PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lucas Arts



RIPtheREAPER
24-11-2006, 20:15
:pray:
Svaka ima dala kako bi rekao smajlic.
Po meni oni su legende u pravljenju avantura. Za SW neznam jer nemogu igrat :( .
Zanima me za koje ste vi culi igra od Lucasa (od abbadonwera) a da nisu ove: Indiana Đons, Day Of the tentacle i Sam`n`Max.

DrunkyDuck
24-11-2006, 20:30
Niti jedna Lucas Arts igra nije abandonware, get over it.

A ako cemo o LA avanturama: Monkey Island 1, 2 & 3, Loom i Grim Fandango.

RIPtheREAPER
24-11-2006, 20:33
joj, da!
zoboravio sam da sam pokusao skinut neku a ona ima jos zastitu

BTW: 100 post!!

POSA
24-11-2006, 20:33
grim fandango
najbolja mi avantura
jedna od top 5 igara uopće
obitelj bih prodao za nastavak

no ima nade. šuška se da tim burton radi film. savršeni redatelj za savršenu igru = savršen razlog za umrijeti

RIPtheREAPER
24-11-2006, 20:46
ja sam cuo za taj Grim Fandango ali neznam o cemu se radi pa da mi mozda neko objasni.

The Boz
24-11-2006, 20:48
Za GF to su samo glasine, nažalost. Ima na netu tonu krivotvorenih intervjua, dokaza i takvog sranja. Baci pogled na Grim Fandango na Wikipediji i pogledaj deleted materials, ima oko 142132 lažnih članaka o filmu.
But man would that rule!

Rocchiro
24-11-2006, 20:51
legendarne igre...Grimm Fandango,Full Throttle,Sam & Max,Monkey Island :pray:

WEASEL
24-11-2006, 20:56
ja sam cuo za taj Grim Fandango ali neznam o cemu se radi pa da mi mozda neko objasni.

mocna avantura, imao sam je al nije radio cd , stao na 15% igre. Uglavnom ako si gledao onu seriju tko živ tko mrtav, tako nešto. Ti si Reaper(smrt), lik koji živi u gradu mrtvaca i zarađuje za život dovodeći normalne ljude tu...tako nešt:)

RIPtheREAPER
24-11-2006, 21:04
evo tu mozete nac sve adventure (koje koriste SCUUM i GrimE engine)
KLIKNI ME! (http://en.wikipedia.org/wiki/LucasArts_adventure_games)
Odo ja igrat DoTT.
pozz

Stryder
24-11-2006, 22:28
Grim Fandago Legendarna Igra....

Rocchiro
24-11-2006, 22:41
Grim Fandago Legendarna Igra....

najepskija izjava svih vremena

"My scythe,I like to keep it next to where my heart used to be."

coki
24-11-2006, 23:35
meni su najlegendarnije igre od lucasartsa (od starih) sw battlegrounds i roque squadron (mislim).

W3DR4N
25-11-2006, 00:12
Top3 Lucasove avanture
1. Fate of Atlantis
2. Day of the Tentacle
3. Grim Fandango

Zapravo je zanimljivo, koliko god im avanture bile poznate, da najbolja Lucasova igra ipak nije avantura. Onu najelitniju i najbolju lucasova kremu čine X-Wing i TIE Fighter. (IMO)

Neven <R>
25-11-2006, 11:01
Meni su ipak draže avanture od fokusiranja na SW franšizu, makar i tamo ima nekih neloših igara.
BTW od 1.1.2007, će neke Lucas Artsove igre postati abandonware, ne znam je li to poseban dogovor Abandonije i ESA ili općenito odluka Lucas Artsa.
http://www.abandonia.com/forum/index.ph ... event_id=1 (http://www.abandonia.com/forum/index.php?act=calendar&cal_id=1&code=showevent&event_id=1)

Među njima su i Monkey Island 1 i 2.

Stryder
25-11-2006, 11:15
Meni su ipak draže avanture od fokusiranja na SW franšizu, makar i tamo ima nekih neloših igara.
BTW od 1.1.2007, će neke Lucas Artsove igre postati abandonware, ne znam je li to poseban dogovor Abandonije i ESA ili općenito odluka Lucas Artsa.
http://www.abandonia.com/forum/index.ph ... event_id=1 (http://www.abandonia.com/forum/index.php?act=calendar&cal_id=1&code=showevent&event_id=1)

Među njima su i Monkey Island 1 i 2.

Ima dobrih igara :pray:

karboniziran
25-11-2006, 11:23
ja sam cuo za taj Grim Fandango ali neznam o cemu se radi pa da mi mozda neko objasni.

mocna avantura, imao sam je al nije radio cd , stao na 15% igre. Uglavnom ako si gledao onu seriju tko živ tko mrtav, tako nešto. Ti si Reaper(smrt), lik koji živi u gradu mrtvaca i zarađuje za život dovodeći normalne ljude tu...tako nešt:)

čuo sam za tu igru,moram je negdje nać,obožavam tu seriju, ta je igra za mene!!!

-što nije the neverhood isto od LA?

full throttle zakooon!

---avanture su im zax,zbog njih i obožavam toliko avanture,jedva čekam runaway 2!!
:D

SH4D0W
25-11-2006, 11:24
damn stalno zaboravim na GF!
uz sve silne Avanture koje sam prešo ta je još na slobodi!
Moram je nači!!... :-x

DrunkyDuck
25-11-2006, 13:41
što nije the neverhood isto od LA?
Ne, Dreamworks je izdavac Neverhooda.

