PDA

Pogledaj cijelu verziju : SVIJET AVANTURA



ROCCO_GRANDE
28-11-2006, 12:25
Ovo je za vas ljubitelji avantura... Da vas netko tko nikad nije zaigrao nešto takvo pita koje su najbolje igre tog žanra, što bi mu rekli? Što nezaobilazno? Koja je igra iznad svih ostalih?

U međuvremenu je došlo i vrijeme za anketu.

IgGy
28-11-2006, 13:25
Iz nekog vlastitog iskustva definitivno bih mu preporucio Sam&Max, Full Throttle, Monkey Island serijal, Grim Fandango... ima toga jos, treba se sjetit.

Avanture iznad svih ostalih su, prema mom misljenju, sve Lucas Artsove stare avanture.

ROCCO_GRANDE
28-11-2006, 13:29
Iz nekog vlastitog iskustva definitivno bih mu preporucio Sam&Max, Full Throttle, Monkey Island serijal, Grim Fandango... ima toga jos, treba se sjetit.

Avanture iznad svih ostalih su, prema mom misljenju, sve Lucas Artsove stare avanture.

Preferiraš pont'n click?

IgGy
28-11-2006, 13:35
Preferiraš pont'n click?

Pa, recimo da da. Ne podnosim ove nove wasd avanture. Point'n'Click mi je mnogo prirodniji.

ROCCO_GRANDE
28-11-2006, 13:47
Preferiraš pont'n click?

Pa, recimo da da. Ne podnosim ove nove wasd avanture. Point'n'Click mi je mnogo prirodniji.

Probao sam za zaigrati tri avanture te izvedbe i mogu ti reći da sam se osijećao kao u interaktivnoj slikovnici.

W1k1n6
28-11-2006, 13:48
Glasam uvijek za point'n'click s likovima i zanimljivom radnjom, zagonetkama koje nisu preteške niti bolesno nelogične. Kad pomislim na avanturu uvijek mi prvo padne na pamet Sam & Max Hit The Road. Neka je i interaktivna slikovnica, samo da ima dobru "briju".

IgGy
28-11-2006, 13:57
Da se mene pita, odma bih glasao za avanture u izdanju "interaktivnih slikovnica". Nema tog 3D-a koji moze zamijenit prekrasno nacrtanu avanturu kao sto je recimo Monkey Island.

ROCCO_GRANDE
28-11-2006, 14:11
No dobro, ja to vjerojatno gledam na taj način jer nisam igrač kojem leže avanture. Nakon što pokušao igrati Syberiu (inače prilično dobro prihvaćenu) i Post Mortem zaključio sam da to nije za mene pa sam digao ruke od avantura zbog čega mi je bilo žao jer sam vidio da je riječ o kvalitetnom žanru ali ne ide sve svakome, zar ne? Mnogi pljesnivi sirevi spadaju među neke od najboljih sireva uopće, ali ih većina ljudi ne voli. Kasnije sam skužio da nisam vidio dovoljno od avantura jer je point'n click samo podvrsta te da postoje još 3D avanture. Zaigrao sam demo od onog posljednjeg Mystai igra je ostavila dobar dojam na mene ali nisam baš kužio što trebam s onim kamanjem gore. isprobao sam dosta kombinacija ali nijedna nije profunkcionirala. Trebao bih isprobati još jednu takvu igru da donesem zaključak je li to za mene ili ne. Negdje u to vrijeme sam fokus prebacio na akcijske avanture koje za razliku od onih pravih imaju lakše zagonetke i manje ih ima. Moja prva takva igra je bila Indiana Jones and the Emperor's Tomb vjerojatno zato što sam veliki obožavatelj filmova. Međutim zbog katastrofalnih kontrola nisam mogao preskočiti ponor već na samom početku igre pa sam odustao (mislim da ni kamera nije bila baš sjajna). Potom je na red došao Legacy of Kain. Igra je znamiljive teme i atmosfere ali zbog najgore kamere koju sam igdje vidio totalno neigriva pa sam i od nje odustao. Nedavno sam instalirao American Mcgee's Alice i mogu reći da je to prva avantura koju sam zaigrao s užitkom. Inače, totalno je originalna, uvrnuta i bolesna. Akcijska horror avantura. Nije loše. U početku je malo glupo što kontroliraš curucu ali se brzo privikneš. Nadam se da ima još nečeg takvog.

