PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tool



Valtiel
19-11-2006, 20:04
Vjerovatno najkvalitetniji bend danasnjice. LJudi koji sviraju jazz u metal stilu, ljudi koji su doslovno nenormalni kada je muzika u pitanju. Tehnicki su NAJKVALITETNIJI! Svi su akademci, i ne izbace jedan album svake godine, ili 2 albuma za godinu dana kao, ne znam, SOAD. Te tako sam cekao 5 godina na Lateralus, i 5 godina na 10000 Days. Trojica ih ima, i vjerovali ili ne, ali dok covjek gitaru svira ruakama, klavir svira nogama! :shock: Iko slusao?

Ajde, valjdaaaaa ako nista culi ste za ovaj bend... mislim, stvarno. Ne navodim neke indie bendove za koje niko nije cuo, vec sve platinum bendove sa kvalitetom. :?

GrannyKiller
19-11-2006, 20:35
za Tool ne da znam nego ih obožavam!!

njihova glazba stvarno ima ono nešto...barem meni.

Lateralus rullez! Ticks & Leeches mi je jedna od najdražih pjesama.

DrunkyDuck
19-11-2006, 20:39
Jedan od meni omiljenih, po tekstovima sigurno najbolji.

Adam Jones (gitarist) je radio na Jurrasic Parku, a sad rezisira spotove grupe. Oslanja se na efekte i emocije (koja rijec) vise nego na "100 nota u sekundi" drkanje.

Danny Carey (bubnjar) je ludjak - u pozitivnom smislu. Ritam koji svira se bazira na geometrijskim figurama sto zvuci odlicno. Navodno na papiru crta pentagrame, sedmerokute i ostala tjela i onda iz njih izvlaci ritam. Ne znam dal' ce netko shvatiti.

Justin Chancellor (bas) - intro pjesme "Schism", sto vise reci. Uglavnom, covjek izvlaci takve harmonije iz basa da neke pjesme zvuce kao da su odsvirane sa dvije gitare.

Maynard James Keenan (pjevac) - covjek sa nadljudskim glasovnim sposobnostima. Koliko je sitan, mora da su mu 60% tijela pluca. Takodjer, genije iza tekstova.

Mozda napisem jos.

Babitz
19-11-2006, 20:46
Ajde, valjdaaaaa ako nista culi ste za ovaj bend... mislim, stvarno. Ne navodim neke indie bendove za koje niko nije cuo, vec sve platinum bendove sa kvalitetom. :?da, kvaliteta je određena po broju prodanih primjeraka albuma :pray:

Valtiel
19-11-2006, 20:50
Ajde, valjdaaaaa ako nista culi ste za ovaj bend... mislim, stvarno. Ne navodim neke indie bendove za koje niko nije cuo, vec sve platinum bendove sa kvalitetom. :?da, kvaliteta je određena po broju prodanih primjeraka albuma :pray:

Ne, nisam to rekao... rekao sam sam platinum bendove SA kvalitetom. Odnosno, kvalitetni su, a i slusani u isto vrijeme. Broj prodanih primjeraka albuma samo dokazuje popularnost.

Babitz
19-11-2006, 20:52
Ajde, valjdaaaaa ako nista culi ste za ovaj bend... mislim, stvarno. Ne navodim neke indie bendove za koje niko nije cuo, vec sve platinum bendove sa kvalitetom. :?da, kvaliteta je određena po broju prodanih primjeraka albuma :pray:

Ne, nisam to rekao... rekao sam sam platinum bendove SA kvalitetom. Odnosno, kvalitetni su, a i slusani u isto vrijeme. Broj prodanih primjeraka albuma samo dokazuje popularnost.aha, ok
i stand corrected

Burek_fr0m_SPACE
20-11-2006, 10:12
Hehe, sad tek vidim ovaj logo na Wikiju...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d1/Tool-logo-early.jpg
Legendarno :rotfl:

Asai
21-11-2006, 18:27
Tool je najlegendarniji bend ikada.Isto vrijedi i za "A Perfect Circle" koji isto djeluje po Maynardovim vodstvom.

Najjača pjesma mi je Right In Two.Riječi prejebene,imam prve dve strofe u potpisu.I ostale su i sto super sa 10000 days-a.

DrunkyDuck
21-11-2006, 20:11
Tesko je izdvojiti jednu pjesmu kao najbolju, mislim da je to nemoguce kod "omiljenih bandova".

Dreamer Deceiver
30-11-2007, 17:13
uuuu, nema nijednog posta već godinu dana, evo jasam baš jučer nabavio cijelu diskografiju ( neke albume iamm od prije ). legendarne su mi pjesme Vicarius ( prejeebene riječi ) i Schism. Lateralus i Aenima su remekdijela

Aerial
30-11-2007, 19:05
Svi su akademci, i ne izbace jedan album svake godine, ili 2 albuma za godinu dana kao, ne znam, SOAD.

Pardon me??

Praviti ću se da nisam pročitao ovu insinuaciju na SOAD kao komercijalne, needucirane kretene :roll:

(just for the info, Hypno-Mesm je JEDAN album koliko god mi otome šutjeli :) )

A što se tiče Toola, nisam ih previše slušao, ali spotovi su im fucking bizzarre... Mogao bi početi.