PDA

Pogledaj cijelu verziju : LIFE PLAYING GAME



ROCCO_GRANDE
28-11-2006, 12:54
Kad sam prvi put čuo za Simse prilično mi je dobro zvučalo. Međutim, kad sam ju zaigralo učinila mi se prilično jadnom i blesavom. Najviše od svega me iritirala cenzura i neralnost, a ruku na srce bilo je i dosadno i ograničeno te mi je nedostajao nekakav veći fokus. Međutim, ta igra je postala najprodavanija igra svih vremena i to u tolikoj mjeri da su se slične igre u narodu počele nazivati simsoidima, ne baš točno tako ali vjerojatno kao što su se nakon prvog tycoona mnoge druge igre počele nazivati tako što je i dalo naziv cijelom jednom žanru po nekima u širem a po nekima u užem smislu. Igrao sam osim samih Simsa i još dva simsoida da ih tako nazovemo. 7 sins je igra po meni dobro zamišljena ali loše izvedena zbog čega joj pada igirivst ali je zato bogata humorom adultivnim sugestijama koje na kraju izgube smisao ier igra zakaže kad stvari postanu malo izravnije. Singles je igra oslobođena od većeg dijela onih ćudorednih ograničenja ali me previše podsijećala na Simse pa sam vrlo brzo odustao od nje.
Ono što smatram glavnim problemom s tim igrama je nedostatak pravog naziva za njih jer nije rješenje zvati ih simsoidima. Mnogi recenzenti ih nazivaju simulacijama života ali to po meni nema smisla i zvuči pretjerano improvizirano. Pogotovo ako uzmemo u obzir da će prosječan gamer na spoemn riječi simulacija pomisliti na kopnena, zračna, morska i svemirska prometala. međutim , ja imam rješenje. Mislim da bi takvim igrama odgovorao slijedeći naziv LPG (Life Playing Game), jer se u biti u tim igrama doista i igramo života kao što u RPG igrama imamo nekakvu fiktivnu ulogu. Što mislite o ovoj mojoj zamisli?
Pored izjašnjavanja o gore navedenom, od vas očekujem i da se izjasnite o favoritima u navedenom žanru.

Sonic_Moronic
28-11-2006, 13:01
Igrao sam prve Simse neko vrijeme. Ma, dobri su, ali nakon nekog vremena se zgade.

Simulacija života... Da, ne zvuči baš dobro. LPG je stvarno dobra ideja.

Zvati simse simulacija života je kao zvati Worms: Mayhem sportskim žanrom (ne zezam se, ovo sam našo kad sam guglo, Worms, žanr Sports :| )

LeveL
29-11-2006, 17:15
Ideja je dobra, al kako da mi to proširimo u svijetu... naša uloga na ovom forumu je premala

The Boz
29-11-2006, 17:20
Simsi su se isprodavali zato jer je rating E, svako dijete krščansko fanatičnih pacifističkih roditelja je dobilo svoj primjer igre. U Americi i Japanu igra se naprodavala ko bolesna jer su ameri vjerski fanatici a jape obžavaju care igre(Remember Tamagochi!).

Kenyi
29-11-2006, 17:26
ma simsi su meni zakon (ne koristim chiteve).

DrunkyDuck
29-11-2006, 17:34
ma simsi su meni zakon (ne koristim chiteve).
Pa i sta ce ti u Simsima cheatovi? Za brzu deinstalaciju mozda?

Kenyi
29-11-2006, 17:46
boah skoro svi gameri koje ja znam koriste citove u simsima pa da se pohvalim.

Armachus
29-11-2006, 18:17
boah skoro svi gameri koje ja znam koriste citove u simsima pa da se pohvalim.

Ma Simsi zu ful dobri, je da malo dosade, al' nema veze... To je isto igra koju igram dosta dugo. I što su vam to Citovi.. Mislite na Cheat ? šifre ?

ROCCO_GRANDE
29-11-2006, 18:17
Ideja je dobra, al kako da mi to proširimo u svijetu... naša uloga na ovom forumu je premala

Već je puno učinjeno ako se pridobiju PCP recenzenti. Volio bih čuti njihovo mišljenje o toj zamisli.

Dux
29-11-2006, 19:18
poceli ste filozofirati...ne bu dobro!

Dart_Wader
29-11-2006, 20:10
Simsi su dobri ali u malim dozama :?

*Fila*
29-11-2006, 20:12
Simsi su dobri ali u malim dozama :?
signed :wink:

Teon
29-11-2006, 20:16
[quote="Dart_Wader":189x1iq6]Simsi su dobri ali u malim dozama :?
signed :wink:[/quote:189x1iq6]

I super je ova ideja LFP :fof:

ROCCO_GRANDE
29-11-2006, 20:31
Postoje li ikakave šanse da netko spomene nešto osim Simsa? istina da je megapopularna, ali to ipak nije ejdnina igra tog žanra. Ima li netko da je igrao nešto drugo i da mu je bilo bolje od Simsa?

Arbiter of Change
29-11-2006, 20:40
7 Sins i Singles? :D

Također postoji i the Guild te The Guild 2.

ROCCO_GRANDE
29-11-2006, 20:43
7 Sins i Singles? :D

Također postoji i the Guild te The Guild 2.

Je li to možda Europa 1400: The Guild?