PDA

Pogledaj cijelu verziju : 56k modem, o f**k



dkodd
14-01-2006, 08:18
Evo, još jeno pitanje (sorry ak sam dosadan) al je bitno. Pošto se spajam prek modema sve je super osim brzine... Nakon instalacije sp2 modem se spaja 33.6 kbps , a prije neg sam instaliral spa je bilo 50.2 ili 46.6. Dal se može negde z nečim složiti kaj budu brzine stare (za download ne bitno, al se stranice otpiraju sporo, al stvarno sporo) ISP je Carnet :( (al bar je jeftino). Helpajte...

miro u sutonu tihom
14-01-2006, 17:51
Kao prvo-Carnet?!Kud imaš modem (a i ja :wink: ),još Carnet!
Nego probaj uzeti neki od programa koji ti optimiziraju Internet vezu (tune up utilities 2006,Net Scream...).Možda bude uspjeha! :roll:
Naruči dsl,ili ga ni ti nemožeš imati 8) :rotfl:

jeretik
14-01-2006, 18:08
Evo, još jeno pitanje (sorry ak sam dosadan) al je bitno. Pošto se spajam prek modema sve je super osim brzine... Nakon instalacije sp2 modem se spaja 33.6 kbps , a prije neg sam instaliral spa je bilo 50.2 ili 46.6. Dal se može negde z nečim složiti kaj budu brzine stare (za download ne bitno, al se stranice otpiraju sporo, al stvarno sporo) ISP je Carnet :( (al bar je jeftino). Helpajte...

Ako si dao Windowsima da instaliraju modem generic drivere (provjeri u device manageru) do toga je

Instaliraj drivere od proizvodjaca modema

marijanovic
15-01-2006, 20:45
Da nije modem Soft56k?
Instaliraj starije drivere (oni uz sp2 su loši) i pod extra init. commands unesi ATX3&C1. To će vratiti brzinu.

Anthrax
17-01-2006, 10:58
Nego probaj uzeti neki od programa koji ti optimiziraju Internet vezu (tune up utilities 2006,Net Scream...).Možda bude uspjeha! :roll:

nazalost ti su programi cista prevara..oni ti kopiraju na hard neke stranice pa ih ne moraju nanovo otvarat pa mislis da se brze loada...ali napravi refresh i evo ti sve po staroom ..i jos nekoliko istih prinicipa koji navodno optimiziraju vezu a zapravo drek...

miro u sutonu tihom
17-01-2006, 12:50
Iskreno i meni je to bilo čudno,ali ipak ko da ima nekih rezulata,ali opet to je sve jadno,dok se ne nabavi neke brža mreža!!!

dkodd
17-01-2006, 19:33
Da nije modem Soft56k?
Instaliraj starije drivere (oni uz sp2 su loši) i pod extra init. commands unesi ATX3&C1. To će vratiti brzinu.

Je, soft56kV92 data fax modem. brzina je ista 33.6 kbps (treba navodnike ili sam tak kak si napisal?).

marijanovic
17-01-2006, 19:44
Nikakvi navodnici, samo
ATX3&C1

I stare drivere, ali ne prastare.

dFixxx3r
19-01-2006, 09:00
Kao prvo-Carnet?!Kud imaš modem (a i ja :wink: ),još Carnet!
Nego probaj uzeti neki od programa koji ti optimiziraju Internet vezu (tune up utilities 2006,Net Scream...).Možda bude uspjeha! :roll:
Naruči dsl,ili ga ni ti nemožeš imati 8) :rotfl:

Kaj imaš protiv carneta?
najjeftiniji je a ima normalnu brzinbu za 56k

Prince-Artas
19-01-2006, 14:51
i ja imam softov 56k i stavio sam starije drajvere i spaja mi se 45kb/s a sa novim mi se također spajao na fucking 33.6kb/s

Luka
20-01-2006, 17:38
na netu sam našao drivere iz 2003., postoje li neki noviji ??

gogs
03-02-2006, 00:43
Ja sam za vrijeme dok sam imal modem prvo bio na HT-u. Poslije sam otišo na CarNET.Dok sam bil na HT-u tražil sam da mi srede bržu vezu i prek modema sam se spajal sa 112 k.Neznam dal to možeš tražit dok si na CarNetu,al meni je ostalo kad sam prešo iz HT mobilea. Napišeš zamolbu ko ja:Zbog bržeg pristupa netu,molim VasSda mi oslobodite liniju od PCM-a.
Tel broj je...
Adresa je...
potpis i te pizdarije....
I to odneseš u neki T centar.Dođu ti neki likovi i na banderi ispred kuće/zgrade ti neš sprčkaju i onda ti vele da pustiš nek ti zvoni telefon dok ne uspostave neke kontakte.Naravno,na njih moraš čekat cca 2-3 mjeseca,meni su čak došli za 3 tjedna.Možda ti se neda ovo radit,al možda nekom pogognem 8) 8) 8)

Anthrax
03-02-2006, 12:56
Ja sam za vrijeme dok sam imal modem prvo bio na HT-u. Poslije sam otišo na CarNET.Dok sam bil na HT-u tražil sam da mi srede bržu vezu i prek modema sam se spajal sa 112 k.Neznam dal to možeš tražit dok si na CarNetu,al meni je ostalo kad sam prešo iz HT mobilea. Napišeš zamolbu ko ja:Zbog bržeg pristupa netu,molim VasSda mi oslobodite liniju od PCM-a.
Tel broj je...
Adresa je...
potpis i te pizdarije....
I to odneseš u neki T centar.Dođu ti neki likovi i na banderi ispred kuće/zgrade ti neš sprčkaju i onda ti vele da pustiš nek ti zvoni telefon dok ne uspostave neke kontakte.Naravno,na njih moraš čekat cca 2-3 mjeseca,meni su čak došli za 3 tjedna.Možda ti se neda ovo radit,al možda nekom pogognem 8) 8) 8)

ima puno ljudi kojima je pisalo da se spajaju na 112k ali to ti nije realna brzina i nisi imao tako brz net bez obzira sto je pisalo jer to je jednostavno previse za 56k modeme i onui ne mogu dostici tu brzinu

tomifish2002
03-02-2006, 13:50
112 piše zbog drivera modema. inače polovična brzina (kod mene 31.200)se događa upravo zbog već spomenutog pcm-a i skinuti ga može isključivo ht ukoliko za to postoje tehnički preduvjeti. potrebno je kontaktirati lokalnu jedinicu ht-a (npr. zagreb zapad, istok) im poslati im fax na kojem piše zahtjev.

Anthrax
03-02-2006, 13:51
ma potrebno je nabavit DSL i gotovo...Samo je katastrofa sto se toliko reklamira a u pola hrvatske je jos nedostupan

kamikaza
06-02-2006, 15:57
ma potrebno je nabavit DSL i gotovo...Samo je katastrofa sto se toliko reklamira a u pola hrvatske je jos nedostupanTako je! :pray:

Luka
06-02-2006, 20:13
tako je :)

tomifish2002
07-02-2006, 19:15
ma potrebno je nabavit DSL i gotovo...Samo je katastrofa sto se toliko reklamira a u pola hrvatske je jos nedostupan

ma pričaj mi! imam debilne susjede kojima je centrala za moju ulicu na tavanu i nedaju ljudima iz t-coma da im ulaze u kuću! prokleti penzići! ali spas je blizu............WIMAX...........ČEKAM TE!!!