PDA

Pogledaj cijelu verziju : AMD-ATI



ROCCO_GRANDE
25-11-2006, 21:37
Za mene Intelovi procesori nisu opcija, dakle isključivo AMD dolazi u obzir. Što se tiče grafike, vremenom sam stekao dojam da generalno nVidia radi manje problema s kompatibilnošću od ATIa. Sad kad je AMD kupio ATi više neznam što bih mislio o tome. Čini mi se da je nVidia bolja, alisad kad je AMD stavio Ati pod svoju kapu možda se to povoljno odrazi na funkcioniranje procesora i grafičke kao jedne skladne cjeline? Možda je došlo vrijeme da je ATi najbolji izbor za vlasnike AMDovih procesora? Što vi mislite?

Nightyx
25-11-2006, 21:40
ma nema to veze misliš da bih AMD samo tako lagano otpilio kompatibilnost s nVidijim karticama?? Neće to ići zarada je u pitanju a ne ugled. :roll:

Dux
25-11-2006, 22:09
ma nema to veze misliš da bih AMD samo tako lagano otpilio kompatibilnost s nVidijim karticama?? Neće to ići zarada je u pitanju a ne ugled. :roll:

bash tako, pa nisu ludi...ili možda jesu?

Prince-Artas
25-11-2006, 22:16
ukratko
intel-najbrži proc
nvidia-najbrža grafa

Dux
25-11-2006, 22:20
da core 2 duo zasada rastura,možda ga uskoro nabavim.

ROCCO_GRANDE
25-11-2006, 22:36
Mislite da neće krenuti u marketinšku kampanju: "AMD-ATI = ultimativni gaming stroj"? Možda se AMD sprema u veliku bitku protiv konkurencije?

ivan
25-11-2006, 22:43
ka zna... al meni se taj potez čini glupim! izgubili bi zagrižene korisnike nvidie kao svoje kupce...
IMO je to bio potez kojim se AMD osigurao za stalan i velik(što je najbitnije :)) prihod ;)

NITROS
26-11-2006, 00:14
ka zna... al meni se taj potez čini glupim! izgubili bi zagrižene korisnike nvidie kao svoje kupce...
IMO je to bio potez kojim se AMD osigurao za stalan i velik(što je najbitnije :)) prihod ;)

nije samo prihod u pitanju nego i brzina proizvodnje procesora !!!! Gledajte jednom procesoru treba 3 mjeseca da izade iz tvornice, a kapaciteti ATi-a bi mogli lijepo pridonjeti AMD.

ivan
26-11-2006, 10:19
ka zna... al meni se taj potez čini glupim! izgubili bi zagrižene korisnike nvidie kao svoje kupce...
IMO je to bio potez kojim se AMD osigurao za stalan i velik(što je najbitnije :)) prihod ;)

nije samo prihod u pitanju nego i brzina proizvodnje procesora !!!! Gledajte jednom procesoru treba 3 mjeseca da izade iz tvornice, a kapaciteti ATi-a bi mogli lijepo pridonjeti AMD.

true, true....

čak su nedavno izlazile vijesti na internetu tipa: "hoće li amd uspjeti nahraniti tržište?".

Om3G@
26-11-2006, 21:27
Mislite da neće krenuti u marketinšku kampanju: "AMD-ATI = ultimativni gaming stroj"? Možda se AMD sprema u veliku bitku protiv konkurencije?

Jel ti uopce znas zasto je AMD kupio ATI?

kulamasta
26-11-2006, 21:53
Ati, Amd, Intel, Nvidia... Tak mi je sve jedno dok sve radi brzo, stabilno i jeftino...

Moja prosla knfa je bila Sempron 2500+ DFI ploca sa NFII Chipsetom, i na toj su se ploci promjenilo tri grafe, jedna ATIeva i dvije Nvidie...

Dok cekam novi komp imam pri ruci Intel Celeron sa Nvidia grafom, a iduci tjedan dobivm AMD Procesor sa Nvidia chipsetom i ATI grafom (X1950 Pro)

Posto mi je neki limit za Gaming konfu 5000 kn logican je izbor AM2 konfa + grafa ili ATI X1950 Pro ili GF 7900 GS, ovisi kako kome pase, iskreno vise volim Nvidiu, ali bas zato cu i uzet ovaj put ATI, cisto me zanima kako se ponasa u praksi, kako ju je imat u svom kompu.

Da imam za komp 7000+ kuna tada bi 100% isao na Conroe platformu...

