PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tamriel i dvorište



ran6er
04-11-2006, 22:24
Danas sam malo obilazil forume(PCP forum je stvarno najbolji)i našao sam kako par tipova doslovno seru po Oblivionu.Jedan tip je napisal da je Tamriel velik ko njegovo dvorište te da svi ono rudnici,špilj,utvrde itd. samo pridonose skučenosti prostora.Mene zanima vaše mišljenje da li je Tamriel premalen, prevelik ili taman?

Nightyx
04-11-2006, 22:26
Danas sam malo obilazil forume(PCP forum je stvarno najbolji)i našao sam kako par tipova doslovno seru po Oblivionu.Jedan tip je napisal da je Tamriel velik ko njegovo dvorište te da svi ono rudnici,špilj,utvrde itd. samo pridonose skučenosti prostora.Mene zanima vaše mišljenje da li je Tamriel premalen, prevelik ili taman?

ma to su konji. :?

ran6er
04-11-2006, 22:30
100% se slažem.

Arbiter of Change
04-11-2006, 22:46
Fast travel ga čini manjim nego što stvarno je. :?

Durin
04-11-2006, 22:52
Predloži ti tim tipovima neka putuju pješke (bez fast travela i konja) od Leyawina do Brume pješke-odmah će im se promjeniti mišljenje pa će početi gunđati kako je prevelik.

Glass
04-11-2006, 22:55
Istina jest manji od Morrowinda ali da je premalen pa baš i nije.
Za takve likove postoji stručni naziv: n00bs

Arbiter of Change
04-11-2006, 22:55
Predloži ti tim tipovima neka putuju pješke (bez fast travela i konja) od Leyawina do Brume pješke-odmah će im se promjeniti mišljenje pa će početi gunđati kako je prevelik.

Sjećam se kada je na ES forumu bilo TOLIKO sranja i flame-ova oko ove teme. :yuck:

Nemojmo u to. :D

mravojed19
04-11-2006, 23:16
Tamriel je kontinent,oblivion se odvija u Cyrodiilu koji je samo provincija.

Meni se čini manji od Morrowinda iako je činjenica da je veći i to dosta.

jebiga,najvaznije je kako se nama cini a ne kakav je zapravo.

ran6er
04-11-2006, 23:52
Mala zabuna.Znam da je Tamriel kontinent.Samo su me ovi rasrdili pa sam se zabunil.
Čujte nisam igral Morrowind,ali sam pročital da je Cyrodil čak 3 put veći od Morrowinda i vi sad velite da je Morrowind veći.Kaj je sad točno?

05-11-2006, 00:28
ne,morrowind JE veći od obliviona, ali ne previše... a kad dodaš fast travel i konje sve se čini manjim

ran6er
05-11-2006, 00:55
Moram pod hitno nabavit Morrowind.Thanks na infu.

Glass
05-11-2006, 01:01
Moram pod hitno nabavit Morrowind.Thanks na infu.

Ali pazi "skačeš s konja na magarca" jer nema ti one fancy grafike, a i sam sustav igranja je potpuno drugačiji, a fale i monoge sitne stvari koje čine iskustvo igranja u Oblivionu.
Mnogi su ljudi nakon Oblivionapošli igrat Morrowind pa su ostali razočarani ali uspiješ li proći pokraj ovi gore navedenih stvari čeka te JAKO puna sati zabave(nekoliko puta više nego u Oblivionu).

P.S.: Prije igranja svakako ga "zakrpaj" i pronađi par modova da si poboljšaš samu igru.

