PDA

Pogledaj cijelu verziju : windows vista



Jack5
05-11-2006, 10:32
Piše na teletekstu da onaj koji kao kupi windows xp i ofiice 2003 da će kao dobit neku potvrdu kojom može nabavit vistu uz nekakve troškove

Šta to znači da će wista isto koštat ko i xp-a?

olio
05-11-2006, 10:34
da cijena xp-a če malo pasti a vista če biti skuplja otprilike 100 kn nego xp sad

17-11-2006, 21:20
oce li za vistu biti dovoljna ova konfa:

AMD Athlon 64 3200+
6600GT 128mb
120Gb
1 Gb RAM-a

Kazu da ce trebat AMD Athlon X2 3800+
2 Gb RAM-a
graficka sa 256 Mb

Shakes
18-11-2006, 00:58
Lol... Već je se na netu pojavio full Vista Ultimate koji radi LOL... Toliko o njihovoj zaštiti :D

Burek_fr0m_SPACE
18-11-2006, 01:35
Joj, pa prve verije Viste su se pojavile prije godinu dana.... ništa novo. A šta ćeš, u zadnje vrijeme su leakovi neizbježni.

NITROS
18-11-2006, 12:52
Lol... Već je se na netu pojavio full Vista Ultimate koji radi LOL... Toliko o njihovoj zaštiti :D

Nije se pojavila. Da se razumijemo. To sto se pojavilo je RC1 znaci pokazatelj viste, i njezinih mogucnosti. To ti je beta. I ja ju imam i to se sasvim legalno moglo sa microsoftove stranice downloadat.


oce li za vistu biti dovoljna ova konfa:

AMD Athlon 64 3200+
6600GT 128mb
120Gb
1 Gb RAM-a

Kazu da ce trebat AMD Athlon X2 3800+
2 Gb RAM-a
graficka sa 256 Mb

To ce ti trebati ako ces furat sve u max detaljima, i one glossing efekte koristiti i slicno. Inace postoji finta sa vistom sto ces moci recimo staviti USB stick od 1GB i komp ce koristiti uz tvoj RAM i taj USB stick kao radnu memoriju. Znaci imas 1GB Ram i 1GB stick i imas 2GB :)

Burek_fr0m_SPACE
18-11-2006, 13:11
Ja koliko sam shvatio, taj flash drive će biti više kao HDD cache, tj. pokušaće hvatat podatke sa HDDa koji se najviše koriste. I nemojte ni pomišljati da će vam komp tada raditi kao da imate GB RAMa više...

Nightyx
18-11-2006, 13:18
Optimalna konfiguracija:
Pentium IV brzina 3,0 GHz ili ekvivalentni AMD, 1024 MB RAM-a, DirectX 9, grafička kartica s 256 MB RAM-a.

goGAMERo
18-11-2006, 13:27
Optimalna konfiguracija:
Pentium IV brzina 3,0 GHz ili ekvivalentni AMD, 1024 MB RAM-a, DirectX 9, grafička kartica s 256 MB RAM-a.

Ako budeš želi vrtjeti igre na visti računaj bar 3.2 ghz, 2 gb ram-a i 7600 gt

Nightyx
18-11-2006, 14:04
Optimalna konfiguracija:
Pentium IV brzina 3,0 GHz ili ekvivalentni AMD, 1024 MB RAM-a, DirectX 9, grafička kartica s 256 MB RAM-a.

Ako budeš želi vrtjeti igre na visti računaj bar 3.2 ghz, 2 gb ram-a i 7600 gt

Ni nemislim stavljati vistu barem ne nako što izađe 2-3 godine.

NITROS
18-11-2006, 14:50
Optimalna konfiguracija:
Pentium IV brzina 3,0 GHz ili ekvivalentni AMD, 1024 MB RAM-a, DirectX 9, grafička kartica s 256 MB RAM-a.

Ako budeš želi vrtjeti igre na visti računaj bar 3.2 ghz, 2 gb ram-a i 7600 gtOvo sto si rekao je cista bedastoca. Daj malo razmisli, tko bi onda kupovao vistu ?? samo profesionalci.
Windows XP su pokrenuli na kompu sa 16mb RAM tek tolko da znate. Ovo 2GB rama e to je stvarno perverzija. Nece trebati vecini kucnih korisnika. Vrtjet ce on i na puno slabijem kompu.

I ne nece moci zamjeniti jos jedan gb rama, ali ce moci bar dodati kojih 512mb. Eto tolko od mene. NIsam siguran dali ce mjenati potpuno ram ili ce davati i brzinu diskovima. Ali mi se ideja svida.

Jack5
18-11-2006, 19:08
Microsoft je monopolist i može srat kako želi :twisted:

A šta se tiče piratstva mislim da to možete donekle zaboravit,nema više zajebancije sa microsoftom,nisu opet takve budale

Uskoro se neće moć piratizirat ni igre,vidjet ćemo onda šta će te igrat i koliko?

goGAMERo
18-11-2006, 19:30
Optimalna konfiguracija:
Pentium IV brzina 3,0 GHz ili ekvivalentni AMD, 1024 MB RAM-a, DirectX 9, grafička kartica s 256 MB RAM-a.

Ako budeš želi vrtjeti igre na visti računaj bar 3.2 ghz, 2 gb ram-a i 7600 gtOvo sto si rekao je cista bedastoca. Daj malo razmisli, tko bi onda kupovao vistu ?? samo profesionalci.
Windows XP su pokrenuli na kompu sa 16mb RAM tek tolko da znate. Ovo 2GB rama e to je stvarno perverzija. Nece trebati vecini kucnih korisnika. Vrtjet ce on i na puno slabijem kompu.

