PDA

Pogledaj cijelu verziju : DUBLI windovzi



Tomy
24-11-2006, 15:44
Problem je sljedeci:Kada upalim komp na pocetku mi pise da imam dva WINXP i da odaberem onaj s kojim cu raditi no stos je u tome i kad sam formatiro disk na kojem su bili jedni to mi se jos uvjek pokazuje postoji li nacin da to uklonim????

FearLess
24-11-2006, 15:53
desni klik na my computer properties/advanced/startup and recovery ik odes na time to display the list i stavis 0 sec
i gotov problem

POSA
24-11-2006, 15:59
desni klik na my computer pa properties pa advanced pa Startup and Recover pa Edit. sad pazi, ako izbrišeš krivo onda si tek u kurcu. trebaš izbrisati onaj dio koji se odnosi na one windowse koji ti ne trebaju
evo kako je kod mene

[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /TUTag=JBZT1B /Kernel=TUKernel.exe
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional (TuneUp Backup)" /noexecute=optin /fastdetect /TUTag=JBZT1B-BAK

ispod operating systems su nabrojani windowsi koji se dižu i sad da ja hoću obrisati ovaj od tune up-a obrisao bih sve od ovog drugog po redu multi(0)disk.....
lakše ti je ako si imao windowse xp i neke druge (98, mil, nt) onda obišeš onaj dio koji u sebi sadržava ime tih windowsa


inače to ti ne predstavlja nikakav problem za sustav, samo je eto možda nezgodno

to još možeš riješiti ako opet u bootloaderu (kojeg otvaraš pritiskom na prije spomenuti Edit) opciju timeout namjestiš na 0 ili 1. tako će se uvijek dizati onaj prvi na listi