PDA

Pogledaj cijelu verziju : microfon zAyebava



Jerry
24-11-2006, 09:48
khm...prije sam imao MS-ovo napajanje i sve je radilo ok dok ga nisam skurio (2),,i sad sam uzeo neko neonovo od 300 ili 400w,i kad uštekam microfon,monitor se ugasi odnosno onaj gumb bude crven što znači da niej uštekan u comp,a kad izštekam mic. onda sve radi,pa jel to napajanja ??
konfa m ije radeon 9250,sempron 2500+,768 rama.A mic mi treba za TS CoD2 :cry:

NITROS
24-11-2006, 09:52
khm...prije sam imao MS-ovo napajanje i sve je radilo ok dok ga nisam skurio (2),,i sad sam uzeo neko neonovo od 300 ili 400w,i kad uštekam microfon,monitor se ugasi odnosno onaj gumb bude crven što znači da niej uštekan u comp,a kad izštekam mic. onda sve radi,pa jel to napajanja ??
konfa m ije radeon 9250,sempron 2500+,768 rama.A mic mi treba za TS CoD2 :cry:

Kolko se meni cini nesto si krivo spojio unutar kompa, i sada dolazi do nekog variranja napona kada ti ustekas mikrofon. Inace nema veze napajanje sa monitorom. Ovako probaj, pogledaj dali si dobro ustekao kabl od monitora u graficku, i dali je dobro ustekan u samom monitoru, jer je moguce da ti kada slazes mikrofon pomaknes monitor pa ti izgleda da mikrofon ustvari to radi. Kuzis ??

Jerry
24-11-2006, 09:53
kužim budem probao,thanks nitro care :pray:

Jerry
24-11-2006, 10:13
ovo sam riješio (nitro care :pray: ) e sad mi se mic preslabo čuje....

NITROS
24-11-2006, 10:17
ovo sam riješio (nitro care :pray: ) e sad mi se mic preslabo čuje....

hehehe :)
E ovako imas u desnom kutu mali zvucnik, klikni na njega 2 puta, otvorit ce ti se volume control. U njemu imas podesavanje zvuka sveg i svaceg u kompu. Ako nema microphone onda odi pod options-properties i tam u onom dolje izborniku scrollaj dolje i pri kraju ti je microphone i tamo stavi kvacicu, i sada ces moci pojacati mikrofon :) eto to je to

Jerry
24-11-2006, 10:19
ovo sam riješio (nitro care :pray: ) e sad mi se mic preslabo čuje....

hehehe :)
E ovako imas u desnom kutu mali zvucnik, klikni na njega 2 puta, otvorit ce ti se volume control. U njemu imas podesavanje zvuka sveg i svaceg u kompu. Ako nema microphone onda odi pod options-properties i tam u onom dolje izborniku scrollaj dolje i pri kraju ti je microphone i tamo stavi kvacicu, i sada ces moci pojacati mikrofon :) eto to je to...to je bilo prvo što sam napravio :) ...

NITROS
24-11-2006, 10:21
ovo sam riješio (nitro care :pray: ) e sad mi se mic preslabo čuje....

hehehe :)
E ovako imas u desnom kutu mali zvucnik, klikni na njega 2 puta, otvorit ce ti se volume control. U njemu imas podesavanje zvuka sveg i svaceg u kompu. Ako nema microphone onda odi pod options-properties i tam u onom dolje izborniku scrollaj dolje i pri kraju ti je microphone i tamo stavi kvacicu, i sada ces moci pojacati mikrofon :) eto to je to...to je bilo prvo što sam napravio :) ...

hmmm e onda ovako, znaci radi se o cod 2, si probao pojacati mikrofon u samoj igri ??

Jerry
24-11-2006, 10:22
ma gle...ja idem preko TeamSpeaka2 i ni preko MSN-a se ne čuje,ni preko onog windouz čluda :cry:

NITROS
24-11-2006, 11:22
ma gle...ja idem preko TeamSpeaka2 i ni preko MSN-a se ne čuje,ni preko onog windouz čluda :cry:

koja je zvucna kartica na maticnoj ??