Prokleti_Jay
28-11-2006, 14:31
ove igre koje si ti sad nabrojal više spadaju u arkadne akcijske avanture (kaj se tiće indijane đonsa, mislim da trebaš stisnuti šift za turbo na đipu(ak je to to :D )) siberia i post mortem su baš hard core avanture i moraš biti jako zagrižen za njih da ih prođeš. po meni je veliki minus na tim dvjema igrama manjak humora.

zato je tu lucas arts.

meni je omiljena avantura Grim Fandango. možda zato jer mi je bila prva, ali naprosto mi je bilo tak žao dok sam ju prešel da neznam... (neću priznati da mi je suza potekla) ta igra ima sve: težinu, ozbiljnost, humor, atmosferu... posebno me dojmilo čitanje poezije u Blue Casket baru, ili plašenje one djece sa hiltijevkom :cry: nostalgija...

s druge strane imaš Monkey Island serijal. igral sam samo 3. i 4. i tam imaš samo čisti humor, bolestan do kraja. toj igri jako doprinose atmosferi likovi koje si susretal u prijašnjim nastavcima i to opet stvara nostalgiju za prijašnjim nastavcima...

dakle, grim i monkey su obavezno štivo za pravog avanturistu...
ps. nemoj kortistiti walk... onda je dosadno... ja sam srećom to igral kad još walktroguha nije bilo ni blizu, kamoli interneta tak da sam mjesecima igral to...

ROCCO_GRANDE
28-11-2006, 14:36
ove igre koje si ti sad nabrojal više spadaju u arkadne akcijske avanture (kaj se tiće indijane đonsa, mislim da trebaš stisnuti šift za turbo na đipu(ak je to to :D ))

Problem je bio pješačke prirode. nikakvo vozilo.
Ako su to arkadne akcijske avanture, što su onda nearkadne akcijske avanture?

Ja obično ne tražim humor u igrama, ali mi ne smeta kao nije nešto djetinjasto.

Prokleti_Jay
28-11-2006, 14:39
[quote="Prokleti_Jay":19d0v8ku]ove igre koje si ti sad nabrojal više spadaju u arkadne akcijske avanture (kaj se tiće indijane đonsa, mislim da trebaš stisnuti šift za turbo na đipu(ak je to to :D ))

Problem je bio pješačke prirode. nikakvo vozilo.
Ako su to arkadne akcijske avanture, što su onda nearkadne akcijske avanture?
Ja obično ne tražim humor u igrama, ali mi ne smeta kao nije nešto djetinjasto.[/quote:19d0v8ku]


neam pojma :)


humor u monkey islandu i grimu je jako zreli humor...

W1k1n6
28-11-2006, 14:47
Inače, vjerojatno najigranija i najprodavanija avantura svih vremena je Myst. Osobno takvu vrstu avantura ne volim, no mislim kako bi svaki fan avantura trebao podjednako uživati u Lucas Artsovim biserima, Zork serijalu, Mystovima, Syberijama, Agahthi Christie, pa i Poslaniku, dok akcijske avanture zapravo spadaju u podžanr FPS ili TPS pucačina, ili eventualno u zasebni istoimeni žanr, no nemojte ih nikako turati među prave avanture.

Đevad
02-12-2006, 23:01
Neznam baš dali ćeš se oduševiti ovim starim tipa Sam&Max i to. Syberia je 1. kod avantura, Myst je potpuno drugačiji i preporučam ti trojku! Menis su mislim najomiljenije iz 1. lica avanture!
Onda ako želiš horor avanture(bez ubijanja, naravno :roll: ) imaš Dark Fall i Scratches imaš par detektivskih- Jack the ripper i post nortem!

unknown
03-12-2006, 09:51
samo stare avanture popt Sam&Max, Full Throttle, Monkey Island serijal, Grim Fandango .