Nema tu sentimenta... Niti AMD niti Intel a bome niti Nvidia i ATI mi nisu nikada nista poklonili da bi im se morao klanjat i kupovat njihove proizvode unatoc tome sto su losiji od konkurencije....

Leoo
27-11-2006, 14:23
Imaš pravo...
Sada je core 2 duo najbolji, i da idem sastavljat komp uzeo bi intela...
A tko zna možda sad ATI i AMD izbace jeftine ali odlične procesore i DX10 grafe... Sve se to brzo mijenja..

Cali
27-11-2006, 18:15
ja kupujem ono što mi daje više za iste pare. simple as that.

Prince-Artas
27-11-2006, 19:49
ja kupujem ono što mi daje više za iste pare. simple as that.

također

goGAMERo
27-11-2006, 19:54
ja kupujem ono što mi daje više za iste pare. simple as that.

signed

ROCCO_GRANDE
28-11-2006, 13:20
[quote="ROCCO_GRANDE":2q9teuq6]Mislite da neće krenuti u marketinšku kampanju: "AMD-ATI = ultimativni gaming stroj"? Možda se AMD sprema u veliku bitku protiv konkurencije?

Jel ti uopce znas zasto je AMD kupio ATI?[/quote:2q9teuq6]

Nisam siguran. Samo nagađam. Ti znaš?

IgGy
28-11-2006, 14:12
Ati ce dalje radit graficke kartice pod vlastitim brandom, jer bi, barem u skorije vrijeme, bilo priglupo promijenit naziv tako poznatom brandu.

A zasto je AMD kupio Ati? Prvenstveno jer zeli zakoraciti u trziste grafickih kartica namijenjenim gamerima, u kojem postoji tek jedan ozbiljan konkurent, nVidija.

Koji je pravi razlog? Vrlo vjerojatno jeftina gaming racunala s Atijevim integriranim rjesenjima s kojim ce pokusat izgurat Intel i njihove gejmerski u potpunosti nesposobne Xtreme graficke cipove.

ROCCO_GRANDE
28-11-2006, 14:31
Ati ce dalje radit graficke kartice pod vlastitim brandom, jer bi, barem u skorije vrijeme, bilo priglupo promijenit naziv tako poznatom brandu.

A zasto je AMD kupio Ati? Prvenstveno jer zeli zakoraciti u trziste grafickih kartica namijenjenim gamerima, u kojem postoji tek jedan ozbiljan konkurent, nVidija.

Koji je pravi razlog? Vrlo vjerojatno jeftina gaming racunala s Atijevim integriranim rjesenjima s kojim ce pokusat izgurat Intel i njihove gejmerski u potpunosti nesposobne Xtreme graficke cipove.

Hoće li ući u okršaj s nVidiom ili će htjeti zadržati postojeći status quo?
Što misliš o teoriji da je AMD kupio Ati kako bi povećao svoje proizvodne kapacitete za procesore?

IgGy
28-11-2006, 14:43
Hoće li ući u okršaj s nVidiom ili će htjeti zadržati postojeći status quo?
Što misliš o teoriji da je AMD kupio Ati kako bi povećao svoje proizvodne kapacitete za procesore?

Definitivno ce uci u okrsaj s nVidijom (detaljnije sam ti odgovorio u Hot News).

Sto se tice povecanja proizvodnih kapaciteta procesora, i ta teorija takodjer stoji, a AMD to moze uciniti na dva nacina.

Jedan nacin je marketing; odnosno, slicno kao i nVidijin "Meant to be played" program, AMD moze stvoriti svoj program pod kojim ce specijalizirane igre raditi "bolje" s AMD-ovim procesorima i Atijevim grafickim karticama.

Drugi nacin su Atijeva integrirana rjesenja i AMD-ovi procesori u seriji unificiranih gamerskih konfiguracija (low-end, mainstream i high-end), sto je po mom misljenju logicnije i pretpostavljam da ce AMD upravo to uciniti.
Na taj bi nacin istovremeno zaprijetio Intelu i nVidiji.

ROCCO_GRANDE
28-11-2006, 14:53
Možda će krenuti na obje fronte?

Meni se čini da gornja varijanta možda ipak ima malo veću težinu, ako AMD potegne dovoljan broj razvojnih timova da im kompatibilnost s AMD-Ati kombinacijom bude na prvom mjestu uz prikladne marketinške akcije. Na taj bi način mogao postići da se ljudi počnu pitati kako će im igra funkcionirati s nVidia grafičkom, a da se njihov proizvod ne dovodi u pitanje.

