PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mjerenja u elektrotehnici



Dreamer Deceiver
08-11-2006, 19:08
sutra pišemo ispit iz mjerenja a pitanja ce biti ovakva molim pomoć

1.El. Shema napona etalona s zener diodom !

2.skupina prececnih otpora s cepovima

3.skupina prececnih otpora s prepklokom

4,objasnite el. moment i protumoment kod instrumenta s pokretnim i permanentnim magnetom

5,Razlika izmedu pokaznog pokaznog i mjernog opsega

6.oblik skale mjernih instrumenata,oblici kazaljke mjernih instrumenata,konstanta instrumenata,tocnost mjerenja,što sve ovisi o tocnosti mjerenja?

7.pogreške koje nastaju prilikom mjerenja

8.klasa instrumenata

9.vrste prigušenja instrumenata

10.o cemu ovisi moment i protumoment

11. principalna shema instrumenta s pomocnim svitkom

12.proširivanje mjernog opsega ampermetra

13.proširivanje mjernog opsega voltmetra

14.instrumenti s pomocnim svitkom i poluvodickim ispravljacem

15.instrumenti s zakretnim svitkom i poluvodickim ispravljacem

16.slika koja prikazuje el. moment i protumoment instrumenta s pomocnim svitkom i permanentim magnetom

08-11-2006, 19:10
a rano si se sjetio...


e,nema šanse da ću ti sad ovo pisati :))

olio
08-11-2006, 19:25
pa nemaš li to u knjizi...

Jel to 2 razred ?? omg

*Fila*
08-11-2006, 19:31
uh oh malo previše pitanja!Znam da ti to ne pomaže ali minikad nismo test pisali samo nas je pitao ali zato svaki sat pišemo po 2 stranice u biljež
Za sheme si napravi šlahabater a za pitanja nauči nema ti druge brate po zanimanju :o

ewok
08-11-2006, 19:39
u qurac...mi smo tek u mjerenjima dosli do an. mjernih instrumenata, brzo vam to ide :roll:

Arbiter of Change
08-11-2006, 19:42
E hebiga, ja sam računalac. :D

08-11-2006, 19:42
E hebiga, ja sam računalac. :D
i ja sam pa imam mjerenja...

pimp
08-11-2006, 20:31
mi kartamo belu pod mjerenjima tak da neznam...
imamo ludog profesora koji prica a nitko ga ne sluša al njega to ne jebe

Dreamer Deceiver
08-11-2006, 20:35
mi kartamo belu pod mjerenjima tak da neznam...
imamo ludog profesora koji prica a nitko ga ne sluša al njega to ne jebe

sma here

Arbiter of Change
08-11-2006, 20:39
E hebiga, ja sam računalac. :D
i ja sam pa imam mjerenja...

Računalni tehničar za strojarstvo? Nemamo mi mjerenja.

Worthaur
08-11-2006, 20:56
omg koji test... mi smo imali 4 - 5 pitanja, samo jedno pitanje je bilo teorija, ostalo računanje pogrešaka...
Potraži odgovore u knjizi, sve ti piše

Armachus
08-11-2006, 21:23
Koja si ti škola ?
Mislim na autora ove teme, Morgota ili kako se već piše.

olio
08-11-2006, 21:25
Koja si ti škola ?
Mislim na autora ove teme, Morgota ili kako se već piše.elektrotehnička

Helena
08-11-2006, 21:27
E hebiga, ja sam računalac. :D

A jebiga, i ja sam računalac, pa imamo mjerenja, ali smo došli tek do otklonskih sustava. :o
Mogu ti odgovorit na ovo pitanje:
5. Razlika izmedu pokaznog pokaznog i mjernog opsega

Pokazni opseg je cijelokupni opseg skale instrumenta, a mjerni opseg je dio pokaznog opsega na kojem instrument mjeri s određenom točnosću.

olio
08-11-2006, 21:34
Kod nas u elektrotehničkoj ima samo jedna ženska osoba !!! Kakvo je stanje kod vas ??

Helena
08-11-2006, 21:35
Kod nas u elektrotehničkoj ima samo jedna ženska osoba !!! Kakvo je stanje kod vas ??

82 cure na školi, 72 su frizerke, a ovih deset u računalstvu. U mom razredu smo 4, u 3. razredu 3, u 4. jedna i u 1. razredu 3 cure.

olio
08-11-2006, 21:37
Kod nas u elektrotehničkoj ima samo jedna ženska osoba !!! Kakvo je stanje kod vas ??

82 cure na školi, 72 su frizerke, a ovih deset u računalstvu. U mom razredu smo 4, u 3. razredu 3, u 4. jedna i u 1. razredu 3 cure.Kod nas dvije smjene i ko zna koliko razreda 1 ženska osoba (ma daj) Pa di ovaj svijet ide?? ((U frizere , možda))

Arbiter of Change
08-11-2006, 21:39
U čitavoj tehničkoj kod mene samo 8. :rotfl:

olio
08-11-2006, 21:41
kod mene ih ima dosta, ali u mom razredu samo 8 ili 9, nemam pojma, ima nas 35škola?

08-11-2006, 21:45
[quote="Arbiter of Change":3t2qphz5]E hebiga, ja sam računalac. :D
i ja sam pa imam mjerenja...