Burek_fr0m_SPACE
05-11-2006, 01:45
Sada za tačnu površinu nisam baš siguran, ali osjećaju veličine Morrowinda doprinosi njegova skučenost. Tj. sve je nekako neproporcionalno... ili se bar meni tako čini. Jednostavno, nema toliko prostranih sredina kao u Oblivionu, čak i otvoreni prostori su nekako klaustrofobični. Ali to nije toliko primjetno zbog malog draw-distancea. I već vidim da će se mnogi razočarati kad prijeđu s Obliviona na Morrowind, ali ja dok sam živ neću reći da je Oblivion bolja igra... čak i ako to kažem, sigurno tako ne mislim :)

Arbiter of Change
05-11-2006, 08:19
The total above-ground area of Morrowind 's game world was roughly 10 square miles; however, the central landmass was only around 6 square miles and then surrounded by water and tiny islands; these figures do not include either of the expansions.

With Oblivion, the aboveground areas are approximately 7 square miles, but with considerably less water coverage than the realm of Morrowind. This does not include cities, any underground areas/dungeons, or extra-dimensional areas.

Možda malo pomogne.

mravojed19
05-11-2006, 12:27
Ovako, developeri su još prije rekli da je Morrowind oko 9 kvadratnih milja a Oblivion 14. znači zapravo je veći.ali njegov ogromni draw distance daje privid da je svijet malen,čak se i White Glod tower vidi skoro iz cijelog Cyrodiila. a Morrowind ima draw distance na oko 120 metara,i sve je puno planina koje ne mozes nikako preći nego moraš ići okolo,nema fast travela,sporije trčiš,itd.

a ovo da ko pređe s obliviona na morrowind da je isto ko s konja na magarca je istina samo u vezi grafike i recimo eventualno borbe.

Prince-Artas
05-11-2006, 12:36
nije istina, morrowind je veći od obliviona, kao što je i daggerfall bio veći od morrowinda, kao što je i arena bila veća od daggerfalla
imamo trend smanjivanja :(

Burek_fr0m_SPACE
05-11-2006, 12:46
a ovo da ko pređe s obliviona na morrowind da je isto ko s konja na magarca je istina samo u vezi grafike i recimo eventualno borbe.
I eventualno journala iliti quest loga. Mnogima će vjerovatno smetati što u Morrowindu nema one strelice na kompasu koja sretno pokazuje kuda treba ići. U većini slučajeva, u Oblivionu ne treba ni čitati quest log - sve je preočigledno. Dok u Morrowindu imate samo uputstva tipa "idite do Balmore, krenite na jug, prijeđite most, idite pravo do raskrsnice, idite lijevo, pa uz brdo, prijeđite most, povucite ručicu i uđite u pećinu". Nekada zna biti jasno, ali nekada je potrebno jako mnogo lutanja dok se (često i slučajno) ne naiđe na željeno mjesto. Zna biti frustrirajuće ponekad, ali sam se u Morrowindu definitivno osjećao pametnije kada bi riješio neki quest.

K4ciga
14-11-2006, 20:36
ma ko kaže da su mape premale???slažem se s gejmerom koji im je preporučio hodanje od grada do grada pa bi zamolio dotične da isto učine,pa da onda iznesu svoje mišljenje.Baš me zanima.

Samael
15-11-2006, 12:05
Fast travel ubija čar Elder Scrolla. U Morrowindu hodanjem i besciljnim lutanjem se uživiš u igru i ona se čini dubljom i prožetijom, a Fast travel Oblivion čini plošnijim.

Lord Jambrek
15-11-2006, 14:13
sad sam se planiro počet bavit malo skriptiranjem i ostalim glupostima u editoru, pa mi je plan editirat questove, da ih napravim da budu bez quest markera. Ak prokužim kak to ide onda krećem s radom, ali to je još sam plan, vidil bum kak mi ide slobodno vrijeme.

Akul
15-11-2006, 14:48
Fast travel ubija čar Elder Scrolla. U Morrowindu hodanjem i besciljnim lutanjem se uživiš u igru i ona se čini dubljom i prožetijom, a Fast travel Oblivion čini plošnijim.

