:26
Resident Evil svi i F.E.A.R

SinCr0
23-12-2007, 15:36
Alien vs Predator 2
zakon igra!

Nemesis
23-12-2007, 15:44
silent hill.

svengerencir
23-12-2007, 17:49
"bloodrayne" jedinica je jednostavno the best,
samo fali malo više priče i
prebrzo se igra završi.
Prešao sam na svim razinama težine igru.
:killyou: :killyou:

miska10
23-12-2007, 18:51
F.E.A.R

Jako iščekujem Project Origin(fear 2)

antrax5
23-12-2007, 19:01
fear silent hill i obscure :D

Hidraulicar Kreso
23-12-2007, 19:50
F.E.A.R., Jericho

bonesplitter
23-12-2007, 21:08
Meni je najbolji horror bio Obscure,heh,kad se sjetim kakav strah sam pretrpio radi njega, :rotfl: ,a usput nije ni los biohazard 4(RE 4 za komp)... :twisted: :pray:

Slayer
23-12-2007, 21:40
e jel ima cimanja sa mrtvacima u jerichu? ja igram sutra :D da me nesto ne cimne pa da nemogu spavti :rotfl:

marijanovic
23-12-2007, 23:59
Meni je svašta dosad bilo strašno...
AvP1, AvP2, DooM]|[, The Suffering, F.E.A.R., S.T.A.L.K.E.R., BioShock...
Neznam zašto nitko nije spomenuo npr Alone in the dark.

Sjetit ću se ja još njih.

Čux
24-12-2007, 12:07
Avp 1 i 2, DOOM III, prvi Resident Evil, Silent Hill, ne znam jel stvar u meni ali mi FEAR uopće nije bio strašan.

Kostolomac
24-12-2007, 14:47
avp 1&2 :shock:
i neki dijelovi vtm:bloodlinesa

Hrvoje
29-12-2007, 19:20
Puno toga: F.E.A.R. , Doom3,Quake4, Nocturno( dali je se itko sječa),
Land of dead,........... :kill: :twisted:

Peyo
02-01-2008, 18:49
FPS horror: F.E.A.R. (svi) :bravo:

Survival horror: Silent Hill (svi) :bravo:

Slayer
03-01-2008, 14:25
evo napravio sam neki filmic za pola sata ima malo iz stalkera, a ostalo je iz jericha, evo link : u-AlShJ4H48

Hrvoje
03-01-2008, 15:26
Dobri filmić :)

Korpse
03-01-2008, 15:48
odlično, moram igrati ponovo igrati jericho.

Slayer
03-01-2008, 17:18
:rotfl: jel tak da dobro igram :P

btw ovaj filmic je samo iz jednog nivoa :P

Korpse
04-01-2008, 13:15
ma nisi... :D

Nitro3d
05-01-2008, 15:02
Land of the dead.zbog mjuze.

vkgamer16
14-03-2008, 15:49
Sillent Hunter 4 The room i Doom 3 Very Scary :scared:Ssilent huner 4 je simulacija podmornice majmune jedan

Peyo
14-03-2008, 16:26
@vkgamer16 vrijeđaš ljude, a neznaš editirat post, zanimljivo !!! :roll:

Megger
14-03-2008, 19:29
Penumbra ep 1,2. naj strasnija do sad....

ExPortal
14-03-2008, 21:16
Sillent Hill 2 je gg, mnogo bolji od Sillent Hill 3. Općenito mi je ovaj serijal strašniji od Redesident Evila. :wink:

vkgamer16
22-03-2008, 11:28
@vkgamer16 vrijeđaš ljude, a neznaš editirat post, zanimljivo !!! :roll:

ali se očito više kuzim u igre od nekih na ovom forumu.ja ne vrijedjam zbog pravopisa,nekoristenja edita...

Marcellius09
22-03-2008, 11:40
@vkgamer16 vrijeđaš ljude, a neznaš editirat post, zanimljivo !!! :roll:

ali se očito više kuzim u igre od nekih na ovom forumu.ja ne vrijedjam zbog pravopisa,nekoristenja edita...
ti stvarno nikad neces shvatit :pray:

meni je doom 3 :rotfl:

Vedro
01-04-2008, 16:56
doom3 :evil:

flander
01-04-2008, 17:00
doom3 :evil:



ako je to strašno onda stvarno....igra je katastrofalna...ali ajt samo izražavam svoje mišljenje....tak da se nemoj ljutit ;)

snowblind
02-04-2008, 08:39
silent hill serijal, fatal frame 2, forbiden siren, echo night nije strašan sada ali prije...

