PDA

Pogledaj cijelu verziju : HammerFall - Templars of Heavy Metal



MarkaN
10-11-2006, 19:11
Po meni sviraju ok i majstori su u zanatu i žanru. No ništa revolucionarno...

Evo moje ekskluzivne recenzije njihovog najnovijeg 6. studijskog albuma: Threshold - http://lnl.com.hr/novosti/view/469/

Jerry
10-11-2006, 19:19
ok bend,niišta posebno,no valja poslušat,to da!

Arbiter of Change
10-11-2006, 19:30
Imaju nekoliko odličnih komada, a i ostale pjesme su im više nego dobre, ali sve zvuče VRLO slično.

Sigurno one 3 gitare imaju nešto s tim. :D

10-11-2006, 20:52
Pročito sam tvoju recenziju, i moram priznat da se manje-više slažem, osim što mi ovaj Threshold lagano ostavlja dojam da se HammerFall ipak nešto izgubio, jer ne mogu a da ne primjetim da se nekako ne osjeća ona snaga i moć iza samih pjesama koje se svakako najviše osjećala u prva 4 album, i to pogotovo u Crimson Thunderu. Nažalost, još nisam u posjedu njihovog prethodnog albuma, Chapter V, pa o njemu ne mogu, no mogu reći da je HammerFall pravi pogodak za sve ljubitelje powera, i da, pošto mi je tehnički to prvi metal bend kojeg sam stvarno Slušao, moram reći da su mi stvarno daleko najdraži metal bend uopće!

10-11-2006, 21:44
Odlicni su 8)

hellsing
11-11-2006, 09:16
meni su oni jedna od boljih grupa, simon ja ti preporucujem da sto prije nabavis chapter V imaju odlicnih pjesama :wink:

Rocchiro
11-11-2006, 11:08
vokal im je prepederast i zivciraju me lyricsi koji su svi na istu semu:blood bounded-warriors-with-hammers-and-swords.ima takvih bendova ko u prici:rhapsody,dream evil,dragonforce,da ne nabrajam-ne hvala.jedini takvi koji kod mene prolaze su manowar.ali pravi power je za mene BG i Helloween i slicni bendovi 8)

Lord Jambrek
11-11-2006, 11:26
jedini bend koji mogu slušat na temu koju je hanzaplast napiso, ovi ostali tima manowar, bg... ne podnosim, guardiane mrzim iz dna svoje proklete duše, po meni najdosadniji i najmonotoniji bend poslje nightwisha

MarkaN
11-11-2006, 11:31
vokal im je prepederast i zivciraju me lyricsi koji su svi na istu semu:blood bounded-warriors-with-hammers-and-swords.ima takvih bendova ko u prici:rhapsody,dream evil,dragonforce,da ne nabrajam-ne hvala.jedini takvi koji kod mene prolaze su manowar.ali pravi power je za mene BG i Helloween i slicni bendovi 8)

ok to je tvoje mišljenje, no ipak malo površno... jer ja prvi put kad sam čuo Dickinsona zvaučao mi je malo "ženskasto", a sad sam u spoznaji da su Maideni nenadjebivi i najbolji HM bend svih vremena! :boohoo:

Istina je da se tematike ponavljaju no to je osnova Power-a kao takvog, jedino Helloween radi neki odmak od toga, no opet zbog toga kod mene gubi Power predznak. Ako mene pitate Helloween je čisti Heavy Metal.

No da se vratimo na HammerFall. Kad prvi put čuješ njihove pjesme ili su ti smiješne ili jebene. Ili ih voliš ili ne. Nema tu sredine. Iako i ja njima malo ponekad zamjeram neke pjesme koje očito nemaju inspiracije i potencijala takvih je fala bogu vrlo malo... Meni su oni najdraži Metal bend i samo čekam da ih vidim Live u Zagrebu! Da se derem s ekipom na sav glas Hearts! Hearts! Hearts! Hearts on Fire! Ili Heeding The Call one and for all, never surender with glory wee fall.... ooooooooo.....

:friends: :ekipa: :friends:

Arbiter of Change
11-11-2006, 11:34
Koji vam je najbolji album?

hellsing
11-11-2006, 11:43
Meni su oni najdraži Metal bend i samo čekam da ih vidim Live u Zagrebu! Da se derem s ekipom na sav glas Hearts! Hearts! Hearts! Hearts on Fire! Ili Heeding The Call one and for all, never surender with glory wee fall.... ooooooooo.....


Sta ce doc u Zagreb ,kada ?
A sto se tice albuma meni je najbolji chapter V :pray: :pray:

Rocchiro
11-11-2006, 11:44
vokal im je prepederast i zivciraju me lyricsi koji su svi na istu semu:blood bounded-warriors-with-hammers-and-swords.ima takvih bendova ko u prici:rhapsody,dream evil,dragonforce,da ne nabrajam-ne hvala.jedini takvi koji kod mene prolaze su manowar.ali pravi power je za mene BG i Helloween i slicni bendovi 8)

ok to je tvoje mišljenje, no ipak malo površno... jer ja prvi put kad sam čuo Dickinsona zvaučao mi je malo "ženskasto", a sad sam u spoznaji da su Maideni nenadjebivi i najbolji HM bend svih vremena! :boohoo:

Istina je da se tematike ponavljaju no to je osnova Power-a kao takvog, jedino Helloween radi neki odmak od toga, no opet zbog toga kod mene gubi Power predznak. Ako mene pitate Helloween je čisti Heavy Metal.

No da se vratimo na HammerFall. Kad prvi put čuješ njihove pjesme ili su ti smiješne ili jebene. Ili ih voliš ili ne. Nema tu sredine. Iako i ja njima malo ponekad zamjeram neke pjesme koje očito nemaju inspiracije i potencijala takvih je fala bogu vrlo malo... Meni su oni najdraži Metal bend i samo čekam da ih vidim Live u Zagrebu! Da se derem s ekipom na sav glas Hearts! Hearts! Hearts! Hearts on Fire! Ili Heeding The Call one and for all, never surender with glory wee fall.... ooooooooo.....

:friends: :ekipa: :friends:

bili su ti prosle godine na metalcampu :roll:

neznam,kod powera sam dosta izbirljiv,jako malo powera slusam,drazi mi je speed

a kaj se Helloweena tice,oni jesu power al malo drukciji

MarkaN
11-11-2006, 11:45
Koji vam je najbolji album?

Ehhh to je najteže pitanje koje mi možeš postaviti...
EvoSpo kvaliteti:

Legacy Of Kings
Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken
Crimson Thunder
Threshold
Renegade
Glory To The Brave

Po sentimentalnoj vrijednosti:

Renegade (prvi album koji sam čuo i koji me fascinirao)
Crimson Thunder (album koji ima pjesmu koja mi "daje moć" - Hearts On Fire
Legacy Of Kings (legendaran album)
Chapter V (prvi HF original koji sam kupio)
Threshold (drugi HF original i jedan od najkvalitetnijih i najboljih albuma - obavezna preporuka!)
Glory To The Brave (ima super stvari no svejedno je zadnji na ljestvici... jebiga ne ulazi mi previše u uši...)

Rocchiro
11-11-2006, 12:01
joj da,zaboravih spomenuti Running Wild koji nekad pwna i Helloween i BG :pray:

Arbiter of Change
11-11-2006, 12:09
Obavezno moram poslušati Treshold, jedini koji nisam čuo. :wink:

Lord Jambrek
11-11-2006, 12:42
Meni su oni najdraži Metal bend i samo čekam da ih vidim Live u Zagrebu! Da se derem s ekipom na sav glas Hearts! Hearts! Hearts! Hearts on Fire! Ili Heeding The Call one and for all, never surender with glory wee fall.... ooooooooo.....


Sta ce doc u Zagreb ,kada ?
A sto se tice albuma meni je najbolji chapter V :pray: :pray:

to je najgluplji album koji su ikad izdlali, jedino mi bloodbound valja s tog albuma

MarkaN
11-11-2006, 12:56
Meni su oni najdraži Metal bend i samo čekam da ih vidim Live u Zagrebu! Da se derem s ekipom na sav glas Hearts! Hearts! Hearts! Hearts on Fire! Ili Heeding The Call one and for all, never surender with glory wee fall.... ooooooooo.....


Sta ce doc u Zagreb ,kada ?
A sto se tice albuma meni je najbolji chapter V :pray: :pray:

Neznam kad, ali jednom će morati. Nemam mogućnosti se vrtit u sloveniji do Metal Campa.

Ili će doći u Zagreb ili u Zadar na Metal Melting... MORAJU!!!

Rocchiro
11-11-2006, 18:04
15.02.2007 WIEN - Planet Music (A)
16.02.2007 BUDAPEST - Petöfi Hall (H)
17.02.2007 BELGRAD - SKC (YU)

11-11-2006, 20:29
Joj, jedva čekam da dođu negdje blizu, ja idem svakako!
Najbolja mi je pjesma Crimson Thunder, zbog tako netipičnog i fora refrena, i naravno Renegade, koja je više HM/HR, ali ne mogu ni zaboravit Let the Hammer Fall, koja je prva njihova pjesma koju sam čuo, i također jedna od najboljih!
Svakako ću si nabavit Chapter V što prije, fala na preporuci!

hellsing
12-11-2006, 13:48
Daj ajde doc ce u Srbiju,mislim dobro je to sto ce doc tu negdje blize , zapravo sto ce uopce doc, al sta ti ljudi u Zagrebu ili gdje god se to odlucuje fantaziraju :twisted: nemogu pozvat hammerfall ili iron maiden( kolko sam cuo pozvali su ih ali je netko otkazo ili Zagreb ili maideni :cry: ) , a u srbiju dolaze svi živi pa sta smo tako jadni , ok bio je sad nedavno pink floyd, ali svejedno :kill: :?

Rocchiro
12-11-2006, 15:33
Daj ajde doc ce u Srbiju,mislim dobro je to sto ce doc tu negdje blize , zapravo sto ce uopce doc, al sta ti ljudi u Zagrebu ili gdje god se to odlucuje fantaziraju :twisted: nemogu pozvat hammerfall ili iron maiden( kolko sam cuo pozvali su ih ali je netko otkazo ili Zagreb ili maideni :cry: ) , a u srbiju dolaze svi živi pa sta smo tako jadni , ok bio je sad nedavno pink floyd, ali svejedno :kill: :?

to ti samo govori u kak jadnoj drzavi zivimo :cry:

13-11-2006, 22:49
@hellsing
Ma di je to nedavno bio Pink FLoyd?!

hellsing
14-11-2006, 18:17
@hellsing
Ma di je to nedavno bio Pink FLoyd?!

U Zagrebu dobro nije bas nedavno ali...

MarkaN
14-11-2006, 20:09
@hellsing
Ma di je to nedavno bio Pink FLoyd?!

U Zagrebu dobro nije bas nedavno ali...

Pa bili su i Deep Purple i Helloween i Iron Maiden i mnogi drugi pa kaj!?

Tema je o HammerFall-u zato dosta s offtopicom!

14-11-2006, 20:15
Jedino glupo kod njih mi je sto svaka pjesma ima veze s mačevima, nekim nevjernicima metala..kao kod Manowara :wink:

Rocchiro
14-11-2006, 20:35
Jedino glupo kod njih mi je sto svaka pjesma ima veze s mačevima, nekim nevjernicima metala..kao kod Manowara :wink:

ejmen,to i mene zivcira

Dreamer Deceiver
14-11-2006, 21:31
Jedino glupo kod njih mi je sto svaka pjesma ima veze s mačevima, nekim nevjernicima metala..kao kod Manowara :wink:

ejmen,to i mene zivcira

ali mene ne...

14-11-2006, 21:46
Gle ovako idu neki lyricsi:
"We are the warriors of metal swords of steel the hammers will kill infidels"

..ajd sad reci..

Dreamer Deceiver
14-11-2006, 22:16
definitivno bolje od

Oops!...I did it again
I played with your heart, got lost in the game

Helena
14-11-2006, 22:20
definitivno bolje od

Oops!...I did it again
I played with your heart, got lost in the game

Ili od US5:
Girl I like the way you move,
Seen you from across the room,
I feel your bady close to mine,
The temprature is rising now,
Fancy cars and neon-lightes,
Take us to another hight;

ili TH-a: Bis du, du selbst bist
Schrei!
Auch wenn es das letzte ist
Schrei!
Auch wenn es weh tut!
Schrei so laut du kannst

Lord Jambrek
15-11-2006, 10:57
definitivno bolje od

Oops!...I did it again
I played with your heart, got lost in the game

hej, bodomi su to dojaja obradili

Neven <R>
15-11-2006, 11:13
U Zagrebu dobro nije bas nedavno ali...

Pa da nije baš nedavno ako nikad nisu nastupali u Zagrebu.

Armachus
15-11-2006, 12:22
Ne slušam ih, jednom sam ćuo neku nji'ovu pjesmu i ništa posebno :yuck:

Jerry
15-11-2006, 14:12
sigurno bolje od narodnjaka :) :yuck:

GrannyKiller
18-11-2006, 13:12
odmaknite se od kompjutera i pošteno se našamarajte...

Hammerfall rullz.

i ne serite da je neki bend bolji...kako kome.
općenito ovakve spike su vam debilne.

dobro, ajd zabavljajte se...

@Jerry - ROFL...narodnjaci? :rotfl:

Jerry
18-11-2006, 13:16
odmaknite se od kompjutera i pošteno se našamarajte...

Hammerfall rullz.

i ne serite da je neki bend bolji...kako kome.
općenito ovakve spike su vam debilne.

dobro, ajd zabavljajte se...

@Jerry - ROFL...narodnjaci?S :rotfl:pa kažem za ovog lika phoenix98što je napisao "
Ne slušam ih, jednom sam ćuo neku nji'ovu pjesmu i ništa posebno Sda je sigurno blje od njegovih narodnjaka :) :)
btw,što se tiče hammerfala,ovaj album i nije nešta posebno,al su ok,valja poslušat :) ,a ti granny pokirj se ušima kak veki kaže :) helloween je bolji :)

MarkaN
19-11-2006, 11:28
a ti granny pokirj se ušima kak veki kaže :) helloween je bolji :)

eeej nećemo miješati žanrove! Meni je HammerFall definitivno najdraži bend,(a poslje njega Maideni) no najbolji... pa... tu je negdje :D

GrannyKiller
19-11-2006, 11:35
a ti granny pokirj se ušima kak veki kaže :) helloween je bolji :)

nisam klempav ko ti pa to ne mogu...

btw, ak ćemo tako, ti se pokrij ušima jer su Maideni bolji (iako su drugog žanra...i stila).

19-11-2006, 17:49
Ma nema do HammerFalla, makar moram reći da u mojoj ligi Helloween dere Maidene nadaleko.

Jerry
19-11-2006, 18:25
a ti granny pokirj se ušima kak veki kaže :) helloween je bolji :)

nisam klempav ko ti pa to ne mogu...

btw, ak ćemo tako, ti se pokrij ušima jer su Maideni bolji (iako su drugog žanra...i stila).ma maideni su bolji I OD HELLOWEEN-a i od HAMMERFALA :pray:

19-11-2006, 19:11
Tebi, neiskusan si, pa malo znas nhf :wink:

20-11-2006, 19:01
Tebi, neiskusan si, pa malo znas nhf :wink:
sign