Rocchiro
03-12-2006, 10:12
Grim Fandango,Discworld Noir,Myst 3,...

Đevad
03-12-2006, 10:39
Koje su nadolazeće dobre avanture????????? :?

ROCCO_GRANDE
03-12-2006, 10:48
Inače, vjerojatno najigranija i najprodavanija avantura svih vremena je Myst. Osobno takvu vrstu avantura ne volim, no mislim kako bi svaki fan avantura trebao podjednako uživati u Lucas Artsovim biserima, Zork serijalu, Mystovima, Syberijama, Agahthi Christie, pa i Poslaniku, dok akcijske avanture zapravo spadaju u podžanr FPS ili TPS pucačina, ili eventualno u zasebni istoimeni žanr, no nemojte ih nikako turati među prave avanture.

Što ti se ne sviđa kod Mysta?

DrunkyDuck
03-12-2006, 10:50
...Osobno takvu vrstuSavantura ne volim...
To sto je avantura iz prvog lica?


Koje su nadolazeće dobre avanture?
A Vampyre Story
Sam&Max: Episode 2
Metronome
Runaway 2
Simon the Sorcerer 4


Rocco, Alone in the dark 4 je akcijska avantura, slicna Resident Evilu, recimo.

ROCCO_GRANDE
03-12-2006, 10:53
Je li netko možda igrao Alone in the Dark 4? Meni se ne čini lošim. Je li to pont'n click?

ran6er
03-12-2006, 10:55
Ja ih na žalost nisam baš puno probal.Samo Broken Sword i Monkey Island koji su mi jako dobri. :pray:

Gauss
03-12-2006, 11:43
Nekoć davno igrah avanture.
Svima bih preporučio da probaj Monkey Island serijal a posebno treći nastavak koji i danas izgleda sasvim dobro. Broken Sword mi je bio OK, Full Throttle genijalan, danas više ne igram avanture jel nema više takvih kakve su nekoć radili.

Dux
03-12-2006, 11:46
ja sada igram STILL LIFE i igra je fenomenalna!

Teon
03-12-2006, 11:49
ja sada igram STILL LIFE i igra je fenomenalna!

Ja sam presao, igra je nesto fenomenalno :pray:
Nadam se nastavku

Prince-Artas
03-12-2006, 15:38
ja sada igram STILL LIFE i igra je fenomenalna!

Ja sam presao, igra je nesto fenomenalno :pray:
Nadam se nastavku

neznam baš, proizvođač (Microids) je kupljen od neznam tkoga

mrs.croft
04-12-2006, 15:07
Je li netko možda igrao Alone in the Dark 4? Meni se ne čini lošim. Je li to pont'n click?

Igro sam,al na PSX-u. Igra mi je odlična.

Nije point&click,nego u stilu Resident Evil-a.

ROCCO_GRANDE
04-12-2006, 15:48
[quote="ROCCO_GRANDE":1iw0293c]Je li netko možda igrao Alone in the Dark 4? Meni se ne čini lošim. Je li to pont'n click?

Igro sam,al na PSX-u. Igra mi je odlična.

Nije point&click,nego u stilu Resident Evil-a.[/quote:1iw0293c]

A što bi bilo to u stilu Resident Eavela-a? Ne izgleda mi baš kao akcijska avantura.

Ima li netko da je igrao na PC-u?

ivan
04-12-2006, 15:57
"resident evil stil" je u stvari TPS... nisam igrao
ako nisi odigrao, kao zaljubljenik u avanture ti svakako preporučam Broken Sword(obavezno kreni od 1. dijela), Still Life, Sherlock Holmes, Agatha Christie. a od starijih je za ljubitelje nezaobilnazna Full Throtle ;)

ROCCO_GRANDE
04-12-2006, 16:04
"resident evil stil" je u stvari TPS... nisam igrao
ako nisi odigrao, kao zaljubljenik u avanture ti svakako preporučam Broken Sword(obavezno kreni od 1. dijela), Still Life, Sherlock Holmes, Agatha Christie. a od starijih je za ljubitelje nezaobilnazna Full Throtle ;)

Alone in the Dark ne može biti TPS. Način upravljanja likom nije iz te perspektive već kao u point'n click avanturi. Imaš scenogtrafiju i kad došetaš do ruba pojavi ti se druga slika.

