PDA

Pogledaj cijelu verziju : reinstalacija windowsa



marko
09-11-2006, 00:24
Došlo je vrijeme da ponovo instaliram windowse :? ali imam jedan problem. Hard mi je podjeljen na 2 particije C i D, na C pariciji su mi samo windowsi i još neki programi dok su na D filmovi, igre, muzika itd, problem je u tome što nemogu formatirat C particiju da ponovo instaliram windowse, stalno mi sere da nemože formatirat :? !? Kako da formatiram C particiju pa da ponovo stavim windowse?? Please help :pray: :pray: :pray: :pray: Inače odem tamo na quick format i neće formatirat :? :?

The Boz
09-11-2006, 00:34
Surotno javnom mišljenju, Windowsi nisu samoubojice. Ako želiš formatirat C disk, najbolje ti je to napravit ili pomoču sustava s drugog diska(virtualnog, fizičkog, nije bitno), pomoču DOSa, ili Windows instalacijskog CDa ako več ideš instalirat Windowse opet. Dakle, gurni CD u komp, resetiraj komp, slijedu idiot-proof upute.

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2006, 00:42
Surotno javnom mišljenju, Windowsi nisu samoubojice. Ako želiš formatirat C disk, najbolje ti je to napravit ili pomoču sustava s drugog diska(virtualnog, fizičkog, nije bitno), pomoču DOSa, ili Windows instalacijskog CDa ako več ideš instalirat Windowse opet. Dakle, gurni CD u komp, resetiraj komp, slijedu idiot-proof upute.
Potpisujem. Dvije particije nisu problem, to ti je blagoslov, vjeruj mi. Dakle s C particije makni sve potrebne stvari na D i onda s Windowsovog CDa (XP, pretpostavljam) formatiraj C particiju. Ako si nesiguran u baratanje Windowsovim setupom, pogledaj ovo http://www.softpedia.com/get/Others/E-B ... ator.shtml (http://www.softpedia.com/get/Others/E-Book/Windows-XP-Setup-Simulator.shtml)

NITROS
09-11-2006, 09:31
Došlo je vrijeme da ponovo instaliram windowse :? ali imam jedan problem. Hard mi je podjeljen na 2 particije C i D, na C pariciji su mi samo windowsi i još neki programi dok su na D filmovi, igre, muzika itd, problem je u tome što nemogu formatirat C particiju da ponovo instaliram windowse, stalno mi sere da nemože formatirat :? !? Kako da formatiram C particiju pa da ponovo stavim windowse?? Please help :pray: :pray: :pray: :pray: Inače odem tamo na quick format i neće formatirat :? :?

Pa nemozes iz windowsa brisat windowse :DDDDD

To ti je ko da rezes granu na kojoj sjedis :))))))
Moras preko boota brisati.

tomifish2002
09-11-2006, 15:02
uglavnom, u biosu namjesti da cd-rom bude prvi boot device,sejvaj bios,restartaj komp, stavi windowsxp cd u drive i ostalo će ići kao po špagi.

marko
12-11-2006, 22:24
hvala na odgovorima, sve sam uspio instalirat i sve radi :D :D . Može lock teme :boohoo: