PDA

Pogledaj cijelu verziju : pomoć ako može



mrs.croft
13-11-2006, 00:55
ovako moj frend nema internet a ima problem....pa ću ja ukratko objasnit: prije nekih 2 tjedna mu je riknula grafička pa je nabavio Radeon 9250 tek tolko da nešt ima dok ne nabavi novu. no žali se da ima gadnih problema,tj. da mu se usred igranja igra prvo zamrzne,pa se ekran zacrni,pa još neki kurac u obliku čudnih piksela...i nakon par sekundi sve se vrati u normalu osim što se kvaliteta čini malo lošijom. no to se događa u prosjeku svake 3-4 minute.

često mu se igra zna srušit i pojavi se poruka nešto kao 'your driver has stopped responding' il tak nešt. no ja sam mislio da je problem u tome što ima samo 256 rama pa svaki put u task manageru gdje ima 3 procesa 'CLI.exe',uvijek zgasi 2 kao da mu ostane više memorije. al nisam mu niš htio govorit jer se ne bavim problemima vezanim uz ATI,pa se nadam da neko od vas može pomoć.

Cali
13-11-2006, 01:55
ono što se njemu desi je da mu se uključi vpu recovery. iz nekog razloga mu se ruši grafika, najvjerojatnije zbog drivera. neka sa driver cleanerom pobriše stare drivere, pa onda instalira najnovije drivere catalyst. to je dx8.1 kartica, iste sam ja nekad probleme imao igrajući far cry sa radeonom 9200. sve detalje na minimum (pogotovo teksture).

ako se i dalje ruši, onda je moguće da je problem u pregrijavanju kartice, u windowsima, u hrpi drugih stvari....

Burek_fr0m_SPACE
13-11-2006, 02:02
"Čudni pikseli" meni smrde na neispravne pipeline. Da nije pokušavao takvo nešto izvoditi? A i vidio sam par slučajeva gdje se takve "otključane" kartice dobijaju kao takve pri kupovini.

Jerry
13-11-2006, 14:18
ovako moj frend nema internet a ima problem....pa ću ja ukratko objasnit: prije nekih 2 tjedna mu je riknula grafička pa je nabavio Radeon 9250 tek tolko da nešt ima dok ne nabavi novu. no žali se da ima gadnih problema,tj. da mu se usred igranja igra prvo zamrzne,pa se ekran zacrni,pa još neki ***** u obliku čudnih piksela...i nakon par sekundi sve se vrati u normalu osim što se kvaliteta čini malo lošijom. no to se događa u prosjeku svake 3-4 minute.

često mu se igra zna srušit i pojavi se poruka nešto kao 'your driver has stopped responding' il tak nešt. no ja sam mislio da je problem u tome što ima samo 256 rama pa svaki put u task manageru gdje ima 3 procesa 'CLI.exe',uvijek zgasi 2 kao da mu ostane više memorije. al nisam mu niš htio govorit jer se ne bavim problemima vezanim uz ATI,pa se nadam da neko od vas može pomoć.ista grafa,isti problem-ja!

Prince-Artas
13-11-2006, 21:28
koju je grafu imao prije, tribao je temeljito izbrisat drivere za prethodnu grafu sa driver cleanerom, a onda stavit tu "novu" grafu i instalirat odgovarajuće drivere za nju

mrs.croft
15-11-2006, 14:30
koju je grafu imao prije, tribao je temeljito izbrisat drivere za prethodnu grafu sa driver cleanerom, a onda stavit tu "novu" grafu i instalirat odgovarajuće drivere za nju

on je izbrisao drivere,on je metnuo novu grafu,no nije mogo stavit nove drivere.pa je popizdio i reinstaliro windowse,odmah metnuo svježe drivere i sve je bilo ok. :?

al svejedno,moj frend vam se zahvaljuje na pomoći.

Prince-Artas
15-11-2006, 20:18
odlično onda može lock