PDA

Pogledaj cijelu verziju : Klasična glazba



Big Al
27-11-2006, 23:53
Jel ko ovdje suša to? :)
Ja znam....

Rocchiro
28-11-2006, 00:01
tu i tam da.ima dobrih stvari od Musorskog i Mozarta fkors

Prokleti_Jay
28-11-2006, 00:15
enio morricone 8)

Michael Kamen 8) (zna se zakaj)

Rocchiro
28-11-2006, 00:16
enio morricone 8)

Michael Kamen 8) (zna se zakaj)

Kamen legenda :pray:

Jerry
28-11-2006, 00:20
ma fuuuj,ne paše mi to... :|

T.N.T.
28-11-2006, 00:24
ima nekoliko predobrih stvari...mogu poslušati

Big Al
28-11-2006, 00:25
Neznam ni ja šta točno slušam! To dok ućim moram neš slušat! Znam svih 10glazbenih cd napamet kad koji zvuk ide u skladbi! :D

W3DR4N
28-11-2006, 00:54
Wagner, Chopin.

The Boz
28-11-2006, 10:01
Wagner, Chopin.
Wholeheartedly agree, sa tu i tamo još kojim dodanim.

LeftY
28-11-2006, 10:48
sad sam se sjetio dok sam vidio naslov ovog topica, u osnovnoj, na glazbenom je lik iz razreda izjavio da se klasicna glazba svira na rave partyjima... seljo :)

Stryder
28-11-2006, 14:15
slušam operu na glazbenom....ima dorih stvari ali volio bi a je samo mjuza bez zavijanja :)

Systematic Reverse
28-11-2006, 14:45
Neslušam

MindReader
28-11-2006, 14:47
pa... slušo sam operu pod glazbenim u osnovnoj.. operu najviše ne volim od klasike..

pošto sviramo u pandurima rock i klasiku, izdvojit ću neke klasike što mi se posebno sviđaju:

Moment for Morricone (iz Dobar, loš, zao - jako poznata mjuza, a ima i bass solo :D )
Spanisher zigeunertanz (španjolski ciganski ples)
Star Wars Theme
Kleine Ungarishe Rapsodie (il tak nekak - mala mađarska rapsodija)
Simfonia Classica :pray:
Gubec beg - naša rock opera :pray:
Einzug den Gladiatoren (izlazak gladijatora - poznatija kao cirkuska pjesma, ali je jako zahtjevna.. i nadasve ozbiljna)
Whiter shade of pale (iako nije klasika, al ok)
Indian Summer :pray:


.. ne mogu se više sjetit.. imam 3 fascikla - puna nota.. tak da..
a za autore i aranžere ne pitajte :D

W1k1n6
28-11-2006, 15:13
Jel ko ovdje suša to? :)
Ja znam....
Vrlo rijetko posljednjih godina, no volim Mozarta, Ravela, Bacha, Verdija, Vivaldija, Wagnera, Bizeta ... Ne sve od njih, već uglavnom "komercijalu" tipa Bolero, Toccata i fuga u D-molu, Mala noćna muzika, Četiri godišnja doba, pa čak i neke napjeve iz opera i opereta - Walkira, Traviate, Tosce, Carmen, baleta tipa Labuđe jezero i tako to...

Prokleti_Jay
28-11-2006, 15:15
i često slušam onu operu koja svira u kući di su taoci na Italy mapi 8)

Stryder
28-11-2006, 15:26
Jel ko ovdje suša to? :)
Ja znam....
Vrlo rijetko posljednjih godina, no volim Mozarta, Ravela, Bacha, Verdija, Vivaldija, Wagnera, Bizeta ... Ne sve od njih, već uglavnom "komercijalu" tipa Bolero, Toccata i fuga u D-molu, Mala noćna muzika, Četiri godišnja doba, pa čak i neke napjeve iz opera i opereta - Walkira, Traviate, Tosce, Carmen, baleta tipa Labuđe jezero i tako to...

Baš sam danas slušo Georges Bizet - Carmen...
Dobra uvertira (uvod) i arija...uglavnom dobra mjuza...

Dreamer Deceiver
28-11-2006, 15:37
neznam ko on spada pod to ali najbolji mi je Howard Shore

Armachus
28-11-2006, 16:18
Raspalim Beethovena i užimvim se u tu glazbu... :)

Ma zaje*avam se, ne znam da itko to sluša: Možda nekad poslušate poneku pjesmu, ali sigurno ne slušate klasiku kao i metal. ima u klasici par dobrih pjesama: Beethoven - Za elizu, i ima od Mozarta jedna dobra, ne znam kak' se zove.

P.S. Jeste li prije neku većer gledali: Mala noćna muzika, Srpski film.
Pa tko je skladao tu pjesmu Beethoven ili Mozart.

Rocchiro
28-11-2006, 16:34
Jel ko ovdje suša to? :)
Ja znam....
Vrlo rijetko posljednjih godina, no volim Mozarta, Ravela, Bacha, Verdija, Vivaldija, Wagnera, Bizeta ... Ne sve od njih, već uglavnom "komercijalu" tipa Bolero, Toccata i fuga u D-molu, Mala noćna muzika, Četiri godišnja doba, pa čak i neke napjeve iz opera i opereta - Walkira, Traviate, Tosce, Carmen, baleta tipa Labuđe jezero i tako to...

Baš sam danas slušo Georges Bizet - Carmen...
Dobra uvertira (uvod) i arija...uglavnom dobra mjuza...

Carmen je predobra :pray:

King tiger
28-11-2006, 17:05
Vrlo rijetko posljednjih godina, no volim Mozarta, Ravela, Bacha, Verdija, Vivaldija, Wagnera, Bizeta ... Ne sve od njih, već uglavnom "komercijalu" tipa Bolero, Toccata i fuga u D-molu, Mala noćna muzika, Četiri godišnja doba, pa čak i neke napjeve iz opera i opereta - Walkira, Traviate, Tosce, Carmen, baleta tipa Labuđe jezero i tako to...

Jos bih dodao Rigoletto i Na Lijepom Plavom Dunavu.



@Phoenix

kompozicija, ne pjesma, mozart je .

Valtiel
28-11-2006, 19:23
Jedina savrsena muzika... jednostavno je tako. Obozavam i klasiku i operu.

MOzart naravno najgenijalniji muzicar ikad... Njegove kompozicije su jednostano wow :shock: :pray: :pray: :pray:

Ali naravno tu su i Vivaldi, Hajdn (meni najdrazi), Chopin, Chajkovsky, Wagner, Yoko Kanno (jos uvijek ziv!), etc, etc. da sad ne nabrajam. Ali jednostavno ne bi bilo muzike uopce danas bez klasike.

:pray: :pray: :pray:

Valtiel
28-11-2006, 19:25
Raspalim Beethovena i užimvim se u tu glazbu... :)

Ma zaje*avam se, ne znam da itko to sluša: Možda nekad poslušate poneku pjesmu, ali sigurno ne slušate klasiku kao i metal. ima u klasici par dobrih pjesama: Beethoven - Za elizu, i ima od Mozarta jedna dobra, ne znam kak' se zove.

P.S. Jeste li prije neku većer gledali: Mala noćna muzika, Srpski film.
Pa tko je skladao tu pjesmu Beethoven ili Mozart.

PJESMA :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Slusam klasiku svakodnevno, i niti jednu muziku ne slusam tako intenzivno kao klasiku :wink:

Gothmog
28-11-2006, 19:39
Ludwig van Beethoven - 4. (u violini) i 9. simfonija...

Oda radosti,any1?

Prince-Artas
28-11-2006, 20:17
volim nekad poslušat klasičnu glazbu, no da sam neki ljubitelj nisam

Neven <R>
28-11-2006, 20:28
Meni je najdraži Erik Satie, takvu glazbu nitko nije skladao.