Nisam zaljubljenik u avanture već netko tko pokušava istražiti žanr da vidi ima li tu nešto za njega. Syberia i Post Moretem mi se nisu svidjeli u prvom redu zbog point'n click načina igranja. Znači, treba mi nešto posve drukčije. Zasad su mi se svidjeli American McGee's Alice i Alone in the Dark (na kojem sam zapeo jer nikako da skužim kako podignuti ključ s poda).

W1k1n6
04-12-2006, 16:10
Što ti se ne sviđa kod Mysta?
Možda bi bilo bolje reći kako mislim da sam preglup za Myst :)
Nemam strpljenja za avanture, ukoliko nisu nabrijane ludim likovima, otkvačenim humorom i malo povećim zrncem logike u zagonetkama. Kad u Lucas Artsovim avanturama zapnete, ta vedrina i zajebancija će vas uvijek zadržati u igri, no kad zapnete u Mystu, onda se osjećate jako frustrirano. Naravno, netko baš to traži u avanturama, no ja nisam taj tip.

ivan
04-12-2006, 16:34
"resident evil stil" je u stvari TPS... nisam igrao
ako nisi odigrao, kao zaljubljenik u avanture ti svakako preporučam Broken Sword(obavezno kreni od 1. dijela), Still Life, Sherlock Holmes, Agatha Christie. a od starijih je za ljubitelje nezaobilnazna Full Throtle ;)

Alone in the Dark ne može biti TPS. Način upravljanja likom nije iz te perspektive već kao u point'n click avanturi. Imaš scenogtrafiju i kad došetaš do ruba pojavi ti se druga slika.

Nisam zaljubljenik u avanture već netko tko pokušava istražiti žanr da vidi ima li tu nešto za njega. Syberia i Post Moretem mi se nisu svidjeli u prvom redu zbog point'n click načina igranja. Znači, treba mi nešto posve drukčije. Zasad su mi se svidjeli American McGee's Alice i Alone in the Dark (na kojem sam zapeo jer nikako da skužim kako podignuti ključ s poda).

yep... ali onda usporedba sa RE na valja.
onda ti preporučam Obscure

04-12-2006, 17:51
Ja mislim da se point'n'click avanture nemogu ni uspoređivati s onim FP avanturama ko Myst, jer su p'n'c avanture (DoTT,MI,FT,GF,...) uvijek bile zabavne, humoristične koliko i izazovne, dok ove druge mistovske avanture imaju samo ovaj 3. faktor (čast iznimkama) i na njih se može gledati kao na samo malo ljepše logičke igre s pričom.

Najbolja avantura ikada mi je FT; jer mi je ujedno i prva, ali sad stiže Vampyre Story, koji bi trebo biti zakon.

P.s. jel iko ikad čuo za avanturu zvanu "Gilbert Goodmate", odigro sam demo prije nekih (!) 4 godine, malo se zainteresirao, nisam uspio nabavit, i zaboravio. Sad sam se opet sjetio, i shvatio da mi se ta igra nevjerojatno sviđa, pa ako itko zna nešto, molim vas...

Big Al
04-12-2006, 20:44
Nikad čuo! E da jel ko igrao Bad mojo??? Mislim na onaj iz ove godine,onaj žohar......

DrunkyDuck
04-12-2006, 20:58
"Novi" Bad Mojo je remake starog. Dodano je par "making of" i "behind the scenes" filmica, retusirana grafika i sve zajedno strpano na DVD.

Bad Mojo je jedna od najinovativnijih igara ikada napravljenih, po mom misljenju.