RIPtheREAPER
25-11-2006, 13:44
sada trenutno od lucasa igram the day of the tentacle.
igra je zakon!
cak mozda bolja od fate of atlatis

DrunkyDuck
25-11-2006, 14:07
Tesko je usporediti crtic sa realnijom (recimo) igrom.

Zagonetke su mi jednako dobre u obadvije igre.

mrs.croft
25-11-2006, 14:46
od lucasa Grim Fandango je najbolja igra...Sam&Max i Full Throttle su također zakon.

25-11-2006, 18:40
Ma Full Throttle je najbolja ikad!
Grim i MI rulaju, ali osobno mislim da su starije avanture tipa McKraken i DoTT bolje od novijih, gadio mi se MI4, al dobro..

Prince-Artas
25-11-2006, 19:12
Meni su ipak draže avanture od fokusiranja na SW franšizu, makar i tamo ima nekih neloših igara.
BTW od 1.1.2007, će neke Lucas Artsove igre postati abandonware, ne znam je li to poseban dogovor Abandonije i ESA ili općenito odluka Lucas Artsa.
http://www.abandonia.com/forum/index.ph ... event_id=1 (http://www.abandonia.com/forum/index.php?act=calendar&cal_id=1&code=showevent&event_id=1)

Među njima su i Monkey Island 1 i 2.

među navedenim igrama je i "J.R.R. Tolkien's Riders of Rohan" jel to ko igrao

RIPtheREAPER
25-11-2006, 22:48
Ja ne ali sumnjam da ga mozes skinut.

v4MP1r3
26-11-2006, 11:10
top lucas's??

1. Monkey Island 3
2. Grim fandango
3. Ostatak Monkey Islanda

p.s.
MI 4 se NE RACUNA jer to nije ni igra za OPC nego FCKING PS2... bez uvrede fanovima konzole, ali MI je uvijke bio za PC a kad je LA krenuo u komercijalu, htio je vise zaraditi na konzolama

DrunkyDuck
26-11-2006, 12:18
Ja bih stavio MI 1 & 2 na prvo mjesto jer su na njima ipak radili genijalni Ron Gilbert, Tim Schafer i Dave Grossman, a dvojka je trebala biti zavrsetak.

Moglo bi se reci da je i CMI komercijala jer je bez puno smisla dodan na dvojku (Kraj dvojke: Guybrush se kao klinac budi u Luna-Parku, LeChuck mu je zapravo stariji brat koji ga maltretira - pocetak trojke: Guybrush usred mora bez ikakvog objasnjenja, samo ga LeChuck pita kako je uspio pobjeci iz "Carnevala of the damned")

Takodjer, na trojci nije radio niti jedan od originalnih tvoraca MI-a.

No i CMI je radila jako dobra ekipa (pogotovo Bill Tiller na mjestu vodeceg dizajnera grafike) i napravili su odlicnu avanturu koja mi je sigurno medju najboljih 5 igara, ali ne ispred 1 & 2. :)

Cetvorka je smeche koje se nikad nije smijelo dogoditi, pokusaj da se zaradi na MI imenu.

RIPtheREAPER
26-11-2006, 12:55
Cetvorka je smeche koje se nikad nije smijelo dogoditi, pokusaj da se zaradi na MI imenu.
To i ja kazem. Cisti pokusaj zavarivanja publike sa 3d grafikom.
I sta su dobili time ako su priča i igrivost smeche????

Arbiter of Change
26-11-2006, 13:10
Loom anyone?

Rocchiro
26-11-2006, 15:29
ja sam jednom prilikom u sloveniji naletel na paket:Grim Fandango,Full Throttle,The Dig i Sam&Max za cijenu jedne igre :)

naravno,kupil sam odmah 8)

RIPtheREAPER
26-11-2006, 19:52
Jel neko zna di ima za kupit te abbadonware igre u Zagrebu za manje od 100kn (nemojte sada napisat da ima za 99.99kn jer to ne važi :D ) a da je u paketu kako je i Hazaplast kupio.

DrunkyDuck
26-11-2006, 20:01
U algoritmu bi trebali biti Broken Sword 1 & 2, 100tinjak kuna svaki. Detaljno sam procesljao za bilo kakve LA avanture (osim MI4), ali nista. Ali to je bilo prije par mjeseci.

Lord Jambrek
06-12-2006, 09:54
Meni je definitivno najlegendarnija igra od LA stara pucačina i prvi fps koji sam igrao i zove se Outlaws. El zna gdje ima za kupit, meni je drugi cd otišo kvragu. Uglavnom one pre zakon animacije i tajni prolazi, pogotovo onaj na 1. levelu kad ideš po kanalizacijama i naletiš na 2 aliena koji režu kravu. pre dobro.

DrunkyDuck
06-12-2006, 18:16
We're gonna get you marshall!
Yer' outnumbered!

Zaboravio si spomenuti dinamit koji se pali cigarom, onu starinsku strojnicu i bonus levele na kojima lovis poznate kriminalce divljeg zapada.

E da, i odlican soundtrack.

Lord Jambrek
06-12-2006, 19:33
We're gonna get you marshall!
Yer' outnumbered!

Zaboravio si spomenuti dinamit koji se pali cigarom, onu starinsku strojnicu i bonus levele na kojima lovis poznate kriminalce divljeg zapada.

E da, i odlican soundtrack.

jaooooooooooo, legendarni dinamit. Ti bonus leveli su mi bili zakon, jedino nisam znal kak da prođem onaj gdje počne strop padat na mene.