I ne nece moci zamjeniti jos jedan gb rama, ali ce moci bar dodati kojih 512mb. Eto tolko od mene. NIsam siguran dali ce mjenati potpuno ram ili ce davati i brzinu diskovima. Ali mi se ideja svida.


Ja govorim o 2 GB RAM-a zato što se radi o gospon Billu koji sve što kaže slaže...

kikl0p
18-11-2006, 19:40
vista ce se moc podesit da izgleda ko xp i onda ne zdere resurse

NITROS
18-11-2006, 19:51
Optimalna konfiguracija:
Pentium IV brzina 3,0 GHz ili ekvivalentni AMD, 1024 MB RAM-a, DirectX 9, grafička kartica s 256 MB RAM-a.

Ako budeš želi vrtjeti igre na visti računaj bar 3.2 ghz, 2 gb ram-a i 7600 gtOvo sto si rekao je cista bedastoca. Daj malo razmisli, tko bi onda kupovao vistu ?? samo profesionalci.
Windows XP su pokrenuli na kompu sa 16mb RAM tek tolko da znate. Ovo 2GB rama e to je stvarno perverzija. Nece trebati vecini kucnih korisnika. Vrtjet ce on i na puno slabijem kompu.

I ne nece moci zamjeniti jos jedan gb rama, ali ce moci bar dodati kojih 512mb. Eto tolko od mene. NIsam siguran dali ce mjenati potpuno ram ili ce davati i brzinu diskovima. Ali mi se ideja svida.


Ja govorim o 2 GB RAM-a zato što se radi o gospon Billu koji sve što kaže slaže...

Da ti objasnim jednu stvar. Bill Gates nema ama bas nikakve veze sa novom Vistom. On vise nije programer, on je sada manager i samo daje zadatke. Njemu kazu da kaze vise da treba, tako da se mozemo pripremiti. Inace samo ultimate edition ce imati ove sve eye candy stvari za koje ce trebati jaci komp. Ali da se nesto razumijemo taj windows ce biti najskuplji i kostat ce 3000kn (500$) i imat ces samo 1 kljuc. Tak da je i to za ljude sa dubljim depom. I kazem vam, ovo nece biti kao sa XP da se bude dao prziti i takve stvari. Mislim hakeri ce kad tad probiti taj code, ali do onda ce proci jos neko vrijeme. I da zaboravih, morat cete zvati sa telefonom da vam aktiviraju windowse :)

Ovo sto si ti rekao je za mnoge ljude konfiguracija snova. A mislim da vista to nece trebati. Jer bilo bi blesavo dati novce za windows koji necemo moci pokrenuti.

NiX4tHeG@M3R
18-11-2006, 20:19
Imao sam rc1 i mogu reći :thumbs1:

to wam je kao skin za xp!!!!!!!

Prince-Artas
18-11-2006, 20:53
već je crackana, tako da toliko o sigurnosti novih windoza

ali svaki mjesec ti se provjerava samo od sebe da li orginal cd key. ma jebe me se ja ostajem na xp-u

Burek_fr0m_SPACE
18-11-2006, 21:26
Me three... Pogotovo kad pročitam ono da će Microsoft ostaviti sebi mogućnost proizvoljnog nadgledanja rada svakog PCja pod Vistom kako bi "spriječili spam i spyware". Znam da zvuči kao klasičan hoax, ali to sam pročitao iz prilično pouzdanog izvora, a i sama vijest mi se čini nekako uvjerljivom imajući na umu da je to ipak Micro$oft...

NITROS
18-11-2006, 21:34
već je crackana, tako da toliko o sigurnosti novih windoza

E ja fakat ne razumijem kome ja govorim. Nema JOS VISTE ULTIMATE !!!!!1
to su RC1 koji niti nemaju enabled tu zastitu i naravno da su crackani.

Daj molim te. Da malo vise pogledas u samu kompleksnost sustava shvatio bi da nije samo novi skin za XP. Ima i DX10 podrsku i puno noviteta.

dugi
18-11-2006, 21:45
već je crackana, tako da toliko o sigurnosti novih windoza

E ja fakat ne razumijem kome ja govorim. Nema JOS VISTE ULTIMATE !!!!!1
to su RC1 koji niti nemaju enabled tu zastitu i naravno da su crackani.

Daj molim te. Da malo vise pogledas u samu kompleksnost sustava shvatio bi da nije samo novi skin za XP. Ima i DX10 podrsku i puno noviteta.
Daj ne pricaj gluposti stavio bi tu direktan link samo da se smije.

dugi
18-11-2006, 21:46
već je crackana, tako da toliko o sigurnosti novih windoza

E ja fakat ne razumijem kome ja govorim. Nema JOS VISTE ULTIMATE !!!!!1
to su RC1 koji niti nemaju enabled tu zastitu i naravno da su crackani.

Daj molim te. Da malo vise pogledas u samu kompleksnost sustava shvatio bi da nije samo novi skin za XP. Ima i DX10 podrsku i puno noviteta.
Daj ne pricaj gluposti stavio bi tu direktan link samo da se smije.
ispricavam se na duplom postu,greska.

Kron
18-11-2006, 21:48
Sma jebe me se ja ostajem na xp-u

tako je. ko ce se navikavat opet na drugo.