Je li Ati prije preuzimanja imao višak proizvodnih kapaciteta?

IgGy
28-11-2006, 15:12
Možda će krenuti na obje fronte?

Meni se čini da gornja varijanta možda ipak ima malo veću težinu, ako AMD potegne dovoljan broj razvojnih timova da im kompatibilnost s AMD-Ati kombinacijom bude na prvom mjestu uz prikladne marketinške akcije. Na taj bi način mogao postići da se ljudi počnu pitati kako će im igra funkcionirati s nVidia grafičkom, a da se njihov proizvod ne dovodi u pitanje.

Je li Ati prije preuzimanja imao višak proizvodnih kapaciteta?

Mislim da to pitanje "kompatibilnosti" nece imati toliko jak utjecaj na gamere iz razloga sto ce uvijek postojati nVidioti i FanAtici, a mislim da AMD zeli neki brzi rezultat koji ce imati jak i financijski isplativ utjecaj.

Naravno, zasto ne napravit oboje.

Na pitanje viska proizvodnih kapaciteta ti nazalost ne bih znao odgovoriti.

Om3G@
28-11-2006, 23:42
Možda će krenuti na obje fronte?

Meni se čini da gornja varijanta možda ipak ima malo veću težinu, ako AMD potegne dovoljan broj razvojnih timova da im kompatibilnost s AMD-Ati kombinacijom bude na prvom mjestu uz prikladne marketinške akcije. Na taj bi način mogao postići da se ljudi počnu pitati kako će im igra funkcionirati s nVidia grafičkom, a da se njihov proizvod ne dovodi u pitanje.

Je li Ati prije preuzimanja imao višak proizvodnih kapaciteta?

Mislim da to pitanje "kompatibilnosti" nece imati toliko jak utjecaj na gamere iz razloga sto ce uvijek postojati nVidioti i FanAtici, a mislim da AMD zeli neki brzi rezultat koji ce imati jak i financijski isplativ utjecaj.

Naravno, zasto ne napravit oboje.

Na pitanje viska proizvodnih kapaciteta ti nazalost ne bih znao odgovoriti.

Mislim da ce prije svega ici na intergrirana rjesenja...

Ako budu isli na igranje sa kompatibilnosti i ovisnosti performansi ovisno o platformi, gadno bi se opekli, jer kako se to uopce moze dogoditi...
Razmislite, evo primjera (inace nisam dobar u objasnjavanju, ali cu sad pokusati sto bolje...):

Recimo vi imate: Core Duo 2 X6800 i Radeon X1900XT i postizete u jednom benchmarku recimo 45 fps-a.
Vas prijatelj ima: Athlon 64 X2 4800+ i Radeon X1900XT te ostatak konfiguracije jednak kao i vi, i postize 40 fps-ova u istom benchmarku kao i vi.

I sad recimo AMD odluci da ce ATI-jeve grafe raditi bolje na njihovim procesorima, onda bi to jedino znacilo time da bi se spustale performanse na Intel platformama, a ne dizale ne AMD platformi... Kuzite, jer vas je sistem po defaultu brzi, ne moze se nekim kompatibilnim kombinacijama odjednom natjerati da ATI-jeve grafe rade za 15 fps-a brze u tom benchamarku, bez obzira koliko sustav vaseg prijatelja imao slabiji procesor!

Ovo bi AMD-u bila jako losa politika. Osim sto bi naisli na los odaziv kod kompletne publike koje posjeduju Intelove procesore, time bi takodjer ubili vrapca u sebi - - zast si netko ne bi uzeo sam nVidijinu grafu, imat ce onda 50-tak % bolje performanse (poradi usporavanja ATI-jevih grafulja na Intel sistemima) i ne mora kupovati cijeli sistem kod AMD-a (maticnu, proc i grafulju), a osim toga, moze uloziti u jos bolju graficku ili nest trece...

Ova AMD-ova kupnja ATI-je je primjer nemoci AMD-a. Kupili su ATI samo da imaju redovite i zagarantirane prihode dok redizajniraju nove jezgre/arhitekture u svojim procesorima... A ATI je dobra tvrtka i njihove se grafe dobro prodaju i nude odlicne performanse (izuzev novog GF8...) i osim toga, ATI ima zajamcene prihode od Microsofta po svakoj prodanoj konzoli... itd.

Ovim se potezom AMD zapravo spasio, a ne se "samo poboljsao"!

Basmotedten4
13-12-2006, 13:58
help!
http://nakedparishilton.info/censored/1