PDA

Pogledaj cijelu verziju : brzi shutdown



kikl0p
05-11-2006, 15:05
neznam jer vec imate ovaj program ali meni je zakon trenutno ugasi comp i ne utjece na nestabilnost windowsa
http://www.recenzije.net/index.php?opti ... &Itemid=57 (http://www.recenzije.net/index.php?option=com_content&task=view&id=368&Itemid=57)

olio
05-11-2006, 15:20
nepotrebno narušavat prirodu windowsa :D

inače zašto ti treba to kad mater ti uleti u sobu? :rotfl:

Scuderia
05-11-2006, 15:44
nepotrebno narušavat prirodu windowsa :D

inače zašto ti treba to kad mater ti uleti u sobu? :rotfl:



Jednostavno samo ugasiš monitor 8)

kikl0p
05-11-2006, 16:40
nepotrebno narušavat prirodu windowsa :D

inače zašto ti treba to kad mater ti uleti u sobu? :rotfl:ne narusava bas je zakon gašavaš PC kao TV

Sonic_Moronic
05-11-2006, 17:43
Ne treba meni za brzo gašenje nego brzo paljenje

Burek_fr0m_SPACE
05-11-2006, 18:53
Ne treba meni za brzo gašenje nego brzo paljenje
Naručite onda i jedan novi komp za mene... :rotfl: Šalu na stranu, ako te interesuje brže paljenje probaj sa BootVisom (koji nisam mnogo koristio, ali kažu da radi nešto...) ili instališi sebi neku "optimizovanu" verziju Windoza. Ja trenutno imam instalisan TinyXP Beast Edition (sa Torrenta) i jako mi se sviđa. Osjetno je brži i responsivniji od vulgaris Windoza XP. Loada se dok one kockice tri puta prođu i odmah baca na desktop, nakon čega je komp u punoj pripravnosti u roku od 2-3 sec. Dobra stvar, usudio bih se reći.

m777
05-11-2006, 18:54
[quote="Sonic_Moronic":1y5cv018]Ne treba meni za brzo gašenje nego brzo paljenje
Naručite onda i jedan novi komp za mene... :rotfl: Šalu na stranu, ako te interesuje brže paljenje probaj sa BootVisom (koji nisam mnogo koristio, ali kažu da radi nešto...) ili instališi sebi neku "optimizovanu" verziju Windoza. Ja trenutno imam instalisan TinyXP Beast Edition (sa Torrenta) i jako mi se sviđa. Osjetno je brži i responsivniji od vulgaris Windoza XP. Loada se dok one kockice tri puta prođu i odmah baca na desktop, nakon čega je komp u punoj pripravnosti u roku od 2-3 sec. Dobra stvar, usudio bih se reći.[/quote:1y5cv018]
A što se kod te TinyXP verzije zapravo promijeni? I kompromitira li ta verzija sigurnost i rad računala??

Sonic_Moronic
05-11-2006, 19:54
[quote="Sonic_Moronic":2f13pmfx]Ne treba meni za brzo gašenje nego brzo paljenje
Naručite onda i jedan novi komp za mene... :rotfl: Šalu na stranu, ako te interesuje brže paljenje probaj sa BootVisom (koji nisam mnogo koristio, ali kažu da radi nešto...) ili instališi sebi neku "optimizovanu" verziju Windoza. Ja trenutno imam instalisan TinyXP Beast Edition (sa Torrenta) i jako mi se sviđa. Osjetno je brži i responsivniji od vulgaris Windoza XP. Loada se dok one kockice tri puta prođu i odmah baca na desktop, nakon čega je komp u punoj pripravnosti u roku od 2-3 sec. Dobra stvar, usudio bih se reći.[/quote:2f13pmfx]

Hvala, provjerit ću

Burek_fr0m_SPACE
05-11-2006, 20:56
A što se kod te TinyXP verzije zapravo promijeni? I kompromitira li ta verzija sigurnost i rad računala??
Izbačen je Internet Explorer :rotfl:

I osim njega još neke nepotrebne stvari kojim je krcat Windows XP, pogotovo Pro verzija. Radim već par dana s njim i do sada sam iskusio samo brzinu i stabilnost, tako da mislim da mu ništ ne fali. Ako nađem neki gadan propust, javiću vam...