18-11-2006, 23:26
Optimalna konfiguracija:
Pentium IV brzina 3,0 GHz ili ekvivalentni AMD, 1024 MB RAM-a, DirectX 9, grafička kartica s 256 MB RAM-a.

Ako budeš želi vrtjeti igre na visti računaj bar 3.2 ghz, 2 gb ram-a i 7600 gt

Znaci ovaj komp sada sta imam nece bit dovoljan da igram igre na visti.onda cu morat stavit jos 2x512 GB ram-a i novu graficku.sve mi se cini da cu kupit PS3

NITROS
19-11-2006, 00:06
već je crackana, tako da toliko o sigurnosti novih windoza

E ja fakat ne razumijem kome ja govorim. Nema JOS VISTE ULTIMATE !!!!!1
to su RC1 koji niti nemaju enabled tu zastitu i naravno da su crackani.

Daj molim te. Da malo vise pogledas u samu kompleksnost sustava shvatio bi da nije samo novi skin za XP. Ima i DX10 podrsku i puno noviteta.
Daj ne pricaj gluposti stavio bi tu direktan link samo da se smije.

ajde daj mi posalji onda na pm

ali ti ne shvacas da jos nije niti isprogramiran dokraja jebote mutavu.

GrannyKiller
19-11-2006, 01:13
već je crackana, tako da toliko o sigurnosti novih windoza

E ja fakat ne razumijem kome ja govorim. Nema JOS VISTE ULTIMATE !!!!!1
to su RC1 koji niti nemaju enabled tu zastitu i naravno da su crackani.

Daj molim te. Da malo vise pogledas u samu kompleksnost sustava shvatio bi da nije samo novi skin za XP. Ima i DX10 podrsku i puno noviteta.

http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=75669

dugi
19-11-2006, 06:46
već je crackana, tako da toliko o sigurnosti novih windoza

E ja fakat ne razumijem kome ja govorim. Nema JOS VISTE ULTIMATE !!!!!1
to su RC1 koji niti nemaju enabled tu zastitu i naravno da su crackani.

Daj molim te. Da malo vise pogledas u samu kompleksnost sustava shvatio bi da nije samo novi skin za XP. Ima i DX10 podrsku i puno noviteta.
Daj ne pricaj gluposti stavio bi tu direktan link samo da se smije.

ajde daj mi posalji onda na pm

ali ti ne shvacas da jos nije niti isprogramiran dokraja jebote mutavu.

Poslo bi ti ali si bezobrazan pa necu iz principa.Malo se bolje informiraj i nauci se sluziti internetom.Inace planiram ju imati kao drugi os cisto zbog upoznavanja.Xp i dalje ostaje osnovni.

Nightyx
19-11-2006, 08:59
Je*ala vas windows vista šta će vam to xp je odličan, a vista je samo skin.

NITROS
19-11-2006, 09:04
već je crackana, tako da toliko o sigurnosti novih windoza

E ja fakat ne razumijem kome ja govorim. Nema JOS VISTE ULTIMATE !!!!!1
to su RC1 koji niti nemaju enabled tu zastitu i naravno da su crackani.

Daj molim te. Da malo vise pogledas u samu kompleksnost sustava shvatio bi da nije samo novi skin za XP. Ima i DX10 podrsku i puno noviteta.
Daj ne pricaj gluposti stavio bi tu direktan link samo da se smije.

ajde daj mi posalji onda na pm

ali ti ne shvacas da jos nije niti isprogramiran dokraja jebote mutavu.

Poslo bi ti ali si bezobrazan pa necu iz principa.Malo se bolje informiraj i nauci se sluziti internetom.Inace planiram ju imati kao drugi os cisto zbog upoznavanja.Xp i dalje ostaje osnovni.

To opet nije finalni produkt. Ja cu u to vjerovati tek kada ce to biti objavljeno tj. tek 2007.

Prince-Artas
19-11-2006, 10:39
@nitros


Prema članku objavljenom na GameShoutu u opticaju su se pojavile piratizirane verzije finalne inačice Viste.

Na raznim piratskim webovima može se, navodno, nabaviti Vista preimenovana u "Vista BillGates", s valjanim product keyom i "krekom" za aktiviranje. Isti izvori navodno nude i piratizirani Office 2007.

Microsoft je još ranije najavio da će se boriti protiv piratiziranja udaljenim deaktiviranjem instalacija na kojima su korišteni piratski product keyevi.

GrannyKiller
19-11-2006, 10:43
Je*ala vas windows vista šta će vam to xp je odličan, a vista je samo skin.

Vista je puno više od samog skina...6 godina truda je uloženo u nju i prema onome što sam sam probao, predstavlja puno zreliji OS i od XP-a i bilo čega drugoga...puno su oni toga popravili "ispod haube" i mogu ti reći da sam sa beta Vistom imao manje problema nego sa SP2 XP-om.

Aero sučelje također nije samo šminka, već i olakšava upravljanje sustavom.

a da ne govorim o odličnoj organizaciji i podršci, bilo za softver, bilo za hardver...

vjeruj mi...puuuno više od samog skina :wink:


@nitros


Prema članku objavljenom na GameShoutu u opticaju su se pojavile piratizirane verzije finalne inačice Viste.

Na raznim piratskim webovima može se, navodno, nabaviti Vista preimenovana u "Vista BillGates", s valjanim product keyom i "krekom" za aktiviranje. Isti izvori navodno nude i piratizirani Office 2007.

