PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC vs PS3 vs Xbox 360



HELIX.D
14-11-2006, 09:04
Šta biste rađe kupili novi pc,ps3 ili xbox360?

amd 3000+
asus A8N sli
1g rama
Asus Extreme N6600/TD

http://www.playfeed.com/blogimages/ps3_xbox360.jpghttp://www.blog.com.mx/wp-content/uploads/2006/08/alienware.jpg

http://miniprofile.xfire.com/bg/bg/type/2/helixd.png

NortonCommander
14-11-2006, 09:06
Ako pricamo o PC-u od 12-tak tisuca kuna, onda pc, a ako pricamo o 4000kn onda radije ps3. Bar ce trajat.

The Boz
14-11-2006, 09:10
Za PCe kažu da su zastarjeli onog trenutka kad ga kupiš. Ako je to istina, onda je konzola zastarjela onog trenutka kad je objavljena.
Ne vjerujem u konzole.

GrannyKiller
14-11-2006, 09:18
Za PCe kažu da su zastarjeli onog trenutka kad ga kupiš. Ako je to istina, onda je konzola zastarjela onog trenutka kad je objavljena.
Ne vjerujem u konzole.

samo...jesi vidio kako igre štekaju na konzolama? ja nisam baš puno... :wink: za te novce je najbolje konzolu ako ti je igranje najvažnije...e sad koju, hmmm...

The Boz
14-11-2006, 09:28
E, i još jedna stvar... najjače mi je kad pričaju o Killzoneu kao o igri nad igramam, najboljem FPSu ikada i tako to... i dođem ja kod frenda vidjet igru, a lik je profić za sve kaj je vezano za plejku... i gledam ga kako se jada muči s kontrolerom naciljat headshot sa sniperom... bolno... Nešto što bi s mišem bilo gotovo u 0.065 sekundi na plejki se rješava tako da se nakon 1412 pokušavanja naciljavanja glave nišan jednostavno ostavi negdje gdje on če mu glava najvjerojatnije završit.

GrannyKiller
14-11-2006, 09:54
E, i još jedna stvar... najjače mi je kad pričaju o Killzoneu kao o igri nad igramam, najboljem FPSu ikada i tako to... i dođem ja kod frenda vidjet igru, a lik je profić za sve kaj je vezano za plejku... i gledam ga kako se jada muči s kontrolerom naciljat headshot sa sniperom... bolno... Nešto što bi s mišem bilo gotovo u 0.065 sekundi na plejki se rješava tako da se nakon 1412 pokušavanja naciljavanja glave nišan jednostavno ostavi negdje gdje on če mu glava najvjerojatnije završit.

istina, FPS na PS-u suxx, ali zato postoji miš za plejku :wink: inače, rado bi htio vidjet taj Killzone na PC-u :)

The Boz
14-11-2006, 10:03
Aye, vidjeti Killzoneove na PCu bi bilo gušt. Ne samo da je grafika dobra, nego je odlično pogođen filing rata.

ivan
14-11-2006, 10:12
Šta bi si rađe kupili novi pc,ps3 ili xbox360?

amd 3000+
asus A8N sli
1g rama
Asus Extreme N6600/TD

pc naravno! mogućnost nadogradnje i veća sloboda, tj. više "sadržaja" ;)

FearLess
14-11-2006, 10:27
nisam neki konzola fanatik ali ora se priznati da PS ima vise igara neg PC

ivan
14-11-2006, 10:30
nisam neki konzola fanatik ali ora se priznati da PS ima vise igara neg PC

samo koliko ih se može mjeriti s onima na pc-ju? :roll:

FearLess
14-11-2006, 10:34
nisam neki konzola fanatik ali ora se priznati da PS ima vise igara neg PC

samo koliko ih se može mjeriti s onima na pc-ju? :roll:

da itdvojim samo neke
MGS DMC FF GT od legendi
a najvise ima japanskih igara koji nikad nisu zazivjele na PC-u

ja imam jednu teoriju
Konzole su za RPG sportske i auto simulacije
PC je za FPS RTS i tajkun simulacije

imam dobar komp a namjeravam da uzemem Wii i x360 na proljece

W1k1n6
14-11-2006, 10:46
Šta bi si rađe kupili novi pc,ps3 ili xbox360?

amd 3000+
asus A8N sli
1g rama
Asus Extreme N6600/TD
Još od PSX-a svaki puta su najavljivali revoluciju s novim konzolama koje će rezvaliti PC, no na kraju sve ispadne jadno i smiješno u odnosu na računalo. Jednostavnost korištenja, fiksna cijena i obilje naslova čine konzolu primamljivom i upotrebljivom za svakog od 8 do 88 godina, pa je to stoga jako isplativ biznis, ali ako gledamo po kvaliteti, prije svega vizualnosti, PC je još uvijek perjanica. Svi moji frendovi su prije ili kasnije prešli s konzole na PC, a nitko obrnuto. Naravno, morate biti svjesni i činjenice kako PC nije samo platforma za igranje. Što se mene osobno tiče, volio bih imati i igrati sve ove nove konzole, možda me trenutno najviše zanima PS3, budući ga još nisam imao u rukama, ali PC ne dam! :)

W3DR4N
14-11-2006, 10:50
nisam neki konzola fanatik ali ora se priznati da PS ima vise igara neg PC

samo koliko ih se može mjeriti s onima na pc-ju? :roll:

ja imam jednu teoriju
Konzole su zaSRPGSsportske i auto simulacije
PC je za FPS RTS i tajkun simulacije



Meni su upravo ti PRG-ovi na konzolama ubitačno dosadni. Pa ti imaj teoriju.

FearLess
14-11-2006, 10:56
sve je do ukusa ako nevolis japanske rpg onda su ti bolji rpg tj. zapadnjacki na kompu

NortonCommander
14-11-2006, 11:32
Evo ja trenutno imam 2000+, 1gb memorije i 6600gt. I nije mi ni na kraj pameti trenutno kupit kompjuter od 10 ili vise tisuca kuna da bi igra igrice, bez obzira sto većina njih mnogo bolje paše na kompu sa misem nego na nekoj konzoli. Muka mi je dat toliki novac cisto za zabavu. Ako npr. kupim PS3, bar znam da sam koliko toliko miran i da necu svakih 3 mjeseca morat kupovat novi komad hardvera samo da bi pokrenija neku novu igru. A i prosao sam min. 6000kn jeftinije nego da sam kupio neki više-srednje-klasni komp koji ce to bit do kraja mjeseca.

W1k1n6
14-11-2006, 12:32
Evo ja trenutno imam 2000+, 1gb memorije i 6600gt. I nije mi ni na kraj pameti trenutno kupit kompjuter od 10 ili vise tisuca kuna da bi igra igre, bez obzira sto većina njih mnogo bolje paše na kompu sa misem nego na nekoj konzoli. Muka mi je dat toliki novac cisto za zabavu. Ako npr. kupim PS3, bar znam da sam koliko toliko miran i da necu svakih 3 mjeseca morat kupovat novi komad hardvera samo da bi pokrenija neku novu igru. A i prosao sam min. 6000kn jeftinije nego da sam kupio neki više-srednje-klasni komp koji ce to bit do kraja mjeseca.
Razumijem te savršeno, jer je to kod PC-a najgora mana, no s druge strane, FPS pucačine, strategije i "prave" RPG igre nećeš dobiti na konzolama u onom obliku kakav zaslužuju. Utrke, arkadne pucaljke iz trećeg lica, nogomet, arkade općenito, to je ono što vrijedi na konzolama, no ako si i jednom probao igrati nešto tipa MOH na konzoli, pa potom na PC-u, vjerojatno si dobio osjećaj kako su ti odjednom izrasla krila.

Kenyi
14-11-2006, 16:20
ma pc je najbolji :killyou:

NortonCommander
14-11-2006, 17:24
Utrke, arkadne pucaljke iz trećeg lica, nogomet, arkade općenito, to je ono što vrijedi na konzolama, no ako si i jednom probao igrati nešto tipa MOH na konzoli, pa potom na PC-u, vjerojatno si dobio osjećaj kako su ti odjednom izrasla krila.

Zapravo sam isao obratno, s konja na magarca. Nakon sto sam odigrao sve moguće Second WW FPS-ove na kompu upalio sam MOH na PSP-u. Upravljanje i ciljanje je toliko loše (identično onom na PS2) da se osjećam kao da mi je lik kojeg vodim min. 50% invalid. Ali opet, radije bih bio invalid u igri nego dekintiran u stvarnom životu. :wink:

dugi
14-11-2006, 18:52
Ja sam isprobao oba svijeta.Pc je definitivno najbolji,ali sa sjetom se sjetim ps1.Fakat sam se super zabavlao na njoj za nikakve novce.Ta vremena se vise nece ponoviti jer je tehnologija pocela napredovati nekoliko puta brze nego je to bio slucaj prije 10 godina.Tako da ove nove konzole i nisu bas tako jeftine igracke.Uzmite u obzir da vam svakako treba i neki lcd televizor od minimalno 5-6 tisuca kuna.Igre ce kostati 500 i vise kuna tak da nisam pametan.Da su super strojevi jesu ali i kostaju tak da je pc na kraju i isplativiji.U stvari da neke pc igre tako lose ne optimaliziraju nikad nebi ni pomisljao na konzolu.

prcko
14-11-2006, 18:55
Ps3 definitivno

GrannyKiller
14-11-2006, 19:33
U stvari da neke pc igre tako lose ne optimaliziraju nikad nebi ni pomisljao na konzolu.

slažem se...no (skoro) nitko neće dobro optimizirat igre za PC kada sve jači hardver ne zahtijeva neku optimizaciju, a neoptimizirane igre tjeraju ljude da kupuju novi hardver i tako u nedogled.

ali baš da se treba svakih 3 mjeseca nadograđivat...ne slažem se!
ja sam kupio srednjeklasni komp pred 2 godine i 3 mjeseca, i pošteno sam se naigrao na njemu do sada. a i ne planiram ga mijenjati do idućeg ljeta. tada će navršiti 3 godine. u ove 3 godine sam igrao igre sa 10x boljom grafikom nego na konzolama, pa makar išle na low, svejedno bolje izgledaju. konzola ima vijek trajanja nekih 4-5 godina, pod uvjetom da ne crkne. naravno, nitko ne broji ugradnju čipova u konzole (svi mi dobro znamo šta se igra na njima), tako da ni konzole nisu baš strašno isplative...a dodajmo još k tome da sa PC-om imamo bezbroj mogućnosti...pssfsss :wink:

ovo što sam rekao vrijedi naravno za kompove od nekih 6.5-8 k kuna.
kada se sa 3-4 k kuna ide kupovat komp za zabavu, treba dat prednost konzoli.

eto!

POSA
14-11-2006, 20:04
ma komp. to je i alat i igračka

Prince-Artas
14-11-2006, 20:18
komp bez konkurencije, da igram morrowind ili oblivion na konzolama ma bljak, a i kako ću patchirat igru na konzoli

W3DR4N
14-11-2006, 21:33
Niti jedna konzola ne traje 5 godina. Iz iskustva znam da ekipa mijenja po dvije-tri konzole u generaciji, ako su aktivni igrači.

Jerry
14-11-2006, 21:38
Niti jedna konzola ne traje 5 godina. Iz iskustva znam da ekipa mijenja po dvije-tri konzole u generaciji, ako su aktivni igrači.++ mnooogo đojstika,ak su bolesni na živce :) (ko neki gameri na kompu :) :) )

Domek
14-11-2006, 22:26
Ujak kaže da če ps3 komunicirat sa kompom---- neznam gdje je to pročito :?
Ako ja tako igrač na kompu če trgat ovog na ps3--ako su to pucačine.. :yuck:

FearLess
14-11-2006, 22:54
Ujak kaže da če ps3 komunicirat sa kompom---- neznam gdje je to pročito :?
Ako ja tako igrač na kompu če trgat ovog na ps3--ako su to pucačine.. :yuck:

nece moci

GrannyKiller
14-11-2006, 23:01
Niti jedna konzola ne traje 5 godina. Iz iskustva znam da ekipa mijenja po dvije-tri konzole u generaciji, ako su aktivni igrači.

zato sam i spomenuo rikavanje, promjene čipova i sl....

:naughty: ne ne konzole...

dakle, netko promijeni 2-3 konzole i to je već nekih minimalno 6k kn...

IgGy
14-11-2006, 23:31
Ozbiljno sam razmisljao o nabavci Xboxa 360 ponajprije zbog novih fuca, tabacina i nekih boljih akcijskih igara tipa GTA, Gears of War itd, no naglo sam odustao nakon sto sam uvidio sta se kupcima nudi pod taj "next gen". 70% igara za Xbox 360 raspolozive su i na PC-ju, stoga sam ono reko, cek braco, jel to marketing i na tebe dobrano utjeco :)
Sad cuvam pare za 8800 GTX :)

Ako cu kupit neku konzolu, onda ce to bit za neke 2-3 godine, kad se malo ustali situacija na trzistu, te kad se pokazu prave prednosti, odnosno mane Xboxa 360, PlayStationa 3 i Nintenda Wii, te kad se na kraju krajeva pojave prave igre na njima.

Btw, da ne zaboravim spomenut... jos jedan bitan element koji me odvlaci od konzola jest i paprena cijena igara. 500kn vs 350vs. Razlika je bitna :)

Jack5
18-11-2006, 18:58
Ta tehnologija je sve skuplja i skuplja umjesto da je sve jeftinije,proizvođači namjerno izbacuju robe s greškom,smanjuju performanse pa za tri mjeseca i manje izbace nove grafičke i slično

Komp je bolji ali je i vrlo skup, igre su skupe,ps3 je gori za igranje,skup je također,treba ti lcd ili plazma koje su do pa i do 30000 kn pa kuda to ide u pičku materinu uskoro će izbacit grafičku koja će koštat ko auto kak je krenulo

ps3 će se sigurno u skoroj budućnosti promijent, pogledajte sadašnji ps2 u odnosu na prve, vjerujte bit će svakakve dodatne opreme za ps3 ako ćete htjet igrat određene igre na njemu

Vjerujem da nećete uskoro igrat ni piratske igre ni za ps ni za komp

Baš me zanima bi li se toliko igralo igara da nema piratskih?
Mislim da bi nas 2/3 odigralo i kupilo par igara na godinu a ne bi igrali sve što izađe
Igre dođu koje nešto valjaju od 300 do 500 kn

Što se tiče viste neće biti ni tu više piratskih verzija, nisu ovi u microsoftu glupi

jebote oni glupi japanci spavaju pred trgovinama da bi kupili ps3,mislim kakav ti je to život? Oni nisu vidjeli dana dok nisu otišli u trgovine

s druge strane japanci lako kupuju ps3 kad su bogatiji 100 puta od hrvata

Pa recite mi onda kamo sve to ide?

dugi
18-11-2006, 19:11
Ja sam se naglo ohladio od bilo kakve pomisli na konzolu nakon ovoga:
http://www.gamespot.com/pages/image_vie ... =There|||s (http://www.gamespot.com/pages/image_viewer/frame_lead.php?pid=932962&img=1&sid=6161718&path=2006/317/reviews/932962_20061114_embed001.jpg&caption=There|||s)Snever a dull moment in Call of Duty 3.
Na ovim slikama COD3 izgleda triput gore nego COD2 na mom piceku.Jebes taj next gen.

dugi
19-11-2006, 13:27
http://www.smashmyps3.com/

Ludi ameri