Jerry
24-11-2006, 11:31
prije mi se nmormalno sve čulo a sad jebe ježa...
di vidim nejm zvučne ?

edit
valjda je ovo
Opis uređaja Tip
SiS 7012 Audio Device PCI

NITROS
24-11-2006, 11:36
prije mi se nmormalno sve čulo a sad jebe ježa...
di vidim nejm zvučne ?

edit
valjda je ovo
Opis uređaja Tip
SiS 7012 Audio Device PCI

znaci onboard, a si siguran da si ustekao u onaj crveni odostraga ??

THE NO
24-11-2006, 11:38
prije mi se nmormalno sve čulo a sad jebe ježa...
di vidim nejm zvučne ?

edit
valjda je ovo
Opis uređaja Tip
SiS 7012 Audio Device PCI
Ako imaš Everest Home Edition ili neki drugi,tamo ti piše koja ti je zvučna kartica.

Jerry
24-11-2006, 11:42
prije mi se nmormalno sve čulo a sad jebe ježa...
di vidim nejm zvučne ?

edit
valjda je ovo
Opis uređaja Tip
SiS 7012 Audio Device PCI

znaci onboard, a si siguran da si ustekao u onaj crveni odostraga ??imam pinky,i zeleni na pinky je ucrtan microfon (tu sam ušteka) a zeleni kao zvuk...

Cali
24-11-2006, 14:08
control panel/sounds & audio devices - odi na tab voice, o onda dolje odi na test hardware. tamo ćeš podesti jačinu mikrofona i outputa.

Jerry
24-11-2006, 14:53
hvala al evo opet problem :(
http://img300.imageshack.us/img300/4553/screenshot003gf5.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=screenshot003gf5.jpg)
http://www.slibe.com/imagestumb/022af909-ScreenShot004-jp.jpg (http://www.slibe.com/image/022af909-ScreenShot004-jp/)
:? :?

Jerry
24-11-2006, 15:04
evo uspio sam doći do tog konfiguriranja no sve je normalno stavim sve na najjače ali opet :( :(

DrunkyDuck
24-11-2006, 21:31
Sto se tice glasnoce u TS-u i ostalim programima:

-otvori "playback control" (iliti volujme control)
-idi na options>properties
-odaberi "recording", pazi da ti je kvacica na "microphone" na dijelu prozora ispod, stisni OK
-sad i tu podesi glasnocu mikrofona, TS2 ide preko "recording" kanala, kao i vecina programa te vrste

Jos se mozes vratiti na "playback" kontrole:
-otvori "playback control" (iliti volujme control)
-idi na options>properties
-odaberi "playback", stisni OK
-pogledaj dal' pod microphone imas "Advanced", ako imas, unutra bi mogao biti +20dB boost koji ce ti jos malo pojacati glasnocu mikrofona


Sto se tice drugog problema, pokusaj uninstalirati driver zvucne pa ga ponovno instalirati.

Jerry
24-11-2006, 21:52
e nisam baš skzćio ovo,koristim TS2 :)

Jerry
24-11-2006, 22:49
vo na tsu sam sada i nitko me ne cuje,daajte help :?

DrunkyDuck
25-11-2006, 13:48
e nisam baš skuzio ovo,koristim TS2
Kako otvoriti "playback control":
-dupli klik na ikonicu zvucnika u trayu

ili

-Start>settings>control panel
-sounds and audio devices
-"advanced" pod "device volume"

I onda koristi korake iz proslog posta.


Evo na tsu sam sada i nitko me ne cuje,daajte help
Prvo probaj napraviti ovo sto sam ti napisao, ako ne pali nakon pojacavanja glasnoce, provjeri dal' ti mikrofon uopce radi:
-odi na "playback control" (sad vec valjda znas kako)
-pod "microphone" ugasi "mute" i testiraj ga

Jos nista? Provjeri da ti mikrofon nije ustekan u line-in prikljucak. Ako nije ni to reinstaliraj drivere zvucne kartice.

Jerry
25-11-2006, 19:30
probo sma ove postupke opet ne radi,idem sad renistalirat zvučnu :cry:

NITROS
26-11-2006, 00:15
probo sma ove postupke opet ne radi,idem sad renistalirat zvučnu :cry:

e a si ti siguran da mikrofon nije otisao kvragu ??

Jerry
26-11-2006, 00:26
a ne znam stari se upetoljo kaže da je začepljen pa sad rastavljam :)