Microsoft je još ranije najavio da će se boriti protiv piratiziranja udaljenim deaktiviranjem instalacija na kojima su korišteni kretenski product keyevi.

ja mu (nitrosu) dao link a on i dalje po svome...


To opet nije finalni produkt. Ja cu u to vjerovati tek kada ce to biti objavljeno tj. tek 2007.

Vista je finalizirana, ali ju mogu kupiti samo korporacije (tipa Dell, HP) za ugradnju u nova računala...dakle samo OEM.
u maloprodaju kreće iduće godine.

Burek_fr0m_SPACE
19-11-2006, 11:28
GrannyKiller je sve rekao... svaka čast :D

NITROS
19-11-2006, 11:57
Je li to vista ultimate ?? E nije. Zato jer jos nije predstavljena. To su obicne vista home edition.
Ja znam da cu kupiti orginal, jer mi se neda zajebavat sa crackom i tim stvarima.

Scuderia
19-11-2006, 12:01
Je li to vista ultimate ?? E nije. Zato jer jos nije predstavljena. To su obicne vista home edition.
Ja znam da cu kupiti orginal, jer mi se neda zajebavat sa crackom i tim stvarima.


možeš već skinuti ultimate verziju :eyebrows:

dugi
19-11-2006, 13:24
Je li to vista ultimate ?? E nije. Zato jer jos nije predstavljena. To su obicne vista home edition.
Ja znam da cu kupiti orginal, jer mi se neda zajebavat sa crackom i tim stvarima.

Blago Microsoft-u.Mene nebuju sisali.

NITROS
19-11-2006, 14:23
Je li to vista ultimate ?? E nije. Zato jer jos nije predstavljena. To su obicne vista home edition.
Ja znam da cu kupiti orginal, jer mi se neda zajebavat sa crackom i tim stvarima.

Blago Microsoft-u.Mene nebuju sisali.

Ja sam u njihovom programers programu i imam 25 licenci windows XP professional, 25 licenci za windows office, 25 licenci za njihove programerske alate i slicno. Tak da cu dobiti vjerojatno i vistu. Jer u firmi imamo programerski team pa zato imamo tu licencu od microsofta.

Sporbie
19-11-2006, 17:44
ja cu je podesit d zgleda ko windows 98 pa nece nist resursa zderat ^^

antrax5
02-12-2006, 00:39
nis ne kuzim,ke sada treba da bi vista radila normalno,neka jaka komfa cemu,nis ne kuzim

Burek_fr0m_SPACE
02-12-2006, 02:49
nis ne kuzim,ke sada treba da bi vista radila normalno,neka jaka komfa cemu,nis ne kuzim
Vista će možda biti za nijansu zahtjevnija od vulgaris Windoza XP, što znači da će skoro svaki krš koji može pokrenuti XP (osim onih "baš krševa") moći pokrenuti i Vistu. A ono za šta se traži jaka konfiguracija je novo "šareno" Aero sučelje (koje naravno ne morate imati uključeno), te za nove igre koje će izaći za Vistu. Uglavnom, po ko zna koji put se ponavlja - Vista nije ta koja je zahtjevna, već igre koje će izaći za nju (kao i Aero interface, eventualno).

Bishop_45_(2)
02-12-2006, 02:52
microsoft nam do sada nije pljunuo posten proizvod, zasto se sada nesto mijenja ???
OK, DirectX 10 dolazi na Visti, jedini razlog za mene da nabavim Vistu !!

GrannyKiller
02-12-2006, 12:33
microsoft nam do sada nije pljunuo posten proizvod, zasto se sada nesto mijenja ???
OK, DirectX 10 dolazi na Visti, jedini razlog za mene da nabavim Vistu !!

oćeš reći da je XP loš?

hmmm...ne bih se baš složio.

antrax5
02-12-2006, 14:21
nis ne kuzim,ke sada treba da bi vista radila normalno,neka jaka komfa cemu,nis ne kuzim
Vista će možda biti za nijansu zahtjevnija od vulgaris Windoza XP, što znači da će skoro svaki krš koji može pokrenuti XP (osim onih "baš krševa") moći pokrenuti i Vistu. A ono za šta se traži jaka konfiguracija je novo "šareno" Aero sučelje (koje naravno ne morate imati uključeno), te za nove igre koje će izaći za Vistu. Uglavnom, po ko zna koji put se ponavlja - Vista nije ta koja je zahtjevna, već igre koje će izaći za nju (kao i Aero interface, eventualno).

hmmmm...izlazit ce igre bas za te windowse....cudno.... i koju konfu ce trazit

NITROS
02-12-2006, 17:52
microsoft nam do sada nije pljunuo posten proizvod, zasto se sada nesto mijenja ???
OK, DirectX 10 dolazi na Visti, jedini razlog za mene da nabavim Vistu !!Ponudio je on puno dobrih proizvoda. I nemozes reci da je jedan XP los. Ima bugova, ALI JE NEMOGUCE da proizvod nema bugova, jer je u ljudskoj psihi da negdje mora pogrijesiti, a posto govorimo o programiranju i jedno slovo krivo napisano moze biti bug. Svi govore da ce vista biti isti windows XP e ja se nebi s tim slozio. Bit ce puno sigurnija, bolje ce izgledati iplemntirati ce mnoge tehnologije itd.

Fenrir
02-12-2006, 22:14
Je li to vista ultimate ?? E nije. Zato jer jos nije predstavljena. To su obicne vista home edition.
Ja znam da cu kupiti orginal, jer mi se neda zajebavat sa crackom i tim stvarima.

Blago Microsoft-u.Mene nebuju sisali.

Ja sam u njihovom programers programu i imam 25 licenci windows XP professional, 25 licenci za windows office, 25 licenci za njihove programerske alate i slicno. Tak da cu dobiti vjerojatno i vistu. Jer u firmi imamo programerski team pa zato imamo tu licencu od microsofta.

Ček malo, u firmi imaš programerski tim, u firmi, a rekao si u nekom ttopicu tipa kolko imaš godina, da imaš 15 godina. WTF???
Ispravi me ako sam u krivu

Burek_fr0m_SPACE
02-12-2006, 22:43
hmmmm...izlazit ce igre bas za te windowse....cudno.... i koju konfu ce trazit
Većina će izlaziti i za XP, bar u narednih par godina, dok će neke biti exkluzivne za Vistu, poput porta Haloa 2. A što se konfiguracije tiče, današnji high-end strojevi bi mogli biti sasvim dovoljni, a naglasak je, naravno, na DX10 grafičkim karticama.

Bishop_45_(2)
02-12-2006, 23:56
humm, zna li itko zasto zapravo DX10 ne moze raditi na XP ???

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 00:00
1. razlog - DX10 je radikalno redizajniran u odnosu na prethodne DXove, tako da ga je malo teže natjerati da proradi pod Windowsom XP.
2. razlog - Microsoft se i ne trudi previše da ga natjera da radi pod Windowsom XP jer ovako sada ljudi imaju razlog više da kupe Vistu.

S tim da, naravno, MS uvijek preuveličava ovaj prvi razlog, a prešućuje drugi.

Bishop_45_(2)
03-12-2006, 00:08
Pa, to sam i mogao pretpostaviti; MICROSOFT :twisted: !!

Prince-Artas
03-12-2006, 10:46
1. razlog - DX10 je radikalno redizajniran u odnosu na prethodne DXove, tako da ga je malo teže natjerati da proradi pod Windowsom XP.
2. razlog - Microsoft se i ne trudi previše da ga natjera da radi pod Windowsom XP jer ovako sada ljudi imaju razlog više da kupe Vistu.

S tim da, naravno, MS uvijek preuveličava ovaj prvi razlog, a prešućuje drugi.


za windowse xp će doći dx 9.L
http://www.neoseeker.com/news/story/6216/

GrannyKiller
03-12-2006, 11:18
Prince mudro zbori. izaći će DX9.L pa ćemo DX10 igre moć igrat na XP-u, ali samo sa DX9 grafikom.

za neko vrijeme i voše nego dobro riješenje za nas sa DX9 grafama.

a na Vistu ne prelazim prije nego kupim novu zwerku, negdje za godinu dana.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 11:35
Vidiš... čuo sam za taj DX 9L, ali nisam znao tačno šta će to biti. A i ja sam mislio da će takvo nešto doći kad-tad, jer je MS ipak previše zagrizao kada je najavio da nema DX10 na XP. Samo što će taj DX9L sigurno biti sporiji od "pravog" DX10, ako ne iz tehničkih, onda bar iz marketinških razloga...

GrannyKiller
03-12-2006, 11:38
Samo što će taj DX9L sigurno biti sporiji od "pravog" DX10, ako ne iz tehničkih, onda bar iz marketinških razloga...

a bit će sporiji zbog same arhitekture DX10 softvera/harvera, ali će nam barem omogućit da igramo igre na XP-u da ne moramo pod hitno prelazit na Vistu.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 11:47
E, pa priča će nam doživjeti preokret... PrinceArthas, uz dužno poštovanje, ne zbori mudro, već preduhitreno... Sa one iste njegove stranice koju je on postovao, preko linka koji se može naći u jednom komentaru, došao sam do stranice gdje MSov čovjek za game development community totalno demantuje sve one tvrdnje. DirectX 9.0L je zapravo radni naziv za nešto što će se zvati DirectX 9.0Ex. A to nešto će zapravo biti DirectX 9 optimizovan za Vistu i dorađen u skladu s njenim novim modelom drivera. DirectXa 10 neće biti na Windows XPu, zbog razlike u APIju i driver modelu, jer brzina DX10 i počiva u restrukturiranim driverima, a da bi sve to došlo na XP, trebalo bi ponovo napisat pola OSa. Dakle, nema DirectX-a 10 na Windowsu XP, niti će ga ikad biti, što ne znači da većina igara u narednih par godina neće raditi i sa DX9.

NITROS
03-12-2006, 12:06
Je li to vista ultimate ?? E nije. Zato jer jos nije predstavljena. To su obicne vista home edition.
Ja znam da cu kupiti orginal, jer mi se neda zajebavat sa crackom i tim stvarima.

Blago Microsoft-u.Mene nebuju sisali.

Ja sam u njihovom programers programu i imam 25 licenci windows XP professional, 25 licenci za windows office, 25 licenci za njihove programerske alate i slicno. Tak da cu dobiti vjerojatno i vistu. Jer u firmi imamo programerski team pa zato imamo tu licencu od microsofta.

Ček malo, u firmi imaš programerski tim, u firmi, a rekao si u nekom ttopicu tipa kolko imaš godina, da imaš 15 godina. WTF???
Ispravi me ako sam u krivu

Moj tata ima firmu. Ali imaju i programerski tim koja radi na webu, bazama ..., a ujedno i tamo radim sa bazama i fotograf sam u tvrtki.