Peyo
02-04-2008, 15:24
Meni je Penumbra episode 1 i 2. Zašto ? Zato što je to trenutno jedina igra koju nemam m**a igrat. :scared:

Vedro
12-04-2008, 13:28
doom3 :evil:



ako je to strašno onda stvarno....igra je katastrofalna...ali ajt samo izražavam svoje mišljenje....tak da se nemoj ljutit ;)

prvi april! hahahahaha. Nemoj se ljutit :D

Gogolo
12-04-2008, 16:35
Silent Hll je nešto najstrašnije što sam vidio u svom životu, a samo sam pogledao filmić igre na jutubu :cry:.

Snake
12-04-2008, 19:27
ma bravo...
penumbra u 1 navečer, slušalice na ušima gamma 0.5, hard difficulty
zvuči kao haiku, a zapravo je unikatno horror iskustvo

Bara
25-05-2008, 21:51
Meni su dvije najstrašnije horor igre koje sam igrao Penumbra te Call of Cthulthu: Dark Corners of the Earth. Igre su prej***ne :twisted: a posebno call of cthulthu nikada strašniju igru nisam vidio. Stalno ti se ukazuje malena mrtva curica kao duh, buncaš, čuješ glasove, nekad se odjednom usereš ko jež i to je to.

Hrvoje
10-06-2008, 07:15
F.E.A.R i Land of dead:road to Fidels green( tak nekak )

nosferatu25
10-06-2008, 10:40
System Shock 2, F.E.A.R., VTM: Bloodlines.

Snake
10-06-2008, 11:52
po meni fear uopće nije horor igra jer kakav je to horor gdje imaš desetke oružja i gdje te napadaju roboti, jedini horor element je krv i ona djevojčica koja ti ionako ništ ne može. jednostavno nije strašno kad sve možeš riješit pucanjem.
horor je kad u penumbri nemožeš ubit neprijatelje jer nemaš oružja kroz čitavu igru pa se moraš sakrivat i bježat.

unknown
10-06-2008, 18:19
sanitarium... igrao sam ga kao klinac i urezao mi se u pamćenje

Cthulhu
11-06-2008, 16:43
system shock 2,bioshock,silent hill 2(ona vožnja jezerom,brrr)doom3,fear,undying,penumbra 2

Cthulhu
11-06-2008, 16:44
F.E.A.R i Land of dead:road to Fidels green( tak nekak )
kao prvo,sorry na double postu,nece se ponovit,kao drugo land of the dead je prije smijesan nego strasan.

eddie2142
11-06-2008, 19:08
nekontam kako fps moze biti horor?
avanture su jedini horori i jedini isus u tom (jadnom) zanru je penumbura
neka neko ukrade ideju i neka je malo bolje izvede i malo marketinga+zlica vegete i odma moze razmisljati sta ce raditi s tolikim parama

Bara
11-06-2008, 20:40
Ma kakvi Bioshock. Igru sam prešao i nije nimalo strašna. Jedino se sjećam djela kada sam uzeo sačmarku i onda mi se zamrači sve okolo i ja ostanem u malom krugu svjetlosti i onda mi neprijatleji dolaze(strašno) i još jednom kada sam ušao u neku prostoriju i vidim doktora na sjeni kako sjecka i reže i ugase se svjetla i upale se i njega onda nema i onda ti dođe sa leđa. to je jebeno. igra ti cijelo vrijeme daje bolesni osjećaj ali to nije strah

Snake
11-06-2008, 22:44
nekontam kako fps moze biti horor?
avanture su jedini horori i jedini isus u tom (jadnom) zanru je penumbura

potpisujem. dok god imam shotgun u ruci nije me strah. eventualno u obscure, ali tamo je druga priča.
pravi horor je kad se neprijatelja ne možeš rješit

nosferatu25
11-06-2008, 22:55
e pa ja se većinom prepadnem kada me protivnik iznenadi, ne bojim se da neću moći da ga ubijem, već od same njegove pojave (i zbog toga mi se F.E.A.R. ubraja u naj horore)

eddie2142
12-06-2008, 08:04
fear je drama pucacina i nekat te trzne, ali to je samo uber pucacina s tajanstvenom atmosferom.
(to kaze freak koji je dane i noci proveo igrajuci fear)

###DK###
29-06-2008, 14:46
S.T.A.L.K.E.R. je po meni najveća horor igra. Igrao sam Fear ali nije to ni blizu S.T.A.L.K.E.R.-u.
Još kad igraš na veteran ili master moraš u laboratorijima ubijat one mutante nožem jer metaka uglavnom nema.

ScorpiuS
29-06-2008, 18:48
Penumbra: Black Plague.

flyer1
02-07-2008, 22:22
konzole: silent hill1 i eternal darkness
pc: penumbra - overture&black plague

Hidraulicar Kreso
03-07-2008, 19:14
nadolazeći Alone in the dark bi mogao biti među boljim horrorima

majstoro
04-07-2008, 13:35
noćna mora 2
friday the 13
alien vs predator 2

LV-426
30-07-2008, 13:56
Neznam mislim da sam do sad najviše bio na rubu živaca kad sam igro avp 1 sa marincem. Onaj dio kad prođeš kroz skroz mračnu halu pa se popneš liftom na drugi level i onda prvi put čuješ onaj šugavi bip bip zvuk na radaru i vidiš aliena ispred sebe, za mene klasik scena ali i silent hill 1 me košto živaca! Najviše me se dojmio onaj dio kad se uđe u onaj veliki sat u dvorištu škole, pa izađeš na drugu stranu u isto dvorište al se sve promijenilo-PREJEBENO!

GeForce
30-07-2008, 14:14
silent hill serijal
alone in the dark 4 the new nightmare
resident evil serijal

Arbiter of Change
30-07-2008, 14:20
Već sam se bio pobojao da su samo meni stare igre odlični horori (jednostavno je bilo nešto strašno u tim igrama, nešto što je bilo dodatno pojačano prastarom grafikom (vjerojatno najbolji primjer ovog efekta je 1. Silent Hill koji je zapravo bio strašniji zahvaljujući pikselastoj grafici i općenito hardverskim ograničenjima).

GeForce
30-07-2008, 16:30
silent hill i je danas najstrašniji...onaj prvi dio nisam mogao igrati bez prohoda koji je govorio koje će se čudovište i kada pokazati :D
nisam mogo..nemoš igrati tu igru ubije te u psihu..i ona the room me ubila isto!..ma kompletni serijal je bolesno...doslovno bolesno!a tek u drugom one bolničarke....ma uf....još imam noćne more od te igre :(

Karlo_from_Bjelovar
30-07-2008, 19:55
fuck you, moram nabavit SH1 (igro je na PSX)...
prestao sam igrat jer mi bila prestrasna, sad je za PC moram nabavit...

Flippy
30-07-2008, 20:19
Usro sam se na Painkiller i Painkiller BooH na Trauma težini. Muziku smanjit do kraja. Igranje u mraku. :scared: :scared:

Karlo_from_Bjelovar
02-08-2008, 19:02
kolko sati gejmpleja ima sh1?

GeForce
02-08-2008, 20:42
kolko sati gejmpleja ima sh1?

dovoljno da spavaš sa mamom i tatom u krevetu :D

Del@
05-08-2008, 14:35
Call of Cthulhu, definitivno jedan od najstrasnijih :)

anatom
07-08-2008, 22:04
Potpisujem call of cthulhu i dodajem kralja igara DOOM 3 :twisted:

GeForce
08-08-2008, 09:01
iako moram priznati sve horor igre su još na bazi krv,motorna pila,zombiji,luđaci,i slično.
Nisam još vidio horor igru koja te psihički dotuče.Što hoću reći,jedina koja se tome približila je alone in the dark the new nightmare...usporediti ću ovo sa filmovima horor u kojima nema nimalo kapi krvi a na kraju filma se bojiš otići na wc jer je film TOLIKO jeziv da ti se pod kožu uvuče a ni kap krvi nije prolivena(igra skrivača npr film,....krug(osim kad si napušen onda umireš od smijanja..:D..no nebitno).Ono što hoću reći je da današnje horor igre se sve vrte oko "strašnih" čudovišta u "strašnim" okolnostima i sličnome....zar nema nigdje horora koji te psihički toliko uništi u mozak a da ti nisi niti svjestan čega se bojiš.....ali se jeziš pomisliti da odeš na wc :D

Silver_Wolf
12-08-2008, 18:45
Nisam još vidio horor igru koja te psihički dotuče.
mene je dotuko Silent Hill

str1k3r
21-05-2010, 18:23
Zašto ja prije nisam igrao Penumbru; pitam se?

