PDA

Pogledaj cijelu verziju : Audio kazeta ---> CD



Lightning Divinity
18-11-2006, 09:19
E ovako.. nisam se nikad bavio tim područjem tako da su mi još malo nejasne neke stvari...
Zanima me šta bi mi bilo sve potrebno da s audio kazete s linije presnimim muziku na cd preko kompa... Znači koji bi bio program dobar za to i šta bi mi od kablova/opreme još trebalo..
Probao sam malo pretraživati po netu ali nisam ništa jasno našao.. :(

DrunkyDuck
18-11-2006, 18:47
-Uzmes neki kvalitetniji walkman/kazetofon, i 3.5 milimetarski muski-muski kabel (https://www.wiredco.com/catalog/images/6FT35MMMA2.jpg), spojis u line-in prikljucak na kompu.
-Sad otvori control panel>sounds and audio devices i u "device volume" sekciji odaberes "advanced".
-Ides na options>properties, odaberes "recording" pa na OK i tu stavis kvacicu na "select" pod "line-in"

Ok, to je priprema, a sad snimanje:
-skini Audacity (http://audacity.sourceforge.net/)
-za pocetak u padajucem meniju na sredini ekrana odaberi line-in (po defaultu je na "microphone")
-idi na edit>preferences i pod "recording", u "channels" meniju odaberi "2 (stereo)" pa na OK na kraju
-stisni "record" u programu i nakon toga PLAY na walkmanu
-prvo pusti par sekundi pa pogledaj dal' je dovoljno glasno, nemoj niti na walkmanu niti u windowsima do kraja pojacavati nego kombiniraj to dvoje
-sam odaberi kako ces snimati pjesme, mozes stop na walkmanu nakon svake pa spremiti u wav ili mp3, ili mozes pustiti stranu kazete do kraja pa kasnije rucno odvojiti

Pazi, ako zelis u mp3 prebaciti trebas eksterni plugin, ne znam koliko se razumijes u takve stvari pa ce ti mozda najlakse biti spremiti u wav pa kasnije sa nerom ili nekim "wav2mp3" alatom (googlaj taj pojam) prebaciti u mp3. Mozes spremiti i u .ogg formatu, za to ne trebas nista dodatnog skidati.
Naravno, ako radis audio CD samo wav datoteke prebacis u nero i przis.

Burek_fr0m_SPACE
18-11-2006, 18:51
DrunkyDuck, malo ti se omaklo kod copy/pastanja linka za Audacity :D

DrunkyDuck
18-11-2006, 18:53
Da, malo. :D

Hellboy, to je u biti to samo sa drugim (komercijalnim) programima.

Lightning Divinity
18-11-2006, 22:45
Ok .. puno hvala.. sta češ nOOb sam .. :D