Ja i u MW-u koristim Fast Travel a u OB-u ne. Najviše zato što 100% znaš da nećeš poginuti dok hodaš Vvardanfelom dok u Cyrodiilu uvijek postoji šansa da poginesš. A meni se to sviđa 8)


sad sam se planiro počet bavit malo skriptiranjem i ostalim glupostima u editoru, pa mi je plan editirat questove, da ih napravim da budu bez quest markera. Ak prokužim kak to ide onda krećem s radom, ali to je još sam plan, vidil bum kak mi ide slobodno vrijeme.

Nije mi jasno zašto ljudi jednostavno ne odaberu neki quest na drugoj strani svijeta kada igraju. Ja se ne sjećam ni nkako se kompas koristi (osim kad mi pokaže da je u blizini dungeon koji još nisam lootao)

Kako god, puno sreće sa skriptiranjem 8)

mravojed19
15-11-2006, 15:22
nisam znao da u morrowindu ima fast travel.

Lord Jambrek
15-11-2006, 15:25
nisam znao da u morrowindu ima fast travel.

ne postoji, to sigurno koristi cheat zvan COC

mravojed19
15-11-2006, 15:37
ma hebes to,prijevoz u morrowindu ima smisla,teleport u mages gildu,vozis se na silt striderima a ne oblivion,kliknes na ikonu grada ili spilje i to je to,da su stavili kocije koje vuku konji ili tako nesto,ali nista e..

Lord Jambrek
15-11-2006, 15:51
ma hebes to,prijevoz u morrowindu ima smisla,teleport u mages gildu,vozis se na silt striderima a ne oblivion,kliknes na ikonu grada ili spilje i to je to,da su stavili kocije koje vuku konji ili tako nesto,ali nista e..

vidiš vidiš, na to sam skroz zaboravio. I oblivon nema cliff racera, mrzio sam ih, ali sad mi fale :cry:

Akul
15-11-2006, 21:57
a kako to 100% znaš da nećeš poginuti?
pun je opasnosti, pogotovo malo pojačane verzije sa modovima koji dodaju zmajeve, divove, gozillu(?!?!?) i takve stvari, a tamo te proganjaju jednorozi?
lude krave? vjeverice?

MW: Pokušao sam s puno modova i sa svojim vlastitim, ali moj lik i dalje hjednim udarcem ubija beštije.
I da, koristim COC. Dok dođem do travel-sredstva, moram loadati 10 puta, a loading vremena u MW-u su sve samo ne kratka.

OB: Level-scaling radi neprijatelje jačim svakim mojim levelom za razliku od MW-a gdje to ide sve do levela 20 (čak i s -20 levelom osjećam kao da su sve beštije MOJLEVEL-5).

Lord Jambrek
16-11-2006, 16:57
ne znam, ja sam skinuo neki mod koji dodaje Dark fire dragons - cca lvl 170, jedino što je moj High Elf lvl 98 mogao izvesti sa enchantanim lukom koji radi frost damage cca oko 2k štete je pobjeći u Vivec i pustiti gada da tuče ordinatore dok se ja izvlačim na drugom dijelu grada trčeći preko vode, BTW sreo sam ga na ulazu u Balmoru i odatle sam bježao

se sjećaš onih strijela u bloodmoonu koje daju ja mislim pa skoro 5k damage(nađeš ih u šupljom drvetu pokraj jedne kuće)

Lord Jambrek
16-11-2006, 17:06
eeee da, neka šupa, baš su lude, ali tko bi se sjetio tih strijela dok te juri 4 i pol tone teška mrcina koju ne možeš zaustaviti, pobjegao sam mu taj put i slijedeći put sam bio spreman - opalio ga jednim soul capture spellom koji sam sklepao i onda ga opizdio modificiranom verzijom luka koji si stvara strijele i radi oko 6k štete - skupa sa azuras starom duša mu vrijedi nekih 30 milijuna - no 1 fucks with me :killyou:

el imadeš link od tog moda.

Lord Jambrek
16-11-2006, 17:51
ne šljaka link, javi neki error :cry: