PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hard disk



Dani 78
09-11-2006, 11:27
e bok narode!!!
imam jedno pitanje za vas,pa vi vidite...

kupio sam polovni hard od 40 gb sa 5400 rpm-a,a prije njega sam imao WD Caviar sa 7200 rpm-a.Sad me zanima dali je ovaj od 40 gb puno sporiji i dali može usporavati igrice,filmove...(malo objasnite)

Aj ljudi POMAGAJTE :cry:

Unaprijed zahvalan!!!! :pray:

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2006, 11:53
Pa usporavanje bi moglo biti primjetno, pogotovo ako igraš nešto što ti dosta koristi virtualnu memoriju. Ja samo znam da sam nekad davno uz komp kupio sasvim ispravan Maxtor na 5400 rpm i da mi je pravio probleme kada god bih nešto instalisao (plavi ekran smrti koji kaže da se ne može pisat po disku), i generalno ništa veće nisam mogao kopirati bez da dobijem grešku. I onda ja to zamijenim za Maxtora na 7200 rpm i još mi dobri ljudi ghostuju svo moje smeće na novi disk i ja zadovoljan. Njihova dijagnoza je bila da je disk bio "prespor" za ostatak konfiguracije (Athlon 1,0 GHz, 256 MB RAM), pa da su zbog toga nastajali problemi. Uopšte nisam siguran u to, ali nek im bude...

Armachus
09-11-2006, 12:22
Imm jedno pitanje vezano za Hard disc.
Kako mogu vidjet brzinu kompjutera u onim hercima. Svi me to pitaju koliko mi kompjuter ima toga, a ja ne znam kako se to gleda.
:pray: :pray: :pray:

Scuderia
09-11-2006, 12:24
Imm jedno pitanje vezano za Hard disc.
Kako mogu vidjet brzinu kompjutera u onim hercima. Svi me to pitaju koliko mi kompjuter ima toga, a ja ne znam kako se to gleda.
:pray: :pray: :pray:



:rotfl: :rotfl: Ajd pretpostavit ću da ne zajebavaš;reci koji procesor imaš

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2006, 12:26
Nadam se da se zahebavaš... ali u nekom nesretnom slučaju da se ne zahebavaš, stisni Win+Pause, pa vidi.

Armachus
09-11-2006, 12:38
Ne zajebavam se ozbiljno pitam ne znam kako se to gleda, sve do ovog trenutka. Niste mi puno pomogli pa sam sam proćaćkao po raćunalu i vidio koliko ima tih herca i rama.


EDIT:
piše da ima 1.82 GHz i 356 MB Ram-a.
Jeli to to ili još uvjek ne znam gdje se to gleda.

Dani 78
09-11-2006, 12:39
Pa usporavanje bi moglo biti primjetno, pogotovo ako igraš nešto što ti dosta koristi virtualnu memoriju. Ja samo znam da sam nekad davno uz komp kupio sasvim ispravan Maxtor na 5400 rpm i da mi je pravio probleme kada god bih nešto instalisao (plavi ekran smrti koji kaže da se ne može pisat po disku), i generalno ništa veće nisam mogao kopirati bez da dobijem grešku. I onda ja to zamijenim za Maxtora na 7200 rpm i još mi dobri ljudi ghostuju svo moje smeće na novi disk i ja zadovoljan. Njihova dijagnoza je bila da je disk bio "prespor" za ostatak konfiguracije (Athlon 1,0 GHz, 256 MB RAM), pa da su zbog toga nastajali problemi. Uopšte nisam siguran u to, ali nek im bude...

E baš je i kod mene riječ o Maxtoru...
Znači da se tog rješavam!!!????

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2006, 12:44
E baš je i kod mene riječ o Maxtoru...
Znači da se tog rješavam!!!????
A čuj, možda je ono kod mene bio specifičan slučaj. Ti probaj instalisat par igara, pa ako sve prođe kako treba, onda te vjerovatno nije zahvatilo isto prokletstvo kao i mene. Ali ipak, ako možeš sebi priuštiti disk sa 7200 rpm, ja ti preporučujem da ga uzmeš. I, takođe, čuo sam da ljudi dosta kukaju kako su im Maxtori crkavali. Iako ja s Maxtorima nikada nisam imao problema (a imao sam 3 Maxtora), možda bi htio i na to obratit pažnju.

Armachus
09-11-2006, 12:47
[quote="Dani 78":1jq4flbc]E baš je i kod mene riječ o Maxtoru...
Znači da se tog rješavam!!!????
A čuj, možda je ono kod mene bio specifičan slučaj. Ti probaj instalisat par igara, pa ako sve prođe kako treba, onda te vjerovatno nije zahvatilo isto prokletstvo kao i mene. Ali ipak, ako možeš sebi priuštiti disk sa 7200 rpm, ja ti preporučujem da ga uzmeš. I, takođe, čuo sam da ljudi dosta kukaju kako su im Maxtori crkavali. Iako ja s Maxtorima nikada nisam imao problema (a imao sam 3 Maxtora), možda bi htio i na to obratit pažnju.[/quote:1jq4flbc]

Odgovorite vi na moje pitanje, :-x vidiš da je to "IN" ? :)

Jerry
09-11-2006, 12:56
Ne zajebavam se ozbiljno pitam ne znam kako se to gleda, sve do ovog trenutka. Niste mi puno pomogli pa sam sam proćaćkao po raćunalu i vidio koliko ima tih herca i rama.


EDIT:
piše da ima 1.82 GHz i 356 MB Ram-a.
Jeli to to ili još uvjek ne znam gdje se to gleda.da to ti je to
a koji procesor šta piše?amd sempron,athlon,barton ?

EDIT: to ti je 1800 MHz.a ili megaherca :)

Armachus
09-11-2006, 13:02
Athlon

Prince-Artas
09-11-2006, 20:02
e bok narode!!!
imam jedno pitanje za vas,pa vi vidite...

kupio sam polovni hard od 40 gb sa 5400 rpm-a,a prije njega sam imao WD Caviar sa 7200 rpm-a.Sad me zanima dali je ovaj od 40 gb puno sporiji i dali može usporavati igre,filmove...(malo objasnite)

Aj ljudi POMAGAJTE :cry:

Unaprijed zahvalan!!!! :pray:

ako na njemu nemaš ništa igara, programa i svega šta je zapisano u registryu nećeš imat problema sa usporenošću. koristi ga za mp3, filmove, slike, patcheve i sl dok windowse i programe instaliraj na bolji i brži disk,

inače maxtor hdd su čudne biljke pa ih nebi preporučio za kupnju, no neznam kakvi su im ovi novi no morali bi bit dobri jer je segate kupio maxtora

Armachus
09-11-2006, 20:52
Kakvi je taj procesor Athlon i koja je razlika mežu procesorima u nekom od gore navedenih postova.

str33t6l0w
09-11-2006, 20:58
mislim da netrebamo prelazit na procesora sa hard disk teme.. a i rijesen je problem.. lock...