Big Al
06-12-2006, 13:53
Nači da je grafika bolja nego u 1. ili?
Ajd reci nešto o toj igri, ima glazbe, priča, koliko traje, ćujem da su genijalne zagonetke!
Jel se upravlja mišem(lol,žohara :) )!?

DrunkyDuck
06-12-2006, 18:21
Ne, u cijeloj igri se koriste samoSstrelice. Buduci da si u igri zohar, nista vise niti nije potrebno. Zbog takve interakcije zagonetke i jesu dobre/inovativne samo moras paziti jer mozes poginuti na puno mjesta (i nacina) u igri.

Igra ima sva zavrsetka.

Inace, i 1. ima odlicnu grafiku (po mom sudu).

ROCCO_GRANDE
20-12-2006, 12:07
Nije bilo baš jednostavno bilo sastaviti ovu anketu. Ima nekoliko igara koje većina glorificira dok se sve ostale spomenu tu i tamo. No sada su kvalifikacije iza nas, pa dajete svoje glasove da vidimo tko će iskočiti na čelo ove skupine.

Nightyx
20-12-2006, 12:10
Sranje anketa. :yuck:

ROCCO_GRANDE
20-12-2006, 12:13
Sranje anketa. :yuck:

Tko ti je kriv što si se tek sad pojavio. Anketa je sastavljena prema igrama koje su se tu najviše spominjale.

Nightyx
20-12-2006, 12:49
Sranje anketa. :yuck:

Tko ti je kriv što si se tek sad pojavio. Anketa je sastavljena prema igrama koje su se tu najviše spominjale.

Kak misliš tek sada pojavio, na forum sam se učlanio u 4. mjesecu 2006. :o

Eddie9
20-12-2006, 12:52
Sranje anketa. :yuck:

Tko ti je kriv što si se tek sad pojavio. Anketa je sastavljena prema igrama koje su se tu najviše spominjale.

Kak misliš tek sada pojavio, na forum sam se učlanio u 4. mjesecu 2006. :o

na ovu temu si se tek pojavio...valjda

RIPtheREAPER
20-12-2006, 14:06
dajte malo o Siberiji :pray: :pray:
meni je igra bolja od starijih avantura jer ima, barem po meni, odlicnu grafiku a nije zahtjevna kao ostale 3D avanture.
igrao sam i ostale malo starije avanture i od tih su mi najbolje Broken Sword(1. i 2. a treci nemrem igrat) i Curse of Moneky Island.

ROCCO_GRANDE
20-12-2006, 16:56
Sranje anketa. :yuck:

Tko ti je kriv što si se tek sad pojavio. Anketa je sastavljena prema igrama koje su se tu najviše spominjale.

Kak misliš tek sada pojavio, na forum sam se učlanio u 4. mjesecu 2006. :o

na ovu temu si se tek pojavio...valjda

Da, na to sam mislio.

Đevad
20-12-2006, 22:17
Syberia je najbolja, jedinica je pogotovo najbolja. Oboždavam njenu sucidnu usamljenu atmosferu

Letva
20-12-2006, 22:20
Slazem se s tobom Syberia rula.

Đevad
21-12-2006, 21:55
Ima koja nadolazeča avantura?

Armachus
21-12-2006, 21:58
Stavio sam still life, jedino sam to igrao. :roll:

ROCCO_GRANDE
21-12-2006, 22:23
Probao sam igrati Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude ali su mi bile katastrofalno glupe one mini igrice. Ako je to posljednji Larry, koji je predzadnji, odnosno koji je bio prije tog?

DrunkyDuck
21-12-2006, 22:24
Leisure Suit Larry - Love For Sail

Preporucam.

ROCCO_GRANDE
21-12-2006, 22:46
Leisure Suit Larry - Love For Sail

Preporucam.

Pa to je iz 1996. godine! Nije bilo ničeg između Love for Sail i Magna Cum Laude? Prilično velika pauza. Hoće li to raditi na Win Xp bez problema?