Well, sad sam je igrao, ne znam što me lupilo da sam jednostavno zaigrao to, no drago mi je da sam dobio to prosvjetljenje. Naime, Penumbra me zastrašila na načine na koje precjenjeni Dead Space ili F.E.A.R. 2 nikada neće moći. Ovakvu atmosferu nisam vidio od Condemned: Criminal Origins. Osobno, na nekim djelovima mi se jednostavno nije dalo igrati zato što mi je bilo prestrašno, a samoj atmosferi uvelike ide u korist pogled iz prvog lica. Ovo mi se nije dogodilo od prije spomentuog Condemneda, doslovno sam na nekim djelovima zaboravio da sam u igri i zbilja sam mislio da sam u rudniku u Grenlandu. Možda je ovo privremena zaluđenost igrom, ali ja joj ne mogu naći manu. Znam da otkrivam toplu vodu, al' 'ko ga jebe.

Sad čekam izlazak Amnesie, i nastavljam igrati Penumbru. :)

EDIT: Would you look that necromancy at play.

W3DR4N
21-05-2010, 18:31
Nisam još vidio horor igru koja te psihički dotuče.

Prastari Clocktower.

Aral
21-05-2010, 18:35
Condemned: Criminal Origins, F.E.A.R. 1 i 2, Doom3, Dead Space...tu znam da sam imao dobre "shit in the pants" momente. Od novijih Condemned je nekak imao najspooky atmosferu a Dead Space uz najbolju izvedbu. Sve u svemu, volim ovakav tip igara.

C
21-05-2010, 20:05
Nisam još vidio horor igru koja te psihički dotuče.
mene je dotuko Silent Hill
Kako koga. Ako si kao ja, da se osjećaš zlikovački, da uživaš u tome kao da si dio zla, pa se ničega ne bojiš, onda te ne može dotući psihički.

Raz
21-05-2010, 21:11
Zašto ja prije nisam igrao Penumbru; pitam se?

Well, sad sam je igrao, ne znam što me lupilo da sam jednostavno zaigrao to, no drago mi je da sam dobio to prosvjetljenje. Naime, Penumbra me zastrašila na načine na koje precjenjeni Dead Space ili F.E.A.R. 2 nikada neće moći. Ovakvu atmosferu nisam vidio od Condemned: Criminal Origins. Osobno, na nekim djelovima mi se jednostavno nije dalo igrati zato što mi je bilo prestrašno, a samoj atmosferi uvelike ide u korist pogled iz prvog lica. Ovo mi se nije dogodilo od prije spomentuog Condemneda, doslovno sam na nekim djelovima zaboravio da sam u igri i zbilja sam mislio da sam u rudniku u Grenlandu. Možda je ovo privremena zaluđenost igrom, ali ja joj ne mogu naći manu. Znam da otkrivam toplu vodu, al' 'ko ga draga.

Sad čekam izlazak Amnesie, i nastavljam igrati Penumbru. :)

EDIT: Would you look that necromancy at play.

Jedan velik, debeo, mastan potpis na ovo. :)

Ovo je prva igra koja mi je toliko nelagodna da često i sam znam odustat i nastavit sljedeći dan. Ono, igram već tjedan dana, a tek sam na polovici otprilike. :)

Btw, još si na prvom dijelu ili igraš nastavak?

str1k3r
21-05-2010, 21:16
Prvi dio - objašnjenje sam naveo. :)

Nego, texture su mi u kurcu, any ideas?

BTW, ATI Radeon HD4870.

Raz
21-05-2010, 21:20
Mislim da je to zbog ATI kartice, probaj skinut fix i najnoviji patch.

http://www.strategyinformer.com/pc/patches/penumbraoverture/patch.html

str1k3r
21-05-2010, 21:28
:*

Hvala. ^^

777PsyChO777
27-05-2010, 19:52
Daleko(daleko daleko i nadalje) najstrašniji i najjeziviji nivo ikoje igre koje sam ikad igro je u Vampire: Bloodlines, Ocean House Hotel. Nema tog Dooma, Undyinga, FEARa ili Cthulhua koji se može približit jednostavnoj stravi i psihodeliji tog nivoa. A pogotovo respekt jer nije horor igra.Sslazem se sa The Bozom 999% nema te igre koja moze nadmasit jezu i strah tijekon ocean hotel nivoa svaka ti cast sto si se sjetio toga :bravo:

Feanor
27-05-2010, 20:07
Daleko(daleko daleko i nadalje) najstrašniji i najjeziviji nivo ikoje igre koje sam ikad igro je u Vampire: Bloodlines, Ocean House Hotel. Nema tog Dooma, Undyinga, FEARa ili Cthulhua koji se može približit jednostavnoj stravi i psihodeliji tog nivoa. A pogotovo respekt jer nije horor igra.Sslazem se sa The Bozom 999% nema te igre koja moze nadmasit jezu i strah tijekon ocean hotel nivoa svaka ti cast sto si se sjetio toga :bravo:

Thief 3 - lvl The Cradle, po samom konceptu su slični lvl-i, jezivi zvukovi, prikaze itd. itd. Ugl. tu su mi negdje po jezivosti...

EDIT: + Ocean hotel mozes pretrcati kad upoznaš lvl i 20 puta je manje strašniji tako, u thiefu toga nema....

crnisokol
27-05-2010, 20:27
Alien VS Predator...nema do te igre na polju straha..još se sjećam kako sam znao ispucati cijeli šaržer a da nikog nije bilo blizu mene...

C
27-05-2010, 20:42
Alien VS Predator...nema do te igre na polju straha..još se sjećam kako sam znao ispucati cijeli šaržer a da nikog nije bilo blizu mene...
S Alienom sam glavna faca, prešao sam na najtežem i u MP sam predobar, s Predatorom sam samo bez veze prešao SP, a s čovjekom nisam ni prešao SP. Nije toliko strašno, ali kada znaš da te iza ugla čeka predator ili alien, a imaš metaka koliko i govno vitamina, pogubiš živce.
Alien je jednostavno glavni lik, i u filmu, i u igri.

crnisokol
28-05-2010, 17:12
govorio sam za marinca...s alienom mi uopće ne paše igre...a ni s predatorom baš ne voli igrat previše...marinac rula :D

a mene je ta igra najviše prestrašila...od drugih skoro nijedna nije ni blizu da me prestraši, možda nekoliko njih u par situacija

Devil Dog
28-05-2010, 17:19
AvP 2 je strašniji.

C
28-05-2010, 17:42
Ne sjećam se koji sam AvP igrao, ali mislim da je duja.
BTW S Alienom je najteže igrati, ali za melee killove ne najbolji, s Predatorima je isto teško igrati, ali imaš puno opcija i možeš se prilagođavati, ukratko Predator je fajter na range i melee, dok je marinac samo na range.
Recimo najjači napad od Aliena, može ubiti Predatora u jenom udarcu, kao i marinca, ali da bi ga izveo trebaš biti lud, trčati direktno na neprijatelja, i ako pri tome on tebe ne ubije, 100% je mrtav.
I recimo kada igram s Alienom, jedna od vještina je naučiti ignorirati silu ravnotežu, npr. kada skačem oko neprijatelja, skačem po zidovima, tako da sila ravnoteža ne utječe na mene, i tako skačem da ne znam nisam više gdje je sila teža, i kada mi se ukaže prilika za kill, napadam. A recimo mnogi pri igranju s Alienom skaču po zidovima full aktivno tako da ga ne možeš pratiti kuda sve skače i gdje će skočiti, ali kada ih vidiš, gledaju ekran pod 90°, rotiraju glavu lijevo-desno, i onda se izgube pokušavajući pratiti gdje je sila teža, i na taj način ubiju sami sebe, jer kada skačeš po sobi, skočiš ispred neprijatelja i pokloniš mu jedan kill, umjesto da ga ti ubiješ. :rotfl:

Još je dobro što recimo, ako napadaš iz mraka, možeš prepasti drugog igrača i nadvladati ga ili ubiti, uz to ako si vješt možeš papati glave i puniti si HP, a ako bježiš, lupaš repom i dijeliš "stun"-ove i opet ih ubijaš. :)
S alienom jednostavno trebaš igrati aktivno, bez stajanja, samo napadaj i ubijaj, s Predatorom kao što i samo ime govori, trebaš nekada stati i predati tko će doći da ga ubiješ s svojom snagom i tehnologijom, a marinac je mali cipelić koji će uokolo srati od straha puneći svoju sačmaricu koja mu neće pomoći kada ga nešto zaskoči.

777PsyChO777
29-05-2010, 15:04
Daleko(daleko daleko i nadalje) najstrašniji i najjeziviji nivo ikoje igre koje sam ikad igro je u Vampire: Bloodlines, Ocean House Hotel. Nema tog Dooma, Undyinga, FEARa ili Cthulhua koji se može približit jednostavnoj stravi i psihodeliji tog nivoa. A pogotovo respekt jer nije horor igra.Sslazem se sa The Bozom 999% nema te igre koja moze nadmasit jezu i strah tijekon ocean hotel nivoa svaka ti cast sto si se sjetio toga :bravo:

Thief 3 - lvl The Cradle, po samom konceptu su slični lvl-i, jezivi zvukovi, prikaze itd. itd. Ugl. tu su mi negdje po jezivosti...

EDIT: + Ocean hotel mozes pretrcati kad upoznaš lvl i 20 puta je manje strašniji tako, u thiefu toga nema....
stari moj misli se na prvi put kad igras ne kad si vec presao igru 90 puta i znas kad ce ti lik kihnuti

dino čujko
30-05-2010, 19:38
e sad meni je naj horror igra silent hill homecoming ali i ima jos mnogo dobrih npr : cold fear,doom 3,re 4 i 5 inaravno dead space :twisted: :-x :fof:

Feanor
30-05-2010, 21:56
Stari moj nisi ti igrao Ocean Hotel i The Craddle, mene zaseru svaki puta, prvi puta neznaš što te čeka pa se zasereš, a kad ulaziš drugi,treci,cetvrti puta, onda znaš da je strašno pa se bojiš toga.
Kad se priča o NAJBOLJOJ horror igri tu se valjda pretpostavlja da je to igra koja te najviše zaplašila, a kad te neki lvl ili igra konstantno plaše bez obzira na broj prelazaka onda znaš da je dobra...

777PsyChO777
31-05-2010, 21:05
Stari moj nisi ti igrao Ocean Hotel i The Craddle, mene zaseru svaki puta, prvi puta neznaš što te čeka pa se zasereš, a kad ulaziš drugi,treci,cetvrti puta, onda znaš da je strašno pa se bojiš toga.
Kad se priča o NAJBOLJOJ horror igri tu se valjda pretpostavlja da je to igra koja te najviše zaplašila, a kad te neki lvl ili igra konstantno plaše bez obzira na broj prelazaka onda znaš da je dobra...
mislis na thief 3 the craddle misiju?

Jašar
06-07-2010, 14:28
http://img96.imageshack.us/img96/5624/1252521555405.jpg (http://img96.imageshack.us/i/1252521555405.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Feanor
06-07-2010, 14:29
Stari moj nisi ti igrao Ocean Hotel i The Craddle, mene zaseru svaki puta, prvi puta neznaš što te čeka pa se zasereš, a kad ulaziš drugi,treci,cetvrti puta, onda znaš da je strašno pa se bojiš toga.
Kad se priča o NAJBOLJOJ horror igri tu se valjda pretpostavlja da je to igra koja te najviše zaplašila, a kad te neki lvl ili igra konstantno plaše bez obzira na broj prelazaka onda znaš da je dobra...
mislis na thief 3 the craddle misiju?

Narafski....

antonio96
26-07-2010, 13:24
meni najbolja horor igrica je F.E.A.R 2,svaki put se usere* kad je igran :thumbs2:

lulix
26-07-2010, 13:28
Call of Cthulhu: Dark Corners Of The Earth :thumbs2:

Windwalker
26-07-2010, 14:54
Imam još malo do kraja, ali Dead Space je sigurno jedna od najboljih horror igara.

Dania
01-08-2010, 05:01
Silent (f.ckin') Hill 8)

Bara
01-08-2010, 08:09
lulix bravo, vidi se tko je znalac

Najbolje, najstrašnije, najkvalitetnije i najzanimljivije horor igre koje te tjeraju naprijed bez obzira na to koliki je faktor straha zastupljen u njima su Condemned: Criminal Origins i Call of Cthulhu: Dark Corners of the earth, jednostavno, ne bih se želio vratiti igranju tih igara.

Iako i konzole imaju svojih bisera poput Sirena, Fatal Framea, i sličnih.