Fenrir
03-12-2006, 12:06
Ovako, ja si mislim uzet novi komp u 6. mjesecu ( imat ću krizmu) , do onda će izać mainstream DX10 grafe, koju ću naravno uzet, i onda ako na taj komp stavim Win XP , jer će mi grafa zbog nedostatka DX10 bit sporija ili samo neću moć igrat DX10 igre?

NITROS
03-12-2006, 12:11
Ovako, ja si mislim uzet novi komp u 6. mjesecu ( imat ću krizmu) , do onda će izać mainstream DX10 grafe, koju ću naravno uzet, i onda ako na taj komp stavim Win XP , jer će mi grafa zbog nedostatka DX10 bit sporija ili samo neću moć igrat DX10 igre?

A pa onda ces vec moci kupiti vistu. Bar kupis onaj home ili start edition (neznam kako se zove samo znam da je najslabiji) i moci ces igrati DX10

Prince-Artas
03-12-2006, 15:47
E, pa priča će nam doživjeti preokret... PrinceArthas, uz dužno poštovanje, ne zbori mudro, već preduhitreno... Sa one iste njegove stranice koju je on postovao, preko linka koji se može naći u jednom komentaru, došao sam do stranice gdje MSov čovjek za game development community totalno demantuje sve one tvrdnje. DirectX 9.0L je zapravo radni naziv za nešto što će se zvati DirectX 9.0Ex. A to nešto će zapravo biti DirectX 9 optimizovan za Vistu i dorađen u skladu s njenim novim modelom drivera. DirectXa 10 neće biti na Windows XPu, zbog razlike u APIju i driver modelu, jer brzina DX10 i počiva u restrukturiranim driverima, a da bi sve to došlo na XP, trebalo bi ponovo napisat pola OSa. Dakle, nema DirectX-a 10 na Windowsu XP, niti će ga ikad biti, što ne znači da većina igara u narednih par godina neće raditi i sa DX9.

ajde daj ti meni link di on to demantira, a ovu vijest od dx9.L sam vidio i na bugovoj stranici

GrannyKiller
03-12-2006, 16:01
[quote="Burek_fr0m_SPACE":1ntqi1zf]E, pa priča će nam doživjeti preokret... PrinceArthas, uz dužno poštovanje, ne zbori mudro, već preduhitreno... Sa one iste njegove stranice koju je on postovao, preko linka koji se može naći u jednom komentaru, došao sam do stranice gdje MSov čovjek za game development community totalno demantuje sve one tvrdnje. DirectX 9.0L je zapravo radni naziv za nešto što će se zvati DirectX 9.0Ex. A to nešto će zapravo biti DirectX 9 optimizovan za Vistu i dorađen u skladu s njenim novim modelom drivera. DirectXa 10 neće biti na Windows XPu, zbog razlike u APIju i driver modelu, jer brzina DX10 i počiva u restrukturiranim driverima, a da bi sve to došlo na XP, trebalo bi ponovo napisat pola OSa. Dakle, nema DirectX-a 10 na Windowsu XP, niti će ga ikad biti, što ne znači da većina igara u narednih par godina neće raditi i sa DX9.

ajde daj ti meni link di on to demantira, a ovu vijest od dx9.L sam vidio i na bugovoj stranici[/quote:1ntqi1zf]

http://letskilldave.com/archive/2006/10/17/DirectX-10-for-Windows-XP_3F00_--Repeat-after-me_3A00_-No.-No.-No_2E00_.aspx

Burek je (na žalost svih nas) bio u pravu :(

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2006, 16:26
http://letskilldave.com/archive/2006/10/17/DirectX-10-for-Windows-XP_3F00_--Repeat-after-me_3A00_-No.-No.-No_2E00_.aspx

Burek je (na žalost svih nas) bio u pravu :(
Da, to je to. Htio sam i ja postati taj link na kraju posta, ali sam zaboravio. Uglavnom, WinXP + DX10 = no go :(

Prince-Artas
03-12-2006, 16:33
da nažalost bio sam u krivu, i evo još jedan link
http://en.wikipedia.org/wiki/DirectX#History

Jack5
09-12-2006, 12:54
http://letskilldave.com/archive/2006/10/17/DirectX-10-for-Windows-XP_3F00_--Repeat-after-me_3A00_-No.-No.-No_2E00_.aspx

Burek je (na žalost svih nas) bio u pravu :(
Da, to je to. Htio sam i ja postati taj link na kraju posta, ali sam zaboravio. Uglavnom, WinXP + DX10 = no go :(

normalno da nejde-pogledajte novi bug ako vas zanima sve u vezi DX10 i način na koji je koncipiran

dugi
16-12-2006, 21:41
Evo instalirao sam vistu danas ultimate rc2 32 bitnu verziju .Instalacija traje krace nego za xp.Koristim oba os-a te me kod podizanja trazi koji cu os pokrenuti,krajnje jednostavno.Nakon instalacije sam ju morao aktivirati preko neta jer inace istice nakon 30 dana i postaje neupotrebljiva.Nakon aktivacije poskidao sam sve zkrpe i radi jako dobro cak i dosta brze nego xp.Izgleda naravno super ali nista spektakularno.Trosi oko 400-500 mb rama i to bez ijednog pokrenutog programa tako da je sa strane potrosnje rama dosta zahtjevna ali to sam i ocekivao.Sve u svemu prvi dojmovi su dosta pozitivni.jedino mi ne radi tv kartica kako treba ali to ce se vec srediti kada izadju novi driveri.Ali bez obzira na sve xp ce se jos dugo zadrzati na mom kompu tj xp za igranje a vista za surfajne ,muziku i preseravanje . Samo da nadodam da office 2007 radi stvarno super na visti kao i novi IE 7 sa kojim surfanje postaje savrsenstvo jer stvarno brzo i ispravno otvara sve stranice.Nemam bas vremena pa jos nisam isprobao ni jednu igru ali budem pa javim.

Jack5
30-12-2006, 14:42
evo neznam jeste vidjeli na teletextu,neki haker je razbio zaštitu za blu-ray i HD-dvd

Očito su oba formata zaživjela!

Sad tek vidim koliko zaostajemo za Amerikom i Japanom,oni imaju već ps3,novu vistu,novi nintendo,novi snimače i čitače i tko zna što još...

Zaostajemo i to puno ali nije ni čudno,ja bih isto radio u japanu...

NITROS
30-12-2006, 14:54
evo neznam jeste vidjeli na teletextu,neki haker je razbio zaštitu za blu-ray i HD-dvd

Očito su oba formata zaživjela!

Sad tek vidim koliko zaostajemo za Amerikom i Japanom,oni imaju već ps3,novu vistu,novi nintendo,novi snimače i čitače i tko zna što još...

Zaostajemo i to puno ali nije ni čudno,ja bih isto radio u japanu...

Ovako nije probio zastitu nego je napravio skriptu kojom moze kopirati taj film.
Amerika ima samo OEM inacicu Viste, Wii imamo i mi.
Naravno da zaostajemo kada smo veoma slabo trziste. Pa pogledaj amerika ima 250milijuna stanovnika dok hrvatska 4 milijuna i sad si ti misli koje im se trziste vise isplati

Jack5
30-12-2006, 15:11
evo neznam jeste vidjeli na teletextu,neki haker je razbio zaštitu za blu-ray i HD-dvd

Očito su oba formata zaživjela!

Sad tek vidim koliko zaostajemo za Amerikom i Japanom,oni imaju već ps3,novu vistu,novi nintendo,novi snimače i čitače i tko zna što još...

Zaostajemo i to puno ali nije ni čudno,ja bih isto radio u japanu...

Ovako nije probio zastitu nego je napravio skriptu kojom moze kopirati taj film.
Amerika ima samo OEM inacicu Viste, Wii imamo i mi.
Naravno da zaostajemo kada smo veoma slabo trziste. Pa pogledaj amerika ima 250milijuna stanovnika dok hrvatska 4 milijuna i sad si ti misli koje im se trziste vise isplati

odkud ti znaš da nije probio zaštitu?
Znači da neće bit prženja filmova i igrica preko hd-dvda i blu raya kao što se radi pomoću dvd-a?

30-12-2006, 15:26
Kazu da vista ima 'bug' tj.rekli su da se nece moc provalit u nju ali se na kraju uspostavilo da se moze.

NiX4tHeG@M3R
30-12-2006, 15:33
mali bug

na blu rej ćeš pržiti 20 filmowa

NITROS
30-12-2006, 16:05
neki švabe su uspjeli "zaobići" zaštitu kopiranja, nabavili su neki program koji skida screenshotove tako da svaki frame pretvori u sliku i spremi je, zatim su sve te slike ponovno spojili i dobili film u HD kvaliteti...lukavo, ali dugotrajno...

Nisu neke shvabe vec jedan Danac je napravio to o cemu ti govoris

NITROS
30-12-2006, 17:15
odkud ti znaš da nije probio zaštitu?
Znači da neće bit prženja filmova i igra preko hd-dvda i blu raya kao što se radi pomoću dvd-a?

Gledaj ovako na tim DVDima i discovima ce ici profesionalne aplikacije i rijetko koja igra, a filmovi se nece bar neko vrijeme na njima nalazit, osim na HD-dvd jer je previse prostora gore. Blue ray se poceo koristiti, ali mislim da ce se najvise koristiti za back up, i jos uvijek ne shvacam PS3 zasto imati tako velike discove kad igra ih garant nece cijele ispuniti.

Eto tolko od mene

Fenrir
30-12-2006, 19:34
neki švabe su uspjeli "zaobići" zaštitu kopiranja, nabavili su neki program koji skida screenshotove tako da svaki frame pretvori u sliku i spremi je, zatim su sve te slike ponovno spojili i dobili film u HD kvaliteti...lukavo, ali dugotrajno...

Nisu neke shvabe vec jedan Danac je napravio to o cemu ti govoris

Zovu ga DVD Jon , on je razbio i zaštitu DVD-a, mislim da je i razbio ono da muzika kupljena na iTunesu se nemože puštati na drugim playerima.

NITROS
30-12-2006, 20:52
neki švabe su uspjeli "zaobići" zaštitu kopiranja, nabavili su neki program koji skida screenshotove tako da svaki frame pretvori u sliku i spremi je, zatim su sve te slike ponovno spojili i dobili film u HD kvaliteti...lukavo, ali dugotrajno...

Nisu neke shvabe vec jedan Danac je napravio to o cemu ti govoris

Zovu ga DVD Jon , on je razbio i zaštitu DVD-a, mislim da je i razbio ono da muzika kupljena na iTunesu se nemože puštati na drugim playerima.

Bravo fenrir eto nisam se mogao sjetiti zove se DVD jon, ali jos nije probio ovu zastitu, vec radi na tome. Rekao je da ce nam to biti novogodisnji poklon. Probijena zastita tj. da ce napraviti open source software za to

Jack5
31-12-2006, 11:31
Kazu da vista ima 'bug' tj.rekli su da se nece moc provalit u nju ali se na kraju uspostavilo da se moze.

Kazu da vista ima propust ali da taj propust već duže vrijeme imaju i windowsi xp pa ga jebi
Piše na teletextu,omogućuje upad na računalo

MiniMe
01-01-2007, 14:01
nakon sto sam procitao da nece bit drivera za nf2 chipsete nema teorije da instaliram vistu jos bar 2god dok novi komp nedobim :D
a tad ce vec bit i sp3 za nju :D

goGAMERo
11-01-2007, 15:03
Neznam jeste li gledali ovo, ali zaista izgleda impresivno!

JGoyUwU0l54

dugi
11-01-2007, 15:13
Neznam jeste li gledali ovo, ali zaista izgleda impresivno!

JGoyUwU0l54

To su skopirali sa Apple-a gdje isto moze fino "razgovarati" sa racunalom,u svakom slucaju dobrodosla opcija.Sve u svemu jako dobar OS ali ipak po paprenoj cijeni.

Karlo_from_Bjelovar
11-01-2007, 16:14
Neznam jeste li gledali ovo, ali zaista izgleda impresivno!

JGoyUwU0l54

to se trebalo dogodit prije ili kasnije... ali ipak rula...

Durin
13-01-2007, 00:22
Imam Vistu Ultimate i ne kužim sada čemu sva ta pompa.Novi Windowsi kao i ostali kada su izlazili,samo sa novom šminkom.Aero sučelje,novi office,novi elementi,dx10,i to je to.Ok,ima lijepih elemenata i sve.Vjerojatno ja to ne kužim pošto ne koristim računalo za rad,nego samo za surfanje i igre.

NITROS
13-01-2007, 00:49
Imam Vistu Ultimate i ne kužim sada čemu sva ta pompa.Novi Windowsi kao i ostali kada su izlazili,samo sa novom šminkom.Aero sučelje,novi office,novi elementi,dx10,i to je to.Ok,ima lijepih elemenata i sve.Vjerojatno ja to ne kužim pošto ne koristim računalo za rad,nego samo za surfanje i igre.

Gledaj ako je tebi nista imati DX10, novi office i bolju sigurnost e onda si fakat noob. E covjece ti znas koliko je ljudi bilo na tom projektu, koliko je to sati provedeno, da bi onda jedan njub rekao da kakva je to pompa. E ono fakat si jadan .

kulamasta
13-01-2007, 00:59
Imam Vistu Ultimate i ne kužim sada čemu sva ta pompa.Novi Windowsi kao i ostali kada su izlazili,samo sa novom šminkom.Aero sučelje,novi office,novi elementi,dx10,i to je to.Ok,ima lijepih elemenata i sve.Vjerojatno ja to ne kužim pošto ne koristim računalo za rad,nego samo za surfanje i igre.

Gledaj ako je tebi nista imati DX10, novi office i bolju sigurnost e onda si fakat noob. E covjece ti znas koliko je ljudi bilo na tom projektu, koliko je to sati provedeno, da bi onda jedan njub rekao da kakva je to pompa. E ono fakat si jadan .

A sta tebi znaci imati novi Office?

dugi
13-01-2007, 06:54
Meni Vista cist guba ono kad mi netko dodje od ljudi kojima to nesto znaci onda se malo pravim vazan pokazujuci im kako imam Vistu vjerovatno isto kao i ljudi sa Mackom ono ja imam a ti nemas tralalalalala.Inace na njoj surfam i upznavam ju sto je vise moguce jer mi treba zbog posla a sad da je neka revolucija i nije ali ju je svakako bolje imati nego ne imati.I zato kazem imam Vistu a vi nemate tralalalala :) .

Durin
13-01-2007, 10:30
Imam Vistu Ultimate i ne kužim sada čemu sva ta pompa.Novi Windowsi kao i ostali kada su izlazili,samo sa novom šminkom.Aero sučelje,novi office,novi elementi,dx10,i to je to.Ok,ima lijepih elemenata i sve.Vjerojatno ja to ne kužim pošto ne koristim računalo za rad,nego samo za surfanje i igre.

Gledaj ako je tebi nista imati DX10, novi office i bolju sigurnost e onda si fakat noob. E covjece ti znas koliko je ljudi bilo na tom projektu, koliko je to sati provedeno, da bi onda jedan njub rekao da kakva je to pompa. E ono fakat si jadan .
Ok,ajde ti sada meni reci što tebi znači imati novi office?Radiš u excelu,powerpointu,wordu?Bolja sigurnost?Još uvijek koristim nod32,toliko o zaštiti.Što će ti dx10 ako nemaš igara za dx10,osim FSX koji šteka kao lud.Mogli su oni provesti godina od Krista do danas a da ne ispadne kako treba.Nisam niti rekao da Vista ne valja,samo sam rekao da ne treba biti previše uzbuđen radi toga.Isto kao što su izlazili xp ili 98,novi elementi i sve,ali nije baš neka revolucija.Možda će biti revolucija u smislu dx10,ali to ćemo tek vidjeti,kada izađu prave igre.