DrunkyDuck
22-12-2006, 19:09
Trebalo bi, u compatibility modu ce 100% raditi.

I ne, nije bilo niceg izmedju. Love For Sail je zadnji kvalitetan LSL, odmahSga nabavi.

v4MP1r3
22-12-2006, 19:18
GRRR !!!

MONKEY ISLAND !!!

trebali ste staviti da je Monkey Island (all)

jer escape je u minimalcu prilagodjen PCu jer je za konzolu...dakle, molio bih da se Monkey Island bla bla preimenuje u Monkey Island ...

fala :D

Đevad
28-12-2006, 20:14
Koja vam je najbolj lokacija u syberiji?
opet ju igram

m777
28-12-2006, 22:07
Glasao sam za Syberiu, samo zato što je od Broken Sworda u anketi samo 3. nastavak. Stavi rađe jedinicu... :(

Dart_Wader
28-12-2006, 22:21
glasovao za Escape From the Monkey Island

Empe Tri
28-12-2006, 22:53
Myst 5: End of Ages meni jako dobra al mi je 4 bla bolja :D
i syberija nije losa :P

Đevad
29-12-2006, 11:35
SIBIR jer mi je najbolja igra od svih

dzanny
06-01-2007, 14:49
Jel netko igrao Ankh?
jedna od novijih avantura, odvija se u starom egiptu i genijalna je.
more info na
http://www.ankh-game.com/
igra je kewl

Jesam ja

Valnjes 666
06-01-2007, 14:52
Gdje je Monkey Island 3???

Nema ga u ponudi u anketi!!!

Pilip
06-01-2007, 15:06
Kvragu. :(
Nemogu samo jednu od ovih avantura, pa cu glasat za MI.
Al definitivno MI, Grim Fandango i Full Throttle.

dzanny
06-01-2007, 17:41
Gdje je Monkey Island 3???

Nema ga u ponudi u anketi!!!

Otiso u tri p***e materne

ROCCO_GRANDE
21-01-2007, 15:36
Je li netko igrao Project Eden?

[_[_[Sk8man]_]_]
21-01-2007, 16:57
A sta je sa Farenheitom.Ako to nije dobra avantura sta onda jeste.Inace naj avantura mi je Syberia,a odmah za njom su Monkey Island i Farenhit.

Prince-Artas
21-01-2007, 19:36
_]_]]A sta je sa Farenheitom.Ako to nije dobra avantura sta onda jeste.Inace naj avantura mi je Syberia,a odmah za njom su Monkey Island i Farenhit.

vrhunska igra ali previše akcije za jednu avanturu, syberia je odlična, still life još bolji ali neverhood je vrhunski :pray:

St. Jude
21-01-2007, 19:50
Still Life,Broken Sword(svi nastavci,ti tipovi avantura mi se sviđaju),nažalost LucasArtove nisam igro nikad jer ih nisam mogo nabavit, a Syberia mi ima odličnu atmosferu ali me nervira šta je radnja o Mamutima(znam da to nije nikad iskorišteno,ali mi je nekoko glupo) ali sve u svemu igra je odlična

Mr. Anderson
24-01-2007, 17:03
Neznam dali ih je tko prije mene spomenuo ali uz Lucas arts avanture meni su najdraže Sanitarium i prvi dio dugog putovanja (po naški), Dreamfall je ok ali nije to to.

THUNDER_DINIX
24-01-2007, 18:09
@Mr. Anderson - ali uz Lucas arts avanture

meni su lucasove isto naj

Pilip
24-01-2007, 19:05
Still Life,Broken Sword(svi nastavci,ti tipovi avantura mi se sviđaju),nažalost LucasArtove nisam igro nikad jer ih nisam mogo nabavit, a Syberia mi ima odličnu atmosferu ali me nervira šta je radnja o Mamutima(znam da to nije nikad iskorišteno,ali mi je nekoko glupo) ali sve u svemu igra je odlična

Da, Broken Sword 3 i 4 su najbolje iz serije.
Kako je jeda mudar covjek reko, BS3 nije avantura, to je Sokoban.

