PDA

Pogledaj cijelu verziju : PCSX2 Emulator



Stranica : [1] 2

C
25-11-2006, 04:20
PCSX2 - Emulator za igranje PS2 igara na PC-u.

Sve ovdje napisano odnosi se na verziju 0.9.2 i jednim djelom na v0.9.1

Što vam je potrebno za igranje PS2 igara na PC-u:
-PS2 Emulator - u ovom slučaju PCSX2 Emulator
-PS2 igra koju želite igrati
-Jedan od programa za prženje (ne, ne ćete pržiti CD/DVD-e, nego samo da
prenesete igru koju želite igrati u svo PC)
-cca 67 MB slobodnog mjesta na disku i onoliko MB/GB koliko
vam ima igra koju će te igrati (PS2 igra)

Prvo download-ajte PCSX2 Emulator kako bi mogli pratiti ovu temu.
Download PCSX2:
http://www.pcsx2.net/downloads.php

Uz gotovo svaki emulator će te dobiti Plugins.

Sad kada imate sve što je potrebno emulatoru, trebate imati igru
koju će te igrati. A da bi je igrali trebate je prenjeti u svoj PC,
u jedan od sljedećih formata:
.bin
.iso
.img
.nrg
.mdf
.Z
.Z2
.BZ
.BZ2
.dump
-po mogućnosti prenesite sa nekim programom koji ima "Copy CD/DVD"
(Ne, nemojte snimati na drugi prazan CD/DVD, nego samo prenesite
u svoj PC igru u jedan od formata i prekinite operaciju)

Preporučljivo je prvo pregledati Compatability listu koju možete
pokrenuti u PCSX2 klikom na Help>Compatability List...

Prije pokretanja igre, podesite emulator na sljedeći način.
Prvo pokrenite PCSX2 emulator (ne pcsx2.exe, nego pcsx2t.exe)
-Kliknite na Config>Configure.
Idemo po redu:
-Graphics - podesite na GS dx9 (MSVC 14.00) 0.9.0 i u >Configure...<:
Resolution - Po želji (preporučljivo Windowed)
Renderer - Direct3D
Shader - Pixel Shader 2.0
A od sljedećih opcija vam treba biti sve isključeno
Ako će te igrati Final Fantasy X/X-2 onda uključite opciju
NLOOP 0 hack (fixes FFX)
>OK<
-Sound - podesite na P.E.Op.S. SPU2 DSound Driver 1.6.0 i u >Configure...<:
Volume - 3: loudest
Reverb - 0: No reverb (fastest)
Interpolation - 2: Gaussian interpolation (good quality)
Sljedeće četiri opcije neka vam budu sve upaljene, osim ako
ne želite snimiti neki zvuk/muziku iz igre, onda isključite
Enable sound recording window
>OK<
First Controller - Po želji (preporučljivo je PADwinKeyb Driver 0.9.0) i u >Configure...<:
Imate dvije kartice (PAD1 i PAD2) - podesite jednu i drugu po želji
-Podesite što će vam biti L1, L2, Up, Left, Right, Down, R1, R2, Triangle, Cricle, Square i Cross)
-Za one koji ne znaju - Onu tipku koju želite namjestiti, pritisnite je, a zatim na svojoj
tastaturi pritisnite tipku za koju želite da bude te tipka)
-Preporučljivo je da vam na PAD1 i PAD2 ne budu tipke isto namještene ili slično
>OK<
Second Controller - ne morate ni podešavati, osim ako će te igrati sa tri ili četiri igrača
Cdvdrom - podesite na EFP Iso CDVD Driver 0.6.0 i u >Configure...<:
Iso File: - Nađite igru koju ste na početku prebacili na svoj PC
Ostale dvije opcije podesite po želji
-Opcije Get from DISC i Convert ne trebate ni koristiti
>OK<
Dev9 - Neka stoji tako kako je - DEV9null Driver 0.3.0
Usb - Isto kao i Dev9 - USBnull Driver 0.4.0
FireWire - Isto kao i Dev9/Usb - FWnull Driver 0.4.0
BIOS - Ako ne možete izabrati ni jedan kliknite na Set Bios Directory i
nađite file u koji ste Extract-ali BIOS koji ste prije toga skinuli sa
ove teme, označite ga
>OK<
Odaberite BIOS - Europe v02.00(14/06/2004) Console
>OK<
Set Plugins Directory - ne dirajte ako su vam dostupni svi Pluginsi
(Graphics, Sound, First Controller, Second Controller, Cdvdrom, Dev9, Usb i FireWire)

Namještavanje CPU-a:
Kliknite na Config>Cpu i podesite sljedeće:
EERec - EE/IOP recompiler (needMX/SSE) -> Uključeno
VU0rec - enable recompiler for VU0 unit -> Uključeno
VU1rec - enable recompiler for VU1 unit -> Uključeno
Multi threaded GS mode (MTGS) -> Isključeno
Dual Core Mode (DC) - Much faster but only valid with MTGS -> Isključeno
Frame Limiting - podesite na Limit - Force frames to mormal speed if too fast.
>OK<

Misc - Enable Console isključite ako vam smeta (većina ljudi ne kuži što piše u tom CMD modu)
- Enable Patches uključite jer će vam trebati u igrama

Ako imate više PS2 igara na vašem PC-u, mjenjajte ih na sljedeći način:
Gonfig>Cdvdrom ili kao gore kada ste podešavali Cdvdrom

I došlo je napokon vrijeme za igranje:
Pritiskom na File>Run CD/DVD - pokreće te igru sa BIOS-om i normalno je igrate (stabilnije je)
Pritiskom na Run>Execute - isto pokrećete igru, samo ta opcija zaobilazi BIOS i normalno
pokreće igru (vidjeti će te PS2 Intro, nestabilno)

Svo namještavanje koje sam napisao ne morate baš tako namjestiti.
OPREZ!!!!SNikada ne radite sa Emulatorima koji su u BETASverziji jer je moguće da vam očiste memoriju, poremete BIOS vašeg PC-a i da vam u napajanju PC-a struja (+/+) probije sve do matične ploče i pukne u procesor!
-to se meni dogodilo (trebao sam kupiti novo napajanje, procesor i matičnu, a prve posljedice su bili standardni poremećaji BIOS-a od PC-a, resetiranje pri bootanju Windowsa i Linuxa, a kasnije i čišćenje memorije)
Ovu temu sam otvorio jer je mnogo forumaša zainteresirano.
Ako netko nešto ne razumije, ne zna ili mu ne ide, neka me pita.


>Molio bih da ovu temu ne premještavate u drugi pod forum i da je ne LOCK-ate jer se spominje "programa za prženje" i "Copy CD/DVD".
>Hvala.

Nightyx
25-11-2006, 09:07
Jer može netko upoadat već napravljeni file PLIZZZ??????? :pray: :pray:

PLIZZ ti C koji si to postavio PLZZ ili bilo tko drugi...pomoć:: :pray: :pray:

Nightyx
25-11-2006, 09:25
Jer može netko upoadat već napravljeni file PLIZZZ??????? :pray: :pray:

PLIZZ ti C koji si to postavio PLZZ ili bilo tko drugi...pomoć:: :pray: :pray:

Marcellius09
25-11-2006, 11:48
ja taj program imam vec god dana pa me sad zaboli 8)

GrannyKiller
25-11-2006, 11:53
OPREZ!!!!SNikada ne radite sa Emulatorima koji su u BETASverziji jer je moguće da vam očiste memoriju, poremete BIOS vašeg PC-a i da vam u napajanju PC-a struja (+/+) probije sve do matične ploče i pukne u procesor!
-to se meni dogodilo (trebao sam kupiti novo napajanje, procesor i matičnu, a prve posljedice su bili standardni poremećaji BIOS-a od PC-a, resetiranje pri bootanju Windowsa i Linuxa, a kasnije i čišćenje memorije)

jao....a sa normalnom verzijom nema problema?

Nightyx
25-11-2006, 11:53
ev sad je dobro

X-Plosiv
25-11-2006, 12:50
Je isprobao netko igru da li to lijepo radi? :P

Raoul Duke
26-11-2006, 21:21
Da ja se isto pitam jeli radi.Javite

Kiklop
26-11-2006, 21:25
Je isprobao netko igru da li to lijepo radi? :Pja sam uspio osposobit i nije bas nest vrti se na 10fps i zvuk steka u nekim igrama ne rade kontrole u nekima je slika sjebana i tak uglavno mislim da se niko nece bas naigrat na ovome
PS:slika je losija od one kad se igra na tv-u i to dosta

C
26-11-2006, 22:00
Je isprobao netko igru da li to lijepo radi? :Pja sam uspio osposobit i nije bas nest vrti se na 10fps i zvuk steka u nekim igrama ne rade kontrole u nekima je slika sjebana i tak uglavno mislim da se niko nece bas naigrat na ovome
PS:slika je losija od one kad se igra na tv-u i to dosta

Zvuk možeš podesiti da ne šteka.
Ako u nekim igrama ne rade kontrole dobro, onda provjeri PAD1.
Slika je sjebana jer ima BUG-ova (većinom u animacijama).
Istina, nitko se neće naigrati u Emulatorima, ali ako nemate PS2, onda je ovo jedini način.
-Ja nemam PS2, al` kad mi zatreba, pitam svog najfrenda da mi ga dofura, i pleyam. :D :pray:

C
26-11-2006, 22:02
OPREZ!!!!SNikada ne radite sa Emulatorima koji su u BETASverziji jer je moguće da vam očiste memoriju, poremete BIOS vašeg PC-a i da vam u napajanju PC-a struja (+/+) probije sve do matične ploče i pukne u procesor!
-to se meni dogodilo (trebao sam kupiti novo napajanje, procesor i matičnu, a prve posljedice su bili standardni poremećaji BIOS-a od PC-a, resetiranje pri bootanju Windowsa i Linuxa, a kasnije i čišćenje memorije)

jao....a sa normalnom verzijom nema problema?

Još nisam niš primjetio s full verzijom.

Kiklop
26-11-2006, 22:03
Je isprobao netko igru da li to lijepo radi? :Pja sam uspio osposobit i nije bas nest vrti se na 10fps i zvuk steka u nekim igrama ne rade kontrole u nekima je slika sjebana i tak uglavno mislim da se niko nece bas naigrat na ovome
PS:slika je losija od one kad se igra na tv-u i to dosta

Zvuk možeš podesiti da ne šteka.
Ako u nekim igrama ne rade kontrole dobro, onda provjeri PAD1.
Slika je sjebana jer ima BUG-ova (većinom u animacijama).
Istina, nitko se neće naigrati u Emulatorima, ali ako nemate PS2, onda je ovo jedini način.
-Ja nemam PS2, al` kad mi zatreba, pitam svog najfrenda da mi ga dofura, i pleyam. :D :pray:ja sam mislio igrat na emulatoru samo zato jer je na kompu i jer mi je reza na tv-u dosta losa

C
26-11-2006, 22:07
Hmm...ako te privlači igranje PSX igara na kompu, onda pokušaj sa igrama za PS1 - Čuo sam da se FF 9 pleya bez problema. A isto i sedmica.

Ovi emulatori za PS2 su samo ako želiš prijeći par igara, a nemaš PS2, onda na kompu prijeđeš.

Kiklop
26-11-2006, 22:15
Hmm...ako te privlači igranje PSX igara na kompu, onda pokušaj sa igrama za PS1 - Čuo sam da se FF 9 pleya bez problema. A isto i sedmica.

