PDA

Pogledaj cijelu verziju : gradnja kućišta



Jack5
23-11-2006, 14:15
Vjerujem da bi se kućište dalo napravit i u vlastitoj radionici.

Zanima me da li je moguće doć do shema ili nacrta kako se radi kućište?
Ukoliko je moguće probajte mi postat te sheme i nacrte :D

MindReader
23-11-2006, 14:21
uzmeš par dasaka i zabijaš.. :rotfl:
al zamisli da imaš drveno kućište :rotfl:

Jack5
23-11-2006, 14:25
uzmeš par dasaka i zabijaš.. :rotfl:
al zamisli da imaš drveno kućište :rotfl:

bez zajebancije :fof:

gogs
23-11-2006, 14:58
Izmjeriš si razmak među rupama za šrafe na sadašnjem kućištu, unutarnje dimenzije nek ti budu iste ko u sadašnjem, uzmeš stijenu i klesaš kak te volja.... 8)

KR1ST1J@N
23-11-2006, 15:59
Vjerujem da bi se kućište dalo napravit i u vlastitoj radionici.

Zanima me da li je moguće doć do shema ili nacrta kako se radi kućište?
Ukoliko je moguće probajte mi postat te sheme i nacrte :D
bolje nemoj pokušavat radit kučište jer ceš izgubit puno vremena i živaca :wink: :wink:

MindReader
23-11-2006, 16:05
bolje nemoj pokušavat radit kučište jer ceš izgubit puno vremena i živaca :wink: :wink:
heh što ja ne volim ovakve "upute".. umjesto da podržite lika, vi mu govorite da prestane.. erm.. malo optimizma..?
p.s. neki ljudi vole gubit živce :D

olio
23-11-2006, 20:58
Ne zajebavajte čovika ....

Ovako nema tu puno problema . odluči za materijal (drvo,aluminij...) nešto što se ne zagrijava i zadržava toplinu...

I sad dođeš do većeg problema a to je raspored.. raspored komponenti ti može biti kao do sada ali ne preferiram to jer možeš složiti svoj raspored Ali najvažniji ti je protok zraka znači cooleri .. u kojem smjeru pušu .... obavezno postaviti coolere za upuh i ispuh zraka ali to mora sve biti na neku shemu znači kao u sobi kad napraviš propuh od jedna strane dolazi vjetar a na drugu izlazi .......kad to riješiš onda je to sve lakše .... možeš ovdje pokazivati svoje sheme rasporeda... pa da pripomognemo

Sada moraš odrediti širinu kučišta i dužinu ...... onda napraviš male police za cd romove , hard itd... i napraviš rupe......

To je to ......

NITROS
23-11-2006, 22:16
Ne zajebavajte čovika ....

Ovako nema tu puno problema . odluči za materijal (drvo,aluminij...) nešto što se ne zagrijava i zadržava toplinu...

I sad dođeš do većeg problema a to je raspored.. raspored komponenti ti može biti kao do sada ali ne preferiram to jer možeš složiti svoj raspored Ali najvažniji ti je protok zraka znači cooleri .. u kojem smjeru pušu .... obavezno postaviti coolere za upuh i ispuh zraka ali to mora sve biti na neku shemu znači kao u sobi kad napraviš propuh od jedna strane dolazi vjetar a na drugu izlazi .......kad to riješiš onda je to sve lakše .... možeš ovdje pokazivati svoje sheme rasporeda... pa da pripomognemo

Sada moraš odrediti širinu kučišta i dužinu ...... onda napraviš male police za cd romove , hard itd... i napraviš rupe......

To je to ......


E ako ides raditi novo kuciste, napravi ga kako je napravljen od Apple Mac G5. Imas na njihovoj strani shemu, i stavi si tak venotove. I imat ces najbolje hladeno kuciste na ovom forumu,

Jack5
25-11-2006, 13:17
daj mi probajte postat neke sheme od nekih dobrih kućišta(velikih) da vidim kak to izgleda-može i različite slike

inače mogu tokarit i bušit,zavarivat i slično,kućište nemora izgledat isto izvana ali neznam kak izgleda iznutra
treba police za dvd,držač matične,za napajanje...ima tu dosta posla

NITROS
25-11-2006, 17:04
daj mi probajte postat neke sheme od nekih dobrih kućišta(velikih) da vidim kak to izgleda-može i različite slike

inače mogu tokarit i bušit,zavarivat i slično,kućište nemora izgledat isto izvana ali neznam kak izgleda iznutra
treba police za dvd,držač matične,za napajanje...ima tu dosta posla

Evo napravio sam ti jednu po shemu koju bi ja radio da slazem kuciste.
Vidis da su diskovi u ladicama, okrenuti naopacke, dva venta ih hlade i napajanje uzima topli zrak, graficku dodatno hladi jedan vent plus graficka moze biti pasivna, od naprijed su 2 venta 120 mm koji hlade cijelo kuciste i postoji mali 90mm vent koji hladi memoriju, komp bi ti trebao biti na 20 celzijusa

http://www.imagesforme.com/images/8694hladenje.JPG (http://www.imagesforme.com/viewer.php?id=8694hladenje.JPG)