Računalni tehničar za strojarstvo? Nemamo mi mjerenja.[/quote:3t2qphz5]
ne.Tehničar za računalstvo,ništa neam sa strojarima :)

Arbiter of Change
08-11-2006, 22:07
[quote="Arbiter of Change":3ic9vu24]E hebiga, ja sam računalac. :D
i ja sam pa imam mjerenja...

Računalni tehničar za strojarstvo? Nemamo mi mjerenja.
ne.Tehničar za računalstvo,ništa neam sa strojarima :)[/quote:3ic9vu24]

A "onaj" smjer. Pa mi smo više za strojeve na žalost.

*Fila*
08-11-2006, 22:25
been there, done that, u trećem nema takvih gadarija, meni beš lijepo ide sad
same here
yep treći je zakon!! :)

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2006, 01:10
been there, done that, u trećem nema takvih gadarija, meni beš lijepo ide sad
same here
yep treći je zakon!! :)
Amen to that... Samo ja sam od mjerenja mnogo više mrzio damn osnove elektrotehnike. Samo ne znam jesam li više mrzio predmet ili ona dva izgubljena slučaja koja su se predstavljali kao profesori tog predmeta. Btw, ja u svom odjeljenju (tehničar računarstva, el-teh škola) imam 8 cura koje su jedine u ovoj generaciji u ovoj školi. Ali opet, bio sam pomalo razočaran što ni jedna od njih nije zapravo zainteresovana za to, već su došle u tu školu "reda radi". A zapravo je 95% razreda u istom fazonu - niko pojma nema i svima su najgori oni predmeti koji zapravo imaju neke veze s kompjuterima. Pa mislim... wtf si onda u ovoj školi i ovom smijeru?! Nervira me to... Ima toga i kod vas?

Dreamer Deceiver
09-11-2006, 07:11
Kod nas u elektrotehničkoj ima samo jedna ženska osoba !!! Kakvo je stanje kod vas ??

same here

Nightyx
09-11-2006, 10:42
Bravo legendo i ja sam ga pisao jučer i sigu rno ću dobiti najmanje 4 ak ne i pet odlično sam napravio. :D

Pitanja su bila:

Za svako je bilo skiciraj i objasni:

1.Instrument s pomičnim svitko ili željezom
2.Proširni mjerni domet napona
3.Thompsonov ili Wheatstoneov most

Rasturio sam ga!! :twisted:

W3DR4N
09-11-2006, 11:13
Ovaj topic budi sjećanja. Morgoth, ne mogu ti pomoći jer su od tih ispita prošle već godine. Al nisu ti mjerenja tako težak predmet na drugoj godini. Veće bi ti probleme trebali predstavljati osnove i finomehanika, al vjerujem da to sve ovisi od profesora do profesora, i od učenika do učenika.

@Hellboy
Iako si se riješio i povijesti i zemljopisa i svih tih gadarija, treći ti je razred daleko najgori i najdosadniji kao računalcu. Cijelu godinu se samo dosađuješ i čekaš ekskurziju i četvrti razred.

@burek
U srednjoj sam znao masu ekipe koja je upisala tu školu samo i jedino jer stanuju blizu nje.

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2006, 12:05
@Hellboy
Iako si se riješio i povijesti i zemljopisa i svih tih gadarija, treći ti je razred daleko najgori i najdosadniji kao računalcu. Cijelu godinu se samo dosađuješ i čekaš ekskurziju i četvrti razred.
A kod nas i nije toliko loše jer smo sada dobili računarske mreže i baze podataka (koliko god one besmislene bile).


@burek
U srednjoj sam znao masu ekipe koja je upisala tu školu samo i jedino jer stanuju blizu nje.
Ajde da stanuju blizu... već su kod nas u tu školu se skupili ljudi sa svih okolnih brda. Pa od nas 32 u razredu, 25 njih redovno putuje autobusom ili nečim iz nekog zaseoka do škole. Zašto baš u ovu školu, nije mi jasno... Vjerovatno je bilo kod kuće "Ajde ti meni sine u one kompjuteraše, to ti je budućnost" i oni dođoše...

Worthaur
09-11-2006, 15:09
Ovaj topic budi sjećanja. Morgoth, ne mogu ti pomoći jer su od tih ispita prošle već godine. Al nisu ti mjerenja tako težak predmet na drugoj godini. Veće bi ti probleme trebali predstavljati osnove i finomehanika, al vjerujem da to sve ovisi od profesora do profesora, i od učenika do učenika.

Meni su samo osnove problem, 50% mog razreda ce imati 1 na polugodistu jer za 2 moras znati puuuno... profu iz mjerenja nitko neslusa na satu, kad je test prepisemo iz biljeznice i dobijemo 4 - 5, i ovaj iz finomehanike je super

09-11-2006, 15:25
burek,od kud si ti?mislim,neznam jel wedran i ja mislimo na istu el-teh školu kao i ti :D

emperror
09-11-2006, 16:10
ja sam 1. tehnicka skola TESLA u zagrebu (ona skola gdje su objesili klinca)

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2006, 20:41
burek,od kud si ti?mislim,neznam jel wedran i ja mislimo na istu el-teh školu kao i ti :D
Ne bih rekao :rotfl: Ja sam iz Doboja, B&H.

09-11-2006, 21:37
paznam,zato i kažem :)

xaviaz
09-11-2006, 22:53
ima netko iz rudera ?

09-11-2006, 22:54
ima netko iz rudera ?
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: