PDA

Pogledaj cijelu verziju : ANOTHER n00b IS BORN----KVEŠČNS, KVEŠČNS....



Waylon
05-11-2006, 21:07
Alo ekipa! Evo, baš sam se registriro na forum, i vidim da su svi zakon ovdje. Znam da su ovakve teme otvarane već gro puta, al...nemrem si pomoć :kill:

Ovak, nakon višeminutnog razmišljanja, odlučio sam kupit Wow... Znam koja je cijena i znam kak ide taj mehanizam pre-paida.

Sad, kad počnem igrat tak razrađenu igru, ja n00b ću se izgubit odmah... Pa bi molio malo pomoći za početak, ak vam se da odgovarat :pray: :pray:

Na kojoj je strani zanimljivije i bolje igrat? Za Hordu ili Alliance?
Kakvog lika mi preporučujete da si napravim? Meni je zanimljivo igrat i sa healerima i mejđevima i warriorima, tak da....
Znam da postoje 3 vrste igranja....sad nisam ziher točno, al frend mi pričo da ima pvp, RPG i još jedna....Koje je najbolje igrat i zašto?
Kaj mi preporučujete da prvo radim u igri, kak ste vi počinjali?
Jel ima koja hrvatska gilda kojoj se mogu priključit?
Na kojim serverima igrate?

Evo, to bi bila neka od pitanja 8) 8)
Nadam se da ću bar na neka dobit odgovor, jer sam se fakat nabrijo na Wow i spremam se na potpuno odcjepljenje od društvenog života :boohoo: :D

Pozz..

M4mut
05-11-2006, 21:19
Na kojoj je strani zanimljivije i bolje igrat? Za Hordu ili Alliance?
Kakvog lika mi preporučujete da si napravim? Meni je zanimljivo igrat i sa healerima i mejđevima i warriorima, tak da....
Znam da postoje 3 vrste igranja....sad nisam ziher točno, al frend mi pričo da ima pvp, RPG i još jedna....Koje je najbolje igrat i zašto?
Kaj mi preporučujete da prvo radim u igri, kak ste vi počinjali?
Jel ima koja hrvatska gilda kojoj se mogu priključit?
Na kojim serverima igrate?


1.Ovisno od toga što preferiraš, ja hordu pa sam horda, netko ally pa je ally
2.Opet ovisno od toga šta preferiraš, sve je potrebno, sve je zanimljivo
3.PvP, i samo PvP, zašto?Zato što je gušt ponekad genkat nekog, a i biti genkan
4.Kak misliš kaj ti preporučujemo prvo radit u igri?nemaš puno izbora na početku...
5.Ima hrvatskih gildi, al one prave ne regrtaju low lvl-e tako da se gildom ne zamaraj do lvl 60
6.Korgall

flander
05-11-2006, 21:22
pvp,pve i taj rpg. A sad skim da počneš. Sve ovisi kaj ti se dopada. Ak se zelis brzo nabijat na lvl onda hunter,ak se očes s magija neki spellcaster(mage,priest,lock,druid,shaman) ili ako si za one to one combat onda warrior ili rogue. Sve ovisi kaj očeš. Na svim serverima ti ima hrvata,ja sam ti na Ragnarosu horda Flander,pa ak tam dojdeš pa te uvedem u igru ak očeš. Ili javi na MSN :wink:

Waylon
05-11-2006, 23:52
Dvoumim se između Tauren Shamana i Night Elf Druida.... zasad su mi samo te opcije u glavi... :twisted: ima tu koga ko je iz Alliancea? svi hordu deru opako :pray: :pray: :kill: :kill:

Dark Saruman
05-11-2006, 23:56
evo ja sam Ally... NE druid :D ako ne zelis hilat ne uzimaj Druida :D al oni su ti na pocetku najbolji za PvE...ja sam radio qstove za 4-5 lvla vece bez problema

Waylon
05-11-2006, 23:59
a koja si klasa? :wink: 8)

flander
06-11-2006, 00:00
a koja si klasa? :wink: 8)




Pa lipo ti kaze Night Elf druid :wink:

Waylon
06-11-2006, 00:09
:yuck: :yuck: eto, zato svi mrze n00bove :D :D
moram naučit te kratice 8)
ma brijem da cu druida uzet, zato kaj ekipa kao traži healere masovno

JedimiNjoke
06-11-2006, 00:23
Uzmi si PvP server, ja sam uzeo PvE server pa se malo zeznuo hehe.
Ally sam, lvl 60 warrior, Aggramar PvE server, nick: Perun.
Inače ekipa uzima shamane jer su "malo" overpowerani, al brijem da ih je horda puna. Uzmi si druida jer češ kasnije bolje proć. Svi traže uvijek resto druide, uvijek ima mjesta u guildovima za takve.

Sretno 8)

Cyric the BLood God
06-11-2006, 09:31
meh ti si se zeznuo ...bogu fala da ja jos ima lika na pvp serveru ..i to s dobrom opremom ...ali reci zar ne zalis Perune kaj si upoznao onu ludu ekipu

Deno
06-11-2006, 11:58
Horda je najbolja...oni su CARČINE, a pogotovo shamani

Gadoschi
06-11-2006, 14:56
alliance warrior human neki khazdagar server u dwarf paladin kor gall

M4mut
06-11-2006, 15:56
alliance warrior human neki khazdagar server u dwarf paladin kor gall

gramatika hrvatska gg?

06-11-2006, 15:58
Ja mislim da bi trebo biti ona rasa i klasa u čijoj se ulozi osjećaš najbolje i najugodnije. Za mene, primjerice je to NE Hunter, ali ja sam nažalost podlegao pritisku ostalih, pa imam Dwarf Pallu, s kojim mi je ponekad nevjerojatno dosadno i jadno.
Također mislim da bi dok ne dođeš do 60 lvl, također trebo imat gildu, da imaš m8ove s kojima možeš lakše qwestat, i to po mogućnosti gildu sa što maštovitijim i što više kul imenom. Ja sam tako sa još 3 prijatelja imo gild The Collective, koji je brijao na Borg iz ST, gild lider je bio Matrix, oficiri Locutus, niži Drone i Assimilate, i bilo nam je fora.

Gadoschi
06-11-2006, 18:15
alliance warrior human neki khazdagar server u dwarf paladin kor gall

gramatika hrvatska gg?

brzo tipkam

M4mut
06-11-2006, 19:03
alliance warrior human neki khazdagar server u dwarf paladin kor gall

gramatika hrvatska gg?

brzo tipkam

ajde radije tipkaj sporo, a točno :wink:

Arbiter of Change
06-11-2006, 19:56
Ili nabavi Firefox 2.0 sa grammar checkerom. :D

wait... engleski samo.

Waylon
06-11-2006, 21:21
evo, odbrojavam sate i minute.... :pray: :pray: :pray:
ak je danas ponedjeljak, sutra poslije skole gibam u Algoritam. :D :D
ekiipa, šteta kaj svako igra na različitom serveru, trebali bi svi na jedan server i napravit PCP klan :fof: :D

Gadoschi
06-11-2006, 21:41
alliance warrior human neki khazdagar server u dwarf paladin kor gall

gramatika hrvatska gg?

brzo tipkam

ajde radije tipkaj sporo, a točno :wink:


Ajd... :yuck:

O-Okac
06-11-2006, 21:58
za server bi ti preporucio darkspear server je nov malo sam poceo na njem igrat uglavnom server je pve pa nema ona dan/noc gankanje i corpscamping u STV :yuck:

uglavno samo promisl sta najvise volis radit ja sam se zajebo sa mojim likovim i napokon pronaso klasu za mene

long live rogues :D FTW

Waylon
06-11-2006, 22:46
e da, jos jedno pitanjce!
kakve koristi od profesija i koje su najbolje? znam da ovisi opet o osobnom izboru, al koje ste vi izabrali? :wink:

Arbiter of Change
06-11-2006, 22:49
e da, jos jedno pitanjce!
kakve koristi od profesija i koje su najbolje? znam da ovisi opet o osobnom izboru, al koje ste vi izabrali? :wink:

<raspy voice> You talk too much Outlander. :D

Ovisi o klasi. Warriorsi su obično za mining/blacksmithing, magic users za tailoring/skinning ili enchanting.

Dobro za opremu ako te ne zanima raiding, a i nije loše za skupiti koju paricu.

flander
06-11-2006, 23:00
Recimo kolko sam ja pročitao za Rogua ti je dobar Leatherworking,First Aid i uzmes si neznam Cooking. First Aid je zakon radit zavoje i ta sranja a i brzo se nabilda kao i Leatherworking,samo guliš kožu od zvijeri i to ti zakon. A bome ti i PAre idu jako brzo :wink: :wink: Dok sa kukingom uštediš jel kuhaš svakakve gluposti,a ono Đejmi Oliver style :D

O-Okac
06-11-2006, 23:16
ovisi za sta zelis profesije

blacksmith/enchater je tesko za nbavit recepije/lvl a na kraju ces zardivat para ubij boze

tailoring- vecinom ak si spellcaster

enginiring- ak volis pvp (moje omiljeno) im otkvacenih stvari

leaterworker- nemogu ti puno rec jer neme blage o ovom

uglavnom pogledaj i http://www.thottbot.com/

twistedminda
07-11-2006, 00:04
Klasa ti ne treba određivati profesije odaberi što želiš. Ja sam na primjer warlock sa miningom i engineeringom i to mi se sviđa engineering će ti teško donijeti para, ali mi se čini najzabavnijom profesijom (pogotovo kada hitiš mrežu na protivnika pa se ne može micati 10 s :kill: :kill: :fof: )

LD
07-11-2006, 10:27
Koliko moš ti profesija uzet, mislim da li ima ograničenje
Jel se može npr ako počneš igrat na pve kasnije prebacit na pvp

Arbiter of Change
07-11-2006, 11:11
Koliko moš ti profesija uzet, mislim da li ima ograničenje
Jel se može npr ako počneš igrat na pve kasnije prebacit na pvp

2 glavne profesije, i koliko hoćeš drugih..

Ficho56
07-11-2006, 13:50
za server bi ti preporucio darkspear server je nov malo sam poceo na njem igrat uglavnom server je pve pa nema ona dan/noc gankanje i corpscamping u STV :yuck:

uglavno samo promisl sta najvise volis radit ja sam se zajebo sa mojim likovim i napokon pronaso klasu za mene

long live rogues :D FTW

molim te reci da si horda

ja imam na darkspearu lvl24 orc locka

O-Okac
07-11-2006, 16:34
zao mi je uzeo sam gnoma (prema meni ima imba racial za rogue)

samo mi reci nick da znam koga da postedim :)

kamikaza
07-11-2006, 16:41
Alo ekipa! Evo, baš sam se registriro na forum, i vidim da su svi zakon ovdje. Znam da su ovakve teme otvarane već gro puta, al...nemrem si pomoć :kill:

Ovak, nakon višeminutnog razmišljanja, odlučio sam kupit Wow... Znam koja je cijena i znam kak ide taj mehanizam pre-paida.

Sad, kad počnem igrat tak razrađenu igru, ja n00b ću se izgubit odmah... Pa bi molio malo pomoći za početak, ak vam se da odgovarat :pray: :pray:

Na kojoj je strani zanimljivije i bolje igrat? Za Hordu ili Alliance?
Kakvog lika mi preporučujete da si napravim? Meni je zanimljivo igrat i sa healerima i mejđevima i warriorima, tak da....
Znam da postoje 3 vrste igranja....sad nisam ziher točno, al frend mi pričo da ima pvp, RPG i još jedna....Koje je najbolje igrat i zašto?
Kaj mi preporučujete da prvo radim u igri, kak ste vi počinjali?
Jel ima koja hrvatska gilda kojoj se mogu priključit?
Na kojim serverima igrate?

Evo, to bi bila neka od pitanja 8) 8)
Nadam se da ću bar na neka dobit odgovor, jer sam se fakat nabrijo na Wow i spremam se na potpuno odcjepljenje od društvenog života :boohoo: :D

Pozz..Realm Burning Blade,Horda guild Balkanci-sve sto trebas znati oni ce ti reci-ekipa spaljena do jaja. :D

Waylon
07-11-2006, 18:38
evo mene s wowom u rukama, instalacija polako napreduje, pa onda skidanje patcheva koja 2 sata...danas sam bio velikodušan, čak sam i frendu kupio jedan primjerak wowa :boohoo: sad će mi bit dužan do kraja svoje smrti :twisted: :twisted: :kill: :kill:

još nisam odlučio na koji ću server.

već sam opsjednut i vidim se za koji mjesec bez ijednog frenda, blijed u licu, sjedim za kompom u zamračenoj sobi igram wow. :pray: :pray:

pozz. :D

O-Okac
07-11-2006, 22:33
server je tvoj odbir

mogo bi KorGall za hravatske guildove (horda)
il doci kod mene na darkspear (alliance)

ili nest deseto odabir je tvoj

flander
07-11-2006, 22:37
Ragnaros fala Bogu :D Horda :D

unknown
08-11-2006, 09:01
ja sam kupio wow, ali moram nešto sačekati do 12 mjeseca zbog osobnih razloga... i onda ću igrati sa NE druidom, uzeti ću Balance i Restoration samo ne znam u kojem omjeru.

Waylon
08-11-2006, 18:07
i ja sam počeo s NE druidom :pray: :pray: :pray:

O-Okac
08-11-2006, 18:24
server?

08-11-2006, 21:14
ffs zakaj čovjeku savjetujete stare servere...pa da se sj**** masovno?
odi fino na Alonsus,najnoviji server i tamo ekipa nije uigrana..a kaj se tiče agrammara i kor'galla tamo nečeš nać guildu pa da si neznam šta..previše je high levela---nikad nečeš naći grupe,igrat češ sam jer više niko nije low lvl.,dopizdit če ti i ot je to u biti....
na Alonsusu ima dosta kroata (buraz mi tam igra) tak da češ i tam imat domače ekipe--GL

Waylon
09-11-2006, 17:24
ja sam na spinebreakeru. pvp rulez. :pray: :pray: :pray:
lvl 10, i druid je jako dobra klasa. :pray: :pray:

unknown
10-11-2006, 11:24
prestani sa smajlićima.... predmislio sam se fearrles i balance ću koristiti(samo da objavim :P)

Gadoschi
10-11-2006, 12:14
igraj malo po malo dok nevidis koji su ti likovi dobri

Finiks
10-11-2006, 13:36
prestani sa smajlićima.... predmislio sam se fearrles i balance ću koristiti(samo da objavim :P)

Koristit ces Fearless Balance? oO Neki posebni talenti u tebe.
Nema tog priesta il warlocka sto ce tebe fearat! :-)

Waylon
11-11-2006, 13:16
fearless? wtf? na feral mislis? ja koristim feral i restoration.

prcko
11-11-2006, 13:39
Gle ko oče doć na korgall od ovdje prisutnih ja im preporučam da ne dodju.ZAŠTO? zato što je korgall več iznimno star server i nećete moć lagano nać grupe za low lvl instance i kad dodjete na 60 nećete nač dobru guildu jer sve guilde kojima dobro ide trebaju uglavnom T2 ili T1 opermljene ljude.Tako da vam savjetujem da idete na neki mlađi server di su ljudi tek počeli igrat.Tamo ćete nać i guildu i grupe a ko zna mozda vi baš naletite na neku glupu guildu koja če nakon nekog vremena postat jebački dobra.To se npr. meni dogodilo dok sam počeo igrat suza-u-oku je bila guilda koja nije nigdje išla bila je ko sad kamikaze zg ili banda zlih bureka(samo za one koji su več na korgallu vidli te guilde i znaju kakve su).A sad suza je jedna od boljih guilda na serveru i ponosan sam šta sam u njoj.Eto sad si vi početnici razmislite.Da ako vam je do hrvata odite na neki mladi server di se hrvati okupljaju raspitajte se malo.

Waylon
19-11-2006, 17:43
jel mi moze neko rec ak zna jel su Spinebreaker i Ravenholdt stari ili noviji serveri?

LD
19-11-2006, 21:40
Jel meni tko može reći jel mi je bolje početi na pve ili na pvp serverima?

Waylon
19-11-2006, 22:07
ovisi jel preferiras fajt s ostalim igračima ili samo s NPC kričrima.
ja sam poceo na RP serveru i ekipa normalna tam, a svi kažu da idioti tam igraju, jer se ufuraju u te svoje likove itd. :o

flander
19-11-2006, 22:21
ovisi jel preferiras fajt s ostalim igračima ili samo s NPC kričrima.
ja sam poceo na RP serveru i ekipa normalna tam, a svi kažu da idioti tam igraju, jer se ufuraju u te svoje likove itd. :o



ma pusti priče,igraj di te volja,tvoji su novci i tvoje je vrijeme :wink:

dex
21-11-2006, 23:07
ma ja mislim da pvp serveri rulaju...
ja sam odlucio da necu igrat wow dok neizade BC... i taman tad negdje dode ADSL i ja sam car... i jos kad se otvore neki novi serveri... i kad se hrvati dogovore na koji ce vecina njih ic.. i to ti je to... :P

Waylon
22-11-2006, 00:31
i meni su najbolji pvp serveri. ali sam kažem da RP serveri zapravo nisu ni toliko losi. jedino jos ne kuzim pve iliti normal servere i kak to djeluje. :D

ShadowKiller
22-11-2006, 08:07
pve 100 puta bolji ako zelis lvlirati i zabavljat se, jer na pvp te gankaju danonocno nemos lvlirat nit da si neznam kaj.. pogotovo dok si u fajtu s nekom mobovima vec a mage ti odiza pocne lupat pyrobalke i neznam kaj sve ne a da nisi nit skuzil

Dreamer Deceiver
22-11-2006, 13:44
čim dođe novi server ja idem na njega

Waylon
09-12-2006, 01:13
e ovako:

u zadnje vrijeme mi je wow počeo pretjerano laggati, svako malo, čim se približim monsteru i kad sam solo, počne brejkat, a da ne govorim o slučajevima kad sam u partyju. često me zna disconnectat sa servera, zbog laggova.

instance mogu prekrižit.

latency mi je nizak, 125-150ms
od konfiguracije imam sve preporučeno osim RAMA, tj. imam 512mb
veza na net mi je ADSL

koji bi mogo bit razlog i jel ima ko slične probleme? :o :|

flander
09-12-2006, 11:55
e ovako:

u zadnje vrijeme mi je wow počeo pretjerano laggati, svako malo, čim se približim monsteru i kad sam solo, počne brejkat, a da ne govorim o slučajevima kad sam u partyju. često me zna disconnectat sa servera, zbog laggova.

instance mogu prekrižit.

latency mi je nizak, 125-150ms
od konfiguracije imam sve preporučeno osim RAMA, tj. imam 512mb
veza na net mi je ADSL

koji bi mogo bit razlog i jel ima ko slične probleme? :o :|






nije ti problem u kompu ni u vezi,to ti tamo njihovi serveri seru,ja sam prije igro WoW na Radeonki 9000 64MB i 512 rama i nije niš štekalo,doro nije išlo bajno ali latency je bil normalan 50-80
Tak da ne brini brigu,jučer je isto bilo laga,180-200 kad sam bio u AV i ako čitaš CHAt Chanelle vidit češ da nisi jedini koji ima te pobleme :wink:

Spectre
09-12-2006, 14:50
Problem je u novom patchu, i ima full jednostavno rješenje.

http://www.worldofraids.com/forum/viewtopic.php?t=2131

Waylon
09-12-2006, 17:22
mora da je nešto drugo, jer već imam WDB folder i u njemu onaj enGB i te fajlove. :yuck:

danas mi je ping bio 240ms, onda mora da je nešto sa serverima kak je flander reko.

flander
09-12-2006, 19:49
imm i ja taj WDB i ta sranja,čovječe danas sam bil u onim bg-ovima i šteka li ga šteka,zapopizdit :-x

Spectre
09-12-2006, 19:54
Ako je problem dok si u BG, onda ništa ne možeš napraviti, BG serveri su totalno overloadani jer svi farmaju honor za brze i jeftine epice.

Wizard
09-12-2006, 23:02
pve 100 puta bolji ako zelis lvlirati i zabavljat se, jer na pvp te gankaju danonocno nemos lvlirat nit da si neznam kaj.. pogotovo dok si u fajtu s nekom mobovima vec a mage ti odiza pocne lupat pyrobalke i neznam kaj sve ne a da nisi nit skuzilSma kakvo gankanje, nije to toliko prisutno, mozes lvlati normalno, kadkad dojde ganker, ako si low lvl zovnes nekog high lvla u blizini da ga ubije i gotovo, ja nikad nebih igra na ne PvP serverima, ove druge zapravo ne kuzim, tamo se nemoze gankat, moze li se napadat na gradove, raide i sl. ako nemoze koji je onda gust tamo igrat :?

Waylon
13-12-2006, 07:30
pve 100 puta bolji ako zelis lvlirati i zabavljat se, jer na pvp te gankaju danonocno nemos lvlirat nit da si neznam kaj.. pogotovo dok si u fajtu s nekom mobovima vec a mage ti odiza pocne lupat pyrobalke i neznam kaj sve ne a da nisi nit skuzilSma kakvo gankanje, nije to toliko prisutno, mozes lvlati normalno, kadkad dojde ganker, ako si low lvl zovnes nekog high lvla u blizini da ga ubije i gotovo, ja nikad nebih igra na ne PvP serverima, ove druge zapravo ne kuzim, tamo se nemoze gankat, moze li se napadat na gradove, raide i sl. ako nemoze koji je onda gust tamo igrat :?

može, šefe, neki dan smo napadali Ashenvale na RP serveru. može se napadat ostale ljude normalno... sad sam totalno zbunj.... koja je onda razlika između RPPVP servera i PVP servera i PVE servera? :o :yuck:

flander
13-12-2006, 11:26
pve 100 puta bolji ako zelis lvlirati i zabavljat se, jer na pvp te gankaju danonocno nemos lvlirat nit da si neznam kaj.. pogotovo dok si u fajtu s nekom mobovima vec a mage ti odiza pocne lupat pyrobalke i neznam kaj sve ne a da nisi nit skuzilSma kakvo gankanje, nije to toliko prisutno, mozes lvlati normalno, kadkad dojde ganker, ako si low lvl zovnes nekog high lvla u blizini da ga ubije i gotovo, ja nikad nebih igra na ne PvP serverima, ove druge zapravo ne kuzim, tamo se nemoze gankat, moze li se napadat na gradove, raide i sl. ako nemoze koji je onda gust tamo igrat :?

može, šefe, neki dan smo napadali Ashenvale na RP serveru. može se napadat ostale ljude normalno... sad sam totalno zbunj.... koja je onda razlika između RPPVP servera i PVP servera i PVE servera? :o :yuck:






PvP serveri=KOS ili ti Kill on Sight,znaći ako naletiš na hordu/alliancu popiš metak odma ak si te sreće

PvE=Tu ti pak ak naletiš na hordu/alliancu nemože te odma gankat neg te on ajmo reć pita za fajt,tak da tu slobodno možeš igrat,tako piše na Blizzu

RPPvP=e to neznam nit me ne zanima :wink:

Waylon
15-12-2006, 14:19
kolki vam je FPS izvan bitke i kad se šorate?

meni je ful nizak, oko 10 kad se ne šoram, a padne na 5-6 u fajtu.

nije uvijek tak, al brejka mi

jel to zbog latencyja koji mi varira između 130-260?

koji je k****c s tim serverima? :shock:

Spectre
15-12-2006, 15:46
Meni je normalan FPS u recimo, Orgrimmaru, preko 30 FPS. Padne mi ispod 10 jedino ako je neki masivni fajt s puno AoEa.

Waylon
15-12-2006, 17:23
nemam pojma u čem je problem, preporučenu konfu imam za wow, osim RAMA koji mi je 512mb. možda je to problem i da nadogradim?

Arbiter of Change
15-12-2006, 17:27
Jesi defragmentirao hard disk? Ali najvjerojatnije je nešto do njih.

flander
15-12-2006, 17:56
Ovak neš me zanima? Jel mi može ko objasnit kaj znači kad neko kaže da: "This item is IMBASto nikak da skužim kaj to znači i kaj to je :? Hvala unaprijed

M4mut
15-12-2006, 18:46
nešto kul,nešto super...

Waylon
15-12-2006, 20:05
defragmentiran, očišćen, testiran s svim mogućim i nemogućim benchmark programima, čak sam i prašinu obriso s kućišta, a i dalje šteka :o

Smeagoul
16-12-2006, 11:16
kupi jos memorije kao moj frend.. samo nemoj previse kao on... covjek mislio da je uzeo jos 512 (na starih 512) a on uzeo 1gigu + onih starih 512 ^^

Waylon
16-12-2006, 15:34
bit će još 512 za blagdane sad. nadam se da onda neće bit problema.