Ovi emulatori za PS2 su samo ako želiš prijeći par igara, a nemaš PS2, onda na kompu prijeđeš.hm FF9 bi bilo ljepo ponovo prjec i to na PC daj link nekog dobrog emulatora za PC
i jel treba isto radit one image fileove ko s ovim emulatorom

DrunkyDuck
26-11-2006, 22:22
Evo, najbolji PSX emulator: EPSXe (http://www.epsxe.com/download.php)S- ne znam za ove nove verzije, ali ja sam trebao skinuti jos 4-5 datoteka (.dll) koji epsxu sluze za cd, grafiku i zvuk. Sad, ne znam dal' su u novoj verziji automatski ubaceni.

E, da, i psx bios trebas. :wink:

Outmind
26-11-2006, 22:25
Evo, najbolji PSX emulator: EPSXe (http://www.epsxe.com/download.php)S- ne znam za ove nove verzije, ali ja sam trebao skinuti jos 4-5 datoteka (.dll) koji epsxu sluze za cd, grafiku i zvuk. Sad, ne znam dal' su u novoj verziji automatski ubaceni.

E, da, i psx bios trebas. :wink:

Ali epsxe je p1 emulator. I nova verzija ne valja, ff9 mi nece vrtit kak se spada, ali sve je u redu sa 1.5 verzijom...

DrunkyDuck
26-11-2006, 22:30
Odgovarao sam na Kiklopov post u kojem trazi PS1 emulator.

No dobro, sad bar covjek zna da je verzija 1.5 bolja za FF9.

BTW, Kiklop, ne trebas raditi image ako skines .dll za CD. Imas uputstvo (FAQ) pa procitaj sto preporucuju da koristis.

Kiklop
26-11-2006, 22:33
Odgovarao sam na Kiklopov post u kojem trazi PS1 emulator.

No dobro, sad bar covjek zna da je verzija 1.5 bolja za FF9.

BTW, Kiklop, ne trebas raditi image ako skines .dll za CD. Imas uputstvo (FAQ) pa procitaj sto preporucuju da koristis.izgleda da opet ima dosta zajebancije s tim brijem da mi je bolje izvadit PSX iz ormara i igrat
jos kad bi ga mogo spojit na monitor
i da jel je grafika kaj bolja

DrunkyDuck
26-11-2006, 22:35
Je, mozes stavit 1024x768 rezu, recimo.

C
26-11-2006, 23:07
Odgovarao sam na Kiklopov post u kojem trazi PS1 emulator.

No dobro, sad bar covjek zna da je verzija 1.5 bolja za FF9.

BTW, Kiklop, ne trebas raditi image ako skines .dll za CD. Imas uputstvo (FAQ) pa procitaj sto preporucuju da koristis.

Ne moraju se raditi slike ni za jedan emulator, samo znam da na PSCX2 ako pokreneš onako direkt sa CD/DVD-a, da ćeš trebati čekati više od deset sati da se pokrene igra. A kome se da toliko čekati) Lakše je prebaciti na komp u sliku i odmah pleyati. :D
A za PS1 emulatore ne znam kako to funkcionira.

P.S. Sjećam se da sam negdje našao cjelu listu emulatora, ali zaboravio sam gdje je. :?
Evo, ja imam PSyKe emulator, pNesX, EPSx, a imao sam i neki Neon.
-Al` nisam u njima niš poigrao. :rotfl:

Valtiel
27-11-2006, 03:14
Ma smece... Tek kada izade PS4 mozemo ockekivato dobar ps2 emulator za pc.

a sto se tice ps1 emulatora, zna nekad pravo ici na zivce. Te tako primjerice cd u ps-u se uvijek vrti, uvijek! A na pc-u ako igrate final fantasy a cd nije potreban, prestane ga rom vrtiti... i kada dode sekvenca onda ga opet normalno pokrene!? E pa, ne bas uvijek, nekad jednostavno stane, te morate izaci iz igre i opet uci, sto nekad zna biti dosadno. A inace, najbolje je sto imate save game gdje god zelite i kad god zelite :D

Nightyx
27-11-2006, 17:48
De ovo postaje smiješno nek taj koji je otvorio ovaj topic nek uploada napravljeni fajl PCSX2 emulatora koji radi i svi ćemo biti sretni a ne ovak nas vozat. :-x

C
27-11-2006, 18:02
Nemoj mi reći da ne znaš podesiti emulator... :rotfl: :fof:

Nightyx
27-11-2006, 18:05
Nemoj mi reći da ne znaš podesiti emulator... :rotfl: :fof:

A nije da neznam neg mi se neda mučiti :) pa bi te evo lijepo molio da uploadaš. HVALA

C
27-11-2006, 18:11
Hmm, imam jaakoo sporu internet vezu, al` ajd napravit ću što mogu.
Očekuj tamo negdje oko 22 sata, može?

Nightyx
27-11-2006, 18:16
Hmm, imam jaakoo sporu internet vezu, al` ajd napravit ću što mogu.
Očekuj tamo negdje oko 22 sata, može?

Ok :wink:

DrunkyDuck
27-11-2006, 19:59
Samo pazi da slucajno ne ostavis BIOS unutra. :D

C
27-11-2006, 21:19
Jok, neću ni staviti PCSX2 u arhivu.

Rapidshare me nešto zeza, pa sam stavio u SQX arhivu.
Eh, vako, u ovoj arhivi imaš sve već podešeno. :wink:
Otpakiraj je i onaj file koji se nalazi u njoj (inis), prebaci ga tamo gdje ti se nalazi PCSX2! (spoji sa već postojećim)
Pokerni ga (File>Run CD/DVD) i odmah će ti se otvoriti Cdvd rom i namjesti koju igru želiš pleyati.
http://rapidshare.com/files/5075507/inis.sqx.html

P.S. Za ove koji su željni velike rezolucije i dobre grafike neka namjeste Graphics na ZeroGS i pod njemu izaberu naj rezoluciju i AA na 4X (kad je AA na 2X ili 4X, onda vam se javljaju BUG-ovi u slovima, tekstu, ali je zato grafa odlična, a ako je AA None, onda je grafa horror, a slova savršena), i sve riješeno!
-Alt+Enter --> Fullscreen

Ma opet P.S. U ovoj arhivi je sve namješteno, ali samo nije BIOS, pa ti namjesti.

C
27-11-2006, 21:56
@ zoki - IIIiiiIiIiii...? Zadovoljan?? Sretan? Ili ne znaš što je pisac htio reći? :rotfl:
-Ja (C) :rotfl:

GrannyKiller
27-11-2006, 23:23
C, može pitanje:

na compatibility listi, št predstavlja "ingame" a što "playable" oznaka? da li su svi ti naslovi igrivi?

htio bih zaigrati MGS, Killzone i GT4

Kiklop
27-11-2006, 23:33
C, može pitanje:

na compatibility listi, št predstavlja "ingame" a što "playable" oznaka? da li su svi ti naslovi igrivi?

htio bih zaigrati MGS, Killzone i GT4ja sam probo neki dan igrat Killzone i nije bas igrivo kontrole uopce ne funkcioniraju

C
27-11-2006, 23:59
C, može pitanje:

na compatibility listi, št predstavlja "ingame" a što "playable" oznaka? da li su svi ti naslovi igrivi?

htio bih zaigrati MGS, Killzone i GT4ja sam probo neki dan igrat Killzone i nije bas igrivo kontrole uopce ne funkcioniraju

@GrannyKiller
Playable
You can get from 'new game' to 'end credits'. This is regardless of FPS, it simply means you could with a great deal of patience, complete the game! eg: Slow, but stable!
Ingame
You can get through menus, intro cutscenes / videos, and see ingame graphics, but either due to graphical bugs, crashes, un-resolved errors, you can't play through the entire game.
Menus
You can get into the menus, be it past 3D / video intro, memcard checks etc, but when starting a new game, it will lock up, crash, enter a loop etc.
Intro
The game will show 2D logos, or video, but will not get into menus. This could be one screen, or 20, but won't show much.
Nothing
Exactly what it says, this game crashes before showing any graphics, making any sound etc!

@Kiklop - Lijepo sam ti rekao da provjeriš PAD!

P.S. Ako imate PS2 onda igrajte na njemu, a emulator je samo ako želite prijeći par igara koje su za PS2, da ne morate kupovati PS2.

C
28-11-2006, 00:06
Na 0.9.1 verziji se može namjestiti da šljaka normalno, samo je vrlo ne stabilno.
A 0.9.2 verzija je pravljena da bude stabilno, a ako je stabilno, onda nije brzo.
A, ako je ne stabilno, eeee...onda je brzo. (Ne stabilno je jer prijeđe preko 100 FPS-a, meni je znalo prijeći i 200 FPS-a, i odmah padne :-x )

Sickmanno1
28-11-2006, 01:58
Ljudi nista od prave PS2 emulacije jos barem 2-3 godine...najme jos uvijek su nam kompovi preslabi....

sjecam se ja tako je bilo i sa N64...

Strava PC ih je samo mogao pokretati i to su trzale....a sad lete na prosjecnom kompu....

Nightyx
28-11-2006, 13:42
Jok, neću ni staviti PCSX2 u arhivu.

Rapidshare me nešto zeza, pa sam stavio u SQX arhivu.
Eh, vako, u ovoj arhivi imaš sve već podešeno. :wink:
Otpakiraj je i onaj file koji se nalazi u njoj (inis), prebaci ga tamo gdje ti se nalazi PCSX2! (spoji sa već postojećim)
Pokerni ga (File>Run CD/DVD) i odmah će ti se otvoriti Cdvd rom i namjesti koju igru želiš pleyati.
http://rapidshare.com/files/5075507/inis.sqx.html

P.S. Za ove koji su željni velike rezolucije i dobre grafike neka namjeste Graphics na ZeroGS i pod njemu izaberu naj rezoluciju i AA na 4X (kad je AA na 2X ili 4X, onda vam se javljaju BUG-ovi u slovima, tekstu, ali je zato grafa odlična, a ako je AA None, onda je grafa horror, a slova savršena), i sve riješeno!
-Alt+Enter --> Fullscreen

Ma opet P.S. U ovoj arhivi je sve namješteno, ali samo nije BIOS, pa ti namjesti.

Datoteka koja mi se skine je samo 1 kb?? :o

DrunkyDuck
28-11-2006, 18:59
Ljudi nista od prave PS2 emulacije jos barem 2-3 godine...najme jos uvijek su nam kompovi preslabi....
Nisu kompovi preslabi nego je emulacija losa.

Pogledaj PS2 specifikacije (http://www.ps2.geek.nz/site.dyn/Specs/), smijesne su.

Sickmanno1
28-11-2006, 19:02
Ljudi nista od prave PS2 emulacije jos barem 2-3 godine...najme jos uvijek su nam kompovi preslabi....
Nisu kompovi preslabi nego je emulacija losa.

Pogledaj PS2 specifikacije (http://www.ps2.geek.nz/site.dyn/Specs/), smijesne su.

pa lol

ne mozes usporedivati ps specifikacije i pc specifikacije...po tvoj moja 386DX40 je bila jaca od PS jer PS se vrtio na 33Mhz i 4Mb rama...

ipak covjece cijeli pc mora emulirati kompleksnost ps2 igara sto je malo teze za ove nase pc...

Munjeni jarac
28-11-2006, 19:20
e,moj frend ima to za ps1 :roll:

DrunkyDuck
28-11-2006, 19:23
Naravno, ali to ne znaci da su PCevi pre slabi za pokretanje PS2 igri. Daleko od toga.

Stvar je u emulatorima. Da njihovi developeri znaju tocno kako ps2 pokrece igru, to jest da mogu napraviti emulator identican PS-u2 (softverski, naravno), igre bi puno bolje radile i sto je vaznije, sveSbi radile.

Ovako moraju izmisljati nacine da pokrenu razlicite igre, a to unistava optimizaciju.

C
28-11-2006, 19:34
Da, stvar je u emulatorima, a ne u kompovima...
...i mislim da bi svi PC gameri trebali biti u mogućnosti igrat PS2 igre, jer su PS2 igre pravljene na PC-u... :D :D :wink:

GrannyKiller
28-11-2006, 22:17
Da, stvar je u emulatorima, a ne u kompovima...
...i mislim da bi svi PC gameri trebali biti u mogućnosti igrat PS2 igre, jer su PS2 igre pravljene na PC-u... :D :D :wink:

treba provalit u Sony...

recimo za PSP postoji emulator koji pokreće sve i moguće ga je na neku foru nabavit...

Kiklop
28-11-2006, 22:31
e da C daj nam nabavi emulator za PSP i daj link to sam ja probo nac ali nisam uspio

C
28-11-2006, 23:24
Jok, neću ni staviti PCSX2 u arhivu.

Rapidshare me nešto zeza, pa sam stavio u SQX arhivu.
Eh, vako, u ovoj arhivi imaš sve već podešeno. :wink:
Otpakiraj je i onaj file koji se nalazi u njoj (inis), prebaci ga tamo gdje ti se nalazi PCSX2! (spoji sa već postojećim)
Pokerni ga (File>Run CD/DVD) i odmah će ti se otvoriti Cdvd rom i namjesti koju igru želiš pleyati.
http://rapidshare.com/files/5075507/inis.sqx.html

P.S. Za ove koji su željni velike rezolucije i dobre grafike neka namjeste Graphics na ZeroGS i pod njemu izaberu naj rezoluciju i AA na 4X (kad je AA na 2X ili 4X, onda vam se javljaju BUG-ovi u slovima, tekstu, ali je zato grafa odlična, a ako je AA None, onda je grafa horror, a slova savršena), i sve riješeno!
-Alt+Enter --> Fullscreen

Ma opet P.S. U ovoj arhivi je sve namješteno, ali samo nije BIOS, pa ti namjesti.

Datoteka koja mi se skine je samo 1 kb?? :o

Pa što bi ti htio kada su to sve .ini?
-samo uradi kako sam napisao. :wink:

@GrannyKiller
Eeeee...ajd ti nađi nekog tko će provalit u SONY. :pray: :pray: :D

@Kiklop
Yo! Pokušati ću naći PSP Emulator.
-samo meni će za badava služiti... :cry:

C
28-11-2006, 23:30
Ev` našo sam neš`...
http://www.mxemu.com/psp-emulator-tools.php

GrannyKiller
28-11-2006, 23:33
Ev` našo sam neš`...
http://www.mxemu.com/psp-emulator-tools.php

da, samo ne rade komercijalne igre na njemu...

izgleda da ćemo se i za to načekati...

C
28-11-2006, 23:37
...onda ev` ti ovo. :D
http://hitdj.com/psp-download.htm

C
28-11-2006, 23:42
Ej! Evo našao sam dva PSP Emulatora, samo me niš nemojte pitati u vezi s njima, jer nemam ni PSP,...
http://www.emulator-zone.com/doc.php/psp/pspe.html

Kad isprobate, javite nam! :D :pray:

EDIT: Jok, to nisu dva emulatora, nego jedan. Ovaj prvi je emulator, a ovaj drugi je neki .dll koji mu treba za rad...

EDIT2: Evo, još sam našo...
http://dl.qj.net/index.php?pg=12&fid=10315

EDIT3:
Ako oš kupit.
http://www.downloadatoz.com/psp-x-studio/
Ako ti se da čitat...
http://arstechnica.com/news.ars/post/20060905-7670.html
Evo, onda i jovo.
http://www.pspxstudio.com/
Neki pack za PSP Emulator
http://video.lulu.com/content/156203
A ovo je vjerovatno pomoć za napraviti sliku (.iso) i igrat...
http://www.informit.com/articles/articl ... Num=3&rl=1 (http://www.informit.com/articles/article.asp?p=415794&seqNum=3&rl=1)

EDIT4:
Neki Security Patch...
http://www.atraclife.com/category/psp/

Ajde, malo sami tražite! Bog zna kolko toga ima! :fof:

C
29-11-2006, 00:04
Izgleda da se SONY malo potrudio. :D
http://curmudgeongamer.com/2006/03/fina ... ghtby.html (http://curmudgeongamer.com/2006/03/finally-psp-emulation-done-rightby.html)

...ne da mi se više tražiti...dosadno je... :hangin:
...evo još ovo i gotojo...
http://www.content.onlypunjab.com/Artic ... 2003244257 (http://www.content.onlypunjab.com/Article/How-You-Can-Find-And-Download-PSP-Emulator-Software/4200320092003244257)

Kiklop
29-11-2006, 20:17
pa skines si igre za psp i igras mislim da nisu velike oko 500mb samo jel stekaju i to ko na ps2 emulatoru?

GrannyKiller
29-11-2006, 21:36
jok, ništa od toga nisu emulatori koji emuliraju PSP. oni se stave na PSP i emuliraju druge konzole (da možeš igrat GBA igre na PSP-u).

ali pogledat ću malo ovaj PSP X Studio...

Kiklop
29-11-2006, 21:37
jok, ništa od toga nisu emulatori koji emuliraju PSP. oni se stave na PSP i emuliraju druge konzole (da možeš igrat GBA igre na PSP-u).

ali pogledat ću malo ovaj PSP X Studio...pa na to sam i mislio da igram igre za PSP na kompu

C
29-11-2006, 21:41
:naughty:
Nemojte mene niš pitati jer nemam blage...
-Postao sam samo ono što sam našao. :D

GrannyKiller
29-11-2006, 23:44
jok, ništa od toga nisu emulatori koji emuliraju PSP. oni se stave na PSP i emuliraju druge konzole (da možeš igrat GBA igre na PSP-u).

ali pogledat ću malo ovaj PSP X Studio...pa na to sam i mislio da igram igre za PSP na kompu

tako mlad a već čorav...

napisao sam da ovi linkani emulatori služe za to da se igre sa GB, GBA itd. igraju na PSP-u. nikakav PSP na kompu!! jok!

Valtiel
30-11-2006, 04:36
Ne postoji jos psp emulator da radi. Ustvari postoji, ali ako niste Sony radnik necete ga ni imati. Naime, sony je sam proizveo ps2 i psp emulator, pa cak i ps3 emulator, vjerovali ili ne. Svrha im je testiranje kompitabilnosti ps igara na racunaru. Sve igre vrste pod punim fpsovima, i savrseno rade. Ali naravno, nece nam pokloniti emulator. Te, dok neki radnik se ne odluci na prodaju samih emulatora, sa rizikom da zavrsi u cuzi, ili dok ne napravi makar upola dobar... nista od igranja :rotfl:

Cobalt
15-02-2007, 17:29
PSP emulacija je nikakva.

Dapace, NDS scena je dobra. Sa shashClp emuom DeSmuME i no$GBA, podosta stvari se vec vrti sa solidnim FPS. Dualis i iDeas su ispali iz igre, iako je source code od Dualisa releasan i razvija se jos uvjek (ne sjecam se tocno da li je od Dualisa ili iDeas) uglavnom nebitini su. Takoder testirao sam mnogo igara i postavljo sam skrinove na NGemu od nekih, te u nekim igrama DeS je bolji bio, dok pak u drugim no$.

Stranica za WIP buildove od DeSmuME-> http://amponzi.googlepages.com/

Ako imate pitanja o emu-ima pitajte. ;-)

Karzah
15-02-2007, 17:31
Budite sigurni da će te od njega dobiti dobar odgovor .

C
15-02-2007, 17:57
Nadam se, da se tvoj post ne odnosi na mene. :D

Cobalt
15-02-2007, 18:10
Budite sigurni da će te od njega dobiti dobar odgovor .

Hvala.

Da prosirimo malo pricu o pCSX2.

GiGaHeRz i Saqib su odradili ADMA podrsku mjuze! Sa druge strane niste spomenuli ZeroGS plugin? (nisam citao od pocetka).

Prvobitno to je plugin od zerofrog, koji trenutacno dolazi zajedno sa pCSX2 emuom, dok je prvobitno bio external plugin. u R2 verziji (0.9.2) dodana je podrska za DC CPU, ili bolje receno sa izlaskom 0.9.2 je stigla. Takoder, upravo se radi o Linux portu, te se radi na x64 podrsci kako bi se dostigla sto veca brzina. I da, zerofrog je najavio da ce biti iznadenje u vezi njegovog plugina.

C
15-02-2007, 18:13
Ajd` hvala na informacijama... :boohoo:


Sa druge strane niste spomenuli ZeroGSSplugin? (nisam citao od pocetka).

Ti si...da ne kažem šta... :yuck:

Cobalt
15-02-2007, 18:55
Ajd` hvala na informacijama... :boohoo:
np


Ti si...da ne kažem šta... :yuck:
sry. :)

Mozda nebi bilo lose da se preimenuje topik "Opcenito o emulaciji" ? Ako nekome bude potrebna pomoc oko necega sto se tice emulatora, jednostavno pita u ovome topiku.

BTW morat ces malo izmjenit tutorial, posto se vise "GS dx9" nekoristi, sto i sam znas.

PS. ono sto si rekao za "beta" verzije je provala ipo. :-p

C
15-02-2007, 19:08
Preimenovanje?
Nikako!
Ova tema se odnosi na PCSX2, a ovo ostalo smo samo usput prošli!S8)

flander
15-02-2007, 19:43
C, može pitanje:

na compatibility listi, št predstavlja "ingame" a što "playable" oznaka? da li su svi ti naslovi igrivi?

htio bih zaigrati MGS, Killzone i GT4



MGS3 ja imam i 0 bodova,ne dela za dvojku neznam,PLAYABLE ti znači da igra dela,jel sam skinuo Dragon Ball i na listi je PLAYABLE i dela sam kaj šteka

C
15-02-2007, 19:46
Neke štekaju, neke trokiraju, ali zato neke lete.
Mislim da Blood Rayan leti ko lud...zaboravio sam ime... :?

Cobalt
15-02-2007, 19:53
Neke štekaju, neke trokiraju, ali zato neke lete.
Mislim da Blood Rayan leti ko lud...zaboravio sam ime... :?

2D igre tipa Disgaea, Makai Kingdom etc.. rade oko 60fps.

Ako mislis na "Bloodrayne" pa i ne bas radi tako odlicno kao sto kazes... Oko 20fps ide.

Primarni fokus razvoja im je FFX i Kingdom Hearts.

C
15-02-2007, 19:58
Lol, meni se FF X znao dići na preko 200 FPS-a. 8)
Samo je stvar što onda izađe iz igre...ne stabilna je. A za taj Bloodrayne mi je rekao jedan s ovog foruma preko PP. 8)

Cobalt
15-02-2007, 20:07
FFX predobro radi, ali ocekuje se jos i bolje da ce raditi! Oko 35-48fps se krece otprilike, iako su tipovi i do konstatnih 60fps nagurali. Uskoro ces ga moci igrati, ako vec nisi na PS2 presao. Dobro i to je moguce, ali nema svako nekih 20k love za PC da bi uzivao u 60fps, ali neka s vremenom ce emu postajati sve bolji i bolji.

Takoder imas ugraden i FFX hack, pomocu kojeg gasis neke opcije i time dobijas na brzini.

C
15-02-2007, 20:12
A, jel` da? :rotfl:
Ja koristim Emulator već godinama. :wink:
I znam kako radi. Nemam PS2, ali sam prešao sve djelove Final Fantasy-a, pa čak i one koji su za PS2. 8)

Barem ima jedan čovjek na ovom forumu koji se kuži u emulatore kao i ja. :thumbs2:

Cobalt
15-02-2007, 20:20
Kul, takoder presao sve FF krenuvsi od I na NES-u pa do XII kojeg igram. 8)

I jos uvjek se drzim to toga da bi trebali topik preimenovat, daleko ce biti zanimljivije pricati o svakom emu i njihovim problemima. :wink:

C
15-02-2007, 20:24
Da, ali, jesil` vidio prvi post? :?

Cobalt
15-02-2007, 20:27
Da, ali, jesil` vidio prvi post? :?

Postoji opcija edit, zar ne?

C
15-02-2007, 20:30
I, šta da izmjenim, da obrišem sve ono što sam pisao?! :?

Cobalt
15-02-2007, 20:35
I, šta da izmjenim, da obrišem sve ono što sam pisao?! :?

...

Zar je tesko rekonstruktirat i editovat post? Najbolje da otvorim novi topik ffs.

Oftopikam i pocinjem da spamam, sto apsolutno mrzim.

C
15-02-2007, 20:39
Što se tiče texta, neću ga mjenjati, a naslov može. 8)

RazorOne
24-02-2007, 10:16
Kad hoču pokrenuti igricu meni piše da DVD player nije namješten.
Molim vas možete mi pomoči? :pray:

C
24-02-2007, 11:53
Pa, podesiš ga. :?

RazorOne
24-02-2007, 11:59
Jesam!

C
24-02-2007, 12:03
I ne radi? :?
Pa, podesi ti to malo bolje. :D
Ili imaš CD čitač, i u njega guraš DVD? :rotfl:
Vjerovatno ti nešto nije dobro podešeno, i igre nemoj igrati direkt s CD/DVD-a, već s kompa, iz neke slike. :D

RazorOne
24-02-2007, 13:32
Ja sam podesio sve kako si napisao, i ne guram u cd čitać dvd.
Imam posebno cd i dvd čitać.
I snimio sam si igricu na disk, ali zar to uvijek trebam napraviti ili se može igrati direktno?

RazorOne
24-02-2007, 13:52
E uspio sam napraviti!!
Ali ja učitujem s dvd-a pa mi šteka jel to zbog toga što direktno očitujem s dvd-a?

Arbiter of Change
24-02-2007, 14:10
E uspio sam napraviti!!
Ali ja učitujem s dvd-a pa mi šteka jel to zbog toga što direktno očitujem s dvd-a?

Vjerojatno. Napravi image DVD-a pa čitaj s njega.

C
24-02-2007, 14:20
Neka pročita prvi post u ovoj temi...

RazorOne
25-02-2007, 10:07
To vas pitam jer imam emulator za ps1 i ja igrice direktno čitam s cd-a i sve radi ništa ne šteka :D , a šta se to nemože na emulatoru za ps2 :o ?

Lord Jambrek
25-02-2007, 10:27
To vas pitam jer imam emulator za ps1 i ja igrice direktno čitam s cd-a i sve radi ništa ne šteka :D , a šta se to nemože na emulatoru za ps2 :o ?

drugo je ps1, drugo je ps2.



EDIT: Koji je najbolji bios za PCSX 2

Cobalt
26-02-2007, 22:20
To vas pitam jer imam emulator za ps1 i ja igrice direktno čitam s cd-a i sve radi ništa ne šteka :D , a šta se to nemože na emulatoru za ps2 :o ?

drugo je ps1, drugo je ps2.



EDIT: Koji je najbolji bios za PCSX 2

30004

Moze, samo treba podesiti odg. plugine u configu.

C
26-02-2007, 22:41
EDIT: Koji je najbolji bios za PCSX 2
Ja ih imam četiri. USA v1.0, Japan v1.0, Europe v1.0, Europe v2.0, pa, sad zavisi za koju igru ćeš koji koristiti. :D

Edit, mislim da je bolji SCPH-70004_BIOS_V12_PAL_200, a ne PS2 Bios 30004R V6 Pal. :|

Cobalt
26-02-2007, 23:21
Ovako, ako cemo sablonski gledat ps2 bios-i neigraju ulogu sto se tice dobijanja fps ili neke podrske za odredene igre. Moja preporuka ide 30004 ili 39001.

Ovaj sto si ti naveo je bios od slim modela ps2.

C
26-02-2007, 23:32
Yp. :D

C
09-05-2007, 16:58
Polako dolazi v0.9.3. :D
http://www.pcsx2.net/downloads.php

Edit: v0.9.4. :D
Pogledajte ovo:
http://www.pcsx2.net/index.php
Vidi se da su dosta napredovali, ali, opet, u ponekim igrama imaju 3D grafički bugovi...(ne mislim na iks, krug, kocku i trokut i te stvari :o ) :roll:
Ma, samo pogledajte slike, i pročitajte... :pray:
Za razliku, kakav je prije bio, ovo je...dušu dalo.

Arbiter of Change
09-05-2007, 21:01
Ti bokca..... samo hoću igrati Suikoden 3. :D

C
09-05-2007, 21:02
Ti bokca..... samo hoću igrati Suikoden 3. :D
Zna ovaj (Arbiter) šta valja. :wink: :D

flander
09-05-2007, 21:40
jedino kaj bi htio odigrat na tom PS2 emumatoru je DBZ:Budokai 3 i MGS 3 ništa više....zar tražim previše :pray: :D

Reaper
10-05-2007, 11:16
I ja jedino zelim Budikai :D

WEASEL
10-05-2007, 13:26
ja ffx i dirge of celebrus:X

C
10-05-2007, 13:28
Igraj X bez beda. 8)

spidEY
10-05-2007, 14:31
Igraj X bez beda. 8)

Pa zapravo PCSX2 je napravljen za FF i zato najbolje radi.

C
10-05-2007, 15:30
Znam. 8)

Cobalt
13-06-2007, 14:46
Leakana 0.9.4ver.

Valtiel
13-06-2007, 15:42
Ne znam sto se uopce trudite oko PS2 emulatora, kada svakako skoro nista ne radi, a i ono sto radi ne radi kako valja.

Neven <R>
13-06-2007, 16:04
Kad sam ja pratio rad emulatora, bilo je čudo što je moguće uopće BIOS pokrenuti, zato ne njajke.

Cobalt
13-06-2007, 19:07
Ne znam sto se uopce trudite oko PS2 emulatora, kada svakako skoro nista ne radi, a i ono sto radi ne radi kako valja.

Informiraj se bolje. Očigledno imaš puno znanja o trenutačnoj situaciji i razvoju emulatora. http://www.shuma.org/forum/smileys/smiley11.gif

Valtiel
13-06-2007, 20:40
Ne znam sto se uopce trudite oko PS2 emulatora, kada svakako skoro nista ne radi, a i ono sto radi ne radi kako valja.

Informiraj se bolje. Očigledno imaš puno znanja o trenutačnoj situaciji i razvoju emulatora. http://www.shuma.org/forum/smileys/smiley11.gif

Aha, de mi onda svoj UBER mochan racunar da igram MGS i FF na makar 100 fpsova :roll:

Cobalt
13-06-2007, 21:13
Jel? Molim te nemoj se više javljati i raspravljati o nečemu što neznaš. Zahvalan. http://www.shuma.org/forum/smileys/smiley11.gif

FFX odavno @60fps, također i FFXII. Dodaš na to AA opcije. Eh.

MGS3, ima fix u 0.9.4 ver, pogledaj vijesti, ako uopće znaš officialnu stranicu PCSX2 tima, jelte.

Rocchiro
13-06-2007, 22:00
je ko probal neki mortal kombat?armageddon ili deadly alliance npr?

Valtiel
13-06-2007, 22:03
Jel? Molim te nemoj se više javljati i raspravljati o nečemu što neznaš. Zahvalan. http://www.shuma.org/forum/smileys/smiley11.gif

FFX odavno @60fps, također i FFXII. Dodaš na to AA opcije. Eh.

MGS3, ima fix u 0.9.4 ver, pogledaj vijesti, ako uopće znaš officialnu stranicu PCSX2 tima, jelte.

WOW 60 fps!!! KOJA BRZINA!!! :pray: :pray: :pray:

Cobalt
13-06-2007, 23:09
Normalna. Šta želis više? Frame-skipping, pa haklati 100fps-a? Iss, koji tard. http://www.shuma.org/forum/smileys/smiley11.gif

Kiklop
13-06-2007, 23:29
hehe 60 fps po meni i vise nego pristojan frame rate

Arbiter of Change
14-06-2007, 06:20
Sve iznad 30+ prolazi.

Neven <R>
14-06-2007, 10:12
WOW 60 fps!!! KOJA BRZINA!!! :pray: :pray: :pray:Ovo govori o tvojoj kompetentnosti u ovoj raspravi. GG! Valtiel ako nisi znao 60 FPS je čisto dovoljno i nemoguće je primjetiti bilo kakvo zastajkivanje, ali ti vjerojatno imaš mega über optičke senzore za koje je potrebno 10000FPS umjesto očiju. Povuci se da se ne osramotiš izljevima inteligencije još više.

@Hanza: Imaš ovdje informacije: http://www.pcsx2.net/compat.php?c=keyS
Mislim da MK radi ali na 10-15 FPS ali to ovisi i o tvojoj konfi.

Shadowhell
14-06-2007, 11:25
WOW 60 fps!!! KOJA BRZINA!!! :pray: :pray: :pray:Ovo govori o tvojoj kompetentnosti u ovoj raspravi. GG! Valtiel ako nisi znao 60 FPS je čisto dovoljno i nemoguće je primjetiti bilo kakvo zastajkivanje, ali ti vjerojatno imaš mega über optičke senzore za koje je potrebno 10000FPS umjesto očiju. Povuci se da se ne osramotiš izljevima inteligencije još više.

@Hanza: Imaš ovdje informacije: http://www.pcsx2.net/compat.php?c=keyS
Mislim da MK radi ali na 10-15 FPS ali to ovisi i o tvojoj konfi.

/agree

Lik samo sere..

Cobalt
14-06-2007, 13:39
+1 Neven <R>

Te spama okolo, bez ikakvog pravog komentara.

Ugl-> PAL / 50fps, NTSC / 60fps.

Defaultno.

POSA
14-06-2007, 15:23
na stranici njihovoj vidim može se samo skinuti v0.92 i source 93 kao i isti za linux, pa pitam gdje se može nabaviti 94

Cobalt
14-06-2007, 16:55
Evo, uploado sam vam->

http://rapidshare.com/files/37186541/PCSX2-094XP.rar

POSA
14-06-2007, 17:11
ej hvala

flander
14-06-2007, 17:13
Evo, uploado sam vam->

http://rapidshare.com/files/37186541/PCSX2-094XP.rar


kakva su to čudna slova kad pokrenem aplikaciju niš ne razumijem :?

POSA
14-06-2007, 17:20
da i meni su, no svejedno sam ga instalirao i pokrenuo al mi javlja memory allocation error koji se u v0.9.2. riješio ponovnim logonom
jel ovo beta ili neki nestabilni build ili što već?

flander
14-06-2007, 17:24
da i meni su, no svejedno sam ga instalirao i pokrenuo al mi javlja memory allocation error koji se u v0.9.2. riješio ponovnim logonom
jel ovo beta ili neki nestabilni build ili što već?



ja neznam kak si se opče snašao u svemu tome, ma to je big fake murca to ne valja

POSA
14-06-2007, 17:32
ma možeš se snać lako jer je instalacija jednaka kao u svakom drugom programu. lijevi ili srednji za next, desni ili sasvim lijevi za cancel i back

snađeš se

flander
14-06-2007, 17:59
ma možeš se snać lako jer je instalacija jednaka kao u svakom drugom programu. lijevi ili srednji za next, desni ili sasvim lijevi za cancel i back

snađeš se


ma dobro to sam i ja prebrodio kažem recimo kad pokreneš program pa ono Run,Options itd....to nema šanse da pogodim,jedino da otvorim onu "normalnu" verziju pa da se snjom snalazim

POSA
14-06-2007, 18:12
ništa, čekamo cobalta ili c

Neven <R>
14-06-2007, 19:36
Najbolje vam je pričekati do official releasea.

flander
14-06-2007, 19:57
Najbolje vam je pričekati do official releasea.


sve se bojim da bu tak i bilo, jel ovi biseri su suvišni :)

Cobalt
14-06-2007, 21:08
Leakana je verzija, zato je sve tako napravito. Valjda je jedan iz tima popizdio i izdao. Ništa se nezna, samo sam dospio u roku od 10 min dok je bilo na rapidshare skinut. Uostalom, najbolje da čekamo official.

Valtiel
19-06-2007, 16:12
WOW 60 fps!!! KOJA BRZINA!!! :pray: :pray: :pray:Ovo govori o tvojoj kompetentnosti u ovoj raspravi. GG! Valtiel ako nisi znao 60 FPS je čisto dovoljno i nemoguće je primjetiti bilo kakvo zastajkivanje, ali ti vjerojatno imaš mega über optičke senzore za koje je potrebno 10000FPS umjesto očiju. Povuci se da se ne osramotiš izljevima inteligencije još više.

@Hanza: Imaš ovdje informacije: http://www.pcsx2.net/compat.php?c=keyS
Mislim da MK radi ali na 10-15 FPS ali to ovisi i o tvojoj konfi.

Nisam uopce bio sarkastican, stvarno nisam znao da vec leti na 60 fpsova. No need to be offensive..

olio
17-07-2007, 21:57
nisam u mogućnosti da probam
http://www.freewarefiles.com/program_1_21_32852.html

flander
17-07-2007, 22:33
nisam u mogućnosti da probam
http://www.freewarefiles.com/program_1_21_32852.html


evo sad skidam pa vidim kak to funkcionira, si siguran da nije fake?


EDIT: ma isti klinac ko onaj drugi, nebu još dugo do pravog...

Cobalt
13-11-2007, 20:52
Zaboravih vam javiti da je izdana 0.9.4 full, prije nekoliko dana. Meni nije ni bilo zanimljivo čekati, jer sam imao redovite update. x)

http://www.pcsx2.net/

SonTec
29-11-2007, 17:43
Šta da radim napravio sam sve što piše i još ne radi. :-x

Cobalt
30-11-2007, 13:27
Šta da radim napravio sam sve što piše i još ne radi. :-x

BIOS?

revenion
30-11-2007, 22:52
kaj nije bios ilegalno dijeliti osim ako nisi vlasnik plejke 2?a i ako nije ilegalno gdje da ga skinem?

Svinjoguz
30-11-2007, 23:03
jel postoji emulator za PS3 :D ?

Snake
30-11-2007, 23:03
kaj nije bios ilegalno dijeliti osim ako nisi vlasnik plejke 2?a i ako nije ilegalno gdje da ga skinem?

što danas nije ilegalno... ako imaš playstation 2 mislim da ga nekako možeš spojit na pc i kopirat si bios, samo ne pitaj mene kako, barem mislim da se to može.
što se tiče skidanja, neki modificirani emulatori (ali svi su u biti bazirani na konceptu pcsx2, gotovo prekopirani pod drugim imenom) već imaju nekoliko biosa koje dobiješ zajedno s instalacijom... a ako ga hoćeš baš posebno nabavit, nije teško, p2p majka

WEASEL
16-12-2007, 20:48
Skinuo ovaj emulator, biose, blablabla, skinuo front mission 4, pokrenem igru, vidim intro, dodjem u main menu, odem na start, onda se nista ne dogodi. Zna li netko jel ovo do igre ili do emulatora, ili možda do mog pc-a, te eventualno, kako ovo riješitit

Arbiter of Change
17-12-2007, 08:42
Previše "skinuo" u jednoj rečenici, i to na pogrešnom mjestu. ;)

Možda nije podržana igra?

WEASEL
17-12-2007, 15:18
samo sam dvaput napisao "skinuo" :) , igra je ok sad,samo je sad problem to sto je vrti na 10-15 fps-ova ,al mislim da je to više do emulatora

Snake
19-12-2007, 18:18
potraži listu igara koje rade... s ps2 emulatorima imaju one koje ne rade uopće, one koje prikazuju ingame scene, one koje rade samo do menija i one koje se vuku kao puževi...
front mission 4 zar to nije za ps1? ako me sjećanje dobro služi onda ga pokreni na emulatoru za ps1 tamo će sigurno radit.

WEASEL
20-12-2007, 13:22
ne, to ti je front mission 3, front mission 4 je za dvojku

Bero4000
23-12-2007, 15:36
bok. registriro sam se samo radi ove teme, dakle: koristim pcsx2 0.8.1 jer sam tog jedino uspio konfigurirat tako da ne steka te da se igra skroz normalno. e sad, neke igre mogu igrat jer imam patcheve za te igre dok neke ne mogu jer nemam patcheve za njih, a na netu ih nemrem pronac. jel neko zna di ih ima za skinut????

kikl0p
23-12-2007, 16:29
si gledo na http://www.pcsx2.com

Bero4000
24-12-2007, 16:27
si gledo na http://www.pcsx2.com

mislis na http://www.pcsx2.netS???
jesam ima neka sitna kolekcija al to tak i tak dobijes skoro sve s programom.

C
25-12-2007, 04:22
Opa, vidim da se tu svašta pisalo dok me nije bilo. Preletio sam okom onako brzo, pa da odmah odgovorim, moram ići spavati.
Prije nego li planirate igrati neku igru na emulatoru, prvo pogledajte listu podržanosti, pa će te imati nade, ili je ne imati do sljedeće verzije emulatora.
Stalno mi stižu PP-i, vezani uz ovaj emulator, pa da kažem, da više nisam u toku toga, ali se sjećam pojedinih stvarčica. Plug-inove je najbolje mješati od stare i nove verzije, a za Patcheve se može editirati svaki Patch za svaku igru, ili napisati Patch za određenu igru, ili pak obrisati. Bero4000, mogu ti za Patchere preporučiti da izbrišeš one koji ti smetaju, a oni koji ti trebaju, da ih jednostavno kopiraš iz novije verzije emulatora u svoj, i po potrebi da te Patchere uključuješ i isključuješ.

cham3leon
23-04-2008, 07:52
Ovoga, sad nedavno sam natjerao pcsx2 da radi. Jel ima neko kakvih iskustava sa GT4 na tome? :wink:

CHOLIK
25-04-2008, 19:42
probavao sam PS2 emulator jer bih htio proći GOW 1 i 2 al ne rade,ne vidi se pola ekrana a sruga je ispunjena nekoim žuto crnim trakama,koji je to vrag.

C
25-04-2008, 19:48
Možda da ga prvo podesiš?

CHOLIK
25-04-2008, 19:50
Podešava san ga dva tjedna mislim da to uopće nije problem,any more ideas?

C
25-04-2008, 19:59
Prvo potraži tu igru na listi, i ako je "Playable", onda je sve OK, a ako je nešto drugo, npr. "Ingame", onda ti je puna Bugova, ili ako je ništa, onda je ne možeš ni igrati. Vjerojatno ti je Ingame.

CHOLIK
25-04-2008, 20:02
A baš sam se bio razveselio da ću je napokon zaigrat.Damn...

C
25-04-2008, 20:09
Pa, prvo pogledaj na listi, ja sam rekao šta mislim da jest, to ne mora biti točno. Možda je baš Playable, ali slabe performanse, ili ne none, ili ne Ingame, ne znam, najbolje ti je da pogledaš sam.

cham3leon
29-04-2008, 08:59
Da, malo je toga playable.
A koliko upoće pomažu patchevi, recimo?

C
29-04-2008, 11:33
Ovisno kako koji, neki u funkcionalnosti, neki u grafici.
Neki uklanjaju 10 grešaka u grafici, neki preskaču određeni frame u animacijama, neki sakrivaju nevaljave stvari pa se na taj način optimiziraju i bude brže, itd.
Ima ih raznih, ovisno što koji patch za koju igru može napraviti.

vkgamer17
29-04-2008, 13:56
pcsx2 sux!!! ne mogu igrati manhunt 2 iako sam nabavio i bios i plugine i sve!!!vjerovatno je nekompatibilan sa hardverom ili tak nesto.

C
29-04-2008, 15:46
Hardware ima mali utjcaj na sve to. Recimo, ako ja igra u PCSX2 jako spora, boljim hardware-om ćeš samo ubrzati process, ali nikda ga se ne može ubrzati do te mjere da radi sve kako treba. Stvar je u programu!
Recimo, ako imaš procesor od 1 GHz, sa 2 GHz-a će ti biti brže za 5%. (Samo primjer.)
Ako PCSX2 nije sređen još za tu igru, i ima blokade, ma kakav god ti imao hardware, neće raditi, jer ima blokade u programu.

Bero4000
05-05-2008, 17:43
pcsx2 sux!!! ne mogu igrati manhunt 2 iako sam nabavio i bios i plugine i sve!!!vjerovatno je nekompatibilan sa hardverom ili tak nesto.

Mudro Zboriš!!!

Bero4000
05-05-2008, 17:46
Dobro jer se barem zna kad ce u potpunosti srediti taj program kao što je sređen za ps1???

C
05-05-2008, 18:25
Čuj, moja pretpostavka, kada se bude prvi put čulo za PS4 (tada će biti usavršen PCSX2, i krenuti će se praviti emulator za PS3). PCSX2 je još puno ne dorađen.

Neven <R>
05-05-2008, 19:38
Upamtite da PCSX2 rade ljudi iz hobija, koji koriste svoje slobodno vrijeme i nisu za to plaćeni.

C
05-05-2008, 19:47
Pa da. Najbolje bi bilo kada bi Sony dao sve što ima o tome, i u mjesec dana bi imali Emulator za PS2 koji može sve pogoniti bez problema. Ali ako Sony to dâ nekome u ruke, nastati će problemi, jer njihov proizvod će biti slabije prodavan, i u tom slučaju, neki ljudi koji hoće napraiti emulator, trebaju ručno sve tražiti, testirati, upisivati, napraviti da bude točno onako kako je u Sony-u, a to je dugotrajan posao.

Sickmanno1
05-05-2008, 20:04
Pa da. Najbolje bi bilo kada bi Sony dao sve što ima o tome, i u mjesec dana bi imali Emulator za PS2 koji može sve pogoniti bez problema. Ali ako Sony to dâ nekome u ruke, nastati će problemi, jer njihov proizvod će biti slabije prodavan, i u tom slučaju, neki ljudi koji hoće napraiti emulator, trebaju ručno sve tražiti, testirati, upisivati, napraviti da bude točno onako kako je u Sony-u, a to je dugotrajan posao.

lol C, daj se slusaj stari...Sony da da raditi emulator, jos gore, da ga sam radi?

Pa ako nisi skuzio glavna fora je prodat PS...a ne prodat igre, barem sto se tice Sonya...

Iskreno, samo bi budala kupila onda PS...

A vjerovao ili ne PS2 se jos uvijek prodaje...ima odlican izbor igara, sa jako dobrom grafikom...+ igre su jeftine + nemoras cekati 2 godine za neki hit ko sa PS3 ^^

C
05-05-2008, 20:17
Pa da, oni gledaju da prodaju svoj proizvod.
Nisi me razumio. Oni ne prave emulatore, ali imaju sve resurse za napraviti emulator koji će biti jednak njihovoj konzoli (ovisno o hardware-u kojeg pojedinac posjeduje). Pošto oni ne prava emulatore, mogu to jednostavno dati onima koji hoće napraviti emulator, i stvar riješena. Ali Sony štiti svoje proizvode, što je normalno.

Sickmanno1
05-05-2008, 20:47
To stoji C, al ono bude bolje...ziher sam...sjecam se prije ista stvar je bila i sa PSX emulatorom, kao i sa N64 emulatorom...a pogledaj sad....rade skoro pa savrseno :D

C
05-05-2008, 21:00
Da. :D

cham3leon
07-05-2008, 07:21
Upamtite da PCSX2 rade ljudi iz hobija, koji koriste svoje slobodno vrijeme i nisu za to plaćeni.

I još ih je tako malo da nije ni čudo da im slabo ide. Ajmo se pridružit :)

C
07-05-2008, 07:52
Toga se i bojim. Neki bi mogli više odmoći nego pomoći. :P

Dropper
25-05-2008, 17:11
BIOS - Ako ne možete izabrati ni jedan kliknite na Set Bios Directory i
nađite file u koji ste Extract-ali BIOS koji ste prije toga skinuli sa
ove teme, označite ga
>OK<
Odaberite BIOS - Europe v02.00(14/06/2004) Console
>OK<


nisam skino nikakav bios!!!

i meni se skinula verzija 0.9.4 ne 0.9.2 i u fajli bios mi nema nista!

C
25-05-2008, 17:24
Očito nisi pratio ovu temu.
Stavio sam Downlaod 4 BIOS-a. USA, Japan, Europe v1.0 i Europe v2.0, a pošto je BIOS vlasništvo Sony-a i ilegalno je da ga se stavlja uokolo, ova tema je doživila lock, te za unlock je trebalo obrisati Downlaod-e BIOS-a.
Ako pogledaš, ova tema je otvorena kada je PCSX2 bio u verziji 0.9.2, a do danas je napredovao, pa je sada v0.9.4.

Ako nekome i dalje bude trebao BIOS (ova četiri koja sam nabrojao), neka mi se javi po običaju, već sam ih dosta podjelio.

CHOLIK
25-05-2008, 17:46
PS 2 emulator meni nije uspio pokrenuti nijednu PS2 igru što mi je frend posudio,iako je pravilno konfiguriran(Knights of the temple 2,Godfather,God of War 1 i 2,PES 2008,NFS most wanted i carbon,...)

C
25-05-2008, 17:52
Kada nisi znao kako je pokrenuti. Vjerojatno si stavio CD/DVD od igre u ROM, izdao naredbu da ti pokrene, i čekao...
Pa naravno da tako neće pokrenuti, kako god da konfiguriraš.

ScorpiuS
25-05-2008, 17:53
A meni si rekao da si pokrenuo GoW lažove jedan.
Probao sam i ja doma pokrenut GoW pa ništa a moćniji mo komp od njegova pa se ja čudim, sad nabavljam Tekken 5 pa ću probat.

Bara
25-05-2008, 18:31
Meni se ne sviđa taj emulator. Skinuo sam ih nekoliko i probavao ali jednostavno neće. Ali ionako koje su to igre sa ps2 tako vrijedne pc-a. Možda okami(rekao sam sranje) ima dobrih igara ali ništa prevrijedno spomena. Jedino GOD OF WAR eeeejjjjjjj to je predobra igra

C
25-05-2008, 18:52
Pa da, najbolji je PC. PC je PC, sve ostalo su konzole. :D
Ovaj emulator još nije u konačnoj verziji, vidiš da još nije ni popunio prvu verziju. Kada bude prva verzija, raditi će za sve, a ona poneka sljedeća verzija će samo popunjavati opcije za konfiguraciju. To je moje mišljenje.
Biti će kao i za PS1, samo kada...

A što se tiče GoF-a, mogli su ga emulirati za PC.
Kao što je bio RE4 (Resident Evil 4 a.k.a. Biohazard 4), prva emulacija mu je bila super, a u drugoj (novijoj) je dodano da se može i sa mišonjom igrati. Nema nikakve bug-ove, fenomenalna emulacija! Više se zalažem za emuliranje igara za sve konzole i PC, nego da se mi trebamo prilagođavati koje kakvim programima za emuliranje. Sony je sigurno protiv emuliranja, jer onda ne mogu zarađivati prodajm konzola.
RE4 nije jedina takva igra koju su odlučili izvorno emulirati.

Bara
25-05-2008, 18:59
Port ili emulacija kako hoćeš biohazard 4(resident...) je bio fenomenalan. Igru sam prešao i nisam mogao vjerovati kako je igra dobra. Nadam se da će još tako napraviti sa nekim igrama. Trebalo bi se to napraviti sa Okami, God of War, Shadow of Colossus definitivno i to je to iako ima još puno dobrih ali ove su po meni najbolje.

Bara
25-05-2008, 19:01
Ne vjerujem baš. Ali da mogu kako ćeš igrat sa joystickom ma daj ej.

C
25-05-2008, 19:16
Port ili emulacija kako hoćeš biohazard 4(resident...) je bio fenomenalan. Igru sam prešao i nisam mogao vjerovati kako je igra dobra. Nadam se da će još tako napraviti sa nekim igrama. Trebalo bi se to napraviti sa Okami, God of War, Shadow of Colossus definitivno i to je to iako ima još puno dobrih ali ove su po meni najbolje.
To ti ja i govorim.

Bara
25-05-2008, 19:18
To brajo onda se slažemo i rasprava je zatvorena šta se još ima reči.

C
25-05-2008, 19:23
Da, ali će tema biti otovrena, za sva ostala pitanja.

Bara
25-05-2008, 19:27
ja se slažem. portovi su uvijek dobrodošli u gaming industriji.LOL za post dolje

C
25-05-2008, 19:32
Osim Sony-u.

Bara
25-05-2008, 20:11
pa na emulatoru trebaš igrati sa joystickom osim ako si ti takvi pro da napraviš port

C
25-05-2008, 20:22
Na emulatoru trebaš igrati sa joystickom?
Jesi ti danas šta pio? Koliko si popio?
Čime su te duvali? Imaš problema s opojnim drogama?

Bara
25-05-2008, 20:25
pa ja sam igrao. ali se može sa tastaturom sereš nisam znao uopće cool. ma možda je to od ovog biokovskog zraka. došao mi u mozak danas sam se popeo na vrh (ne bih se želio hvaliti ali kašlj 1762m kašlj) :rambo:

C
25-05-2008, 20:33
:pray:

@Dropper - Bude za 5 minuta.

ScorpiuS
26-05-2008, 17:46
Ja sam probao Tekken 5 s emulatorom čudan mi je proble.
Likovi kao da nemaju modele nego su im texture kao na ploči ravne i postavljene su na podu.
http://img127.imageshack.us/img127/166/snap001eu3.jpg

C
26-05-2008, 20:21
Pokuašj s podešavanjem pojedinih grafičkih plug-inova.

ScorpiuS
26-05-2008, 20:36
Joj puno si mi pomogao.
Reci malo opširnije.

C
26-05-2008, 20:45
Uz emulator imaš plug-ove za grafičku. Svaki taj grafički emulator je po nečemu specifičan. Recimo jedan bolje radi s 3D, drugi s 2D, treći bolje radi s OpenGL-om, četvrti bolje radi s DirectX-om, itd.
Svaki taj podesiš i sa svakim pokreneš igru, i vidiš dali pod nekim od njih radi kako treba.
Ako ne bude niti jedan mogao, skineš najnoviji i možda uspiješ. Ali ne trebaš niti pokušavati ako je ta igra na listi Ingame ili Intro, tj. ako je Playable, onda je možeš igrati bez problema, samo trebaš podesiti sve.

ScorpiuS
26-05-2008, 20:56
Igra je ozbnačena sa playable, znači može.

C
26-05-2008, 21:03
Yap.
Ali Playable ne znači da je totalno igriva.
Recimo Final Fantasy serijal je playable, i može se igrati bez ikakvih problema, ali na 20 FPS-a.

Miles
06-07-2008, 20:42
Ej ljudi,jedno pitanje. Malo se mučim s Naruto Ultimate Ninja 2. Nikako da normalno radi. Al našao sam rješenje na netu, ispada da radi najbolje sa Pcsx2 0.9.2 verzijom.
Al ja već koristim 0.9.5 verziju igrajući DBZ Budokai Tenkaichi 3 i radi ko suza,ingame glatkih 30-40 FPS-a.
E sad, mene zanima jel mogu koristiti obje verzije istovremeno jer mi se baš i ne briše 0.9.5 verzija jer sam krv pišao dok DBZ nije proradio kak spada.

ScorpiuS
06-07-2008, 20:48
Instaliraj oba. Jednog u jedan folder drugog u drugi.

Dropper
07-07-2008, 12:03
napises mi guide za v 0.9.4 ????


i daj link za skinut bios na pp

C
08-07-2008, 21:01
Ne pisao ti ga ja, ne znam hoću stići, jer sam tu još tjedan dana, a to mi nije jedina stvar za riješiti.

ScorpiuS
08-07-2008, 21:08
napises mi guide za v 0.9.4 ????


i daj link za skinut bios na pp
Skidanje biosa je ilegalno osim ako nemaš konzolu.

Hellboy
08-07-2008, 21:09
i u tom je slučaju ilegalno...smiješ kopirati BIOS iz svoje konzole

ScorpiuS
08-07-2008, 21:16
Viđao sam neke stranice koje su navodile baš da je dozvoljeno skidat bios ako imaš konzolu. Uostalom, kopiranje biosa sa konzole je potpuno komplizirano.

Hellboy
08-07-2008, 21:26
zato i jest legalno...

RIDER32
09-07-2008, 00:40
Ja imam konzolu :P

THX "C" :bravo:

C
09-07-2008, 01:35
A na čemu hvala, ako smijem znati? :oops:

cham3leon
09-07-2008, 13:37
Viđao sam neke stranice koje su navodile baš da je dozvoljeno skidat bios ako imaš konzolu. Uostalom, kopiranje biosa sa konzole je potpuno komplizirano.

Pa i ne mora baš značit da je komplicirano. Moj prijatelj je kopirao BIOS sa plejke koristeći nekakav program koji se zove PS2 dumper (bog zna di ga je našo) koji je poprilično jednostavan. Spržiš program na CD i pokreneš taj CD u plejki, otraga staviš USB stick, i program ti dumpa bios na mem. stick

Izgubljeni
09-07-2008, 20:45
ovo sam proba u 2 navrata ni jednom nije radilo.. našteka san sve postavke kako treba.. nije radilo.. najvjerovatnije sam nesto falia.. nemam ja zivaca za ovo... a i imam ps2 tako da me i nije briga :P

RIDER32
10-07-2008, 02:20
Ja imam jedan drugi problem. Ono je tutorijal za 9.1-9.2 verziju a ja sam skinio najnoviju a to je 9.4 tako da ima nekih razlika.
Moze update tuta ili da mi neko senda 9.1. :roll:

C
10-07-2008, 18:10
Viđao sam neke stranice koje su navodile baš da je dozvoljeno skidat bios ako imaš konzolu. Uostalom, kopiranje biosa sa konzole je potpuno komplizirano.

Pa i ne mora baš značit da je komplicirano. Moj prijatelj je kopirao BIOS sa plejke koristeći nekakav program koji se zove PS2 dumper (bog zna di ga je našo) koji je poprilično jednostavan. Spržiš program na CD i pokreneš taj CD u plejki, otraga staviš USB stick, i program ti dumpa bios na mem. stick
Sigurno ga je skinuo od tamo gdje sam ga ja stavio, jer sam ga stavio skupa sa onim programčićima za 3D kod Final Fantasy-a X i X-2. :)


Meni fali neki bios folder. A čuo sam od frenda da ga je nemoguće legalno nabaviti. Da bi morao rastavit plejku ili nešta takvog. Može mali help? Nije piratstvo nego me samo zanima kako da dobijem taj bios folder.
BIOS folder ti se nalazi u folderu gdje si instalirao emulator i u taj BIOS folder trebaš samo ubaciti BIOS-e.


Ja imam jedan drugi problem. Ono je tutorijal za 9.1-9.2 verziju a ja sam skinio najnoviju a to je 9.4 tako da ima nekih razlika.
Moze update tuta ili da mi neko senda 9.1. :roll:
Misliš ovaj zadnji broj nije 9.1, nego 9.4? :D
Napisao bih ja, i to sve, ali ćete trebati pričekati, jer u nedjelju idem na put, pa sređujem stvari neke i posliće, pa kada se vratim bi mogao, ako nije problem. Možda do tada izađe još novija verzija. :D

Volio bih kada bi mogao editirati prvi post u ovoj temi, kada budem pisao za novu verziju post.

C
10-07-2008, 18:16
P.S. Imaš i u opcijama emulatora da nađeš taj folder, tj. taj BIOS ti može biti bilo gdje, u podešenjima samo namjesti folder od biosa, da bude u C:\Program Files\PCSX2\BIOS ili tako nešto, ovisno gdje si stavio BIOS na PC.

RIDER32
10-07-2008, 23:05
Misliš ovaj zadnji broj nije 9.1, nego 9.4? :D

To sam i reko :)
Pitaj nekog admina da ti to odobri.


Ima neko 9.1 :roll:

Miles
10-07-2008, 23:23
Jel netko od vas igra možda Naruto Ultimate Ninja 2?
Jer imam problema s tom igrom. Igra se ruši u story mode-u kod prelaska u nova područja. Sve ostalo radi ko urica. FPS je na oku ugodnih 35-40.
Koristim 0.9.4. verziju.
Pluginsi:
Graphics: GSdx (MSVC 15.00, SSE2) 0.1.4.
Sound: Zero SPU2 0.4.6
Any help aprpeciated. :P

Arbiter of Change
10-07-2008, 23:24
Možeš probati sa različitim verzijama emulatora, ali obavezno pogledaj kako stoji na compatibility listi koja se nalazi na emulatorskoj stranici (ne znam sada napamet koja je tako da ćeš morati proguglati).

Miles
10-07-2008, 23:27
Možeš probati sa različitim verzijama emulatora, ali obavezno pogledaj kako stoji na compatibility listi koja se nalazi na emulatorskoj stranici (ne znam sada napamet koja je tako da ćeš morati proguglati).
Ma nema frke za compatibility, Naruto je potpuno igriv, bar po toj listi. A probao sam sa 0.9.2 verzijom( s njom se igra neće ni pokrenut, nakon playstation logoa je samo crni ekran) a sa beta verzijom-0.9.5( s kojom bez frke vrtim Budokai Tenkaichi 3) je ista stvar kao i sa 0.9.4 verzijom, dakle ne radi story mode.

C
10-07-2008, 23:49
@Arbiter - Kompitabilne liste su u samom programu, ali se i ovako mogu naći.

@RIDER32 - Mislim da ti ja imam 0.9.1 i 0.9.2, ali Bog zna gdje su, negdje na DVD-ima.

C
26-07-2008, 00:37
BTW Nisam još u mogućnosti stvaranja nove Biblije, nego evo samo još jedan mali žnj(?).
Još nije izašla verzija 0.9.5, tj. dostupna je samo v0.9.4, ali sam našao 0.9.5, pa ako netko ima volje da isproba i javi kakva je ova 0.9.5 Beta verzija, s obzirom da je nema na službenim stranicama.
Ide....

http://i212.photobucket.com/albums/cc94/Dl4All/Playstation-2-Emulator.jpg

PCSX2 0.9.5 SVN Rev. 377
Noteable changes in this beta:

Improved handling of VU flags, fixes SPS on Dark Cloud/Chronicle, God of War and stops the falling through the floor problem on Metal Gear Solid 3.

FPU Fixes for ordering errors (text on Tales of Legandia)

This Version have many fixed bugs
Try this
Link
http://www.ziddu.com/download/1636444/s ... O.rar.html (http://www.ziddu.com/download/1636444/sUBVERSIO.rar.html)

Edit: BTW Dobio sam informaciju da treba šifra....
Ako imate volje za čekanjem dok se šifra provali s programima....

Snake
26-07-2008, 09:07
stops the falling through the floor problem on Metal Gear Solid 3.
jel to znači da je igriv ili?
jel se zna kad službeno izlazi finalna verzija 0.9.5?

C
26-07-2008, 14:56
Ne bih znao šta to točno znači.
Možda je potpuno igriv, a možda je samo riješeno par bugova.

Pogledaj na službenoj web stranici kada izlazi. Koliko znam, nema još info o tome.

Miles
26-07-2008, 15:40
BTW Nisam još u mogućnosti stvaranja nove Biblije, nego evo samo još jedan mali žnj(?).
Još nije izašla verzija 0.9.5, tj. dostupna je samo v0.9.4, ali sam našao 0.9.5, pa ako netko ima volje da isproba i javi kakva je ova 0.9.5 Beta verzija, s obzirom da je nema na službenim stranicama.
Ide....

http://i212.photobucket.com/albums/cc94/Dl4All/Playstation-2-Emulator.jpg

PCSX2 0.9.5 SVN Rev. 377
Noteable changes in this beta:

Improved handling of VU flags, fixes SPS on Dark Cloud/Chronicle, God of War and stops the falling through the floor problem on Metal Gear Solid 3.

FPU Fixes for ordering errors (text on Tales of Legandia)

This Version have many fixed bugs
Try this
Link
http://www.ziddu.com/download/1636444/s ... O.rar.html (http://www.ziddu.com/download/1636444/sUBVERSIO.rar.html)

Edit: BTW Dobio sam informaciju da treba šifra....
Ako imate volje za čekanjem dok se šifra provali s programima....
Ak se taj link odnosi na tu 0.9.5 betu, ja ju imam i nikakvu šifru ne moram imati. Dapače komotno vrtim DBZ Budokai Tenkaichi 3 na toj beti.

C
26-07-2008, 15:55
Da, ali za tu arhivu *.rar treba šifra.
Brijem da je na tim stranicama negdje šifra, jer je sve na toj stranici pod jednom te istom šifrom.

http://www.ziddu.com

Miles
26-07-2008, 16:01
Da, ali za tu arhivu *.rar treba šifra.
Brijem da je na tim stranicama negdje šifra, jer je sve na toj stranici pod jednom te istom šifrom.

http://www.ziddu.com
Hm,a da ja uploadam svoj .rar i stavim tu link, jer za njega ne treba šifra?

C
26-07-2008, 16:12
Neka se prvo javi ako ga netko hoće, ti daj malo više info ako možeš, pa ako netko zatraži, stavi.

Miles
26-07-2008, 16:34
A već ga stavio na rapidshare. :P
http://rapidshare.com/files/132616805/p ... 77.7z.html (http://rapidshare.com/files/132616805/pcsx2svn377.7z.html)
Kod ove verzije nema nikakve instalacije, samo oba file-a stavite u folder gdje su vam pluginsi, bios(koji ste izvukli iz vaše plejke,jelda) i ostali folderi.
Koja je razlika između dva file-a? Pojma nemam, a nije ni bitno. Pcsx2tsvn377.exe se preporuča ako koristite Windows XP sa SP2 ili SP3, onaj drugi file(bez slova t u sebi) je za ak koristite nešto prije toga.
Uglavnom tu su vam upute, nema veze što su za 0.9.2 verziju, nema nikakve razlike.
http://www.pcsx2.net/guide.php

Od igri jedino sam siguran za Budokai Tenkaichi 3 da radi na beti. Ak netko odluči to igrati na kompu nek me samo pm-a pa mu kažem točno koje pluginse treba i kako postaviti settingse za pluginse,cpu itd.
I ne živčanite ak iz prve ne uspijete pokrenuti neku igru. Meni je trebalo preko mjesec dana surfanja po netu, čitanja stojednog uputstva, i dosta petljanja po pluginsima da sredim Budokai Tenkaichi.

Snake
26-07-2008, 16:40
ajd baš ti hvala za rs link
evo probat ću sad, iako mgs3 još nije igriv zanima me samo dokle su stigli u izradi.

C
27-07-2008, 02:25
BTW Dodano na službeni web.

Ide:

PCSX2 0.9.5 SVN Rev. 377
Noteable changes in this beta:

Improved handling of VU flags, fixes SPS on Dark Cloud/Chronicle, God of War and stops the falling through the floor problem on Metal Gear Solid 3.

FPU Fixes for ordering errors (text on Tales of Legandia)

Download: http://www.pcsx2.net/files/11986

@Slijepci (uključujući i mene) - Evo ovdje više info o meti v0.9.5:
http://www.pcsx2.net/downloads.php?p=publicbeta

@Miles - Nisi se trebao mučiti oko uploadanja, sada ima i na službenom web.u. ;)

Edit: MGS3 na 0.9.4 verziji je realno na 11-24 FPS-a, što bi značilo da je na 0.9.5 vjerojatno preko 30 FPS-a.

Snake
27-07-2008, 15:30
MGS3 na 0.9.4 verziji je realno na 11-24 FPS-a, što bi značilo da je na 0.9.5 vjerojatno preko 30 FPS-a.

hmm... ovakva su moja iskustva - na 0.9.5 beti program se ruši kad pokrenem igru
na 0.9.4 igra se pokrene (ali bez zvuka) i u menijima ide savršeno, animacije prikazuje ok iako su boje čudne, kad dođe do razgovora s codecom vuče se na 2 fps-a što znači da treba pola sata dok sama igra počne a to nisam izdržao. izgleda mi kao da će bit moguće zaigrat to preko emulatora - ali 2015. godine tek :rotfl:

C
27-07-2008, 22:39
Ovisi koje stvarčice koristiš i kako ih podesiš.

C
31-07-2008, 07:24
Evo najnoviji update compatibility liste, pa pogledajte ako hoćete. Uključena je i verzija 0.9.5:
http://www.pcsx2.net/compat.php?c=key
To je tumač boja, a na vrhu imate abecedu, slovo po slovo, ovisno koju igru tražite, a desno sve ukupni broj statusa igara (vezano za tumač).

Dyslexia
15-09-2008, 01:03
EJ ljudovi igrao sam prije Final Fantasy X na PCSX2 i sve mi je glatko islo, ali sad imam vistu i ponovo sam krenio igrat i sve mi dobro radi nekih 10 min kad najednom neko zujanje igra stane i plavi ekran se pokaze, System Memory Dump, kako to rijesit jer imao tko slican problem, znam sta je ovo ali kako da to izbjegnem.

C
15-09-2008, 17:12
Ja imam te probleme, ali ti problemi ti se ne javljaju samo kod PCSX2, nego cijeli system je pod tim problemom. Meni se znao javljati kada bi PC stojao samo upaljen i ništa ne radio, nekada se ne bi nikako pojavio, a nekada se pojavi svako malo. U glavnom, problem sam riješio Glary Utilites-om. Ako ti se još nakon BSOD-a pokrene system (Windows) sa recovery console-om (ili sl.) i error-om 256_1, 512_1, 1024_1 ili 2048_1, radi se o RAM-u. Nije tehnički kvar, nego u systemu.

Dyslexia
15-09-2008, 22:19
Rijeseno, moro sam vratit na defaultni clock

flander
18-09-2008, 16:21
jel treba imat dual core i ostale đinđe minđe novog doba da igre rade normalno ili to ipak ima veze sa verzijom emulatora ?

jel sam tu negdije naćuo da lik uredno vrti DBZ3 :D

C
18-09-2008, 16:43
Već sam to rekao. Reći ću opet. Kod PCSX2 hardware će malo pomoći, jer software (PCSX2) nije toliko obrađen.
Recimo, na igrama koje si mogao sa 10 FPS-a pogoniti na starijim verzijama emulatora, na najnovijoj verziji i na istoj konfi ćeš tu istu igru pogoniti na 30 FPS-a, tj. tu nema nikakve veze hardware. Pomoću hardware-a možeš samo ubrzati za malo, kojih 5 FPS-a, jer je PCSX2 blokira, bugovi i sve ostalo ostaje nerješeno. Boljim hardware-om ćeš ubrzati par postotaka igru i samim time poboljšati javljanje bug-ova. Ja sam na staroj konfi tjerao FFX na 5 FPS-a, novijim emulatorom na 20 FPS-a, sa istom tom starom konfom. Sada imam noviju grafičku, koja može pogoniti Crysis na high sve, ali kod PCSX2 to ništa ne znači. Dok PCSX2 ne bude razrađen, neće niti hardware imati veliki utjecaj na igranje s emulatorom.

Općenito, pogledaj PS2 konfiguraciju. Na PS2 ćeš igre tjerati na 60 FPS-a, a sa PC-om koji je doslovno 2 do 3 puta jači grafičkom, procesorom, brzinom čitanja i svime ostalim, igru ćeš tjerati na 10 FPS-a.

Hardware ti tu ne igra veliku ulogu. Ja sam pokušavao i sa OC-em, nisam dobio ubrzanje niti jednog FPS-a.

flander
18-09-2008, 16:46
aha cool

dakle mogu se dalje nadat ^^

C
03-10-2008, 13:55
Evo za one zahtjevne emulatične ljudove. Stvar je vrlo jednotavna, komplet svih mogućih emulatora (za svaku konzolu ima minimalno 2 emulatora, pa na više, primjerice, za PSP ih ima 2, za PS1 njih 5) za sve konzole. Pri njegovom pokretanju, pokrenuti ćete jedan prozor u kojem birate marku (Microsoft, Sony, Sega, Nitendo). Npr. odaberete "Sony" i onda će vam se za tu marku pojaviti PSP, PS1 i PS2, i ako kliknete recimo na PSP, otvoriti će vam se folder u kojem su arhivirani (ili u složenim folderima) emulatori za PSP koje trebate otpakirati kako bi ih podesili/koristili (one u folderima odmah možete koristiti). Ista stvar je i sa ostalim konzolama.
Evo lista od koje marke, koje sve konzole podržava:

Microsoft:
-Xbox

Sega:
-Dreamcast
-Game Gear
-Master System
-Sega Saturn
-Genesis

Sony:
-PlayStation 1
-PlayStation 2
-Play Station Portable (PSP)

Nitendo:
-Gameboy
-Gamecube
-Nitendo 64
-Nitendo DS
-Nitendo NES
-Snes
-Virtual Boy

Ovaj emulator ima ~95 MB-a.
Download sa MegaUpload-a što sam uploadao (ako se nekome dâ uploadati na ostale servere, neka uploada i ovdje stavi link):
http://lix.in/-3031f1

Teon
03-10-2008, 15:12
E super, PSP emulator, sad mogu odigrat MGAc!d bez da posudjujem od frenda :)

C
03-10-2008, 15:19
Ahh, teško. I ja hoću jednu igru da prijeđem, a ta igra je za PSP. Pokušao sam već, ali ne znam kako to sa slikama raditi. Nabavim ja sve, cijeli BIOS za PSP i sve to, ali onda kada moram riješiti da otvorim tu i tu igru, ja to ne znam, jer traži neki format koji ja nemam niti iz PSP c/p igre. Pa to ne kužim baš. Znaš ono kada odeš tako reći na open, pa te pita da otvoriš igru, tj. da odabereš njezin file. Također nisam skužio isto to, samo na sličnu foru gdje jednostavno u jedan folder slažeš sve igre koje želiš da igraš na PSP-u.

Teon
03-10-2008, 15:26
A dobro, onda cu ponovo prelazit pokemone na gba :)

C
03-10-2008, 15:47
He, he. Ja sam napunio slotove od MegaUpload-a. Skinuo 4 GB-a sa njega danas, a imam još 1 GB i sada ne mogu skidati. :(
Edit: Moram čekati 88 minuta. Uff....

kikl0p
03-10-2008, 20:38
citam sad opet ove upute i nakraju pise da mi beta verzija moze sjebat komp ja koristim PXSX 0.9.5 390_PPr87_pcsx2.exe
jel ima opasnosti da mi ovaj sjebe komp ili ne :o

Ghost_Rider
04-10-2008, 15:40
ja hocu da igram sa bratom wwe smackdown vs raw 2008 preko ovog emulatora,ija imam analogni jojstik a moj brat bez analoga ad umene jojstik ide sve ok a umog brata nece ni da radi,molim help sto prije inace cu poluditi zelim da igram s bratom igru.pls help

C
06-10-2008, 12:50
@kikl0 - Ne možeš znati dok se ne dogodi. No u principu teško će se nešto loše dogoditi, ali nije za vjerovati Beta verzijama, jer Beta verzije same po sebi nisu testirane, što znači da ih korisnici testiraju, i ako test prođe OK, sve super, a ako test ne prođe, moguće je od nerada aplikacije do razih kvarova.

@Ghost_Rider - Misliš da igrate preko LAN-a, ili?

Ghost_Rider
07-10-2008, 12:32
ne,mislim da igramo na jednim kompu zajedno,pa sad nece jedan gamepad da ide nikako u drugim igrama (ne na emulatoru)za pc i ide sve ok a u emulatora nece,neznam sto.

C
07-10-2008, 12:51
Pa podesi joystick i raditi će kako treba.

Ghost_Rider
14-10-2008, 13:31
jel ovaj emulator za ps2 moze pokrecati igre od ps1,jer mi je u epsxe emulatoru grafika skroz jadna pa nije dobra za igru,pls help

C
14-10-2008, 13:54
Emulator za PS1 pokreće samo igre od PS1. Emulator za PS2 pokreće samo igre od PS2.
Što se tiče grafike, možeš ju podesiti kako te volja. Od najlošije možeš podesiti da bude najbolja, samo je stvar tvojih podešenja i koliko se kužiš u njih, jer ako se ne kužiš, podešenja će biti katastrofalna, a ako se kužiš, i podesiš sve najbolje što možeš, grafika će ti biti OK.

Ghost_Rider
14-10-2008, 21:43
mnogo hvala,mislim da vam nisam vec dosadio sa pitanjima ak mi mozes napisati koje plugini su naj bolji za psx emulator,jos jednom hvala

C
15-10-2008, 07:22
A ne znam sada na pamet. Kada ih imaš sve, mislim da je drugi i treći, ili treći i četvrti, po redu.

Ghost_Rider
15-10-2008, 12:07
ok,napravio sam izgleda kao na ps1.

C
15-10-2008, 12:58
Naravno da izgleda kao igra sa PS1, jer i jest sa PS1. :D
Sigurno neće biti 3D, sa potrebom za DX10, AA filterima, i sl. :P

Teon
16-10-2008, 13:48
Jel postoji kakav xbox360 emulator?
Bas mi se igra PoP Classic, imam ga na mobu i vraca uspomene na onaj dobri stari original :cry:

C
16-10-2008, 13:58
Naravno da postoji. Čitaj moj post na prethodnoj stranici:

Evo za one zahtjevne emulatične ljudove. Stvar je vrlo jednotavna, komplet svih mogućih emulatora (za svaku konzolu ima minimalno 2 emulatora, pa na više, primjerice, za PSP ih ima 2, za PS1 njih 5) za sve konzole. Pri njegovom pokretanju, pokrenuti ćete jedan prozor u kojem birate marku (Microsoft, Sony, Sega, Nitendo). Npr. odaberete "Sony" i onda će vam se za tu marku pojaviti PSP, PS1 i PS2, i ako kliknete recimo na PSP, otvoriti će vam se folder u kojem su arhivirani (ili u složenim folderima) emulatori za PSP koje trebate otpakirati kako bi ih podesili/koristili (one u folderima odmah možete koristiti). Ista stvar je i sa ostalim konzolama.
Evo lista od koje marke, koje sve konzole podržava:

Microsoft:
-Xbox

Sega:
-Dreamcast
-Game Gear
-Master System
-Sega Saturn
-Genesis

Sony:
-PlayStation 1
-PlayStation 2
-Play Station Portable (PSP)

Nitendo:
-Gameboy
-Gamecube
-Nitendo 64
-Nitendo DS
-Nitendo NES
-Snes
-Virtual Boy

Ovaj emulator ima ~95 MB-a.
Download sa MegaUpload-a što sam uploadao (ako se nekome dâ uploadati na ostale servere, neka uploada i ovdje stavi link):
http://lix.in/-3031f1
Vidiš ovaj prvi koji sam nabrojao? Pa to ti je taj, zar ne?

Teon
16-10-2008, 14:33
Daj citaj svoj i moj post ...

To sam skinuo, no Xbox nije xbox 360 ...

C
16-10-2008, 17:23
Pitam, jesi li barem pokušao(?), tamo su dva emulatora za Xbox. Možda je jedan onaj koji tražiš.

GeForce
16-10-2008, 17:30
emulator za xbox360..de se ti šališ ili*

cham3leon
16-10-2008, 17:32
Da, još ćeš reć da ima i za PS3 :D

Neven <R>
16-10-2008, 17:45
Nema emulatora za X360, nisu ni prvi Xbox emulirali još kako treba.

cham3leon
16-10-2008, 17:47
Jasno.
najbolje da je i X360 emulator u funkcionalnom stanju, di bi nam bio kraj?

C
16-10-2008, 17:49
Na Xbox-u sljedeće generacije? :P