KR1ST1J@N
09-11-2006, 20:29
A što se kod te TinyXP verzije zapravo promijeni? I kompromitira li ta verzija sigurnost i rad računala??
Izbačen je Internet Explorer :rotfl:

I osim njega još neke nepotrebne stvari kojim je krcat Windows XP, pogotovo Pro verzija. Radim već par dana s njim i do sada sam iskusio samo brzinu i stabilnost, tako da mislim da mu ništ ne fali. Ako nađem neki gadan propust, javiću vam...
kome još i treba internet explorer :fof:

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2006, 20:34
Nikome. Ali sam se počeo gadno razočaravati u ovaj TinyXP... Prvo, fali mi IPX protokol, što će me je*at kod nekih igara (poput Diabla), ali to se (valjda) da riješiti instalisanjem drivera sa CDa "pravog" Windoza XP. A drugo juče sam otkrio da ne mogu narezat CD... onog Windozovog burninga uopšte nema, a Nero ne prepoznaje rezač... I, još uz to ne prepoznaje automatski moj digitalni foto-aparat i Bluetooth dongle. Izgleda da mi se još jedna reinstalacija bliži...

goGAMERo
09-11-2006, 21:20
Ne treba meni za brzo gašenje nego brzo paljenje

Idi na Start > run i upiši regedit. Zatim u regeditu otiđi na HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > Current control set > Control > Session Manager > Memory Management > Prefetch Parameters. Klikni na EnablePrefetcher i promijenite vrijednost sa 3 na 5.

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2006, 21:20
hahahahahaha toliko o tiny-u, ako želite brzi shootdown (hehe) iskopčajte kantu iz struje
Vrlo konstruktivan prijedlog. Ali biće mi žao ostavit Tinyja... jer je baš osjetno brži od vulgaris Windoza XP. Ono, imam dva Windoza instalisana trenutno i kada odem u onaj drugi ("obični") uvjek budem razočaran kako je spor...

kikl0p
09-11-2006, 23:02
Ne treba meni za brzo gašenje nego brzo paljenje

Idi na Start > run i upiši regedit. Zatim u regeditu otiđi na HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > Current control set > Control > Session Manager > Memory Management > Prefetch Parameters. Klikni na EnablePrefetcher i promijenite vrijednost sa 3 na 5.meni je 5 po defaultu

09-11-2006, 23:17
Ja isto mislim da treba samo sklopku produžnog koji je ispod kompa držati blizu nogu, tak da ako mama ili tata ulete, CAP i komp ne radi. Da nebi bilo nekaj tipa : "Sine, moramo mi malo razgovarati o odrastanju" ili "TO je sasvim normalna navika u mladih tinejdžera" i sl...

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2006, 23:34
Btw, vidio sam negdje nekad neki komercijalni proizvod u obliku povećeg dugmeta na kablu koje se spaja na komp i na čiji pritisak se trenutno sakrivaju svi prozori s ekrana (niti se vide, niti ih ima u taskbaru), a mogu se vratiti tek nakon kucanja passworda. Sve to za "one" slučajeve :D

Marin
09-11-2006, 23:41
e kiklope hvala za vaj prog. ;)

Sad vise nece biti problema sa starcima- :rotfl:

10-11-2006, 18:55
Btw, vidio sam negdje nekad neki komercijalni proizvod u obliku povećeg dugmeta na kablu koje se spaja na komp i na čiji pritisak se trenutno sakrivaju svi prozori s ekrana (niti se vide, niti ih ima u taskbaru), a mogu se vratiti tek nakon kucanja passworda. Sve to za "one" slučajeve :D

Vidiš, vidiš, uopće nije loša ideja...

goGAMERo
18-11-2006, 21:57
Imam osjećaj da program radi na "ištekaj iz zida"Sprincipu!?

emperror
18-11-2006, 22:49
Ne treba meni za brzo gašenje nego brzo paljenje

Idi na Start > run i upiši regedit. Zatim u regeditu otiđi na HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > Current control set > Control > Session Manager > Memory Management > Prefetch Parameters. Klikni na EnablePrefetcher i promijenite vrijednost sa 3 na 5.meni je 5 po defaultu

same here

coki
18-11-2006, 22:52
a jednostavno start,u,u
jer je start, turn off,turn off

Burek_fr0m_SPACE
19-11-2006, 02:43
a jednostavno start,u,u
jer je start, turn off,turn off
Nije kvaka u shortcutu, već u stvarnoj brzini procesa gašenja.

coki
19-11-2006, 12:42
onda gumb na kučištu ili jednostavno ugasiš monitor.

NiX4tHeG@M3R
19-11-2006, 13:24
Ja koristim program i jeben je!!! :pray: Ali ako ti starci nisu noobovi(jesu)onda će skužiti po zujanju da komp radi!

tCROmentor
25-11-2006, 15:15
E, gogamero? ovo brzo paljenje je zakon ali mora bit neka kvaka oko toga svega... nisu oni u microsoftu bezveze stavili da se comp boota toliko dugo.. jeli znas sto se promijeni? Ili mozda te procese windows nadoknadi NAKON logona ? (kad se promijeni vrijednost od 3 na 5)

Kron
30-11-2006, 14:06
Ne treba meni za brzo gašenje nego brzo paljenje

Idi na Start > run i upiši regedit. Zatim u regeditu otiđi na HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > Current control set > Control > Session Manager > Memory Management > Prefetch Parameters. Klikni na EnablePrefetcher i promijenite vrijednost sa 3 na 5.

evo napravio sam, ona zmije ni jedanput ne protrči. hvala care, za sad je dobro, ako ne, skupljaj mi za napajanje :D