PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi sa kompom



Outmind
27-11-2006, 21:45
U zadnje vrijeme mi se u pojdinim programima događa da mi se komp jednostavno "zaustavi" tj pojavi mi se nekakva poruka da je isključen windows kako bi se spriječila šteta kompjuteru. Onda mi ne preostaje ništa drugo nego da ga resetirm. Napajanje mi radi, mislim da su mi svi ventilatori ok, i stvarno nemam pojma što bi moglo biti...

Burek_fr0m_SPACE
27-11-2006, 21:53
Vjerovatno su u pitanju driveri ili overclock ili RAM memorija. Provjeri redom.

Outmind
27-11-2006, 22:01
Driveri za što? Clockao ga nisam, a ram ću pogledat...

Burek_fr0m_SPACE
27-11-2006, 22:07
Grafiku, matičnu i zvuk - oni su često uzroci nestabilnosti sistema. Probaj potražit nove drivere za sve to.

Cali
28-11-2006, 00:11
taj plavi ekran je posljedica čisto hardverskog problema. nešto se pregrijava, dolazi do nekog hardware konflikta ili ti krepava neki dio. provjeri da ti rade svi cooleri, da li su hardovi zdravi, itd.....

ako je šta oc-ano, vrati na default, pa testiraj. moguće je da napajanje ne radi kako treba, isto tako i pogrešne postavke u biosu.

morat ćeš testirat, nema ti druge.

Burek_fr0m_SPACE
28-11-2006, 00:15
taj plavi ekran je posljedica čisto hardverskog problema, nema veze sa driverima.
Hardverski problem je vrlo moguć, ali je takođe vrlo moguće da probleme/konflikte s hardverom prouzrokuju loši driveri. Znam to iz iskustva.