ran6er
24-01-2007, 20:08
Still Life,Broken Sword(svi nastavci,ti tipovi avantura mi se sviđaju),nažalost LucasArtove nisam igro nikad jer ih nisam mogo nabavit, a Syberia mi ima odličnu atmosferu ali me nervira šta je radnja o Mamutima(znam da to nije nikad iskorišteno,ali mi je nekoko glupo) ali sve u svemu igra je odlična

Da, Broken Sword 3 i 4 su najbolje iz serije.
Kako je jeda mudar covjek reko, BS3 nije avantura, to je Sokoban.

:rotfl: Istina.Sve puno kutija. :rotfl:

Arbiter of Change
24-01-2007, 21:45
Odigrajte Soul Reaver (prvi) i Vagrant Story... onda ćete vidjeti što je to sila kutija. :D

Pilip
24-01-2007, 23:14
Still Life,Broken Sword(svi nastavci,ti tipovi avantura mi se sviđaju),nažalost LucasArtove nisam igro nikad jer ih nisam mogo nabavit, a Syberia mi ima odličnu atmosferu ali me nervira šta je radnja o Mamutima(znam da to nije nikad iskorišteno,ali mi je nekoko glupo) ali sve u svemu igra je odlična

Kako je jeda mudar covjek reko, BS3 nije avantura, to je Sokoban.

Mislim da je ovo izajvio Vedran. :(

Đevad
25-01-2007, 00:01
Still Life,Broken Sword(svi nastavci,ti tipovi avantura mi se sviđaju),nažalost LucasArtove nisam igro nikad jer ih nisam mogo nabavit, a Syberia mi ima odličnu atmosferu ali me nervira šta je radnja o Mamutima(znam da to nije nikad iskorišteno,ali mi je nekoko glupo) ali sve u svemu igra je odlična

e tog se nisam sjetio o iskorištenosti teme....

Valnjes 666
25-01-2007, 00:28
Tko god da je je igrao Still Life,nek igra i predhodnika,doduše,dosta starijeg--->>>Post Mortem!

U ulozi ste djeda/strica(ne sjećam se kaj joj je) od one trebe iz Still Life-a!

Odlična avantura,ali mlađu generaciju naviklu na eye candy će razočarati!

AL svejedno-->>vrhunska atmosfera!

Valnjes 666
25-01-2007, 00:32
Gdje je Monkey Island 3???

Nema ga u ponudi u anketi!!!

Otiso u tri p***e materne

Curse of MI je 100 puta bolji od escape!

Ne kužim zakaj je četvorka u anketi,premda je to po meni najlošiji monkey!

Trojka owna!

Simon the Dreamer
25-01-2007, 11:21
Zaboravljate Loom, Loom je legendarna avantura, isto Lucasova.

Mr. Anderson
25-01-2007, 13:47
Reči ču samo jednu stvar, sva sreča da se lucas raspao tako da sad sva ova ekipa šta se od njih izdvojila može u miru i tišini raditi nastavke njihovih hitova i za sad su dobro počeli sa sam & max-om.
Ali me čudi kako nitko nije spomenuo Day of tentacle.

St. Jude
25-01-2007, 13:59
Tko god da je je igrao Still Life,nek igra i predhodnika,doduše,dosta starijeg--->>>Post Mortem!

U ulozi ste djeda/strica(ne sjećam se kaj joj je) od one trebe iz Still Life-a!

Odlična avantura,ali mlađu generaciju naviklu na eye candy će razočarati!

AL svejedno-->>vrhunska atmosfera!

istina svi žele samo jebenu grafiku.
inače nisam igro post mortem ali sam čuo za to

Pilip
25-01-2007, 20:24
Ali me čudi kako nitko nije spomenuo Day of tentacle.

Kako nisam? :D

Samael
31-01-2007, 17:54
Od novijih je dobra Runaway: A road adventure, izašao je i nastavak.
Od ponuđenih glasam za Monkey island, zapravo za cijeli serijal.