PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tiny Xp i Linux



olio
19-11-2006, 09:30
Ovako koliko tiny Xp zauzima mjesta na hardu (njegovi instalacijski fajlovi i programi) ... i koliko Linux zauzima??

rave_or_die
19-11-2006, 09:46
Ovako koliko tiny Xp zauzima mjesta na hardu (njegovi instalacijski fajlovi i programi) ... i koliko Linux zauzima??
ja mislim da xp zauzima oko 800 mb ili tako nesto a mozda sam u krivu......

POSA
19-11-2006, 09:50
za linux ti ovisi koju distribuciju uzimaš.
neke su ogromne, a neke se mjere u desetcima megabajta
moj ti je prijedlog da si uzmeš live cd verziju neke distribucije. to ti znači da ju možeš pokrenuti s cd-a.
pa si tako uzmi ubuntu. pokreneš ga s cd-a i ako ti se svidi rad instaliraš ga. što će zauzeti nekih 3 gigabajta

Burek_fr0m_SPACE
19-11-2006, 11:34
Ja sam trenutno na TinyXP-u, pa ti evo informacije iz prve ruke...

Windows Performance Info...

Operating System RAM Memory Usage = 42Mb
WINDOWS Folder = 321.6 Mb
Running Processes on First Install = 13
Install Time for Windows = Seven Minutes
Iako ti ja baš i ne preporučujem TinyXP ako planiraš na njemu raditi išta drugo osim igranja igara i surfanja netom.

GrannyKiller
19-11-2006, 11:40
Ja sam trenutno na TinyXP-u, pa ti evo informacije iz prve ruke...

Windows Performance Info...

Operating System RAM Memory Usage = 42Mb
WINDOWS Folder = 321.6 Mb
Running Processes on First Install = 13
Install Time for Windows = Seven Minutes
Iako ti ja baš i ne preporučujem TinyXP ako planiraš na njemu raditi išta drugo osim igranja igara i surfanja netom.

daj mi molim te reci koliko je razlika u performansama u igrama na TinyXP-u? jeli zamjetna, mislim, isplati li se prijeći na tiny samo zbog igranja, a da na drugoj particiji držim normalni XP ??

Burek_fr0m_SPACE
19-11-2006, 12:23
Iskreno da ti kažem, i nisam baš benchmarkovao nešto, ali sumnjam da ćeš u igrama dobiti mnogo više od 5% ubrzanja u odnosu na tvoj obični Windows (koji nije sje*an ili pretrpan). Ali u radu s Windozama... ma fantazija. Bootuje se jako brzo, poslije onog Windowsovog loading screena, desktop se pojavljuje za 2-3 sekunde i već je u potpunosti spreman za rad. Brz, jako responsivan, stabilan... imaš osjećaj da gubiš vrijeme na dvoklike :D

Samo, ima on i mana. Još uvijek nisam uspio CD narezat pod ovim čudom, npr...

GrannyKiller
19-11-2006, 12:24
Iskreno da ti kažem, i nisam baš benchmarkovao nešto, ali sumnjam da ćeš u igrama dobiti mnogo više od 5% ubrzanja u odnosu na tvoj obični Windows (koji nije sje*an ili pretrpan). Ali u radu s Windozama... ma fantazija. Bootuje se jako brzo, poslije onog Windowsovog loading screena, desktop se pojavljuje za 2-3 sekunde i već je u potpunosti spreman za rad. Brz, jako responsivan, stabilan... imaš osjećaj da gubiš vrijeme na dvoklike :D

Samo, ima on i mana. Još uvijek nisam uspio CD narezat pod ovim čudom, npr...

kompatibilnost sa programima, net, stabilnost?

što misliš pod "nisam uspio narezat CD" ?

Burek_fr0m_SPACE
19-11-2006, 12:43
Sve radi kako bi čovjek očekivao i jako je stabilno, samo mi Nero nije nikako mogao prepoznati rezač pod Tinyjem. I, takođe, TinyXP je prilično siromašan driverima, npr. moj Canonov digitalac i Bluetooth dongle nisu po defaultu prepoznati i Windoz je tražio drivere za njih što nije bio slučaj s "običnim" XPom.

DrunkyDuck
19-11-2006, 13:18
Rezanje = przenje.

GrannyKiller
19-11-2006, 18:32
probat ću ja taj Tiny :)

olio
19-11-2006, 19:12
ovako ja nisam mislio instalirati to na komp nego na usb memory stick pa zato pitam

GrannyKiller
19-11-2006, 20:29
ovako ja nisam mislio instalirati to na komp nego na usb memory stick pa zato pitam

mislim da to neće ići...

probaj MojoPac

http://www.mojopac.com/portal/content/hellomojo.jsp

olio
19-11-2006, 20:32
zanimljivo :D